Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

10 grudnia 2019 r.
11:27

Powstaną nowe drogi w Lublinie. Będzie łatwiej wyjechać sprzed dworca kolejowego

Autor: Zdjęcie autora Dominik Smaga
16 86 A A

Nowa droga biegnąca częściowo wiaduktem na skraju parku Ludowego ma wyprowadzić ruch sprzed dworca kolejowego do ul. Lubelskiego Lipca ’80. Prezydent miasta szykuje już zezwolenie na przebudowę dróg koło parku i Targów Lublin. To część przygotowań do budowy przez miasto dużego dworca autobusowego.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Wyjazd sprzed dworca mocno się wydłużył odkąd zaślepiono ul. Młyńską i wybudowano ul. Lubelskiego Lipca ’80. To wygodna i szeroka trasa, ale odcięta od Dworcowej, nad którą przebiega wiaduktami. Szczególnie irytujące jest to dla pasażerów autobusów i trolejbusów.

Miejscy aktywiści już dawno przekonywali urzędników, że najlepiej byłoby zrezygnować z wiaduktów i zbudować zwykłe skrzyżowanie ul. Lubelskiego Lipca ’80 z Dworcową. Urzędnicy odpowiadali, że byłoby to niezgodne z przepisami ustalającymi minimalną odległość między skrzyżowaniami (w tym przypadku między ul. Dworcową i Stadionową).

Jak jest dzisiaj

Pasażerowie komunikacji miejskiej skazani są na wycieczki krajoznawcze, bo autobusy wyruszające z pl. Dworcowego jadą naokoło ul. Dworcową, Młyńską, a dalej przez rondo Sportowców, Stadionową i Lubelskiego Lipca ’80, co jest dość czasochłonne. Zanim powstały wiadukty wystarczyło skręcić z Dworcowej w Młyńską.

Kierowcy samochodów osobowych mają tylko nieznacznie większy wybór, bo mogą pojechać przez ul. Pocztową, z której da się skręcić w ul. Kunickiego, chociaż tylko w prawo.

Co ma się zmienić

Po pierwsze przebudowany ma być odcinek Dworcowej biegnący pod wiaduktami od Młyńskiej do małego ronda przed halami Targów Lublin. Od tego ronda mają odchodzić dwie nowe ulice.

Pierwsza z nich pobiegnie w prawo do al. Piłsudskiego. Druga będzie biegła od ronda w lewo, obok parku Ludowego, gdzie ma powstać wiadukt umożliwiający wjazd i zjazd z ul. Lubelskiego Lipca ’80. Całość, z racji wyglądu, bywa nazywana „baranimi rogami”.

Wszystkiemu ma towarzyszyć przebudowa al. Piłsudskiego, ul. Lubelskiego Lipca ’80 oraz trakcji trolejbusowej. Plany mają związek z dworcem autobusowym, który ma być zbudowany przez miasto między ul. Gazową a Młyńską.

– Drogi będą realizowane wraz z budową dworca, ale na podstawie odrębnej umowy – zapowiada Grzegorz Jędrek z lubelskiego Ratusza.

Szykują zezwolenie

W zeszłym tygodniu Urząd Miasta zaczął przygotowywać pozwolenie na wspomnianą przebudowę ulic. Kiedy można się spodziewać takiej decyzji? – Do końca grudnia 2019 r. – odpowiada Jędrek.

Wydając pozwolenie Ratusz zamierza skorzystać z tzw. specustawy drogowej. Wydana w ten sposób decyzja nie tylko pozwoli na budowę, ale będzie też skutkować przejęciem przez miasto na własność gruntów pod nowe ulice.

Urząd zapewnia, że pieniądze na budowę ulic są uwzględnione w puli zarezerwowanej na nowy dworzec.

Aktywiści pełni obaw

Poważne zastrzeżenia do planowanego układu ulic mają aktywiści z Towarzystwa dla Natury i Człowieka. Ci sami, którzy wcześniej przekonywali, że miasto robi błąd planując budowę wiaduktów nad Dworcową. Ich zdaniem, gdyby nie tamta decyzja, miasto nie musiałoby teraz kombinować z „baranimi rogami”.

– To rozwiązanie jest niezgodne z przepisami o minimalnej odległości między skrzyżowaniami – mówi Krzysztof Kowalik, działacz Towarzystwa. – Jeśli prezydent chce to zbudować, będzie musiał prosić ministerstwo o zgodę na odstępstwo od przepisów.

Ratusz odpowiada

– Ministerstwo Infrastruktury wydało upoważnienie do udzielenia zgody na odstępstwo od przepisów. Taka zgoda została wydana – zapewnia Grzegorz Jędrek. Przekonuje, że takie rozwiązanie najlepiej rozprowadzi ruch z rejonu istniejącego dworca kolejowego i planowanego autobusowego. – Projektowany układ drogowy był szeroko analizowany przez różne jednostki i wydziały przy udziale biura projektowego i został uznany za optymalny, biorąc pod uwagę istniejące możliwości zagospodarowania terenu oraz obsługę komunikacyjną dworca.

Dworzec w pigułce

Gotowy już projekt Dworca Metropolitalnego przewiduje ponad 40 zadaszonych peronów, podziemny parking na 200 pojazdów oraz plac postojowy dla autobusów. Sam budynek będzie mocno przeszklony, a jego dach ma pełnić rolę spacerowego tarasu widokowego. W okolicy zmieni się układ dróg i przystanków komunikacji miejskiej.

– Przy Dworcu Metropolitalnym będą znajdowały się dwa przystanki komunikacji miejskiej, zlokalizowane bezpośrednio przy budynku – dodaje Jędrek. – Jeden przystanek będzie przeznaczony dla linii jadących w kierunku centrum Lublina, a drugi dla kierunku przeciwnego. Takie rozwiązanie skonsoliduje ruch komunikacji miejskiej i ułatwi przesiadki.

Budowa dworca, jak zapowiada Ratusz, ma się rozpocząć w przyszłym roku.

Quiz: Jak dobrze znasz Lublin?

Jak dobrze znasz Lublin?
e-Wydanie

Komentarze 86

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
. / 10 grudnia 2019 o 12:11
+33
Dworzec "metropolitarny", z którego dojazd do centrum zajmie 30-40 minut - tyle co przejście z buta, a to wszystko dlatego, że kilku cwaniaczków zasadziło się na potencjalnie prestiżowe grunta na podzamczu. Zuko-gród w pigułce.
Słowo daję jak czytam takich tępych baranów to mnie krew zalewa. Wszyscy mający pojęcie jakiekolwiek przynajmniej fundamentalne pojęcie o estetyce wiedzą, że dworzec PKS powinien jak najszybciej zniknąć z Podzamcza, bo jest obrazem nędzy i rozpaczy i  syfem jakiego próżno szukać nawet na najbardziej zapadłej Ukrainie. Każdy turysta patrzy na to z miną: co to k... jest? Ale nie, bo może duwelopery jeszcze zarobio! Tępaku, co ci to miasto uczyniło że go tak nienawidzisz?
Słowo daję jak czytam takich tępych baranów to mnie krew zalewa. Wszyscy mający pojęcie jakiekolwiek przynajmniej fundamentalne pojęcie o estetyce wiedzą, że dworzec PKS powinien jak najszybciej zniknąć z Podzamcza, bo jest obrazem nędzy i rozpaczy i  syfem jakiego próżno szukać nawet na najbardziej zapadłej Ukrainie. Każdy turysta patrzy na to z miną: co to k... jest? Ale nie, bo może duwelopery jeszcze zarobio! Tępaku, co ci to miasto uczyniło że go tak nienawidzisz? rozwiń
Avatar
Gość / 10 grudnia 2019 o 12:07
+32
Ehhh, co by nie zaproponowano to i tak fotelowi eksperci z DW skrytykują. Korki są głąby kapuściane dlatego, że jest za dużo samochodów w mieście!!!
Avatar
pozdrawiam / 10 grudnia 2019 o 12:14
+30
To trzeba zmienić klasę tej bezsensownej autostrady, żeby można było zbudować brakujące skrzyżowanie i ZBURZYĆ ten wiadukt. Będzie taniej, niż budowanie kolejnych rozjazdów, rond. ZDIM doprowadził to miasto do absurdu. To jest chora instytucja.
 Kolega widzę ma problemy z czytaniem ze zrozumieniem. Zatem jeszcze raz: " Urzędnicy odpowiadali, że byłoby to niezgodne z przepisami ustalającymi minimalną odległość między skrzyżowaniami (w tym przypadku między ul. Dworcową i Stadionową)."
Avatar
Gość / 10 grudnia 2019 o 12:21
+25
Połowa jak nie lepiej komentujących wszystkie drogowe lub infrastrukturalne inwestycje w mieście to za przeproszeniem zwykli pieniacze i tępaki, które się wymądrzają choć nie mają ani żadnej wiedzy ani doświadczenia w projektowaniu, planowaniu, itd. Tłumaczysz takiemu, że prawo czegoś zabrania, a on i tak dalej swoje, bo on wie najlepiej i już. Siedzi taki frustrat przed monitorkiem i tylko by wszystkich obrażał, wszystkim rozkazywał i wszystko krytykował.
Avatar
menel z Lubartowskiej / 10 grudnia 2019 o 12:38
+22
Dworzec "metropolitarny", z którego dojazd do centrum zajmie 30-40 minut - tyle co przejście z buta, a to wszystko dlatego, że kilku cwaniaczków zasadziło się na potencjalnie prestiżowe grunta na podzamczu. Zuko-gród w pigułce.
Słowo daję jak czytam takich tępych baranów to mnie krew zalewa. Wszyscy mający pojęcie jakiekolwiek przynajmniej fundamentalne pojęcie o estetyce wiedzą, że dworzec PKS powinien jak najszybciej zniknąć z Podzamcza, bo jest obrazem nędzy i rozpaczy i  syfem jakiego próżno szukać nawet na najbardziej zapadłej Ukrainie. Każdy turysta patrzy na to z miną: co to k... jest? Ale nie, bo może duwelopery jeszcze zarobio! Tępaku, co ci to miasto uczyniło że go tak nienawidzisz?
Dworzec jest centrum miasta. Wokół dworca kwitnie targ, bo wiadomo, że ludzie przyjeżdzają sprzedają, kupują i wyjeżdzają. Jeśli przeniesiecie PKS koło PKP to myślicie że ktoś przyjeżdzający z Parchatki będzie szukał autobusu i ładował aplikację jak dojadę na targ?? Po prostu nie chcecie tego rodzaju handlu u nas ??
 Hm, czy mi się wydaje, czy Ty sugerujesz, że ludzie przyjeżdżają do Lublina tylko po to, żeby zrobić zakupy w tym bangladeszu na podzamczu? Jeśli tak, to powiem ci że jesteś w błędzie. Większość ludzi w tym turystów wymiotuje jak widzi to miejsce i ucieka stamtąd najszybciej jak tylko się da.
 Hm, czy mi się wydaje, czy Ty sugerujesz, że ludzie przyjeżdżają do Lublina tylko po to, żeby zrobić zakupy w tym bangladeszu na podzamczu? Jeśli tak, to powiem ci że jesteś w błędzie. Większość ludzi w tym turystów wymiotuje jak widzi to miejsce i ucieka stamtąd najszybciej jak tylko się da. rozwiń
Avatar
Gość / 10 grudnia 2019 o 12:27
+22
czeba słóhać miejskih aktyfistuf bo oni wfszystko wiedzom najlepiej, jeżdżom po mieście rowerami ale zaprojektujom nam kierofcom osobufek takie drogi że korki zniknom w mik
Avatar
psychiatryk / 10 grudnia 2019 o 12:41
+21
Popierwsze, dlaczego tej drogi nie zaplanowano, jak budwano Trase Lubleskiego Lipca Po drugie, lepiej zbudowac tunel pod Racławickimui albo wiadkukt nad Głeboką Po trzecie przeniesienie tam dworca PKS (nie mówię że bezsensowne)  - zniszczy cały drobny handel w centrum i Śródmieściu! Po czwarte czy Wiadomo - Jakie firmy architektoniczne zaprojektowały juz hotele (albo spisały umowy pośrednictwa) w miejsciu starego dworca dla Sami - Wiecie - jakiego dewelopera? Moim zdniaem cały sens budowy tego dworca i wydawnia bnaszych podatków  kryje się w odpowiedzi na pytanie nr 4.
CZY NIE MACIE PAŃSTWO wrażenia, że budowa tego dworca (zamiast ładnej przebudowy aktualnego i połaczenia jej bus-pasami (a moze nawet tramwajem na szynach)  z dworcem kolejowym jest motywaowana głownie (jak prawie wszystko co planuje się w tym mieście od lat rządów POPISU) interesami prywatnych deweloperów, firm architektonicznych i gakerii handlowych które zyskają na wymarciu drobnego handlu z Lublina?
 Tak, mamy! Słyszałem, że deweloperzy nie cierpią tramwajów na szynach! Całe miasto aż huczy od plotek, że nowy dworzec metropolitalny powstaje tylko po to, żeby dobić bułgarskich sprzedawców dywanów z Targu pod Zamkiem! Ta sprawą powinna się zająć jakaś komisja śledcza!
 Tak, mamy! Słyszałem, że deweloperzy nie cierpią tramwajów na szynach! Całe miasto aż huczy od plotek, że nowy dworzec metropolitalny powstaje tylko po to, żeby dobić bułgarskich sprzedawców dywanów z Targu pod Zamkiem! Ta sprawą powinna się zająć jakaś komisja śledcza! rozwiń
Avatar
maq / 10 grudnia 2019 o 12:27
+21
Wchodzę na komentarze z cichą nadzieję i... Nie zawiodłem się! Banda POJEBAŃCÓW PLUJE ILE MOŻE. Leczcie się kretyni o inteligencji pudełka do butów. Pustego.
Avatar
Gość / 10 grudnia 2019 o 12:28
+19
ciągle tylko jęki - jak nie za szeroko, to za wąsko, jak nie za wysoko to za nisko, heh miasto wiecznych malkontentów
Avatar
. / 10 grudnia 2019 o 13:12
+18
Dworzec "metropolitarny", z którego dojazd do centrum zajmie 30-40 minut - tyle co przejście z buta, a to wszystko dlatego, że kilku cwaniaczków zasadziło się na potencjalnie prestiżowe grunta na podzamczu. Zuko-gród w pigułce.
Słowo daję jak czytam takich tępych baranów to mnie krew zalewa. Wszyscy mający pojęcie jakiekolwiek przynajmniej fundamentalne pojęcie o estetyce wiedzą, że dworzec PKS powinien jak najszybciej zniknąć z Podzamcza, bo jest obrazem nędzy i rozpaczy i  syfem jakiego próżno szukać nawet na najbardziej zapadłej Ukrainie. Każdy turysta patrzy na to z miną: co to k... jest? Ale nie, bo może duwelopery jeszcze zarobio! Tępaku, co ci to miasto uczyniło że go tak nienawidzisz?
Dworzec jest centrum miasta. Wokół dworca kwitnie targ, bo wiadomo, że ludzie przyjeżdzają sprzedają, kupują i wyjeżdzają. Jeśli przeniesiecie PKS koło PKP to myślicie że ktoś przyjeżdzający z Parchatki będzie szukał autobusu i ładował aplikację jak dojadę na targ?? Po prostu nie chcecie tego rodzaju handlu u nas ??
Hm, czy mi się wydaje, czy Ty sugerujesz, że ludzie przyjeżdżają do Lublina tylko po to, żeby zrobić zakupy w tym bangladeszu na podzamczu? Jeśli tak, to powiem ci że jesteś w błędzie. Większość ludzi w tym turystów wymiotuje jak widzi to miejsce i ucieka stamtąd najszybciej jak tylko się da.
Nie no ludzie do Lublina przyjeżdzają tylko na  konferencje naukowe,konfrontacje teatralne, na występy do Centrum Spotkania Kultur, na Festiwal Smaku, Kultur, Sztukmistrzów i do Galerii Labirynt. Pozostali na widok dworca na trzeźwo nie wymiotują..
 Na widok dworca może i nie ale na widok najbliższego sąsiedztwa już tak.
 Na widok dworca może i nie ale na widok najbliższego sąsiedztwa już tak. rozwiń
Avatar
Lolek XII / 6 stycznia 2020 o 10:57
-2
Miastem rządzą dyletanci -- -no ale kto im podskoczy.....wszak władza w rekach tumanów z PO co się nie dotkną to spieprzą
Avatar
Jan STĄD / 13 grudnia 2019 o 23:41
+2
O tak , wiele rozwiązań komunikacyjnych w Lublinie to "baranie rogi" zaprojektowane zapewne przez baranie łby ? Połowa ,zdawałoby się poważnych arterii kończy się w burakach jak np. Poniatowskiego ,wąskim gardłem na Racławickich , czy Grygowej na rondzie Franczaka
Avatar
Gość / 13 grudnia 2019 o 11:01
+3
Zana i Sowińskiego także czekają na remont...
Avatar
OIIO / 12 grudnia 2019 o 11:40
-3
A kiedy remonty ulic? Zana, Sowinskiego, Herberta, Racławickie ... Te ulice, i wiele innych, to wstyd dla miasta a oni parki remontują ... Żu i reszta powinnibza kare musieć codziennie jezdzic tymi ulicami swoimi prywatnymi autami
Avatar
rrr / 12 grudnia 2019 o 00:59
0
Popierwsze, dlaczego tej drogi nie zaplanowano, jak budwano Trase Lubleskiego Lipca Po drugie, lepiej zbudowac tunel pod Racławickimui albo wiadkukt nad Głeboką Po trzecie przeniesienie tam dworca PKS (nie mówię że bezsensowne)  - zniszczy cały drobny handel w centrum i Śródmieściu! Po czwarte czy Wiadomo - Jakie firmy architektoniczne zaprojektowały juz hotele (albo spisały umowy pośrednictwa) w miejsciu starego dworca dla Sami - Wiecie - jakiego dewelopera? Moim zdniaem cały sens budowy tego dworca i wydawnia bnaszych podatków  kryje się w odpowiedzi na pytanie nr 4.
CZY NIE MACIE PAŃSTWO wrażenia, że budowa tego dworca (zamiast ładnej przebudowy aktualnego i połaczenia jej bus-pasami (a moze nawet tramwajem na szynach)  z dworcem kolejowym jest motywaowana głownie (jak prawie wszystko co planuje się w tym mieście od lat rządów POPISU) interesami prywatnych deweloperów, firm architektonicznych i gakerii handlowych które zyskają na wymarciu drobnego handlu z Lublina?
 
  rozwiń
Avatar
Bob / 11 grudnia 2019 o 20:31
-1
A czy jakiś łaskawca z ratusza jechał w godzinach szczytu ul. Muzyczną w stronę skrzyżowania z ul. Głęboką? Może już czas skończyć z bus pasem?
Avatar
Japolan / 11 grudnia 2019 o 13:44
+2
Japolan jest z tego co zauważyłem ekspertem niemal w każdej dziedzinie, istny omnibus
Jakże boicie się ludzi używających rozumu i zarazem mających odwagę nazywać układy układamia a mafię mafią!
Wujek Staszek mistrz ciętej riposty. Co się nie odezwie to błyśnie. Tropi ok pięćdziesięciu nowych patologii dziennie, o wszystkich składa wszędzie doniesienia, a to że ludzie się z nich i niego śmieją traktuje jako dowód na istnienie spisku hamującego upowszechnienie efektów działania swojego błyskotliwego zmysłu obserwacyjnego. Znany dość powszechnie typ osobowości.
Swego czasu dzisuejszy podejrzany Piotr Kowalczyk także był bardzo pewny siebie - nawet uchronił pana Tomasza Pituchę oraz pana Piotra Popiela przed głosowaniem Rady Miasta w sprawie wygaszenia ich nandatów radnego (o co zawnioskowano w związku z zasiadaniem przez nich w Radzie Nadzorczej SM Nałkowskich, która zażądała haraczu za chodzenie po Bożym świecie, w tym po oddabych w użytkowanie wieczyste gruntach miejskich). Taka wasza "uroda". Dobrze, że CBA odważyło się tępić patologie w Lublinie.
Swego czasu dzisuejszy podejrzany Piotr Kowalczyk także był bardzo pewny siebie - nawet uchronił pana Tomasza Pituchę oraz pana Piotra Popiela przed głosowaniem Rady Miasta w sprawie wygaszenia ich nandatów radnego (o co zawnioskowano w związku z zasiadaniem przez nich w Radzie Nadzorczej SM Nałkowskich, która zażądała haraczu za chodzenie po Bożym świecie, w tym po oddabych w użytkowanie wieczyste gruntach miejskich). Taka wasza "uroda". Dobrze, że CBA odważyło się tępić patologie w Lublinie. rozwiń
Avatar
Zgoda / 11 grudnia 2019 o 13:35
+2
Chodziło o zjazdy do ulicy Dworcowej, nie Młyńskiej oczywiście. Dlaczego tak? Bo tak jest najlepiej i bezkolizyjnie
Avatar
Jarecki / 11 grudnia 2019 o 13:20
+6
Czytając ten srtykuł można dojść do wniosku, że zarządzającym drogami w mieście przyświeca dewiza - bo by tu jeszcze spie...ć Czy Ci drogowi decydenci kiedykolwiek przyjechali na targi? Czy widzieli jaki problem jest z miejscami parkingowymi. Może uważają, że wzorem centrum miasta, należy zniechęcać wystawców do korzystania z samochodów i po prostu ... uśmiercić targi. Wykonanie takiej protezy drogowej jak na tym planie oznacza zniszcenie infrastruktury drogowej targów. To rozwiązanie jest nie do przyjęcia. Trzeba poważnie pochylić się nad logicznym rozwiązaniem problemu, a nie rysować kreski na mapie - jak w znanej polskiej komedii tu gdzie jest jezioro zrobimy osiedle. A tak wogóle, dworzec PKP w Lublinie istnieje w tym miejscu od 1877 roku. Nie ważne czy miałby być on metropilitalny czy zaściankowy z pewnością będzie istniał w tym miejscu, póki istnieją koleje. W tej sytuacji pisanie, że przy planowaniu Lubelskiego Lipca nie wiedziano o dworcu metropolitalnym jest po prostu żenujące.
Czytając ten srtykuł można dojść do wniosku, że zarządzającym drogami w mieście przyświeca dewiza - bo by tu jeszcze spie...ć Czy Ci drogowi decydenci kiedykolwiek przyjechali na targi? Czy widzieli jaki problem jest z miejscami parkingowymi. Może uważają, że wzorem centrum miasta, należy zniechęcać wystawców do korzystania z samochodów i po prostu ... uśmiercić targi. Wykonanie takiej protezy drogowej jak na tym planie oznacza zniszcenie infrastruktury drogowej targów. To rozwiązanie jest nie do przyjęcia. Trzeba poważnie pochylić się nad ... rozwiń
Avatar
ola / 11 grudnia 2019 o 13:04
+1
Japolan jest z tego co zauważyłem ekspertem niemal w każdej dziedzinie, istny omnibus
Jakże boicie się ludzi używających rozumu i zarazem mających odwagę nazywać układy układamia a mafię mafią!
 Wujek Staszek mistrz ciętej riposty. Co się nie odezwie to błyśnie. Tropi ok pięćdziesięciu nowych patologii dziennie, o wszystkich składa wszędzie doniesienia, a to że ludzie się z nich i niego śmieją traktuje jako dowód na istnienie spisku hamującego upowszechnienie efektów działania swojego błyskotliwego zmysłu obserwacyjnego. Znany dość powszechnie typ osobowości.
 Wujek Staszek mistrz ciętej riposty. Co się nie odezwie to błyśnie. Tropi ok pięćdziesięciu nowych patologii dziennie, o wszystkich składa wszędzie doniesienia, a to że ludzie się z nich i niego śmieją traktuje jako dowód na istnienie spisku hamującego upowszechnienie efektów działania swojego błyskotliwego zmysłu obserwacyjnego. Znany dość powszechnie typ osobowości. rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze 86

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Prezydent Żuk idzie do sądu

Prezydent Żuk idzie do sądu 0 15

Prezydent Lublina nie zrezygnuje z zaskarżenia wyroku w sprawie górek czechowskich, mimo apeli miejskich aktywistów i radnych opozycji. Prezydent szczegółowo wylicza skutki, które – jego zdaniem i wbrew twierdzeniom aktywistów – może mieć dla okolicznych mieszkańców uprawomocnienie się wyroku.

Niecodzienna akcja straży pożarnej w Lublinie. Kierowca nie zaciągnął hamulca ręcznego

Niecodzienna akcja straży pożarnej w Lublinie. Kierowca nie zaciągnął hamulca ręcznego 0 1

Do nietypowego zdarzenia doszło wczoraj przed godz. 21 na ul. Tumidajskiego w Lublinie.

W Lublinie można bezpłatnie nauczyć się Polskiego Języka Migowego

W Lublinie można bezpłatnie nauczyć się Polskiego Języka Migowego 0 0

W Miejskiej Bibliotece Publicznej Filia nr 38 przy ul. Relaksowej 25 (tel. 81 311 01 12) trwają zapisy na bezpłatne zajęcia z Polskiego Języka Migowego.

Koncert przebojów Anny German i Bernarda Ładysza w Teatrze Muzycznym
24 kwietnia 2020, 17:00

Koncert przebojów Anny German i Bernarda Ładysza w Teatrze Muzycznym 0 0

W niedzielę, 5 kwietnia o godz. 17 w Teatrze Muzycznym w Lublinie (ul. Curie-Skłodowskiej 5) odbędzie się koncert "Anna German i Bernard Ładysz - jakich nie znacie".

MKS Perła kontra JKS Jarosław

MKS Perła kontra JKS Jarosław 0 0

MKS Perła Lubin dzisiaj o godz. 18 w hali Globus zmierzy się z EUROBUD JKS Jarosław.

Co dzieje się w Małpim Gaju w Białej Podlaskiej?

Co dzieje się w Małpim Gaju w Białej Podlaskiej? 15 4

Mieszkańcy Białej Podlaskiej mogą się zastanawiać co dzieje się w Małpim Gaju przy ulicy Zamkowej. Powstaje tu park oraz ścieżka pieszo-rowerowa.

Niepełnosprawni z Białej Podlaskiej mogą wnioskować o asystentów. Mają czas do jutra

Niepełnosprawni z Białej Podlaskiej mogą wnioskować o asystentów. Mają czas do jutra 0 0

Do piątku można składać wnioski do programu asystenckiego dla osób niepełnosprawnych. Nabór prowadzi Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Białej Podlaskiej.

Budżet obywatelski w Lublinie się zmieni. Ten nowy plac zabaw to efekt głosowania mieszkańców
galeria

Budżet obywatelski w Lublinie się zmieni. Ten nowy plac zabaw to efekt głosowania mieszkańców 1 6

Nowy regulamin budżetu obywatelskiego ma dziś zatwierdzić Rada Miasta na prośbę prezydenta. Zmieniona ma zostać m.in. maksymalna wartość zgłaszanych projektów ogólnomiejskich, zaś te dzielnicowe już nie będą mogły dotyczyć niczego innego poza inwestycjami. Co jeszcze ma się zmienić?

Liga Mistrzów. Guardiola lepszy od Zidana
film

Liga Mistrzów. Guardiola lepszy od Zidana 0 0

W środowym hicie Ligi Mistrzów Real Madryt przegrał na Santiago Bernabeu z Manchesterem City 1:2 mimo, że jako pierwszy zdobył gola i mocno skomplikował sobie sprawę awansu do ćwierćfinału

Mieszkaniec Puław od kilku lat znęcał się nad ojcem i bratem

Mieszkaniec Puław od kilku lat znęcał się nad ojcem i bratem 8 0

25-letni mieszkaniec Puław trafił do aresztu za znęcanie się nad swoim ojcem i bratem. Mężczyzna wyzywał swoich najbliższych, bił ich i groził im nożem. Jak się okazało, trwało to od kilku lat. Został zatrzymany przez funkcjonariuszy po awanturze domowej, był nietrzeźwy. Grozi mu do 5 lat więzienia.

Chełm: Trzydniowe obchody upamiętniające Żołnierzy Wyklętych

Chełm: Trzydniowe obchody upamiętniające Żołnierzy Wyklętych 0 3

Konferencje, wykłady, projekcje filmowe, wieczór pamięci – przez trzy dni od piątku, 28 lutego do niedzieli 1 marca w Chełmie będą trwały wydarzenia upamiętniające Żołnierzy Wyklętych.

Lubelskie: Nocny pożar kurnika. Padło 5 tysięcy indyków
galeria

Lubelskie: Nocny pożar kurnika. Padło 5 tysięcy indyków 76 4

W nocy strażacy gasili pożar kurnika w miejscowości Chrząchów (gmina Końskowola).

Spektakl "Przychodzi baba do lekarza" w Lublinie
13 marca 2020, 19:30

Spektakl "Przychodzi baba do lekarza" w Lublinie 0 0

Agencja Koncertowa TOMMA zaprasza na spektakl "Przychodzi baba do lekarza", który będzie można zobaczyć 13 marca o godz. 19.30 w Centrum Kongresowym Uniwersytetu Przyrodniczego (ul. Akademicka 15).

Pożegnanie z zielenią na rynku w Końskowoli. Powstaje plac z granitowych płyt
galeria

Pożegnanie z zielenią na rynku w Końskowoli. Powstaje plac z granitowych płyt 35 21

Przebudowa rynku wchodzi w decydującą fazę. Wokół odrestaurowanego, dawnego ratusza powstaje plac z granitowych płyt. Przy chodnikach posadzono nowe drzewka i zamontowano słupy dla lamp oświetleniowych. Na wschodniej i północnej stronie widać już zarys nowych trawników.

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 27 lutego 2020 r.

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 27 lutego 2020 r. 0 0

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!