Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

23 grudnia 2009 r.
18:04
Edytuj ten wpis

Prezydent kusi naukowców mieszkaniami

Autor: Zdjęcie autora Dominik Smaga
0 16 A A

Naukowcy, którzy zechcą przyjechać do pracy na lubelskich uczelniach, dostaną od prezydenta Lublina mieszkania. Pierwszy budynek, w którym znajdą się takie lokale, jest już prawie gotowy.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Ratusz chce w ten sposób ściągnąć do Lublina nowe kadry naukowców. Na podobny pomysł już kilka lat temu wpadł Rzeszów. – W ciągu ostatnich czterech lat dla kadry profesorskiej zdobyliśmy 26 mieszkań. To lokale o zwykłym standardzie, w bloku, bez piwnic, około 60 mkw. powierzchni. Nic ponad normę – mówi Maciej Kiczor z rzeszowskiego Urzędu Miasta.

– My będziemy to robić, jak zbudujemy pierwszy budynek – zapowiada Adam Wasilewski, prezydent Lublina. Blok przy ul. Mireckiego w dzielnicy Dziesiąta ma być już gotowy w przyszłym roku. To w nim ma być wydzielona pula mieszkań dla naukowców. Jak duża? – Nie wiem, nie chcę jeszcze deklarować – zastrzega prezydent.

Szczegółowe zasady przekazywania mieszkań lubelskim naukowcom nie są jeszcze znane. Wiadomo, że system ma być podobny do tego, który opracował Rzeszów. Tam lokale są przyznawane naukowcom, którzy dopiero rozpoczynają pracę na uczelni i jest to ich pierwszy etat.
– Ale to uczelnia typuje osoby, które takie mieszkanie dostaną – podkreśla Henryk Pietrzak, rzecznik Uniwersytetu Rzeszowskiego. Mieszkania udostępniane są tam jedynie na czas pracy na uczelni. Gdy naukowiec odchodzi z pracy, lokal wraca do miasta. Ale lokator, jeśli zechce, może takie mieszkanie wykupić.

Uniwersytet Rzeszowski chwali sobie taką współpracę. – Mieszanie to mocny argument, żeby przywiązać do uniwersytetu kadrę z zewnątrz – przyznaje Pietrzak.

Lubelskie uczelnie też chwalą pomysł prezydenta. – Jest wyśmienity. Pomoże przyciągnąć szczególnie młodych naukowców, asystentów i doktorów – komentuje Iwona Czajkowska-Deneka, rzecznik Politechniki Lubelskiej. – Skupiamy się na wychowywaniu swoich naukowców: studenci zostają asystentami, asystenci adiunktami itd. Ale jeśli uruchamiamy nowe kierunki, to potrzebujemy specjalistów z innej dziedziny. Ściąganie ich z zewnątrz wcale nie jest takie łatwe.

Komentarze 16

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
haryski / 25 grudnia 2009 o 23:13
0
Madrych profesorow w Lublinie jest malo moze ktos z tch nowych pouklada ratusz i myslenie ludzi czy beda dobrze odwaznie prezentowac np jakop poslowie dla dobra mieszkancow mieszkancow Lublina .
Avatar
Powielacz / 25 grudnia 2009 o 23:11
0
gosciu z wlkp napisał:
Bardzo dobry pomysl BRAWO .Rzeszow to robil dawno podbierajac kadre naukowa szczegolnie z Lublina kuszac mieszkaniami pomysl okej -wiecej bedzie ludzi ksztaalconych w Lublinie mam taka nadzieje a Poznan to robil dziesiatki lat temu pluz mlody kapital ludzki .Pozdrawiam Lublinian


PO naukowcach przyjdzie kolej na kolejarzy, nauczycieli, lekarzy, odlewnikow, gornikow, murarzy, policjantow, dekarzy itp . itd? Alez to juz bylo...
Kogo by miasto Lublin zachecalo mieszkaniami do przyjazdu gdyby na ten przyklad prezydentem byl grabarz?


PO naukowcach przyjdzie kolej na kolejarzy, nauczycieli, lekarzy, odlewnikow, gornikow, murarzy, policjantow, dekarzy itp . itd? Alez to juz bylo...
Kogo by miasto Lublin zachecalo mieszkaniami do przyjazdu gdyby na ten przyklad prezydentem byl grabarz? rozwiń
Avatar
ZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZ / 25 grudnia 2009 o 21:14
0
swoj chop napisał:
Ajak robil Rzeszow czy to miejsce atrakcyjne skaowalwielu profesorow z Lublina dajac na preferencyjnych warunkach mieszkania ,mieszkanie jest rowniez dobra zacheto pracy w Lublinie miasto wielu uczelni ,kiedys podobnie kaperowano dobrych pilkarzy z miasta do miasta tak panowie panie

A OD KIEDY DLA NORMALNYCH LUDZI BEZ UKLADOW JEST PRACA. OWSZEM JEST ZA 800ZL W MARKECIE BO TO NAM ZAFUNDOWALI RADNI I PREZYDENT.CHCESZ MIESZKANIE TO NIE W LUBLINIE BO TU BEZROBOCIE CHYBA ZE LICZYSZ NA GRATIS I ZAROBEK ZE STODENTOW.

A OD KIEDY DLA NORMALNYCH LUDZI BEZ UKLADOW JEST PRACA. OWSZEM JEST ZA 800ZL W MARKECIE BO TO NAM ZAFUNDOWALI RADNI I PREZYDENT.CHCESZ MIESZKANIE TO NIE W LUBLINIE BO TU BEZROBOCIE CHYBA ZE LICZYSZ NA GRATIS I ZAROBEK ZE STODENTOW. rozwiń
Avatar
zbulwersowany / 25 grudnia 2009 o 21:09
0
Naukowcy maja wille i dostatnie zycie i jeszcze mieszkania im dawac smiech Wasilewski juz obiecal ze da miejsca pracy zwolni z urzedu emerytow niestety obiecanki cacanki emerytow coraz wiecej bo uklad polityczny a zarabiaja krocie i gdzie tu sprawiedliwosc.biedni czekaja na mieszkania co dochod dwojga na 4 osobowa robine 1800 zl a prezydent na koniec kadencji chce dac mieszkania swoim SMIECH CHYBA PO TO ABY WYNAJMOWALI I KASE Z TEGO MIELI ORAZ MIESKANIE BEDZIE TO SAMO CO Z TBS.... CHANDEL NIECH PAN ZACZNIE ROBIC TO CO PAN OBIECYWAL A NIE TERAZ JEST MARJONETKA I WSZYSTKICH MA W D.....................POZDRAWIAM I ZYCZE ROZUMU.
Naukowcy maja wille i dostatnie zycie i jeszcze mieszkania im dawac smiech Wasilewski juz obiecal ze da miejsca pracy zwolni z urzedu emerytow niestety obiecanki cacanki emerytow coraz wiecej bo uklad polityczny a zarabiaja krocie i gdzie tu sprawiedliwosc.biedni czekaja na mieszkania co dochod dwojga na 4 osobowa robine 1800 zl a prezydent na koniec kadencji chce dac mieszkania swoim SMIECH CHYBA PO TO ABY WYNAJMOWALI I KASE Z TEGO MIELI ORAZ MIESKANIE BEDZIE TO SAMO CO Z TBS.... CHANDEL NIECH PAN ZACZNIE ROBIC TO CO PAN OBIECYWAL A NIE TE... rozwiń
Avatar
swoj chop / 25 grudnia 2009 o 13:27
0
Ajak robil Rzeszow czy to miejsce atrakcyjne skaowalwielu profesorow z Lublina dajac na preferencyjnych warunkach mieszkania ,mieszkanie jest rowniez dobra zacheto pracy w Lublinie miasto wielu uczelni ,kiedys podobnie kaperowano dobrych pilkarzy z miasta do miasta tak panowie panie
Avatar
-0-0-0-0--- / 25 grudnia 2009 o 12:42
0
Prezydent kusi naukowców mieszkaniami
A może by tak kusił mieszkańców mieszkaniami?
Avatar
Obywatel / 25 grudnia 2009 o 11:24
0
A ja zawsze myślałem że Lublin ma właśnie za dużo naukowców.Bo każdy aby robi papierek i narzeka że nie ma pracy dla niego,znaczy na jego poziomie.A zwykłej roboty nie ma kto robić.Boże nie skazuj nas na takich naukowców jak pan prezydent.
Avatar
gość 2 / 25 grudnia 2009 o 11:11
0
Gość napisał:
Ciekawe jakie będą zasady przyznawania tych mieszkań. Pewnie tak samo jak kiedyś, gdzie zamiast jednego mieszkania pewien profesor na politechnice dostawał trzy razy, bo pierwsze dwa oddał swoim dzieciom.

Politechnika jest przykładem dbania o rodzinny interes, gdzie zasłużeni partyjniacy otrzymywali ciagle mieszkania i przekazywali je dzieciom, które w tej instytucji nie pracowały,tak robili pierwsi sekretarze tej uczelni szczególnie. Poprostu nepotyzm i genetyczna zdolność naukowa jakiej nie ma miejsca na świecie do którego prretenduje, a szczególnie feuidalizm naukowy w stosunku do asystentów i adiunktów.

Politechnika jest przykładem dbania o rodzinny interes, gdzie zasłużeni partyjniacy otrzymywali ciagle mieszkania i przekazywali je dzieciom, które w tej instytucji nie pracowały,tak robili pierwsi sekretarze tej uczelni szczególnie. Poprostu nepotyzm i genetyczna zdolność naukowa jakiej nie ma miejsca na świecie do którego prretenduje, a szczególnie feuidalizm naukowy w stosunku do asystentów i adiunktów. rozwiń
Avatar
~lolek~ / 25 grudnia 2009 o 08:26
0
~: napisał:
To w Lublinie są jacyś naukowcy?
znaczy będą
Tak na poważnie to 80 % wykładowców lubelskich uczelni pochodzi ze wsi.A od chamów niewiele można się nauczyć.Na zajęciach można usnąć z nudów.
Chamy nudzą tak że głowa mała.
Do krów wracajcie



Wyobrażam już sobie, jakich to naukowców chce ściągnąć Wasilewski do Lublina.Naukowiec na minimalnym poziomie i dorobkiem naukowym, nie będzie się przecież prosił o mieszkanie,sam sobie na nie zarobi i to nie tylko w Lublinie .Może tu jednak chodzi o kamratów Wasilewskiego ze Szczebrzeszyna i okolic?Obawiam się,że tak.
aukowiec na minimalnym poziomie i dorobkiem naukowym, nie będzie się przecież prosił o mieszkanie,sam sobie na nie zarobi i to nie tylko w Lublinie .Może tu jednak chodzi o kamratów Wasilewskiego ze Szczebrzeszyna i okolic?Obawiam się,że tak. rozwiń
Avatar
~czepiacz~ / 25 grudnia 2009 o 07:23
0
To w Lublinie są jacyś naukowcy?
znaczy będą
Tak na poważnie to 80 % wykładowców lubelskich uczelni pochodzi ze wsi.A od chamów niewiele można się nauczyć.Na zajęciach można usnąć z nudów.
Chamy nudzą tak że głowa mała.
Do krów wracajcie
Avatar
haryski / 25 grudnia 2009 o 23:13
0
Madrych profesorow w Lublinie jest malo moze ktos z tch nowych pouklada ratusz i myslenie ludzi czy beda dobrze odwaznie prezentowac np jakop poslowie dla dobra mieszkancow mieszkancow Lublina .
Avatar
Powielacz / 25 grudnia 2009 o 23:11
0
gosciu z wlkp napisał:
Bardzo dobry pomysl BRAWO .Rzeszow to robil dawno podbierajac kadre naukowa szczegolnie z Lublina kuszac mieszkaniami pomysl okej -wiecej bedzie ludzi ksztaalconych w Lublinie mam taka nadzieje a Poznan to robil dziesiatki lat temu pluz mlody kapital ludzki .Pozdrawiam Lublinian


PO naukowcach przyjdzie kolej na kolejarzy, nauczycieli, lekarzy, odlewnikow, gornikow, murarzy, policjantow, dekarzy itp . itd? Alez to juz bylo...
Kogo by miasto Lublin zachecalo mieszkaniami do przyjazdu gdyby na ten przyklad prezydentem byl grabarz?


PO naukowcach przyjdzie kolej na kolejarzy, nauczycieli, lekarzy, odlewnikow, gornikow, murarzy, policjantow, dekarzy itp . itd? Alez to juz bylo...
Kogo by miasto Lublin zachecalo mieszkaniami do przyjazdu gdyby na ten przyklad prezydentem byl grabarz? rozwiń
Avatar
ZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZ / 25 grudnia 2009 o 21:14
0
swoj chop napisał:
Ajak robil Rzeszow czy to miejsce atrakcyjne skaowalwielu profesorow z Lublina dajac na preferencyjnych warunkach mieszkania ,mieszkanie jest rowniez dobra zacheto pracy w Lublinie miasto wielu uczelni ,kiedys podobnie kaperowano dobrych pilkarzy z miasta do miasta tak panowie panie

A OD KIEDY DLA NORMALNYCH LUDZI BEZ UKLADOW JEST PRACA. OWSZEM JEST ZA 800ZL W MARKECIE BO TO NAM ZAFUNDOWALI RADNI I PREZYDENT.CHCESZ MIESZKANIE TO NIE W LUBLINIE BO TU BEZROBOCIE CHYBA ZE LICZYSZ NA GRATIS I ZAROBEK ZE STODENTOW.

A OD KIEDY DLA NORMALNYCH LUDZI BEZ UKLADOW JEST PRACA. OWSZEM JEST ZA 800ZL W MARKECIE BO TO NAM ZAFUNDOWALI RADNI I PREZYDENT.CHCESZ MIESZKANIE TO NIE W LUBLINIE BO TU BEZROBOCIE CHYBA ZE LICZYSZ NA GRATIS I ZAROBEK ZE STODENTOW. rozwiń
Avatar
zbulwersowany / 25 grudnia 2009 o 21:09
0
Naukowcy maja wille i dostatnie zycie i jeszcze mieszkania im dawac smiech Wasilewski juz obiecal ze da miejsca pracy zwolni z urzedu emerytow niestety obiecanki cacanki emerytow coraz wiecej bo uklad polityczny a zarabiaja krocie i gdzie tu sprawiedliwosc.biedni czekaja na mieszkania co dochod dwojga na 4 osobowa robine 1800 zl a prezydent na koniec kadencji chce dac mieszkania swoim SMIECH CHYBA PO TO ABY WYNAJMOWALI I KASE Z TEGO MIELI ORAZ MIESKANIE BEDZIE TO SAMO CO Z TBS.... CHANDEL NIECH PAN ZACZNIE ROBIC TO CO PAN OBIECYWAL A NIE TERAZ JEST MARJONETKA I WSZYSTKICH MA W D.....................POZDRAWIAM I ZYCZE ROZUMU.
Naukowcy maja wille i dostatnie zycie i jeszcze mieszkania im dawac smiech Wasilewski juz obiecal ze da miejsca pracy zwolni z urzedu emerytow niestety obiecanki cacanki emerytow coraz wiecej bo uklad polityczny a zarabiaja krocie i gdzie tu sprawiedliwosc.biedni czekaja na mieszkania co dochod dwojga na 4 osobowa robine 1800 zl a prezydent na koniec kadencji chce dac mieszkania swoim SMIECH CHYBA PO TO ABY WYNAJMOWALI I KASE Z TEGO MIELI ORAZ MIESKANIE BEDZIE TO SAMO CO Z TBS.... CHANDEL NIECH PAN ZACZNIE ROBIC TO CO PAN OBIECYWAL A NIE TE... rozwiń
Avatar
swoj chop / 25 grudnia 2009 o 13:27
0
Ajak robil Rzeszow czy to miejsce atrakcyjne skaowalwielu profesorow z Lublina dajac na preferencyjnych warunkach mieszkania ,mieszkanie jest rowniez dobra zacheto pracy w Lublinie miasto wielu uczelni ,kiedys podobnie kaperowano dobrych pilkarzy z miasta do miasta tak panowie panie
Avatar
-0-0-0-0--- / 25 grudnia 2009 o 12:42
0
Prezydent kusi naukowców mieszkaniami
A może by tak kusił mieszkańców mieszkaniami?
Avatar
Obywatel / 25 grudnia 2009 o 11:24
0
A ja zawsze myślałem że Lublin ma właśnie za dużo naukowców.Bo każdy aby robi papierek i narzeka że nie ma pracy dla niego,znaczy na jego poziomie.A zwykłej roboty nie ma kto robić.Boże nie skazuj nas na takich naukowców jak pan prezydent.
Avatar
gość 2 / 25 grudnia 2009 o 11:11
0
Gość napisał:
Ciekawe jakie będą zasady przyznawania tych mieszkań. Pewnie tak samo jak kiedyś, gdzie zamiast jednego mieszkania pewien profesor na politechnice dostawał trzy razy, bo pierwsze dwa oddał swoim dzieciom.

Politechnika jest przykładem dbania o rodzinny interes, gdzie zasłużeni partyjniacy otrzymywali ciagle mieszkania i przekazywali je dzieciom, które w tej instytucji nie pracowały,tak robili pierwsi sekretarze tej uczelni szczególnie. Poprostu nepotyzm i genetyczna zdolność naukowa jakiej nie ma miejsca na świecie do którego prretenduje, a szczególnie feuidalizm naukowy w stosunku do asystentów i adiunktów.

Politechnika jest przykładem dbania o rodzinny interes, gdzie zasłużeni partyjniacy otrzymywali ciagle mieszkania i przekazywali je dzieciom, które w tej instytucji nie pracowały,tak robili pierwsi sekretarze tej uczelni szczególnie. Poprostu nepotyzm i genetyczna zdolność naukowa jakiej nie ma miejsca na świecie do którego prretenduje, a szczególnie feuidalizm naukowy w stosunku do asystentów i adiunktów. rozwiń
Avatar
~lolek~ / 25 grudnia 2009 o 08:26
0
~: napisał:
To w Lublinie są jacyś naukowcy?
znaczy będą
Tak na poważnie to 80 % wykładowców lubelskich uczelni pochodzi ze wsi.A od chamów niewiele można się nauczyć.Na zajęciach można usnąć z nudów.
Chamy nudzą tak że głowa mała.
Do krów wracajcie



Wyobrażam już sobie, jakich to naukowców chce ściągnąć Wasilewski do Lublina.Naukowiec na minimalnym poziomie i dorobkiem naukowym, nie będzie się przecież prosił o mieszkanie,sam sobie na nie zarobi i to nie tylko w Lublinie .Może tu jednak chodzi o kamratów Wasilewskiego ze Szczebrzeszyna i okolic?Obawiam się,że tak.
aukowiec na minimalnym poziomie i dorobkiem naukowym, nie będzie się przecież prosił o mieszkanie,sam sobie na nie zarobi i to nie tylko w Lublinie .Może tu jednak chodzi o kamratów Wasilewskiego ze Szczebrzeszyna i okolic?Obawiam się,że tak. rozwiń
Avatar
~czepiacz~ / 25 grudnia 2009 o 07:23
0
To w Lublinie są jacyś naukowcy?
znaczy będą
Tak na poważnie to 80 % wykładowców lubelskich uczelni pochodzi ze wsi.A od chamów niewiele można się nauczyć.Na zajęciach można usnąć z nudów.
Chamy nudzą tak że głowa mała.
Do krów wracajcie
Zobacz wszystkie komentarze 16

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 19 września 2018 r.

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 19 września 2018 r. 0 1

Liga Mistrzów. Hattrick i kolejny rekord Leo Messiego

Liga Mistrzów. Hattrick i kolejny rekord Leo Messiego 2 0

FC Barcelona w pierwszym meczu tegorocznej edycji nie dała żadnych szans PSV Eindhoven i zwyciężyła 4:0, a trzy bramki zapisał na swoim koncie Argentyńczyk. Z kolei w najciekawszym wtorkowym meczu Liverpool wygrał po świetnym widowisku z Paris Saint Germain 3:2 zdobywając decydującą bramkę w doliczonym czasie gry

Militaria XX wieku. Wystawa historyczna w Targach Lublin
26 października 2018, 10:00

Militaria XX wieku. Wystawa historyczna w Targach Lublin 3 0

Co Gdzie Kiedy. Modele pojazdów militarnych z całej Polski, repliki samolotów, pokazy broni i sprzętu wojskowego - to wszystko i wiele innych atrakcji czeka na odwiedzających Targi Lublin (ul. Dworcowa 11) w dniach 26-28 października podczas III edycji projektu Militaria XX wieku – Wystawa historyczna.

Bułgarzy na kolanach. Polska z piątym zwycięstwem w Warnie

Bułgarzy na kolanach. Polska z piątym zwycięstwem w Warnie 0 0

Polscy siatkarze zakończyli pierwszą fazę Mistrzostw Świata z kompletem zwycięstw. Podopieczni Vitala Heynena nie dali się Bułgarom, z którymi wygrali 3:1. Było to jednak niezwykle wymagające spotkanie.

Wybory samorządowe 2018 - Zamość. Kandydaci do Rady Miasta

Wybory samorządowe 2018 - Zamość. Kandydaci do Rady Miasta 1 1

Wybory samorządowe 2018 Zamość. Oto zarejestrowane listy kandydatów do Rady Miasta.

700 badaczy przyjechało do Lublina na Ogólnopolski Kongres Politologii [zdjęcia]
galeria

700 badaczy przyjechało do Lublina na Ogólnopolski Kongres Politologii [zdjęcia] 0 2

Z okazji IV Ogólnopolskiego Kongresu Politologii przyjechało ponad 700 badaczy z polskich oraz zagranicznych ośrodków naukowych. W programie ponad setka różnorodnych spotkań panelowych. Wydarzenie potrwa do czwartku.

Przekręcony licznik w samochodzie? Teraz będą za to wysokie kary

Przekręcony licznik w samochodzie? Teraz będą za to wysokie kary 9 3

Rada Ministrów przyjęła we wtorek przygotowane w Ministerstwie Sprawiedliwości zmiany w prawie, które pozwolą ukrócić oszukańczy proceder „przekręcania” liczników w używanych autach.

Starosta puławski nagrodzony tytułem „Samorządowca XX-lecia”

Starosta puławski nagrodzony tytułem „Samorządowca XX-lecia” 4 2

Starosta puławski, Witold Popiołek (PSL) w październiku dostanie statuetkę z tytułem „Samorządowca XX-lecia”. To nagroda przyznawana przez Zarząd Związku Powiatów Polskich, organizację tworzoną przez innych starostów z całego kraju. W jego zarządzie dominują działacze PSL-u.

Wymienią tablicę na cmentarzu jeńców włoskich w Białej Podlaskiej

Wymienią tablicę na cmentarzu jeńców włoskich w Białej Podlaskiej 4 0

Mieszkaniec Białej Podlaskiej zwrócił się do władz miasta o wymianę tablicy informacyjnej na cmentarzu jeńców włoskich. Samorząd chce to naprawić, ale nie w tym roku.

Jak nazwać te ulice i plac w Kraśniku? Pytają mieszkańców

Jak nazwać te ulice i plac w Kraśniku? Pytają mieszkańców 1 3

Mieszkańcy Kraśnika mogą wypowiedzieć się na temat proponowanych nazw dla nienazwanych jeszcze ulic i placu miejskiego.

Świdnik: Kandydaci już znani

Świdnik: Kandydaci już znani 1 5

79 kandydatów na radnych gmin na terenie powiatu świdnickiego i do Rady Powiatu Świdnickiego zgłosił Komitet Wyborczy Prawo i Sprawiedliwość. Swoich kandydatów do Rady Miasta Świdnik przedstawił też burmistrz Waldemar Jakson, który będzie walczyć o kolejną kadencję w Ratuszu.

Koncert Moriah Woods w Nałęczowie
22 września 2018, 19:30

Koncert Moriah Woods w Nałęczowie 1 0

W sobotę, 22 września o godz. 19.30 w nałęczowskiej Kawiarni Lipowej odbędzie się koncert artystki z USA - Moriah Woods.

"Lekarz pomylił antybiotyki" i to był początek problemów ze zdrowiem Mai. Potrzebna pomoc

"Lekarz pomylił antybiotyki" i to był początek problemów ze zdrowiem Mai. Potrzebna pomoc 119 7

Potrzeba 10 tysięcy złotych, by 8-letnia Maja Kot ze Świdnika mogła wyjechać na konsultację lekarską do Wielkiej Brytanii. Dziewczynka cierpi na szereg poważnych chorób. Jej rodzice chcą znaleźć przyczynę, by móc skutecznie leczyć swoje dziecko. W pomoc Mai włączyła się już szkoła, w której uczy się trzecioklasistka

Krawczyk: Listy PiS do Rady Miasta to zwyczajna kpina

Krawczyk: Listy PiS do Rady Miasta to zwyczajna kpina 1 25

– Dzisiaj poznaliśmy kandydatów Prawa i Sprawiedliwości do Rady Miasta Lublin. Według nas te listy to zwyczajna kpina z mieszkańców Lublina – komentuje Michał Krawczyk, kandydujący na radnego z komitetu Krzysztofa Żuka. – Dla nas to nie do zaakceptowania.

"Żywi i umarli, czyli bandyci w piekle" w Teatrze Starym w Lublinie
5 października 2018, 19:00

"Żywi i umarli, czyli bandyci w piekle" w Teatrze Starym w Lublinie 2 0

Co Gdzie Kiedy. 5 października o godz. 19 w Teatrze Starym zaprezentowany zostanie spektakl Żywi i umarli, czyli bandyci w piekle, który cieszył się w Lublinie olbrzymią popularnością... ponad 150 lat temu. Teraz zobaczymy go ponownie, w nowej interpretacji i zupełnie za darmo. W kasie teatru dostępne są bezpłatne wejściówki.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!