Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

4 maja 2009 r.
15:38
Edytuj ten wpis

Prezes Motoru: Moje alimenty to moja sprawa

0 3 A A

Zaległości w płaceniu alimentów to sprawy zbyt osobiste, żeby mówić o nich ubiegając się o fotel prezesa klubu - twierdzi Grzegorz Bednarz, odnosząc się do informacji o jego czarnej przeszłości.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Ciemną przeszłość nowo-wybranego prezesa Motoru opisaliśmy tydzień temu. Jak twierdzi lubelska policja, Grzegorz Bednarz był poszukiwany do ustalenia miejsca jego pobytu, co ma związek z prowadzoną egzekucją komorniczą.

Mało tego. Kilka lat temu policjanci mieli zatrzymać Bednarza w celu odbycia kary w jednym z zakładów karnych. Chodziło o zaległości w płaceniu alimentów.

Ustaliliśmy też, że w 2004 roku policja zajmowała się sprawą wyłudzenia przez Bednarza kredytu z banku, a także sprawą wystawiania przez niego czeków bez pokrycia na łączną kwotę 32 tys. zł.

Sam Bednarz od wszystkiego się odciął. - Nic nie wiem o takich postępowaniach - stwierdził na naszych łamach.

Teraz jednak prezes zmienił zdanie. W poniedziałek przysłał do naszej redakcji obszerne oświadczenie w tej sprawie. Zastrzegł jednak, że może być ono opublikowane jedynie w całości.

Bednarz napisał, że nigdy nie miał zamiaru niczego ukrywać. Ale uznał, że kontrowersyjne incydenty z jego życia są jego osobistą sprawą i w kontekście pracy w Motorze nie mają znaczenia. Mimo to prezes twierdzi, że w rozmowach z przedstawicielami klubu powiedział o kwestiach, które opisaliśmy.

Innego zdania są członkowie zarządu. - To nieprawda, nic nam nie powiedział - odpiera Marek Sadowski, wiceprezes klubu.

Bednarz napisał też, że rzekome wyłudzenia były związane z tym, że ukradziono mu portfel wraz z kartami kredytowymi i z numerami PIN, a także z kradzieżą dwóch czeków podpisanych in blanco. Jak twierdzi prezes, w ten sposób doszło do wypłaty pieniędzy z kart i realizacji czeków.

Bednarz miał o tym powiadomić bank. Ale nie udało mu się dojść do zgody, co do zasad spłaty debetu. Bank skierował sprawę do prokuratury. A Bednarz, jak tłumaczy, posłuchał adwokata, który doradził mu dobrowolne poddanie się karze.

O zaległościach w alimentach prezes Motoru nie chce mówić. Twierdzi, że to sprawy zbyt osobiste. Ale, jego zdaniem, podobne problemy nie przeszkadzają np. politykom w pełnieniu funkcji państwowych.

Zdaniem prezesa, zdarzenia, które go spotkały, nie powinny wpływać na wydawanie negatywnych opinii na jego temat. Mało tego. W poniedziałek Bednarz zapowiedział na naszych łamach, że nie widzi powodu, aby rezygnować z prezesury.

- Wręcz przeciwnie, zamierzam realizować to, co zapowiadałem wcześniej - podkreślił.

Bednarz może jednak stracić stanowisko na wniosek pozostałych członków zarządu. Nieoficjalnie dowiedzieliśmy się, że członkowie zarządu już porozumieli się w tej sprawie. Zarząd ma zebrać się we wtorek.

- Jeśli posiedzenia nie zwoła prezes, zrobimy to sami, a jego o tym poinformujemy. Mamy takie prawo - mówi jeden z członków zarządu.

- Jeśli z jakichś powodów zarząd nie odwoła Bednarza, to ja złożę rezygnację. Nie widzę możliwości współpracy z tym panem - wyjaśnia Sadowski.

Oświadczenie Grzegorza Bednarza:

Lublin, 3 maja 2009 r.

Oświadczenie

W minionym tygodniu w lubelskich mediach pojawiły się artykuły dotyczące mojej osoby i przeszłości. W związku z faktem, że były w nich poważne nieścisłości, czuję się w obowiązku ustosunkować do tych informacji, zwłaszcza że od kilku dni stałem się osoba publiczną z racji objęcia stanowiska prezesa Lubelskiego Klubu Piłkarskiego Motor Lublin. Zdaję sobie sprawę (tak jak i zdawałem sobie sprawę przed objęciem prezesury), że osoby pełniące eksponowane publiczne funkcje poddawane są różnym formom oceny, także ocenom dotyczącym spraw prywatnych. Nigdy nie miałem zamiaru niczego ukrywać, zdając sobie sprawę, że takie działanie nie miałoby najmniejszego sensu. Uważałem natomiast, że kontrowersyjne dla wielu incydenty z mojego życia są moja osobistą sprawą i w kontekście moich planów pracy dla dobra Motoru nie maja znaczenia. W rozmowach z przedstawicielami klubu i zarządu powiedziałem, bez wdawania się w szczegóły, o kwestiach poruszanych później na łamach prasy. Informacje te przekazałem kolegom wcześniej, zanim jeszcze ukazały się one w mediach. Dziwię się więc wypowiedziom udzielonym mediom przez niektórych moich kolegów, że są wszystkim zaskoczeni. Tego faktu w tym miejscu komentował nie będę, natomiast skomentuję kilka innych tzw. faktów medialnych.

Zacznę od kwestii rzekomych wyłudzeń. Nie miały one miejsca, zdarzenia te były związane z kradzieżą mojego portfela (i to dwukrotnie w odstępie jednego roku) wraz z moimi kartami kredytowymi i z numerami PIN. Skradziono mi wtedy także dwa podpisane in blanco czeki oraz wypłacono pieniądze z kart kredytowych i zrealizowano wypłaty z czeków. O kradzieży powiadomiłem najszybciej jak mogłem bank. Mimo wielu pertraktacji z bankiem nie udało się dojść do zgody co do zasad spłaty debetu, powstałego w wyniku nieuprawnionego wybrania pieniędzy z kart kredytowych i nieuprawnionego zrealizowania czeków. Pośrednictwo mediatora w postępowaniu polubownym też nie przyniosło skutku, gdyż bank stawiał warunki nie do spełnienia, jeżeli chodzi o spłacanie karnych odsetek. Byłaby to tzw. spirala odsetkowa, którą zna wiele osób zadłużonych w bankach i które przez taką spiralę odsetkową zbankrutowały. Nie znam jeszcze przypadku, żeby w Polsce klient wygrał z bankiem. Bank chcąc odzyskać swoje pieniądze skierował sprawę do prokuratury. Aby nie być dłużej szantażowanym przez bank, widząc brak szans na rozwiązanie problemu na moją korzyść, adwokat doradził mi dobrowolne poddanie się karze. Sprawy zostały wyjaśnione i zakończone w roku 2007.

Co do drugiej kwestii, dotyczącej alimentów i spraw z tym związanych, uznaję, że są to sprawy nazbyt osobiste. Podobne problemy spotykały wiele osób, dotyczą nawet powszechnie znanych polityków, co nie przeszkadzało i nie przeszkadza im pełnić niezwykle odpowiedzialne funkcje państwowe. Pozwolę więc sobie w tej kwestii zachować prywatność, co nie znaczy, że rzecz uważam za niebyłą.

W świecie ludzi finansów i wśród inwestorów, którzy mnie znają od dawna funkcjonuję, jako osoba solidna i rzetelna w działaniach. Cenione są m.in. moja operatywność, odwaga i skuteczność w podejmowaniu i realizowaniu decyzji, czasem niepopularnych, a także moja umiejętność budowania zespołów.
Kierując się takimi przesłankami podjąłem się ratowania klubu Motor, którego wiernym kibicem jestem od 1976 r., od kiedy zamieszkałem w Lublinie.

Przedstawiłem w kilku punktach obecnemu zarządowi klubu, opracowany przeze mnie i znanych mi specjalistów z dziedziny finansów (wykładowców Szkoły Głównej Handlowej) sensowny i realny plan naprawczy, wyprowadzenia klubu z tarapatów finansowych i jestem nadal gotowy ten plan zrealizować (wspólnie ze specjalistami o których wspomniałem).

Dodam, że żaden członek zarządu w naszym klubie nie może podejmować decyzji jednoosobowo, a jedynie może składać propozycje jako proponowaną uchwałę do zatwierdzenia przez zarząd lub walne zebranie stowarzyszenia. Niech ten fakt uspokoi niedowiarków, którzy obawiają się niejasnych działań.
Jednymi z pierwszych uchwał jakie podjął obecny zarząd klubu na mój wniosek, są uchwały dotyczące:

-przeprowadzenia inwentaryzacji majątku, zobowiązań prawnych i finansowych, kontraktów oraz innych zaległych spraw klubu na dzień 30.04.2009 oraz
-przeprowadzenia inwentaryzacji i podsumowania dotychczasowej działalności grup młodzieżowych Motoru oraz sporządzenia sprawozdania z dotychczasowej działalności koordynatora d.s. szkolenia grup młodzieżowych w klubie. Termin zakończenia obu inwentaryzacji określiliśmy w uchwale na 21 maja br.
Trzeba dokładnie podsumować i rzetelnie ocenić wszystkie działania władz klubu do tego terminu (30.04 2009.) i oddzielić je od tego co zarząd i klub zrealizuje po tej dacie. W przeszłości bowiem mogły zdarzyć się członkom poprzedniego zarządu decyzje nie do końca zgodne z interesem klubu, dlatego zależy mi na ujawnieniu takich spraw (jeśli istnieją) oraz poddaniu ich ocenie przez komisję rewizyjną i walne zebranie członków LKP Motor Lublin.

Chcę zrealizować swoje deklaracje dotyczące planu naprawczego klubu, w szczególności poprawienia jego finansów, wypłacalności oraz usamodzielnienia Motoru pod względem finansowym, poprzez m.in. utworzenie Spółki Akcyjnej Motor Lublin.

Pomimo pokazania przez media mojej osoby w tak negatywnym świetle jak ostatnio, uważam że losowe zdarzenia, jakie spotkały m.in. mnie, nie powinny wpływać na wydawanie jednoznacznie negatywnych opinii o mojej osobie.
Mimo niefortunnego startu medialnego jestem otwarty na współprace z mediami, odnośnie przejrzystości i pełnej jawności moich działań w klubie oraz działań podejmowanych przez zarząd. Mediom i wszystkim, którzy chcą i mogą Motorowi pomóc, życzę co najmniej tak pozytywnego nastawienia i zaangażowania w działania dla dobra klubu jak moje oraz moich sympatyków i partnerów w działaniu. Bo tacy ludzie są ze mną i mnie cały czas wspierają, i według ich deklaracji wspierać mnie będą nadal.

Dlatego wszystkich proszę o rozwagę, cierpliwość i w miarę możliwości pomoc w skutecznej realizacji planu naprawczego dotyczącego funkcjonowania naszego klubu.


Z poważaniem
Grzegorz Bednarz
Prezes LKP Motor Lublin

Komentarze 3

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
NIE,NIE / 4 maja 2009 o 21:31
0
Wydaje mi się ,że ktoś chce coś ukryć z przeszłości p.Sadowskiego i jego kariery trenerskiej na Lubelszczyźnie, Tomaszowice,Dęblin,Biłgoraj jak i p.Chmury i jego prezesury w Motorze
Ps.
Proszę o tym napisać
Avatar
Arthorious / 4 maja 2009 o 20:33
0
Czemu nikt nie napisze dlaczego Sadowski nie pracuje już w Ładzie Biłgoraj? Może by się redaktor wybrał do Biłgoraja i wypytał o tego pana? Albo do Dęblina proponuje pojechać sądzę że informacje będą zbieżne, podobnie jak od kilku innych mniejszych ekip gdzie zabawił ten człowiek. Dlaczego dziennikarzyny nie napiszecie o tym jak były prezes Motoru pan Tomasz Chmura wypompowywał pieniądze z klubu m.in dając 7tys. zł na platformę medialną firmie która się rozpłynęła? Czyżbyście nie opisywali celowo tej sprawy bo pan Chmura to wasz koleżka, tak jak redaktorzyn z kuriera którzy go ochraniają za wszelką cenę? Dziwnę że nagle po wyborze pana Bednarza na prezesa kurier razem z Dziennikiem wyciągnęli brudy na jego temat. Czyżby miało to służyć temu żeby wszyscy zapomnieli o przekrętach pana Chmury? No to się zdziwicie bo nikt normalny nie zapomni. Za grosz obiektywizmu w tych gazetach. Ale nawet nie ma się czego dziwić. Szkoda tylko że marnujecie papier na zadrukowywanie propagandą stron, środowisko naturalne tylko traci...
Czemu nikt nie napisze dlaczego Sadowski nie pracuje już w Ładzie Biłgoraj? Może by się redaktor wybrał do Biłgoraja i wypytał o tego pana? Albo do Dęblina proponuje pojechać sądzę że informacje będą zbieżne, podobnie jak od kilku innych mniejszych ekip gdzie zabawił ten człowiek. Dlaczego dziennikarzyny nie napiszecie o tym jak były prezes Motoru pan Tomasz Chmura wypompowywał pieniądze z klubu m.in dając 7tys. zł na platformę medialną firmie która się rozpłynęła? Czyżbyście nie opisywali celowo tej sprawy bo pan Chmura to wasz koleżka, tak... rozwiń
Avatar
~gosc~ / 4 maja 2009 o 16:56
0
Cos to nie tak z tym Bednarzem??? Ale czy czasami ktos mu celowo klod pod nogi nie podklada?? nie wiem co myslec?!! Teraz prosze o grzeszkach Wilczka z pilki recznej wywlec !!Zapewne jeszcze wieksze przekrety!!Dlaczego dziennik i inni milcza ?!!A pozniej dalej Piatek itp.Wariat typu Palikot chce zbawic Motor czemu nie !!?Jak to mowia wariat ma wiecej szczescia niz rozumu dac mu trzeba szanse powodzenia p. Bednarz!!!
Avatar
NIE,NIE / 4 maja 2009 o 21:31
0
Wydaje mi się ,że ktoś chce coś ukryć z przeszłości p.Sadowskiego i jego kariery trenerskiej na Lubelszczyźnie, Tomaszowice,Dęblin,Biłgoraj jak i p.Chmury i jego prezesury w Motorze
Ps.
Proszę o tym napisać
Avatar
Arthorious / 4 maja 2009 o 20:33
0
Czemu nikt nie napisze dlaczego Sadowski nie pracuje już w Ładzie Biłgoraj? Może by się redaktor wybrał do Biłgoraja i wypytał o tego pana? Albo do Dęblina proponuje pojechać sądzę że informacje będą zbieżne, podobnie jak od kilku innych mniejszych ekip gdzie zabawił ten człowiek. Dlaczego dziennikarzyny nie napiszecie o tym jak były prezes Motoru pan Tomasz Chmura wypompowywał pieniądze z klubu m.in dając 7tys. zł na platformę medialną firmie która się rozpłynęła? Czyżbyście nie opisywali celowo tej sprawy bo pan Chmura to wasz koleżka, tak jak redaktorzyn z kuriera którzy go ochraniają za wszelką cenę? Dziwnę że nagle po wyborze pana Bednarza na prezesa kurier razem z Dziennikiem wyciągnęli brudy na jego temat. Czyżby miało to służyć temu żeby wszyscy zapomnieli o przekrętach pana Chmury? No to się zdziwicie bo nikt normalny nie zapomni. Za grosz obiektywizmu w tych gazetach. Ale nawet nie ma się czego dziwić. Szkoda tylko że marnujecie papier na zadrukowywanie propagandą stron, środowisko naturalne tylko traci...
Czemu nikt nie napisze dlaczego Sadowski nie pracuje już w Ładzie Biłgoraj? Może by się redaktor wybrał do Biłgoraja i wypytał o tego pana? Albo do Dęblina proponuje pojechać sądzę że informacje będą zbieżne, podobnie jak od kilku innych mniejszych ekip gdzie zabawił ten człowiek. Dlaczego dziennikarzyny nie napiszecie o tym jak były prezes Motoru pan Tomasz Chmura wypompowywał pieniądze z klubu m.in dając 7tys. zł na platformę medialną firmie która się rozpłynęła? Czyżbyście nie opisywali celowo tej sprawy bo pan Chmura to wasz koleżka, tak... rozwiń
Avatar
~gosc~ / 4 maja 2009 o 16:56
0
Cos to nie tak z tym Bednarzem??? Ale czy czasami ktos mu celowo klod pod nogi nie podklada?? nie wiem co myslec?!! Teraz prosze o grzeszkach Wilczka z pilki recznej wywlec !!Zapewne jeszcze wieksze przekrety!!Dlaczego dziennik i inni milcza ?!!A pozniej dalej Piatek itp.Wariat typu Palikot chce zbawic Motor czemu nie !!?Jak to mowia wariat ma wiecej szczescia niz rozumu dac mu trzeba szanse powodzenia p. Bednarz!!!
Zobacz wszystkie komentarze 3

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Koniec śmieciówek w szkołach? Od 1 września zatrudnienie tylko na umowę o pracę

Koniec śmieciówek w szkołach? Od 1 września zatrudnienie tylko na umowę o pracę 1 1

Od 1 września nauczyciele, wychowawcy, bibliotekarze, logopedzi czy psychologowie będą musieli być zatrudniani na umowę o pracę. Osoby prowadzące działalność gospodarczą nie będą też mogły pracować w prywatnych przedszkolach czy poradniach.

94 PZLA Mistrzostwa Polski w lekkiej atletyce oficjalnie otwarte
galeria

94 PZLA Mistrzostwa Polski w lekkiej atletyce oficjalnie otwarte 5 0

o godzinie 17 na stadionie w Lublinie przy komplecie publiczności nastąpiło uroczyste otwarcie imprezy, która potrwa w naszym mieście aż do niedzieli

Premiera książki o komunikacji publicznej w Kraśniku i powiecie kraśnickim. Wycieczki autobusowe
22 lipca 2018, 9:45

Premiera książki o komunikacji publicznej w Kraśniku i powiecie kraśnickim. Wycieczki autobusowe 1 0

Autobusy – Jelcz 120M i Jelcz M11 przyjadą w niedzielę z Lublina do Kraśnika. Podczas przejazdów będzie można posłuchać o historii komunikacji w Kraśniku i ważnych dla niej miejscach. O tym wszystkim będzie opowiadać Maksym Bratko, autor książki „Historia Komunikacji Publicznej w Kraśniku i powiecie kraśnickim”, której premierę zaplanowano na niedzielę.

Lublin: Do końca wakacji ruch wahadłowy na tej ulicy. Utrudnienia od poniedziałku

Lublin: Do końca wakacji ruch wahadłowy na tej ulicy. Utrudnienia od poniedziałku 8 7

Od poniedziałku aż do końca wakacji na ul. Nowy Świat obowiązywać będzie ruch wahadłowy. Drogowcy zabierają się tutaj za przebudowę kanalizacji deszczowej. Skrót z Bronowic na Czuby coraz bardziej przypomina tor przeszkód.

Potrącenie pieszego. Utrudnienia na ul. Choiny

Potrącenie pieszego. Utrudnienia na ul. Choiny 0 6

Utrudnienia na ul. Choiny w Lublinie. Jak informuje nasz Czytelnik Paweł doszło do potrącenia pieszego na przejściu.

II Festiwal w Krainie Lubelskich Ryb

II Festiwal w Krainie Lubelskich Ryb 0

Był Zielony Rynek, a będą apartamenty. Zmiany na zamojskiej starówce
wizualizacje
galeria

Był Zielony Rynek, a będą apartamenty. Zmiany na zamojskiej starówce 11 3

43 apartamenty, parking podziemny, lokale usługowe i przede wszystkim przepiękny widok z okien – tak najkrócej opisać można „Apartamenty Bazyliańska 1”. Inwestycja na Zielonym Rynku otrzymała już pozytywną opinię służb konserwatorskich

Rozbiórka starej altany ogrodowej - co zrobić z odpadami?

Rozbiórka starej altany ogrodowej - co zrobić z odpadami? 0 0

Rodzinne ogródki działkowe są charakterystycznym elementem miejskiej przestrzeni w Polsce. Przez kilka dekad korzystali z nich pracownicy dużych zakładów oraz lokatorzy spółdzielni mieszkaniowych. W ogrodach uprawiano warzywa i owoce dla swoich rodzin, gdy sklepowe półki były puste. Obecnie coraz więcej ogrodów jest użytkowanych przez młodych ludzi, którzy stawiają nową, typowo rekreacyjną architekturę ogrodową. Co zrobić z odpadami z rozbiórki altany?

Ks. Ignacy Kłopotowski urodził się 152 lata temu. Specjalista od crowdfundingu i fundraisingu
Magazyn
galeria

Ks. Ignacy Kłopotowski urodził się 152 lata temu. Specjalista od crowdfundingu i fundraisingu 0 0

Dziś rocznica urodzin księdza Ignacego Kłopotowskiego. Był związany z Lublinem ponad 20 lat. Pomagał wykluczonym. Mając ich sporo pod opieką, był specjalistą crowdfundingu i nie był mu obcy fundraising. Z konieczności propagował i stosował idee zero waste. Twórca konsorcjum wydawniczego, publicysta wykorzystujący mechanizmy marketingu i public relations. Co w tym niezwykłego? Błogosławiony ksiądz Ignacy Kłopotowski urodził się 152 lata temu.

Turniej Purpurowej Róży

Turniej Purpurowej Róży 0 0

Waleczni wojownicy z Magicznych Ogrodów ogłaszają turniej, który ma rozstrzygnąć, która armia jest najsprawniejsza! Czy to zaszczytne miano przypadnie wojownikom dowodzonym przez Thoroda Raptora, czy może Bestiom Araga?

IV NightSkating Lublin 2018: Rolkarze dla zwierząt
21 lipca 2018, 20:00

IV NightSkating Lublin 2018: Rolkarze dla zwierząt 1 0

Co Gdzie Kiedy. Fani rolek i wrotek ponownie wyjadą w nocy na ulice miasta. Kolejną edycję NightSkating Lublin zaplanowano na sobotę. Tym razem przejażdżka będzie połączona z akcją charytatywną.

Turniej Neuroshimy Hex w Chatce Żaka
22 lipca 2018, 12:00

Turniej Neuroshimy Hex w Chatce Żaka 1 0

Co Gdzie Kiedy. W niedzielę, 22 lipca o godz. 12 w Chatce Żaka (ul. Radziszewskiego 16) odbędzie się turniej eliminacyjny do Mistrzostw Polski 2018 w grze planszowej Neuroshima Hex. Chętni mogą zapisywać się do udziału od godz. 11.30 na miejscu.

Przez pół roku jej rodzina ma wstęp do Aqua Lublin za darmo. Pani Anna miała szczęście

Przez pół roku jej rodzina ma wstęp do Aqua Lublin za darmo. Pani Anna miała szczęście 37 4

Milionowym klientem pochwalił się dzisiaj kompleks pływacki Aqua Lublin przy Al. Zygmuntowskich. Pani Anna, która miała to szczęście, dostała rodzinny karnet do Aqua Lublin.

1 grosz za 1 kilometr szczęśliwej jazdy. Zbiórka na środki transportu dla misjonarzy

1 grosz za 1 kilometr szczęśliwej jazdy. Zbiórka na środki transportu dla misjonarzy 0 1

W niedzielę zaczyna się Akcja św. Krzysztofa – 1 grosz za 1 kilometr szczęśliwej jazdy na środki transportu dla misjonarzy. W ubiegłym roku dzięki przekazanym pieniądzom udało się spełnić prośby polskich misjonarzy w 30 krajach świata.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!

Najczęściej czytane

Dzisiaj · Tydzień · Wideo · Premium

Uwaga czytelniku!

Informujemy, że w dniu 25 maja 2018 r. na terenie całej Unii Europejskiej, w tym także w Polsce, wejdzie w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. W związku z tym chcielibyśmy Ci przekazać kilka informacji na temat zasad przetwarzania Twoich danych osobowych przez administratora portalu www.dziennikwschodni.pl – spółkę Corner Media sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie.

Bardzo prosimy, zapoznaj się z tymi informacjami uważnie, są to bowiem sprawy bardzo istotne. Jeśli jesteś osobą małoletnią poniżej 16. roku życia, koniecznie przekaż tą wiadomość swoim opiekunom, którzy następnie powinni wytłumaczyć Ci, o co w niej chodzi i dlaczego się do Ciebie zwracamy.

Czym jest RODO?

RODO to potoczna nazwa Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE. W Polsce będzie ono obowiązywało od 25 maja 2018 r. Akt ten wprowadza nowy standard ochrony danych osobowych, nakładając na podmioty przetwarzające te dane (administratorów danych) szereg obowiązków, w tym obowiązek poinformowania Ciebie o sposobie przetwarzania Twoich danych, celach w jakich Twoje dane są przetwarzane oraz o uprawnieniach przysługujących Ci w związku z przetwarzaniem danych osobowych przez administratora danych.

Administrator danych

Administratorem Twoich danych osobowych jest Corner Media Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Lublinie, ul. Krakowskie Przedmieście 54, 20-002 Lublin, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego przez Sąd Rejonowy Lublin – Wschód z siedzibą w Świdniku, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego, za numerem KRS 0000507517, NIP 7123286919, kapitał zakładowy – 50.000,00. PLN

Możesz się z nami skontaktować zarówno pod adresem:
Corner Media Spółka z o.o.
ul. Krakowskie Przedmieście 54
20-002 Lublinie

jak i mailowo: online@dziennikwschodni.pl

oraz telefonicznie: 81 46-26-800

Rodzaj przetwarzanych danych osobowych

Przetwarzamy dane osobowe podane przez Ciebie podczas procesu rejestracji konta na portalu www.dziennikwschodni.pl, a także dane, które są zbierane podczas korzystania przez Ciebie z tego portalu. Chodzi o dane zbierane i zapisywane w plikach cookies. Więcej na temat plików cookies przeczytasz w naszej polityce prywatności.

Pamiętaj, rejestracja konta na portalu www.dziennikwschodni.pl nie jest obowiązkowa. Nie masz także obowiązku podawania nam swoich prawdziwych danych podczas procesu rejestracji, jak również nie musisz podawać nam wszystkich danych, o które pytamy. Może się jednak zdarzyć tak, że nie posiadając Twoich wszystkich danych albo nie posiadając Twoich prawdziwych danych, nie będziemy w stanie świadczyć Ci wszystkich usług, które oferujemy oraz wywiązać się z wszystkich obowiązków określonych w regulaminie portalu dziennikwschodni.pl (np. zapewnić Ci odpowiedniego bezpieczeństwa w zakresie odzyskania danych dostępowych do konta).

Cel przetwarzania danych osobowych

Głównym celem przetwarzania przez nas Twoich danych jest zapewnienie Ci pełnej funkcjonalności działania serwisu dziennikwschodni.pl, dostępu do usług świadczonych przez nas w ramach tego serwisu, zapewniania Ci bezpieczeństwa podczas korzystania z serwisu (np. w przypadku prób nadużyć) oraz wywiązanie się przez nas z obowiązków umownych wynikających z regulaminu portalu Dziennikwschodni.pl.

Dodatkowy cel przetwarzania danych osobowych to tzw. marketing własny, tj. przetwarzanie danych wyłącznie na nasze wewnętrzne potrzeby w celach analitycznych, badawczych, statystycznych, w szczególności poprzez dążenie do jak najpełniejszego dostosowania treści wyświetlanych na naszych stronach do Twoich preferencji i zainteresowań.

Ponadto, o ile wyrazisz na to zgodę, będziemy mogli przetwarzać Twoje dane osobowe w celach marketingowych (marketing zewnętrzny), w tym przekazywać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym – agencjom reklamowym i naszym partnerom handlowym. Pamiętaj, że zgoda na przetwarzanie Twoich danych w celach marketingowych jest całkowicie dobrowolna i możesz ją w każdej chwili wycofać.

Pamiętaj także, że jeżeli jesteś osobą małoletnią, która nie ukończyła 16. roku życia, przesyłanie informacji w celach marketingowych może nastąpić wyłącznie po wyrażeniu zgody przez Twojego rodzica lub opiekuna.

Podstawy prawne przetwarzania danych

Twoje dane osobowe mogą być przetwarzane wyłącznie zgodnie z określonymi w obecnie obowiązujących przepisach podstawami prawnymi. W zależności od celu przetwarzania danych możemy wyróżnić trzy główne podstawy prawne przetwarzania danych.

Pierwszą podstawą przetwarzania danych jest niezbędność do wykonania umów o świadczenie usług. Mamy z nią do czynienia wtedy, gdy przetwarzanie danych jest niezbędne w celu zapewnienia Ci sprawnego, bezpiecznego korzystania z naszego serwisu wraz z jego wszystkimi funkcjonalnościami. Umowy o świadczenie usług to regulaminy, w tym regulamin portalu dziennikwschodni.pl, który akceptujesz decydując się na korzystanie z naszego serwisu.

Drugą podstawą przetwarzania danych jest uzasadniony interes administratora danych. Mamy z nim do czynienia w przypadku prowadzenia pomiarów statystycznych oraz działań z zakresu marketingu własnego przez administratora danych.

Wreszcie, trzecią przesłanką przetwarzania danych jest Twoja dobrowolna i świadoma zgoda. Na jej podstawie Twoje dane mogą być wykorzystywane w celach marketingowych, a także w celu profilowania.

Pamiętaj, zgody udzielasz w pełni dobrowolnie. Masz także prawo do cofnięcia udzielonej zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych w dowolnym momencie. Wycofanie zgody nie będzie miało jednak wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem.

Podmioty, którym możemy przekazywać dane

Co do zasady Twoje dane osobowe będą przez nas wykorzystywane wyłącznie na nasz własny użytek.

W pewnych sytuacjach możemy jednak przekazać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym: – naszym partnerom handlowym, podwykonawcom oferowanych przez nas usług, agencjom marketingowym.

Dodatkowo, w przypadkach ściśle określonych w przepisach prawa, będziemy zobligowani przekazać Twoje dane podmiotom uprawnionym do ich uzyskania na podstawie obecnie obowiązujących przepisów prawa (np. policji czy prokuraturze), pod warunkiem oczywiście, iż wystąpią do nas z takim żądaniem, powołując się na określoną podstawę prawną.

Okres przechowywania danych

Twoje dane osobowe będą przechowywane tak długo, jak będzie to niezbędne do zapewnienia Ci dostępu do usług oferowanych przez serwis www.dziennikwchodni.pl Oczywiście, możesz w każdym czasie złożyć wniosek o zaprzestanie przetwarzania swoich danych osobowych, ich zmianę lub usunięcie.

Informacje o prawach przysługujących osobie, której dane dotyczą

Musisz wiedzieć, że niezależnie od tego, na jakiej podstawie przetwarzamy Twoje dane, masz zawsze prawo dostępu do nich oraz ich poprawiania. Możesz również w każdym momencie żądać ich usunięcia lub cofnąć albo ograniczyć wcześniej udzieloną zgodę na przetwarzanie danych osobowych, przy czym wycofanie danej zgody nie wpływa na administratora danych do przetwarzania danych w celu określonym w danej zgodzie do chwili jej wycofania.

Masz również prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych osobowych.

Możesz też zażądać od administratora danych osobowych przeniesienia Twoich danych lub uzyskania kopii Twoich danych, z tym jednak zastrzeżeniem, że prawo to nie może wpływać niekorzystnie na prawa i wolności innych osób. Administrator danych będzie realizował Twoje żądania w zakresie posiadanych możliwości technicznych.

Informacje o prawie do wniesienia skargi

Organem nadzorczym nad administratorem danych osobowych jest Generalny Inspektor Danych Osobowych, do którego masz prawo wnieść skargę za każdym razem, gdy Twoje dane będą przetwarzane w sposób w Twojej ocenie nieprawidłowy.

Informacje o tym, czy podanie danych jest wymogiem ustawowym lub umownym, czy jesteś zobowiązany do ich podania

Nie jesteś zobowiązany do podawania nam swoich danych osobowych ani wyrażania zgody na ich przetwarzanie, z tym jednak zastrzeżeniem, że ich podanie może okazać się niezbędne dla korzystania z określonych funkcjonalności serwisu.

Jest także możliwe, że jeśli nie wyrazisz zgody na przetwarzanie danych osobowych lub cofniesz wcześniej udzieloną zgodę, nie będziemy mogli zapewnić Ci dostępu do niektórych oferowanych przez nas usług, przy czym zawsze w takim wypadku zostaniesz o tym poinformowany.

Informacje o profilowaniu

Czym jest profilowanie? To zbieranie wszelkich informacji, które pozwalają bezpośrednio lub pośrednio zidentyfikować osobę, która jest poddawana profilowaniu. Profilowanie odbywa się najczęściej przy użyciu systemów informatycznych, w sposób zautomatyzowany, za pomocą specjalnych algorytmów uwzględniających określone wcześniej kryteria. Wyniki profilowania mogą być wykorzystywane m.in. do celów marketingowych, np. w celu spersonalizowania reklamy kierowanej do danego użytkownika lub przygotowania oferty uwzględniającej jego potrzeby lub preferencje.

Oświadczamy, że na chwilę obecną nie profilujemy Twoich danych. Jeśli jednak zaczniemy, zostaniesz o tym uprzednio poinformowany i będziesz miał prawo nie wyrazić na to zgody.

Bardzo prosimy o uważne zapoznanie się z powyższymi informacjami. Gdy już to zrobisz, kliknij przycisk Zapoznałem się z informacją. Przejdź do serwisu.

Rozumiem

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.