Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

23 grudnia 2009 r.
18:04
Edytuj ten wpis

Prezydent kusi naukowców mieszkaniami

Autor: Zdjęcie autora Dominik Smaga
0 16 A A

Naukowcy, którzy zechcą przyjechać do pracy na lubelskich uczelniach, dostaną od prezydenta Lublina mieszkania. Pierwszy budynek, w którym znajdą się takie lokale, jest już prawie gotowy.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Ratusz chce w ten sposób ściągnąć do Lublina nowe kadry naukowców. Na podobny pomysł już kilka lat temu wpadł Rzeszów. – W ciągu ostatnich czterech lat dla kadry profesorskiej zdobyliśmy 26 mieszkań. To lokale o zwykłym standardzie, w bloku, bez piwnic, około 60 mkw. powierzchni. Nic ponad normę – mówi Maciej Kiczor z rzeszowskiego Urzędu Miasta.

– My będziemy to robić, jak zbudujemy pierwszy budynek – zapowiada Adam Wasilewski, prezydent Lublina. Blok przy ul. Mireckiego w dzielnicy Dziesiąta ma być już gotowy w przyszłym roku. To w nim ma być wydzielona pula mieszkań dla naukowców. Jak duża? – Nie wiem, nie chcę jeszcze deklarować – zastrzega prezydent.

Szczegółowe zasady przekazywania mieszkań lubelskim naukowcom nie są jeszcze znane. Wiadomo, że system ma być podobny do tego, który opracował Rzeszów. Tam lokale są przyznawane naukowcom, którzy dopiero rozpoczynają pracę na uczelni i jest to ich pierwszy etat.
– Ale to uczelnia typuje osoby, które takie mieszkanie dostaną – podkreśla Henryk Pietrzak, rzecznik Uniwersytetu Rzeszowskiego. Mieszkania udostępniane są tam jedynie na czas pracy na uczelni. Gdy naukowiec odchodzi z pracy, lokal wraca do miasta. Ale lokator, jeśli zechce, może takie mieszkanie wykupić.

Uniwersytet Rzeszowski chwali sobie taką współpracę. – Mieszanie to mocny argument, żeby przywiązać do uniwersytetu kadrę z zewnątrz – przyznaje Pietrzak.

Lubelskie uczelnie też chwalą pomysł prezydenta. – Jest wyśmienity. Pomoże przyciągnąć szczególnie młodych naukowców, asystentów i doktorów – komentuje Iwona Czajkowska-Deneka, rzecznik Politechniki Lubelskiej. – Skupiamy się na wychowywaniu swoich naukowców: studenci zostają asystentami, asystenci adiunktami itd. Ale jeśli uruchamiamy nowe kierunki, to potrzebujemy specjalistów z innej dziedziny. Ściąganie ich z zewnątrz wcale nie jest takie łatwe.

Komentarze 16

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
haryski / 25 grudnia 2009 o 23:13
0
Madrych profesorow w Lublinie jest malo moze ktos z tch nowych pouklada ratusz i myslenie ludzi czy beda dobrze odwaznie prezentowac np jakop poslowie dla dobra mieszkancow mieszkancow Lublina .
Avatar
Powielacz / 25 grudnia 2009 o 23:11
0
gosciu z wlkp napisał:
Bardzo dobry pomysl BRAWO .Rzeszow to robil dawno podbierajac kadre naukowa szczegolnie z Lublina kuszac mieszkaniami pomysl okej -wiecej bedzie ludzi ksztaalconych w Lublinie mam taka nadzieje a Poznan to robil dziesiatki lat temu pluz mlody kapital ludzki .Pozdrawiam Lublinian


PO naukowcach przyjdzie kolej na kolejarzy, nauczycieli, lekarzy, odlewnikow, gornikow, murarzy, policjantow, dekarzy itp . itd? Alez to juz bylo...
Kogo by miasto Lublin zachecalo mieszkaniami do przyjazdu gdyby na ten przyklad prezydentem byl grabarz?


PO naukowcach przyjdzie kolej na kolejarzy, nauczycieli, lekarzy, odlewnikow, gornikow, murarzy, policjantow, dekarzy itp . itd? Alez to juz bylo...
Kogo by miasto Lublin zachecalo mieszkaniami do przyjazdu gdyby na ten przyklad prezydentem byl grabarz? rozwiń
Avatar
ZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZ / 25 grudnia 2009 o 21:14
0
swoj chop napisał:
Ajak robil Rzeszow czy to miejsce atrakcyjne skaowalwielu profesorow z Lublina dajac na preferencyjnych warunkach mieszkania ,mieszkanie jest rowniez dobra zacheto pracy w Lublinie miasto wielu uczelni ,kiedys podobnie kaperowano dobrych pilkarzy z miasta do miasta tak panowie panie

A OD KIEDY DLA NORMALNYCH LUDZI BEZ UKLADOW JEST PRACA. OWSZEM JEST ZA 800ZL W MARKECIE BO TO NAM ZAFUNDOWALI RADNI I PREZYDENT.CHCESZ MIESZKANIE TO NIE W LUBLINIE BO TU BEZROBOCIE CHYBA ZE LICZYSZ NA GRATIS I ZAROBEK ZE STODENTOW.

A OD KIEDY DLA NORMALNYCH LUDZI BEZ UKLADOW JEST PRACA. OWSZEM JEST ZA 800ZL W MARKECIE BO TO NAM ZAFUNDOWALI RADNI I PREZYDENT.CHCESZ MIESZKANIE TO NIE W LUBLINIE BO TU BEZROBOCIE CHYBA ZE LICZYSZ NA GRATIS I ZAROBEK ZE STODENTOW. rozwiń
Avatar
zbulwersowany / 25 grudnia 2009 o 21:09
0
Naukowcy maja wille i dostatnie zycie i jeszcze mieszkania im dawac smiech Wasilewski juz obiecal ze da miejsca pracy zwolni z urzedu emerytow niestety obiecanki cacanki emerytow coraz wiecej bo uklad polityczny a zarabiaja krocie i gdzie tu sprawiedliwosc.biedni czekaja na mieszkania co dochod dwojga na 4 osobowa robine 1800 zl a prezydent na koniec kadencji chce dac mieszkania swoim SMIECH CHYBA PO TO ABY WYNAJMOWALI I KASE Z TEGO MIELI ORAZ MIESKANIE BEDZIE TO SAMO CO Z TBS.... CHANDEL NIECH PAN ZACZNIE ROBIC TO CO PAN OBIECYWAL A NIE TERAZ JEST MARJONETKA I WSZYSTKICH MA W D.....................POZDRAWIAM I ZYCZE ROZUMU.
Naukowcy maja wille i dostatnie zycie i jeszcze mieszkania im dawac smiech Wasilewski juz obiecal ze da miejsca pracy zwolni z urzedu emerytow niestety obiecanki cacanki emerytow coraz wiecej bo uklad polityczny a zarabiaja krocie i gdzie tu sprawiedliwosc.biedni czekaja na mieszkania co dochod dwojga na 4 osobowa robine 1800 zl a prezydent na koniec kadencji chce dac mieszkania swoim SMIECH CHYBA PO TO ABY WYNAJMOWALI I KASE Z TEGO MIELI ORAZ MIESKANIE BEDZIE TO SAMO CO Z TBS.... CHANDEL NIECH PAN ZACZNIE ROBIC TO CO PAN OBIECYWAL A NIE TE... rozwiń
Avatar
swoj chop / 25 grudnia 2009 o 13:27
0
Ajak robil Rzeszow czy to miejsce atrakcyjne skaowalwielu profesorow z Lublina dajac na preferencyjnych warunkach mieszkania ,mieszkanie jest rowniez dobra zacheto pracy w Lublinie miasto wielu uczelni ,kiedys podobnie kaperowano dobrych pilkarzy z miasta do miasta tak panowie panie
Avatar
-0-0-0-0--- / 25 grudnia 2009 o 12:42
0
Prezydent kusi naukowców mieszkaniami
A może by tak kusił mieszkańców mieszkaniami?
Avatar
Obywatel / 25 grudnia 2009 o 11:24
0
A ja zawsze myślałem że Lublin ma właśnie za dużo naukowców.Bo każdy aby robi papierek i narzeka że nie ma pracy dla niego,znaczy na jego poziomie.A zwykłej roboty nie ma kto robić.Boże nie skazuj nas na takich naukowców jak pan prezydent.
Avatar
gość 2 / 25 grudnia 2009 o 11:11
0
Gość napisał:
Ciekawe jakie będą zasady przyznawania tych mieszkań. Pewnie tak samo jak kiedyś, gdzie zamiast jednego mieszkania pewien profesor na politechnice dostawał trzy razy, bo pierwsze dwa oddał swoim dzieciom.

Politechnika jest przykładem dbania o rodzinny interes, gdzie zasłużeni partyjniacy otrzymywali ciagle mieszkania i przekazywali je dzieciom, które w tej instytucji nie pracowały,tak robili pierwsi sekretarze tej uczelni szczególnie. Poprostu nepotyzm i genetyczna zdolność naukowa jakiej nie ma miejsca na świecie do którego prretenduje, a szczególnie feuidalizm naukowy w stosunku do asystentów i adiunktów.

Politechnika jest przykładem dbania o rodzinny interes, gdzie zasłużeni partyjniacy otrzymywali ciagle mieszkania i przekazywali je dzieciom, które w tej instytucji nie pracowały,tak robili pierwsi sekretarze tej uczelni szczególnie. Poprostu nepotyzm i genetyczna zdolność naukowa jakiej nie ma miejsca na świecie do którego prretenduje, a szczególnie feuidalizm naukowy w stosunku do asystentów i adiunktów. rozwiń
Avatar
~lolek~ / 25 grudnia 2009 o 08:26
0
~: napisał:
To w Lublinie są jacyś naukowcy?
znaczy będą
Tak na poważnie to 80 % wykładowców lubelskich uczelni pochodzi ze wsi.A od chamów niewiele można się nauczyć.Na zajęciach można usnąć z nudów.
Chamy nudzą tak że głowa mała.
Do krów wracajcie



Wyobrażam już sobie, jakich to naukowców chce ściągnąć Wasilewski do Lublina.Naukowiec na minimalnym poziomie i dorobkiem naukowym, nie będzie się przecież prosił o mieszkanie,sam sobie na nie zarobi i to nie tylko w Lublinie .Może tu jednak chodzi o kamratów Wasilewskiego ze Szczebrzeszyna i okolic?Obawiam się,że tak.
aukowiec na minimalnym poziomie i dorobkiem naukowym, nie będzie się przecież prosił o mieszkanie,sam sobie na nie zarobi i to nie tylko w Lublinie .Może tu jednak chodzi o kamratów Wasilewskiego ze Szczebrzeszyna i okolic?Obawiam się,że tak. rozwiń
Avatar
~czepiacz~ / 25 grudnia 2009 o 07:23
0
To w Lublinie są jacyś naukowcy?
znaczy będą
Tak na poważnie to 80 % wykładowców lubelskich uczelni pochodzi ze wsi.A od chamów niewiele można się nauczyć.Na zajęciach można usnąć z nudów.
Chamy nudzą tak że głowa mała.
Do krów wracajcie
Avatar
haryski / 25 grudnia 2009 o 23:13
0
Madrych profesorow w Lublinie jest malo moze ktos z tch nowych pouklada ratusz i myslenie ludzi czy beda dobrze odwaznie prezentowac np jakop poslowie dla dobra mieszkancow mieszkancow Lublina .
Avatar
Powielacz / 25 grudnia 2009 o 23:11
0
gosciu z wlkp napisał:
Bardzo dobry pomysl BRAWO .Rzeszow to robil dawno podbierajac kadre naukowa szczegolnie z Lublina kuszac mieszkaniami pomysl okej -wiecej bedzie ludzi ksztaalconych w Lublinie mam taka nadzieje a Poznan to robil dziesiatki lat temu pluz mlody kapital ludzki .Pozdrawiam Lublinian


PO naukowcach przyjdzie kolej na kolejarzy, nauczycieli, lekarzy, odlewnikow, gornikow, murarzy, policjantow, dekarzy itp . itd? Alez to juz bylo...
Kogo by miasto Lublin zachecalo mieszkaniami do przyjazdu gdyby na ten przyklad prezydentem byl grabarz?


PO naukowcach przyjdzie kolej na kolejarzy, nauczycieli, lekarzy, odlewnikow, gornikow, murarzy, policjantow, dekarzy itp . itd? Alez to juz bylo...
Kogo by miasto Lublin zachecalo mieszkaniami do przyjazdu gdyby na ten przyklad prezydentem byl grabarz? rozwiń
Avatar
ZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZ / 25 grudnia 2009 o 21:14
0
swoj chop napisał:
Ajak robil Rzeszow czy to miejsce atrakcyjne skaowalwielu profesorow z Lublina dajac na preferencyjnych warunkach mieszkania ,mieszkanie jest rowniez dobra zacheto pracy w Lublinie miasto wielu uczelni ,kiedys podobnie kaperowano dobrych pilkarzy z miasta do miasta tak panowie panie

A OD KIEDY DLA NORMALNYCH LUDZI BEZ UKLADOW JEST PRACA. OWSZEM JEST ZA 800ZL W MARKECIE BO TO NAM ZAFUNDOWALI RADNI I PREZYDENT.CHCESZ MIESZKANIE TO NIE W LUBLINIE BO TU BEZROBOCIE CHYBA ZE LICZYSZ NA GRATIS I ZAROBEK ZE STODENTOW.

A OD KIEDY DLA NORMALNYCH LUDZI BEZ UKLADOW JEST PRACA. OWSZEM JEST ZA 800ZL W MARKECIE BO TO NAM ZAFUNDOWALI RADNI I PREZYDENT.CHCESZ MIESZKANIE TO NIE W LUBLINIE BO TU BEZROBOCIE CHYBA ZE LICZYSZ NA GRATIS I ZAROBEK ZE STODENTOW. rozwiń
Avatar
zbulwersowany / 25 grudnia 2009 o 21:09
0
Naukowcy maja wille i dostatnie zycie i jeszcze mieszkania im dawac smiech Wasilewski juz obiecal ze da miejsca pracy zwolni z urzedu emerytow niestety obiecanki cacanki emerytow coraz wiecej bo uklad polityczny a zarabiaja krocie i gdzie tu sprawiedliwosc.biedni czekaja na mieszkania co dochod dwojga na 4 osobowa robine 1800 zl a prezydent na koniec kadencji chce dac mieszkania swoim SMIECH CHYBA PO TO ABY WYNAJMOWALI I KASE Z TEGO MIELI ORAZ MIESKANIE BEDZIE TO SAMO CO Z TBS.... CHANDEL NIECH PAN ZACZNIE ROBIC TO CO PAN OBIECYWAL A NIE TERAZ JEST MARJONETKA I WSZYSTKICH MA W D.....................POZDRAWIAM I ZYCZE ROZUMU.
Naukowcy maja wille i dostatnie zycie i jeszcze mieszkania im dawac smiech Wasilewski juz obiecal ze da miejsca pracy zwolni z urzedu emerytow niestety obiecanki cacanki emerytow coraz wiecej bo uklad polityczny a zarabiaja krocie i gdzie tu sprawiedliwosc.biedni czekaja na mieszkania co dochod dwojga na 4 osobowa robine 1800 zl a prezydent na koniec kadencji chce dac mieszkania swoim SMIECH CHYBA PO TO ABY WYNAJMOWALI I KASE Z TEGO MIELI ORAZ MIESKANIE BEDZIE TO SAMO CO Z TBS.... CHANDEL NIECH PAN ZACZNIE ROBIC TO CO PAN OBIECYWAL A NIE TE... rozwiń
Avatar
swoj chop / 25 grudnia 2009 o 13:27
0
Ajak robil Rzeszow czy to miejsce atrakcyjne skaowalwielu profesorow z Lublina dajac na preferencyjnych warunkach mieszkania ,mieszkanie jest rowniez dobra zacheto pracy w Lublinie miasto wielu uczelni ,kiedys podobnie kaperowano dobrych pilkarzy z miasta do miasta tak panowie panie
Avatar
-0-0-0-0--- / 25 grudnia 2009 o 12:42
0
Prezydent kusi naukowców mieszkaniami
A może by tak kusił mieszkańców mieszkaniami?
Avatar
Obywatel / 25 grudnia 2009 o 11:24
0
A ja zawsze myślałem że Lublin ma właśnie za dużo naukowców.Bo każdy aby robi papierek i narzeka że nie ma pracy dla niego,znaczy na jego poziomie.A zwykłej roboty nie ma kto robić.Boże nie skazuj nas na takich naukowców jak pan prezydent.
Avatar
gość 2 / 25 grudnia 2009 o 11:11
0
Gość napisał:
Ciekawe jakie będą zasady przyznawania tych mieszkań. Pewnie tak samo jak kiedyś, gdzie zamiast jednego mieszkania pewien profesor na politechnice dostawał trzy razy, bo pierwsze dwa oddał swoim dzieciom.

Politechnika jest przykładem dbania o rodzinny interes, gdzie zasłużeni partyjniacy otrzymywali ciagle mieszkania i przekazywali je dzieciom, które w tej instytucji nie pracowały,tak robili pierwsi sekretarze tej uczelni szczególnie. Poprostu nepotyzm i genetyczna zdolność naukowa jakiej nie ma miejsca na świecie do którego prretenduje, a szczególnie feuidalizm naukowy w stosunku do asystentów i adiunktów.

Politechnika jest przykładem dbania o rodzinny interes, gdzie zasłużeni partyjniacy otrzymywali ciagle mieszkania i przekazywali je dzieciom, które w tej instytucji nie pracowały,tak robili pierwsi sekretarze tej uczelni szczególnie. Poprostu nepotyzm i genetyczna zdolność naukowa jakiej nie ma miejsca na świecie do którego prretenduje, a szczególnie feuidalizm naukowy w stosunku do asystentów i adiunktów. rozwiń
Avatar
~lolek~ / 25 grudnia 2009 o 08:26
0
~: napisał:
To w Lublinie są jacyś naukowcy?
znaczy będą
Tak na poważnie to 80 % wykładowców lubelskich uczelni pochodzi ze wsi.A od chamów niewiele można się nauczyć.Na zajęciach można usnąć z nudów.
Chamy nudzą tak że głowa mała.
Do krów wracajcie



Wyobrażam już sobie, jakich to naukowców chce ściągnąć Wasilewski do Lublina.Naukowiec na minimalnym poziomie i dorobkiem naukowym, nie będzie się przecież prosił o mieszkanie,sam sobie na nie zarobi i to nie tylko w Lublinie .Może tu jednak chodzi o kamratów Wasilewskiego ze Szczebrzeszyna i okolic?Obawiam się,że tak.
aukowiec na minimalnym poziomie i dorobkiem naukowym, nie będzie się przecież prosił o mieszkanie,sam sobie na nie zarobi i to nie tylko w Lublinie .Może tu jednak chodzi o kamratów Wasilewskiego ze Szczebrzeszyna i okolic?Obawiam się,że tak. rozwiń
Avatar
~czepiacz~ / 25 grudnia 2009 o 07:23
0
To w Lublinie są jacyś naukowcy?
znaczy będą
Tak na poważnie to 80 % wykładowców lubelskich uczelni pochodzi ze wsi.A od chamów niewiele można się nauczyć.Na zajęciach można usnąć z nudów.
Chamy nudzą tak że głowa mała.
Do krów wracajcie
Zobacz wszystkie komentarze 16

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Targi Wernisaż Ślubny w In Between Hotel
18 listopada 2018, 10:00

Targi Wernisaż Ślubny w In Between Hotel 0 0

Planujesz ślub i wesele? Szukasz inspiracji? Szukaj ich u profesjonalistów. Odwiedź w niedzielę, 18 listopada, targi Wernisaż Ślubny w hotelu In Between Hotel (Panieńszczyzna 15, k. Jastkowa).

Senator PiS z Białej Podlaskiej: Leszek Czarnecki jest niewiarygodny [wideo]
film

Senator PiS z Białej Podlaskiej: Leszek Czarnecki jest niewiarygodny [wideo] 0 7

Senator PiS Grzegorz Bierecki stwierdził, że Leszek Czarnecki jest osobą niewiarygodną, gdyż znajduje się w trudnej sytuacji prawnej i finansowej. Zasugerował również, że po przesłuchaniu przez prokuraturę może mieć problemy z prawem.

Beata Kozidrak i Andrzej Pietras wspominają początki Bajmu [wideo]
film

Beata Kozidrak i Andrzej Pietras wspominają początki Bajmu [wideo] 4 1

Historia Bajmu rozpoczęła się w domu kultury w Lublinie.

Zamordował 14-letniego syna swojej konkubiny
film

Zamordował 14-letniego syna swojej konkubiny 0 0

Zatrzymano 49-letniego Zbigniewa P., oskarżonego o zabójstwo 14-latka w Gogolewie w Wielkopolsce. Chłopiec był synem jego konkubiny. Mężczyzna po usłyszeniu zarzutów przyznał się do winy.

Planują S12 od obwodnicy Puław do Radomia. Którędy będzie biegła nowa ekspresówka?

Planują S12 od obwodnicy Puław do Radomia. Którędy będzie biegła nowa ekspresówka? 10 7

Projektanci pracują nad wyborem optymalnego przebiegu drogi ekspresowej S12 od obwodnicy Puław do Radomia. W spotkaniach informacyjnych dotyczących tego, którędy wytyczona zostanie nowa trasa, uczestniczą mieszkańcy gminy Puławy oraz lokalne władze.

Wrak Atak No 15 "Dobra Zmiana". Tym razem na torze w Łuszczowie Pierwszym
18 listopada 2018, 9:00

Wrak Atak No 15 "Dobra Zmiana". Tym razem na torze w Łuszczowie Pierwszym 0 1

W niedzielę 18 listopada, wraki wrócą na tor. Tym razem impreza pod nazwą „Wrak Atak Lublin No 15 „Dobra zmiana” odbędzie się nie na Majdanku, lecz w Łuszczowie Pierwszym, trasa na Kijany.

"Mój synek był na granicy śmierci". Rodzice wcześniaków dzielą się swoimi przeżyciami
galeria

"Mój synek był na granicy śmierci". Rodzice wcześniaków dzielą się swoimi przeżyciami 16 2

– Mój synek był na granicy śmierci. Urodził się w 28. tygodniu. Lekarze m.in. ze względu na problemy neurologiczne dawali mu godzinę życia. To, że przeżył i jest w takiej formie to prawdziwy cud – mówi Andrzej Bródka z Uścimowa, tata Jasia, który urodził się w szpitalu przy ul. Staszica w Lublinie we wrześniu ubiegłego roku. – Przyjeżdżałem do szpitala dzień w dzień, przez 83 dni, bo tyle czasu synek musiał spędzić w inkubatorze. To był bardzo trudny czas, ale wiadomo, ze tata musi być wsparciem, tym bardziej, że żona też musiała zostać w szpitalu.

Zrób pierwszy krok do zdrowia. Bezpłatne porady w Puławskim Parku Naukowo-Technologicznym
18 listopada 2018, 10:00

Zrób pierwszy krok do zdrowia. Bezpłatne porady w Puławskim Parku Naukowo-Technologicznym 1 2

Puławski Park Naukowo-Technologiczny zaprasza w niedzielę 18 listopada w godzinach 10-18 na bezpłatne spotkanie z ekspertami Narodowego Centrum Edukacji Żywieniowej.

Sprawunki – Targi Rzeczy Wyjątkowych w Lublinie. Zapraszają twórców

Sprawunki – Targi Rzeczy Wyjątkowych w Lublinie. Zapraszają twórców 1 0

Co Gdzie Kiedy. Teraz zapraszają wystawców, później będą zachęcać kupujących. Warsztaty Kultury debiutują z targami. Sprawunki – Targi Rzeczy Wyjątkowych mają promować twórczości lubelskich projektantów i kontaktować twórców z klientami. Przed Gwiazdką może się przydać.

Docenieni za twardy protest w Sejmie. Dostaną Nagrodę im. Profesora Zbigniewa Hołdy

Docenieni za twardy protest w Sejmie. Dostaną Nagrodę im. Profesora Zbigniewa Hołdy 0 4

W sobotę Nagrodę im. Profesora Zbigniewa Hołdy otrzymają Adrian Glinka i Jakub Hartwich. Uroczysta gala odbędzie się o godz. 18.30 w Teatrze Muzycznym w Lublinie.

Lublin: Ciężarówki nie powinny wjeżdżać na te wąskie uliczki. Pojawili się policjanci
galeria

Lublin: Ciężarówki nie powinny wjeżdżać na te wąskie uliczki. Pojawili się policjanci 23 3

Nie doszła do skutku zapowiadana na dziś blokada objazdu dla kierowców omijających zamknięty odcinek Krochmalnej. Blokadę zapowiadali mieszkańcy ul. Ciepłej, którzy mają dość samochodów za oknami. Kolejny protest zapowiedziany jest na poniedziałkowe popołudnie. Czy wtedy dojdzie do blokady drogi?

Trwałe pamiątki w Chełmie, Krasnymstawie i Dorohusku na 100-lecie odzyskania niepodległości

Trwałe pamiątki w Chełmie, Krasnymstawie i Dorohusku na 100-lecie odzyskania niepodległości 6 2

Materialnymi pamiątkami po obchodach 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości są m.in. nowe pomniki w Chełmie i Dorohusku oraz odnowiona Sekcja Wojenna Cmentarza Parafialnego w Krasnymstawie.

Motor na zakończenie roku gra z Wiślanami Jaśkowice

Motor na zakończenie roku gra z Wiślanami Jaśkowice 2 5

Przed piłkarzami Motoru ostatni w tym roku mecz ligowy. Żółto-biało-niebiescy w Skawinie zagrają z Wiślanami Jaśkowicie (sobota, godz. 13). Nie można zmarnować szansy na zbliżenie się do dwóch najlepszych drużyn, bo Podhale gra u siebie ze Stalą Rzeszów

W szkole w Lublinie miał się odbyć koncert. Według radnego został odwołany przez protest ateistów
film

W szkole w Lublinie miał się odbyć koncert. Według radnego został odwołany przez protest ateistów 25 13

Sprawą odwołanego koncertu w szkole przy ul. Sławinkowskiej w Lublinie zajmą się pracownicy Ratusza. O taką interwencję poprosił przewodniczący klubu radnych PiS.