Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

28 lutego 2014 r.
21:15
Edytuj ten wpis

Pośredniaki po nowemu. Rozliczą urzędy z sukcesów i porażek

3 24 A A

Profilowanie pomocy dla bezrobotnych, indywidualny kontakt z doradcą, Krajowy Fundusz Szkoleniowy, zwiększenie roli partnerów społecznych. W maju ma wejść w życie długo oczekiwana reforma urzędów pracy. O jej założeniach mówił w Lublinie Jacek Męcina, wiceminister pracy i polityki społecznej.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
- Jedną z nowości jest Krajowy Fundusz Szkoleniowy. To oferta dla pracodawców, którzy chcą podnosić kwalifikacje swoich pracowników - mówi Męcina. - Takie osoby w razie utraty pracy, będą miały większą szansę na ponowne zatrudnienie, bo będą lepiej wykształcone. Mikroprzedsiębiorcy mogą liczyć na dofinansowanie na poziomie do 100 proc., a więksi przedsiębiorcy do 80 proc. Kolejną nowością jest profilowanie pomocy udzielanej przez urzędy pracy. Na podstawie ankiety, którą będą wypełniać bezrobotni, powstanie indywidualny profil wsparcia. Osobom poszukującym pracy pomogą też wyszkoleni doradcy. To nowa funkcja, utworzona w związku z reformą. Pośredniaki będą też rozliczane ze swoich sukcesów i porażek. - Wysokość środków przeznaczanych na konkretne urzędy będzie uzależniona od poziomu ich efektywności - podkreśla wiceminister. Niektóre urzędy wprowadziły już nowe formy aktywizacji bezrobotnych jak np. bony stażowe i szkoleniowe. - To znacznie skraca czas oczekiwania na zatrudnienie, bo odpada kwestia naboru i rekrutacji. Bezrobotny zainteresowany konkretną ofertą idzie do pracodawcy i osobiście ustala szczegóły. Bon gwarantuje pracodawcy sfinansowanie stażu lub szkolenia przez urząd pracy - tłumaczy Marian Hawrylak, dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy w Zamościu. Bony stażowe to propozycja przede wszystkim dla osób 50+ i niepełnosprawnych. - Za to bonów szkoleniowych mogą korzystać wszyscy. Wprowadziliśmy je dopiero 17 lutego, ale już mamy pierwszych chętnych. Potrzeba jednak czasu, żeby informacja o nowych możliwościach dotarła do większej ilości osób. Wtedy będziemy mogli ocenić czy były trafione - dodaje dyr. Hawrylak. Powiatowy Urząd Pracy w Lublinie testuje z kolei swoje autorskie projekty skierowane do osób 50+, a także tych, którzy właśnie skończyli studia. - Korzystają m.in. z warsztatów kompetencji, coachingu, a także pomocy tzw. mentora, który pomaga im w zakładzie pracy - mówi Grażyna Gwiazda, dyrektor PUP w Lublinie. - Już widzimy, że projekty przynoszą pierwsze pozytywne efekty. Większości uczestników udało się znaleźć zatrudnienie. Mamy nadzieję, że nasze projekty zostaną pozytywnie zaopiniowane przez sejm i na stałe wejdą do oferty proponowanej przez urzędy pracy.

Komentarze 24

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
karka7 / 22 sierpnia 2014 o 17:50
0

Coś się zmieni? A kuroniówka nadal będzie przyznawana?

Avatar
Gość / 1 marca 2014 o 16:37
0

zamiast tych durnych projektow i marnowania publicznych pieniedzy mogli by zmniejszyc podatki, ZUSy i inne obciazenia dla pracodawcow - miejsa pracy same by sie stworzyły
osoba prowadzaca dzialalnosc gospodarcza w tej chwili placi haracz (ZUS) ponad 1100zł/m-c,
w Anglii wynosi on tylk 2,70 funta tygodniowo czyli ok 55zł miesiecznie! W dodatku gdy nie osiagniesz przychodu ok 5700funtow wogoel nie placisz skladki zdrowotno-emerytalnej!

nie zrobiłą tego, bo z czego góra "brala by" dla siebie

nie zrobiłą tego, bo z czego góra "brala by" dla siebie

rozwiń
Avatar
adg / 1 marca 2014 o 15:49
0

zamiast tych durnych projektow i marnowania publicznych pieniedzy mogli by zmniejszyc podatki, ZUSy i inne obciazenia dla pracodawcow - miejsa pracy same by sie stworzyły
osoba prowadzaca dzialalnosc gospodarcza w tej chwili placi haracz (ZUS) ponad 1100zł/m-c,
w Anglii wynosi on tylk 2,70 funta tygodniowo czyli ok 55zł miesiecznie! W dodatku gdy nie osiagniesz przychodu ok 5700funtow wogoel nie placisz skladki zdrowotno-emerytalnej!

Avatar
Gość / 1 marca 2014 o 10:46
0

Urzedy pracy do likwidacji I te urzedasy na bruk wywalic,bo wiecej szkody robia niz pozytku.

W jednym z UP znalazlem oferte na kierowce do hurtowni za 1600zl/brutto.Muwie,ze jestem zainteresowany,bo chcialem pracowac.A urzednik mówi mi,bym zapomnial o tej pracy,bo za miesiac bede znowu bezrobotnym.Pytam czemu?Poniewaz pracodawca dostaje dotacje za bezrobotnego I jesli da mu dluzsza umowe to mu te dotacje zabiora I ten oto pracodawca ma juz trzeciego kierowce,który zaraz zostanie zwolniony,a on dostanie kolejna dotacje za kolejnego bezrobotnego.Tak sie w Polsce walczy z bezrobociem.Bandycki kraj.Jedynym ratunkiem jest

Emigracja.

prawdę ci powiedziała  to źle, a , że pracodawca kombinuje to nie jest jej wina, tobie już się całkowicie porąbało kto za co w tym kraju odpowiada albo jesteś tak douczony, że nie wiesz, to pieprzony rząd pozwala na to aby kombinować ustanawiając takie przepisy a nie tej pani z urzędu pracy, ona tak samo jak ty wykonuje prace za psie grosze, w naszym kraju żyje ten co oszukuje za pozwoleniem góry, a ryba zazwyczaj psuje sie od głowy

prawdę ci powiedziała  to źle, a , że pracodawca kombinuje to nie jest jej wina, tobie już się całkowicie porąbało kto za co w tym kraju odpowiada albo jesteś tak douczony, że nie wiesz, to pieprzony rząd pozwala na to aby kombinować ustanawiając takie przepisy a nie tej pani z urzędu pracy, ona tak samo jak ty wykonuje prace za psie grosze, w naszym kraju żyje ten co oszukuje za pozwoleniem góry, a ryba zazwyczaj psuje sie od głowy

rozwiń
Avatar
jon / 1 marca 2014 o 10:40
0

jacy bezrobotni  ? chyba nierobotni! Jak ktoś chce pracować, to pracy w tym kraju jest do bólu. Oczywiście po ogólniaku rządania pracy to 3000 na ręke a po studiach 5000, tylko umiejętności i chęci do roboty brak.Polska to nie socjalizm, gdzie gwarantuje się minimum.

Chcesz pracować to zarabiasz nie che ci się robić nie narzekaj

ty po wyższym ?

bo z  błędami piszesz

Avatar
Andi / 1 marca 2014 o 09:49
0

jacy bezrobotni  ? chyba nierobotni! Jak ktoś chce pracować, to pracy w tym kraju jest do bólu. Oczywiście po ogólniaku rządania pracy to 3000 na ręke a po studiach 5000, tylko umiejętności i chęci do roboty brak.Polska to nie socjalizm, gdzie gwarantuje się minimum.

Chcesz pracować to zarabiasz nie che ci się robić nie narzekaj

Ty chyba odleciałeś w kosmos i nie żyjesz w tym dziwnym kraju, nie wiesz co się dzieje. Pracy nie ma. Sam pracuje w dużej firmie i wiem kto i jak jest przyjmowany i ile jest pracy.

Nie ośmieszaj się człowieku

Ty chyba odleciałeś w kosmos i nie żyjesz w tym dziwnym kraju, nie wiesz co się dzieje. Pracy nie ma. Sam pracuje w dużej firmie i wiem kto i jak jest przyjmowany i ile jest pracy.

Nie ośmieszaj się człowieku

rozwiń
Avatar
WRE / 1 marca 2014 o 09:29
0

Szkolenia dla 50+ pownni organizować u grabarza,bo tylko tu są wolne miejsca pracy.

Avatar
nik / 1 marca 2014 o 09:09
0

Urzedy pracy do likwidacji I te urzedasy na bruk wywalic,bo wiecej szkody robia niz pozytku.

W jednym z UP znalazlem oferte na kierowce do hurtowni za 1600zl/brutto.Muwie,ze jestem zainteresowany,bo chcialem pracowac.A urzednik mówi mi,bym zapomnial o tej pracy,bo za miesiac bede znowu bezrobotnym.Pytam czemu?Poniewaz pracodawca dostaje dotacje za bezrobotnego I jesli da mu dluzsza umowe to mu te dotacje zabiora I ten oto pracodawca ma juz trzeciego kierowce,który zaraz zostanie zwolniony,a on dostanie kolejna dotacje za kolejnego bezrobotnego.Tak sie w Polsce walczy z bezrobociem.Bandycki kraj.Jedynym ratunkiem jest

Emigracja.

Urzedy pracy do likwidacji I te urzedasy na bruk wywalic,bo wiecej szkody robia niz pozytku.

W jednym z UP znalazlem oferte na kierowce do hurtowni za 1600zl/brutto.Muwie,ze jestem zainteresowany,bo chcialem pracowac.A urzednik mówi mi,bym zapomnial o tej pracy,bo za miesiac bede znowu bezrobotnym.Pytam czemu?Poniewaz pracodawca dostaje dotacje za bezrobotnego I jesli da mu dluzsza umowe to mu te dotacje zabiora I ten oto pracodawca ma juz trzeciego kierowce,który zaraz zostanie zwolniony,a on dostanie kolejna dotacje za kolejnego ... rozwiń

Avatar
Gość / 1 marca 2014 o 08:50
0

Witam wszystkie matołki z urzędów pracy- zwłaszcza w Świdniku!!

W 2008 roku straciłem pracę, ( mam na utrzymaniu 3 dzieci) poszedłem wiec do urzędu pracy poprosić ich o pomoc, pamiętam, że chodziłem na jakieś spotkania ( kretyńskie, nic nie wnoszące). 


a kto teraz decyduje się w tym pieprzonym kraju na 3 dzieci, na jedno mnie nie stać

Avatar
Gość / 1 marca 2014 o 08:47
0

Urząd Pracy w Terespolu (Lubelskie) może w końcu weźmie się do pracy na rzecz bezrobotnych!! 

W sumie po to jest powołany!

Chodzi mi tu głównie o te starsze Panie, które robią wielką łaskę dla Petenta który chce załatwić jakąkolwiek sprawę w tym Urzędzie. Zapominają o tym że po to tam pracują i że gdyby nie Ci Bezrobotni to same by szukały pracy, ale z takim nastawieniem to nie wróżę Im jakiejkolwiek pracy!!

widocznie te panie są też tak opłacane jałmużna przez rząd, że robią to co muszą, nie mają motywacji do pracy, rozumiesz, bez względu gdzie kto pracuje winien być godnie opłacany, do tego jak mamy pracować prawie do 70 lat to nie dziw sie, jak będzie ciebie obsługiwała pani o lasce kilkakrotnie pytająca ciebie co mówisz bo nie dosłyszy, żela wypełniająca dokumenty bo nie dowidzi, nawet okulary jej nie pomogą, ty też taki będziesz jak dożyjesz, jak ciebie pieprzony rząd nie wykończy

widocznie te panie są też tak opłacane jałmużna przez rząd, że robią to co muszą, nie mają motywacji do pracy, rozumiesz, bez względu gdzie kto pracuje winien być godnie opłacany, do tego jak mamy pracować prawie do 70 lat to nie dziw sie, jak będzie ciebie obsługiwała pani o lasce kilkakrotnie pytająca ciebie co mówisz bo nie dosłyszy, żela wypełniająca dokumenty bo nie dowidzi, nawet okulary jej nie pomogą, ty też taki będziesz jak dożyjesz, jak ciebie pieprzony rząd nie wykończy

rozwiń
Avatar
karka7 / 22 sierpnia 2014 o 17:50
0

Coś się zmieni? A kuroniówka nadal będzie przyznawana?

Avatar
Gość / 1 marca 2014 o 16:37
0

zamiast tych durnych projektow i marnowania publicznych pieniedzy mogli by zmniejszyc podatki, ZUSy i inne obciazenia dla pracodawcow - miejsa pracy same by sie stworzyły
osoba prowadzaca dzialalnosc gospodarcza w tej chwili placi haracz (ZUS) ponad 1100zł/m-c,
w Anglii wynosi on tylk 2,70 funta tygodniowo czyli ok 55zł miesiecznie! W dodatku gdy nie osiagniesz przychodu ok 5700funtow wogoel nie placisz skladki zdrowotno-emerytalnej!

nie zrobiłą tego, bo z czego góra "brala by" dla siebie

nie zrobiłą tego, bo z czego góra "brala by" dla siebie

rozwiń
Avatar
adg / 1 marca 2014 o 15:49
0

zamiast tych durnych projektow i marnowania publicznych pieniedzy mogli by zmniejszyc podatki, ZUSy i inne obciazenia dla pracodawcow - miejsa pracy same by sie stworzyły
osoba prowadzaca dzialalnosc gospodarcza w tej chwili placi haracz (ZUS) ponad 1100zł/m-c,
w Anglii wynosi on tylk 2,70 funta tygodniowo czyli ok 55zł miesiecznie! W dodatku gdy nie osiagniesz przychodu ok 5700funtow wogoel nie placisz skladki zdrowotno-emerytalnej!

Avatar
Gość / 1 marca 2014 o 10:46
0

Urzedy pracy do likwidacji I te urzedasy na bruk wywalic,bo wiecej szkody robia niz pozytku.

W jednym z UP znalazlem oferte na kierowce do hurtowni za 1600zl/brutto.Muwie,ze jestem zainteresowany,bo chcialem pracowac.A urzednik mówi mi,bym zapomnial o tej pracy,bo za miesiac bede znowu bezrobotnym.Pytam czemu?Poniewaz pracodawca dostaje dotacje za bezrobotnego I jesli da mu dluzsza umowe to mu te dotacje zabiora I ten oto pracodawca ma juz trzeciego kierowce,który zaraz zostanie zwolniony,a on dostanie kolejna dotacje za kolejnego bezrobotnego.Tak sie w Polsce walczy z bezrobociem.Bandycki kraj.Jedynym ratunkiem jest

Emigracja.

prawdę ci powiedziała  to źle, a , że pracodawca kombinuje to nie jest jej wina, tobie już się całkowicie porąbało kto za co w tym kraju odpowiada albo jesteś tak douczony, że nie wiesz, to pieprzony rząd pozwala na to aby kombinować ustanawiając takie przepisy a nie tej pani z urzędu pracy, ona tak samo jak ty wykonuje prace za psie grosze, w naszym kraju żyje ten co oszukuje za pozwoleniem góry, a ryba zazwyczaj psuje sie od głowy

prawdę ci powiedziała  to źle, a , że pracodawca kombinuje to nie jest jej wina, tobie już się całkowicie porąbało kto za co w tym kraju odpowiada albo jesteś tak douczony, że nie wiesz, to pieprzony rząd pozwala na to aby kombinować ustanawiając takie przepisy a nie tej pani z urzędu pracy, ona tak samo jak ty wykonuje prace za psie grosze, w naszym kraju żyje ten co oszukuje za pozwoleniem góry, a ryba zazwyczaj psuje sie od głowy

rozwiń
Avatar
jon / 1 marca 2014 o 10:40
0

jacy bezrobotni  ? chyba nierobotni! Jak ktoś chce pracować, to pracy w tym kraju jest do bólu. Oczywiście po ogólniaku rządania pracy to 3000 na ręke a po studiach 5000, tylko umiejętności i chęci do roboty brak.Polska to nie socjalizm, gdzie gwarantuje się minimum.

Chcesz pracować to zarabiasz nie che ci się robić nie narzekaj

ty po wyższym ?

bo z  błędami piszesz

Avatar
Andi / 1 marca 2014 o 09:49
0

jacy bezrobotni  ? chyba nierobotni! Jak ktoś chce pracować, to pracy w tym kraju jest do bólu. Oczywiście po ogólniaku rządania pracy to 3000 na ręke a po studiach 5000, tylko umiejętności i chęci do roboty brak.Polska to nie socjalizm, gdzie gwarantuje się minimum.

Chcesz pracować to zarabiasz nie che ci się robić nie narzekaj

Ty chyba odleciałeś w kosmos i nie żyjesz w tym dziwnym kraju, nie wiesz co się dzieje. Pracy nie ma. Sam pracuje w dużej firmie i wiem kto i jak jest przyjmowany i ile jest pracy.

Nie ośmieszaj się człowieku

Ty chyba odleciałeś w kosmos i nie żyjesz w tym dziwnym kraju, nie wiesz co się dzieje. Pracy nie ma. Sam pracuje w dużej firmie i wiem kto i jak jest przyjmowany i ile jest pracy.

Nie ośmieszaj się człowieku

rozwiń
Avatar
WRE / 1 marca 2014 o 09:29
0

Szkolenia dla 50+ pownni organizować u grabarza,bo tylko tu są wolne miejsca pracy.

Avatar
nik / 1 marca 2014 o 09:09
0

Urzedy pracy do likwidacji I te urzedasy na bruk wywalic,bo wiecej szkody robia niz pozytku.

W jednym z UP znalazlem oferte na kierowce do hurtowni za 1600zl/brutto.Muwie,ze jestem zainteresowany,bo chcialem pracowac.A urzednik mówi mi,bym zapomnial o tej pracy,bo za miesiac bede znowu bezrobotnym.Pytam czemu?Poniewaz pracodawca dostaje dotacje za bezrobotnego I jesli da mu dluzsza umowe to mu te dotacje zabiora I ten oto pracodawca ma juz trzeciego kierowce,który zaraz zostanie zwolniony,a on dostanie kolejna dotacje za kolejnego bezrobotnego.Tak sie w Polsce walczy z bezrobociem.Bandycki kraj.Jedynym ratunkiem jest

Emigracja.

Urzedy pracy do likwidacji I te urzedasy na bruk wywalic,bo wiecej szkody robia niz pozytku.

W jednym z UP znalazlem oferte na kierowce do hurtowni za 1600zl/brutto.Muwie,ze jestem zainteresowany,bo chcialem pracowac.A urzednik mówi mi,bym zapomnial o tej pracy,bo za miesiac bede znowu bezrobotnym.Pytam czemu?Poniewaz pracodawca dostaje dotacje za bezrobotnego I jesli da mu dluzsza umowe to mu te dotacje zabiora I ten oto pracodawca ma juz trzeciego kierowce,który zaraz zostanie zwolniony,a on dostanie kolejna dotacje za kolejnego ... rozwiń

Avatar
Gość / 1 marca 2014 o 08:50
0

Witam wszystkie matołki z urzędów pracy- zwłaszcza w Świdniku!!

W 2008 roku straciłem pracę, ( mam na utrzymaniu 3 dzieci) poszedłem wiec do urzędu pracy poprosić ich o pomoc, pamiętam, że chodziłem na jakieś spotkania ( kretyńskie, nic nie wnoszące). 


a kto teraz decyduje się w tym pieprzonym kraju na 3 dzieci, na jedno mnie nie stać

Avatar
Gość / 1 marca 2014 o 08:47
0

Urząd Pracy w Terespolu (Lubelskie) może w końcu weźmie się do pracy na rzecz bezrobotnych!! 

W sumie po to jest powołany!

Chodzi mi tu głównie o te starsze Panie, które robią wielką łaskę dla Petenta który chce załatwić jakąkolwiek sprawę w tym Urzędzie. Zapominają o tym że po to tam pracują i że gdyby nie Ci Bezrobotni to same by szukały pracy, ale z takim nastawieniem to nie wróżę Im jakiejkolwiek pracy!!

widocznie te panie są też tak opłacane jałmużna przez rząd, że robią to co muszą, nie mają motywacji do pracy, rozumiesz, bez względu gdzie kto pracuje winien być godnie opłacany, do tego jak mamy pracować prawie do 70 lat to nie dziw sie, jak będzie ciebie obsługiwała pani o lasce kilkakrotnie pytająca ciebie co mówisz bo nie dosłyszy, żela wypełniająca dokumenty bo nie dowidzi, nawet okulary jej nie pomogą, ty też taki będziesz jak dożyjesz, jak ciebie pieprzony rząd nie wykończy

widocznie te panie są też tak opłacane jałmużna przez rząd, że robią to co muszą, nie mają motywacji do pracy, rozumiesz, bez względu gdzie kto pracuje winien być godnie opłacany, do tego jak mamy pracować prawie do 70 lat to nie dziw sie, jak będzie ciebie obsługiwała pani o lasce kilkakrotnie pytająca ciebie co mówisz bo nie dosłyszy, żela wypełniająca dokumenty bo nie dowidzi, nawet okulary jej nie pomogą, ty też taki będziesz jak dożyjesz, jak ciebie pieprzony rząd nie wykończy

rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze 24

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 17 lipca 2018

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 17 lipca 2018 0 0

Sound'n'Grace & Filip Lato na Zamku w Kazimierzu
20 lipca 2018, 20:30

Sound'n'Grace & Filip Lato na Zamku w Kazimierzu 1 0

W piątek, 20 lipca o godz. 20.30 na Zamku w Kazimierzu Dolnym odbędzie się koncert Sound'n'Grace & Filip Lato.

Pani Anna ma 30 lat, ale w internecie udaje 14-letnią Kamilkę. Ma ważny cel [wideo]
film

Pani Anna ma 30 lat, ale w internecie udaje 14-letnią Kamilkę. Ma ważny cel [wideo] 9 1

Pani Anna ma 30 lat. W internecie funkcjonuje jako 14-latka i od półtora roku odpowiada na ogłoszenia mężczyzn, oferujących dzieciom seks. Dzięki niej, policja zatrzymała już 40 pedofili.

Setki tysięcy drzew może pójść pod topór. "Po wycince kierowcy zawsze jeżdżą szybciej"

Setki tysięcy drzew może pójść pod topór. "Po wycince kierowcy zawsze jeżdżą szybciej" 28 20

Setki tysięcy przydrożnych drzew w całym kraju może pójść pod topór. Szykuje się zmiana w prawie ułatwiająca wycinkę. Ekolodzy protestują, a fachowcy od bezpieczeństwa na drogach są w tej sprawie podzieleni.

Michałek ma marzenie: Pójść do zerówki. Możesz mu w tym pomóc

Michałek ma marzenie: Pójść do zerówki. Możesz mu w tym pomóc 52 2

6-letni Michałek z Jedlanki urodził się z wadą genetyczną lewej nogi. Chłopczyk marzy aby we wrześniu pójść do zerówki. Będzie to możliwe, jeżeli dziecko przejdzie operację ratującą staw kolanowy i wyskakujące biodro. Ale potrzeba na to 176 tys. zł

Lublin: Zamkną ul. Staszica

Lublin: Zamkną ul. Staszica 0 0

Z powodu awarii kanalizacji burzowej zamknięty dla ruchu będzie we wtorek fragment ul. Staszica.

Lawina krytyki nad pomnikiem Lecha Kaczyńskiego w Kraśniku. Autor odpowiada
galeria
film

Lawina krytyki nad pomnikiem Lecha Kaczyńskiego w Kraśniku. Autor odpowiada 99 20

Postać Lecha Kaczyńskiego z pomnika smoleńskiego w Kraśniku zdaniem internautów i specjalistów przypomina raczej Maliniaka z „Czterdziestolatka” albo hobbita z trylogii Tolkiena niż tragicznie zmarłego prezydenta. Niektórzy wskazują też, że umieszczony na monumencie napis jest błędny.

Wege Festiwal znów w Lublinie
21 lipca 2018, 12:00

Wege Festiwal znów w Lublinie 4 0

Co Gdzie Kiedy. Klub Radość (ul. Bernardyńska 15) zaprasza na wakacyjną odsłonę Wege Festiwalu. Wydarzenie odbędzie się 21 lipca o godz. 12.

Nietypowe znalezisko po ulewie w Lublinie. Wystarczyła większa kałuża
film

Nietypowe znalezisko po ulewie w Lublinie. Wystarczyła większa kałuża 40 1

Po ulewie jaka przeszła w poniedziałek nad Lublinem tylko w jednym miejscu aż kilkunastu kierowców zgubiło tablice rejestracyjne.

Nowy pomysł na pomoc dla sadowników z woj. lubelskiego. Wojewoda winą obarcza PSL

Nowy pomysł na pomoc dla sadowników z woj. lubelskiego. Wojewoda winą obarcza PSL 69 106

Lubelski Rynek Hurtowy w Elizówce chce wydzierżawiać zakład produkcyjny w Poniatowej i jak najszybciej rozpocząć skup interwencyjny oraz produkcję. Ma to pomóc w fatalnej sytuacji na rynku owoców miękkich.

Najlepsze z najgorszych: "Turecki Rambo" w Centrum Kultury w Lublinie
19 lipca 2018, 21:00

Najlepsze z najgorszych: "Turecki Rambo" w Centrum Kultury w Lublinie 2 1

Co Gdzie Kiedy. W ramach cyklu filmowego Najlepsze z najgorszych w Centrum Kultury w Lublinie (ul. Peowiaków 12) będzie można zobaczyć film Turecki Rambo. Projekcja odbędzie się 19 lipca o godz. 21.

Moje codzienne, dorosłe życie jest proste. Potomek królewskiego rodu Poniatowskich na południowym Podlasiu

Moje codzienne, dorosłe życie jest proste. Potomek królewskiego rodu Poniatowskich na południowym Podlasiu 0 2

Hrabia Guillaume de Louvencourt Poniatowski, potomek królewskiego rodu Poniatowskich od ponad dziesięciu lat odwiedza Polskę. Ostatnio był na południowym Podlasiu. Uczestniczył we mszy świętej w Sanktuarium Matki Bożej Leśniańskiej w Leśnej Podlaskiej.

Udane starty lubelskich żużlowców

Udane starty lubelskich żużlowców 1 0

Zawodnik lubelskiego Speed Car Motoru Robert Lambert wygrał II rundę Tauron SEC

Coraz ostrzejszy konflikt w puławskich Azotach. Poważne oskarżenia ze strony związkowców

Coraz ostrzejszy konflikt w puławskich Azotach. Poważne oskarżenia ze strony związkowców 20 21

Związkowcy zakładowej Solidarności zapowiadają ogólnopolską pikietę przed siedzibą Zakładów Azotowych Puławy. Zamierzają protestować przeciwko łamaniu swoich praw. Jednocześnie narasta konflikt między organizacjami działającymi w firmie.

Zaginęła 13-latka z Lublina. Policjanci znaleźli ją w krzakach

Zaginęła 13-latka z Lublina. Policjanci znaleźli ją w krzakach 7 10

W niedzielę wieczorem policjanci z VII komisariatu w Lublinie otrzymali zgłoszenie o zaginięciu nastolatki.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!