Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

17 grudnia 2009 r.
20:27
Edytuj ten wpis

Prezydent zabrał pieniądze z basenu na Bronowicach

Autor: Zdjęcie autora Dominik Smaga
0 21 A A

Pieniądze, które miały pójść na budowę basenu na Bronowicach, zasiliły budowę toru rowerowego przy Janowskiej. Tak zdecydował prezydent. Opozycja: Zlekceważono mieszkańców Bronowic, którzy zebrali tysiące podpisów.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
– Nie może być tak, żeby dzielnica, na terenie której działa 20 placówek oświatowych, była pozbawiona choćby jednego kąpieliska – przekonywał w lutym radnych Adam Głowacz, przewodniczący zarządu dzielnicy Bronowice.

Tak prosił Radę Miasta o przyjęcie obywatelskiego projektu uchwały przygotowanego przez mieszkańców Bronowic proszących o basen. Rada jednogłośnie poparła ich pomysł.

Ale prezydent uznał, że pieniądze przeznaczone na basen lepiej wydać w inny sposób. I zmienił ich przeznaczenie. Sprawa wypłynęła podczas dzisiejszej sesji Rady Miasta. Prezydent nie umiał tego wyjaśnić, a początkowo sugerował wręcz, że to rada wprowadziła taką zmianę. Choć zrobił to sam.

– Prezydent może przesuwać pieniądze na wydatki w ramach działu i takiej zmiany dokonał zarządzeniem z 30 września – wyjaśnia Irena Szumlak, skarbnik miasta.

– Na basen była kwota 400 tys. zł. 320 tys. zł przesunięto na tor rowerowy przy ul. Janowskiej – dodaje. Reszta poszła na rozpoczęcie dokumentacji kąpieliska.

Krytycy prezydenta wytoczyli ciężkie działa. – Jestem zbulwersowany, że prezydent nie wie, co podpisuje – grzmi Michał Widomski, radny niezrzeszony. – Nie jest to normalna sytuacja, gdy prezydent pytany jest o inwestycję i padają trzy odpowiedzi, a on nie wie, która jest prawidłowa. Jakiś automatyczny pilot to podpisuje? – dociekał.

– Ja podpisuję dziennie 150 kwitów i proszę nie wymagać, że będę pamiętać wszystkie. A prezydent ma ich jeszcze więcej – broni szefa w kuluarach Marzena Jodłowska, dyrektor Wydziału Inwestycji.

Opozycja twierdzi, że prezydent zlekceważył mieszkańców. – Pamiętamy, że ludzie z Bronowic zebrali parę tysięcy podpisów, żeby ten basen powstał, rozmawiali z radnymi, chodzili od klamki do klamki. Jeżeli prezydent w zaciszu gabinetu zmienia zapis, nie informując tych ludzi ani radnych, to nie jest w porządku – oburza się Piotr Kowalczyk, przewodniczący Rady Miasta (PiS)

Prezydent przyznaje, że zmiana przeznaczenia pieniędzy to był błąd. – Błąd w sensie bardziej społecznym niż technicznym – zastrzega Adam Wasilewski, prezydent Lublina. I zapewnia, że budowa basenu ruszy w przyszłym roku.

– W przyszłorocznym budżecie będą pieniądze na dokończenie dokumentacji i realizację tej inwestycji – zapewnia Krzysztof Żuk, zastępca prezydenta.

Komentarze 21

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
ZBULWERSOWANY / 11 czerwca 2010 o 21:21
0
obiektywny napisał:
Żeby ci język kołkiem stanął burasie za takie chamskie i niesprawiedliwe oceny, zgiń , przepadnij maro przebrzydła i ślepa. Nie wciskaj kitu ludziom i nawet nie porównuj tej prezydentury z poprzednią . wiem,że wszystkich lewicowców i pisowców krew zalewa bo nareszcie bez ich udziału miasto się rozwija. A was szlak trafia. Nie dziwię się znając was, ale po tym szczekaniu leci jeden z drugim do komunii i myśli,że już ma czyste sumienie. Może pluć od nowa.
Gdyby was dopuścić do władzy to dopiero by miasto zdychało ,każdy populista jest mocny w gębie . Tylko,że w życiu mu zawsze nic nie wychodzi.
Natomiast nienawidzi tych co coś potrafią i zrzuca wszelkie swe frustracje na innych.
Weż się głąbie do roboty.


Szanowny Panie.
Nie jestem z PiS-u, SLD ani innej partii. Jestem rodowitym lublinianinem. Ale za takich 2-uch ostatnich prezydentów Lublin COFNĄŁ się w rozwoju o 10 lat. Rzeszów nas mocno wyprzedził w rozwoju. Niedługo wyprzedzi nas Zamość i trzeba będzie przenieść tam stolicę województwa. Strefę wolnocłową na kolanach wybłagali od Rzeszowa. A najlepszymi pomysłami i inwestycjami są wodotryski /Pl.Wolności, ul. Okopowa/, szumy w Saskim Ogrodzie itp. Pan jest typowym klakierem. Skąd Pan przyjechał do mojego miasta. Nie chcemy takich obywateli Miasta Lublina.


Szanowny Panie.
Nie jestem z PiS-u, SLD ani innej partii. Jestem rodowitym lublinianinem. Ale za takich 2-uch ostatnich prezydentów Lublin COFNĄŁ się w rozwoju o 10 lat. Rzeszów nas mocno wyprzedził w rozwoju. Niedługo wyprzedzi nas Zamość i trzeba będzie przenieść tam stolicę województwa. Strefę wolnocłową na kolanach wybłagali od Rzeszowa. A najlepszymi pomysłami i inwestycjami są wodotryski /Pl.Wolności, ul. Okopowa/, szumy w Saskim Ogrodzie itp. Pan jest typowym klakierem. Skąd Pan przyjechał do mojego mi... rozwiń
Avatar
ZBULWERSOWANY / 11 czerwca 2010 o 20:50
0
Panie Prezydencie Wasilewski.Czas założyć zasłonę na twarz i opuścić ratusz. Nie przynoś Pan wstydu Miastu, Rodzinie i prawdziwym Przyjaciołom.
Avatar
Kubek / 19 grudnia 2009 o 01:46
0
Sorry, Panie Wasilewski, ale dobrych gospodarzy Lublina od wielu lat mieliśmy mało,
a Pan - okazał się również - słabym Gospodarzem!
Kiszka! Tradycyjna porażka naszego miasta!
Brak dobrych Zarządców!!!!
Avatar
M / 18 grudnia 2009 o 19:53
0
obiektywny napisał:
Żeby ci język kołkiem stanął burasie za takie chamskie i niesprawiedliwe oceny, zgiń , przepadnij maro przebrzydła i ślepa. Nie wciskaj kitu ludziom i nawet nie porównuj tej prezydentury z poprzednią . wiem,że wszystkich lewicowców i pisowców krew zalewa bo nareszcie bez ich udziału miasto się rozwija. A was szlak trafia. Nie dziwię się znając was, ale po tym szczekaniu leci jeden z drugim do komunii i myśli,że już ma czyste sumienie. Może pluć od nowa.
Gdyby was dopuścić do władzy to dopiero by miasto zdychało ,każdy populista jest mocny w gębie . Tylko,że w życiu mu zawsze nic nie wychodzi.
Natomiast nienawidzi tych co coś potrafią i zrzuca wszelkie swe frustracje na innych.
Weż się głąbie do roboty.


RZADZĄCY miASTEM POWINIEN BYĆ pRAWDZIWY GOSPODARZ ,NIE POWINIEN MIEĆ ZNACZENIA ŻADEN KLUCZ PARTYJNI I RADNI mIEJSCY TEŻ POWINNI BYĆ APARTYJNI A NIE CIĄGLE JAKIEŚ SPORY PARTYJNE ,TO NICZEMU NIE SŁUŻY . mIASTO POWINNO SIĘ ROZWIJAĆ PONAD PODZIAŁAMI


RZADZĄCY miASTEM POWINIEN BYĆ pRAWDZIWY GOSPODARZ ,NIE POWINIEN MIEĆ ZNACZENIA ŻADEN KLUCZ PARTYJNI I RADNI mIEJSCY TEŻ POWINNI BYĆ APARTYJNI A NIE CIĄGLE JAKIEŚ SPORY PARTYJNE ,TO NICZEMU NIE SŁUŻY . mIASTO POWINNO SIĘ ROZWIJAĆ PONAD PODZIAŁAMI rozwiń
Avatar
obiektywny / 18 grudnia 2009 o 19:13
0
Gość napisał:
Lepszym ??? w czym lepszym ?? równie dobrze prezydentem tego "miasta" mógłby być Kononowicz... efekty byly by takie same

Żeby ci język kołkiem stanął burasie za takie chamskie i niesprawiedliwe oceny, zgiń , przepadnij maro przebrzydła i ślepa. Nie wciskaj kitu ludziom i nawet nie porównuj tej prezydentury z poprzednią . wiem,że wszystkich lewicowców i pisowców krew zalewa bo nareszcie bez ich udziału miasto się rozwija. A was szlak trafia. Nie dziwię się znając was, ale po tym szczekaniu leci jeden z drugim do komunii i myśli,że już ma czyste sumienie. Może pluć od nowa.
Gdyby was dopuścić do władzy to dopiero by miasto zdychało ,każdy populista jest mocny w gębie . Tylko,że w życiu mu zawsze nic nie wychodzi.
Natomiast nienawidzi tych co coś potrafią i zrzuca wszelkie swe frustracje na innych.
Weż się głąbie do roboty.

Żeby ci język kołkiem stanął burasie za takie chamskie i niesprawiedliwe oceny, zgiń , przepadnij maro przebrzydła i ślepa. Nie wciskaj kitu ludziom i nawet nie porównuj tej prezydentury z poprzednią . wiem,że wszystkich lewicowców i pisowców krew zalewa bo nareszcie bez ich udziału miasto się rozwija. A was szlak trafia. Nie dziwię się znając was, ale po tym szczekaniu leci jeden z drugim do komunii i myśli,że już ma czyste sumienie. Może pluć od nowa.
Gdyby was dopuścić do władzy to dopiero by miasto zdych... rozwiń
Avatar
Gość / 18 grudnia 2009 o 17:18
0
Gość napisał:
Wasilewski choć lepszym jest prezydentem od Pruszkowskiego to i tak ....


Lepszym ??? w czym lepszym ?? równie dobrze prezydentem tego "miasta" mógłby być Kononowicz... efekty byly by takie same
Avatar
Gość / 18 grudnia 2009 o 16:56
0
Wasilewski choć lepszym jest prezydentem od Pruszkowskiego to i tak nie będę jeszcze raz na niego głosował... to jest jedno wielkie pośmiewisko jako prezydent ... i ludzie pod nim np. pan Łątka...

Inwestycje którymi się chwalą to za mało ... jak by nie było tych inwestycji to bym był pierwszy który by go wynosił w rewolucyjnym zrywie...
Avatar
LSW / 18 grudnia 2009 o 16:02
0
Ale sobie wybraliście prezydenciula w tym swoim Lublinie. Chcieliśta prefesura to mata.
Avatar
Chłop Polski / 18 grudnia 2009 o 15:57
0
marek napisał:
I Wasielwski i Pruszkowski.....dbali i dbają przede wszystkim o własne stołki i family.....nie dłuho wybory wiec Wasilewski cośtam stara sie działać..racławickie wyczyszczone klomby z trawy i łusek armatnich, cośna drogach robią..a czy coś robi się dla chorych dzieci...dla ludzi starszych,..dla biednych?Ciekawe? Ta nasza zasrana Polska.....

ZASRANY... CO NAJWYŻEJ TO MOŻESZ BYĆ TY.... A ŻE JEST TAK JAK JEST TO ZUPEŁNIE NIE POLSKI WINA ALE JEJ OBYWATELI.KUMAJ WIĘC PACANIE CO PISZESZ BO LUDZIE ZA TEN KAWAŁEK ZIEMI KREW PRZELEWALI A TY TO GÓWNEM OBRZUCASZ.

ZASRANY... CO NAJWYŻEJ TO MOŻESZ BYĆ TY.... A ŻE JEST TAK JAK JEST TO ZUPEŁNIE NIE POLSKI WINA ALE JEJ OBYWATELI.KUMAJ WIĘC PACANIE CO PISZESZ BO LUDZIE ZA TEN KAWAŁEK ZIEMI KREW PRZELEWALI A TY TO GÓWNEM OBRZUCASZ. rozwiń
Avatar
kadrylion / 18 grudnia 2009 o 15:49
0
Pani Marzeno Jodłowska skoro Pani uważa ,że aby być Prezydentem Miasta Lublina to wystarczy umieć się podpisać i nie trzeba wiedzieć co się podpisuje to w przyszłym roku i ja startuję- do tej pory uważałem,że jestem zagłupi.Posiadam dwa wzory podpisu pełny i parafujący czy to wystarczy aby każdego miesiąca wyciągnąć rękę po 12 tyś. zł.
Avatar
ZBULWERSOWANY / 11 czerwca 2010 o 21:21
0
obiektywny napisał:
Żeby ci język kołkiem stanął burasie za takie chamskie i niesprawiedliwe oceny, zgiń , przepadnij maro przebrzydła i ślepa. Nie wciskaj kitu ludziom i nawet nie porównuj tej prezydentury z poprzednią . wiem,że wszystkich lewicowców i pisowców krew zalewa bo nareszcie bez ich udziału miasto się rozwija. A was szlak trafia. Nie dziwię się znając was, ale po tym szczekaniu leci jeden z drugim do komunii i myśli,że już ma czyste sumienie. Może pluć od nowa.
Gdyby was dopuścić do władzy to dopiero by miasto zdychało ,każdy populista jest mocny w gębie . Tylko,że w życiu mu zawsze nic nie wychodzi.
Natomiast nienawidzi tych co coś potrafią i zrzuca wszelkie swe frustracje na innych.
Weż się głąbie do roboty.


Szanowny Panie.
Nie jestem z PiS-u, SLD ani innej partii. Jestem rodowitym lublinianinem. Ale za takich 2-uch ostatnich prezydentów Lublin COFNĄŁ się w rozwoju o 10 lat. Rzeszów nas mocno wyprzedził w rozwoju. Niedługo wyprzedzi nas Zamość i trzeba będzie przenieść tam stolicę województwa. Strefę wolnocłową na kolanach wybłagali od Rzeszowa. A najlepszymi pomysłami i inwestycjami są wodotryski /Pl.Wolności, ul. Okopowa/, szumy w Saskim Ogrodzie itp. Pan jest typowym klakierem. Skąd Pan przyjechał do mojego miasta. Nie chcemy takich obywateli Miasta Lublina.


Szanowny Panie.
Nie jestem z PiS-u, SLD ani innej partii. Jestem rodowitym lublinianinem. Ale za takich 2-uch ostatnich prezydentów Lublin COFNĄŁ się w rozwoju o 10 lat. Rzeszów nas mocno wyprzedził w rozwoju. Niedługo wyprzedzi nas Zamość i trzeba będzie przenieść tam stolicę województwa. Strefę wolnocłową na kolanach wybłagali od Rzeszowa. A najlepszymi pomysłami i inwestycjami są wodotryski /Pl.Wolności, ul. Okopowa/, szumy w Saskim Ogrodzie itp. Pan jest typowym klakierem. Skąd Pan przyjechał do mojego mi... rozwiń
Avatar
ZBULWERSOWANY / 11 czerwca 2010 o 20:50
0
Panie Prezydencie Wasilewski.Czas założyć zasłonę na twarz i opuścić ratusz. Nie przynoś Pan wstydu Miastu, Rodzinie i prawdziwym Przyjaciołom.
Avatar
Kubek / 19 grudnia 2009 o 01:46
0
Sorry, Panie Wasilewski, ale dobrych gospodarzy Lublina od wielu lat mieliśmy mało,
a Pan - okazał się również - słabym Gospodarzem!
Kiszka! Tradycyjna porażka naszego miasta!
Brak dobrych Zarządców!!!!
Avatar
M / 18 grudnia 2009 o 19:53
0
obiektywny napisał:
Żeby ci język kołkiem stanął burasie za takie chamskie i niesprawiedliwe oceny, zgiń , przepadnij maro przebrzydła i ślepa. Nie wciskaj kitu ludziom i nawet nie porównuj tej prezydentury z poprzednią . wiem,że wszystkich lewicowców i pisowców krew zalewa bo nareszcie bez ich udziału miasto się rozwija. A was szlak trafia. Nie dziwię się znając was, ale po tym szczekaniu leci jeden z drugim do komunii i myśli,że już ma czyste sumienie. Może pluć od nowa.
Gdyby was dopuścić do władzy to dopiero by miasto zdychało ,każdy populista jest mocny w gębie . Tylko,że w życiu mu zawsze nic nie wychodzi.
Natomiast nienawidzi tych co coś potrafią i zrzuca wszelkie swe frustracje na innych.
Weż się głąbie do roboty.


RZADZĄCY miASTEM POWINIEN BYĆ pRAWDZIWY GOSPODARZ ,NIE POWINIEN MIEĆ ZNACZENIA ŻADEN KLUCZ PARTYJNI I RADNI mIEJSCY TEŻ POWINNI BYĆ APARTYJNI A NIE CIĄGLE JAKIEŚ SPORY PARTYJNE ,TO NICZEMU NIE SŁUŻY . mIASTO POWINNO SIĘ ROZWIJAĆ PONAD PODZIAŁAMI


RZADZĄCY miASTEM POWINIEN BYĆ pRAWDZIWY GOSPODARZ ,NIE POWINIEN MIEĆ ZNACZENIA ŻADEN KLUCZ PARTYJNI I RADNI mIEJSCY TEŻ POWINNI BYĆ APARTYJNI A NIE CIĄGLE JAKIEŚ SPORY PARTYJNE ,TO NICZEMU NIE SŁUŻY . mIASTO POWINNO SIĘ ROZWIJAĆ PONAD PODZIAŁAMI rozwiń
Avatar
obiektywny / 18 grudnia 2009 o 19:13
0
Gość napisał:
Lepszym ??? w czym lepszym ?? równie dobrze prezydentem tego "miasta" mógłby być Kononowicz... efekty byly by takie same

Żeby ci język kołkiem stanął burasie za takie chamskie i niesprawiedliwe oceny, zgiń , przepadnij maro przebrzydła i ślepa. Nie wciskaj kitu ludziom i nawet nie porównuj tej prezydentury z poprzednią . wiem,że wszystkich lewicowców i pisowców krew zalewa bo nareszcie bez ich udziału miasto się rozwija. A was szlak trafia. Nie dziwię się znając was, ale po tym szczekaniu leci jeden z drugim do komunii i myśli,że już ma czyste sumienie. Może pluć od nowa.
Gdyby was dopuścić do władzy to dopiero by miasto zdychało ,każdy populista jest mocny w gębie . Tylko,że w życiu mu zawsze nic nie wychodzi.
Natomiast nienawidzi tych co coś potrafią i zrzuca wszelkie swe frustracje na innych.
Weż się głąbie do roboty.

Żeby ci język kołkiem stanął burasie za takie chamskie i niesprawiedliwe oceny, zgiń , przepadnij maro przebrzydła i ślepa. Nie wciskaj kitu ludziom i nawet nie porównuj tej prezydentury z poprzednią . wiem,że wszystkich lewicowców i pisowców krew zalewa bo nareszcie bez ich udziału miasto się rozwija. A was szlak trafia. Nie dziwię się znając was, ale po tym szczekaniu leci jeden z drugim do komunii i myśli,że już ma czyste sumienie. Może pluć od nowa.
Gdyby was dopuścić do władzy to dopiero by miasto zdych... rozwiń
Avatar
Gość / 18 grudnia 2009 o 17:18
0
Gość napisał:
Wasilewski choć lepszym jest prezydentem od Pruszkowskiego to i tak ....


Lepszym ??? w czym lepszym ?? równie dobrze prezydentem tego "miasta" mógłby być Kononowicz... efekty byly by takie same
Avatar
Gość / 18 grudnia 2009 o 16:56
0
Wasilewski choć lepszym jest prezydentem od Pruszkowskiego to i tak nie będę jeszcze raz na niego głosował... to jest jedno wielkie pośmiewisko jako prezydent ... i ludzie pod nim np. pan Łątka...

Inwestycje którymi się chwalą to za mało ... jak by nie było tych inwestycji to bym był pierwszy który by go wynosił w rewolucyjnym zrywie...
Avatar
LSW / 18 grudnia 2009 o 16:02
0
Ale sobie wybraliście prezydenciula w tym swoim Lublinie. Chcieliśta prefesura to mata.
Avatar
Chłop Polski / 18 grudnia 2009 o 15:57
0
marek napisał:
I Wasielwski i Pruszkowski.....dbali i dbają przede wszystkim o własne stołki i family.....nie dłuho wybory wiec Wasilewski cośtam stara sie działać..racławickie wyczyszczone klomby z trawy i łusek armatnich, cośna drogach robią..a czy coś robi się dla chorych dzieci...dla ludzi starszych,..dla biednych?Ciekawe? Ta nasza zasrana Polska.....

ZASRANY... CO NAJWYŻEJ TO MOŻESZ BYĆ TY.... A ŻE JEST TAK JAK JEST TO ZUPEŁNIE NIE POLSKI WINA ALE JEJ OBYWATELI.KUMAJ WIĘC PACANIE CO PISZESZ BO LUDZIE ZA TEN KAWAŁEK ZIEMI KREW PRZELEWALI A TY TO GÓWNEM OBRZUCASZ.

ZASRANY... CO NAJWYŻEJ TO MOŻESZ BYĆ TY.... A ŻE JEST TAK JAK JEST TO ZUPEŁNIE NIE POLSKI WINA ALE JEJ OBYWATELI.KUMAJ WIĘC PACANIE CO PISZESZ BO LUDZIE ZA TEN KAWAŁEK ZIEMI KREW PRZELEWALI A TY TO GÓWNEM OBRZUCASZ. rozwiń
Avatar
kadrylion / 18 grudnia 2009 o 15:49
0
Pani Marzeno Jodłowska skoro Pani uważa ,że aby być Prezydentem Miasta Lublina to wystarczy umieć się podpisać i nie trzeba wiedzieć co się podpisuje to w przyszłym roku i ja startuję- do tej pory uważałem,że jestem zagłupi.Posiadam dwa wzory podpisu pełny i parafujący czy to wystarczy aby każdego miesiąca wyciągnąć rękę po 12 tyś. zł.