Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

11 grudnia 2009 r.
20:16
Edytuj ten wpis

Prezydent Lublina nie dostanie nagrody. Urzędnicy się pomylili

Autor: Zdjęcie autora Dominik Smaga
0 12 A A

Na 18,5 tys. zł jubileuszowej nagrody liczył prezydent Lublina. Podpisał nawet projekt uchwały w tej sprawie. Ale go wycofał, bo okazało się, że na 30-lecie pracy zawodowej musi jeszcze poczekać. Teraz chce karać podwładnych, którzy liczyli mu staż pracy.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Nagroda jubileuszowa przysługuje pracownikom samorządowym, którzy przepracowali łącznie – niezależnie od tego gdzie – 20 lat. A później 25, 30, 35, 40 i 45 lat.

Prezydent Lublina Adam Wasilewski chciał dostać nagrodę za 30-lecie pracy zawodowej. Jej wysokość regulują przepisy: pracownikowi z 30-letnim stażem należy się 150 proc. aktualnie pobieranego wynagrodzenia. I w tym konkretnym przypadku Wasilewski zainkasowałby 18 465 zł brutto.

Tyle że prezydent sam dla siebie pracodawcą być nie może. Te obowiązki należą do Rady Miasta. I tylko ona może przyznać Wasilewskiemu nagrodę jubileuszową. Żeby jednak mogła taką uchwałę podjąć, musi najpierw dostać jej projekt. A projekt może złożyć albo grupa trzech radnych, albo prezydent.

– 8 grudnia wpłynął do nas projekt uchwały w tej sprawie. Podpisał go prezydent Wasilewski – mówi Jacek Zarębski, dyrektor Biura Rady Miasta. – Dzień później wycofał projekt.

Dlaczego prezydent się rozmyślił? Okazało się, że prawdopodobnie nie ma jeszcze 30-letniego stażu pracy.

– Zaistniała niepewność, na ile jeden z okresów zatrudnienia można wliczać do stażu – mówi oględnie Andrzej Wojewódzki, sekretarz miasta.

Teraz zaczęło się szukanie winnych tego, że prezydent podpisał się pod czymś, co niekoniecznie musi być prawdą. Prezydent chce, żeby jego podwładni zostali dyscyplinarnie ukarani. Wystąpił już z tym do sekretarza miasta.

– Ale sprawa jest jeszcze analizowana. I dopóki nie będzie ekspertyzy prawnej na temat okresu zatrudnienia prezydenta, nie podejmiemy żadnych działań dyscyplinarnych wobec pracowników – zastrzega Wojewódzki.

Próbowaliśmy się skontaktować w tej sprawie z Adamem Wasilewskim. Ale Iwona Blajerska, rzecznik prezydenta, odesłała nas z powrotem do sekretarza miasta.

Ratuszowa opozycja puka się w czoło. – Apeluję do rozsądku prezydenta, by uderzył się we własne piersi i nie karał podwładnych, jeśli sam w tej samej sprawie popełnił większy błąd – komentuje Marcin Nowak, radny PiS. – Urzędnik się pomylił, to fakt. Ale drugi fakt jest taki, że to prezydent nakręcił tę akcję. I niech się teraz wytłumaczy.

Komentarze 12

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
luzopo / 15 grudnia 2009 o 16:50
0
Jubileuszówka to premia za długoletnią pracę i należy się obligatoryjnie po udokumentowaniu okresów zatrudnienia.
W różnych instytucjach jest różnie i stąd pewnie te rozbieżności. Niezależnie od wszystkiego to osoby z kadr powinny umieć to naliczyć to takie abecadło.
Pan Radny Nowak to wyjątkowo złośliwy, a prz tym chwiejny jak chorągiwka człowiek w ogóle nie powinien się wypowiadać, jego zachowania są po prostu niesmaczne, pewnie myśli że takimi częstymi zmianami barw politycznych, przyjaciół, czy poglądów zyskuje sobie sympatię. To jego "tudzież" w każdym niemal zdaniu jest dodatkowo denerwujące. Zamiast czapeczki Mikołaja powinien włożyć czapkę błazna.
Jubileuszówka to premia za długoletnią pracę i należy się obligatoryjnie po udokumentowaniu okresów zatrudnienia.
W różnych instytucjach jest różnie i stąd pewnie te rozbieżności. Niezależnie od wszystkiego to osoby z kadr powinny umieć to naliczyć to takie abecadło.
Pan Radny Nowak to wyjątkowo złośliwy, a prz tym chwiejny jak chorągiwka człowiek w ogóle nie powinien się wypowiadać, jego zachowania są po prostu niesmaczne, pewnie myśli że takimi częstymi zmianami barw politycznych, przyjaciół, czy poglądów zyskuje sobie sympati... rozwiń
Avatar
Gość / 13 grudnia 2009 o 22:20
0
W magistracier wszystko możliwe. 6 milionów nie problem to jaki problem 18 tys. nagrody! A i lata jakieś się znajdą. Nawet te w pieluchach trzeba zaliczyć!!!!!
Avatar
pfff... / 12 grudnia 2009 o 19:28
0
chart napisał:
Czy ktoś mógłby mi przystępnie wyjaśnić dlaczego w "Gazecie w Lublinie" prezydent ma 34 lata stażu pracy, a w "Dzienniku..." niespełna 30?

Bo to dwie najlepsze, profesjonalne i nieomylne gazety na Lubelszczyźnie
Avatar
jasio / 12 grudnia 2009 o 18:33
0
posraniec pazerny na kesę.....
Avatar
wasyl / 12 grudnia 2009 o 18:07
0
wasilewaki - nazywają go profesorem a nim nigdy nie będzie. do zwykły nierób. doktorzyna bez żadnego dorobku naukowego!!!
Avatar
zbyszko z Bogdanca / 12 grudnia 2009 o 17:56
0
ale z wasilewskiego ciota
Avatar
chart / 12 grudnia 2009 o 17:36
0
Czy ktoś mógłby mi przystępnie wyjaśnić dlaczego w "Gazecie w Lublinie" prezydent ma 34 lata stażu pracy, a w "Dzienniku..." niespełna 30?
Avatar
eexx / 12 grudnia 2009 o 17:21
0
Czy to oznacza, że urzędnicy nie znają prawa? Przecierz prawdopodobnie na te stanowiska urzędników są ogłaszane konkursy aby wybrać najlepszych.
Jedyny wniosek nasuwa sie taki: konkurs jest zorganizowany aby nie złamać prawa a pracę dostanie czyjś pociotek lub inny zasłużony dla partii "specjalista".
Avatar
dddd / 12 grudnia 2009 o 16:03
0
Cha, cha, cha. To jest kwintesencja UML i rzadów Pana Prezydenta oraz Poprzednich (odszkodowania dla btyłuch włascicieli za Leclerka). LUBLIN PIPIDOWKA. Polecam taka sztike w Osterwy. Świetna !!!
Avatar
zły / 12 grudnia 2009 o 16:01
0
gada napisał:
proponuję uchwalić, by Wasilewskiemu liczyć lata podwójnie i wtedy będzie mógł sobie z czystym sumienie wypłacić zaległe jubileuszówki 30, 35, 40, 45 a nawet 50 - byłby to cud na miarę Tuska

No właśnie on jako prezydent przecież liczyć nie musi umieć są od tego ludzie a przy takiej propozycji razy dwa to wszystkie nagrody się należą zaś przy dobrych chęciach magistrackich liczydeł to i 75 lecie można by wypłacić awansem ,a co- a stu lecie czemu nie PO wszystko może !, a akustyk nie musi się na tym znać wystarczy że on da propozycję i coś podpisze no nie przecież nie on za to odpowiada ze zliczyć nie potrafi ile lat pracuje .

No właśnie on jako prezydent przecież liczyć nie musi umieć są od tego ludzie a przy takiej propozycji razy dwa to wszystkie nagrody się należą zaś przy dobrych chęciach magistrackich liczydeł to i 75 lecie można by wypłacić awansem ,a co- a stu lecie czemu nie PO wszystko może !, a akustyk nie musi się na tym znać wystarczy że on da propozycję i coś podpisze no nie przecież nie on za to odpowiada ze zliczyć nie potrafi ile lat pracuje . rozwiń
Avatar
luzopo / 15 grudnia 2009 o 16:50
0
Jubileuszówka to premia za długoletnią pracę i należy się obligatoryjnie po udokumentowaniu okresów zatrudnienia.
W różnych instytucjach jest różnie i stąd pewnie te rozbieżności. Niezależnie od wszystkiego to osoby z kadr powinny umieć to naliczyć to takie abecadło.
Pan Radny Nowak to wyjątkowo złośliwy, a prz tym chwiejny jak chorągiwka człowiek w ogóle nie powinien się wypowiadać, jego zachowania są po prostu niesmaczne, pewnie myśli że takimi częstymi zmianami barw politycznych, przyjaciół, czy poglądów zyskuje sobie sympatię. To jego "tudzież" w każdym niemal zdaniu jest dodatkowo denerwujące. Zamiast czapeczki Mikołaja powinien włożyć czapkę błazna.
Jubileuszówka to premia za długoletnią pracę i należy się obligatoryjnie po udokumentowaniu okresów zatrudnienia.
W różnych instytucjach jest różnie i stąd pewnie te rozbieżności. Niezależnie od wszystkiego to osoby z kadr powinny umieć to naliczyć to takie abecadło.
Pan Radny Nowak to wyjątkowo złośliwy, a prz tym chwiejny jak chorągiwka człowiek w ogóle nie powinien się wypowiadać, jego zachowania są po prostu niesmaczne, pewnie myśli że takimi częstymi zmianami barw politycznych, przyjaciół, czy poglądów zyskuje sobie sympati... rozwiń
Avatar
Gość / 13 grudnia 2009 o 22:20
0
W magistracier wszystko możliwe. 6 milionów nie problem to jaki problem 18 tys. nagrody! A i lata jakieś się znajdą. Nawet te w pieluchach trzeba zaliczyć!!!!!
Avatar
pfff... / 12 grudnia 2009 o 19:28
0
chart napisał:
Czy ktoś mógłby mi przystępnie wyjaśnić dlaczego w "Gazecie w Lublinie" prezydent ma 34 lata stażu pracy, a w "Dzienniku..." niespełna 30?

Bo to dwie najlepsze, profesjonalne i nieomylne gazety na Lubelszczyźnie
Avatar
jasio / 12 grudnia 2009 o 18:33
0
posraniec pazerny na kesę.....
Avatar
wasyl / 12 grudnia 2009 o 18:07
0
wasilewaki - nazywają go profesorem a nim nigdy nie będzie. do zwykły nierób. doktorzyna bez żadnego dorobku naukowego!!!
Avatar
zbyszko z Bogdanca / 12 grudnia 2009 o 17:56
0
ale z wasilewskiego ciota
Avatar
chart / 12 grudnia 2009 o 17:36
0
Czy ktoś mógłby mi przystępnie wyjaśnić dlaczego w "Gazecie w Lublinie" prezydent ma 34 lata stażu pracy, a w "Dzienniku..." niespełna 30?
Avatar
eexx / 12 grudnia 2009 o 17:21
0
Czy to oznacza, że urzędnicy nie znają prawa? Przecierz prawdopodobnie na te stanowiska urzędników są ogłaszane konkursy aby wybrać najlepszych.
Jedyny wniosek nasuwa sie taki: konkurs jest zorganizowany aby nie złamać prawa a pracę dostanie czyjś pociotek lub inny zasłużony dla partii "specjalista".
Avatar
dddd / 12 grudnia 2009 o 16:03
0
Cha, cha, cha. To jest kwintesencja UML i rzadów Pana Prezydenta oraz Poprzednich (odszkodowania dla btyłuch włascicieli za Leclerka). LUBLIN PIPIDOWKA. Polecam taka sztike w Osterwy. Świetna !!!
Avatar
zły / 12 grudnia 2009 o 16:01
0
gada napisał:
proponuję uchwalić, by Wasilewskiemu liczyć lata podwójnie i wtedy będzie mógł sobie z czystym sumienie wypłacić zaległe jubileuszówki 30, 35, 40, 45 a nawet 50 - byłby to cud na miarę Tuska

No właśnie on jako prezydent przecież liczyć nie musi umieć są od tego ludzie a przy takiej propozycji razy dwa to wszystkie nagrody się należą zaś przy dobrych chęciach magistrackich liczydeł to i 75 lecie można by wypłacić awansem ,a co- a stu lecie czemu nie PO wszystko może !, a akustyk nie musi się na tym znać wystarczy że on da propozycję i coś podpisze no nie przecież nie on za to odpowiada ze zliczyć nie potrafi ile lat pracuje .

No właśnie on jako prezydent przecież liczyć nie musi umieć są od tego ludzie a przy takiej propozycji razy dwa to wszystkie nagrody się należą zaś przy dobrych chęciach magistrackich liczydeł to i 75 lecie można by wypłacić awansem ,a co- a stu lecie czemu nie PO wszystko może !, a akustyk nie musi się na tym znać wystarczy że on da propozycję i coś podpisze no nie przecież nie on za to odpowiada ze zliczyć nie potrafi ile lat pracuje . rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze 12

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Polscy piłkarze przygotowują się do meczu z Portugalią w Lidze Narodów
film

Polscy piłkarze przygotowują się do meczu z Portugalią w Lidze Narodów 0 0

Reprezentacja Polski we wtorek (20.11) rozegra ostatni mecz w Lidze Narodów. Biało-czerwoni zmierzą się na wyjeździe z Portugalią. Kadra Jerzego Brzęczka przygotowuje się do tego meczu w Gdańsku.

Nie będą mieć fermy drobiu za płotem. Mieszkańcy sprzeciwiają się inwestycji

Nie będą mieć fermy drobiu za płotem. Mieszkańcy sprzeciwiają się inwestycji 6 1

Gmina Baranów Maleją szanse na powstanie oprotestowanej przez mieszkańców Śniadówki dużej fermy drobiu. Odmowę wydania decyzji środowiskowej dla inwestycji w mocy utrzymało Samorządowe Kolegium Odwoławcze w Lublinie

E.S Besancon Feminin – MKS Perła Lublin 31:28. Zabrakło niewiele

E.S Besancon Feminin – MKS Perła Lublin 31:28. Zabrakło niewiele 1 0

Lubelskie szczypiornistki kończą przygodę w europejskich pucharach. Zespół trenera Roberta Lisa uległ na wyjeździe E.S Besancon Feminin i nie zakwalifikował się do fazy grupowej Pucharu EHF

Nowy wójt gminy Kurów: Na początek reorganizacja urzędu

Nowy wójt gminy Kurów: Na początek reorganizacja urzędu 0 10

Rozmowa z Arkadiuszem Małeckim, wójtem-elektem gminy Kurów.

Zamojskie czytanie sztuki Icchoka Lejba Pereca "W nocy na Starym Rynku"
22 listopada 2018, 18:00

Zamojskie czytanie sztuki Icchoka Lejba Pereca "W nocy na Starym Rynku" 1 0

W czwartek, 22 listopada o godz. 18 w Centrum Synagoga w Zamościu (ul. Pereca 14) odbędzie się czytanie dramatu Icchoka Lejba Pereca W nocy na Starym Rynku.

Właściciele lokalnych sklepów zgłaszali inicjatywy. Pieniądze dla pięciu z woj. lubelskiego

Właściciele lokalnych sklepów zgłaszali inicjatywy. Pieniądze dla pięciu z woj. lubelskiego 2 0

Pięć inicjatyw społecznych, które wyłonione zostały w ogólnopolskim głosowaniu w ramach akcji „Lokalni Herosi – 100 inicjatyw Przedsiębiorców na 100-lecie Niepodległości”, zostanie zrealizowanych na terenie województwa lubelskiego.

Azoty Puławy – Selfoss 33:26. Obiecująca zaliczka przed rewanżem

Azoty Puławy – Selfoss 33:26. Obiecująca zaliczka przed rewanżem 27 0

W pierwszym meczu trzeciej rundy kwalifikacyjnej Pucharu EHF zespół trenera Bartosza Jureckiego pokonał we własnej hali Islandczyków różnicą siedmiu bramek i jest bliski awansu do fazy grupowej tych rozgrywek

W powiecie włodawskim wygrało PiS. Ale rządzić raczej nie będzie

W powiecie włodawskim wygrało PiS. Ale rządzić raczej nie będzie 12 7

W Radzie Powiatu Włodawskiego siedem mandatów zdobyło PiS, pięć PSL i trzy kandydaci związanego z lewicą KWW „Łączy nas Samorząd”. Wszystko wskazuje na to, że koalicję zawiążą ludowcy z włodawską lewicą.

To ostatnie chwile bez śniegu. Kiedy spadnie śnieg? Pogoda na niedzielę w woj. lubelskim
film

To ostatnie chwile bez śniegu. Kiedy spadnie śnieg? Pogoda na niedzielę w woj. lubelskim 54 3

Kiedy spadnie śnieg? Sprawdź prognozę pogody na niedzielę dla woj. lubelskiego i całej Polski.

Powiślak Końskowola – Kryształ Werbkowice 4:1. Kiepski dzień bramkarza

Powiślak Końskowola – Kryształ Werbkowice 4:1. Kiepski dzień bramkarza 0 0

To miał być jeden z ciekawszych meczów weekendu. Powiślak pokonał jednak Kryształ Werbkowice 4:1. Gospodarze już po 33 minutach prowadzili 3:1. Dzięki kolejnemu kompletowi punktów zakończyli rok na czwartym miejscu w tabeli

Firma z Lubelskiego nie ma sobie równych w tej części Europy. Nowa, imponująca inwestycja
galeria

Firma z Lubelskiego nie ma sobie równych w tej części Europy. Nowa, imponująca inwestycja 137 9

Firma JMP Flowers ze Stężycy zakończyła realizację inwestycji za ponad 67 mln zł. Dzięki niej znacząco wzrosły jej zdolności produkcji kwiatów.

Łada Biłgoraj – Górnik II Łęczna 3:2. Zabójcze sześć minut

Łada Biłgoraj – Górnik II Łęczna 3:2. Zabójcze sześć minut 0 2

Łada pozytywnym akcentem zakończyła rundę jesienną. Drużyna Bartłomieja Kowalika pokonała u siebie rezerwy Górnika Łęczna 3:2, chociaż to goście otworzyli wynik. Po zmianie stron w przeciągu... sześciu minut gospodarze zaliczyli jednak trzy trafienia i zgarnęli bardzo cenne, trzy punkty. A te pozwoliły zakończyć rok nad kreską