Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

17 grudnia 2009 r.
20:27
Edytuj ten wpis

Prezydent zabrał pieniądze z basenu na Bronowicach

Autor: Zdjęcie autora Dominik Smaga
0 21 A A

Pieniądze, które miały pójść na budowę basenu na Bronowicach, zasiliły budowę toru rowerowego przy Janowskiej. Tak zdecydował prezydent. Opozycja: Zlekceważono mieszkańców Bronowic, którzy zebrali tysiące podpisów.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
– Nie może być tak, żeby dzielnica, na terenie której działa 20 placówek oświatowych, była pozbawiona choćby jednego kąpieliska – przekonywał w lutym radnych Adam Głowacz, przewodniczący zarządu dzielnicy Bronowice.

Tak prosił Radę Miasta o przyjęcie obywatelskiego projektu uchwały przygotowanego przez mieszkańców Bronowic proszących o basen. Rada jednogłośnie poparła ich pomysł.

Ale prezydent uznał, że pieniądze przeznaczone na basen lepiej wydać w inny sposób. I zmienił ich przeznaczenie. Sprawa wypłynęła podczas dzisiejszej sesji Rady Miasta. Prezydent nie umiał tego wyjaśnić, a początkowo sugerował wręcz, że to rada wprowadziła taką zmianę. Choć zrobił to sam.

– Prezydent może przesuwać pieniądze na wydatki w ramach działu i takiej zmiany dokonał zarządzeniem z 30 września – wyjaśnia Irena Szumlak, skarbnik miasta.

– Na basen była kwota 400 tys. zł. 320 tys. zł przesunięto na tor rowerowy przy ul. Janowskiej – dodaje. Reszta poszła na rozpoczęcie dokumentacji kąpieliska.

Krytycy prezydenta wytoczyli ciężkie działa. – Jestem zbulwersowany, że prezydent nie wie, co podpisuje – grzmi Michał Widomski, radny niezrzeszony. – Nie jest to normalna sytuacja, gdy prezydent pytany jest o inwestycję i padają trzy odpowiedzi, a on nie wie, która jest prawidłowa. Jakiś automatyczny pilot to podpisuje? – dociekał.

– Ja podpisuję dziennie 150 kwitów i proszę nie wymagać, że będę pamiętać wszystkie. A prezydent ma ich jeszcze więcej – broni szefa w kuluarach Marzena Jodłowska, dyrektor Wydziału Inwestycji.

Opozycja twierdzi, że prezydent zlekceważył mieszkańców. – Pamiętamy, że ludzie z Bronowic zebrali parę tysięcy podpisów, żeby ten basen powstał, rozmawiali z radnymi, chodzili od klamki do klamki. Jeżeli prezydent w zaciszu gabinetu zmienia zapis, nie informując tych ludzi ani radnych, to nie jest w porządku – oburza się Piotr Kowalczyk, przewodniczący Rady Miasta (PiS)

Prezydent przyznaje, że zmiana przeznaczenia pieniędzy to był błąd. – Błąd w sensie bardziej społecznym niż technicznym – zastrzega Adam Wasilewski, prezydent Lublina. I zapewnia, że budowa basenu ruszy w przyszłym roku.

– W przyszłorocznym budżecie będą pieniądze na dokończenie dokumentacji i realizację tej inwestycji – zapewnia Krzysztof Żuk, zastępca prezydenta.

Komentarze 21

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
ZBULWERSOWANY / 11 czerwca 2010 o 21:21
0
obiektywny napisał:
Żeby ci język kołkiem stanął burasie za takie chamskie i niesprawiedliwe oceny, zgiń , przepadnij maro przebrzydła i ślepa. Nie wciskaj kitu ludziom i nawet nie porównuj tej prezydentury z poprzednią . wiem,że wszystkich lewicowców i pisowców krew zalewa bo nareszcie bez ich udziału miasto się rozwija. A was szlak trafia. Nie dziwię się znając was, ale po tym szczekaniu leci jeden z drugim do komunii i myśli,że już ma czyste sumienie. Może pluć od nowa.
Gdyby was dopuścić do władzy to dopiero by miasto zdychało ,każdy populista jest mocny w gębie . Tylko,że w życiu mu zawsze nic nie wychodzi.
Natomiast nienawidzi tych co coś potrafią i zrzuca wszelkie swe frustracje na innych.
Weż się głąbie do roboty.


Szanowny Panie.
Nie jestem z PiS-u, SLD ani innej partii. Jestem rodowitym lublinianinem. Ale za takich 2-uch ostatnich prezydentów Lublin COFNĄŁ się w rozwoju o 10 lat. Rzeszów nas mocno wyprzedził w rozwoju. Niedługo wyprzedzi nas Zamość i trzeba będzie przenieść tam stolicę województwa. Strefę wolnocłową na kolanach wybłagali od Rzeszowa. A najlepszymi pomysłami i inwestycjami są wodotryski /Pl.Wolności, ul. Okopowa/, szumy w Saskim Ogrodzie itp. Pan jest typowym klakierem. Skąd Pan przyjechał do mojego miasta. Nie chcemy takich obywateli Miasta Lublina.


Szanowny Panie.
Nie jestem z PiS-u, SLD ani innej partii. Jestem rodowitym lublinianinem. Ale za takich 2-uch ostatnich prezydentów Lublin COFNĄŁ się w rozwoju o 10 lat. Rzeszów nas mocno wyprzedził w rozwoju. Niedługo wyprzedzi nas Zamość i trzeba będzie przenieść tam stolicę województwa. Strefę wolnocłową na kolanach wybłagali od Rzeszowa. A najlepszymi pomysłami i inwestycjami są wodotryski /Pl.Wolności, ul. Okopowa/, szumy w Saskim Ogrodzie itp. Pan jest typowym klakierem. Skąd Pan przyjechał do mojego mi... rozwiń
Avatar
ZBULWERSOWANY / 11 czerwca 2010 o 20:50
0
Panie Prezydencie Wasilewski.Czas założyć zasłonę na twarz i opuścić ratusz. Nie przynoś Pan wstydu Miastu, Rodzinie i prawdziwym Przyjaciołom.
Avatar
Kubek / 19 grudnia 2009 o 01:46
0
Sorry, Panie Wasilewski, ale dobrych gospodarzy Lublina od wielu lat mieliśmy mało,
a Pan - okazał się również - słabym Gospodarzem!
Kiszka! Tradycyjna porażka naszego miasta!
Brak dobrych Zarządców!!!!
Avatar
M / 18 grudnia 2009 o 19:53
0
obiektywny napisał:
Żeby ci język kołkiem stanął burasie za takie chamskie i niesprawiedliwe oceny, zgiń , przepadnij maro przebrzydła i ślepa. Nie wciskaj kitu ludziom i nawet nie porównuj tej prezydentury z poprzednią . wiem,że wszystkich lewicowców i pisowców krew zalewa bo nareszcie bez ich udziału miasto się rozwija. A was szlak trafia. Nie dziwię się znając was, ale po tym szczekaniu leci jeden z drugim do komunii i myśli,że już ma czyste sumienie. Może pluć od nowa.
Gdyby was dopuścić do władzy to dopiero by miasto zdychało ,każdy populista jest mocny w gębie . Tylko,że w życiu mu zawsze nic nie wychodzi.
Natomiast nienawidzi tych co coś potrafią i zrzuca wszelkie swe frustracje na innych.
Weż się głąbie do roboty.


RZADZĄCY miASTEM POWINIEN BYĆ pRAWDZIWY GOSPODARZ ,NIE POWINIEN MIEĆ ZNACZENIA ŻADEN KLUCZ PARTYJNI I RADNI mIEJSCY TEŻ POWINNI BYĆ APARTYJNI A NIE CIĄGLE JAKIEŚ SPORY PARTYJNE ,TO NICZEMU NIE SŁUŻY . mIASTO POWINNO SIĘ ROZWIJAĆ PONAD PODZIAŁAMI


RZADZĄCY miASTEM POWINIEN BYĆ pRAWDZIWY GOSPODARZ ,NIE POWINIEN MIEĆ ZNACZENIA ŻADEN KLUCZ PARTYJNI I RADNI mIEJSCY TEŻ POWINNI BYĆ APARTYJNI A NIE CIĄGLE JAKIEŚ SPORY PARTYJNE ,TO NICZEMU NIE SŁUŻY . mIASTO POWINNO SIĘ ROZWIJAĆ PONAD PODZIAŁAMI rozwiń
Avatar
obiektywny / 18 grudnia 2009 o 19:13
0
Gość napisał:
Lepszym ??? w czym lepszym ?? równie dobrze prezydentem tego "miasta" mógłby być Kononowicz... efekty byly by takie same

Żeby ci język kołkiem stanął burasie za takie chamskie i niesprawiedliwe oceny, zgiń , przepadnij maro przebrzydła i ślepa. Nie wciskaj kitu ludziom i nawet nie porównuj tej prezydentury z poprzednią . wiem,że wszystkich lewicowców i pisowców krew zalewa bo nareszcie bez ich udziału miasto się rozwija. A was szlak trafia. Nie dziwię się znając was, ale po tym szczekaniu leci jeden z drugim do komunii i myśli,że już ma czyste sumienie. Może pluć od nowa.
Gdyby was dopuścić do władzy to dopiero by miasto zdychało ,każdy populista jest mocny w gębie . Tylko,że w życiu mu zawsze nic nie wychodzi.
Natomiast nienawidzi tych co coś potrafią i zrzuca wszelkie swe frustracje na innych.
Weż się głąbie do roboty.

Żeby ci język kołkiem stanął burasie za takie chamskie i niesprawiedliwe oceny, zgiń , przepadnij maro przebrzydła i ślepa. Nie wciskaj kitu ludziom i nawet nie porównuj tej prezydentury z poprzednią . wiem,że wszystkich lewicowców i pisowców krew zalewa bo nareszcie bez ich udziału miasto się rozwija. A was szlak trafia. Nie dziwię się znając was, ale po tym szczekaniu leci jeden z drugim do komunii i myśli,że już ma czyste sumienie. Może pluć od nowa.
Gdyby was dopuścić do władzy to dopiero by miasto zdych... rozwiń
Avatar
Gość / 18 grudnia 2009 o 17:18
0
Gość napisał:
Wasilewski choć lepszym jest prezydentem od Pruszkowskiego to i tak ....


Lepszym ??? w czym lepszym ?? równie dobrze prezydentem tego "miasta" mógłby być Kononowicz... efekty byly by takie same
Avatar
Gość / 18 grudnia 2009 o 16:56
0
Wasilewski choć lepszym jest prezydentem od Pruszkowskiego to i tak nie będę jeszcze raz na niego głosował... to jest jedno wielkie pośmiewisko jako prezydent ... i ludzie pod nim np. pan Łątka...

Inwestycje którymi się chwalą to za mało ... jak by nie było tych inwestycji to bym był pierwszy który by go wynosił w rewolucyjnym zrywie...
Avatar
LSW / 18 grudnia 2009 o 16:02
0
Ale sobie wybraliście prezydenciula w tym swoim Lublinie. Chcieliśta prefesura to mata.
Avatar
Chłop Polski / 18 grudnia 2009 o 15:57
0
marek napisał:
I Wasielwski i Pruszkowski.....dbali i dbają przede wszystkim o własne stołki i family.....nie dłuho wybory wiec Wasilewski cośtam stara sie działać..racławickie wyczyszczone klomby z trawy i łusek armatnich, cośna drogach robią..a czy coś robi się dla chorych dzieci...dla ludzi starszych,..dla biednych?Ciekawe? Ta nasza zasrana Polska.....

ZASRANY... CO NAJWYŻEJ TO MOŻESZ BYĆ TY.... A ŻE JEST TAK JAK JEST TO ZUPEŁNIE NIE POLSKI WINA ALE JEJ OBYWATELI.KUMAJ WIĘC PACANIE CO PISZESZ BO LUDZIE ZA TEN KAWAŁEK ZIEMI KREW PRZELEWALI A TY TO GÓWNEM OBRZUCASZ.

ZASRANY... CO NAJWYŻEJ TO MOŻESZ BYĆ TY.... A ŻE JEST TAK JAK JEST TO ZUPEŁNIE NIE POLSKI WINA ALE JEJ OBYWATELI.KUMAJ WIĘC PACANIE CO PISZESZ BO LUDZIE ZA TEN KAWAŁEK ZIEMI KREW PRZELEWALI A TY TO GÓWNEM OBRZUCASZ. rozwiń
Avatar
kadrylion / 18 grudnia 2009 o 15:49
0
Pani Marzeno Jodłowska skoro Pani uważa ,że aby być Prezydentem Miasta Lublina to wystarczy umieć się podpisać i nie trzeba wiedzieć co się podpisuje to w przyszłym roku i ja startuję- do tej pory uważałem,że jestem zagłupi.Posiadam dwa wzory podpisu pełny i parafujący czy to wystarczy aby każdego miesiąca wyciągnąć rękę po 12 tyś. zł.
Avatar
ZBULWERSOWANY / 11 czerwca 2010 o 21:21
0
obiektywny napisał:
Żeby ci język kołkiem stanął burasie za takie chamskie i niesprawiedliwe oceny, zgiń , przepadnij maro przebrzydła i ślepa. Nie wciskaj kitu ludziom i nawet nie porównuj tej prezydentury z poprzednią . wiem,że wszystkich lewicowców i pisowców krew zalewa bo nareszcie bez ich udziału miasto się rozwija. A was szlak trafia. Nie dziwię się znając was, ale po tym szczekaniu leci jeden z drugim do komunii i myśli,że już ma czyste sumienie. Może pluć od nowa.
Gdyby was dopuścić do władzy to dopiero by miasto zdychało ,każdy populista jest mocny w gębie . Tylko,że w życiu mu zawsze nic nie wychodzi.
Natomiast nienawidzi tych co coś potrafią i zrzuca wszelkie swe frustracje na innych.
Weż się głąbie do roboty.


Szanowny Panie.
Nie jestem z PiS-u, SLD ani innej partii. Jestem rodowitym lublinianinem. Ale za takich 2-uch ostatnich prezydentów Lublin COFNĄŁ się w rozwoju o 10 lat. Rzeszów nas mocno wyprzedził w rozwoju. Niedługo wyprzedzi nas Zamość i trzeba będzie przenieść tam stolicę województwa. Strefę wolnocłową na kolanach wybłagali od Rzeszowa. A najlepszymi pomysłami i inwestycjami są wodotryski /Pl.Wolności, ul. Okopowa/, szumy w Saskim Ogrodzie itp. Pan jest typowym klakierem. Skąd Pan przyjechał do mojego miasta. Nie chcemy takich obywateli Miasta Lublina.


Szanowny Panie.
Nie jestem z PiS-u, SLD ani innej partii. Jestem rodowitym lublinianinem. Ale za takich 2-uch ostatnich prezydentów Lublin COFNĄŁ się w rozwoju o 10 lat. Rzeszów nas mocno wyprzedził w rozwoju. Niedługo wyprzedzi nas Zamość i trzeba będzie przenieść tam stolicę województwa. Strefę wolnocłową na kolanach wybłagali od Rzeszowa. A najlepszymi pomysłami i inwestycjami są wodotryski /Pl.Wolności, ul. Okopowa/, szumy w Saskim Ogrodzie itp. Pan jest typowym klakierem. Skąd Pan przyjechał do mojego mi... rozwiń
Avatar
ZBULWERSOWANY / 11 czerwca 2010 o 20:50
0
Panie Prezydencie Wasilewski.Czas założyć zasłonę na twarz i opuścić ratusz. Nie przynoś Pan wstydu Miastu, Rodzinie i prawdziwym Przyjaciołom.
Avatar
Kubek / 19 grudnia 2009 o 01:46
0
Sorry, Panie Wasilewski, ale dobrych gospodarzy Lublina od wielu lat mieliśmy mało,
a Pan - okazał się również - słabym Gospodarzem!
Kiszka! Tradycyjna porażka naszego miasta!
Brak dobrych Zarządców!!!!
Avatar
M / 18 grudnia 2009 o 19:53
0
obiektywny napisał:
Żeby ci język kołkiem stanął burasie za takie chamskie i niesprawiedliwe oceny, zgiń , przepadnij maro przebrzydła i ślepa. Nie wciskaj kitu ludziom i nawet nie porównuj tej prezydentury z poprzednią . wiem,że wszystkich lewicowców i pisowców krew zalewa bo nareszcie bez ich udziału miasto się rozwija. A was szlak trafia. Nie dziwię się znając was, ale po tym szczekaniu leci jeden z drugim do komunii i myśli,że już ma czyste sumienie. Może pluć od nowa.
Gdyby was dopuścić do władzy to dopiero by miasto zdychało ,każdy populista jest mocny w gębie . Tylko,że w życiu mu zawsze nic nie wychodzi.
Natomiast nienawidzi tych co coś potrafią i zrzuca wszelkie swe frustracje na innych.
Weż się głąbie do roboty.


RZADZĄCY miASTEM POWINIEN BYĆ pRAWDZIWY GOSPODARZ ,NIE POWINIEN MIEĆ ZNACZENIA ŻADEN KLUCZ PARTYJNI I RADNI mIEJSCY TEŻ POWINNI BYĆ APARTYJNI A NIE CIĄGLE JAKIEŚ SPORY PARTYJNE ,TO NICZEMU NIE SŁUŻY . mIASTO POWINNO SIĘ ROZWIJAĆ PONAD PODZIAŁAMI


RZADZĄCY miASTEM POWINIEN BYĆ pRAWDZIWY GOSPODARZ ,NIE POWINIEN MIEĆ ZNACZENIA ŻADEN KLUCZ PARTYJNI I RADNI mIEJSCY TEŻ POWINNI BYĆ APARTYJNI A NIE CIĄGLE JAKIEŚ SPORY PARTYJNE ,TO NICZEMU NIE SŁUŻY . mIASTO POWINNO SIĘ ROZWIJAĆ PONAD PODZIAŁAMI rozwiń
Avatar
obiektywny / 18 grudnia 2009 o 19:13
0
Gość napisał:
Lepszym ??? w czym lepszym ?? równie dobrze prezydentem tego "miasta" mógłby być Kononowicz... efekty byly by takie same

Żeby ci język kołkiem stanął burasie za takie chamskie i niesprawiedliwe oceny, zgiń , przepadnij maro przebrzydła i ślepa. Nie wciskaj kitu ludziom i nawet nie porównuj tej prezydentury z poprzednią . wiem,że wszystkich lewicowców i pisowców krew zalewa bo nareszcie bez ich udziału miasto się rozwija. A was szlak trafia. Nie dziwię się znając was, ale po tym szczekaniu leci jeden z drugim do komunii i myśli,że już ma czyste sumienie. Może pluć od nowa.
Gdyby was dopuścić do władzy to dopiero by miasto zdychało ,każdy populista jest mocny w gębie . Tylko,że w życiu mu zawsze nic nie wychodzi.
Natomiast nienawidzi tych co coś potrafią i zrzuca wszelkie swe frustracje na innych.
Weż się głąbie do roboty.

Żeby ci język kołkiem stanął burasie za takie chamskie i niesprawiedliwe oceny, zgiń , przepadnij maro przebrzydła i ślepa. Nie wciskaj kitu ludziom i nawet nie porównuj tej prezydentury z poprzednią . wiem,że wszystkich lewicowców i pisowców krew zalewa bo nareszcie bez ich udziału miasto się rozwija. A was szlak trafia. Nie dziwię się znając was, ale po tym szczekaniu leci jeden z drugim do komunii i myśli,że już ma czyste sumienie. Może pluć od nowa.
Gdyby was dopuścić do władzy to dopiero by miasto zdych... rozwiń
Avatar
Gość / 18 grudnia 2009 o 17:18
0
Gość napisał:
Wasilewski choć lepszym jest prezydentem od Pruszkowskiego to i tak ....


Lepszym ??? w czym lepszym ?? równie dobrze prezydentem tego "miasta" mógłby być Kononowicz... efekty byly by takie same
Avatar
Gość / 18 grudnia 2009 o 16:56
0
Wasilewski choć lepszym jest prezydentem od Pruszkowskiego to i tak nie będę jeszcze raz na niego głosował... to jest jedno wielkie pośmiewisko jako prezydent ... i ludzie pod nim np. pan Łątka...

Inwestycje którymi się chwalą to za mało ... jak by nie było tych inwestycji to bym był pierwszy który by go wynosił w rewolucyjnym zrywie...
Avatar
LSW / 18 grudnia 2009 o 16:02
0
Ale sobie wybraliście prezydenciula w tym swoim Lublinie. Chcieliśta prefesura to mata.
Avatar
Chłop Polski / 18 grudnia 2009 o 15:57
0
marek napisał:
I Wasielwski i Pruszkowski.....dbali i dbają przede wszystkim o własne stołki i family.....nie dłuho wybory wiec Wasilewski cośtam stara sie działać..racławickie wyczyszczone klomby z trawy i łusek armatnich, cośna drogach robią..a czy coś robi się dla chorych dzieci...dla ludzi starszych,..dla biednych?Ciekawe? Ta nasza zasrana Polska.....

ZASRANY... CO NAJWYŻEJ TO MOŻESZ BYĆ TY.... A ŻE JEST TAK JAK JEST TO ZUPEŁNIE NIE POLSKI WINA ALE JEJ OBYWATELI.KUMAJ WIĘC PACANIE CO PISZESZ BO LUDZIE ZA TEN KAWAŁEK ZIEMI KREW PRZELEWALI A TY TO GÓWNEM OBRZUCASZ.

ZASRANY... CO NAJWYŻEJ TO MOŻESZ BYĆ TY.... A ŻE JEST TAK JAK JEST TO ZUPEŁNIE NIE POLSKI WINA ALE JEJ OBYWATELI.KUMAJ WIĘC PACANIE CO PISZESZ BO LUDZIE ZA TEN KAWAŁEK ZIEMI KREW PRZELEWALI A TY TO GÓWNEM OBRZUCASZ. rozwiń
Avatar
kadrylion / 18 grudnia 2009 o 15:49
0
Pani Marzeno Jodłowska skoro Pani uważa ,że aby być Prezydentem Miasta Lublina to wystarczy umieć się podpisać i nie trzeba wiedzieć co się podpisuje to w przyszłym roku i ja startuję- do tej pory uważałem,że jestem zagłupi.Posiadam dwa wzory podpisu pełny i parafujący czy to wystarczy aby każdego miesiąca wyciągnąć rękę po 12 tyś. zł.
Zobacz wszystkie komentarze 21

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 14 listopada 2018 r.

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 14 listopada 2018 r. 0 0

Czy powstanie koalicja w nowej Radzie Miasta Puławy?

Czy powstanie koalicja w nowej Radzie Miasta Puławy? 5 25

Największe szanse na utrzymanie stanowiska przewodniczącej rady miasta Puławy ma Bożena Krygier (PiS). Wśród jej zastępców prawdopodobnie znajdą się radni „Samorządowców” Janusza Grobla oraz „Niezależnych Wyborców” Pawła Maja.

Agro na obcasach. Wszystko dla pań

Agro na obcasach. Wszystko dla pań 0 0

To ukłon w stronę kobiet mieszkających i pracujących na terenach wiejskich. Panie zostały zaproszone na koncert trzech tenorów TRE Voci w Filharmonii Lubelskiej w ramach programu „Agro na obcasach”.

Promocja książki „Scena Lublin” w Teatrze Starym
15 listopada 2018, 19:30

Promocja książki „Scena Lublin” w Teatrze Starym 0 0

W czwartek o godz. 19.30 (po spektaklu „Żywi i umarli, czyli Bandyci w piekle”) w Teatrze Starym zacznie się promocja książki „Scena Lublin” i spotkanie z jej autorami: Jarosławem Cymermanem, Dominikiem Gacem, Grzegorzem Kondrasiukiem.

Przedsiębiorcy walczą o pieniądze za wykonane prace. Grozili blokadą Centralnej Magistrali Kolejowej

Przedsiębiorcy walczą o pieniądze za wykonane prace. Grozili blokadą Centralnej Magistrali Kolejowej 9 3

Nie dojdzie do blokady Centralnej Magistrali Kolejowej, zaplanowanej na środę przez podwykonawców firmy Astaldi, która nie zapłaciła im za prace wykonane przy przebudowie linii kolejowej nr 7 między Lublinem a Dęblinem.

Nowe miejsce w Lublinie. Dla miłośników meksykańskiego jedzenia
galeria

Nowe miejsce w Lublinie. Dla miłośników meksykańskiego jedzenia 44 8

Przy ul. Lubartowskiej 53 w Lublinie pojawił się „Kartel Mexican Food”, który serwuje dania ostre, średnio ostre i lekko ostre. Pierwsze burritos lokal w kontenerze sprzedał we wtorek.

Marta Baum w Pracowniach Kultury Maki
17 listopada 2018, 18:00

Marta Baum w Pracowniach Kultury Maki 1 0

Co Gdzie Kiedy. W sobotę, 17 listopada o godz. 18 w Pracowniach Kultury Maki odbędzie się koncert Marty Baum - Retroelectro. To połączenie muzyki przedwojennej z nowoczesnymi brzmieniami.

Urzędnicy marszałka dostali już premie przedświąteczne. "Znam pracowników, trzeba im podziękować za ich pracę"

Urzędnicy marszałka dostali już premie przedświąteczne. "Znam pracowników, trzeba im podziękować za ich pracę" 27 26

Pytania o zatrudnianie w urzędzie marszałkowskim i przyznawanie nagród tuż po ogłoszeniu wyników wyborów samorządowych padły podczas wtorkowej, ostatniej sesji sejmiku województwa upływającej kadencji.

Sensacja w Piotrkowie: Azoty Puławy pokonane

Sensacja w Piotrkowie: Azoty Puławy pokonane 2 4

W meczu rozegranym awansem Azoty Puławy przegrały z Piotrkowianinem Piotrków Trybunalski 31:32. Była to trzecia porażka puławian w sezonie. Do tej pory ulegli Górnikowi Zabrze i PGE Vive Kielce.

Lublin: Kobieta znalazła pieniądze w galerii handlowej przy al. Witosa

Lublin: Kobieta znalazła pieniądze w galerii handlowej przy al. Witosa 7 0

Policjanci z VI Komisariatu Policji w Lublinie poszukują właściciela pieniędzy.

Żołnierze mieli obronić puławskie Azoty przed atakiem dywersyjno-sabotażowym [zdjęcia]
galeria

Żołnierze mieli obronić puławskie Azoty przed atakiem dywersyjno-sabotażowym [zdjęcia] 57 13

Trwają największe manewry wojskowe w Polsce Anakonda-18. Po raz pierwszy biorą w nich udział żołnierze WOT, w tym blisko 140 z 2 Lubelskiej Brygady Obrony Terytorialnej.

Po wyborach, to po plakatach. Kiedy materiały wyborcze powinny zniknąć z ulic?

Po wyborach, to po plakatach. Kiedy materiały wyborcze powinny zniknąć z ulic? 1 0

30 dni – tyle czasu po dniu wyborów ma pełnomocnik wyborczy komitetu wyborczego na usunięcie plakatów i haseł wyborczych oraz urządzeń ogłoszeniowych ustawionych w celu prowadzenia kampanii wyborczej – przypomina Państwowa Komisja Wyborcza. Za niedopełnienie tego obowiązku grozi grzywna.

Biało-Czerwoni w "szpagacie" przed meczami z Czechami i Portugalią

Biało-Czerwoni w "szpagacie" przed meczami z Czechami i Portugalią 1 0

Trwa zgrupowanie Reprezentacja Polski w Gdańsku, gdzie w czwartek zmierzy się towarzysko z Czechami, a we wtorek w ostatnim meczu Dywizji A w Lidze Narodów spróbuje sprawić niespodziankę i ograć Portugalię

Miliony na turystyczne pomysły. Pożyczki także dla przedsiębiorców z woj. lubelskiego

Miliony na turystyczne pomysły. Pożyczki także dla przedsiębiorców z woj. lubelskiego 1 3

50 mln zł – to pula do dyspozycji małych i średnich przedsiębiorców prowadzących działalność gospodarczą w branży turystycznej w jednym z pięciu województw Polski Wschodniej – w ramach drugiej transzy projektu „Przedsiębiorcza Polska Wschodnia – Turystyka”.

Koncert Frozen Catz w Padbarze
17 listopada 2018, 20:00

Koncert Frozen Catz w Padbarze 0 0

Co Gdzie Kiedy. W sobotę, 17 listopada o godz. 20 w Padbarze (ul. Grodzka 1) odbędzie się koncert lubelskiej formacji Frozen Catz.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!