Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

31 stycznia 2013 r.
17:35
Edytuj ten wpis

Propozycja radnego PO: Lublin z aleją sław

Autor: Zdjęcie autora Dominik Smaga
0 26 A A
Wybrani Kandydaci z listy radnego Ławniczaka (PO) do alei sław
Wybrani Kandydaci z listy radnego Ławniczaka (PO) do alei sław

Związani z miastem artyści, sportowcy, politycy i ludzie mediów mieliby być uwieczniani w alei, której stworzenie proponuje jeden z radnych

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Pismo w sprawie alei sław złożył do prezydenta radny PO, Zbigniew Ławniczak. – Deptak na Krakowskim Przedmieściu lub inna reprezentacyjna ulica naszego miasta byłaby najlepszym miejscem na uhonorowanie wybitnych osobistości – stwierdza Ławniczak.

– Zdecydowanie bym nie protestował – mówi Krzysztof Cugowski, wokalista Budki Suflera, który znalazł się na liście 33 sław dołączonej przez radnego do pisma. – Jest to jakaś forma zabawy i uatrakcyjnienia danej ulicy. Nic w tym złego.

– Jestem przeciwny takiemu "pomnikowaniu”. Wolałbym, żeby słupy i inne wystające rzeczy nazwać imieniem osób, które nic nie zrobiły dla miasta, choć mogły – mówi artysta Robert Kuśmirowski, wpisany przez radnego na listę sław. Nie chce gwiazdki do "deptania i obsikiwania”, a pomysł uważa za odtwórczy.

– Propozycja jest godna przeanalizowania, ale długa droga przed nami. Sprawa wymagałaby wielu uzgodnień i konsultacji z mieszkańcami – mówi Beata Krzyżanowska, rzecznik prezydenta.

Już teraz pewne jest, że aleja, jeśli powstanie, to nie na deptaku. – Należy rozważyć, na ile powinno się nadawać nowe znaczenia miejscom, które mają już swoją tożsamość. Krakowskie Przedmieście to bagaż kilku wieków historii. Czy nie byłoby dobrze takie nowe znaczenia nadawać przestrzeniom, które dziś są anonimowe? – pyta Hubert Mącik, miejski konserwator zabytków. Sam pomysł alei uważa za ciekawy.

Radny nie przesądza, jak przyznawać takie wyróżnienia. Pozostawia to do dyskusji. Na liście sław oprócz muzyków Budki Suflera jest też Beata Kozidrak, Julia Hartwig, Piotr Szczepanik, Bohdan Łazuka, Stanisław Mikulski, projektant Maciej Zień i scenarzysta "Plebanii” Olaf Olszewski.

Są i sportowcy: Tomasz Wójtowicz, Władysław Żmuda i Jacek Bąk. A także polityk Janusz Lewandowski i ludzie mediów, w tym prezenter pogody TVP Waldemar Dolecki i urodzony w Lublinie reporter TVN 24.

Pomnik arcybiskupa

Radny Ławniczak proponuje też uhonorowanie zmarłego dwa lata temu metropolity lubelskiego abp. Józefa Życińskiego.

Zdaniem radnego pomnik lub tablica pamiątkowa mogłyby się znaleźć na noszącym imię Życińskiego skwerze u zbiegu Al. Racławickich i ul. Radziszewskiego przy Teatrze w Budowie. Ratusz zapowiada, że przeanalizuje ten pomysł.

Komentarze 26

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Jarek / 2 lutego 2013 o 22:13
0
Lipa nie praca, może parking przy Dragonów dokończyć, nie się podpisać pod niezakonczoną inwestycją? mniej na facebooku a więcej pray Panie Ławniczak...pamiętać, że to co się robi, robi się porządnie i do konca a nie odwala się koniznę....
Avatar
pióro / 1 lutego 2013 o 17:08
0
Można rozpisać konkurs wśród młodzieży uzdolnionej plastycznie , miasto nie musi tego finansować tylko sponsor np zakład energetyczny a listę sławnych lublinian wytypują lublinianie tylko lublinianie.
Avatar
Zaczarowany ołówek / 1 lutego 2013 o 17:07
0
Można rozpisać konkurs wśród młodzieży uzdolnionej plastycznie , miasto nie musi tego finansować tylko sponsor np zakład energetyczny a listę sławnych lublinian wytypują lublinianie tylko lublinianie.....
Avatar
Antypasożyt / 1 lutego 2013 o 14:06
0
A ja proponuje utworzenie ALEI NIEUDACZNIKÓW może w końcu pasożyty wezmą się do roboty by nie znaleźć się w elicie przejadaczy podatków
Avatar
Sławek / 1 lutego 2013 o 13:33
0
Panie radny, propozycje sław są częściowo nie do zaakceptowania. Kuśmirowski?-Jaka z niego sława? Zień? Półtawska? to są jakieś vipy? A może chodzi panu o to,zeby sam pan miał własną cegiełkę?
Avatar
jan / 1 lutego 2013 o 13:28
0
[quote name='inoino' timestamp='1359713077' post='728609']
Jak IDIOTYCZNA inicjatywa to i krytyka potrzebna, a nie jęczenie.
Teraz krytyka nazywa się jęczeniem, o innych obecnie wdrażanych normach nie mówiąc.
Pomysł podobny do myślenia słodkiej idiotki - jak nie ma co pokazać to cycki pokaże, i będzie sensacja i temat przewodni dla gawiedzi.
[/quote]

To właśnie jest jęczenia, a nie krytyka...
Avatar
kotas / 1 lutego 2013 o 12:52
0
proponuje Jaruzelskiego, mieszkal sporo w Lublinie i jego matka jest tu pochowana
Avatar
Wiesiek / 1 lutego 2013 o 11:43
0
Kompletna bzdura. Chyba radnemu za bardzo sie nudzi!
Avatar
lublinianka / 1 lutego 2013 o 11:40
0
[quote name='jerry' timestamp='1359708748' post='728546']
Bardzo fajny pomysł. Jestem za. Czemu tak jest, że każda jakaś tego typu inicjatywa jest od razu krytykowana. Ludzie! Dajcie na luz! Nie da rady cały życie tylko jęczyć
[/quote]
Też jestem za. Proponuję na lokalizację takiego miejsca np. w parku Rusałka, który ma powstać. Nowe miejsce, nowa tradycja. Można nazwać jedną z alejek parku "Alejką Znanych i Lubianych Lublinian". Tak trochę na wesoło. W końcu park ma służyć relaksowi, a warto też wprowadzać nowe tradycje, by i po nas coś pozostało, a nie tylko Krakowskie Przedmieście sprzed wieków... W miejscu tym upamiętniając dokonania tych osób mogłyby znaleźć się kamienie z wyrytymi nazwiskami (i np. z wykonywanym zawodem) - gdyż każda z osób "dorzuciła" swój własny "kamyk" do sławienia naszego miasta. W takim wydaniu nie będzie to drogie przedsięwzięcie.
[quote name='jerry' timestamp='1359708748' post='728546']
Bardzo fajny pomysł. Jestem za. Czemu tak jest, że każda jakaś tego typu inicjatywa jest od razu krytykowana. Ludzie! Dajcie na luz! Nie da rady cały życie tylko jęczyć
[/quote]
Też jestem za. Proponuję na lokalizację takiego miejsca np. w parku Rusałka, który ma powstać. Nowe miejsce, nowa tradycja. Można nazwać jedną z alejek parku "Alejką Znanych i Lubianych Lublinian". Tak trochę na wesoło. W końcu park ma służyć relaksow... rozwiń
Avatar
japa / 1 lutego 2013 o 11:12
0
Nie róbmy z Lublina zaścianka.
Po liście tych "sław" widać co to za miasto!!!
Przyjaciółka Papieża ( nie wiem jakie ma związki z Lublinem), nieznany dziennikarz z TV, kupczący Polską POlityk, perkusista, damski krawiec....
Nie osmieszajmy naszego Miasta wpisując tych ludzi na listę sław!!!!
Avatar
Jarek / 2 lutego 2013 o 22:13
0
Lipa nie praca, może parking przy Dragonów dokończyć, nie się podpisać pod niezakonczoną inwestycją? mniej na facebooku a więcej pray Panie Ławniczak...pamiętać, że to co się robi, robi się porządnie i do konca a nie odwala się koniznę....
Avatar
pióro / 1 lutego 2013 o 17:08
0
Można rozpisać konkurs wśród młodzieży uzdolnionej plastycznie , miasto nie musi tego finansować tylko sponsor np zakład energetyczny a listę sławnych lublinian wytypują lublinianie tylko lublinianie.
Avatar
Zaczarowany ołówek / 1 lutego 2013 o 17:07
0
Można rozpisać konkurs wśród młodzieży uzdolnionej plastycznie , miasto nie musi tego finansować tylko sponsor np zakład energetyczny a listę sławnych lublinian wytypują lublinianie tylko lublinianie.....
Avatar
Antypasożyt / 1 lutego 2013 o 14:06
0
A ja proponuje utworzenie ALEI NIEUDACZNIKÓW może w końcu pasożyty wezmą się do roboty by nie znaleźć się w elicie przejadaczy podatków
Avatar
Sławek / 1 lutego 2013 o 13:33
0
Panie radny, propozycje sław są częściowo nie do zaakceptowania. Kuśmirowski?-Jaka z niego sława? Zień? Półtawska? to są jakieś vipy? A może chodzi panu o to,zeby sam pan miał własną cegiełkę?
Avatar
jan / 1 lutego 2013 o 13:28
0
[quote name='inoino' timestamp='1359713077' post='728609']
Jak IDIOTYCZNA inicjatywa to i krytyka potrzebna, a nie jęczenie.
Teraz krytyka nazywa się jęczeniem, o innych obecnie wdrażanych normach nie mówiąc.
Pomysł podobny do myślenia słodkiej idiotki - jak nie ma co pokazać to cycki pokaże, i będzie sensacja i temat przewodni dla gawiedzi.
[/quote]

To właśnie jest jęczenia, a nie krytyka...
Avatar
kotas / 1 lutego 2013 o 12:52
0
proponuje Jaruzelskiego, mieszkal sporo w Lublinie i jego matka jest tu pochowana
Avatar
Wiesiek / 1 lutego 2013 o 11:43
0
Kompletna bzdura. Chyba radnemu za bardzo sie nudzi!
Avatar
lublinianka / 1 lutego 2013 o 11:40
0
[quote name='jerry' timestamp='1359708748' post='728546']
Bardzo fajny pomysł. Jestem za. Czemu tak jest, że każda jakaś tego typu inicjatywa jest od razu krytykowana. Ludzie! Dajcie na luz! Nie da rady cały życie tylko jęczyć
[/quote]
Też jestem za. Proponuję na lokalizację takiego miejsca np. w parku Rusałka, który ma powstać. Nowe miejsce, nowa tradycja. Można nazwać jedną z alejek parku "Alejką Znanych i Lubianych Lublinian". Tak trochę na wesoło. W końcu park ma służyć relaksowi, a warto też wprowadzać nowe tradycje, by i po nas coś pozostało, a nie tylko Krakowskie Przedmieście sprzed wieków... W miejscu tym upamiętniając dokonania tych osób mogłyby znaleźć się kamienie z wyrytymi nazwiskami (i np. z wykonywanym zawodem) - gdyż każda z osób "dorzuciła" swój własny "kamyk" do sławienia naszego miasta. W takim wydaniu nie będzie to drogie przedsięwzięcie.
[quote name='jerry' timestamp='1359708748' post='728546']
Bardzo fajny pomysł. Jestem za. Czemu tak jest, że każda jakaś tego typu inicjatywa jest od razu krytykowana. Ludzie! Dajcie na luz! Nie da rady cały życie tylko jęczyć
[/quote]
Też jestem za. Proponuję na lokalizację takiego miejsca np. w parku Rusałka, który ma powstać. Nowe miejsce, nowa tradycja. Można nazwać jedną z alejek parku "Alejką Znanych i Lubianych Lublinian". Tak trochę na wesoło. W końcu park ma służyć relaksow... rozwiń
Avatar
japa / 1 lutego 2013 o 11:12
0
Nie róbmy z Lublina zaścianka.
Po liście tych "sław" widać co to za miasto!!!
Przyjaciółka Papieża ( nie wiem jakie ma związki z Lublinem), nieznany dziennikarz z TV, kupczący Polską POlityk, perkusista, damski krawiec....
Nie osmieszajmy naszego Miasta wpisując tych ludzi na listę sław!!!!
Zobacz wszystkie komentarze 26

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Kapsuła życia będzie służyć pacjentom z woj. lubelskiego. Takiego sprzętu jeszcze u nas nie było

Kapsuła życia będzie służyć pacjentom z woj. lubelskiego. Takiego sprzętu jeszcze u nas nie było 0 0

Daje możliwość całkowitej izolacji chorego od otoczenia. Ma też własne zasilanie, dzięki czemu transport pacjenta zakażonego np. wirusem Ebola do specjalistycznego szpitala będzie łatwiejszy. Od czwartek Wojewódzkie Pogotowie Ratunkowe na nowy sprzęt. To kapsuła życia.

W piątek w Lublinie ruszają 94 PZLA Mistrzostwa Polski

W piątek w Lublinie ruszają 94 PZLA Mistrzostwa Polski 1 0

Od piątku w naszym mieście kibice będą mieli okazję obserwować zmagania najlepszych lekkoatletów w kraju. Na stadionie przy al. Piłsudskiego do rywalizacji przystąpi ponad 400 zawodników

Wernisaż wystawy "Tam gdzie teraz 2018" w Galerii Labirynt
21 lipca 2018, 17:00

Wernisaż wystawy "Tam gdzie teraz 2018" w Galerii Labirynt 2 0

Co Gdzie Kiedy. W sobotę, 21 lipca o godz. 17 w Galerii Labirynt (ul. Popiełuszki 5) odbędzie się wernisaż wystawy Tam gdzie teraz 2018.

Nowe perony i krótsza podróż. Po wakacjach otworzą przebudowywaną linię z Lublina
galeria

Nowe perony i krótsza podróż. Po wakacjach otworzą przebudowywaną linię z Lublina 17 1

Bez opóźnień powinna się zakończyć przebudowa linii kolejowej między Lublinem a Kraśnikiem. Na szlaku budowane są nowe perony: wygodniejsze dla pasażerów i dostępne dla osób niepełnosprawnych. Po wakacjach robotnicy przeniosą się na odcinek między Kraśnikiem a Zaklikowem.

W Lubliniance ze składem mogło być gorzej

W Lubliniance ze składem mogło być gorzej 1 1

Trener Lublinianki Dariusz Bodak buduje w lecie nowy zespół. Cieszy się jednak, że w klubie zostało kilku zawodników ze „starej” gwardii

Zwolnili pracownika, a teraz brakuje im ludzi. Zaskakujące słowa kierownika

Zwolnili pracownika, a teraz brakuje im ludzi. Zaskakujące słowa kierownika 3 3

Miało być ogłoszenie wyroku w głośnej sprawie Grzegorza Cybulskiego, ale sąd niespodziewanie wezwał ponownie na świadka Franciszka Afaltowskiego, kierownika działu eksploatacji w Przedsiębiorstwie Energetyki Cieplnej w Białej Podlaskiej. Zwolniony pracownik walczy o przywrócenie do pracy w miejskiej spółce.

Uwaga na ogromne korki w okolicach zamkniętego placu Zamkowego w Lublinie
Alarm 24
galeria

Uwaga na ogromne korki w okolicach zamkniętego placu Zamkowego w Lublinie 0 8

Na placu Zamkowym w Lublinie trwają przygotowania do sobotniego koncertu "Siła kobiet". Już jednak dzisiaj przejazd przez plac jest niemożliwy.

Lublin: Urządzą skwer na osiedlu Świt

Lublin: Urządzą skwer na osiedlu Świt 0 0

Nie dłużej niż do końca listopada ma potrwać urządzanie skweru między ul. Szczecińską i Warmińską (os. Świt).

Koncert Fonie Lublina w Trybunale Koronnym
21 lipca 2018, 18:00

Koncert Fonie Lublina w Trybunale Koronnym 2 0

Co Gdzie Kiedy. W sobotę, 21 lipca o godz. 18 w Trybunale Koronnym w Lublinie odbędzie się koncert z cyklu Fonie Lublina pt. Kamienica Rynek 17 - Bracia Wieniawscy.

Pieszym na miasteczku akademickim w Lublinie będzie wygodniej. Plany remontowe UMCS

Pieszym na miasteczku akademickim w Lublinie będzie wygodniej. Plany remontowe UMCS 0 0

Wakacyjne remonty planuje UMCS na terenie miasteczka akademickiego. Uczelnia szuka wykonawcy, który wyremontuje zniszczone chodniki i schody w okolicach akademików.

Podlasie straciło dwóch ważnych piłkarzy, decyzje w Chełmiance w sobotę

Podlasie straciło dwóch ważnych piłkarzy, decyzje w Chełmiance w sobotę 2 1

Dwa mocne ciosy spadły w ostatnich dniach na trenerów i kibiców Podlasia. Kamil Kocoł zdecydował się na transfer do Chełmianki, a Przemysław Grajek postanowił zawiesić buty na kołku

Alarm 24: Co to za samolot lata nad Lublinem? Czytelnik przysyła zdjęcia
galeria

Alarm 24: Co to za samolot lata nad Lublinem? Czytelnik przysyła zdjęcia 49 19

Zdjęcia samolotu przysłał do nas Czytelnik.

"Głusza" i "Zaklęte rewiry" w Kinie Perła. Repertuar na weekend
20 lipca 2018, 21:00

"Głusza" i "Zaklęte rewiry" w Kinie Perła. Repertuar na weekend 3 0

Co Gdzie Kiedy. Kanadyjski thriller Głusza, kultowe Zaklęte rewiry Majewskiego i komedia Za jakie grzechy, dobry Boże? to propozycje Kina Perła na najbliższy weekend. Projekcje o godz. 21 przy ul. Bernardyńskiej 15.

Grozili śmiercią i zgwałceniem matki? Ruszył proces Cyganów, którzy mieli pobić kucharzy
galeria

Grozili śmiercią i zgwałceniem matki? Ruszył proces Cyganów, którzy mieli pobić kucharzy 86 11

Rozpoczął się proces pięciu Romów, oskarżonych o pobicie kucharzy z puławskiej pizzerii „Desperado”. Wszyscy odpowiadają za napaść z powodu przynależności narodowej. Mieli również grozić swoim ofiarom i ich rodzinom.

Nie będzie płotu wzdłuż wschodniej granicy. Minister rezygnuje z pomysłu poprzednika

Nie będzie płotu wzdłuż wschodniej granicy. Minister rezygnuje z pomysłu poprzednika 3 15

Nie będzie płotu wzdłuż wschodniej granicy, który miał być zaporą przed dzikami roznoszącymi ASF. Z pomysłu swojego poprzednika ostatecznie zrezygnował czwartek obecny minister rolnictwa Krzysztof Ardanowski.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!