Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

5 grudnia 2013 r.
18:11
Edytuj ten wpis

Prokurator prześwietla komendanta VII Komisariatu w Lublinie

0 17 A A
Komendant Piotr Kuczmara (Jacek Świerczyński)
Komendant Piotr Kuczmara (Jacek Świerczyński)

Prokuratura prowadzi śledztwo dotyczące Piotra Kuczmary, komendanta VII Komisariatu w Lublinie. Chodzi o posiadanie narkotyków.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
– Podstawą wszczęcia śledztwa były materiały przekazane przez policję, pochodzące z jej wewnętrznego postępowania – wyjaśnia Beata Syk-Jankowska, rzecznik Prokuratury Okręgowej w Lublinie.

Sprawa trafiła do śledczych ze Świdnika, gdzie 30 października zapadła oficjalna decyzja o wszczęciu śledztwa.

– Chodzi o złamanie ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii – wyjaśnia Sylwester Woźniak, prokurator rejonowy w Świdniku. – Śledztwo dotyczy jednego z wyższych funkcjonariuszy policji w Lublinie. Na obecnym etapie prowadzone jest "w sprawie”, a nie przeciwko komuś. Nie można więc mówić o stawianiu konkretnych zarzutów.

Czy sprawa dotyczy komendanta lubelskiej "siódemki” ? – Nie mogę zaprzeczyć – przyznaje Woźniak. – To szczególne postępowanie. Ze względu na jego dobro nie mogę zdradzać żadnych szczegółowych informacji.

Śledczy przesłuchali już pierwszych świadków, byłych podwładnych komendanta Kuczmary.

– Dopóki śledztwo nie będzie prowadzone przeciwko policjantowi, nie będzie żadnych pochopnych decyzji – wyjaśnia insp. Dariusz Szkodziński, komendant miejski policji w Lublinie. – Nie znam przesłanek, na których opiera się prokuratura. Jeśli podejrzenia się potwierdzą, wyciągnę surowe konsekwencję. Zapewniam jednak, że gdyby komendant posiadał narkotyki, to nie pracowałby już w policji.

Przełożeni policjanta podejrzewają, że śledztwo może być wynikiem wewnętrznych konfliktów. Przyznają, że Kuczmara lubił "przykręcić śrubę”. Próbowaliśmy porozmawiać o sprawie z samym komendantem. Odmówił rozmowy na inne tematy, niż otwarcie nowej siedziby VII Komisariatu, w którym wczoraj uczestniczył.

Policjanci z "wydziału wewnętrznego” badali nie tylko wątek narkotykowy. Sprawdzali również sygnały o rzekomym przekraczaniu uprawnień przez komendanta. Tych informacji nie potwierdzono.

Nie pierwsze kłopoty komendanta

W styczniu ub. roku pijany policjant w cywilu awanturował się przy ul. Głębokiej. Obrażał interweniujących mundurowych.

Patrol zawiózł go do IV Komisariatu w Lublinie. Awanturnika zabrał do domu właśnie Piotr Kuczmara. Ówczesny komendant III Komisariatu, a prywatnie – szwagier pijanego policjanta. Panowie bez przeszkód odjechali do domu. Awanturnika nikt nawet nie przebadał alkomatem.

Dopiero po naszej interwencji przełożeni wszczęli postępowanie dyscyplinarne wobec obu policjantów. Mateusz B., szwagier komendanta, dostał naganę. Z kolei Piotra Kuczmarę "ukarano” przeniesieniem na równorzędne stanowisko w jednostce przy ul. Okopowej.

Od paru miesięcy komendant dowodzi VII Komisariatem, którego nową siedzibę otwarto wczoraj przy ul. Wyżynnej.

Komentarze 17

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 22 grudnia 2015 o 06:56
0
to dobry strzał.... był
Avatar
O.O / 9 grudnia 2013 o 21:21
0

Nikt sie nie zastanowil, ze to moze prowokacja? A moze bardzo komus zalezy na tym aby czlowieka usunac z Policji? Metoda "na narkotyki" bardzo jest popularna w Fed.Rosyjskiej, Bialorusi i Ukrainie...Czytajcie miedzy wierszami...Moze BSW poszuka u podstaw???

Avatar
bodzio / 6 grudnia 2013 o 17:47
0

Kuczmara "przykręca śrubę" aby pokazać przełożonym jaki jest dobry.Tak naprawdę ten gość zawsze dobierał sobie zastępców, którzy odwalali za niego robote, bo byli bardziej kompetentni.

Ten arogant zawsze panoszył się jak pan i władca, a jego "kulturalne" zachowanie wobec podwładnych to już legenda. Może teraz go spuszczą. 

Avatar
Gość / 6 grudnia 2013 o 15:53
0

Piszecie różne żeczy o ludziach często jak się póżniej okazuje nie prawdę bo to news bo to poczytne . Jestem ciekaw czy ten czesław co to pisał napisze na pierwszej stronie że nie miał racji

Julianie o czym ty marzysz? czesław (świadomie z małej litery) już nie pamięta co i o czym pisał. To zas...ńce, którzy uzurpują sobie prawo być tubą i wyrocznią społeczeństwa. Chleją, ćpają a jedyny ich argument to fakt, że mają pióro w ręku. Żenada a nie dziennikarstwo.

Julianie o czym ty marzysz? czesław (świadomie z małej litery) już nie pamięta co i o czym pisał. To zas...ńce, którzy uzurpują sobie prawo być tubą i wyrocznią społeczeństwa. Chleją, ćpają a jedyny ich argument to fakt, że mają pióro w ręku. Żenada a nie dziennikarstwo.

rozwiń
Avatar
J / 6 grudnia 2013 o 15:06
0

Temu Panu powinni już podziękować.

Avatar
zibo / 6 grudnia 2013 o 14:25
0

A ja mam nadzieję, że kiedyś BSW i prokuratura pokusi się o to by ustalić kto i i z jakich powodów oplówa niekoiecznie Kuczmarę ale każdego innego. Takie czasy,że w policji znalazło się wielu popaprańców skrzywdzonych przez życie i uważają że sianie jadu to jedyna metoda. Tak!!! Chcę sprawnej policji! po to by spokojnie wyjść wieczorem na mmiasto, by idąc ulicą czuć się spokojnie i bezpiecznie. Kto z was tego nie chce?! Słucham? Kto? A jak wymaga to tylko w naszym interesie. A takieu gnojkowi, policyjnej mendzie której nie stać na otwartość mogę tylko jedno. Plunąć w twarz. Nie dziwię się ścierwojadom, że pąpują temat. Idzie sobota na schabowego trzeba zarobić. Niedobrze się robi jak patrzę na kunszt dziennikarski w "dzienniku" Tylko z dobre wychowanie powstrzymuje mnie przed stwierdzeniem że chce mi się żygać jak czytam te rewelację.

a ja mam nadzieję, że BSW zajmie się kiedyś "lewymi" rencistami policyjnymi i strażackimi,a co do publicznego opluwania to w pełni się zgadzam

a ja mam nadzieję, że BSW zajmie się kiedyś "lewymi" rencistami policyjnymi i strażackimi,a co do publicznego opluwania to w pełni się zgadzam

rozwiń
Avatar
lolo / 6 grudnia 2013 o 12:53
0

A ja mam nadzieję, że kiedyś BSW i prokuratura pokusi się o to by ustalić kto i i z jakich powodów oplówa niekoiecznie Kuczmarę ale każdego innego. Takie czasy,że w policji znalazło się wielu popaprańców skrzywdzonych przez życie i uważają że sianie jadu to jedyna metoda. Tak!!! Chcę sprawnej policji! po to by spokojnie wyjść wieczorem na mmiasto, by idąc ulicą czuć się spokojnie i bezpiecznie. Kto z was tego nie chce?! Słucham? Kto? A jak wymaga to tylko w naszym interesie. A takieu gnojkowi, policyjnej mendzie której nie stać na otwartość mogę tylko jedno. Plunąć w twarz. Nie dziwię się ścierwojadom, że pąpują temat. Idzie sobota na schabowego trzeba zarobić. Niedobrze się robi jak patrzę na kunszt dziennikarski w "dzienniku" Tylko z dobre wychowanie powstrzymuje mnie przed stwierdzeniem że chce mi się żygać jak czytam te rewelację.

A ja mam nadzieję, że kiedyś BSW i prokuratura pokusi się o to by ustalić kto i i z jakich powodów oplówa niekoiecznie Kuczmarę ale każdego innego. Takie czasy,że w policji znalazło się wielu popaprańców skrzywdzonych przez życie i uważają że sianie jadu to jedyna metoda. Tak!!! Chcę sprawnej policji! po to by spokojnie wyjść wieczorem na mmiasto, by idąc ulicą czuć się spokojnie i bezpiecznie. Kto z was tego nie chce?! Słucham? Kto? A jak wymaga to tylko w naszym interesie. A takieu gnojkowi, policyjnej mendzie której nie stać na otwarto... rozwiń

Avatar
Barbara Ubryk / 6 grudnia 2013 o 11:59
0

Jeżeli on stosował mobbing jako metodę zarządania personelem to mam nadzieję że go jasny szlag trafi bo ta zaraza morderczego kierowania podwładnymi to piekło dla osoby poddanej tej nieludzkiej torturze.

Avatar
julian / 6 grudnia 2013 o 11:39
0

Piszecie różne żeczy o ludziach często jak się póżniej okazuje nie prawdę bo to news bo to poczytne . Jestem ciekaw czy ten czesław co to pisał napisze na pierwszej stronie że nie miał racji

Avatar
liberator / 6 grudnia 2013 o 11:19
0

czasy się zmieniają a pan zawsze w komisjach

Avatar
Gość / 22 grudnia 2015 o 06:56
0
to dobry strzał.... był
Avatar
O.O / 9 grudnia 2013 o 21:21
0

Nikt sie nie zastanowil, ze to moze prowokacja? A moze bardzo komus zalezy na tym aby czlowieka usunac z Policji? Metoda "na narkotyki" bardzo jest popularna w Fed.Rosyjskiej, Bialorusi i Ukrainie...Czytajcie miedzy wierszami...Moze BSW poszuka u podstaw???

Avatar
bodzio / 6 grudnia 2013 o 17:47
0

Kuczmara "przykręca śrubę" aby pokazać przełożonym jaki jest dobry.Tak naprawdę ten gość zawsze dobierał sobie zastępców, którzy odwalali za niego robote, bo byli bardziej kompetentni.

Ten arogant zawsze panoszył się jak pan i władca, a jego "kulturalne" zachowanie wobec podwładnych to już legenda. Może teraz go spuszczą. 

Avatar
Gość / 6 grudnia 2013 o 15:53
0

Piszecie różne żeczy o ludziach często jak się póżniej okazuje nie prawdę bo to news bo to poczytne . Jestem ciekaw czy ten czesław co to pisał napisze na pierwszej stronie że nie miał racji

Julianie o czym ty marzysz? czesław (świadomie z małej litery) już nie pamięta co i o czym pisał. To zas...ńce, którzy uzurpują sobie prawo być tubą i wyrocznią społeczeństwa. Chleją, ćpają a jedyny ich argument to fakt, że mają pióro w ręku. Żenada a nie dziennikarstwo.

Julianie o czym ty marzysz? czesław (świadomie z małej litery) już nie pamięta co i o czym pisał. To zas...ńce, którzy uzurpują sobie prawo być tubą i wyrocznią społeczeństwa. Chleją, ćpają a jedyny ich argument to fakt, że mają pióro w ręku. Żenada a nie dziennikarstwo.

rozwiń
Avatar
J / 6 grudnia 2013 o 15:06
0

Temu Panu powinni już podziękować.

Avatar
zibo / 6 grudnia 2013 o 14:25
0

A ja mam nadzieję, że kiedyś BSW i prokuratura pokusi się o to by ustalić kto i i z jakich powodów oplówa niekoiecznie Kuczmarę ale każdego innego. Takie czasy,że w policji znalazło się wielu popaprańców skrzywdzonych przez życie i uważają że sianie jadu to jedyna metoda. Tak!!! Chcę sprawnej policji! po to by spokojnie wyjść wieczorem na mmiasto, by idąc ulicą czuć się spokojnie i bezpiecznie. Kto z was tego nie chce?! Słucham? Kto? A jak wymaga to tylko w naszym interesie. A takieu gnojkowi, policyjnej mendzie której nie stać na otwartość mogę tylko jedno. Plunąć w twarz. Nie dziwię się ścierwojadom, że pąpują temat. Idzie sobota na schabowego trzeba zarobić. Niedobrze się robi jak patrzę na kunszt dziennikarski w "dzienniku" Tylko z dobre wychowanie powstrzymuje mnie przed stwierdzeniem że chce mi się żygać jak czytam te rewelację.

a ja mam nadzieję, że BSW zajmie się kiedyś "lewymi" rencistami policyjnymi i strażackimi,a co do publicznego opluwania to w pełni się zgadzam

a ja mam nadzieję, że BSW zajmie się kiedyś "lewymi" rencistami policyjnymi i strażackimi,a co do publicznego opluwania to w pełni się zgadzam

rozwiń
Avatar
lolo / 6 grudnia 2013 o 12:53
0

A ja mam nadzieję, że kiedyś BSW i prokuratura pokusi się o to by ustalić kto i i z jakich powodów oplówa niekoiecznie Kuczmarę ale każdego innego. Takie czasy,że w policji znalazło się wielu popaprańców skrzywdzonych przez życie i uważają że sianie jadu to jedyna metoda. Tak!!! Chcę sprawnej policji! po to by spokojnie wyjść wieczorem na mmiasto, by idąc ulicą czuć się spokojnie i bezpiecznie. Kto z was tego nie chce?! Słucham? Kto? A jak wymaga to tylko w naszym interesie. A takieu gnojkowi, policyjnej mendzie której nie stać na otwartość mogę tylko jedno. Plunąć w twarz. Nie dziwię się ścierwojadom, że pąpują temat. Idzie sobota na schabowego trzeba zarobić. Niedobrze się robi jak patrzę na kunszt dziennikarski w "dzienniku" Tylko z dobre wychowanie powstrzymuje mnie przed stwierdzeniem że chce mi się żygać jak czytam te rewelację.

A ja mam nadzieję, że kiedyś BSW i prokuratura pokusi się o to by ustalić kto i i z jakich powodów oplówa niekoiecznie Kuczmarę ale każdego innego. Takie czasy,że w policji znalazło się wielu popaprańców skrzywdzonych przez życie i uważają że sianie jadu to jedyna metoda. Tak!!! Chcę sprawnej policji! po to by spokojnie wyjść wieczorem na mmiasto, by idąc ulicą czuć się spokojnie i bezpiecznie. Kto z was tego nie chce?! Słucham? Kto? A jak wymaga to tylko w naszym interesie. A takieu gnojkowi, policyjnej mendzie której nie stać na otwarto... rozwiń

Avatar
Barbara Ubryk / 6 grudnia 2013 o 11:59
0

Jeżeli on stosował mobbing jako metodę zarządania personelem to mam nadzieję że go jasny szlag trafi bo ta zaraza morderczego kierowania podwładnymi to piekło dla osoby poddanej tej nieludzkiej torturze.

Avatar
julian / 6 grudnia 2013 o 11:39
0

Piszecie różne żeczy o ludziach często jak się póżniej okazuje nie prawdę bo to news bo to poczytne . Jestem ciekaw czy ten czesław co to pisał napisze na pierwszej stronie że nie miał racji

Avatar
liberator / 6 grudnia 2013 o 11:19
0

czasy się zmieniają a pan zawsze w komisjach

Zobacz wszystkie komentarze 17

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 20 lipca 2018 r.

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 20 lipca 2018 r. 0 0

Hipermarket z Lublina obiecuje zwrot towarów w ciągu 30 dni. Ale nie w tym przypadku
Alarm 24

Hipermarket z Lublina obiecuje zwrot towarów w ciągu 30 dni. Ale nie w tym przypadku 4 10

Kupiony w hipermarkecie notebook okazał się wadliwy, ale sklep nie chce go przyjąć z powrotem, mimo że obiecuje klientom możliwość zwrotu towarów w ciągu 30 dni od zakupu. Hipermarket tłumaczy, że sprzęt jest już używany. Klient jest oburzony, ale zgodnie z prawem to sklep ma rację.

Festiwal Dwa Brzegi 2018: Najlepsze filmy zagraniczne i najciekawsze polskie [program]
28 lipca 2018, 11:00

Festiwal Dwa Brzegi 2018: Najlepsze filmy zagraniczne i najciekawsze polskie [program] 13 3

Pokaz filmu „Złodziejaszki” Hirokazu Koreedy nagrodzonego Złotą Palmą w Cannes, a potem wspólny koncert Nosowskiej i Zamilskiej na kazimierskim zamku. Tak będzie wyglądało otwarcie 12. Festiwalu Filmu i Sztuki Dwa Brzegi, który zaczyna się już w następną sobotę 28 lipca.

Muzyka na lubelskim Zamku. Koncert Gabryś & Quinn Piano Duo
21 lipca 2018, 18:00

Muzyka na lubelskim Zamku. Koncert Gabryś & Quinn Piano Duo 2 0

Co Gdzie Kiedy. Duet Gabryś & Quinn wystąpi 21 lipca o godz. 18 w Muzeum Lubelskim w ramach cyklu Muzyka na lubelskim Zamku.

Rozbita karuzela VAT. Były wiceprezes Lotosu wśród zatrzymanych

Rozbita karuzela VAT. Były wiceprezes Lotosu wśród zatrzymanych 2 1

Cztery osoby, w tym prezes i dyrektorzy jednej ze spółek, zostali zatrzymani przez prokuratorów z Zamościa. Śledczy podejrzewają ich o wyłudzenia podatku VAT.

Bezpowrotny koniec marzeń o nowym „oknie czasu” przed Bramą Krakowską w Lublinie

Bezpowrotny koniec marzeń o nowym „oknie czasu” przed Bramą Krakowską w Lublinie 130 52

W czwartek zalano betonem studnię odkrytą przed Bramą Krakowską podczas przebudowy nawierzchni. Ratusz planował stworzenie w tym miejscu „okna czasu”, przez które można by zajrzeć do wnętrza. Ale takiej atrakcji jednak tu nie będzie. – Udostępnienie studni okazało się niemożliwe – oznajmił Urząd Miasta.

Spacery na 100-lecie Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego
21 lipca 2018, 12:00

Spacery na 100-lecie Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego 3 1

Co Gdzie Kiedy. Inna Fundacja - IFKA zaprasza do udziału w projekcje NIE WYMIGASZ SIĘ OD HISTORII/HERSTORII, w ramach którego organizowane będą spacery prowadzone w języku polskim oraz migowym. Na początek spacery z okazji 100-lecia Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego.

Kto kradł na basenie w Puławach? Mają dwóch nastolatków

Kto kradł na basenie w Puławach? Mają dwóch nastolatków 22 0

Zarzuty kradzieży i kradzieży z włamaniem usłyszeli dwaj 16-latkowie, którzy od początku lipca na basenie miejskim w Puławach kradli przedmioty pozostawione w szafkach.

Pamiętają o kolegach, którzy zginęli na służbie. Wśród nich policjantka z Krasnegostawu
galeria

Pamiętają o kolegach, którzy zginęli na służbie. Wśród nich policjantka z Krasnegostawu 58 0

Członkowie rodzin policjantów, którzy stracili życie na służbie odsłonili dziś tabliczki epitafijne. Jedna z nich poświęcona jest st. sierż. Magdalenie Dolebskiej z Komendy Powiatowej Policji w Krasnymstawie.

Poznaj Kazimierz Dolny od filmowej strony. Wycieczka i oprowadzanie
20 lipca 2018, 12:00

Poznaj Kazimierz Dolny od filmowej strony. Wycieczka i oprowadzanie 0 0

W piątek, 20 lipca o godz. 12 w Kazimierzu Dolnym odbędzie się wycieczka z przewodnikiem, podczas której poznamy filmowe losy nadwiślańskiego miasta.

Sposób na dewastację przystanków? Graffiti

Sposób na dewastację przystanków? Graffiti 2 5

Miejski Zakład Komunikacyjny w Białej Podlaskiej w nietypowy sposób walczy z wandalami. Na kilku najczęściej dewastowanych wiatach przystankowych pojawi się graffiti. Pierwsze już jest – na przystanku przy ulicy Warszawskiej

Azoty Puławy wróciły do treningów

Azoty Puławy wróciły do treningów 2 0

PIŁKA RĘCZNA Brązowi medaliści rozpoczęli przygotowania do nowego sezonu. Drużynę prowadzi były reprezentacyjny obrotowy Bartosz Jurecki

Prawie trzy kilometry jazdy po równym. Fragment "Nadwiślanki" już gotowy

Prawie trzy kilometry jazdy po równym. Fragment "Nadwiślanki" już gotowy 0 10

Prawie 7 miesięcy drogowcy remontowali niespełna trzykilometrowy odcinek drogi 801, od Dęblina do Stężycy.

Miasto w budowie. Inwestycje w Zamościu nabierają tempa [zdjęcia]
galeria

Miasto w budowie. Inwestycje w Zamościu nabierają tempa [zdjęcia] 7 0

Nowe ulice i mosty, a w planach m.in. budowa placu zabaw – inwestycje w Zamościu nabierają tempa.

Wydarzenia sportowe w Lubelskiem: 20-22 lipca

Wydarzenia sportowe w Lubelskiem: 20-22 lipca 0 0

Tej imprezy nie można przegapić. Od piątku do niedzieli Lublin będzie gospodarzem 94. PZLA Mistrzostw Polski w Lekkiej Atletyce. Tylu gwiazd nie mieliśmy u siebie od... 34 lat.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!