Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

5 listopada 2013 r.
16:20
Edytuj ten wpis

Poseł do prezydenta: Jest pan tchórzem, klęka pan przed kibolami

Autor: Zdjęcie autora drs
0 50 A A
Michał Kabaciński i Krzysztof Żuk
Michał Kabaciński i Krzysztof Żuk

Jest pan tchórzem – pisze do prezydenta Lublina poseł Michał Kabaciński. Wytyka mu, że nie potępił kibiców Motoru za wywieszony na meczu napis „BANDYCKIE MIASTO BANDYCKI KLUB”. Ratusz dopiero we wtorek odniósł się do hasła, dzień wcześniej nie chciał

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Wspomniany transparent zawisł na niedzielnym meczu przy Al. Zygmuntowskich. Sprawę "Dziennik Wschodni" opisał jako pierwszy.

Przed tamtą publikacją rozmawialiśmy z prezesem klubu Motor Lublin, który odciął się od zdarzenia i skrytykował kibiców. – My się z tekstem na transparencie nie utożsamiamy – zapewniał prezes Tadeusz Kuna.

O opinię pytaliśmy też prezydenta miasta, które jest głównym udziałowcem klubu. – Zażądałem wyjaśnień – przekazał nam przez swoją rzeczniczkę Krzysztof Żuk. Od prezesa oczekiwał m.in. informacji, czy klub próbował usunąć transparent.

"Obrażają mieszkańców"

Dopiero we wtorek odniósł się do samego hasła. – Odpowiedź jest oczywista. Nie zgadzam się na obrażanie miasta i jego mieszkańców – stwierdził prezydent Żuk.

Słowa te nie padły na wtorkowej konferencji prasowej prezydenta, ale już po jej zakończeniu, w prezydenckim sekretariacie, gdzie część dziennikarzy obecnych na konferencji postanowiła dopytać Żuka o kilka spraw, w tym również o wyczyn kibiców.

O ocenę hasła z transparentu pytaliśmy w Ratuszu już w poniedziałek. I to kilkakrotnie. – Prezydent nie podejmuje się oceny, dopóki nie pozna wspomnianych faktów (treści wyjaśnień od władz klubu – przyp. red.) – stwierdziła wówczas Beata Krzyżanowska, rzecznik prezydenta.

Ostro o prezydencie

– Jest Pan tchórzem. Nie potrafię tego inaczej nazwać, kolejny raz klęka Pan przed kibolami – stwierdza w liście otwartym do prezydenta Michał Kabaciński, poseł Twojego Ruchu. A sam Żuk twierdził, że rzeczniczka wcale nie przekazała mu prośby o odniesienie się do hasła.

Pytany o to przez dziennikarzy Żuk skrytykował także inny incydent z tego samego meczu, gdy kibice zakłócali chwilę ciszy poświęconą pamięci Tadeusza Mazowieckiego w dniu żałoby narodowej. – W polskiej tradycji o osobach zmarłych, zwłaszcza tak zasłużonych, mówi się dobrze lub wcale i takie zachowanie jest nie do przyjęcia – mówi prezydent.

Skomentuj i udostępnij na Facebooku

Komentarze 50

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
czerwien / 6 listopada 2013 r. o 12:35
Nooo!!! Teraz to juz napewno nie zaglosuje na tego pajacyka i na tą zjebaną partie. Trzymaj sie pan panie Prezydencie bo pajace wola szkodzic miastu i Panu byle przez chwile zabłysnąć !!!
Avatar
hana / 6 listopada 2013 r. o 12:33

o nieeee powrócił Pan Event :P

Avatar
Piotr / 6 listopada 2013 r. o 10:09

Ja proponuje aby Kabaciński nie przez media tylko niech się umówi na spotkanie z prezydentem i powie mu w twarz, że jest tchórzem. Jestem ciekawy czy starczyłoby mu odwagi. A po drugie może ktoś zaproponuje Kabacińskiemu funkcje w klubie ds.mediacji z kibicami ciekawe jak sobie poradzi. Gadać jest łatwo Panie Pośle a może tak dla odmiany coś by Pan zrobił????

Avatar
Alicja / 6 listopada 2013 r. o 09:22

Do polityki powinni być dopuszczani poważni ludzie a nie pajace i kabareciarze. Na miejscu żony Kabacińskiego byłoby mi wstyd za takiego męża.Swoim zachowaniem co najwyżej może osiągnąć wywiad u Wojewódzkiego, prywatne zdjęcia na pudelku albo okładkę w Show. No chyba,że taki ma cel, to dobrze mu idzie....

Avatar
Kamil / 6 listopada 2013 r. o 09:08

Kabaciński mógłby zacząć robić coś dla Lublina i dla mieszkańców a nie tylko zajmuje się swoim show. To zaczyna być nudne!

Avatar
brygadzista / 6 listopada 2013 r. o 09:08

Ty Kabaciński jak to się stało, że Ty zostałeś posłem. Generalnie w szkole myślałem że dojdziesz co najwyżej do poziomu brygadzisty. A tu poseł ho, ho a gdzie rozum?????

Odczep się ode mnie

Avatar
Mak / 6 listopada 2013 r. o 08:31

Pan prezydent Żuk obraża mnie, nie czując się obrażonym transparentem.

No, ale pan Żuk nie jest z "Bandyckiego Miasta", jest spod Świdnika.

Moim zdaniem poseł Kabaciński ma pełną rację, punktując raz po raz pana Żuka i jego "inwestycję".

Mieszkam na Dziesiątej, codziennie dojeżdżam do pracy pod wyremontowanym rok temu (przynajmniej podług słów i obietnic rzecznika ratusza, imć Kieliszka) wiaduktem kolejowym na ulicy Kunickiego. W okolicy, w której pracuje, straszy żółtymi tablicami "Plac Budowy" otwarty (według zapewnień samego pana Żuka) po ledwie 18-miesięcznym remoncie, Ogród Saski.

Za to wracając do domu mogę odetchnąć. Nad ulicą Zemborzycką wisi od kilku miesięcy trakcja trolejbusowa, za którą miasto (do spółki z UE) zapłaciły grube miliony, a która w chwili obecnej wykorzystywana jest tak, że aż druty świszczą.

Kabaciński jest największym cynikiem i populistą tego miasta, a TY nie masz pojęcia o inwestycjach przez które przejeżdżasz, bo wiadukt nie jest niestety miasta tylko PKP!! Gdyby to miasto remontowało to remont byłby rok temu skończony, a kolej jak kolej narzeka, że za mało pieniędzy dostaje, a tyle co ma nie jest w stanie wykorzystać co widać na przykładzie tunelu. Trzeba być ślepym albo cynicznie udawać, że się nie widzi inwestycji ostatnich 3 lat zrealizowanych dzięki zaparciu i wytrwałości Żuka.

Kabaciński jest największym cynikiem i populistą tego miasta, a TY nie masz pojęcia o inwestycjach przez które przejeżdżasz, bo wiadukt nie jest niestety miasta tylko PKP!! Gdyby to miasto remontowało to remont byłby rok temu skończony, a kolej jak kolej narzeka, że za mało pieniędzy dostaje, a tyle co ma nie jest w stanie wykorzystać co widać na przykładzie tunelu. Trzeba być ślepym albo cynicznie udawać, że się nie widzi inwestycji ostatnich 3 lat zrealizowanych dzięki zaparciu i wytrwałości Żuka.

rozwiń
Avatar
Tomek / 6 listopada 2013 r. o 08:22

Kabacińskiemu proponujemy przenieść swój kabaret na stadion. Myślę, że kibole zrobią z nim porządek i go ustawią :D

Avatar
Felek / 6 listopada 2013 r. o 08:22

Ty Kabaciński jak to się stało, że Ty zostałeś posłem. Generalnie w szkole myślałem że dojdziesz co najwyżej do poziomu brygadzisty. A tu poseł ho, ho a gdzie rozum?????

Avatar
Kaska / 6 listopada 2013 r. o 07:33

"Odpowiedź jest oczywista. Nie zgadzam się na obrażanie miasta i jego mieszkańców – stwierdził prezydent Żuk. "

Avatar
czerwien / 6 listopada 2013 r. o 12:35
Nooo!!! Teraz to juz napewno nie zaglosuje na tego pajacyka i na tą zjebaną partie. Trzymaj sie pan panie Prezydencie bo pajace wola szkodzic miastu i Panu byle przez chwile zabłysnąć !!!
Avatar
hana / 6 listopada 2013 r. o 12:33

o nieeee powrócił Pan Event :P

Avatar
Piotr / 6 listopada 2013 r. o 10:09

Ja proponuje aby Kabaciński nie przez media tylko niech się umówi na spotkanie z prezydentem i powie mu w twarz, że jest tchórzem. Jestem ciekawy czy starczyłoby mu odwagi. A po drugie może ktoś zaproponuje Kabacińskiemu funkcje w klubie ds.mediacji z kibicami ciekawe jak sobie poradzi. Gadać jest łatwo Panie Pośle a może tak dla odmiany coś by Pan zrobił????

Avatar
Alicja / 6 listopada 2013 r. o 09:22

Do polityki powinni być dopuszczani poważni ludzie a nie pajace i kabareciarze. Na miejscu żony Kabacińskiego byłoby mi wstyd za takiego męża.Swoim zachowaniem co najwyżej może osiągnąć wywiad u Wojewódzkiego, prywatne zdjęcia na pudelku albo okładkę w Show. No chyba,że taki ma cel, to dobrze mu idzie....

Avatar
Kamil / 6 listopada 2013 r. o 09:08

Kabaciński mógłby zacząć robić coś dla Lublina i dla mieszkańców a nie tylko zajmuje się swoim show. To zaczyna być nudne!

Avatar
brygadzista / 6 listopada 2013 r. o 09:08

Ty Kabaciński jak to się stało, że Ty zostałeś posłem. Generalnie w szkole myślałem że dojdziesz co najwyżej do poziomu brygadzisty. A tu poseł ho, ho a gdzie rozum?????

Odczep się ode mnie

Avatar
Mak / 6 listopada 2013 r. o 08:31

Pan prezydent Żuk obraża mnie, nie czując się obrażonym transparentem.

No, ale pan Żuk nie jest z "Bandyckiego Miasta", jest spod Świdnika.

Moim zdaniem poseł Kabaciński ma pełną rację, punktując raz po raz pana Żuka i jego "inwestycję".

Mieszkam na Dziesiątej, codziennie dojeżdżam do pracy pod wyremontowanym rok temu (przynajmniej podług słów i obietnic rzecznika ratusza, imć Kieliszka) wiaduktem kolejowym na ulicy Kunickiego. W okolicy, w której pracuje, straszy żółtymi tablicami "Plac Budowy" otwarty (według zapewnień samego pana Żuka) po ledwie 18-miesięcznym remoncie, Ogród Saski.

Za to wracając do domu mogę odetchnąć. Nad ulicą Zemborzycką wisi od kilku miesięcy trakcja trolejbusowa, za którą miasto (do spółki z UE) zapłaciły grube miliony, a która w chwili obecnej wykorzystywana jest tak, że aż druty świszczą.

Kabaciński jest największym cynikiem i populistą tego miasta, a TY nie masz pojęcia o inwestycjach przez które przejeżdżasz, bo wiadukt nie jest niestety miasta tylko PKP!! Gdyby to miasto remontowało to remont byłby rok temu skończony, a kolej jak kolej narzeka, że za mało pieniędzy dostaje, a tyle co ma nie jest w stanie wykorzystać co widać na przykładzie tunelu. Trzeba być ślepym albo cynicznie udawać, że się nie widzi inwestycji ostatnich 3 lat zrealizowanych dzięki zaparciu i wytrwałości Żuka.

Kabaciński jest największym cynikiem i populistą tego miasta, a TY nie masz pojęcia o inwestycjach przez które przejeżdżasz, bo wiadukt nie jest niestety miasta tylko PKP!! Gdyby to miasto remontowało to remont byłby rok temu skończony, a kolej jak kolej narzeka, że za mało pieniędzy dostaje, a tyle co ma nie jest w stanie wykorzystać co widać na przykładzie tunelu. Trzeba być ślepym albo cynicznie udawać, że się nie widzi inwestycji ostatnich 3 lat zrealizowanych dzięki zaparciu i wytrwałości Żuka.

rozwiń
Avatar
Tomek / 6 listopada 2013 r. o 08:22

Kabacińskiemu proponujemy przenieść swój kabaret na stadion. Myślę, że kibole zrobią z nim porządek i go ustawią :D

Avatar
Felek / 6 listopada 2013 r. o 08:22

Ty Kabaciński jak to się stało, że Ty zostałeś posłem. Generalnie w szkole myślałem że dojdziesz co najwyżej do poziomu brygadzisty. A tu poseł ho, ho a gdzie rozum?????

Avatar
Kaska / 6 listopada 2013 r. o 07:33

"Odpowiedź jest oczywista. Nie zgadzam się na obrażanie miasta i jego mieszkańców – stwierdził prezydent Żuk. "