Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

8 maja 2014 r.
16:00
Edytuj ten wpis

Prokuratura: Adwokat grasował w szatni i kradł pieniądze

Autor: Zdjęcie autora (jotem)
18 13 A A

W sumie 1600 zł miało paść łupem 29-letniego adwokata z Lublina. Według prokuratury kradł w szatni klubu sportowego w Lublinie. Z okradzionymi ćwiczył później na siłowni.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Na policję zgłosił się w poniedziałek jeden z klientów Sportsparku. Mężczyzna zauważył, że z ubrania w szafce zniknęło sto złotych. Każda szafka w klubie jest zamykana na klucz wydawany posiadaczom karnetów. Okazało się, że ostatnio kradzieży w tym miejscu było więcej. Policjanci obejrzeli nagranie z monitoringu. Kamery miały zarejestrować dziwnie zachowującego się mężczyznę, którego rozpoznał jeden z okradzionych. Mundurowi zatrzymali podejrzewanego jeszcze tego samego dnia.

To 29-letni Rafał T., adwokat z Lublina. Mecenas usłyszał pięć zarzutów. - Trzy dotyczą kradzieży z włamaniem, jeden usiłowania kradzieży i jeden zwykłej kradzieży - wylicza prokurator Beata Syk-Jankowska, rzecznik Prokuratury Okręgowej w Lublinie.

Jak ustalili śledczy, do trzech kradzieży z włamaniem miało dojść kolejno 22 i 29 kwietnia oraz 5 maja w klubie sportowym Sportspark. Złodziej włamał się do szafek w szatni. Za pierwszym razem ukradł 100 zł, za drugim 500 zł, a 200 zł już w maju. Raz pokonał zabezpieczenie szafki, ale nic nie zabrał. Adwokat miał ukraść też 800 złotych z kieszeni spodni leżących w szatni. - Mężczyzna nie przyznaje się do winy i odmówił składania wyjaśnień - dodaje prokurator Syk-Jankowska.
Adwokatowi grozi 10 lat więzienia. Poza tym sprawą zajmie się rzecznik dyscyplinarny Okręgowej Rady Adwokackiej w Lublinie.

Adwokaci na wokandzie

To nie jedyna sprawa, która toczy się przeciwko przedstawicielowi lubelskiej palestry. • 18 września ub. roku prowadzony przez mecenasa Pawła S. chevrolet zjechał na chodnik i uderzył w Teatr Osterwy w Lublinie. Alkomat pokazał, że prawnik ma w organizmie ok. dwóch promili alkoholu. • Z kolei mecenas August G. z pow. ryckiego doprowadził do kolizji i uciekł. Mundurowych przywitał z butelką w dłoni.
Skomentuj i udostępnij na Facebooku
Czytaj więcej o:

Komentarze 13

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Alan / 9 maja 2014 r. o 22:09
0
A może ktoś go wrobił bo byłza dobry i za zdolny ?
Starym wyjadaczom depnął na odcisk? Dla marnych 1600 zł zaryzykowalłby kariere? Pomyślcie ile kosztuje aplikacja studia
Dla 160000 może uwierzyłbym ale takie śmieszne pieniądze "......
Ludzie co wy wypisujecie Troche pomyślcie zanim coś nabazgracie
Avatar
Lesio / 9 maja 2014 r. o 08:43
0

A jak określić takie zachowanie, które jest typowe. Adwokat żąda z góry całej kwoty za swoją usługę. Potem sprawą mało się interesuję. Gdy klient prosi o większe zainteresowanie, drze mordę na klienta (swojego chlebodawcę!) i mówi, że robi łaskę. Czy to nie jest bezczelne oszustwo? Skoro komuś płacę, to mam prawo wymagać. A takie mendy przyzwyczaiły się. Daj mu kasę i jeszcze kłaniaj się w pas.

Avatar
jozek / 8 maja 2014 r. o 22:47
0

Nalezy chyba zastanowic sie nad przyczyna takiego stanu rzeczy...Kradnacy Adwokat??? Zenada i dno. Totalny upadek czlowieka, ktory NIE powinien wykonywac juz tego zawodu...Wystepek kladzie sie smutnym cieniem na lubelska ( i tak juz poszarpana) palestre...Smutne...

Avatar
japierdziu / 8 maja 2014 r. o 21:15
0

-"18 września ub. roku prowadzony przez mecenasa Pawła S. chevrolet zjechał na chodnik i uderzył w Teatr Osterwy w Lublinie"

jak czytam coś takiego to nie chce mi się już więcej czytac...antydziennikarze z Dziennika nie potrafią sprawdzić już aż tak prostej rzeczy(jak data zdarzenia) której podołałaby nawet upośledzona małpa?

Avatar
japierdziu / 8 maja 2014 r. o 21:14
0

-"18 września ub. roku prowadzony przez mecenasa Pawła S. chevrolet zjechał na chodnik i uderzył w Teatr Osterwy w Lublinie"

jak czytam coś takiego to nie chce mi się już więcej czytac...antydziennikarze z Dziennika nie potrafią sprawdzić już aż tak prostej rzeczy(jak data zdarzenia) której podołałaby nawet upośledzona małpa?

Avatar
Tadzio / 8 maja 2014 r. o 20:20
0

Siła klejących łapsk była tak wielka, że śmieć zaryzykował wszystko. ;) Musiał byc wyjątkowo zakuty łeb. Jak on zdał na tą adwokaturę?

Avatar
jon / 8 maja 2014 r. o 20:08
0

to zapewne  ten , jeden ze " zdolnych i inteligentnych " - jak dzień temu na forum KL lub DW

piał z zachwytu nad  reprezentantami naszego wymiaru sprawiedliwości jeden gościo

Avatar
mecenas / 8 maja 2014 r. o 19:33
0

"Policjanci obejrzeli nagranie z monitoringu.

Kamery miały zarejestrować dziwnie zachowującego się mężczyznę, którego rozpoznał jeden z okradzionych.

Mundurowi zatrzymali podejrzewanego jeszcze tego samego dnia.

To 29-letni Rafał T., adwokat z Lublina. Mecenas usłyszał pięć zarzutów.

Trzy dotyczą kradzieży z włamaniem, jeden usiłowania kradzieży i jeden zwykłej kradzieży.

Mężczyzna nie przyznaje się do winy i odmówił składania wyjaśnień.
Adwokatowi grozi 10 lat więzienia.

Poza tym sprawą zajmie się rzecznik dyscyplinarny Okręgowej Rady Adwokackiej w Lublinie."

... ciekawe czy jego koledzy z palestry pozbawią pospolitego złodzieja prawa wykonywania zawodu ?

Kruk krukowi oka nie wykole. ;)

Jaki premier taki i mecenas,wszyscy kradną !!!

Jaki premier taki i mecenas,wszyscy kradną !!!

rozwiń
Avatar
Jerzy / 8 maja 2014 r. o 19:27
0

sam kradł sam się obroni  :D

Avatar
bogu / 8 maja 2014 r. o 18:43
0

,,Mecenas,, to tytuł grzecznościowy .  Prawdziwe znaczenie tego słowa oznacza  fundatora , dobroczyńcę , protektora .

Avatar
Alan / 9 maja 2014 r. o 22:09
0
A może ktoś go wrobił bo byłza dobry i za zdolny ?
Starym wyjadaczom depnął na odcisk? Dla marnych 1600 zł zaryzykowalłby kariere? Pomyślcie ile kosztuje aplikacja studia
Dla 160000 może uwierzyłbym ale takie śmieszne pieniądze "......
Ludzie co wy wypisujecie Troche pomyślcie zanim coś nabazgracie
Avatar
Lesio / 9 maja 2014 r. o 08:43
0

A jak określić takie zachowanie, które jest typowe. Adwokat żąda z góry całej kwoty za swoją usługę. Potem sprawą mało się interesuję. Gdy klient prosi o większe zainteresowanie, drze mordę na klienta (swojego chlebodawcę!) i mówi, że robi łaskę. Czy to nie jest bezczelne oszustwo? Skoro komuś płacę, to mam prawo wymagać. A takie mendy przyzwyczaiły się. Daj mu kasę i jeszcze kłaniaj się w pas.

Avatar
jozek / 8 maja 2014 r. o 22:47
0

Nalezy chyba zastanowic sie nad przyczyna takiego stanu rzeczy...Kradnacy Adwokat??? Zenada i dno. Totalny upadek czlowieka, ktory NIE powinien wykonywac juz tego zawodu...Wystepek kladzie sie smutnym cieniem na lubelska ( i tak juz poszarpana) palestre...Smutne...

Avatar
japierdziu / 8 maja 2014 r. o 21:15
0

-"18 września ub. roku prowadzony przez mecenasa Pawła S. chevrolet zjechał na chodnik i uderzył w Teatr Osterwy w Lublinie"

jak czytam coś takiego to nie chce mi się już więcej czytac...antydziennikarze z Dziennika nie potrafią sprawdzić już aż tak prostej rzeczy(jak data zdarzenia) której podołałaby nawet upośledzona małpa?

Avatar
japierdziu / 8 maja 2014 r. o 21:14
0

-"18 września ub. roku prowadzony przez mecenasa Pawła S. chevrolet zjechał na chodnik i uderzył w Teatr Osterwy w Lublinie"

jak czytam coś takiego to nie chce mi się już więcej czytac...antydziennikarze z Dziennika nie potrafią sprawdzić już aż tak prostej rzeczy(jak data zdarzenia) której podołałaby nawet upośledzona małpa?

Avatar
Tadzio / 8 maja 2014 r. o 20:20
0

Siła klejących łapsk była tak wielka, że śmieć zaryzykował wszystko. ;) Musiał byc wyjątkowo zakuty łeb. Jak on zdał na tą adwokaturę?

Avatar
jon / 8 maja 2014 r. o 20:08
0

to zapewne  ten , jeden ze " zdolnych i inteligentnych " - jak dzień temu na forum KL lub DW

piał z zachwytu nad  reprezentantami naszego wymiaru sprawiedliwości jeden gościo

Avatar
mecenas / 8 maja 2014 r. o 19:33
0

"Policjanci obejrzeli nagranie z monitoringu.

Kamery miały zarejestrować dziwnie zachowującego się mężczyznę, którego rozpoznał jeden z okradzionych.

Mundurowi zatrzymali podejrzewanego jeszcze tego samego dnia.

To 29-letni Rafał T., adwokat z Lublina. Mecenas usłyszał pięć zarzutów.

Trzy dotyczą kradzieży z włamaniem, jeden usiłowania kradzieży i jeden zwykłej kradzieży.

Mężczyzna nie przyznaje się do winy i odmówił składania wyjaśnień.
Adwokatowi grozi 10 lat więzienia.

Poza tym sprawą zajmie się rzecznik dyscyplinarny Okręgowej Rady Adwokackiej w Lublinie."

... ciekawe czy jego koledzy z palestry pozbawią pospolitego złodzieja prawa wykonywania zawodu ?

Kruk krukowi oka nie wykole. ;)

Jaki premier taki i mecenas,wszyscy kradną !!!

Jaki premier taki i mecenas,wszyscy kradną !!!

rozwiń
Avatar
Jerzy / 8 maja 2014 r. o 19:27
0

sam kradł sam się obroni  :D

Avatar
bogu / 8 maja 2014 r. o 18:43
0

,,Mecenas,, to tytuł grzecznościowy .  Prawdziwe znaczenie tego słowa oznacza  fundatora , dobroczyńcę , protektora .

Zobacz wszystkie komentarze 13

Skomentuj

Aby napisać komentarz, należy się zalogować:

Nie publikujemy nic na Twojej tablicy na Facebooku oraz nikomu nie udostępniamy Twoich danych osobistych.
Podczas pierwszego logowania zostaniesz poproszony o wybór swojej nazwy użytkownika.

Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Starostowie nie otrzymują już danych o COVID-19. Dyskusja o raportach na radzie pow. świdnickiego

Starostowie nie otrzymują już danych o COVID-19. Dyskusja o raportach na radzie pow. świdnickiego

Począwszy od wtorku, 24 listopada, powiatowe stacje sanitarno-epidemiologiczne w Polsce nie będą publikować na swoich stronach codziennych raportów dotyczących SARS-CoV-2. Informacje ma upubliczniać GIS. Póki co ich nie ma. Najnowszych danych z powiatu świdnickiego nie poznali też dzisiaj radni z tego terenu.

Naprawmy, co zepsuła pandemia. Rzemieślnicy mają problemy, pomagają wierni klienci

Naprawmy, co zepsuła pandemia. Rzemieślnicy mają problemy, pomagają wierni klienci

Kaletnicy, szewcy, zegarmistrze – to tylko niektórzy rzemieślnicy, których epidemia pozbawiła normalnych możliwości funkcjonowania. Pomóc w przetrwaniu mogą im tylko wierni klienci. Ci skrzykują się w internecie

Kupujemy szeregowiec. Alternatywa dla mieszkania

Kupujemy szeregowiec. Alternatywa dla mieszkania

Domy szeregowe, czyli inaczej segmenty to opcja cenowo porównywalna do trzypokojowego mieszkania. Własny ogródek i większa powierzchnia sprawia, że za rozsądne pieniądze otrzymujemy jednak namiastkę domu

Do Ciechanek powróciła cisza. Koniec z odgłosami ciętej karoserii samochodowej
Po naszej publikacji

Do Ciechanek powróciła cisza. Koniec z odgłosami ciętej karoserii samochodowej

Od dwóch tygodni w Ciechankach (pow. łęczyński, gmina Puchaczów) ciszy nie przerywa huk ciętych karoserii zużytych samochodów. Po naszych artykułach i emisji reportażu w TVP z miejscowości wyniosła się firma zajmująca się demontażem starych aut na terenie Nadwieprzańskiego Parku Krajobrazowego.

Nowy zawodnik Azotów Puławy

Nowy zawodnik Azotów Puławy

Niespodzianka dla kibiców Azotów Puławy. We wtorek klub poinformował o pozyskaniu nowego zawodnika. Do zespołu Larsa Walthera dołączył Słoweniec Andraż Velkavrh, który występuję na pozycji środkowego rozgrywającego.

Puławska fundacja walczy o "zwierzakobusa" do przewożenia zwierząt. Potrzebne głosy
film

Puławska fundacja walczy o "zwierzakobusa" do przewożenia zwierząt. Potrzebne głosy

"Przyjazna Łapa", puławska fundacja pro-zwierzęca, bierze udział w ogólnopolskiej rywalizacji, w której wygrać można samochód do przewożenia zwierząt. Auta trafią do tych stowarzyszeń, które do 23 grudnia zdobędą najwięcej pojedynczych wpłat na ten cel. Liczą się nawet najdrobniejsze sumy.

Kolejna kolizja na skrzyżowaniu ul. Armii Krajowej z Ogrodową w Chełmie

Kolejna kolizja na skrzyżowaniu ul. Armii Krajowej z Ogrodową w Chełmie

Kolejna kolizja na jednym z najruchliwszych skrzyżowań w centrum Chełma. Na szczęście poważnie ucierpiały tylko auta biorące w niej udział. Okoliczności zdarzenia wyjaśni i o winie przesądzi postępowanie wszczęte przez policjantów z drogówki.

Chełm: Czy radni wyrażą zgodę na darmowe autobusy? Będzie głosowanie na sesji

Chełm: Czy radni wyrażą zgodę na darmowe autobusy? Będzie głosowanie na sesji

Jest projekt uchwały intencyjnej w sprawie wprowadzenia w Chełmie darmowej komunikacji miejskiej. Darmowe autobusy to pierwsza obietnica złożona w kampanii wyborczej przez starającego się o fotel prezydenta Jakuba Banaszka. W dwa lata po zwycięstwie i objęciu urzędu Banaszek poddaje wyborczy pomysł pod głosowanie Rady Miasta.

Pierwszy taki poród w Lublinie, na świecie to rzadkość. "Wszystko skończyło się szczęśliwie"

Pierwszy taki poród w Lublinie, na świecie to rzadkość. "Wszystko skończyło się szczęśliwie"

Pani Karolina jest po przeszczepie serca. Kilka dni temu w lubelskiej klinice urodziła zdrowego synka. W Lublinie to pierwszy taki przypadek, a w skali kraju i świata - rzadkość

Armani Moore odszedł z Pszczółki Start Lublin

Armani Moore odszedł z Pszczółki Start Lublin

Amerykanin został zakontraktowany przez Arged BMSlam Stal Ostrów Wielkopolski

Widowisko "Herbertorium" online
27 listopada 2020, 19:00

Widowisko "Herbertorium" online

Radiu Lublin zaprasza na wyjątkowy spektakl muzyczny "Herbertorium" odwołujący się do poezji Zbigniewa Herberta. Wydarzenie będzie można zobaczyć online 27 listopada o godz. 19 na Facebooku.

Właściciele hoteli apelują do rządu: Hotele pracujące w reżimie sanitarnym nie są źródłem zakażeń
film

Właściciele hoteli apelują do rządu: Hotele pracujące w reżimie sanitarnym nie są źródłem zakażeń

Kołobrzeg (woj. zachodniopomorskie). Właściciele hoteli i pensjonatów apelują do rządu o pomoc finansową. W Kołobrzegu hotelarze liczą rosnące koszty, podczas gdy hotele są zamknięte dla gości. Prezydent Kołobrzegu tłumaczy, że miasto z powodu obostrzeń straciło 20 milionów złotych, które nie wpłynęły do kasy miasta z opłat uzdrowiskowych.

Policyjny bilans poniedziałkowego strajku kobiet w Lublinie. Ponad 40 wylegitymowanych osób
galeria

Policyjny bilans poniedziałkowego strajku kobiet w Lublinie. Ponad 40 wylegitymowanych osób

Ponad 40 wylegitymowanych osób i dwa mandaty. To policyjny bilans poniedziałkowej manifestacji w Lublinie. Marsz był reakcją na brutalne działania policjantów podczas zeszłotygodniowych protestów w Warszawie.

W Białej Podlaskiej jest nowe trójwymiarowe przejście dla pieszych

W Białej Podlaskiej jest nowe trójwymiarowe przejście dla pieszych

Przejście dla pieszych w trójwymiarze. To nowe rozwiązanie pojawiło się przed rondem przy ulicy Janowskiej. Ma poprawić bezpieczeństwo.

Nowy rozkład jazdy pociągów. Zmiany też w Chełmie czy Zamościu

Nowy rozkład jazdy pociągów. Zmiany też w Chełmie czy Zamościu

Nie tylko mieszkańcy Lublina odczują zmiany, które przyniesie nowy rozkład jazdy mający wejść w życie 13 grudnia. Chełm straci bezpośrednie połączenie z Krakowem, a zyska z Poznaniem, na trasie Lublin-Dęblin przybędzie pociągów osobowych, a z Zamościa dotrzemy bez przesiadki do Kołobrzegu

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!