Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

17 grudnia 2009 r.
20:27
Edytuj ten wpis

Prezydent zabrał pieniądze z basenu na Bronowicach

Autor: Zdjęcie autora Dominik Smaga
0 21 A A

Pieniądze, które miały pójść na budowę basenu na Bronowicach, zasiliły budowę toru rowerowego przy Janowskiej. Tak zdecydował prezydent. Opozycja: Zlekceważono mieszkańców Bronowic, którzy zebrali tysiące podpisów.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
– Nie może być tak, żeby dzielnica, na terenie której działa 20 placówek oświatowych, była pozbawiona choćby jednego kąpieliska – przekonywał w lutym radnych Adam Głowacz, przewodniczący zarządu dzielnicy Bronowice.

Tak prosił Radę Miasta o przyjęcie obywatelskiego projektu uchwały przygotowanego przez mieszkańców Bronowic proszących o basen. Rada jednogłośnie poparła ich pomysł.

Ale prezydent uznał, że pieniądze przeznaczone na basen lepiej wydać w inny sposób. I zmienił ich przeznaczenie. Sprawa wypłynęła podczas dzisiejszej sesji Rady Miasta. Prezydent nie umiał tego wyjaśnić, a początkowo sugerował wręcz, że to rada wprowadziła taką zmianę. Choć zrobił to sam.

– Prezydent może przesuwać pieniądze na wydatki w ramach działu i takiej zmiany dokonał zarządzeniem z 30 września – wyjaśnia Irena Szumlak, skarbnik miasta.

– Na basen była kwota 400 tys. zł. 320 tys. zł przesunięto na tor rowerowy przy ul. Janowskiej – dodaje. Reszta poszła na rozpoczęcie dokumentacji kąpieliska.

Krytycy prezydenta wytoczyli ciężkie działa. – Jestem zbulwersowany, że prezydent nie wie, co podpisuje – grzmi Michał Widomski, radny niezrzeszony. – Nie jest to normalna sytuacja, gdy prezydent pytany jest o inwestycję i padają trzy odpowiedzi, a on nie wie, która jest prawidłowa. Jakiś automatyczny pilot to podpisuje? – dociekał.

– Ja podpisuję dziennie 150 kwitów i proszę nie wymagać, że będę pamiętać wszystkie. A prezydent ma ich jeszcze więcej – broni szefa w kuluarach Marzena Jodłowska, dyrektor Wydziału Inwestycji.

Opozycja twierdzi, że prezydent zlekceważył mieszkańców. – Pamiętamy, że ludzie z Bronowic zebrali parę tysięcy podpisów, żeby ten basen powstał, rozmawiali z radnymi, chodzili od klamki do klamki. Jeżeli prezydent w zaciszu gabinetu zmienia zapis, nie informując tych ludzi ani radnych, to nie jest w porządku – oburza się Piotr Kowalczyk, przewodniczący Rady Miasta (PiS)

Prezydent przyznaje, że zmiana przeznaczenia pieniędzy to był błąd. – Błąd w sensie bardziej społecznym niż technicznym – zastrzega Adam Wasilewski, prezydent Lublina. I zapewnia, że budowa basenu ruszy w przyszłym roku.

– W przyszłorocznym budżecie będą pieniądze na dokończenie dokumentacji i realizację tej inwestycji – zapewnia Krzysztof Żuk, zastępca prezydenta.

Komentarze 21

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
ZBULWERSOWANY / 11 czerwca 2010 o 21:21
0
obiektywny napisał:
Żeby ci język kołkiem stanął burasie za takie chamskie i niesprawiedliwe oceny, zgiń , przepadnij maro przebrzydła i ślepa. Nie wciskaj kitu ludziom i nawet nie porównuj tej prezydentury z poprzednią . wiem,że wszystkich lewicowców i pisowców krew zalewa bo nareszcie bez ich udziału miasto się rozwija. A was szlak trafia. Nie dziwię się znając was, ale po tym szczekaniu leci jeden z drugim do komunii i myśli,że już ma czyste sumienie. Może pluć od nowa.
Gdyby was dopuścić do władzy to dopiero by miasto zdychało ,każdy populista jest mocny w gębie . Tylko,że w życiu mu zawsze nic nie wychodzi.
Natomiast nienawidzi tych co coś potrafią i zrzuca wszelkie swe frustracje na innych.
Weż się głąbie do roboty.


Szanowny Panie.
Nie jestem z PiS-u, SLD ani innej partii. Jestem rodowitym lublinianinem. Ale za takich 2-uch ostatnich prezydentów Lublin COFNĄŁ się w rozwoju o 10 lat. Rzeszów nas mocno wyprzedził w rozwoju. Niedługo wyprzedzi nas Zamość i trzeba będzie przenieść tam stolicę województwa. Strefę wolnocłową na kolanach wybłagali od Rzeszowa. A najlepszymi pomysłami i inwestycjami są wodotryski /Pl.Wolności, ul. Okopowa/, szumy w Saskim Ogrodzie itp. Pan jest typowym klakierem. Skąd Pan przyjechał do mojego miasta. Nie chcemy takich obywateli Miasta Lublina.


Szanowny Panie.
Nie jestem z PiS-u, SLD ani innej partii. Jestem rodowitym lublinianinem. Ale za takich 2-uch ostatnich prezydentów Lublin COFNĄŁ się w rozwoju o 10 lat. Rzeszów nas mocno wyprzedził w rozwoju. Niedługo wyprzedzi nas Zamość i trzeba będzie przenieść tam stolicę województwa. Strefę wolnocłową na kolanach wybłagali od Rzeszowa. A najlepszymi pomysłami i inwestycjami są wodotryski /Pl.Wolności, ul. Okopowa/, szumy w Saskim Ogrodzie itp. Pan jest typowym klakierem. Skąd Pan przyjechał do mojego mi... rozwiń
Avatar
ZBULWERSOWANY / 11 czerwca 2010 o 20:50
0
Panie Prezydencie Wasilewski.Czas założyć zasłonę na twarz i opuścić ratusz. Nie przynoś Pan wstydu Miastu, Rodzinie i prawdziwym Przyjaciołom.
Avatar
Kubek / 19 grudnia 2009 o 01:46
0
Sorry, Panie Wasilewski, ale dobrych gospodarzy Lublina od wielu lat mieliśmy mało,
a Pan - okazał się również - słabym Gospodarzem!
Kiszka! Tradycyjna porażka naszego miasta!
Brak dobrych Zarządców!!!!
Avatar
M / 18 grudnia 2009 o 19:53
0
obiektywny napisał:
Żeby ci język kołkiem stanął burasie za takie chamskie i niesprawiedliwe oceny, zgiń , przepadnij maro przebrzydła i ślepa. Nie wciskaj kitu ludziom i nawet nie porównuj tej prezydentury z poprzednią . wiem,że wszystkich lewicowców i pisowców krew zalewa bo nareszcie bez ich udziału miasto się rozwija. A was szlak trafia. Nie dziwię się znając was, ale po tym szczekaniu leci jeden z drugim do komunii i myśli,że już ma czyste sumienie. Może pluć od nowa.
Gdyby was dopuścić do władzy to dopiero by miasto zdychało ,każdy populista jest mocny w gębie . Tylko,że w życiu mu zawsze nic nie wychodzi.
Natomiast nienawidzi tych co coś potrafią i zrzuca wszelkie swe frustracje na innych.
Weż się głąbie do roboty.


RZADZĄCY miASTEM POWINIEN BYĆ pRAWDZIWY GOSPODARZ ,NIE POWINIEN MIEĆ ZNACZENIA ŻADEN KLUCZ PARTYJNI I RADNI mIEJSCY TEŻ POWINNI BYĆ APARTYJNI A NIE CIĄGLE JAKIEŚ SPORY PARTYJNE ,TO NICZEMU NIE SŁUŻY . mIASTO POWINNO SIĘ ROZWIJAĆ PONAD PODZIAŁAMI


RZADZĄCY miASTEM POWINIEN BYĆ pRAWDZIWY GOSPODARZ ,NIE POWINIEN MIEĆ ZNACZENIA ŻADEN KLUCZ PARTYJNI I RADNI mIEJSCY TEŻ POWINNI BYĆ APARTYJNI A NIE CIĄGLE JAKIEŚ SPORY PARTYJNE ,TO NICZEMU NIE SŁUŻY . mIASTO POWINNO SIĘ ROZWIJAĆ PONAD PODZIAŁAMI rozwiń
Avatar
obiektywny / 18 grudnia 2009 o 19:13
0
Gość napisał:
Lepszym ??? w czym lepszym ?? równie dobrze prezydentem tego "miasta" mógłby być Kononowicz... efekty byly by takie same

Żeby ci język kołkiem stanął burasie za takie chamskie i niesprawiedliwe oceny, zgiń , przepadnij maro przebrzydła i ślepa. Nie wciskaj kitu ludziom i nawet nie porównuj tej prezydentury z poprzednią . wiem,że wszystkich lewicowców i pisowców krew zalewa bo nareszcie bez ich udziału miasto się rozwija. A was szlak trafia. Nie dziwię się znając was, ale po tym szczekaniu leci jeden z drugim do komunii i myśli,że już ma czyste sumienie. Może pluć od nowa.
Gdyby was dopuścić do władzy to dopiero by miasto zdychało ,każdy populista jest mocny w gębie . Tylko,że w życiu mu zawsze nic nie wychodzi.
Natomiast nienawidzi tych co coś potrafią i zrzuca wszelkie swe frustracje na innych.
Weż się głąbie do roboty.

Żeby ci język kołkiem stanął burasie za takie chamskie i niesprawiedliwe oceny, zgiń , przepadnij maro przebrzydła i ślepa. Nie wciskaj kitu ludziom i nawet nie porównuj tej prezydentury z poprzednią . wiem,że wszystkich lewicowców i pisowców krew zalewa bo nareszcie bez ich udziału miasto się rozwija. A was szlak trafia. Nie dziwię się znając was, ale po tym szczekaniu leci jeden z drugim do komunii i myśli,że już ma czyste sumienie. Może pluć od nowa.
Gdyby was dopuścić do władzy to dopiero by miasto zdych... rozwiń
Avatar
Gość / 18 grudnia 2009 o 17:18
0
Gość napisał:
Wasilewski choć lepszym jest prezydentem od Pruszkowskiego to i tak ....


Lepszym ??? w czym lepszym ?? równie dobrze prezydentem tego "miasta" mógłby być Kononowicz... efekty byly by takie same
Avatar
Gość / 18 grudnia 2009 o 16:56
0
Wasilewski choć lepszym jest prezydentem od Pruszkowskiego to i tak nie będę jeszcze raz na niego głosował... to jest jedno wielkie pośmiewisko jako prezydent ... i ludzie pod nim np. pan Łątka...

Inwestycje którymi się chwalą to za mało ... jak by nie było tych inwestycji to bym był pierwszy który by go wynosił w rewolucyjnym zrywie...
Avatar
LSW / 18 grudnia 2009 o 16:02
0
Ale sobie wybraliście prezydenciula w tym swoim Lublinie. Chcieliśta prefesura to mata.
Avatar
Chłop Polski / 18 grudnia 2009 o 15:57
0
marek napisał:
I Wasielwski i Pruszkowski.....dbali i dbają przede wszystkim o własne stołki i family.....nie dłuho wybory wiec Wasilewski cośtam stara sie działać..racławickie wyczyszczone klomby z trawy i łusek armatnich, cośna drogach robią..a czy coś robi się dla chorych dzieci...dla ludzi starszych,..dla biednych?Ciekawe? Ta nasza zasrana Polska.....

ZASRANY... CO NAJWYŻEJ TO MOŻESZ BYĆ TY.... A ŻE JEST TAK JAK JEST TO ZUPEŁNIE NIE POLSKI WINA ALE JEJ OBYWATELI.KUMAJ WIĘC PACANIE CO PISZESZ BO LUDZIE ZA TEN KAWAŁEK ZIEMI KREW PRZELEWALI A TY TO GÓWNEM OBRZUCASZ.

ZASRANY... CO NAJWYŻEJ TO MOŻESZ BYĆ TY.... A ŻE JEST TAK JAK JEST TO ZUPEŁNIE NIE POLSKI WINA ALE JEJ OBYWATELI.KUMAJ WIĘC PACANIE CO PISZESZ BO LUDZIE ZA TEN KAWAŁEK ZIEMI KREW PRZELEWALI A TY TO GÓWNEM OBRZUCASZ. rozwiń
Avatar
kadrylion / 18 grudnia 2009 o 15:49
0
Pani Marzeno Jodłowska skoro Pani uważa ,że aby być Prezydentem Miasta Lublina to wystarczy umieć się podpisać i nie trzeba wiedzieć co się podpisuje to w przyszłym roku i ja startuję- do tej pory uważałem,że jestem zagłupi.Posiadam dwa wzory podpisu pełny i parafujący czy to wystarczy aby każdego miesiąca wyciągnąć rękę po 12 tyś. zł.
Avatar
ZBULWERSOWANY / 11 czerwca 2010 o 21:21
0
obiektywny napisał:
Żeby ci język kołkiem stanął burasie za takie chamskie i niesprawiedliwe oceny, zgiń , przepadnij maro przebrzydła i ślepa. Nie wciskaj kitu ludziom i nawet nie porównuj tej prezydentury z poprzednią . wiem,że wszystkich lewicowców i pisowców krew zalewa bo nareszcie bez ich udziału miasto się rozwija. A was szlak trafia. Nie dziwię się znając was, ale po tym szczekaniu leci jeden z drugim do komunii i myśli,że już ma czyste sumienie. Może pluć od nowa.
Gdyby was dopuścić do władzy to dopiero by miasto zdychało ,każdy populista jest mocny w gębie . Tylko,że w życiu mu zawsze nic nie wychodzi.
Natomiast nienawidzi tych co coś potrafią i zrzuca wszelkie swe frustracje na innych.
Weż się głąbie do roboty.


Szanowny Panie.
Nie jestem z PiS-u, SLD ani innej partii. Jestem rodowitym lublinianinem. Ale za takich 2-uch ostatnich prezydentów Lublin COFNĄŁ się w rozwoju o 10 lat. Rzeszów nas mocno wyprzedził w rozwoju. Niedługo wyprzedzi nas Zamość i trzeba będzie przenieść tam stolicę województwa. Strefę wolnocłową na kolanach wybłagali od Rzeszowa. A najlepszymi pomysłami i inwestycjami są wodotryski /Pl.Wolności, ul. Okopowa/, szumy w Saskim Ogrodzie itp. Pan jest typowym klakierem. Skąd Pan przyjechał do mojego miasta. Nie chcemy takich obywateli Miasta Lublina.


Szanowny Panie.
Nie jestem z PiS-u, SLD ani innej partii. Jestem rodowitym lublinianinem. Ale za takich 2-uch ostatnich prezydentów Lublin COFNĄŁ się w rozwoju o 10 lat. Rzeszów nas mocno wyprzedził w rozwoju. Niedługo wyprzedzi nas Zamość i trzeba będzie przenieść tam stolicę województwa. Strefę wolnocłową na kolanach wybłagali od Rzeszowa. A najlepszymi pomysłami i inwestycjami są wodotryski /Pl.Wolności, ul. Okopowa/, szumy w Saskim Ogrodzie itp. Pan jest typowym klakierem. Skąd Pan przyjechał do mojego mi... rozwiń
Avatar
ZBULWERSOWANY / 11 czerwca 2010 o 20:50
0
Panie Prezydencie Wasilewski.Czas założyć zasłonę na twarz i opuścić ratusz. Nie przynoś Pan wstydu Miastu, Rodzinie i prawdziwym Przyjaciołom.
Avatar
Kubek / 19 grudnia 2009 o 01:46
0
Sorry, Panie Wasilewski, ale dobrych gospodarzy Lublina od wielu lat mieliśmy mało,
a Pan - okazał się również - słabym Gospodarzem!
Kiszka! Tradycyjna porażka naszego miasta!
Brak dobrych Zarządców!!!!
Avatar
M / 18 grudnia 2009 o 19:53
0
obiektywny napisał:
Żeby ci język kołkiem stanął burasie za takie chamskie i niesprawiedliwe oceny, zgiń , przepadnij maro przebrzydła i ślepa. Nie wciskaj kitu ludziom i nawet nie porównuj tej prezydentury z poprzednią . wiem,że wszystkich lewicowców i pisowców krew zalewa bo nareszcie bez ich udziału miasto się rozwija. A was szlak trafia. Nie dziwię się znając was, ale po tym szczekaniu leci jeden z drugim do komunii i myśli,że już ma czyste sumienie. Może pluć od nowa.
Gdyby was dopuścić do władzy to dopiero by miasto zdychało ,każdy populista jest mocny w gębie . Tylko,że w życiu mu zawsze nic nie wychodzi.
Natomiast nienawidzi tych co coś potrafią i zrzuca wszelkie swe frustracje na innych.
Weż się głąbie do roboty.


RZADZĄCY miASTEM POWINIEN BYĆ pRAWDZIWY GOSPODARZ ,NIE POWINIEN MIEĆ ZNACZENIA ŻADEN KLUCZ PARTYJNI I RADNI mIEJSCY TEŻ POWINNI BYĆ APARTYJNI A NIE CIĄGLE JAKIEŚ SPORY PARTYJNE ,TO NICZEMU NIE SŁUŻY . mIASTO POWINNO SIĘ ROZWIJAĆ PONAD PODZIAŁAMI


RZADZĄCY miASTEM POWINIEN BYĆ pRAWDZIWY GOSPODARZ ,NIE POWINIEN MIEĆ ZNACZENIA ŻADEN KLUCZ PARTYJNI I RADNI mIEJSCY TEŻ POWINNI BYĆ APARTYJNI A NIE CIĄGLE JAKIEŚ SPORY PARTYJNE ,TO NICZEMU NIE SŁUŻY . mIASTO POWINNO SIĘ ROZWIJAĆ PONAD PODZIAŁAMI rozwiń
Avatar
obiektywny / 18 grudnia 2009 o 19:13
0
Gość napisał:
Lepszym ??? w czym lepszym ?? równie dobrze prezydentem tego "miasta" mógłby być Kononowicz... efekty byly by takie same

Żeby ci język kołkiem stanął burasie za takie chamskie i niesprawiedliwe oceny, zgiń , przepadnij maro przebrzydła i ślepa. Nie wciskaj kitu ludziom i nawet nie porównuj tej prezydentury z poprzednią . wiem,że wszystkich lewicowców i pisowców krew zalewa bo nareszcie bez ich udziału miasto się rozwija. A was szlak trafia. Nie dziwię się znając was, ale po tym szczekaniu leci jeden z drugim do komunii i myśli,że już ma czyste sumienie. Może pluć od nowa.
Gdyby was dopuścić do władzy to dopiero by miasto zdychało ,każdy populista jest mocny w gębie . Tylko,że w życiu mu zawsze nic nie wychodzi.
Natomiast nienawidzi tych co coś potrafią i zrzuca wszelkie swe frustracje na innych.
Weż się głąbie do roboty.

Żeby ci język kołkiem stanął burasie za takie chamskie i niesprawiedliwe oceny, zgiń , przepadnij maro przebrzydła i ślepa. Nie wciskaj kitu ludziom i nawet nie porównuj tej prezydentury z poprzednią . wiem,że wszystkich lewicowców i pisowców krew zalewa bo nareszcie bez ich udziału miasto się rozwija. A was szlak trafia. Nie dziwię się znając was, ale po tym szczekaniu leci jeden z drugim do komunii i myśli,że już ma czyste sumienie. Może pluć od nowa.
Gdyby was dopuścić do władzy to dopiero by miasto zdych... rozwiń
Avatar
Gość / 18 grudnia 2009 o 17:18
0
Gość napisał:
Wasilewski choć lepszym jest prezydentem od Pruszkowskiego to i tak ....


Lepszym ??? w czym lepszym ?? równie dobrze prezydentem tego "miasta" mógłby być Kononowicz... efekty byly by takie same
Avatar
Gość / 18 grudnia 2009 o 16:56
0
Wasilewski choć lepszym jest prezydentem od Pruszkowskiego to i tak nie będę jeszcze raz na niego głosował... to jest jedno wielkie pośmiewisko jako prezydent ... i ludzie pod nim np. pan Łątka...

Inwestycje którymi się chwalą to za mało ... jak by nie było tych inwestycji to bym był pierwszy który by go wynosił w rewolucyjnym zrywie...
Avatar
LSW / 18 grudnia 2009 o 16:02
0
Ale sobie wybraliście prezydenciula w tym swoim Lublinie. Chcieliśta prefesura to mata.
Avatar
Chłop Polski / 18 grudnia 2009 o 15:57
0
marek napisał:
I Wasielwski i Pruszkowski.....dbali i dbają przede wszystkim o własne stołki i family.....nie dłuho wybory wiec Wasilewski cośtam stara sie działać..racławickie wyczyszczone klomby z trawy i łusek armatnich, cośna drogach robią..a czy coś robi się dla chorych dzieci...dla ludzi starszych,..dla biednych?Ciekawe? Ta nasza zasrana Polska.....

ZASRANY... CO NAJWYŻEJ TO MOŻESZ BYĆ TY.... A ŻE JEST TAK JAK JEST TO ZUPEŁNIE NIE POLSKI WINA ALE JEJ OBYWATELI.KUMAJ WIĘC PACANIE CO PISZESZ BO LUDZIE ZA TEN KAWAŁEK ZIEMI KREW PRZELEWALI A TY TO GÓWNEM OBRZUCASZ.

ZASRANY... CO NAJWYŻEJ TO MOŻESZ BYĆ TY.... A ŻE JEST TAK JAK JEST TO ZUPEŁNIE NIE POLSKI WINA ALE JEJ OBYWATELI.KUMAJ WIĘC PACANIE CO PISZESZ BO LUDZIE ZA TEN KAWAŁEK ZIEMI KREW PRZELEWALI A TY TO GÓWNEM OBRZUCASZ. rozwiń
Avatar
kadrylion / 18 grudnia 2009 o 15:49
0
Pani Marzeno Jodłowska skoro Pani uważa ,że aby być Prezydentem Miasta Lublina to wystarczy umieć się podpisać i nie trzeba wiedzieć co się podpisuje to w przyszłym roku i ja startuję- do tej pory uważałem,że jestem zagłupi.Posiadam dwa wzory podpisu pełny i parafujący czy to wystarczy aby każdego miesiąca wyciągnąć rękę po 12 tyś. zł.
Zobacz wszystkie komentarze 21

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 5 w Świdniku chcą „ożywić” murale

Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 5 w Świdniku chcą „ożywić” murale 0 0

Wpadli na pomysł, jak ożywić świdnickie murale, wzięli udział w ogólnopolskim ogólnopolskim konkursie i znaleźli się wśród laureatów. Dzięki projektowi Szkoły Podstawowej nr 5 w Świdniku o ściennych malowidłach będzie można dowiedzieć się o wiele więcej niż dotychczas.

Katarzyna Kucharska z Lublina będzie świętować setne urodziny razem ze swoją rodziną. "Być kochanym, to najpiękniejsze co mam"
Magazyn

Katarzyna Kucharska z Lublina będzie świętować setne urodziny razem ze swoją rodziną. "Być kochanym, to najpiękniejsze co mam" 20 0

To będzie wyjątkowy weekend dla Katarzyny Kucharskiej. Do Lublina zjedzie rozproszona po całej Polsce cała jej wielopokoleniowa rodzina, by wspólnie z roześmianą seniorką świętować jej setne urodziny. Nikogo nie zabraknie, bo jak można byłoby nie stawić się na jubileuszu osoby bardzo kochanej?

Podwyżki dla sołtysów i przewodniczących rad osiedli z gminy Łęczna

Podwyżki dla sołtysów i przewodniczących rad osiedli z gminy Łęczna 0 0

Od stycznia sołtysi i przewodniczący rad osiedli z gminy Łęczna otrzymają podwyżkę. Wyższa dieta ma być recepta na spadające zainteresowanie objęciem tej funkcji.

Pan Marian z Markuszowa stracił w pożarze dom. Darczyńcy pomogli mu zakupić nowy

Pan Marian z Markuszowa stracił w pożarze dom. Darczyńcy pomogli mu zakupić nowy 18 4

W sierpniu ubiegłego roku drewniany dom pana Mariana z Markuszowa niemal doszczętnie spłonął, a mężczyzna tymczasowo zamieszkał u rodziny. Dzięki ofiarności darczyńców udało mu się zakupić nowy, typu holenderskiego. Pomogli strażacy, radni, sportowcy, parafianie oraz internauci.

"Zazdrośnice" Teatru ITP
21 stycznia 2020, 19:00

"Zazdrośnice" Teatru ITP 0 0

21 stycznia o godz. 19 w Centrum Transferu Wiedzy 02 na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim (al. Radziszewskiego 7) odbędzie się pokaz spektaklu "Zazdrośnice" w wykonaniu aktorów Teatru ITP.

Mieszkańcy boją się odlewni aluminium za płotem. Proszą prezydenta, aby powstrzymał inwestora

Mieszkańcy boją się odlewni aluminium za płotem. Proszą prezydenta, aby powstrzymał inwestora 18 22

Przeciw planowanej budowie odlewni aluminium protestują mieszkańcy domów stojących na pograniczu Lublina i Świdnika. Projektowana odlewnia za 40 mln zł miałaby przetapiać rocznie tysiące ton aluminiowego złomu. Sąsiedzi są przerażeni i proszą prezydenta, aby powstrzymał inwestora

Cudownie pełne miski bezdomnych kotów i psów. Mieszkańcy Hrubieszowa uzbierali dużo karmy dla zwierząt

Cudownie pełne miski bezdomnych kotów i psów. Mieszkańcy Hrubieszowa uzbierali dużo karmy dla zwierząt 0 2

Najedzą się do syta, niektóre pewnie pierwszy raz w życiu. Dzięki hojności ludzi z Hrubieszowa bezdomne psy i koty spokojnie przetrwają zimowe miesiące

Pszczółka Polski Cukier przegrała po zaciętej walce z gorzowiankami. Odpadła z Suzuki Pucharu Polski [zdjęcia]
galeria

Pszczółka Polski Cukier przegrała po zaciętej walce z gorzowiankami. Odpadła z Suzuki Pucharu Polski [zdjęcia] 3 15

Niewiele zabrakło, a Pszczółka Polski Cukier AZS UMCS Lublin sprawiłaby sensację już pierwszego dnia Suzuki Pucharu Polski Kobiet. Lublinianki podejmowały w lubelskiej hali MOSiR w ćwierćfinale tych zmagań PolskaStrefaInwestycji Enea Gorzów Wielkopolski i niemal przez całe spotkanie szły łeb w łeb z tym rywalem. Niemal, bo w czwartej kwarcie lepiej zagrali goście, którzy triumfowali 88:80

Szef Krajowej Administracji Skarbowej zapowiedział podczas wizyty w Łukowie podwyżki dla skarbówki i celników

Szef Krajowej Administracji Skarbowej zapowiedział podczas wizyty w Łukowie podwyżki dla skarbówki i celników 0 3

Piotr Walczak, szef Krajowej Administracji Skarbowej, zapowiada podwyżki dla pracowników KAS. Mówił o tym podczas wizyty w Urzędzie Skarbowym w Łukowie.

Trzeci transfer Wisły Puławy, czwarty w drodze

Trzeci transfer Wisły Puławy, czwarty w drodze 0 0

W piątek kontrakt z klubem z Puław podpisał Dominik Cheba, który ostatnio zakładał koszulkę KSZO Ostrowiec Świętokrzyski. Z kolei Wisła Sandomierz poinformowała, że do Dumy Powiśla przenosi się Dariusz Brągiel.

Otrzymali zgłoszenie o zaginięciu, znaleźli rozczłonkowane ciało kobiety
film

Otrzymali zgłoszenie o zaginięciu, znaleźli rozczłonkowane ciało kobiety 0 0