Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

1 grudnia 2011 r.
20:49
Edytuj ten wpis

Pracownicy sanepidu bronią swojego szefa

Autor: Zdjęcie autora pit
0 23 A A
 (Archiwum)
(Archiwum)

Podwładni powiatowego inspektora sanitarnego z Lublina nie chcą odwołania Pawła Policzkiewicza. W piśmie skierowanym do prezydenta przyznają, że za jego kadencji poprawiły się warunki ich pracy.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Kilka dni temu do Ratusza trafił wniosek wojewódzkiego inspektora sanitarnego o odwołanie Pawła Policzkiewicza, który kieruje powiatową stacją sanepidu w Lublinie. Janusz Słodziński, przełożony Policzkiewicza, jako powód podał "utratę zaufania”.

Głos w sprawie zabrali za pracownicy powiatowej stacji sanepidu, którzy nie rozumieją utraty zaufania Słodzińskiego do Policzkiewicza. W piśmie skierowanym do prezydenta Lublina twierdzą, że za jego rządów poprawiły im się warunki pracy. – Paweł Policzkiewicz wprowadził dwuosobowe kontrole, co poprawiło komfort pracy i przede wszystkim zmniejszyło nasze narażenie na sytuacje wywierania presji i prób dyktowania wyników kontroli, narażenie na zdarzające się próby przekupstwa – piszą pracownicy.

Janusz Słodziński nie konsultował decyzji o odwołaniu Policzkiewicza ze swoimi zwierzchnikami. – Zostaliśmy o sprawie powiadomieni, wojewódzki inspektor nie konsultował się z nami w tej sprawie. Nie ma takiego obowiązku – wyjaśnia Jan Bondar, rzecznik Głównego Inspektora Sanitarnego.

Ratusz uważa, że suche określenie "brak zaufania” we wniosku o odwołanie to za mało i zapowiada, że zwróci się do wojewódzkiego inspektora sanitarnego o szersze wyjaśnienia.

Sam Policzkiewicz przyznał, że nie jest w konflikcie ze swoim przełożonym, jednak musiał mu się tłumaczyć z tegorocznego startu w wyborach parlamentarnych. Kandydował na senatora jako kandydat niezależny.

Komentarze 23

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 2 grudnia 2011 o 19:06
0
[quote name='xxx' timestamp='1322821954' post='565267']
"... Nie wiem czy wiecie że w lubelskim sanepidzie liczy sie to żeby z kazdej kontroli przyjść z mandatem, ..

nie rozumiem po co to, przecież pieniądze z mandatów są odprowadzane na konto urzędu wojewódzkiego, sanepidy nic nie dostają z tych pieniędzy,
Avatar
dzidzia / 2 grudnia 2011 o 18:29
0
Niech sobie poszuka pracy w jakiejś knajpie, przecież do stołka nie jest przyklejony. Skoro zna przepisy, to będzie mógł pomóc właścicielom, żeby wszystkie wymagania bhp i sanepidu były należycie wypełnione.
Avatar
Sprawiedliwy / 2 grudnia 2011 o 17:37
0
Powiem tak, zapewne boli to te panie, które o 12 kończyły pracę, trzeba było je odwozić z pełnymi siatami po kontroli do domu bo obiad musiały nastawić, a teraz nie są w stanie przestawić się na uczciwy 8 godzinny dzień pracy, bardzo dobrze, koniec z fikcją!!!!
Avatar
xy / 2 grudnia 2011 o 13:22
0
Macie rację z pismem wystąpiło kilku pracownikow Stacji, więc nie można mówić że "głos w sprawie zabrali pracownicy powiatowej stacji sanepidu". Znaczna część pracownikow powiatowej stacji nawet nie zna treści tego pisma i nie wie kto jest zredagowałi kto sie pod nim podpisał. Po co te kłamstwa!
Avatar
xxx / 2 grudnia 2011 o 11:32
0
dokładnie wniosek napisali lizusy, którym policzkiewicz daje co miesiąc pokaxne premie. Nie dajcie się oszukać policzkiewicz i słodziński to jedna banda, a tak naprawde to tracimy my zwykli ludzie. Nie wiem czy wiecie że w lubelskim sanepidzie liczy sie to żeby z kazdej kontroli przyjść z mandatem, i pracownicy są z tego rozliczani, a co gorsza jest jeszcze wyścig szczurów im większy mandat tym większe uznanie. 1/2 pracowników sanepidu jest na skarju wytrzymania przez tego pana. Więc się nie łudzcie że sanepid z kontroli wyjdzie bez niczego, zawze coś znajdą bo mają taki wymóg. A cały ten rozgłos kontrole, akcjie i wywiady były robione od początku pod wybory ale na szczęście mądrzy lublinianie nie wybrali go w wyborach. Jesteście naiwni swoje lody i tak kręci!
dokładnie wniosek napisali lizusy, którym policzkiewicz daje co miesiąc pokaxne premie. Nie dajcie się oszukać policzkiewicz i słodziński to jedna banda, a tak naprawde to tracimy my zwykli ludzie. Nie wiem czy wiecie że w lubelskim sanepidzie liczy sie to żeby z kazdej kontroli przyjść z mandatem, i pracownicy są z tego rozliczani, a co gorsza jest jeszcze wyścig szczurów im większy mandat tym większe uznanie. 1/2 pracowników sanepidu jest na skarju wytrzymania przez tego pana. Więc się nie łudzcie że sanepid z kontroli wyjdzie bez niczego,... rozwiń
Avatar
wz / 2 grudnia 2011 o 11:22
0
pie..... lizusy !
Avatar
deuter / 2 grudnia 2011 o 09:26
0
Panie Januszu ... czy to jest rozliczenie Wyborów 2011 ? ? ?
a może ktoś nakazał...po kontroli!!!...
Avatar
Julka / 2 grudnia 2011 o 08:57
0
Nie jest prawdą że wszyscy pracownicy popierają Pawła Policzkiewicza i sprzeciwiają się jego odwołaniu.
Avatar
konsument / 2 grudnia 2011 o 08:57
0
Jeśli chcecie jeść robaki i szczurze odchody, to odwołujcie Policzkiewicza. Smacznego!
Avatar
czytelnik / 2 grudnia 2011 o 08:17
0
Gdyby Pan Policzkiewicz kandydował z listy PO to pewnie miałby byt zapewniony .
Avatar
Gość / 2 grudnia 2011 o 19:06
0
[quote name='xxx' timestamp='1322821954' post='565267']
"... Nie wiem czy wiecie że w lubelskim sanepidzie liczy sie to żeby z kazdej kontroli przyjść z mandatem, ..

nie rozumiem po co to, przecież pieniądze z mandatów są odprowadzane na konto urzędu wojewódzkiego, sanepidy nic nie dostają z tych pieniędzy,
Avatar
dzidzia / 2 grudnia 2011 o 18:29
0
Niech sobie poszuka pracy w jakiejś knajpie, przecież do stołka nie jest przyklejony. Skoro zna przepisy, to będzie mógł pomóc właścicielom, żeby wszystkie wymagania bhp i sanepidu były należycie wypełnione.
Avatar
Sprawiedliwy / 2 grudnia 2011 o 17:37
0
Powiem tak, zapewne boli to te panie, które o 12 kończyły pracę, trzeba było je odwozić z pełnymi siatami po kontroli do domu bo obiad musiały nastawić, a teraz nie są w stanie przestawić się na uczciwy 8 godzinny dzień pracy, bardzo dobrze, koniec z fikcją!!!!
Avatar
xy / 2 grudnia 2011 o 13:22
0
Macie rację z pismem wystąpiło kilku pracownikow Stacji, więc nie można mówić że "głos w sprawie zabrali pracownicy powiatowej stacji sanepidu". Znaczna część pracownikow powiatowej stacji nawet nie zna treści tego pisma i nie wie kto jest zredagowałi kto sie pod nim podpisał. Po co te kłamstwa!
Avatar
xxx / 2 grudnia 2011 o 11:32
0
dokładnie wniosek napisali lizusy, którym policzkiewicz daje co miesiąc pokaxne premie. Nie dajcie się oszukać policzkiewicz i słodziński to jedna banda, a tak naprawde to tracimy my zwykli ludzie. Nie wiem czy wiecie że w lubelskim sanepidzie liczy sie to żeby z kazdej kontroli przyjść z mandatem, i pracownicy są z tego rozliczani, a co gorsza jest jeszcze wyścig szczurów im większy mandat tym większe uznanie. 1/2 pracowników sanepidu jest na skarju wytrzymania przez tego pana. Więc się nie łudzcie że sanepid z kontroli wyjdzie bez niczego, zawze coś znajdą bo mają taki wymóg. A cały ten rozgłos kontrole, akcjie i wywiady były robione od początku pod wybory ale na szczęście mądrzy lublinianie nie wybrali go w wyborach. Jesteście naiwni swoje lody i tak kręci!
dokładnie wniosek napisali lizusy, którym policzkiewicz daje co miesiąc pokaxne premie. Nie dajcie się oszukać policzkiewicz i słodziński to jedna banda, a tak naprawde to tracimy my zwykli ludzie. Nie wiem czy wiecie że w lubelskim sanepidzie liczy sie to żeby z kazdej kontroli przyjść z mandatem, i pracownicy są z tego rozliczani, a co gorsza jest jeszcze wyścig szczurów im większy mandat tym większe uznanie. 1/2 pracowników sanepidu jest na skarju wytrzymania przez tego pana. Więc się nie łudzcie że sanepid z kontroli wyjdzie bez niczego,... rozwiń
Avatar
wz / 2 grudnia 2011 o 11:22
0
pie..... lizusy !
Avatar
deuter / 2 grudnia 2011 o 09:26
0
Panie Januszu ... czy to jest rozliczenie Wyborów 2011 ? ? ?
a może ktoś nakazał...po kontroli!!!...
Avatar
Julka / 2 grudnia 2011 o 08:57
0
Nie jest prawdą że wszyscy pracownicy popierają Pawła Policzkiewicza i sprzeciwiają się jego odwołaniu.
Avatar
konsument / 2 grudnia 2011 o 08:57
0
Jeśli chcecie jeść robaki i szczurze odchody, to odwołujcie Policzkiewicza. Smacznego!
Avatar
czytelnik / 2 grudnia 2011 o 08:17
0
Gdyby Pan Policzkiewicz kandydował z listy PO to pewnie miałby byt zapewniony .
Zobacz wszystkie komentarze 23

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Duże zamieszanie z kolorowymi pojemnikami na śmieci w Lublinie

Duże zamieszanie z kolorowymi pojemnikami na śmieci w Lublinie 7 1

Do dziś na lubelskich osiedlach powinny się pojawić kolorowe pojemniki do segregacji śmieci, ale mało gdzie je widać. Tylko właśnie do niedzieli miał trwać „okres przejściowy” w dzielnicach, które przechodzą na nowy system segregacji odpadów, ale okazuje się, że zamieszanie jeszcze może potrwać.

Końskowola bawiła się podczas Święta Róż [zdjęcia]
galeria

Końskowola bawiła się podczas Święta Róż [zdjęcia] 9 0

Miłośnicy kwiatów z całego województwa lubelskiego w niedzielę przybyli do Końskowoli, żeby zrobić zakupy podczas Święta Róż. To jedna z najlepszych okazji do zaopatrzenia się w sadzonki, kwiaty, a także lokalne, zdrowe produkty żywnościowe. Na scenie zagrały m.in. zespoły taneczne.

Folwark w Łęcznej się zmienia. "Park z miesiąca na miesiąc pięknieje"

Folwark w Łęcznej się zmienia. "Park z miesiąca na miesiąc pięknieje" 0 1

Mieszkańcy coraz częściej odwiedzają folwark w łęczyńskim Podzamczu. Kibicują inwestycji, która odmienia ten dawniej zapuszczony fragment Łęcznej.

Wacław Golonka na Festiwalu Muzyki Organowej w Puławach
16 lipca 2018, 19:00

Wacław Golonka na Festiwalu Muzyki Organowej w Puławach 0 0

Przed nami trzeci koncert w ramach tegorocznej edycji Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Organowej w Puławach. W poniedziałek, 16 lipca o godz. 19 w Kościele pw. św. Brata Alberta wystąpi Wacław Golonka.

Lublin: Bez przejazdu przez ul. Dunikowskiego

Lublin: Bez przejazdu przez ul. Dunikowskiego 0 0

W poniedziałek zacznie się kolejny etap przebudowy sieci gazowej w rejonie powstającej drogi, która pobiegnie od Kunickiego do Wrotkowskiej.

Rolnicy zagłuszyli premiera Morawieckiego w Kraśniku. Antyrządowa manifestacja pod pomnikiem smoleńskim
Wideo, zdjęcia
galeria
film

Rolnicy zagłuszyli premiera Morawieckiego w Kraśniku. Antyrządowa manifestacja pod pomnikiem smoleńskim 365 30

Przy dźwiękach syren i okrzykach wściekłych rolników przemawiał w niedzielę w Kraśniku premier Mateusz Morawiecki. Uroczystość odsłonięcia pomnika smoleńskiego zamieniła się w antyrządowy protest przeciwko niskim cenom malin, agrestu, porzeczek i wiśni.

MUNDIAL 2018. Francja mistrzem świata 2018!
film

MUNDIAL 2018. Francja mistrzem świata 2018! 2 0

MUNDIAL 2018 Trójkolorowi wygrali w finale z Chorwacją 4:2 po kapitalnym spotkaniu na moskiewskich Łużnikach i zdobyli drugi w historii Puchar Świata. To ogromny sukces dla selekcjonera Didiera Deschampsa, który zdobył to trofeum zarówno jako piłkarz jak i trener

Jeden kierowca zginął, drugi był ranny. Policjanci szukają świadków wypadków

Jeden kierowca zginął, drugi był ranny. Policjanci szukają świadków wypadków 7 0

Lubelscy policjanci szukają świadków dwóch wypadków drogowych, do których doszło na początku lipca.

Alarm 24: Podwodna mogiła na dnie zalewu? Film czytelnika
film

Alarm 24: Podwodna mogiła na dnie zalewu? Film czytelnika 13 6

Co znajdowało się na niewielkim wzgórzu zalanym podczas budowy Zalewu Zemborzyckiego?

Zdradziło go dziwne zachowanie. Policjanci odkryli gdzie znikały rowery

Zdradziło go dziwne zachowanie. Policjanci odkryli gdzie znikały rowery 3 0

W piątkowe południe dyżurny łukowskiej komendy policji otrzymał telefoniczną informację o młodym mężczyźnie, którego zachowanie wskazywało, że chce ukraść rower. Zawiadamiający opisując jego wygląd, informował dyżurnego o trasie ucieczki młodzieńca.

Megaprojekt drogowy w powiecie lubelskim. Dwie duże inwestycje

Megaprojekt drogowy w powiecie lubelskim. Dwie duże inwestycje 17 4

Rozpoczęła się przebudowa drogi Krężnica Jara - Strzeszkowice w powiecie lubelskim. To jedna z dwóch inwestycji, realizowanych przez samorząd powiatowy w ramach megaprojektu drogowego, w którym biorą udział także pozostałe powiaty ziemskie województwa lubelskiego.

Festiwal "Śladami Singera" 2018: Bawić i przypominać [program]
16 lipca 2018, 17:30

Festiwal "Śladami Singera" 2018: Bawić i przypominać [program] 2 0

Co Gdzie Kiedy. W poniedziałek w podróż po Lubelszczyźnie wyrusza Festiwal "Śladami Singera". W tym roku artyści zawitają do 12 miast i miejscowości. – Chcemy bawić, zachwycać, ale też skłaniać do refleksji – mówią organizatorzy. Słowo-klucz to pamięć lokalna.

MUNDIAL 2018. Francja – Chorwacja 4:2 [ZAPIS RELACJI NA ŻYWO]
film

MUNDIAL 2018. Francja – Chorwacja 4:2 [ZAPIS RELACJI NA ŻYWO] 6 4

W ostatnim meczu mistrzostw świata w Rosji Francja gra na Łużnikach z Moskwie z Chorwacją. Czy powtórzy wynik sprzed 20 lat, czy po raz pierwszy złoto zdobędzie zespół z Bałkanów?

Wyjeżdżasz za granicę? Ile trzeba poczekać na nowy paszport?

Wyjeżdżasz za granicę? Ile trzeba poczekać na nowy paszport? 0 1

Tradycyjnie już okres wakacyjny to czas wzmożonego ruchu w punktach paszportowych. Wiele osób dopiero tuż przed planowanym urlopem zdaje sobie sprawę, że ma nieważny paszport. Dlatego warto sprawdzić termin ważności naszego paszportu. Tylko w czerwcu br. wydano prawie 215 tys. nowych paszportów, a w całym pierwszym półroczu 2018 r. aż 977 tys. dokumentów.

Końskowola: Niechętnie obniżyli wynagrodzenie wójtowi

Końskowola: Niechętnie obniżyli wynagrodzenie wójtowi 4 2

Zgodnie z nowym prawem radni obniżyli wynagrodzenie wójta Końskowoli. Stanisław Gołębiowski od lipca będzie otrzymywał niecałe 10,2 tys. złotych, zamiast dotychczasowych 12,1 tys. złotych miesięcznie. To efekt nowych przepisów z ustawy o samorządach.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!