Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

23 lipca 2012 r.
18:25
Edytuj ten wpis

Próba sił w lubelskiej Platformie

Autor: Zdjęcie autora Rafał Panas
0 50 A A
 (Bartłomiej Żurawski/ Archiwum)
(Bartłomiej Żurawski/ Archiwum)

Czy prezydent Lublina Krzysztof Żuk (PO) pomógł przychylnym sobie radnym w przejęciu władzy w klubie radnych Platformy?

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
W lubelskiej PO trwa spór, jak ma wyglądać współpraca z prezydentem Lublina. Część działaczy irytuje nieliczenie się Żuka ze zdaniem partii. Krytycznie jego pracę oceniał m.in. przewodniczący klubu miejskich radnych PO Stanisław Podgórski. Część zwolenników ścisłej współpracy z Żukiem postanowiła go odwołać. Oficjalny powód: Podgórski chciał, żeby targowisko przy ul. Ruskiej w Lublinie działało przez kolejnych 10 lat.

Posiedzenie klubu w swojej sprawie Podgórski zwołał na 21 lipca. Wtedy mógł przyjść szef PO w Lublinie Jacek Sobczak (niechętny Żukowi) i poseł Stanisław Żmijan, szef Platformy w regionie. Podgórski liczył na ich wsparcie. Jednak zwolennicy Żuka ubiegli go i zwołali posiedzenie wcześniej. Sobczak był na urlopie, a Żmijan na spotkaniu z premierem Tuskiem. Podgórskiego odwołało ośmiu radnych, sześciu nie przyszło. Nowym przewodniczącym został Wojciech Krakowski.

W decyzji pomogła radnym opinia radcy prawnego Urzędu Miasta. Dotarliśmy do niej. Radca Monika Drozd tłumaczy na trzech stronach, że posiedzenie klubu zostało zwołane prawidłowo, a klub może "podejmować prawnie skuteczne i wiążące decyzje”, bo zgodnie z jego regulaminem może być zwołany niezwłocznie na wniosek co najmniej 1/4 członków.

– Problem w tym, że prezydent stanął po jednej ze stron sporu i zaangażował do tego aparat urzędniczy – mówi nam jeden z działaczy partii.

– Czy zlecanie opinii prawnikowi ma sens, skoro regulamin nie wynika z przepisów prawa? Moim zdaniem nie – wtóruje Stanisław Podgórski.

Urząd Miasta mieli poprosić o pomoc radni zamierzający odwołać przewodniczącego. – Każdy radny, ich grupa lub klub może przyjść do biura radców prawnych i poprosić o opinię w sprawie związanej z funkcjonowaniem samorządu, w tym Rady Miasta – mówi Katarzyna Mieczkowska-Czerniak, rzecznik prezydenta Lublina. Tłumaczy, że dyrektor biura radców był na urlopie. Prawnicy są w pionie podlegającym prezydentowi, więc to Żuk przekazał sprawę radcom. – Pani mecenas dokonała opinii prawnej – stwierdza rzecznik.

Zarząd regionu lubelskiej PO chce teraz wyrzucenia Krakowskiego z partii. Powód: "działanie na szkodę partii”. Według Żmijana miał też zwołać klub niezgodnie z regulaminem.

– Nie czuję się winny, działałem zgodnie z regulaminem. Radcy służą do załatwiania spraw radnych. Ja zwróciłem się do nich w sprawie opinii, pewnie też rozmawiałem z prezydentem – stwierdza Krakowski.

Komentarze 50

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
paula / 25 lipca 2012 o 11:01
0
Opinia radcy prawnego, skąd ja znam to nazwisko ???? Kolesie z PO wreszcie pokazali o co im wreszcie chodzi a Jacek to zwyczajny dupek. Pozdrawiam.
Avatar
aleocochodzi? / 24 lipca 2012 o 22:19
0
dodam od siebie coś do tak merytorycznej dyskusji
od początku kadencji Prezydenta Żuka lublinianie widzą zmiany i nie trzeba ich wymieniać ...coś drgneło ...jest jakiś plan i działanie ...
nastomiast mi się nie podoba partyjniactwo w wydaniu podgórskiego i tułąjewa, jeden podżegany jaśnie panem żmijanem a drugi panem michałkiewiczem , i trzeba być ślepym żeby uważać że jest to działanie na chwałę Lublina a nie na polityczną kasę tych panów
dodam od siebie coś do tak merytorycznej dyskusji
od początku kadencji Prezydenta Żuka lublinianie widzą zmiany i nie trzeba ich wymieniać ...coś drgneło ...jest jakiś plan i działanie ...
nastomiast mi się nie podoba partyjniactwo w wydaniu podgórskiego i tułąjewa, jeden podżegany jaśnie panem żmijanem a drugi panem michałkiewiczem , i trzeba być ślepym żeby uważać że jest to działanie na chwałę Lublina a nie na polityczną kasę tych panów rozwiń
Avatar
nick / 24 lipca 2012 o 20:27
0
ja wcale nie chce zrobic z ciebie lemingu kretyna. Bo i po co, twoje wpisy same świadczą o tym kim jesteś. A czytasz chyba nie merytoryczne zestawienia tylko to co płodzi Żuk na użytek naiwnych. po prostu towarzystwo wzajemnej adoracji
Avatar
leming / 24 lipca 2012 o 18:18
0
[quote name='nick' timestamp='1343141415' post='655793']
a jemu zalezy tylko na swojej autokreacji za kase mieszkańców
[/quote]
Mistrzem autokreacji to jest Jacek "Banan" Sobczak, promuje sie na budowie lotniska za pieniadze miasta.
Avatar
leming / 24 lipca 2012 o 18:14
0
[quote name='nick' timestamp='1343141415' post='655793']
do leminga. Wina czy nie wina a zaplacicbędzie musieló miasto czyli Żuk zadłużył mieszkańcow na dziesięciolecia. Jak Żuk byłby mądrym prezydentem to by znalazł sposób aby tak miasta nie zadłużać. a jemu zalezy tylko na swojej autokreacji za kase mieszkańców
[/quote] Albo jestes nieukiem albo ignorantem albo chcesz zrobic ze mnie kretyna. Piszesz o czyms o czym nie masz wogole pojecia. Prosze wysil sie troche z argumentami. bo mam wrazenie ze pisze z dzieckiem z podstawowki. Zwracalem Ci juz uwage co do merytorycznosci postu i pseudoargumentach. Sprawdz sobie laskawie jak wygladalo zadluzenie w latach poprzednich, porownaj z srodkami uzyskanymi z Uni, dla ulatwienia podpowiem Ci ze zadluzenie wzroslo 2X a srodki pozyskane z UE 5X. Nastepnie poczytaj co to jest wskaznik obslugi zadluzenia.
[quote name='nick' timestamp='1343141415' post='655793']
do leminga. Wina czy nie wina a zaplacicbędzie musieló miasto czyli Żuk zadłużył mieszkańcow na dziesięciolecia. Jak Żuk byłby mądrym prezydentem to by znalazł sposób aby tak miasta nie zadłużać. a jemu zalezy tylko na swojej autokreacji za kase mieszkańców
[/quote] Albo jestes nieukiem albo ignorantem albo chcesz zrobic ze mnie kretyna. Piszesz o czyms o czym nie masz wogole pojecia. Prosze wysil sie troche z argumentami. bo mam wrazenie ze pisze ... rozwiń
Avatar
nick / 24 lipca 2012 o 16:50
0
do leminga. Wina czy nie wina a zaplacicbędzie musieló miasto czyli Żuk zadłużył mieszkańcow na dziesięciolecia. Jak Żuk byłby mądrym prezydentem to by znalazł sposób aby tak miasta nie zadłużać. a jemu zalezy tylko na swojej autokreacji za kase mieszkańców
Avatar
leming / 24 lipca 2012 o 16:29
0
[quote name='nick' timestamp='1343136840' post='655764']
Do prezydeckiego leminga. dzięki że sie przyznałeś kim jesteś.
[/quote] W odroznienu od Ciebie potrafire przyznac sie kogo popieram oraz potrafie to merytorycznie uzasadnic.[quote name='nick' timestamp='1343136840' post='655764']
ja mówie to co mysle i to co widzą inni w urzędzie i społkach.
[/quote] Aha czyli kolega zdradzil sie, tylko nie wiem z ktora zagrozona odcieciem od koryta jest zwiazany. Podgorski czy Tulajew?
[quote name='nick' timestamp='1343136840' post='655764']
tak samo jak juz nie da sie ukryc gigantycznego zadłużenia miasta i żadnych nowych inwestycji mogących generowac przychody na splatę tych długów
[/quote]Prosze tylko nie wyjezdzaj mi tu z pseudoargumentami Twojego idola Tulajewa ktory zadna uczciwa praca sie nie skalal. Zadluzenie Lublina wzroslo z powodu olbrzymich inwestycji w infrastrukture. W latach 2010-12 miasto zainwestowalo w Lotnisko-wina Zuka. Tak? Dojazdy do obwodnicy, Melgiewska-wina Zuka. Inwestycja w zintegrowany transport miejski nastepne kilkadziesiad milionow-wina Zuka.
[quote name='nick' timestamp='1343136840' post='655764']
Do prezydeckiego leminga. dzięki że sie przyznałeś kim jesteś.
[/quote] W odroznienu od Ciebie potrafire przyznac sie kogo popieram oraz potrafie to merytorycznie uzasadnic.[quote name='nick' timestamp='1343136840' post='655764']
ja mówie to co mysle i to co widzą inni w urzędzie i społkach.
[/quote] Aha czyli kolega zdradzil sie, tylko nie wiem z ktora zagrozona odcieciem od koryta jest zwiazany. ... rozwiń
Avatar
anka / 24 lipca 2012 o 16:03
0
[quote name='jas' timestamp='1343137301' post='655768']
W gwoli ścisłości: głównym udziałowcem w lotnisku jest miasto nie województwo, s17 to zasługa spotakania Karpińskiego i Żuka z minister Bieńkowską i za jej wstawiennictwem ta droga znalazła się w planie rządowym.[/quote] - to już jak ma być tak ściśle, to może należy wspomnieć, że ludzie - mieszkańcy także mają zasługi w tej S17. Zatem chyba te "chody" pana Żuka niezbyt wiele znaczą. Poza tym to i tak jest żałosne, że potrzebne są jakieś zabiegi, strajki, blokady, aby powstała droga, która powinna już istnieć od lat.
I co z tego wynika, że głównym udziałowcem jest miasto? Te udziały to były nabywane jeszcze zanim p. Żuk został prezydentem. A swoją drogą to ktoś powinien odpowiedzieć za to, że najpierw wydano kilkanaście milionów na wykup działek w Niedźwiadzie, a potem kolejne na tych pod Świdnikiem oraz za to, że przez ponad 10 lat otrzymywali wynagrodzenie wszelkiej maści prezesi, a potem dyrektorzy za pracę w spółce (PLL), która nic nie budowała tylko istniała na papierze. Do dzisiaj trudno zrozumieć, po co w tej spólce 3 prezesów i niezliczona ilość dyrektorów.
[quote name='jas' timestamp='1343137301' post='655768']
W gwoli ścisłości: głównym udziałowcem w lotnisku jest miasto nie województwo, s17 to zasługa spotakania Karpińskiego i Żuka z minister Bieńkowską i za jej wstawiennictwem ta droga znalazła się w planie rządowym.[/quote] - to już jak ma być tak ściśle, to może należy wspomnieć, że ludzie - mieszkańcy także mają zasługi w tej S17. Zatem chyba te "chody" pana Żuka niezbyt wiele znaczą. Poza tym to i tak jest żałosne, że potrzebne są jakieś zabiegi, ... rozwiń
Avatar
Baba leśna / 24 lipca 2012 o 15:58
0
Ja nic nie rozumiem Klub Radnych PO jest własnością Prezydenta startował z List PO czy Prezydenta ??? !!! a prawnicy PO to prawnicy prezydenta czy urzędu ????? Pani Katarzyna Mieczkowska- Czerniak nie jest z PO a wypowiada się za zgodność z prawem działań radnych PO ???? Chyba trzeba sie zwrócić z pytaniem prawnym do SN lub TK oj trzeba. A może każdy radny i jego mandat jest niezależny i to jest oczywista oczywistość. Jednak skoro startowali z List PO to wypada jakoś partię zawiadomić co się robi przynajmniej grzecznościowo bo to nie jest tak że się startuje a potem cztery lata człowiek jest wolny jak konik polny i wraca po 4 latach żeby go znowu na listę wpisać !
Ja nic nie rozumiem Klub Radnych PO jest własnością Prezydenta startował z List PO czy Prezydenta ??? !!! a prawnicy PO to prawnicy prezydenta czy urzędu ????? Pani Katarzyna Mieczkowska- Czerniak nie jest z PO a wypowiada się za zgodność z prawem działań radnych PO ???? Chyba trzeba sie zwrócić z pytaniem prawnym do SN lub TK oj trzeba. A może każdy radny i jego mandat jest niezależny i to jest oczywista oczywistość. Jednak skoro startowali z List PO to wypada jakoś partię zawiadomić co się robi przynajmniej grzecznościowo bo to... rozwiń
Avatar
jas / 24 lipca 2012 o 15:41
0
[quote name='Tom' timestamp='1343124015' post='655626']
Oprócz skoku w rozwoju miejskiej kultury, którą zapoczątkował już wasilewski to trudno doszukać się jakichś większych sukcesów. Lotnisko nie jest zasługą miasta tylko województwa, s17 to inwestycja rządowa. Miasto miało przebudowac skrzyżowanie na ducha & solidarnosci, głębokiej & sowińskiego, zbudowac stadion etc a tego niestety nie widać.
[/quote]

W gwoli ścisłości: głównym udziałowcem w lotnisku jest miasto nie województwo, s17 to zasługa spotakania Karpińskiego i Żuka z minister Bieńkowską i za jej wstawiennictwem ta droga znalazła się w planie rządowym.
[quote name='Tom' timestamp='1343124015' post='655626']
Oprócz skoku w rozwoju miejskiej kultury, którą zapoczątkował już wasilewski to trudno doszukać się jakichś większych sukcesów. Lotnisko nie jest zasługą miasta tylko województwa, s17 to inwestycja rządowa. Miasto miało przebudowac skrzyżowanie na ducha & solidarnosci, głębokiej & sowińskiego, zbudowac stadion etc a tego niestety nie widać.
[/quote]

W gwoli ścisłości: głównym udziałowcem w lotnisku jest miasto nie województwo, s17... rozwiń
Avatar
paula / 25 lipca 2012 o 11:01
0
Opinia radcy prawnego, skąd ja znam to nazwisko ???? Kolesie z PO wreszcie pokazali o co im wreszcie chodzi a Jacek to zwyczajny dupek. Pozdrawiam.
Avatar
aleocochodzi? / 24 lipca 2012 o 22:19
0
dodam od siebie coś do tak merytorycznej dyskusji
od początku kadencji Prezydenta Żuka lublinianie widzą zmiany i nie trzeba ich wymieniać ...coś drgneło ...jest jakiś plan i działanie ...
nastomiast mi się nie podoba partyjniactwo w wydaniu podgórskiego i tułąjewa, jeden podżegany jaśnie panem żmijanem a drugi panem michałkiewiczem , i trzeba być ślepym żeby uważać że jest to działanie na chwałę Lublina a nie na polityczną kasę tych panów
dodam od siebie coś do tak merytorycznej dyskusji
od początku kadencji Prezydenta Żuka lublinianie widzą zmiany i nie trzeba ich wymieniać ...coś drgneło ...jest jakiś plan i działanie ...
nastomiast mi się nie podoba partyjniactwo w wydaniu podgórskiego i tułąjewa, jeden podżegany jaśnie panem żmijanem a drugi panem michałkiewiczem , i trzeba być ślepym żeby uważać że jest to działanie na chwałę Lublina a nie na polityczną kasę tych panów rozwiń
Avatar
nick / 24 lipca 2012 o 20:27
0
ja wcale nie chce zrobic z ciebie lemingu kretyna. Bo i po co, twoje wpisy same świadczą o tym kim jesteś. A czytasz chyba nie merytoryczne zestawienia tylko to co płodzi Żuk na użytek naiwnych. po prostu towarzystwo wzajemnej adoracji
Avatar
leming / 24 lipca 2012 o 18:18
0
[quote name='nick' timestamp='1343141415' post='655793']
a jemu zalezy tylko na swojej autokreacji za kase mieszkańców
[/quote]
Mistrzem autokreacji to jest Jacek "Banan" Sobczak, promuje sie na budowie lotniska za pieniadze miasta.
Avatar
leming / 24 lipca 2012 o 18:14
0
[quote name='nick' timestamp='1343141415' post='655793']
do leminga. Wina czy nie wina a zaplacicbędzie musieló miasto czyli Żuk zadłużył mieszkańcow na dziesięciolecia. Jak Żuk byłby mądrym prezydentem to by znalazł sposób aby tak miasta nie zadłużać. a jemu zalezy tylko na swojej autokreacji za kase mieszkańców
[/quote] Albo jestes nieukiem albo ignorantem albo chcesz zrobic ze mnie kretyna. Piszesz o czyms o czym nie masz wogole pojecia. Prosze wysil sie troche z argumentami. bo mam wrazenie ze pisze z dzieckiem z podstawowki. Zwracalem Ci juz uwage co do merytorycznosci postu i pseudoargumentach. Sprawdz sobie laskawie jak wygladalo zadluzenie w latach poprzednich, porownaj z srodkami uzyskanymi z Uni, dla ulatwienia podpowiem Ci ze zadluzenie wzroslo 2X a srodki pozyskane z UE 5X. Nastepnie poczytaj co to jest wskaznik obslugi zadluzenia.
[quote name='nick' timestamp='1343141415' post='655793']
do leminga. Wina czy nie wina a zaplacicbędzie musieló miasto czyli Żuk zadłużył mieszkańcow na dziesięciolecia. Jak Żuk byłby mądrym prezydentem to by znalazł sposób aby tak miasta nie zadłużać. a jemu zalezy tylko na swojej autokreacji za kase mieszkańców
[/quote] Albo jestes nieukiem albo ignorantem albo chcesz zrobic ze mnie kretyna. Piszesz o czyms o czym nie masz wogole pojecia. Prosze wysil sie troche z argumentami. bo mam wrazenie ze pisze ... rozwiń
Avatar
nick / 24 lipca 2012 o 16:50
0
do leminga. Wina czy nie wina a zaplacicbędzie musieló miasto czyli Żuk zadłużył mieszkańcow na dziesięciolecia. Jak Żuk byłby mądrym prezydentem to by znalazł sposób aby tak miasta nie zadłużać. a jemu zalezy tylko na swojej autokreacji za kase mieszkańców
Avatar
leming / 24 lipca 2012 o 16:29
0
[quote name='nick' timestamp='1343136840' post='655764']
Do prezydeckiego leminga. dzięki że sie przyznałeś kim jesteś.
[/quote] W odroznienu od Ciebie potrafire przyznac sie kogo popieram oraz potrafie to merytorycznie uzasadnic.[quote name='nick' timestamp='1343136840' post='655764']
ja mówie to co mysle i to co widzą inni w urzędzie i społkach.
[/quote] Aha czyli kolega zdradzil sie, tylko nie wiem z ktora zagrozona odcieciem od koryta jest zwiazany. Podgorski czy Tulajew?
[quote name='nick' timestamp='1343136840' post='655764']
tak samo jak juz nie da sie ukryc gigantycznego zadłużenia miasta i żadnych nowych inwestycji mogących generowac przychody na splatę tych długów
[/quote]Prosze tylko nie wyjezdzaj mi tu z pseudoargumentami Twojego idola Tulajewa ktory zadna uczciwa praca sie nie skalal. Zadluzenie Lublina wzroslo z powodu olbrzymich inwestycji w infrastrukture. W latach 2010-12 miasto zainwestowalo w Lotnisko-wina Zuka. Tak? Dojazdy do obwodnicy, Melgiewska-wina Zuka. Inwestycja w zintegrowany transport miejski nastepne kilkadziesiad milionow-wina Zuka.
[quote name='nick' timestamp='1343136840' post='655764']
Do prezydeckiego leminga. dzięki że sie przyznałeś kim jesteś.
[/quote] W odroznienu od Ciebie potrafire przyznac sie kogo popieram oraz potrafie to merytorycznie uzasadnic.[quote name='nick' timestamp='1343136840' post='655764']
ja mówie to co mysle i to co widzą inni w urzędzie i społkach.
[/quote] Aha czyli kolega zdradzil sie, tylko nie wiem z ktora zagrozona odcieciem od koryta jest zwiazany. ... rozwiń
Avatar
anka / 24 lipca 2012 o 16:03
0
[quote name='jas' timestamp='1343137301' post='655768']
W gwoli ścisłości: głównym udziałowcem w lotnisku jest miasto nie województwo, s17 to zasługa spotakania Karpińskiego i Żuka z minister Bieńkowską i za jej wstawiennictwem ta droga znalazła się w planie rządowym.[/quote] - to już jak ma być tak ściśle, to może należy wspomnieć, że ludzie - mieszkańcy także mają zasługi w tej S17. Zatem chyba te "chody" pana Żuka niezbyt wiele znaczą. Poza tym to i tak jest żałosne, że potrzebne są jakieś zabiegi, strajki, blokady, aby powstała droga, która powinna już istnieć od lat.
I co z tego wynika, że głównym udziałowcem jest miasto? Te udziały to były nabywane jeszcze zanim p. Żuk został prezydentem. A swoją drogą to ktoś powinien odpowiedzieć za to, że najpierw wydano kilkanaście milionów na wykup działek w Niedźwiadzie, a potem kolejne na tych pod Świdnikiem oraz za to, że przez ponad 10 lat otrzymywali wynagrodzenie wszelkiej maści prezesi, a potem dyrektorzy za pracę w spółce (PLL), która nic nie budowała tylko istniała na papierze. Do dzisiaj trudno zrozumieć, po co w tej spólce 3 prezesów i niezliczona ilość dyrektorów.
[quote name='jas' timestamp='1343137301' post='655768']
W gwoli ścisłości: głównym udziałowcem w lotnisku jest miasto nie województwo, s17 to zasługa spotakania Karpińskiego i Żuka z minister Bieńkowską i za jej wstawiennictwem ta droga znalazła się w planie rządowym.[/quote] - to już jak ma być tak ściśle, to może należy wspomnieć, że ludzie - mieszkańcy także mają zasługi w tej S17. Zatem chyba te "chody" pana Żuka niezbyt wiele znaczą. Poza tym to i tak jest żałosne, że potrzebne są jakieś zabiegi, ... rozwiń
Avatar
Baba leśna / 24 lipca 2012 o 15:58
0
Ja nic nie rozumiem Klub Radnych PO jest własnością Prezydenta startował z List PO czy Prezydenta ??? !!! a prawnicy PO to prawnicy prezydenta czy urzędu ????? Pani Katarzyna Mieczkowska- Czerniak nie jest z PO a wypowiada się za zgodność z prawem działań radnych PO ???? Chyba trzeba sie zwrócić z pytaniem prawnym do SN lub TK oj trzeba. A może każdy radny i jego mandat jest niezależny i to jest oczywista oczywistość. Jednak skoro startowali z List PO to wypada jakoś partię zawiadomić co się robi przynajmniej grzecznościowo bo to nie jest tak że się startuje a potem cztery lata człowiek jest wolny jak konik polny i wraca po 4 latach żeby go znowu na listę wpisać !
Ja nic nie rozumiem Klub Radnych PO jest własnością Prezydenta startował z List PO czy Prezydenta ??? !!! a prawnicy PO to prawnicy prezydenta czy urzędu ????? Pani Katarzyna Mieczkowska- Czerniak nie jest z PO a wypowiada się za zgodność z prawem działań radnych PO ???? Chyba trzeba sie zwrócić z pytaniem prawnym do SN lub TK oj trzeba. A może każdy radny i jego mandat jest niezależny i to jest oczywista oczywistość. Jednak skoro startowali z List PO to wypada jakoś partię zawiadomić co się robi przynajmniej grzecznościowo bo to... rozwiń
Avatar
jas / 24 lipca 2012 o 15:41
0
[quote name='Tom' timestamp='1343124015' post='655626']
Oprócz skoku w rozwoju miejskiej kultury, którą zapoczątkował już wasilewski to trudno doszukać się jakichś większych sukcesów. Lotnisko nie jest zasługą miasta tylko województwa, s17 to inwestycja rządowa. Miasto miało przebudowac skrzyżowanie na ducha & solidarnosci, głębokiej & sowińskiego, zbudowac stadion etc a tego niestety nie widać.
[/quote]

W gwoli ścisłości: głównym udziałowcem w lotnisku jest miasto nie województwo, s17 to zasługa spotakania Karpińskiego i Żuka z minister Bieńkowską i za jej wstawiennictwem ta droga znalazła się w planie rządowym.
[quote name='Tom' timestamp='1343124015' post='655626']
Oprócz skoku w rozwoju miejskiej kultury, którą zapoczątkował już wasilewski to trudno doszukać się jakichś większych sukcesów. Lotnisko nie jest zasługą miasta tylko województwa, s17 to inwestycja rządowa. Miasto miało przebudowac skrzyżowanie na ducha & solidarnosci, głębokiej & sowińskiego, zbudowac stadion etc a tego niestety nie widać.
[/quote]

W gwoli ścisłości: głównym udziałowcem w lotnisku jest miasto nie województwo, s17... rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze 50

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Kolej dodatkowym środkiem komunikacji miejskiej w Lublinie? Pomysł "wyciągnięty z szafy"

Kolej dodatkowym środkiem komunikacji miejskiej w Lublinie? Pomysł "wyciągnięty z szafy" 1 0

Nową-starą koncepcję Lubelskiej Kolei Aglomeracyjnej pokazał w poniedziałek pełnomocnik wojewody lubelskiego. Jest to odświeżona wersja planów sprzed ośmiu lat. Zakłada budowę nowych przystanków kolejowych w Lublinie, Kraśniku i obok wiaduktu w Konopnicy. Nie ma na razie konkretnych projektów ani funduszy na budowę.

„Sen o mieście” w sierpniu na zamku. Bilety po 2 zł

„Sen o mieście” w sierpniu na zamku. Bilety po 2 zł 0 0

„Sen o mieście” wraca na dziedziniec lubelskiego zamku. Widowisko w reżyserii Janusza Opryńskiego zobaczymy 4, 5, 10, 11 sierpnia, godz. 21. Właśnie ruszyła sprzedaż biletów.

Błąd na pomniku smoleńskim w Kraśniku? Zapytaliśmy prof. Bralczyka
galeria

Błąd na pomniku smoleńskim w Kraśniku? Zapytaliśmy prof. Bralczyka 47 31

Prezydent Rzeczpospolitej Polskiej czy Rzeczypospolitej Polskiej? Na napisie umieszczonym na odsłoniętym w niedzielę pomniku smoleńskim w Kraśniku z postacią prezydenta Lecha Kaczyńskiego jest ta pierwsza wersja. Zdaniem językoznawcy prof. Jerzego Bralczyka obie formy są dopuszczalne, choć w sytuacjach uroczystych lepiej jest odmienić obydwa człony.

W Białej Podlaskiej powstała pierwsza odkryta pływalnia. Rektor wskoczył do wody [zdjęcia]
galeria
film

W Białej Podlaskiej powstała pierwsza odkryta pływalnia. Rektor wskoczył do wody [zdjęcia] 5 2

Pierwsza odkryta pływalnia w mieście już otwarta. Obiekt powstał przy Państwowej Szkole Wyższej. Pierwszy do wody wskoczył rektor prof. Józef Bergier.

Wypadek na al. Witosa w Lublinie. Chevrolet po zderzeniu z busem rozpadł się na kawałki
Zdjęcia
galeria

Wypadek na al. Witosa w Lublinie. Chevrolet po zderzeniu z busem rozpadł się na kawałki 29 3

Na al. Witosa w Lublinie doszło do zderzenia chevroleta z busem pasażerskim. Kilka osób jest rannych.

Ciężarówka wjechała w samochód osobowy. Dwie osoby nie żyją
galeria

Ciężarówka wjechała w samochód osobowy. Dwie osoby nie żyją 8 10

Tragiczny wypadek w miejscowości Leokadiów na trasie DK-12. Nie żyją dwie osoby,

Wypadek w wesołym miasteczku. 11-latek porażony prądem

Wypadek w wesołym miasteczku. 11-latek porażony prądem 14 2

11-letnie dziecko zostało porażone prądem w wesołym miasteczku w Okunince.

"Wystaw to!" w Labiryncie
20 lipca 2018, 19:00

"Wystaw to!" w Labiryncie 2 0

Co Gdzie Kiedy. Galeria Labirynt 2 (ul. Grodzka 3) zaprasza na wernisaż ekspozycji Wystaw to!. Otwarcie wystawy odbędzie się 20 lipca o godz. 19.

Co się dzieje w Straży Miejskiej? Co czwarty z nowo przyjętych funkcjonariuszy odchodzi

Co się dzieje w Straży Miejskiej? Co czwarty z nowo przyjętych funkcjonariuszy odchodzi 35 12

Ze Straży Miejskiej odchodzi co czwarty z nowo przyjętych funkcjonariuszy – alarmują kontrolerzy z Ratusza. Komendant odpowiada, że zarobki są nieatrakcyjne, a fundusz płac zależy od tego, ile pieniędzy przekaże mu Ratusz. Czy w miejskiej kasie znajdą się pieniądze na podwyżki dla strażników?

Udawał szkockiego żołnierza, który zbiera pieniądze na córkę. Kobieta dała się nabrać

Udawał szkockiego żołnierza, który zbiera pieniądze na córkę. Kobieta dała się nabrać 0 0

Podawał się za szkockiego żołnierza, który zbiera pieniądze na operację córki. Wyłudził od kobiety ponad tysiąc złotych.

Górnik Łęczna wrócił z obozu na Litwie

Górnik Łęczna wrócił z obozu na Litwie 2 0

Zawodniczki Górnika Łęczna wracają ze zgrupowania z zaledwie jednym zwycięstwem. Podopiecznym Piotra Mazurkiewicza udało się pokonać białoruski FK Mińsk

W Lubartowie powstanie kompleks sportowy [wizualizacje]
galeria

W Lubartowie powstanie kompleks sportowy [wizualizacje] 0 0

Będzie kolejny etap inwestycji przy ul. Parkowej w Lubartowie. Do końca września ma powstać budynek szatniowo-sanitarny z pełną infrastrukturą, a do lipca przyszłego roku: pełnowymiarowe boisko z naturalną nawierzchnią

Francja odbiera puchar mistrzostw świata, a w Strefie Kibica pustki
Od Czytelnika
galeria

Francja odbiera puchar mistrzostw świata, a w Strefie Kibica pustki 47 21

W niedzielę podczas finału Mistrzostw Świata nie było chętnych na wspólne kibicowanie w Strefie Kibica w Lublinie

Dziś będzie lało i grzmiało. Ostrzeżenie IMGW. Jaka pogoda w kolejne dni?

Dziś będzie lało i grzmiało. Ostrzeżenie IMGW. Jaka pogoda w kolejne dni? 8 2

Cały tydzień ma być deszczowy. Dzisiaj możemy spodziewać się również burz. IMGW wydał ostrzeżenie

Gastronomia na deptaku. Już wiadomo ile trzeba zapłacić za miejsce

Gastronomia na deptaku. Już wiadomo ile trzeba zapłacić za miejsce 0 3

Na 400 zł została ustalona stawka za jedno miejsce pod wózek gastronomiczny na odnowionym deptaku.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!