Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

10 listopada 2017 r.
7:46

Program obchodów Święta Niepodległości 11 Listopada

0 17 A A

Program obchodów Święta Niepodległości 11 Listopada w Lublinie

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

10.11 (PIĄTEK)

21:00 rozpalenie Ognia Niepodległości nad rzeką Bystrzycą, przy przystani kajakowej w Sobianowicach, w gminie Wólka, przez przedstawicieli Związku Harcerstwa RP.

W programie m.in. odśpiewanie Hymnu Państwowego i wspólne śpiewanie pieśni patriotycznych. Zebranych pozdrowi także wojewoda lubelski Przemysław Czarnek.

Podobne wydarzenia odbędą się równolegle w Lublinie, Dęblinie, Obszy, Wysokiem, Jastkowie, Wąwolnicy, Adamowie, Kazimierzu Dolnym, Radzyniu.

11.11 (SOBOTA)

Lublin
8.30 złożenie wieńców i wiązanek kwiatów pod pomnikiem marszałka Józefa Piłsudskiego w Lublinie na pl. Litewskim

09.00 uroczysta sesja rady Miasta Lublin

10.00 msza św. w katedrze lubelskiej w intencji Ojczyzny

11.30 przemarsz na Plac Zamkowy

11.45 uroczystość na Placu Zamkowym – złożenie meldunku dowódcy Garnizonu Lublin przez dowódcę uroczystości i powitanie kompanii honorowych, odegranie Hymnu Narodowego, uroczyste podniesienie flagi państwowej na maszt; wystąpienie wojewody lubelskiego Przemysława Czarnka; wręczenie awansów wojskowych; apel pamięci i salwa honorowa; koncert orkiestry wojskowej; składanie wieńców i wiązanek kwiatów pod upamiętnieniami: więźniów Zamku i Pomnikiem Zaporczyków; defilada kompanii honorowych; defilada jazdy i pojazdów historycznych; imprezy towarzyszące w tym m.in.: prezentacja grup rekonstrukcyjnych i pojazdów historycznych, wystawa sprzętu służb mundurowych (w tym Wojska Polskiego, inspekcji celnej, straży granicznej, straży pożarnej, policji, pogotowia ratunkowego, WSOSP w Dęblinie). Przewodnicy PTTK poprowadzą wycieczki „Szlakiem odzyskania niepodległości”, a harcerze ZHR i zespoły muzyczne poprowadzą „śpiewanki patriotyczne”.

13.30 złożenie wiązanek kwiatów przy tablicach upamiętniających: Władysława Cholewę – delegata Rządu RP na województwo lubelskie i wojewodę lubelskiego w latach 1941-1944 (Sąd Okręgowy, ul. Krakowskie Przedmieście 43); Jerzego de Tramecourta – wojewodę lubelskiego w latach 1937-1939, (Lubelski Urząd wojewódzki, ul. Spokojna 4)

13.45 złożenie wieńców na mogiłach legionistów (cmentarz wojenny w Lublinie przy ul. Białej)

14.15 uroczystość przyznania nagrody im. prof. Ryszarda Bendera uświetniona występem zespołu muzycznego pod kierunkiem prof. Teresy Krasowskiej (sala kolumnowa Lubelskiego Urzędu Wojewódzkiego w Lublinie, ul. Spokojna 4;

16:30 start biegu Mila Niepodległości sprzed gmachu Poczty Polskiej (ul. Krakowskie Przedmieście 50)

Kraśnik
Miejskie uroczystości rozpoczną od mszy w intencji Ojczyzny w kościele pw. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny (godz. 10.30). Później zaplanowano uroczystości na rynku, przy pomniku marszałka Józefa Piłsudskiego (godz. 12). Godzinę później, już po raz 8. wystartuje ulicami miasta sztafeta niepodległościowa.

Z kolei o godz. 17 w sali widowiskowej Centrum Kultury i Promocji rozpocznie się uroczysta gala, podczas której poznamy wyróżnionych honorowymi tytułami – Kraśniczanin Roku 2017 i „Za zasługi dla miasta”. Kraśnickie obchody Narodowego Święta Niepodległości zakończy koncert pn. „Byś wolnym był” w wykonaniu grupy wokalnej „Jedna chwila”.

Stróża

W Stróży k. Kraśnika zaplanowano powiatowe uroczystości 11 listopada. Świętowanie odzyskania niepodległości przez Polskę będzie również okazją do uczczenia 250-lecia powstania Kaplicy Świętej Trójcy (tzw. kaplica trójkątna), która jest jednym z najciekawszych zabytków architektonicznych w powiecie kraśnickim oraz 60-lecia parafii i 60-leciem miejscowej Szkoły Podstawowej im. Ks. Stanisława Zielińskiego. Uroczystości rozpoczną się o godz. 12 mszą świętą w intencji Ojczyzny, którą odprawi ks. abp Stanisław Wielgus. Z kolei o godz. 13.15 na miejscowym cmentarzu zostanie odczytany Apel Poległych. Zostanie poświęcony też pomnik Golgota Wschodu. Część oficjalną i wystąpienia zaproszonych gości w Publicznym Gimnazjum im. Jana Pawła II w Stróży zaplanowano na godz. 14.

Świdnik

Miejskie uroczystości w Świdniku na pl. Konstytucji 3 Maja rozpoczną się o godz. 9.15. O godz. 10.30 uczestnicy uroczystości przejdą do kościoła NMP Matki Kościoła. Tradycyjnie już obchodom Narodowego Święta Niepodległości w Świdniku będą towarzyszyć Uliczne Biegi Niepodległościowe. Impreza rozpocznie się w samo południe na pl. Konstytucji 3 Maja od biegów malucha. Później będą rywalizować przedszkolaki i uczniowie szkół. Natomiast dorośli biorący udział w biegu głównym wystartują o godz. 13.25. (aa)

Komentarze 17

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
AntyKOD / 11 listopada 2017 o 09:15
0
Weźcie z sobą GWno i zdjęcia Stefana Michnika - sędzia który zabił prawie 20 Polaków, patriotów.  Stefan Michnik - to z tych Michników.
Avatar
AntyKOD / 11 listopada 2017 o 09:13
0
Weźcie z sobą GWno i zdjęcia Stefana Michnika - sędzia który zabił prawie 20 Polaków, patriotów.  Stefan Michnik - to z tych Michników.
Avatar
AntyKOD / 11 listopada 2017 o 09:11
0
A ruskie trolle o PiS.  Pozdrów swego kolegę - sędziowskiego zabójcę Polaków - Stefana Michnika (tak - to z tych Michników).
Avatar
Gość / 10 listopada 2017 o 12:25
0
NIe jest nam dane świetować ponieważ pracodawca kazał do pracy przychodzic Stama w Niedrzwicy
Avatar
mrej / 10 listopada 2017 o 11:26
0
pisowcy potrafią zepsuć każde święto
Avatar
**** / 10 listopada 2017 o 10:53
0
antykod napisał:
undefined napisał:
Wyraźnie przesunięcie państwowych obchodów w kierunku prawicowej ekstremy. Plac Litewski to Pomnik Konstytucji 3 Maja, Pomnik Nieznanego Żołnierza, Pomnik Piłsudskiego, Pomnik Unii Lubelskiej. To historyczne serce Lublina i panteon patriotyczny. Obchody przy Bramie Zasranej mają na celu wyłącznie składanie hołdów "wyklętym" zaporczykom, odpowiedzialnym  za  mordy na cywilach. Państwowe obchody powinny wrócić na Plac Litewski.
Program święta wymaga większej powierzchni niż Plac Litewski- jeśli tego nie pojmujesz to trudno. POprostu czepiasz się jak "rzep psiego ogona" i nie tylko.
 To może obchody przenieść na pola pod Świdnikiem? Tam miejsca pod dostatkiem.
 To może obchody przenieść na pola pod Świdnikiem? Tam miejsca pod dostatkiem. rozwiń
Avatar
Gość / 10 listopada 2017 o 10:19
0
W latach 1937-39 była/dzięki rządom sanacji/ totalna bieda,a w latach 1941-44 nasza władza nie miała znaczenia,bo praktycznie nie istniała!
Avatar
KOD Lubelskie / 10 listopada 2017 o 10:06
0
KOD Lubelskie zaprasza obywateli Lublina na uczczenie 99 rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości. Spotykamy się 11 listopada o godzinie 18:00 na Palcu Litewski pod pomnikiem marszałka Piłsudskiego. Złożymy piękną wiązankę kwiatów i zapalimy biało czerwone znicze. Serdecznie zapraszamy Wszystkich chcących wyrazić wdzięczność twórcom naszej Niepodległości.
Avatar
polak i Patriota ... / 10 listopada 2017 o 10:00
0
...najprawdopodobniej władze dały jakieś możliwości wtrącania się w świętowanie obecnym jeszcze władzom Lublina, bo brakuje akcentów jednoczących spoleczenstwo. Nie wyobrażam sobie prawdziwej manifestacji narodowej jedności bez wieczornego przemarszu ulicami miasta przy muzyce marszowej i z płonącymi pochodniami w rękach prawdziwych patriotów!
Avatar
MarMury / 10 listopada 2017 o 09:54
0
dżesika napisał:
MarMury napisał:
Plac Litewski to również nierozliczona jeszcze finansowo "inwestycja", która jest szalenie wrażliwa nie tylko na ruch kołowy ale i pieszy.
piSSowskiej głupoty nawet marmur  nie wytrzyma... Co tam u miernoty pruszkowskiego ? Ile przytula jako specjalista od niczego ?
 Przestań jeść, pić i oddychać, bo to wszystko jest teraz pod rządami PiS - szczególnie, że myśleć już również przestałeś. Podkute konie i wojsko w butach defiladowych chcesz puścić po nawierzchni, która nie wytrzymuje gumowych kół samochodu osobowego? Swoją drogą, to decyzję w sprawie takiej formy rewitalizacji nie podejmował chyba p. Pruszkowski. Ten może i powinien być ewentualnie obwiniany za zaniechanie przecidziałania marnotrawienia środków publicznych na światło i wodotryski oraz wyłożenie placu materiałem, który nadaje się co najwyżej do aneksu... kuchennego. Oddychasz jeszcze?
 Przestań jeść, pić i oddychać, bo to wszystko jest teraz pod rządami PiS - szczególnie, że myśleć już również przestałeś. Podkute konie i wojsko w butach defiladowych chcesz puścić po nawierzchni, która nie wytrzymuje gumowych kół samochodu osobowego? Swoją drogą, to decyzję w sprawie takiej formy rewitalizacji nie podejmował chyba p. Pruszkowski. Ten może i powinien być ewentualnie obwiniany za zaniechanie przecidziałania marnotrawienia środków publicznych na światło i wodotryski oraz wyłożenie placu materiałem, który ... rozwiń
Avatar
AntyKOD / 11 listopada 2017 o 09:15
0
Weźcie z sobą GWno i zdjęcia Stefana Michnika - sędzia który zabił prawie 20 Polaków, patriotów.  Stefan Michnik - to z tych Michników.
Avatar
AntyKOD / 11 listopada 2017 o 09:13
0
Weźcie z sobą GWno i zdjęcia Stefana Michnika - sędzia który zabił prawie 20 Polaków, patriotów.  Stefan Michnik - to z tych Michników.
Avatar
AntyKOD / 11 listopada 2017 o 09:11
0
A ruskie trolle o PiS.  Pozdrów swego kolegę - sędziowskiego zabójcę Polaków - Stefana Michnika (tak - to z tych Michników).
Avatar
Gość / 10 listopada 2017 o 12:25
0
NIe jest nam dane świetować ponieważ pracodawca kazał do pracy przychodzic Stama w Niedrzwicy
Avatar
mrej / 10 listopada 2017 o 11:26
0
pisowcy potrafią zepsuć każde święto
Avatar
**** / 10 listopada 2017 o 10:53
0
antykod napisał:
undefined napisał:
Wyraźnie przesunięcie państwowych obchodów w kierunku prawicowej ekstremy. Plac Litewski to Pomnik Konstytucji 3 Maja, Pomnik Nieznanego Żołnierza, Pomnik Piłsudskiego, Pomnik Unii Lubelskiej. To historyczne serce Lublina i panteon patriotyczny. Obchody przy Bramie Zasranej mają na celu wyłącznie składanie hołdów "wyklętym" zaporczykom, odpowiedzialnym  za  mordy na cywilach. Państwowe obchody powinny wrócić na Plac Litewski.
Program święta wymaga większej powierzchni niż Plac Litewski- jeśli tego nie pojmujesz to trudno. POprostu czepiasz się jak "rzep psiego ogona" i nie tylko.
 To może obchody przenieść na pola pod Świdnikiem? Tam miejsca pod dostatkiem.
 To może obchody przenieść na pola pod Świdnikiem? Tam miejsca pod dostatkiem. rozwiń
Avatar
Gość / 10 listopada 2017 o 10:19
0
W latach 1937-39 była/dzięki rządom sanacji/ totalna bieda,a w latach 1941-44 nasza władza nie miała znaczenia,bo praktycznie nie istniała!
Avatar
KOD Lubelskie / 10 listopada 2017 o 10:06
0
KOD Lubelskie zaprasza obywateli Lublina na uczczenie 99 rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości. Spotykamy się 11 listopada o godzinie 18:00 na Palcu Litewski pod pomnikiem marszałka Piłsudskiego. Złożymy piękną wiązankę kwiatów i zapalimy biało czerwone znicze. Serdecznie zapraszamy Wszystkich chcących wyrazić wdzięczność twórcom naszej Niepodległości.
Avatar
polak i Patriota ... / 10 listopada 2017 o 10:00
0
...najprawdopodobniej władze dały jakieś możliwości wtrącania się w świętowanie obecnym jeszcze władzom Lublina, bo brakuje akcentów jednoczących spoleczenstwo. Nie wyobrażam sobie prawdziwej manifestacji narodowej jedności bez wieczornego przemarszu ulicami miasta przy muzyce marszowej i z płonącymi pochodniami w rękach prawdziwych patriotów!
Avatar
MarMury / 10 listopada 2017 o 09:54
0
dżesika napisał:
MarMury napisał:
Plac Litewski to również nierozliczona jeszcze finansowo "inwestycja", która jest szalenie wrażliwa nie tylko na ruch kołowy ale i pieszy.
piSSowskiej głupoty nawet marmur  nie wytrzyma... Co tam u miernoty pruszkowskiego ? Ile przytula jako specjalista od niczego ?
 Przestań jeść, pić i oddychać, bo to wszystko jest teraz pod rządami PiS - szczególnie, że myśleć już również przestałeś. Podkute konie i wojsko w butach defiladowych chcesz puścić po nawierzchni, która nie wytrzymuje gumowych kół samochodu osobowego? Swoją drogą, to decyzję w sprawie takiej formy rewitalizacji nie podejmował chyba p. Pruszkowski. Ten może i powinien być ewentualnie obwiniany za zaniechanie przecidziałania marnotrawienia środków publicznych na światło i wodotryski oraz wyłożenie placu materiałem, który nadaje się co najwyżej do aneksu... kuchennego. Oddychasz jeszcze?
 Przestań jeść, pić i oddychać, bo to wszystko jest teraz pod rządami PiS - szczególnie, że myśleć już również przestałeś. Podkute konie i wojsko w butach defiladowych chcesz puścić po nawierzchni, która nie wytrzymuje gumowych kół samochodu osobowego? Swoją drogą, to decyzję w sprawie takiej formy rewitalizacji nie podejmował chyba p. Pruszkowski. Ten może i powinien być ewentualnie obwiniany za zaniechanie przecidziałania marnotrawienia środków publicznych na światło i wodotryski oraz wyłożenie placu materiałem, który ... rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze 17

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

PZLA 94 Mistrzostwa Polski. Podsumowanie pierwszego dnia
galeria

PZLA 94 Mistrzostwa Polski. Podsumowanie pierwszego dnia 4 1

Pierwszy dzień rozgrywanych w Lublinie MP przyniósł wiele niezapomnianych emocji. Brąz wywalczyła Joanna Bemowska i Arkadiusz Rogowski, srebro Paweł Fajdek, a złoto Damian Kopeć

Pikietuje przed urzędem z niepełnosprawnym synem. Burmistrz: Sprawa ma charakter polityczny

Pikietuje przed urzędem z niepełnosprawnym synem. Burmistrz: Sprawa ma charakter polityczny 0 5

Jerzy Rębek burmistrz Radzynia Podlaskiego uważa że pikieta Marii Kosidło ma podtekst polityczny.

Zatańcz z Lublinem: zespół Rokiczanka
31 sierpnia 2018, 20:00

Zatańcz z Lublinem: zespół Rokiczanka 9 0

Co Gdzie Kiedy. 31 sierpnia o godz. 20 w Parku Bronowickim, w ramach cyklu Zatańcz z Lublinem, wystąpi zespół Rokiczanka. To okazja do wspólnej zabawy przy wspaniałej muzyce sprzed lat.

Obniżki pensji dla samorządowców o 20 proc.? To fikcja. Niektórzy nawet zyskali

Obniżki pensji dla samorządowców o 20 proc.? To fikcja. Niektórzy nawet zyskali 0 10

O 1/5 miały zmniejszyć się wynagrodzenia samorządowców w związku ustawą przyjętą przez PiS. Tymczasem w wielu przypadkach obniżki były wręcz symboliczne. A niektórzy nawet zyskali na zmianie.

94 PZLA MP. Paweł Fajdek 12 centymetrów od złota!
galeria

94 PZLA MP. Paweł Fajdek 12 centymetrów od złota! 4 1

Wojciech Nowicki z Podlasia Białystok wywalczył złoty medal w konkursie rzutu młotem w Lublinie i wyprzedził Pawła Fajdka. Zawodnikowi Agrosu Zamość do złota zabrakło zaledwie 12 centymetrów. Trzecie miejsca zajął natomiast inny zawodnik Agrosu Arkadiusz Rogowski

94 PZLA MP. Dominik Kopeć ze złotym medalem!
galeria

94 PZLA MP. Dominik Kopeć ze złotym medalem! 1 1

Zawodnik Agrosu Zamość nie miał sobie równych i mimo ciężkich warunków na bieżni ze znakomitym wynikiem zdobył pierwsze miejsce na zawodach w Lublinie

Potańcówka w klimacie lat 20-60 w Teatralnej Cafe
28 lipca 2018, 20:00

Potańcówka w klimacie lat 20-60 w Teatralnej Cafe 7 1

Co Gdzie Kiedy. Retro-potańcówka dla miłośników klimatu lat 20-60 odbędzie się 28 lipca o godz. 20 w Teatralnej Cafe (ul. Peowiaków 1). Uczestnicy będą mogli bawić się przy dobrej muzyce do godz. 2 nad ranem.

Obcokrajowcom podoba się w Polsce. Coraz mniej z nich chce wyjeżdżać

Obcokrajowcom podoba się w Polsce. Coraz mniej z nich chce wyjeżdżać 0 4

Coraz więcej obcokrajowców chce pozostać w Polsce na dłużej - mówi w rozmowie z PAP Jakub Dudziak z Urzędu do Spraw Cudzoziemców. Z danych urzędu wynika, że w pierwszym półroczu tego roku liczba cudzoziemców z zezwoleniami na pobyt zwiększyła się o 25 tys. W połowie tego roku takie zezwolenia posiadało łącznie 350 tys. osób.

Koniec śmieciówek w szkołach? Od 1 września zatrudnienie tylko na umowę o pracę

Koniec śmieciówek w szkołach? Od 1 września zatrudnienie tylko na umowę o pracę 12 8

Od 1 września nauczyciele, wychowawcy, bibliotekarze, logopedzi czy psychologowie będą musieli być zatrudniani na umowę o pracę. Osoby prowadzące działalność gospodarczą nie będą też mogły pracować w prywatnych przedszkolach czy poradniach.

94 PZLA Mistrzostwa Polski w lekkiej atletyce oficjalnie otwarte
galeria

94 PZLA Mistrzostwa Polski w lekkiej atletyce oficjalnie otwarte 5 0

o godzinie 17 na stadionie w Lublinie przy komplecie publiczności nastąpiło uroczyste otwarcie imprezy, która potrwa w naszym mieście aż do niedzieli

Premiera książki o komunikacji publicznej w Kraśniku i powiecie kraśnickim. Wycieczki autobusowe
22 lipca 2018, 9:45

Premiera książki o komunikacji publicznej w Kraśniku i powiecie kraśnickim. Wycieczki autobusowe 5 0

Autobusy – Jelcz 120M i Jelcz M11 przyjadą w niedzielę z Lublina do Kraśnika. Podczas przejazdów będzie można posłuchać o historii komunikacji w Kraśniku i ważnych dla niej miejscach. O tym wszystkim będzie opowiadać Maksym Bratko, autor książki „Historia Komunikacji Publicznej w Kraśniku i powiecie kraśnickim”, której premierę zaplanowano na niedzielę.

Lublin: Do końca wakacji ruch wahadłowy na tej ulicy. Utrudnienia od poniedziałku

Lublin: Do końca wakacji ruch wahadłowy na tej ulicy. Utrudnienia od poniedziałku 28 11

Od poniedziałku aż do końca wakacji na ul. Nowy Świat obowiązywać będzie ruch wahadłowy. Drogowcy zabierają się tutaj za przebudowę kanalizacji deszczowej. Skrót z Bronowic na Czuby coraz bardziej przypomina tor przeszkód.

Potrącenie pieszego. Utrudnienia na ul. Choiny

Potrącenie pieszego. Utrudnienia na ul. Choiny 0 8

Utrudnienia na ul. Choiny w Lublinie. Jak informuje nasz Czytelnik Paweł doszło do potrącenia pieszego na przejściu.

II Festiwal w Krainie Lubelskich Ryb

II Festiwal w Krainie Lubelskich Ryb 0

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!

Najczęściej czytane

Dzisiaj · Tydzień · Wideo · Premium

Uwaga czytelniku!

Informujemy, że w dniu 25 maja 2018 r. na terenie całej Unii Europejskiej, w tym także w Polsce, wejdzie w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. W związku z tym chcielibyśmy Ci przekazać kilka informacji na temat zasad przetwarzania Twoich danych osobowych przez administratora portalu www.dziennikwschodni.pl – spółkę Corner Media sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie.

Bardzo prosimy, zapoznaj się z tymi informacjami uważnie, są to bowiem sprawy bardzo istotne. Jeśli jesteś osobą małoletnią poniżej 16. roku życia, koniecznie przekaż tą wiadomość swoim opiekunom, którzy następnie powinni wytłumaczyć Ci, o co w niej chodzi i dlaczego się do Ciebie zwracamy.

Czym jest RODO?

RODO to potoczna nazwa Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE. W Polsce będzie ono obowiązywało od 25 maja 2018 r. Akt ten wprowadza nowy standard ochrony danych osobowych, nakładając na podmioty przetwarzające te dane (administratorów danych) szereg obowiązków, w tym obowiązek poinformowania Ciebie o sposobie przetwarzania Twoich danych, celach w jakich Twoje dane są przetwarzane oraz o uprawnieniach przysługujących Ci w związku z przetwarzaniem danych osobowych przez administratora danych.

Administrator danych

Administratorem Twoich danych osobowych jest Corner Media Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Lublinie, ul. Krakowskie Przedmieście 54, 20-002 Lublin, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego przez Sąd Rejonowy Lublin – Wschód z siedzibą w Świdniku, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego, za numerem KRS 0000507517, NIP 7123286919, kapitał zakładowy – 50.000,00. PLN

Możesz się z nami skontaktować zarówno pod adresem:
Corner Media Spółka z o.o.
ul. Krakowskie Przedmieście 54
20-002 Lublinie

jak i mailowo: online@dziennikwschodni.pl

oraz telefonicznie: 81 46-26-800

Rodzaj przetwarzanych danych osobowych

Przetwarzamy dane osobowe podane przez Ciebie podczas procesu rejestracji konta na portalu www.dziennikwschodni.pl, a także dane, które są zbierane podczas korzystania przez Ciebie z tego portalu. Chodzi o dane zbierane i zapisywane w plikach cookies. Więcej na temat plików cookies przeczytasz w naszej polityce prywatności.

Pamiętaj, rejestracja konta na portalu www.dziennikwschodni.pl nie jest obowiązkowa. Nie masz także obowiązku podawania nam swoich prawdziwych danych podczas procesu rejestracji, jak również nie musisz podawać nam wszystkich danych, o które pytamy. Może się jednak zdarzyć tak, że nie posiadając Twoich wszystkich danych albo nie posiadając Twoich prawdziwych danych, nie będziemy w stanie świadczyć Ci wszystkich usług, które oferujemy oraz wywiązać się z wszystkich obowiązków określonych w regulaminie portalu dziennikwschodni.pl (np. zapewnić Ci odpowiedniego bezpieczeństwa w zakresie odzyskania danych dostępowych do konta).

Cel przetwarzania danych osobowych

Głównym celem przetwarzania przez nas Twoich danych jest zapewnienie Ci pełnej funkcjonalności działania serwisu dziennikwschodni.pl, dostępu do usług świadczonych przez nas w ramach tego serwisu, zapewniania Ci bezpieczeństwa podczas korzystania z serwisu (np. w przypadku prób nadużyć) oraz wywiązanie się przez nas z obowiązków umownych wynikających z regulaminu portalu Dziennikwschodni.pl.

Dodatkowy cel przetwarzania danych osobowych to tzw. marketing własny, tj. przetwarzanie danych wyłącznie na nasze wewnętrzne potrzeby w celach analitycznych, badawczych, statystycznych, w szczególności poprzez dążenie do jak najpełniejszego dostosowania treści wyświetlanych na naszych stronach do Twoich preferencji i zainteresowań.

Ponadto, o ile wyrazisz na to zgodę, będziemy mogli przetwarzać Twoje dane osobowe w celach marketingowych (marketing zewnętrzny), w tym przekazywać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym – agencjom reklamowym i naszym partnerom handlowym. Pamiętaj, że zgoda na przetwarzanie Twoich danych w celach marketingowych jest całkowicie dobrowolna i możesz ją w każdej chwili wycofać.

Pamiętaj także, że jeżeli jesteś osobą małoletnią, która nie ukończyła 16. roku życia, przesyłanie informacji w celach marketingowych może nastąpić wyłącznie po wyrażeniu zgody przez Twojego rodzica lub opiekuna.

Podstawy prawne przetwarzania danych

Twoje dane osobowe mogą być przetwarzane wyłącznie zgodnie z określonymi w obecnie obowiązujących przepisach podstawami prawnymi. W zależności od celu przetwarzania danych możemy wyróżnić trzy główne podstawy prawne przetwarzania danych.

Pierwszą podstawą przetwarzania danych jest niezbędność do wykonania umów o świadczenie usług. Mamy z nią do czynienia wtedy, gdy przetwarzanie danych jest niezbędne w celu zapewnienia Ci sprawnego, bezpiecznego korzystania z naszego serwisu wraz z jego wszystkimi funkcjonalnościami. Umowy o świadczenie usług to regulaminy, w tym regulamin portalu dziennikwschodni.pl, który akceptujesz decydując się na korzystanie z naszego serwisu.

Drugą podstawą przetwarzania danych jest uzasadniony interes administratora danych. Mamy z nim do czynienia w przypadku prowadzenia pomiarów statystycznych oraz działań z zakresu marketingu własnego przez administratora danych.

Wreszcie, trzecią przesłanką przetwarzania danych jest Twoja dobrowolna i świadoma zgoda. Na jej podstawie Twoje dane mogą być wykorzystywane w celach marketingowych, a także w celu profilowania.

Pamiętaj, zgody udzielasz w pełni dobrowolnie. Masz także prawo do cofnięcia udzielonej zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych w dowolnym momencie. Wycofanie zgody nie będzie miało jednak wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem.

Podmioty, którym możemy przekazywać dane

Co do zasady Twoje dane osobowe będą przez nas wykorzystywane wyłącznie na nasz własny użytek.

W pewnych sytuacjach możemy jednak przekazać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym: – naszym partnerom handlowym, podwykonawcom oferowanych przez nas usług, agencjom marketingowym.

Dodatkowo, w przypadkach ściśle określonych w przepisach prawa, będziemy zobligowani przekazać Twoje dane podmiotom uprawnionym do ich uzyskania na podstawie obecnie obowiązujących przepisów prawa (np. policji czy prokuraturze), pod warunkiem oczywiście, iż wystąpią do nas z takim żądaniem, powołując się na określoną podstawę prawną.

Okres przechowywania danych

Twoje dane osobowe będą przechowywane tak długo, jak będzie to niezbędne do zapewnienia Ci dostępu do usług oferowanych przez serwis www.dziennikwchodni.pl Oczywiście, możesz w każdym czasie złożyć wniosek o zaprzestanie przetwarzania swoich danych osobowych, ich zmianę lub usunięcie.

Informacje o prawach przysługujących osobie, której dane dotyczą

Musisz wiedzieć, że niezależnie od tego, na jakiej podstawie przetwarzamy Twoje dane, masz zawsze prawo dostępu do nich oraz ich poprawiania. Możesz również w każdym momencie żądać ich usunięcia lub cofnąć albo ograniczyć wcześniej udzieloną zgodę na przetwarzanie danych osobowych, przy czym wycofanie danej zgody nie wpływa na administratora danych do przetwarzania danych w celu określonym w danej zgodzie do chwili jej wycofania.

Masz również prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych osobowych.

Możesz też zażądać od administratora danych osobowych przeniesienia Twoich danych lub uzyskania kopii Twoich danych, z tym jednak zastrzeżeniem, że prawo to nie może wpływać niekorzystnie na prawa i wolności innych osób. Administrator danych będzie realizował Twoje żądania w zakresie posiadanych możliwości technicznych.

Informacje o prawie do wniesienia skargi

Organem nadzorczym nad administratorem danych osobowych jest Generalny Inspektor Danych Osobowych, do którego masz prawo wnieść skargę za każdym razem, gdy Twoje dane będą przetwarzane w sposób w Twojej ocenie nieprawidłowy.

Informacje o tym, czy podanie danych jest wymogiem ustawowym lub umownym, czy jesteś zobowiązany do ich podania

Nie jesteś zobowiązany do podawania nam swoich danych osobowych ani wyrażania zgody na ich przetwarzanie, z tym jednak zastrzeżeniem, że ich podanie może okazać się niezbędne dla korzystania z określonych funkcjonalności serwisu.

Jest także możliwe, że jeśli nie wyrazisz zgody na przetwarzanie danych osobowych lub cofniesz wcześniej udzieloną zgodę, nie będziemy mogli zapewnić Ci dostępu do niektórych oferowanych przez nas usług, przy czym zawsze w takim wypadku zostaniesz o tym poinformowany.

Informacje o profilowaniu

Czym jest profilowanie? To zbieranie wszelkich informacji, które pozwalają bezpośrednio lub pośrednio zidentyfikować osobę, która jest poddawana profilowaniu. Profilowanie odbywa się najczęściej przy użyciu systemów informatycznych, w sposób zautomatyzowany, za pomocą specjalnych algorytmów uwzględniających określone wcześniej kryteria. Wyniki profilowania mogą być wykorzystywane m.in. do celów marketingowych, np. w celu spersonalizowania reklamy kierowanej do danego użytkownika lub przygotowania oferty uwzględniającej jego potrzeby lub preferencje.

Oświadczamy, że na chwilę obecną nie profilujemy Twoich danych. Jeśli jednak zaczniemy, zostaniesz o tym uprzednio poinformowany i będziesz miał prawo nie wyrazić na to zgody.

Bardzo prosimy o uważne zapoznanie się z powyższymi informacjami. Gdy już to zrobisz, kliknij przycisk Zapoznałem się z informacją. Przejdź do serwisu.

Rozumiem

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.