Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

14 maja 2019 r.
18:36

Pracownicy CSK uderzają w nowego szefa. Ostre zarzuty. Jest odpowiedź

72 97 A A
- Widać, że ktoś, kto to pisał, nieźle się bawił, wymyślając tego typu bzdety - mówi nam Marek Krakowski
- Widać, że ktoś, kto to pisał, nieźle się bawił, wymyślając tego typu bzdety - mówi nam Marek Krakowski

Nękanie i mobbing zarzucają pełniącemu obowiązki dyrektorowi Centrum Spotkania Kultur Markowi Krakowskiemu (PiS) jego podwładni w anonimowym liście. Szef instytucji zaprzecza zarzutom, ale Urząd Marszałkowski zapowiada wyjaśnienie sprawy

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

– Zdecydowaliśmy się napisać ten list otwarty z bezsilności wobec niszczenia dorobku i pozycji Centrum Spotkania Kultur, naruszania praw pracowniczych i związkowych oraz działań mających znamiona nękania i mobbingu – czytamy we wstępie pisma adresowanego do marszałka województwa, któremu podlega jednostka.

W liście jego autorzy podpisali się jako „pracownicy, członkowie związków zawodowych i sympatycy CSK” zastrzegając, że swoje dane personalne dla potwierdzenia sytuacji przekażą tylko wybranym dziennikarzom w obawie o szykanowanie. Według naszych informacji stanowisko poparło co najmniej 45 pracowników.

Co Krakowskiemu zarzucają jego podwładni? Między innymi brak doświadczenia i przygotowania w sferze kultury, przez co „CSK traci wiarygodność wśród odbiorców i partnerów”, artyści odwracają się od instytucji, która „staje się obiektem kpin”, a menadżerowie rezygnują z kontraktów. Zarzuty dotyczą też braku pomysłu programowego, spadających dochodów, czy utratę zewnętrznych dotacji. W liście jest także mowa o noszącym „znamiona nękania, molestowania i mobbingu” traktowaniu pracowników. – P.o. dyrektora pozwala sobie na seksistowskie uwagi i gesty, zwłaszcza wobec kobiet. Dotyka i bawi się odruchowo elementami garderoby – to tylko jeden z fragmentów pisma.

– Trudno odnosić się do czegoś, co jest po prostu brednią – komentuje dyrektor Krakowski. I wylicza: – Nie słyszałem o tym, żeby artyści odwracali się od instytucji, a menadżerowie rezygnowali z kontraktów. Jeśli chodzi o brak pomysłu programowego, to program na kolejny rok jest opracowywany, a w tej chwili kontynuuję działania zaprogramowane w ubiegłym roku. Dochody nie spadają, natomiast zmniejszają się koszty, które były rozbuchane za moich poprzedników.

Dyrektor zaprzecza, by cofnął jakikolwiek wniosek o dotację. Zarzutów o rzekome seksistowskie uwagi i mobbing komentować nie chce. – Widać, że ktoś, kto to pisał, nieźle się bawił, wymyślając tego typu bzdety – ucina. I dodaje: – Jeżeli te informacje autor uważa za prawdziwe, niech się ujawni i udowodni to przed sądem.

List dotarł już do Urzędu Marszałkowskiego. Rzecznik marszałka Remigiusz Małecki na tym etapie sprawę komentuje krótko: – Urząd przeprowadzi czynności wyjaśniające. W zależności od ich wyników, zarząd województwa podejmie ewentualne dalsze kroki.

e-Wydanie

Komentarze 97

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 5 dni temu o 19:44
+57
100% prawdy w zarzutach o seksizm itp. Znam z autopsii, bo miałam nie-przyjemność pracować z tym typem w jednej instytucji, gdzie również zajmował prestiżowe stanowisko. Klepanie po pleckach, głaskanie, dotykanie niby mimochodem, a najchętniej jak prowadził rozmowę służbową przez telefon komórkowy. Wtedy trudno było zareagować gwałtownie, żeby nie zniszczyć mu służbowego sprzętu, a nie warto było się odzywać, bo gadał przez telefon. Merytorycznie też "zero". Na szczęście top szefostwo szybko się zorientowało z kim ma do czynienia i pogoniło gnoja. A teraz znowu wypływa dzięki znajomościom - na nic więcej go nie stać. A co do toczącej się sprawy - życzę pracownikom, żeby ktoś potraktował ich sprawę serio.
100% prawdy w zarzutach o seksizm itp. Znam z autopsii, bo miałam nie-przyjemność pracować z tym typem w jednej instytucji, gdzie również zajmował prestiżowe stanowisko. Klepanie po pleckach, głaskanie, dotykanie niby mimochodem, a najchętniej jak prowadził rozmowę służbową przez telefon komórkowy. Wtedy trudno było zareagować gwałtownie, żeby nie zniszczyć mu służbowego sprzętu, a nie warto było się odzywać, bo gadał przez telefon. Merytorycznie też "zero". Na szczęście top szefostwo szybko się zorientowało z kim ma do czynienia i... rozwiń
Avatar
Gość / 5 dni temu o 19:36
+46
od GOKSiR w Niedrzwicy Dużej (wtedy wójtem był p. Antoń, który dzisiaj jest starostą z PiS) do CSK (tu też z przypadku się nie wziął). Po wypowiedziach widzę, że kultura osobista ta sama co w Niedrzwicy jak walczył ze strażakami, buta i chamstwo. W UG Niedrzwica sam byłem świadkiem jego zachowania, wchodzenie i mówienie "szczęść boże" a te seksistowskie odzywki też miały miejsce. Poza tym w Niedrzwicy głośno było o jego kochankach (jak się o niego zabijały), jego traktowaniu byłej żony, paradowaniu z matką do kościoła w dniu wyborów samorządowych. Ciekawe czy w PiS nie ma już innych ludzi, że trzeba się tak nisko schylać??? A może tam to standard???
od GOKSiR w Niedrzwicy Dużej (wtedy wójtem był p. Antoń, który dzisiaj jest starostą z PiS) do CSK (tu też z przypadku się nie wziął). Po wypowiedziach widzę, że kultura osobista ta sama co w Niedrzwicy jak walczył ze strażakami, buta i chamstwo. W UG Niedrzwica sam byłem świadkiem jego zachowania, wchodzenie i mówienie "szczęść boże" a te seksistowskie odzywki też miały miejsce. Poza tym w Niedrzwicy głośno było o jego kochankach (jak się o niego zabijały), jego traktowaniu byłej żony, paradowaniu z matką do kościoła w dniu wyboró... rozwiń
Avatar
Gość / 5 dni temu o 19:56
+39
To już w tym momencie z lektury artykułu i komentarzy mamy w portfolio 3 miejsca tego typa, gdzie "błysnął". Były jeszcze Puławy - totalna kompromitacja, zwolnienie i ucieczka w biegu. Za to samo, drodzy Państwo, za to samo... Dla takich jak on nadal powinny istnieć galery...
Avatar
Gość / 5 dni temu o 20:07
+32
Jak się nie zna? Zafundował społeczeństwu z naszych podatków darmowy koncert Janka Pietrzaka - głupka tj. barda PISu. PIS wykończy CSK jak stadninę w janowie.
Avatar
Buta PISiorów / 5 dni temu o 19:46
+30
Buta PISiorów nie zna granic. Niekompetencja i ignorancja.
Avatar
Gość / 5 dni temu o 23:24
+26
W nowym repertuarze Jan Pietrzak ... a sprawy o molestoeanie nie są obce Panu Dyrektorowi
Avatar
gość / 5 dni temu o 22:10
+24
JEDNO JEST PEWNE. Z CSKa BĘDZIE TERAZ TAK SAMO JAK ZE STADNINAMI. BRAK ZYSKÓW I UPADEK PRESTIŻU. PIS SWĄ NIEUDOLNOŚCIĄ NISZCZY WSZYSTKO JAK TARAN A CHAM GŁOSUJE I SIĘ CIESZY. ALE ZA JAKIŚ CZAS NIE BĘDZIE JUŻ ANI PISU ANI CHAMA :) kwestia czasu
Avatar
Gość / 5 dni temu o 18:41
+24
Czyj on szwagier?, bo tego nie wiem. Wiem natomiast, że jest bez pojęcia o kulturze.
Avatar
PIS= NIekompetencja i Ignorancja / 5 dni temu o 19:26
+23
PIS to banda niekompetentnych, malutkich, zakompleksionych ludzi. To co się dzieje w urzędzie marszałkowskim i podległych jednostkach woła o pomstę do nieba. PIS rozwali województwo tak jak rozwalił stadninę koni w Janowie. To tylko kwestia czasu.
Avatar
Listonosz / 4 dni temu o 08:18
+22
Dyrektor na Poczcie???? Przecież wyleciał na zbity pysk za niekompetencje, a burdel, którego narobił ten politruk sprzątamy do dziś!
Avatar
koń z Janowa / wczoraj o 09:03
+1
Pracuję w urzędzie, gdzie wymieniono dyrekcję na pisowską. Na niczym się nie znają. Nic nie umieją. powoli doprowadzają do upadku, to, co udało się osiągnąć do tej pory (współpraca ludzi, normy  prawne wewnętrzne) Stosują mobbing, pochwalają lizusostwo, prezenciki, donosicielstwo. Uważają, że wsystko im się należy - niestety za państwowe pieniądze. Powiesili krzyże (urząd powinien być neutralny moim zdaniem), i chcieliby, żeby ludzie modlili się przed pracą ( chociaż trudno w to uwierzyć). Zaczęto organizować spotkania wigilijne, wielkanocne i inne, na które zaprasza się księdza (za pierwszym razem zażądał datku na kościół!!! )  Mało tego, potworzono sztuczne stanowiska i zatrudniono pisowskich radnych, a na wolne stanowiska ludzi powiązanych z pisem- bez kompetencji i wiedzy.  Jeśli ta sytuacja obrazuje zarządzanie państwem - Kraj dąży ku zagładzie
   Pracuję w urzędzie miasta Lublin, gdzie wymieniono dyrekcję na ZSLowską i platformerską - przyszli z urzedu marszałkowskiego. Na niczym się nie znają. Nic nie umieją. powoli doprowadzają do upadku (współpraca ludzi, normy prawne wewnętrzne) Stosują mobbing, pochwalają lizusostwo, prezenciki, donosicielstwo. Uważają, że wsystko im się należy - niestety za państwowe samorządowe pieniądze. Platformersi wprowadzają gender, gejusostwo i lewactwo totalne. Mało tego, potworzono sztuczne stanowiska i zatrudniono ZSLowskich i platformerskich radnych, a na wolne stanowiska ludzi powiązanych z z ZSL, lewactwem i PO- bez kompetencji i wiedzy. Jeśli ta sytuacja obrazuje zarządzanie urzędem- miasto Lublin dąży ku zagładzie     bez komentarza :(
 PISOWSKIE kadry są więc przykładne - widać to było w Misterstwie Obrony Narodowej w postaci Misiewicza, widać to było w Stadninie Koni w Janowie , niektóre konie jak się dowiedziały że Pisdzielce rządzą wolały zdechnąć niż się patrzeć na tą błazenadę.
 PISOWSKIE kadry są więc przykładne - widać to było w Misterstwie Obrony Narodowej w postaci Misiewicza, widać to było w Stadninie Koni w Janowie , niektóre konie jak się dowiedziały że Pisdzielce rządzą wolały zdechnąć niż się patrzeć na tą błazenadę. rozwiń
Avatar
obserwator dezinformator / 2 dni temu o 11:44
-1
Pracuję w urzędzie, gdzie wymieniono dyrekcję na pisowską. Na niczym się nie znają. Nic nie umieją. powoli doprowadzają do upadku, to, co udało się osiągnąć do tej pory (współpraca ludzi, normy  prawne wewnętrzne) Stosują mobbing, pochwalają lizusostwo, prezenciki, donosicielstwo. Uważają, że wsystko im się należy - niestety za państwowe pieniądze. Powiesili krzyże (urząd powinien być neutralny moim zdaniem), i chcieliby, żeby ludzie modlili się przed pracą ( chociaż trudno w to uwierzyć). Zaczęto organizować spotkania wigilijne, wielkanocne i inne, na które zaprasza się księdza (za pierwszym razem zażądał datku na kościół!!! )  Mało tego, potworzono sztuczne stanowiska i zatrudniono pisowskich radnych, a na wolne stanowiska ludzi powiązanych z pisem- bez kompetencji i wiedzy.  Jeśli ta sytuacja obrazuje zarządzanie państwem - Kraj dąży ku zagładzie
  Pracuję w urzędzie miasta Lublin, gdzie wymieniono dyrekcję na ZSLowską i platformerską - przyszli z urzedu marszałkowskiego. Na niczym się nie znają. Nic nie umieją. powoli doprowadzają do upadku (współpraca ludzi, normy prawne wewnętrzne) Stosują mobbing, pochwalają lizusostwo, prezenciki, donosicielstwo. Uważają, że wsystko im się należy - niestety za państwowe samorządowe pieniądze. Platformersi wprowadzają gender, gejusostwo i lewactwo totalne. Mało tego, potworzono sztuczne stanowiska i zatrudniono ZSLowskich i platformerskich radnych, a na wolne stanowiska ludzi powiązanych z z ZSL, lewactwem i PO- bez kompetencji i wiedzy. Jeśli ta sytuacja obrazuje zarządzanie urzędem- miasto Lublin dąży ku zagładzie bez komentarza :(
  Pracuję w urzędzie miasta Lublin, gdzie wymieniono dyrekcję na ZSLowską i platformerską - przyszli z urzedu marszałkowskiego. Na niczym się nie znają. Nic nie umieją. powoli doprowadzają do upadku (współpraca ludzi, normy prawne wewnętrzne) Stosują mobbing, pochwalają lizusostwo, prezenciki, donosicielstwo. Uważają, że wsystko im się należy - niestety za państwowe samorządowe pieniądze. Platformersi wprowadzają gender, gejusostwo i lewactwo totalne. Mało tego, potworzono sztuczne stanowiska i zatrudniono ZSLowskich i platf... rozwiń
Avatar
Gość / 3 dni temu o 21:48
+2
Zestarzał się dziadyga jak widać, a nic się nie zmienił. Głupi nadal i jak widzę obleśny też...
Avatar
Oj / 4 dni temu o 23:56
-2
Tak to prawda tam banda leni i obiboków będzie mu cieżko zachęcić ich do pracy , myślą ze zrobią karierę jak Diogenes z beczki.
Avatar
Lenie / 4 dni temu o 22:48
-3
zagonić tych leni do roboty, siedzą tam piją  kawe caly dzień i pieprzą głupoty, a jak kazal im się wziąść za robote to pouciekali na zwolnienia i wymyślili że ich mobbinguje, no niech oni ci artyści w końcu to zrozumieją że jak siechodzi do pracy to trzeba coś robić a nie siedzieć i patrzeć wokno czekać na vene.
Avatar
Zin / 4 dni temu o 22:30
0
Pracuję w urzędzie, gdzie wymieniono dyrekcję na pisowską. Na niczym się nie znają. Nic nie umieją. powoli doprowadzają do upadku, to, co udało się osiągnąć do tej pory (współpraca ludzi, normy  prawne wewnętrzne) Stosują mobbing, pochwalają lizusostwo, prezenciki, donosicielstwo. Uważają, że wsystko im się należy - niestety za państwowe pieniądze. Powiesili krzyże (urząd powinien być neutralny moim zdaniem), i chcieliby, żeby ludzie modlili się przed pracą ( chociaż trudno w to uwierzyć). Zaczęto organizować spotkania wigilijne, wielkanocne i inne, na które zaprasza się księdza (za pierwszym razem zażądał datku na kościół!!! )  Mało tego, potworzono sztuczne stanowiska i zatrudniono pisowskich radnych, a na wolne stanowiska ludzi powiązanych z pisem- bez kompetencji i wiedzy.  Jeśli ta sytuacja obrazuje zarządzanie państwem - Kraj dąży ku zagładzie
 Czy możesz jakoś rozwinąć wypowiedź, to bardzo ciekawe. 
 Czy możesz jakoś rozwinąć wypowiedź, to bardzo ciekawe.  rozwiń
Avatar
krakowiak1 / 4 dni temu o 22:12
+7
Witam wszystkich znam tego typa Krakowskiego EROTOMANA i to co piszą ludzie ze zaczepia kobiety jest w 100% prawdą nawet zaczepia małoletnie dziewczynki wiem bo juz by raz w morde dostał ale powstrzymałem kolegów czego bardzo żałuję bo mu sie należało koleś bez żadnego przygotowania do objęcia stanowiska Dyrektora powinien wrócić do archiwum w LUW tam gdzie rozpoczoł swoją przygodę zresztą wystarczy spojrzeć na jego ryj a geba sama trepa się prosi mam nadzieje że pan poseł Michałkiewich otworzy swoje oczy i zobaczy kogo ma przy swoim boku ba taki Krakowski na pewno dobrego wizerunku nie robi.
Witam wszystkich znam tego typa Krakowskiego EROTOMANA i to co piszą ludzie ze zaczepia kobiety jest w 100% prawdą nawet zaczepia małoletnie dziewczynki wiem bo juz by raz w morde dostał ale powstrzymałem kolegów czego bardzo żałuję bo mu sie należało koleś bez żadnego przygotowania do objęcia stanowiska Dyrektora powinien wrócić do archiwum w LUW tam gdzie rozpoczoł swoją przygodę zresztą wystarczy spojrzeć na jego ryj a geba sama trepa się prosi mam nadzieje że pan poseł Michałkiewich otworzy swoje oczy i zobaczy kogo ma przy swoim boku ... rozwiń
Avatar
zgadza się / 4 dni temu o 20:41
+3
Niestety, też to znam. Tak jest chyba wszędzie, gdzie weszli... Pora, żeby się ocknąć i pójść na wybory jesienne. Ostatnia szansa!
Avatar
Gość / 4 dni temu o 17:21
+5
Nie wiem jak można zarzucać Panu Markowi niekompetencje w dziedzinie kultury, piszecie te wredne oszczerstwa nie znając jego wybitnych osiągnięć w tym obszarze. Otóż, Pan Marek z sukcesami zarządzał w naszej niedrzwickiej remizie Gminnym Ośrodekiem Kultury i Rekreacji gdzie dał sie poznać jako wybitny animator festynów, dożynek i jasełek. Zasłużył na to stanowisko jak nikt inny. Panie Marku proszę sie nie przejmować hejtem i dalej konsekwentnie robić swoje a wtedy kto wie, moze nawet Ministerstwo Kultury stanie otworem
Avatar
kf / 4 dni temu o 16:01
+2
ale jak oni wydawali tam pieniądze, strasznie lekką rękę mieli do wydawania nie swoich pieniędzy i gest, teraz to się skończyło jest nowy dyrektor który to wykrył, no to nie ma wydawania kasy to zaczęły się zwolnienia, ot artyzm 20 kołków wbitych za 3200 zł  prawdziwi artyści.
 ten cały derektor na konferencji sam przyznał, że CSK za zeszły rok przyniosło zysk. i co ty na to?
Zobacz wszystkie komentarze 97

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Łowcy burz nagrali tornado. Trąba powietrzna uszkodziła kilkanaście domów
Stany Zjednoczone
film

Łowcy burz nagrali tornado. Trąba powietrzna uszkodziła kilkanaście domów 0 0

McCook, Nebraska, USA. Łowcy burz nagrali tornado w amerykańskim stanie Nebraska. O możliwości pojawienia się tornada ostrzegały służby meteorologiczne.

BMW uderzyło w latarnię. Nikomu nic sie nie stało

BMW uderzyło w latarnię. Nikomu nic sie nie stało 0 0

Do kolizji doszło dzisiaj ok. godz. 10 na al. Gen. Andersa w Lublinie, na wysokości sklepu Carrefour. Osoba kierująca BMW zjechała na pas zieleni i uderzyła przodem w słup oświetleniowy.

Coraz mniej czasu na pomoc 13-latkowi. "Jeśli się nie uda, to Kacper nie przeżyje"
APEL O POMOC

Coraz mniej czasu na pomoc 13-latkowi. "Jeśli się nie uda, to Kacper nie przeżyje" 60 8

Pisarze, malarze, muzycy, ludzie kultury, samorządowcy – jednym słowem znani i lubiani. Dziesiątki ludzi dobrej woli walczą o życie 13-lateniego Kacpra Drzazgi ze Świdnika. Pomóc możesz i Ty!

Niedziela ciepła i burzowa. Kolejne dni wciąż z deszczem
film

Niedziela ciepła i burzowa. Kolejne dni wciąż z deszczem 0 0

W niedzielę w całym kraju będą pojawiały się przelotne opady deszczu oraz burze.

Monster Truck Show w Puławach. W programie m.in. przejazd przez ścianę ognia
22 maja 2019, 18:00

Monster Truck Show w Puławach. W programie m.in. przejazd przez ścianę ognia 1 3

Już 22 maja w Puławach wystąpią najlepsi europejscy kaskaderzy podczas Monster Truck Show. W programie elementy pirotechniczne, świetlne i muzyczne. Start o godz. 18 przy na parkingach przy ul. Słowackiego.

Czy Jagiełło jadł gruszki w Kraśniku?

Czy Jagiełło jadł gruszki w Kraśniku? 1 5

Królowa Jadwiga lubiła poziomki i jabłka. Król Władysław Jagiełło jabłek nie lubił, uwielbiał za to gruszki. Oboje lubili śliwki. Owoce w kuchni mają w naszym regionie specjalnie miejsce. Jabłka lubelskie robią furorę w Polsce, w restauracjach znów pojawiają się pierogi ze śliwkami, naleśniki z jabłkami i cynamonem, a słynna kraśnicka szarytka w marynacie stoi w słojach w warszawskich restauracjach.

Trwa remont strażackiej remizy. Rozebrany został już stary dach

Trwa remont strażackiej remizy. Rozebrany został już stary dach 4 6

Trwają prace remontowe strażnicy Ochotniczej Straży Pożarnej w Wąwolnicy, która pełni jednocześnie funkcję wiejskiej świetlicy. Rozebrany został już stary dach, który wkrótce zastąpi nowe poszycie.

Victoria Żmudź – Powiślak Końskowola 2:1. Siódmy mecz bez porażki

Victoria Żmudź – Powiślak Końskowola 2:1. Siódmy mecz bez porażki 0 0

Dobrej formy zespołu ze Żmudzi ciąg dalszy. W sobotę Victoria zanotowała trzecie zwycięstwo z rzędu. Tym razem z Powiślakiem Końskowola (2:1). Co więcej, drużyna Piotra Molińskiego nie przegrała już od siedmiu kolejek

Odmłodzona Stal Kraśnik minimalnie gorsza od Podhala Nowy Targ

Odmłodzona Stal Kraśnik minimalnie gorsza od Podhala Nowy Targ 0 3

W końcówce sezonu Stal Kraśnik nie musi się martwić o utrzymanie, dlatego koncentruje się na zbieraniu punktów w klasyfikacji Pro Junior System. W sobotę niebiesko-żółci w podstawowym składzie wystawili aż siedmiu młodzieżowców. Mimo to powalczyli z liderem tabeli i przegrali w Nowym Targu „tylko” 0:1.

Noc Muzeów 2019: Nocne zwiedzanie i oglądanie w Lublinie [zdjęcia]
galeria

Noc Muzeów 2019: Nocne zwiedzanie i oglądanie w Lublinie [zdjęcia] 0 1

Tradycja nocnego zwiedzania muzealnych zakamarków przyszła z Berlina. To tam w 1997 roku odbyła się pierwsza Noc Muzeów. Dziś to impreza, w której żadnym szanującym się muzeom i galeriom sztuki nie wypada nie brać udziału.

Kłos Chełm – Lublinianka 2:0. Walczyli o każde źdźbło trawy

Kłos Chełm – Lublinianka 2:0. Walczyli o każde źdźbło trawy 0 1

Kłos Chełm znowu złapał formę. Piłkarze Roberta Tarnowskiego nie pozwolili na wiele Lubliniance i pokonali wyżej notowanego rywala 2:0

Soła Oświęcim – Podlasie Biała Podlaska 0:2. Jeszcze się nie poddają!

Soła Oświęcim – Podlasie Biała Podlaska 0:2. Jeszcze się nie poddają! 0 1

To był mecz o być albo nie być dla Podlasia w III lidze. Bialczanie przed pierwszym gwizdkiem starcia w Oświęcimiu tracili do rywali siedem punktów. Łatwo policzyć, że w przypadku porażki nie byliby w stanie już prześcignąć Soły. Spotkanie potoczyło się jednak po myśli biało-zielonych, którzy wygrali 2:0 i zdecydowanie poprawili swoją sytuację w tabeli

Leon Madsen triumfuje w SGP w Warszawie. Dobry występ Roberta Lamberta

Leon Madsen triumfuje w SGP w Warszawie. Dobry występ Roberta Lamberta 0 1

Znakomite widowisko stworzyli żużlowcy podczas inauguracyjnej rundy Speedway Grand Prix. Przy wypełnionych niemal do ostatniego miejsca trybunach PGE Stadionu Narodowego w Warszawie najszybszy w finale był debiutujący Duńczyk Leon Madsen

65 nosów na tropie narkotyków i broni. Jak pracują psy w Straży Granicznej?
galeria

65 nosów na tropie narkotyków i broni. Jak pracują psy w Straży Granicznej? 9 4

Jest ich 65. Funkcjonariusze na czterech łapach codziennie skutecznie walczą z przemytem narkotyków i papierosów. Wykonują również szczególne zadania, tropiąc osoby, szukając materiałów wybuchowych oraz broni. Niestety nie mają programu emerytalnego

Avia Świdnik – Wisła Puławy 2:2. Wojciech Białek ciągle strzela

Avia Świdnik – Wisła Puławy 2:2. Wojciech Białek ciągle strzela 0 1

Ciekawy mecz w Świdniku. Avia jako pierwsza zdobyła gola, ale jeszcze przed przerwą przegrywała z Wisłą Puławy 1:2. Ostatecznie derby zakończyły się jednak remisem 2:2

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!

Najczęściej czytane

Dzisiaj · Tydzień · Wideo · Premium

Uwaga czytelniku!

Informujemy, że w dniu 25 maja 2018 r. na terenie całej Unii Europejskiej, w tym także w Polsce, wejdzie w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. W związku z tym chcielibyśmy Ci przekazać kilka informacji na temat zasad przetwarzania Twoich danych osobowych przez administratora portalu www.dziennikwschodni.pl – spółkę Corner Media sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie.

Bardzo prosimy, zapoznaj się z tymi informacjami uważnie, są to bowiem sprawy bardzo istotne. Jeśli jesteś osobą małoletnią poniżej 16. roku życia, koniecznie przekaż tą wiadomość swoim opiekunom, którzy następnie powinni wytłumaczyć Ci, o co w niej chodzi i dlaczego się do Ciebie zwracamy.

Czym jest RODO?

RODO to potoczna nazwa Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE. W Polsce będzie ono obowiązywało od 25 maja 2018 r. Akt ten wprowadza nowy standard ochrony danych osobowych, nakładając na podmioty przetwarzające te dane (administratorów danych) szereg obowiązków, w tym obowiązek poinformowania Ciebie o sposobie przetwarzania Twoich danych, celach w jakich Twoje dane są przetwarzane oraz o uprawnieniach przysługujących Ci w związku z przetwarzaniem danych osobowych przez administratora danych.

Administrator danych

Administratorem Twoich danych osobowych jest Corner Media Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Lublinie, ul. Krakowskie Przedmieście 54, 20-002 Lublin, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego przez Sąd Rejonowy Lublin – Wschód z siedzibą w Świdniku, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego, za numerem KRS 0000507517, NIP 7123286919, kapitał zakładowy – 50.000,00. PLN

Możesz się z nami skontaktować zarówno pod adresem:
Corner Media Spółka z o.o.
ul. Krakowskie Przedmieście 54
20-002 Lublinie

jak i mailowo: online@dziennikwschodni.pl

oraz telefonicznie: 81 46-26-800

Rodzaj przetwarzanych danych osobowych

Przetwarzamy dane osobowe podane przez Ciebie podczas procesu rejestracji konta na portalu www.dziennikwschodni.pl, a także dane, które są zbierane podczas korzystania przez Ciebie z tego portalu. Chodzi o dane zbierane i zapisywane w plikach cookies. Więcej na temat plików cookies przeczytasz w naszej polityce prywatności.

Pamiętaj, rejestracja konta na portalu www.dziennikwschodni.pl nie jest obowiązkowa. Nie masz także obowiązku podawania nam swoich prawdziwych danych podczas procesu rejestracji, jak również nie musisz podawać nam wszystkich danych, o które pytamy. Może się jednak zdarzyć tak, że nie posiadając Twoich wszystkich danych albo nie posiadając Twoich prawdziwych danych, nie będziemy w stanie świadczyć Ci wszystkich usług, które oferujemy oraz wywiązać się z wszystkich obowiązków określonych w regulaminie portalu dziennikwschodni.pl (np. zapewnić Ci odpowiedniego bezpieczeństwa w zakresie odzyskania danych dostępowych do konta).

Cel przetwarzania danych osobowych

Głównym celem przetwarzania przez nas Twoich danych jest zapewnienie Ci pełnej funkcjonalności działania serwisu dziennikwschodni.pl, dostępu do usług świadczonych przez nas w ramach tego serwisu, zapewniania Ci bezpieczeństwa podczas korzystania z serwisu (np. w przypadku prób nadużyć) oraz wywiązanie się przez nas z obowiązków umownych wynikających z regulaminu portalu Dziennikwschodni.pl.

Dodatkowy cel przetwarzania danych osobowych to tzw. marketing własny, tj. przetwarzanie danych wyłącznie na nasze wewnętrzne potrzeby w celach analitycznych, badawczych, statystycznych, w szczególności poprzez dążenie do jak najpełniejszego dostosowania treści wyświetlanych na naszych stronach do Twoich preferencji i zainteresowań.

Ponadto, o ile wyrazisz na to zgodę, będziemy mogli przetwarzać Twoje dane osobowe w celach marketingowych (marketing zewnętrzny), w tym przekazywać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym – agencjom reklamowym i naszym partnerom handlowym. Pamiętaj, że zgoda na przetwarzanie Twoich danych w celach marketingowych jest całkowicie dobrowolna i możesz ją w każdej chwili wycofać.

Pamiętaj także, że jeżeli jesteś osobą małoletnią, która nie ukończyła 16. roku życia, przesyłanie informacji w celach marketingowych może nastąpić wyłącznie po wyrażeniu zgody przez Twojego rodzica lub opiekuna.

Podstawy prawne przetwarzania danych

Twoje dane osobowe mogą być przetwarzane wyłącznie zgodnie z określonymi w obecnie obowiązujących przepisach podstawami prawnymi. W zależności od celu przetwarzania danych możemy wyróżnić trzy główne podstawy prawne przetwarzania danych.

Pierwszą podstawą przetwarzania danych jest niezbędność do wykonania umów o świadczenie usług. Mamy z nią do czynienia wtedy, gdy przetwarzanie danych jest niezbędne w celu zapewnienia Ci sprawnego, bezpiecznego korzystania z naszego serwisu wraz z jego wszystkimi funkcjonalnościami. Umowy o świadczenie usług to regulaminy, w tym regulamin portalu dziennikwschodni.pl, który akceptujesz decydując się na korzystanie z naszego serwisu.

Drugą podstawą przetwarzania danych jest uzasadniony interes administratora danych. Mamy z nim do czynienia w przypadku prowadzenia pomiarów statystycznych oraz działań z zakresu marketingu własnego przez administratora danych.

Wreszcie, trzecią przesłanką przetwarzania danych jest Twoja dobrowolna i świadoma zgoda. Na jej podstawie Twoje dane mogą być wykorzystywane w celach marketingowych, a także w celu profilowania.

Pamiętaj, zgody udzielasz w pełni dobrowolnie. Masz także prawo do cofnięcia udzielonej zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych w dowolnym momencie. Wycofanie zgody nie będzie miało jednak wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem.

Podmioty, którym możemy przekazywać dane

Co do zasady Twoje dane osobowe będą przez nas wykorzystywane wyłącznie na nasz własny użytek.

W pewnych sytuacjach możemy jednak przekazać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym: – naszym partnerom handlowym, podwykonawcom oferowanych przez nas usług, agencjom marketingowym.

Dodatkowo, w przypadkach ściśle określonych w przepisach prawa, będziemy zobligowani przekazać Twoje dane podmiotom uprawnionym do ich uzyskania na podstawie obecnie obowiązujących przepisów prawa (np. policji czy prokuraturze), pod warunkiem oczywiście, iż wystąpią do nas z takim żądaniem, powołując się na określoną podstawę prawną.

Okres przechowywania danych

Twoje dane osobowe będą przechowywane tak długo, jak będzie to niezbędne do zapewnienia Ci dostępu do usług oferowanych przez serwis www.dziennikwchodni.pl Oczywiście, możesz w każdym czasie złożyć wniosek o zaprzestanie przetwarzania swoich danych osobowych, ich zmianę lub usunięcie.

Informacje o prawach przysługujących osobie, której dane dotyczą

Musisz wiedzieć, że niezależnie od tego, na jakiej podstawie przetwarzamy Twoje dane, masz zawsze prawo dostępu do nich oraz ich poprawiania. Możesz również w każdym momencie żądać ich usunięcia lub cofnąć albo ograniczyć wcześniej udzieloną zgodę na przetwarzanie danych osobowych, przy czym wycofanie danej zgody nie wpływa na administratora danych do przetwarzania danych w celu określonym w danej zgodzie do chwili jej wycofania.

Masz również prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych osobowych.

Możesz też zażądać od administratora danych osobowych przeniesienia Twoich danych lub uzyskania kopii Twoich danych, z tym jednak zastrzeżeniem, że prawo to nie może wpływać niekorzystnie na prawa i wolności innych osób. Administrator danych będzie realizował Twoje żądania w zakresie posiadanych możliwości technicznych.

Informacje o prawie do wniesienia skargi

Organem nadzorczym nad administratorem danych osobowych jest Generalny Inspektor Danych Osobowych, do którego masz prawo wnieść skargę za każdym razem, gdy Twoje dane będą przetwarzane w sposób w Twojej ocenie nieprawidłowy.

Informacje o tym, czy podanie danych jest wymogiem ustawowym lub umownym, czy jesteś zobowiązany do ich podania

Nie jesteś zobowiązany do podawania nam swoich danych osobowych ani wyrażania zgody na ich przetwarzanie, z tym jednak zastrzeżeniem, że ich podanie może okazać się niezbędne dla korzystania z określonych funkcjonalności serwisu.

Jest także możliwe, że jeśli nie wyrazisz zgody na przetwarzanie danych osobowych lub cofniesz wcześniej udzieloną zgodę, nie będziemy mogli zapewnić Ci dostępu do niektórych oferowanych przez nas usług, przy czym zawsze w takim wypadku zostaniesz o tym poinformowany.

Informacje o profilowaniu

Czym jest profilowanie? To zbieranie wszelkich informacji, które pozwalają bezpośrednio lub pośrednio zidentyfikować osobę, która jest poddawana profilowaniu. Profilowanie odbywa się najczęściej przy użyciu systemów informatycznych, w sposób zautomatyzowany, za pomocą specjalnych algorytmów uwzględniających określone wcześniej kryteria. Wyniki profilowania mogą być wykorzystywane m.in. do celów marketingowych, np. w celu spersonalizowania reklamy kierowanej do danego użytkownika lub przygotowania oferty uwzględniającej jego potrzeby lub preferencje.

Oświadczamy, że na chwilę obecną nie profilujemy Twoich danych. Jeśli jednak zaczniemy, zostaniesz o tym uprzednio poinformowany i będziesz miał prawo nie wyrazić na to zgody.

Bardzo prosimy o uważne zapoznanie się z powyższymi informacjami. Gdy już to zrobisz, kliknij przycisk Zapoznałem się z informacją. Przejdź do serwisu.

Rozumiem

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.