Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

10 lutego 2020 r.
7:36

Lublin: Poprawki nie będzie, bo asfalt jest na gwarancji

Autor: Zdjęcie autora Dominik Smaga
3 54 A A
Sygnalizacja, na którą skarżą się kierowcy, była przestrajana już ośmiokrotnie
Sygnalizacja, na którą skarżą się kierowcy, była przestrajana już ośmiokrotnie (fot. Maciej Kaczanowski)

Urząd Miasta nie zgadza się na zmianę przeznaczenia pasów ruchu na korkującym się wyjeździe z ul. Tramecourta do Lubomelskiej, bo… obawia się utraty gwarancji na asfalt, z którego miałby zedrzeć istniejące oznakowanie poziomie. Obiecuje tylko strzałkę pozwalającą na warunkowy skręt w prawo.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

O usprawnienie ruchu na skrzyżowaniu Wieniawskiej, Lubomelskiej, Tramecourta i Leszczyńskiego poprosił prezydenta radny Stanisław Brzozowski (PiS). Nie on jeden skarży się na korki spowodowane nową sygnalizacją na wspomnianym skrzyżowaniu.

Krytykowane przez kierowców światła zostały zamontowane na zlecenie i koszt firmy Orion, która wybudowała obok biurowiec. Montażu takiej sygnalizacji żądali od Oriona miejscy urzędnicy od dróg. Przez wiele miesięcy na skrzyżowaniu jedynie migało żółte światło, ale niedawno światła przełączono w tryb trójkolorowy. Wtedy zaczęły się zatory.

W korkach tkwią głównie kierowcy, którzy popołudniami wyjeżdżają ze śródmieścia przez ul. Tramecourta do Lubomelskiej. Radny Brzozowski podsunął Ratuszowi pomysł na usprawnienie wyjazdu przez prostą zmianę organizacji ruchu.

Radny prosi: tak by było łatwiej

– Rzecz polega na tym, żeby umożliwić skręt w prawo w ul. Lubomelską instalując na sygnalizacji zieloną strzałkę – pisze radny do prezydenta. Sugeruje też inne przeznaczenie pasów ruchu na ul. Tramecourta. Dzisiaj prawy pas służy nie tylko skręcającym w Lubomelską (jest ich najwięcej), ale też jadącym prosto w ul. Leszczyńskiego, a lewy przeznaczony jest do skrętu w lewo w Wieniawską.

Radny widziałby to inaczej: – Na prawym pasie jezdni pozostawić tylko strzałki do skrętu w prawo, a jazdę na wprost i w lewo umożliwić z lewego pasa – przekonuje Brzozowski. – Gdyby jeden pas był tylko do skrętu w prawo, to po zamontowaniu zielonej strzałki ruch odbywałby się płynnie.

Zielona będzie, ale białych nie ruszą

Ratusz zapowiada, że nie zmieni przeznaczenia pasów ruchu, poprzestając na zamontowaniu zielonej strzałki. – W celu zwiększenia przepustowości skrzyżowania, opracowano nowy projekt organizacji ruchu przewidujący montaż zielonej strzałki warunkowego skrętu w prawo z ul. Tramecourta – odpisał radnemu Artur Szymczyk, zastępca prezydenta Lublina. – Zabieg powinien w znaczny sposób zwiększyć przepustowość na omawianym skrzyżowaniu i jednocześnie zapewnić wszystkim uczestnikom bezpieczeństwo.

Dlaczego Urząd Miasta nie zamierza zarezerwować prawego pasa wyłącznie dla kierowców skręcających w prawo? – Z uwagi na konieczność frezowania oznakowania poziomego – tłumaczy Szymczyk w pisemnej odpowiedzi dla radnego. – Co skutkowałoby zmianą parametrów i utratą gwarancji.

Tłumacząc to na bardziej przystępny język: urzędnicy boją się, że jeśli zedrą białe strzałki z jezdni, to Orion wygasi gwarancję.
Radny: trochę naciągany argument

– Asfalt okazuje się ważniejszy niż uporządkowanie ruchu w miejscu, które doprowadza kierowców do szewskiej pasji. Bareja wiecznie żywy – komentuje Brzozowski. Twierdzi, że samo zamontowanie zielonej strzałki, bez zmiany przeznaczenia pasów ruchu może się okazać niewystarczające.

– To nie będzie skuteczne, bo jeśli będzie zielona strzałka, ale ktoś zechce z tego pasa jechać na wprost, to zablokuje tych, którzy chcieliby skręcić – zauważa radny. – A zawsze zdarzy się jakiś jeden na kilkanaście samochodów, który będzie chciał jechać na wprost. I wtedy strzałka nie spełni swej roli.

e-Wydanie

Komentarze 54

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 10 lutego 2020 o 07:44
+20
Chińczycy w 7 dni zbudowali szpital ja gołym polu , a tu nie da się , po prostu się nie da .... ręce opadają.
Avatar
Marcel / 10 lutego 2020 o 09:02
+14
Pomysł bardzo dobry !!! Zielna strzałka ok. ale nie rozwiąże problemu w 100% bo wystarczy jeden samochód którego kierowca będzie ciachał jechać prosto i zielona strzałka nic nie da. Co do strzałek malowanych na asfalcie, rozwiązanie jest banalnie proste. Skoro ratusz boi się o gwarancje nawierzchni, to niech ...zleci przekreślenie za pomocą żółtej taśmy (stosowanej w trakcie tymczasowej organizacji ruchu) strzałki na prawym pasie służące do jazdy na wprost (nie trzeba ingerować w nawierzchnie znajdującą się na gwarancji). Jednocześnie należy zlecić domalowanie na lewym pasie strzałki umożliwiającej jazdę na wprost. Dodatkowo należy zmienić oznakowanie pionowe, no ale to już na żadną gwarancje nie wpływa. I problem mamy rozwiązany!!
Pomysł bardzo dobry !!! Zielna strzałka ok. ale nie rozwiąże problemu w 100% bo wystarczy jeden samochód którego kierowca będzie ciachał jechać prosto i zielona strzałka nic nie da. Co do strzałek malowanych na asfalcie, rozwiązanie jest banalnie proste. Skoro ratusz boi się o gwarancje nawierzchni, to niech ...zleci przekreślenie za pomocą żółtej taśmy (stosowanej w trakcie tymczasowej organizacji ruchu) strzałki na prawym pasie służące do jazdy na wprost (nie trzeba ingerować w nawierzchnie znajdującą się na gwarancji). Jednocześnie należ... rozwiń
Avatar
Gość / 10 lutego 2020 o 08:59
+14
„Nie mamy pańskiego płaszcza i co pan nam zrobi”
Avatar
Gość / 10 lutego 2020 o 07:55
+12
Panie dyrektorze ZDiM ..... wyłącz
Avatar
Gość / 10 lutego 2020 o 07:46
+11
W XXI wieku frezowanie farby z asfaltu? To nie Bareja, a Orwell w pełnym wydaniu. Tak na marginesie, to przed publikacją tego materiału redaktor zainteresował się powiązaniami wykonawcy sygnalizacji świetlnej oraz oznakowania pionowego i poziomego na tym skrzyżowaniu ze specjalistami od frezowania farby?
Avatar
M / 10 lutego 2020 o 10:22
+10
A nie może firma, która zrealizowała to zlecenie wykonać poprawki ODPŁATNIE jak w normalnym kraju z zachowaniem gwarancji? Albo po skońćzonej pracy po prostu przyjedzie rzeczoznawca i przyklepie pieczątkę, że gwarancja nie przepadła.
Avatar
Wnuk / 10 lutego 2020 o 10:17
+10
A jakby zamalować strzałkę prawoskrętu na czarno w kolorze asfaltu to asfalt zapadnie się w tym miejscu od ciężkości farby i też utraci gwarancje. Oj nie dobrze! nie dobrze!
Avatar
Gość / 10 lutego 2020 o 10:32
+9
Panie Prezydencie - zarząd ZDiM też do wymiany
Avatar
Gość / 10 lutego 2020 o 09:58
+9
a na hói komu te światła potrzebne???????
Avatar
Gość / 10 lutego 2020 o 09:03
+9
ŻENUA !!! '' Kierowca '' ma oczywiiście racje - WYSTARCZY ZAMALOWAĆ !! Po wuj jakieś frezowanie !!!
Avatar
Gość / 6 dni temu o 09:31
0
'' poprzyglądali się na ruch pieszych i samochodów jak stoi jeden pieszy na światłach i czeka pół minuty lub jeden samochód. Niech wtedy politycy odpowiedzą mieszkańcom do ch****y po co te światła w soboty i niedziele o 7 rano. W efekcie niech się zastanowią kiedy i po co są potrzebne światła?! '' TO SAMO Z PRZEJŚCIEM PRZY SZKOŁACH TZW. ARTYSTYCZNYCH NA MUZYCZNEJ - PO WUJA TAM ŚWIATŁA W CYKLU AUTOMATYCZNYM ???!!!
Avatar
Gość / 11 lutego 2020 o 02:36
-5
Oferujemy szybka pozyczke Potrzebujesz pozyczki biznesowej lub osobistej? Nasza firma udziela pozyczek osobom fizycznym i firmom w wysokosci 2% oprocentowania rocznie. Odwiedz nasza strone internetowa pod adresem: ***s://Amitybrokers.com, aby rozpoczac, lub po prostu wyslij nam e-mail Na adres Service@Amitybrokers.com Mozesz rozmawiac na zywo na WhatsApp +1 (619) 736-9432
Avatar
Iga / 10 lutego 2020 o 21:33
0
A czy nie można skorygować istniejącego oznaczenia poziomego stosowanymi przy remontach dróg oznaczeniami tymczaowymi w kolorze żółtym np. przekreslajac strzałkę do jazdy na wprost żółtym krzyżykiem?
Avatar
Gość / 10 lutego 2020 o 16:58
+6
Proponuję w któryś weekendowy poranek o godzinie 7-8 zorganizować spotkanie polityków z dziennikarzami na tym skrzyżowaniu, aby wspólnie poprzyglądali się na ruch pieszych i samochodów jak stoi jeden pieszy na światłach i czeka pół minuty lub jeden samochód. Niech wtedy politycy odpowiedzą mieszkańcom do ch****y po co te światła w soboty i niedziele o 7 rano. W efekcie niech się zastanowią kiedy i po co są potrzebne światła?!
Jeszcze lepiej jest o 5 rano w niedzielę na Unii Lubelskiej na wjeździe na parking Tarasów Zamkowych. Pusto a światła działają mimo, że są ponoć inteligentne za 28 marne milionów.
Jeszcze lepiej jest o 5 rano w niedzielę na Unii Lubelskiej na wjeździe na parking Tarasów Zamkowych. Pusto a światła działają mimo, że są ponoć inteligentne za 28 marne milionów. rozwiń
Avatar
Gość / 10 lutego 2020 o 16:55
+1
Wiecie co? To jest jakaś tragedia, że z takiego czegoś urzędnicy robią problem. Ręce i uszy opadają jak się słucha tych wyjaśnień problemu, który przy minimum chęci zostałby niemal od ręki rozwiązany. Jeśli naniesienie nowego oznakowania jest dla urzędników problemem nie do pokonania to strach pomyśleć co by było gdyby trzeba  było rozwiązać poważniejszy problem... Śmiech na sali normalnie.
Tu jest Lublin i tu się nie da. Dlatego miasto zdycha, bo rządzą nim takie Szymczyki, brać kasę i piastować funkcję. Taki Rzeszów, który 15 lat temu był przy Lublinie wiochą już dawno nas prześcignął w rozwoju bo ma gospodarza, Ferenca.  
Tu jest Lublin i tu się nie da. Dlatego miasto zdycha, bo rządzą nim takie Szymczyki, brać kasę i piastować funkcję. Taki Rzeszów, który 15 lat temu był przy Lublinie wiochą już dawno nas prześcignął w rozwoju bo ma gospodarza, Ferenca.   rozwiń
Avatar
Magik / 10 lutego 2020 o 15:54
+4
A Zarząd ZDiM do wymiany ? Czy też są na gwarancji???
Avatar
Gość / 10 lutego 2020 o 15:50
+4
Nic głupszego nie mogli wymyślić. To jest najglupsze.
Avatar
Gość / 10 lutego 2020 o 14:31
+5
Proponuję w któryś weekendowy poranek o godzinie 7-8 zorganizować spotkanie polityków z dziennikarzami na tym skrzyżowaniu, aby wspólnie poprzyglądali się na ruch pieszych i samochodów jak stoi jeden pieszy na światłach i czeka pół minuty lub jeden samochód. Niech wtedy politycy odpowiedzą mieszkańcom do ch****y po co te światła w soboty i niedziele o 7 rano. W efekcie niech się zastanowią kiedy i po co są potrzebne światła?!
Avatar
Mieszk / 10 lutego 2020 o 13:58
+3
"Poprawki nie będzie, bo asfalt jest na gwarancji" - "głosowania na miejskich "parasajtów" też nie będzie. Ludzie trzymający władze  w City dbają głownie  o interesy deweloperów i wykonawców, oraz innej swojej klienteli. Ciekawe jakie kto ma na kogo i jakie  haki, ze np będzie się budowało niezbyt potrzebny w mieście stadion żużla (ciekawe ile będzie kosztowało jego roczne utrzymanie - o tym się nie mówi) lub przebuduje się  Al. Racławickie aby ludzie w nowo wybudowanych apartamentach na racławickich nie skarżyli się, że im szambo w łazienkach wypływa (patrz - Rodzinka koreańska w Parasite) . Wróbelki w CIty ćwierkają że to jest gówna motywacja wycinki drzew i bardzo kosztownej przebudowy przepięknych Alei (zamiast zwykłej wymiany nawierzchni).
 Ponieważ widzę że ww komentarz jest zaciekle minusowany to można sądzić że ninusy wstawiają ustawieni ludzie
 Ponieważ widzę że ww komentarz jest zaciekle minusowany to można sądzić że ninusy wstawiają ustawieni ludzie rozwiń
Avatar
HI / 10 lutego 2020 o 13:49
+4
"Poprawki nie będzie, bo asfalt jest na gwarancji"+++ Coś, jak w anegdocie strażackiej jeden komendant mówił: "- Niech się cała wieś spali, ja sikawki nie dam, bo świeżo malowana . . ."
Zobacz wszystkie komentarze 54

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Kamil Kiereś (Górnik Łęczna): Myślimy już o pierwszym meczu o punkty

Kamil Kiereś (Górnik Łęczna): Myślimy już o pierwszym meczu o punkty 0 0

Rozmowa z Kamilem Kieresiem, trenerem Górnika Łęczna

Nowe numery telefonów na policję. Trzeba będzie wybrać inny numer kierunkowy

Nowe numery telefonów na policję. Trzeba będzie wybrać inny numer kierunkowy 2 0

Od 24 lutego zmieni się sposób wybierania numerów resortowej sieci telefonicznej. Aby dodzwonić się do lubelskich jednostek Policji zamiast numeru kierunkowego 81, będzie trzeba wybrać wyróżnik MSWiA - 47. Zmianie nie ulega numer alarmowy.

Rusza Operacja Czysta Rzeka 2020. Najpierw koncert, a potem wielkie sprzątanie rzek
22 lutego 2020, 18:00

Rusza Operacja Czysta Rzeka 2020. Najpierw koncert, a potem wielkie sprzątanie rzek 9 0

W sobotę 22 lutego w Centrum Kultury w Lublinie odbędzie się koncert Jacka Kleyffa w Orkiestrze na Zdrowie. Wydarzenie, które otworzy tegoroczną edycję ogólnopolskiej akcji Operacja Czysta Rzeka 2020, będzie spotkaniem przyjaciół, sympatyków i wolontariuszy, biorących udział w akcji.

To najdroższy samochód jaki został w tym roku zatrzymany na granicy w woj. lubelskim

To najdroższy samochód jaki został w tym roku zatrzymany na granicy w woj. lubelskim 0 0

Strażnicy graniczni zatrzymali poszukiwanego mercedesa AMG S63 o szacunkowej wartości pół miliona zł. To najdroższy pojazd, który udało się odzyskać w tym roku na granicy w województwie lubelskim.

Co dalej z transferem Krzysztofa Ropskiego? Z okazji 70-lecia Motor zagra z klasowym zespołem

Co dalej z transferem Krzysztofa Ropskiego? Z okazji 70-lecia Motor zagra z klasowym zespołem 0 3

Po transferze lewego obrońcy Motor praktycznie zamknął kadrę na rundę wiosenną. Trzeba jeszcze tylko poczekać na rozstrzygnięcia w sprawie Krzysztofa Ropskiego. Żółto-biało-niebiescy chcą dogadać się z dotychczasowym klubem napastnika – Siarką Tarnobrzeg

„Burleska. W głąb kobiecości” w Piękno Panie. Artystyczno-naukowe spojrzenie na kobiecość
21 lutego 2020, 19:00

„Burleska. W głąb kobiecości” w Piękno Panie. Artystyczno-naukowe spojrzenie na kobiecość 0 0

„Burleska. W głąb kobiecości” to wystawa fotografii Agnieszki Kossowskiej, wykonanych podczas jej wizyt na występach burleski i za ich kulisami. Wydarzenie to fuzja dwóch spojrzeń: artystycznego i naukowego na różne aspekty kobiecości.

Podróż zakończył na betonowym przepuście. Kierowca kompletnie pijany

Podróż zakończył na betonowym przepuście. Kierowca kompletnie pijany 0 0

Prawie 3 promile alkoholu miał kierujący fordem, który w poniedziałek popołudniu wjechał w betonowy przepust w Łopienniku Górnym.

Dwie inwestycje mieszkaniowe w Lublinie. Deweloperzy proszą o zgodę na wycinkę drzew

Dwie inwestycje mieszkaniowe w Lublinie. Deweloperzy proszą o zgodę na wycinkę drzew 10 43

73 drzewa chcą usunąć przy ul. Jutrzenki spółki TBV oraz Idea Invest, które złożyły do Urzędu Miasta wniosek o pozwolenie na taką wycinkę. Kolejnych 25 drzew zamierza usunąć przy al. Kraśnickiej firma Wikana.

Złodzieje znaleźli sobie niszę. Kradli silniki z łodzi i jachtów motorowych [wideo]
galeria
film

Złodzieje znaleźli sobie niszę. Kradli silniki z łodzi i jachtów motorowych [wideo] 1 2

Lubelscy policjanci rozbili grupę przestępczą, która zajmowała się kradzieżami silników do łodzi i jachtów motorowych.

Ostrzeżenie pogodowe dla Lubelskiego. Może być niebezpiecznie
film

Ostrzeżenie pogodowe dla Lubelskiego. Może być niebezpiecznie 10 1

Nowe ostrzeżenie pogodowe dla województwa lubelskiego wydał Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej.

Dziewięć medali naszych lekkoatletów na PZLA Halowych Mistrzostwach Polski U18 i U20

Dziewięć medali naszych lekkoatletów na PZLA Halowych Mistrzostwach Polski U18 i U20 0 0

Dobry występ naszych zawodników przy okazji PZLA Halowych Mistrzostw Polski U18 i U20. W sumie kluby z województwa lubelskiego wywalczyły dziewięć medali.

Tędy ma biec przedłużenie ulicy Zana w Lublinie. Plan zakłada także budowę osiedla domów

Tędy ma biec przedłużenie ulicy Zana w Lublinie. Plan zakłada także budowę osiedla domów 21 79

Ratusz chce dopuścić budowę nowych domów mieszkalnych przy Nadbystrzyckiej koło Politechniki. W miejscu starej zabudowy mogłoby powstać niewysokie osiedle, a za nim nowy odcinek ul. Zana, która ma być w nieokreślonej przyszłości przedłużona do ul. Lubelskiego Lipca ’80, a nawet do ul. Wrotkowskiej.

Igor Brejdygant gościem Radia Lublin
20 lutego 2020, 18:00

Igor Brejdygant gościem Radia Lublin 0 0

Scenarzysta, pisarz i reżyser, Igor Brejdygant, będzie gościem Radia Lublin w cyklu "Kryminalne czwartki". Spotkanie z autorem będzie 20 lutego o godz. 18.

Lubelskie: Jeden wieczór, dwa śmiertelne potrącenia pieszych na drogach
galeria

Lubelskie: Jeden wieczór, dwa śmiertelne potrącenia pieszych na drogach 8 5

Pieszy zginął w poniedziałek wieczorem w wypadku w Janowie Lubelskim na drodze krajowej nr 19. Wcześniej do tragedii z udziałem pieszego doszło w Trojaczkowicach.

Grom Kąkolewnica odważniej postawi na wychowanków

Grom Kąkolewnica odważniej postawi na wychowanków 0 1

Trener Gromu Kąkolewnica Edmund Koperwas: będziemy grać dla siebie. Murowanym kandydatem do awansu jest Lutnia Piszczac

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!

Najczęściej czytane

Dzisiaj · Tydzień · Wideo · Premium

Uwaga czytelniku!

Informujemy, że w dniu 25 maja 2018 r. na terenie całej Unii Europejskiej, w tym także w Polsce, wejdzie w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. W związku z tym chcielibyśmy Ci przekazać kilka informacji na temat zasad przetwarzania Twoich danych osobowych przez administratora portalu www.dziennikwschodni.pl – spółkę Corner Media sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie.

Bardzo prosimy, zapoznaj się z tymi informacjami uważnie, są to bowiem sprawy bardzo istotne. Jeśli jesteś osobą małoletnią poniżej 16. roku życia, koniecznie przekaż tą wiadomość swoim opiekunom, którzy następnie powinni wytłumaczyć Ci, o co w niej chodzi i dlaczego się do Ciebie zwracamy.

Czym jest RODO?

RODO to potoczna nazwa Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE. W Polsce będzie ono obowiązywało od 25 maja 2018 r. Akt ten wprowadza nowy standard ochrony danych osobowych, nakładając na podmioty przetwarzające te dane (administratorów danych) szereg obowiązków, w tym obowiązek poinformowania Ciebie o sposobie przetwarzania Twoich danych, celach w jakich Twoje dane są przetwarzane oraz o uprawnieniach przysługujących Ci w związku z przetwarzaniem danych osobowych przez administratora danych.

Administrator danych

Administratorem Twoich danych osobowych jest Corner Media Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Lublinie, ul. Krakowskie Przedmieście 54, 20-002 Lublin, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego przez Sąd Rejonowy Lublin – Wschód z siedzibą w Świdniku, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego, za numerem KRS 0000507517, NIP 7123286919, kapitał zakładowy – 50.000,00. PLN

Możesz się z nami skontaktować zarówno pod adresem:
Corner Media Spółka z o.o.
ul. Krakowskie Przedmieście 54
20-002 Lublinie

jak i mailowo: online@dziennikwschodni.pl

oraz telefonicznie: 81 46-26-800

Rodzaj przetwarzanych danych osobowych

Przetwarzamy dane osobowe podane przez Ciebie podczas procesu rejestracji konta na portalu www.dziennikwschodni.pl, a także dane, które są zbierane podczas korzystania przez Ciebie z tego portalu. Chodzi o dane zbierane i zapisywane w plikach cookies. Więcej na temat plików cookies przeczytasz w naszej polityce prywatności.

Pamiętaj, rejestracja konta na portalu www.dziennikwschodni.pl nie jest obowiązkowa. Nie masz także obowiązku podawania nam swoich prawdziwych danych podczas procesu rejestracji, jak również nie musisz podawać nam wszystkich danych, o które pytamy. Może się jednak zdarzyć tak, że nie posiadając Twoich wszystkich danych albo nie posiadając Twoich prawdziwych danych, nie będziemy w stanie świadczyć Ci wszystkich usług, które oferujemy oraz wywiązać się z wszystkich obowiązków określonych w regulaminie portalu dziennikwschodni.pl (np. zapewnić Ci odpowiedniego bezpieczeństwa w zakresie odzyskania danych dostępowych do konta).

Cel przetwarzania danych osobowych

Głównym celem przetwarzania przez nas Twoich danych jest zapewnienie Ci pełnej funkcjonalności działania serwisu dziennikwschodni.pl, dostępu do usług świadczonych przez nas w ramach tego serwisu, zapewniania Ci bezpieczeństwa podczas korzystania z serwisu (np. w przypadku prób nadużyć) oraz wywiązanie się przez nas z obowiązków umownych wynikających z regulaminu portalu Dziennikwschodni.pl.

Dodatkowy cel przetwarzania danych osobowych to tzw. marketing własny, tj. przetwarzanie danych wyłącznie na nasze wewnętrzne potrzeby w celach analitycznych, badawczych, statystycznych, w szczególności poprzez dążenie do jak najpełniejszego dostosowania treści wyświetlanych na naszych stronach do Twoich preferencji i zainteresowań.

Ponadto, o ile wyrazisz na to zgodę, będziemy mogli przetwarzać Twoje dane osobowe w celach marketingowych (marketing zewnętrzny), w tym przekazywać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym – agencjom reklamowym i naszym partnerom handlowym. Pamiętaj, że zgoda na przetwarzanie Twoich danych w celach marketingowych jest całkowicie dobrowolna i możesz ją w każdej chwili wycofać.

Pamiętaj także, że jeżeli jesteś osobą małoletnią, która nie ukończyła 16. roku życia, przesyłanie informacji w celach marketingowych może nastąpić wyłącznie po wyrażeniu zgody przez Twojego rodzica lub opiekuna.

Podstawy prawne przetwarzania danych

Twoje dane osobowe mogą być przetwarzane wyłącznie zgodnie z określonymi w obecnie obowiązujących przepisach podstawami prawnymi. W zależności od celu przetwarzania danych możemy wyróżnić trzy główne podstawy prawne przetwarzania danych.

Pierwszą podstawą przetwarzania danych jest niezbędność do wykonania umów o świadczenie usług. Mamy z nią do czynienia wtedy, gdy przetwarzanie danych jest niezbędne w celu zapewnienia Ci sprawnego, bezpiecznego korzystania z naszego serwisu wraz z jego wszystkimi funkcjonalnościami. Umowy o świadczenie usług to regulaminy, w tym regulamin portalu dziennikwschodni.pl, który akceptujesz decydując się na korzystanie z naszego serwisu.

Drugą podstawą przetwarzania danych jest uzasadniony interes administratora danych. Mamy z nim do czynienia w przypadku prowadzenia pomiarów statystycznych oraz działań z zakresu marketingu własnego przez administratora danych.

Wreszcie, trzecią przesłanką przetwarzania danych jest Twoja dobrowolna i świadoma zgoda. Na jej podstawie Twoje dane mogą być wykorzystywane w celach marketingowych, a także w celu profilowania.

Pamiętaj, zgody udzielasz w pełni dobrowolnie. Masz także prawo do cofnięcia udzielonej zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych w dowolnym momencie. Wycofanie zgody nie będzie miało jednak wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem.

Podmioty, którym możemy przekazywać dane

Co do zasady Twoje dane osobowe będą przez nas wykorzystywane wyłącznie na nasz własny użytek.

W pewnych sytuacjach możemy jednak przekazać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym: – naszym partnerom handlowym, podwykonawcom oferowanych przez nas usług, agencjom marketingowym.

Dodatkowo, w przypadkach ściśle określonych w przepisach prawa, będziemy zobligowani przekazać Twoje dane podmiotom uprawnionym do ich uzyskania na podstawie obecnie obowiązujących przepisów prawa (np. policji czy prokuraturze), pod warunkiem oczywiście, iż wystąpią do nas z takim żądaniem, powołując się na określoną podstawę prawną.

Okres przechowywania danych

Twoje dane osobowe będą przechowywane tak długo, jak będzie to niezbędne do zapewnienia Ci dostępu do usług oferowanych przez serwis www.dziennikwchodni.pl Oczywiście, możesz w każdym czasie złożyć wniosek o zaprzestanie przetwarzania swoich danych osobowych, ich zmianę lub usunięcie.

Informacje o prawach przysługujących osobie, której dane dotyczą

Musisz wiedzieć, że niezależnie od tego, na jakiej podstawie przetwarzamy Twoje dane, masz zawsze prawo dostępu do nich oraz ich poprawiania. Możesz również w każdym momencie żądać ich usunięcia lub cofnąć albo ograniczyć wcześniej udzieloną zgodę na przetwarzanie danych osobowych, przy czym wycofanie danej zgody nie wpływa na administratora danych do przetwarzania danych w celu określonym w danej zgodzie do chwili jej wycofania.

Masz również prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych osobowych.

Możesz też zażądać od administratora danych osobowych przeniesienia Twoich danych lub uzyskania kopii Twoich danych, z tym jednak zastrzeżeniem, że prawo to nie może wpływać niekorzystnie na prawa i wolności innych osób. Administrator danych będzie realizował Twoje żądania w zakresie posiadanych możliwości technicznych.

Informacje o prawie do wniesienia skargi

Organem nadzorczym nad administratorem danych osobowych jest Generalny Inspektor Danych Osobowych, do którego masz prawo wnieść skargę za każdym razem, gdy Twoje dane będą przetwarzane w sposób w Twojej ocenie nieprawidłowy.

Informacje o tym, czy podanie danych jest wymogiem ustawowym lub umownym, czy jesteś zobowiązany do ich podania

Nie jesteś zobowiązany do podawania nam swoich danych osobowych ani wyrażania zgody na ich przetwarzanie, z tym jednak zastrzeżeniem, że ich podanie może okazać się niezbędne dla korzystania z określonych funkcjonalności serwisu.

Jest także możliwe, że jeśli nie wyrazisz zgody na przetwarzanie danych osobowych lub cofniesz wcześniej udzieloną zgodę, nie będziemy mogli zapewnić Ci dostępu do niektórych oferowanych przez nas usług, przy czym zawsze w takim wypadku zostaniesz o tym poinformowany.

Informacje o profilowaniu

Czym jest profilowanie? To zbieranie wszelkich informacji, które pozwalają bezpośrednio lub pośrednio zidentyfikować osobę, która jest poddawana profilowaniu. Profilowanie odbywa się najczęściej przy użyciu systemów informatycznych, w sposób zautomatyzowany, za pomocą specjalnych algorytmów uwzględniających określone wcześniej kryteria. Wyniki profilowania mogą być wykorzystywane m.in. do celów marketingowych, np. w celu spersonalizowania reklamy kierowanej do danego użytkownika lub przygotowania oferty uwzględniającej jego potrzeby lub preferencje.

Oświadczamy, że na chwilę obecną nie profilujemy Twoich danych. Jeśli jednak zaczniemy, zostaniesz o tym uprzednio poinformowany i będziesz miał prawo nie wyrazić na to zgody.

Bardzo prosimy o uważne zapoznanie się z powyższymi informacjami. Gdy już to zrobisz, kliknij przycisk Zapoznałem się z informacją. Przejdź do serwisu.

Rozumiem

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.