Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

10 lutego 2020 r.
7:36

Lublin: Poprawki nie będzie, bo asfalt jest na gwarancji

Autor: Zdjęcie autora Dominik Smaga
3 54 A A
Sygnalizacja, na którą skarżą się kierowcy, była przestrajana już ośmiokrotnie
Sygnalizacja, na którą skarżą się kierowcy, była przestrajana już ośmiokrotnie (fot. Maciej Kaczanowski)

Urząd Miasta nie zgadza się na zmianę przeznaczenia pasów ruchu na korkującym się wyjeździe z ul. Tramecourta do Lubomelskiej, bo… obawia się utraty gwarancji na asfalt, z którego miałby zedrzeć istniejące oznakowanie poziomie. Obiecuje tylko strzałkę pozwalającą na warunkowy skręt w prawo.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

O usprawnienie ruchu na skrzyżowaniu Wieniawskiej, Lubomelskiej, Tramecourta i Leszczyńskiego poprosił prezydenta radny Stanisław Brzozowski (PiS). Nie on jeden skarży się na korki spowodowane nową sygnalizacją na wspomnianym skrzyżowaniu.

Krytykowane przez kierowców światła zostały zamontowane na zlecenie i koszt firmy Orion, która wybudowała obok biurowiec. Montażu takiej sygnalizacji żądali od Oriona miejscy urzędnicy od dróg. Przez wiele miesięcy na skrzyżowaniu jedynie migało żółte światło, ale niedawno światła przełączono w tryb trójkolorowy. Wtedy zaczęły się zatory.

W korkach tkwią głównie kierowcy, którzy popołudniami wyjeżdżają ze śródmieścia przez ul. Tramecourta do Lubomelskiej. Radny Brzozowski podsunął Ratuszowi pomysł na usprawnienie wyjazdu przez prostą zmianę organizacji ruchu.

Radny prosi: tak by było łatwiej

– Rzecz polega na tym, żeby umożliwić skręt w prawo w ul. Lubomelską instalując na sygnalizacji zieloną strzałkę – pisze radny do prezydenta. Sugeruje też inne przeznaczenie pasów ruchu na ul. Tramecourta. Dzisiaj prawy pas służy nie tylko skręcającym w Lubomelską (jest ich najwięcej), ale też jadącym prosto w ul. Leszczyńskiego, a lewy przeznaczony jest do skrętu w lewo w Wieniawską.

Radny widziałby to inaczej: – Na prawym pasie jezdni pozostawić tylko strzałki do skrętu w prawo, a jazdę na wprost i w lewo umożliwić z lewego pasa – przekonuje Brzozowski. – Gdyby jeden pas był tylko do skrętu w prawo, to po zamontowaniu zielonej strzałki ruch odbywałby się płynnie.

Zielona będzie, ale białych nie ruszą

Ratusz zapowiada, że nie zmieni przeznaczenia pasów ruchu, poprzestając na zamontowaniu zielonej strzałki. – W celu zwiększenia przepustowości skrzyżowania, opracowano nowy projekt organizacji ruchu przewidujący montaż zielonej strzałki warunkowego skrętu w prawo z ul. Tramecourta – odpisał radnemu Artur Szymczyk, zastępca prezydenta Lublina. – Zabieg powinien w znaczny sposób zwiększyć przepustowość na omawianym skrzyżowaniu i jednocześnie zapewnić wszystkim uczestnikom bezpieczeństwo.

Dlaczego Urząd Miasta nie zamierza zarezerwować prawego pasa wyłącznie dla kierowców skręcających w prawo? – Z uwagi na konieczność frezowania oznakowania poziomego – tłumaczy Szymczyk w pisemnej odpowiedzi dla radnego. – Co skutkowałoby zmianą parametrów i utratą gwarancji.

Tłumacząc to na bardziej przystępny język: urzędnicy boją się, że jeśli zedrą białe strzałki z jezdni, to Orion wygasi gwarancję.
Radny: trochę naciągany argument

– Asfalt okazuje się ważniejszy niż uporządkowanie ruchu w miejscu, które doprowadza kierowców do szewskiej pasji. Bareja wiecznie żywy – komentuje Brzozowski. Twierdzi, że samo zamontowanie zielonej strzałki, bez zmiany przeznaczenia pasów ruchu może się okazać niewystarczające.

– To nie będzie skuteczne, bo jeśli będzie zielona strzałka, ale ktoś zechce z tego pasa jechać na wprost, to zablokuje tych, którzy chcieliby skręcić – zauważa radny. – A zawsze zdarzy się jakiś jeden na kilkanaście samochodów, który będzie chciał jechać na wprost. I wtedy strzałka nie spełni swej roli.

e-Wydanie

Komentarze 54

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 10 lutego 2020 o 07:44
+20
Chińczycy w 7 dni zbudowali szpital ja gołym polu , a tu nie da się , po prostu się nie da .... ręce opadają.
Avatar
Marcel / 10 lutego 2020 o 09:02
+14
Pomysł bardzo dobry !!! Zielna strzałka ok. ale nie rozwiąże problemu w 100% bo wystarczy jeden samochód którego kierowca będzie ciachał jechać prosto i zielona strzałka nic nie da. Co do strzałek malowanych na asfalcie, rozwiązanie jest banalnie proste. Skoro ratusz boi się o gwarancje nawierzchni, to niech ...zleci przekreślenie za pomocą żółtej taśmy (stosowanej w trakcie tymczasowej organizacji ruchu) strzałki na prawym pasie służące do jazdy na wprost (nie trzeba ingerować w nawierzchnie znajdującą się na gwarancji). Jednocześnie należy zlecić domalowanie na lewym pasie strzałki umożliwiającej jazdę na wprost. Dodatkowo należy zmienić oznakowanie pionowe, no ale to już na żadną gwarancje nie wpływa. I problem mamy rozwiązany!!
Pomysł bardzo dobry !!! Zielna strzałka ok. ale nie rozwiąże problemu w 100% bo wystarczy jeden samochód którego kierowca będzie ciachał jechać prosto i zielona strzałka nic nie da. Co do strzałek malowanych na asfalcie, rozwiązanie jest banalnie proste. Skoro ratusz boi się o gwarancje nawierzchni, to niech ...zleci przekreślenie za pomocą żółtej taśmy (stosowanej w trakcie tymczasowej organizacji ruchu) strzałki na prawym pasie służące do jazdy na wprost (nie trzeba ingerować w nawierzchnie znajdującą się na gwarancji). Jednocześnie należ... rozwiń
Avatar
Gość / 10 lutego 2020 o 08:59
+14
„Nie mamy pańskiego płaszcza i co pan nam zrobi”
Avatar
Gość / 10 lutego 2020 o 07:55
+12
Panie dyrektorze ZDiM ..... wyłącz
Avatar
Gość / 10 lutego 2020 o 07:46
+11
W XXI wieku frezowanie farby z asfaltu? To nie Bareja, a Orwell w pełnym wydaniu. Tak na marginesie, to przed publikacją tego materiału redaktor zainteresował się powiązaniami wykonawcy sygnalizacji świetlnej oraz oznakowania pionowego i poziomego na tym skrzyżowaniu ze specjalistami od frezowania farby?
Avatar
M / 10 lutego 2020 o 10:22
+10
A nie może firma, która zrealizowała to zlecenie wykonać poprawki ODPŁATNIE jak w normalnym kraju z zachowaniem gwarancji? Albo po skońćzonej pracy po prostu przyjedzie rzeczoznawca i przyklepie pieczątkę, że gwarancja nie przepadła.
Avatar
Wnuk / 10 lutego 2020 o 10:17
+10
A jakby zamalować strzałkę prawoskrętu na czarno w kolorze asfaltu to asfalt zapadnie się w tym miejscu od ciężkości farby i też utraci gwarancje. Oj nie dobrze! nie dobrze!
Avatar
Gość / 10 lutego 2020 o 10:32
+9
Panie Prezydencie - zarząd ZDiM też do wymiany
Avatar
Gość / 10 lutego 2020 o 09:58
+9
a na hói komu te światła potrzebne???????
Avatar
Gość / 10 lutego 2020 o 09:03
+9
ŻENUA !!! '' Kierowca '' ma oczywiiście racje - WYSTARCZY ZAMALOWAĆ !! Po wuj jakieś frezowanie !!!
Avatar
Gość / 12 lutego 2020 o 09:31
0
'' poprzyglądali się na ruch pieszych i samochodów jak stoi jeden pieszy na światłach i czeka pół minuty lub jeden samochód. Niech wtedy politycy odpowiedzą mieszkańcom do ch****y po co te światła w soboty i niedziele o 7 rano. W efekcie niech się zastanowią kiedy i po co są potrzebne światła?! '' TO SAMO Z PRZEJŚCIEM PRZY SZKOŁACH TZW. ARTYSTYCZNYCH NA MUZYCZNEJ - PO WUJA TAM ŚWIATŁA W CYKLU AUTOMATYCZNYM ???!!!
Avatar
Gość / 11 lutego 2020 o 02:36
-5
Oferujemy szybka pozyczke Potrzebujesz pozyczki biznesowej lub osobistej? Nasza firma udziela pozyczek osobom fizycznym i firmom w wysokosci 2% oprocentowania rocznie. Odwiedz nasza strone internetowa pod adresem: ***s://Amitybrokers.com, aby rozpoczac, lub po prostu wyslij nam e-mail Na adres Service@Amitybrokers.com Mozesz rozmawiac na zywo na WhatsApp +1 (619) 736-9432
Avatar
Iga / 10 lutego 2020 o 21:33
0
A czy nie można skorygować istniejącego oznaczenia poziomego stosowanymi przy remontach dróg oznaczeniami tymczaowymi w kolorze żółtym np. przekreslajac strzałkę do jazdy na wprost żółtym krzyżykiem?
Avatar
Gość / 10 lutego 2020 o 16:58
+6
Proponuję w któryś weekendowy poranek o godzinie 7-8 zorganizować spotkanie polityków z dziennikarzami na tym skrzyżowaniu, aby wspólnie poprzyglądali się na ruch pieszych i samochodów jak stoi jeden pieszy na światłach i czeka pół minuty lub jeden samochód. Niech wtedy politycy odpowiedzą mieszkańcom do ch****y po co te światła w soboty i niedziele o 7 rano. W efekcie niech się zastanowią kiedy i po co są potrzebne światła?!
Jeszcze lepiej jest o 5 rano w niedzielę na Unii Lubelskiej na wjeździe na parking Tarasów Zamkowych. Pusto a światła działają mimo, że są ponoć inteligentne za 28 marne milionów.
Jeszcze lepiej jest o 5 rano w niedzielę na Unii Lubelskiej na wjeździe na parking Tarasów Zamkowych. Pusto a światła działają mimo, że są ponoć inteligentne za 28 marne milionów. rozwiń
Avatar
Gość / 10 lutego 2020 o 16:55
+1
Wiecie co? To jest jakaś tragedia, że z takiego czegoś urzędnicy robią problem. Ręce i uszy opadają jak się słucha tych wyjaśnień problemu, który przy minimum chęci zostałby niemal od ręki rozwiązany. Jeśli naniesienie nowego oznakowania jest dla urzędników problemem nie do pokonania to strach pomyśleć co by było gdyby trzeba  było rozwiązać poważniejszy problem... Śmiech na sali normalnie.
Tu jest Lublin i tu się nie da. Dlatego miasto zdycha, bo rządzą nim takie Szymczyki, brać kasę i piastować funkcję. Taki Rzeszów, który 15 lat temu był przy Lublinie wiochą już dawno nas prześcignął w rozwoju bo ma gospodarza, Ferenca.  
Tu jest Lublin i tu się nie da. Dlatego miasto zdycha, bo rządzą nim takie Szymczyki, brać kasę i piastować funkcję. Taki Rzeszów, który 15 lat temu był przy Lublinie wiochą już dawno nas prześcignął w rozwoju bo ma gospodarza, Ferenca.   rozwiń
Avatar
Magik / 10 lutego 2020 o 15:54
+4
A Zarząd ZDiM do wymiany ? Czy też są na gwarancji???
Avatar
Gość / 10 lutego 2020 o 15:50
+4
Nic głupszego nie mogli wymyślić. To jest najglupsze.
Avatar
Gość / 10 lutego 2020 o 14:31
+5
Proponuję w któryś weekendowy poranek o godzinie 7-8 zorganizować spotkanie polityków z dziennikarzami na tym skrzyżowaniu, aby wspólnie poprzyglądali się na ruch pieszych i samochodów jak stoi jeden pieszy na światłach i czeka pół minuty lub jeden samochód. Niech wtedy politycy odpowiedzą mieszkańcom do ch****y po co te światła w soboty i niedziele o 7 rano. W efekcie niech się zastanowią kiedy i po co są potrzebne światła?!
Avatar
Mieszk / 10 lutego 2020 o 13:58
+3
"Poprawki nie będzie, bo asfalt jest na gwarancji" - "głosowania na miejskich "parasajtów" też nie będzie. Ludzie trzymający władze  w City dbają głownie  o interesy deweloperów i wykonawców, oraz innej swojej klienteli. Ciekawe jakie kto ma na kogo i jakie  haki, ze np będzie się budowało niezbyt potrzebny w mieście stadion żużla (ciekawe ile będzie kosztowało jego roczne utrzymanie - o tym się nie mówi) lub przebuduje się  Al. Racławickie aby ludzie w nowo wybudowanych apartamentach na racławickich nie skarżyli się, że im szambo w łazienkach wypływa (patrz - Rodzinka koreańska w Parasite) . Wróbelki w CIty ćwierkają że to jest gówna motywacja wycinki drzew i bardzo kosztownej przebudowy przepięknych Alei (zamiast zwykłej wymiany nawierzchni).
 Ponieważ widzę że ww komentarz jest zaciekle minusowany to można sądzić że ninusy wstawiają ustawieni ludzie
 Ponieważ widzę że ww komentarz jest zaciekle minusowany to można sądzić że ninusy wstawiają ustawieni ludzie rozwiń
Avatar
HI / 10 lutego 2020 o 13:49
+4
"Poprawki nie będzie, bo asfalt jest na gwarancji"+++ Coś, jak w anegdocie strażackiej jeden komendant mówił: "- Niech się cała wieś spali, ja sikawki nie dam, bo świeżo malowana . . ."
Zobacz wszystkie komentarze 54

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Azoty II Puławy – AZS UJK Kielce 27:35. Sześć goli w minutę

Azoty II Puławy – AZS UJK Kielce 27:35. Sześć goli w minutę 0 0

W zaległym meczu 13. kolejki rezerwy Azotów Puławy przegrały z AZS UJK Kielce 27:35

22 ofiary i największy proces o pedofilie w Polsce. Ruszyła sprawa księdza Mariana W.
film

22 ofiary i największy proces o pedofilie w Polsce. Ruszyła sprawa księdza Mariana W. 0 0

Nowy Targ (woj. małopolskie). Rozpoczął się proces księdza Mariana W., oskarżonego o seksualne wykorzystywanie nieletnich. Pokrzywdzonych miało zostać 22 chłopców, jednak postępowanie dotyczące połowy z nich zostało umorzone ze względu na przedawnienie. Jak mówi pełnomocnik części pokrzywdzonych, to jak dotąd największy tego typu proces.

Rozpoczyna się modernizacja magistrali wodociągowej w Świdniku

Rozpoczyna się modernizacja magistrali wodociągowej w Świdniku 0 0

Wymiana blisko 11 km rur wraz z wymianą armatury w 21 komorach zasuw. Przedsiębiorstwo Komunalne Pegimek w Świdniku rozpoczyna modernizację magistrali wodociągowej w mieście.

Kierowca ciężarówki zatarasował drogę krajową nr 48 w Dęblinie

Kierowca ciężarówki zatarasował drogę krajową nr 48 w Dęblinie 0 0

Kierujący samochodem ciężarowym z naczepą, zakończył jazdę w przydrożnym rowie i zablokował na ponad godzinę drogę krajową nr 48.

Dwie strzelaniny w jednym mieście na zachodzie Niemiec. Zginęło co najmniej 11 osób
film

Dwie strzelaniny w jednym mieście na zachodzie Niemiec. Zginęło co najmniej 11 osób 2 9

Hanau, Niemcy. Co najmniej 11 osób zginęło w dwóch strzelaninach na zachodzie Niemiec. Do obu zdarzeń doszło w środę (19.02) wieczorem w stutysięcznym mieście Hanau, leżącym niedaleko Frankfurtu nad Menem. Policja ustaliła, że pierwsza strzelanina miała miejsce w barze w centrum miasta. Zginęły tam trzy osoby.

Koncert karnawałowy w DK LSM
21 lutego 2020, 18:00

Koncert karnawałowy w DK LSM 0 1

Lubelski Uniwersytet Drugiego Wieku zaprasza 21 lutego o godz. 18 do Domu Kultury LSM (ul. Wallenroda 4a) na koncert karnawałowy z udziałem Zespołu Wokalnego Pasjonatta oraz Społecznego Ogniska Baletowego.

Powstaje drugi tor linii kolejowej do Warszawy. Nie ma za to drogi do peronu Lublina Zachodniego

Powstaje drugi tor linii kolejowej do Warszawy. Nie ma za to drogi do peronu Lublina Zachodniego 2 14

Gotowa jest już spora część drugiego toru odnawianej linii kolejowej między Lublinem a Dęblinem. Wczesną jesienią na nowy tor mają wjechać pociągi. Nie zanosi się jednak na szybkie powstanie miejskiego odcinka drogi do peronu Lublina Zachodniego.

Zebrała 400 tys. zł na walkę z rakiem. Okazało się, że nie jest chora
Reportaż Uwagi! TVN
film

Zebrała 400 tys. zł na walkę z rakiem. Okazało się, że nie jest chora 47 6

- Wesprzyjcie mnie, nie pozwólcie, żebym umarła – prosiła ze łzami w oczach. Historia 40-letniej matki dwójki dzieci zmagającej się z rzadkim nowotworem poruszyła tysiące osób. Jej choroba okazała się fikcją.

LUK Politechnika gra dzisiaj ważny mecz z Mickiewiczem Kluczbork

LUK Politechnika gra dzisiaj ważny mecz z Mickiewiczem Kluczbork 0 1

W 22. kolejce spotkań LUK Politechnika Lublin zagra na wyjeździe z Mickiewiczem Kluczbork już w czwartek. Powodem przyspieszenia terminu meczu są kłopoty gospodarzy z halą w weekend

Wypadek na trasie Lublin-Chełm na krajowej "12". Jedna osoba w szpitalu

Wypadek na trasie Lublin-Chełm na krajowej "12". Jedna osoba w szpitalu 0 1

Do wypadku doszło w miejscowości Stołpie (pow. chełmski) na trasie Lublin-Chełm na drodze krajowej nr 12. Jedna osoba została poszkodowana.

Dziesiątki zatrzymanych, wyłudzanie podatku VAT na masową skalę

Dziesiątki zatrzymanych, wyłudzanie podatku VAT na masową skalę 0 12

Zatrzymano ponad 20 osób podejrzanych o wyłudzanie podatku VAT na masową skalę. W akcji brali udział policjanci z CBŚP, agencji ABW oraz celnicy. Według śledczych, podejrzani wyłudzili przynajmniej 35 mln zł.

Liga Mistrzów. RB Lipsk zdobył Londyn

Liga Mistrzów. RB Lipsk zdobył Londyn 0 0

Totalna dominacja w Londynie i pogrom w Mediolanie. Tak można podsumować w skrócie środowe starcia 1/8 finału najlepszych europejskich rozgrywek

Wyburzanie budynków szpitala przy ulicy Staszica w Lublinie [wideo, zdjęcia]
galeria
film

Wyburzanie budynków szpitala przy ulicy Staszica w Lublinie [wideo, zdjęcia] 1 10

Ulica Staszica jest już zamknięta dla ruchu samochodów, ale piesi mogą się tędy przemieszczać.