Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

4 stycznia 2012 r.
8:02
Edytuj ten wpis

Protektor: Trwa kolejny dzień protestu zwolnionych pracowników

0 30 A A
Mediator ma pomóc rozwiązać konfilkt (Jacek Świerczyński)
Mediator ma pomóc rozwiązać konfilkt (Jacek Świerczyński)

W LZPS trwają rozmowy wyznaczonego przez wojewodę mediatora i związkowców.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Protestujący pracownicy spali na terenie zakładu - zdjęcia

16:40
Protestujący określili wstępne postulaty. Dla okupujących zakład domagają się swobodnego dostępu do łazienek. Chcą również wejść do pomieszczeń związkowych na terenie LZPS. Postulaty, poprzez mediatora maja być przedstawione zarządowi firmy.

Dopiero jeśli Protektor je spełni, związkowcy gotowi są rozmawiać o kwestiach finansowych. Wykluczają też możliwość zakończenia okupacji przed osiągnięciem ostatecznego porozumienia.

– Nie ma mowy, cały trud naszych koleżanek i kolegów poszedłby na marne – mówi Marcin Szewc, z Solidarności w LZPS. – Czekamy na konkretne ustalenia.

14:58

Ratusz przesłał właśnie oświadczenie, w którym informuje, że prezes spółki Protektor SA otrzymał propozycję ulokowania firmy w strefie ekonomicznej na Felinie. To zwolniłoby będące w likwidacji LZPS Protektor z płacenia podatku od nieruchomości i ulgi w podatku dochodowym. Przedstawiciele spółki zamierzają spotkać się w tej sprawie z prezydentem.

Oświadczenie Ratusza:

"W związku z doniesieniami medialnymi dotyczącymi sytuacji spółki Protektor SA pragnę poinformować o działaniach, jakie podjął Prezydent Miasta Lublin dr Krzysztof Żuk.

Na ręce Prezesa firmy skierowane zostało pismo z propozycją podjęcia rozmów dotyczących ewentualnego ulokowania siedziby Zakładów na terenie Lubelskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej na Felinie.

Dzięki takiemu rozwiązaniu firmie przysługiwałoby między innymi 3-letnie zwolnienie od podatku od nieruchomości, a także ulgi w podatku dochodowym stosownie do przepisów ustawy o specjalnych strefach ekonomicznych. Ze strony przedstawicieli Firmy otrzymaliśmy deklarację chęci spotkania i podjęcia rozmów w tej sprawie. Aktualnie trwa ustalenie terminu spotkania.

Ponadto Pan Prezydent bardzo krytycznie odniósł się do sposobu przeprowadzenia zwolnień grupowych. Miejski Urząd Pracy został poinformowany o zamiarze przeprowadzenia zwolnień w momencie realizacji procedur. Nie przekazano nam informacji dotyczących struktury zwalnianych osób (wiek, miejsce zamieszkania, wykształcenie itp.) przez co pracownicy MUP nie mogą w sposób rzetelny przygotować diagnozy rynku i ofert pracy. Wystąpiliśmy do władz spółki z prośbą o przekazanie szczegółowych informacji dotyczących zwalnianych osób. Poprosiliśmy również o poinformowanie pracowników o możliwości zorganizowania spotkania z udziałem przedstawicieli MUP."


14:33

Trwa konferencja prasowa posła Michała Kabacińskiego. Poseł Ruchu Palikota zarzucił nieudolność służbom wojewody i bezczynność prezydenta miasta, a także marszałka województwa. Zaapelował żeby wspólnie zaangażowali się w rozwiązanie konfliktu. Tymczasem pikietujący przygotowują pozwy do sądu pracy i czekają na mediatora wyznaczonego przez Wojewodę Lubelskiego.

13:48

Protestu dzień trzeci- zdjęcia

13:42

Przed Protektorem na ul. Kunickiego trwa pikieta. Zakończyły się rozmowy u wojewody. - W wyniku spotkania u wojewody z władzami spółki i związkami powołano mediatora, który ma się pojawić w zakładzie i rozpocząć negocjacje - informuje Jolanta Wojciechowska z OPZZ Solidarność.

11:44

Przedstawiciele Protektora zaprzeczają, że w okupywanym biurowcu odcięto prąd i ogrzewanie. - Nie ma takiej technicznej możliwości. Wszystko działa - zapewnia Wojciech Kądziołka. - Klatka schodowa zajmowana przez związkowców została również posprzątana na nasze zlecenie.

11:08

Do protestujących przyjechał ksiądz. Odmawiany jest różaniec. Pikietę wspierają związkowcy z Bogdanki. Przedstawiciele Protektora poinformowali, że wartość żądań związkowców opiewa na ponad 7 mln, co przekracza majątek LZPS. Wobec tego nie ma szans na ich spełnienie.

Oświadczenie Protektora:

"Związki Zawodowe działające w LZPS Sp. z o.o. w likwidacji dążąc do eskalacji konfliktu, manipulują pracownikami i wprowadzając ich w błąd w sprawie możliwości uzyskania nierealnych "odszkodowań” z tytułu likwidacji spółki. Żądane przez związki zawodowe, oprócz 6 miesięcznego wynagrodzenia, dodatkowo 7,1 mln zł, czyli przeciętnie 50 tys. zł na pracownika przewyższa kapitały własne spółki LZPS."

Godz. 9:45

Nikt nie zamierza jednak opuszczać zakładu. Około godz. 11.00 przed bramą fabryki ma pojawić się kapelan, by odprawić nabożeństwo. Będą również prawnicy, którzy mają pomóc zwolnionym pracownikom w pisaniu pozwów do sądu pracy. Z kolei w Urzędzie Wojewódzkim trwa spotkanie władz regionu z likwidatorem LZPS i władzami Protektora. Nie wiadomo, kiedy można spodziewać się jakichkolwiek ustaleń.

Godz 9:25

- W związku z zaostrzającą się sytuacją w lubelskim "Protektorze” planowane jest wzmocnienie akcji protestacyjnej, łącznie z blokowaniem lubelskich ulic - poinformowała Agnieszka Kosierb z NSZZ "Solidarność”.
Godz. 8:15

To już trzeci dzień protestu pracowników, którzy zostali zwolnieni z LZPS "Protektor". Przed bramą od rana stoi około 20 osób. Wewnątrz zakładu jest ich około 40. Nie chcą opuścić budynku. Protestujących rozdziela kordon ochroniarzy.

Wczoraj po kilku godzinach pikiety i interwencji Wojewody Lubelskiego udało się przekazać osobom przebywającym w środku żywność i środki higieniczne. Jak twierdzą związkowcy w zakładzie wyłączono jednak prąd i ogrzewanie.

– Noc minęła spokojnie, ale nad ranem wyłączono im prąd i ogrzewanie – mówi Marcin Szewc, szef zakładowej Solidarności. – Nie mogą zagotować wody na herbatę. Niedługo zrobi się też bardzo zimno.

Byli pracownicy są rozgoryczeni postępowaniem szefów firmy, którzy wypowiedzenia wysłali im tuż przed świętami pocztą kurierską. Domagają się odszkodowań. Chcą po 2000 zł za każdy przepracowany w zakładzie rok. Pracodawca proponuje każdemu odprawę w wysokości sześciu miesięcznych pensji. Chodzi o 140 osób.

Firma jest w stanie likwidacji.


Komentarze 30

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 5 stycznia 2012 o 14:14
0
[quote name='generation_next' timestamp='1325708497' post='578862']
Człowieku! Coś ty się uczepił tej polityki w kontekście fatalnie zarządzanej spółki giełdowej? Sierakowska, Pruszkowski i inni to są pikusie przy tym jaki interesy robi sie w gospodarce. Aż takich możliwości to oni nie mają na szczęście. Im dalej polityka i związki zawodowe od prawdziwego biznesu tym lepiej, bo to tylko źródła problemów i kosztów (czytaj łapówek i synekur). Jak to było tak jak piszesz to nikomu niechciało by sie pracować na prywatnym, ciekawe kto by podatki płacił?
[/quote]

Uważam, że kolega ma jednak racje bo ujął temat szerzej a tylko takie ujęcie pozwala na zobaczenie całości problemu nie w skali tej pojedynczej firmy ale całego kraju. Pewne schematy powtarzają się bardzo czesto w każdym jednym miescie. A co ma do tego polityka? Troche ma chociażby to, że wybrańcy narodu pozwalają na takie poczynania pseudo biznesmenom. Zaraz pewnie powiesz, że mamy kapitalizm.. tak ale to jest jakaś hybryda, ni to kapitalizm, ni to socjalizm, taki ustrój który ma na celu zniszczenie człowieka i kraju. Podam prosty przykład, będąc w UK szukałem pracy po barach, restauracjach, pubach itp, ale zależało mi na pracy na czarno w zamian za nieco wyższą stawke gdyż chciałem uciułać nieco więcej grosza a okazało się, że nikt za chu.ja nie chce mnie zatrudnić na czarnucha.. A teraz popatrz na Polsce, jak rodak rodaka w tym bajzlu traktuje. Umowa śmieciowa i groszowe wynagrodzenie, wiec jaka przyszłość czeka ten naród.
[quote name='generation_next' timestamp='1325708497' post='578862']
Człowieku! Coś ty się uczepił tej polityki w kontekście fatalnie zarządzanej spółki giełdowej? Sierakowska, Pruszkowski i inni to są pikusie przy tym jaki interesy robi sie w gospodarce. Aż takich możliwości to oni nie mają na szczęście. Im dalej polityka i związki zawodowe od prawdziwego biznesu tym lepiej, bo to tylko źródła problemów i kosztów (czytaj łapówek i synekur). Jak to było tak jak piszesz to nikomu niechciało by sie pracować na ... rozwiń
Avatar
Gość / 5 stycznia 2012 o 04:08
0
Most resistant to the letter [url=http://www.bagsmalltrade.com]wholesale designer bags[/url]
is to satisfy the searching desires [url=http://www.creditbagsstoretrade.com]coach outlet store[/url]
Fashion generous [url=http://www.nfljerseysmalltrade.com]authentic nfl jerseys[/url]
No substitute for beautiful [url=http://www.topmallhomebags.com]coach handbags on sale[/url]
Top fashion [url=http://www.topcreditbagsonline.com]coach bags outlet[/url]
Preferential new very low prices[url=http://www.topcoachmalltrade.com]coach outlet store online[/url]
Cheap and good-looking [url=http://www.topbagscredit.com]coach bags on sale[/url]
The most popular topic this yeare [url=http://www.topjerseysmalltrade.com]authentic jerseys suppliers[/url]
Fashion generous [url=http://www.topnfljerseysmalltrade.com]nfl jerseys from china[/url] Very glad that you buy
Most resistant to the letter [url=http://www.bagsmalltrade.com]wholesale designer bags[/url]
is to satisfy the searching desires [url=http://www.creditbagsstoretrade.com]coach outlet store[/url]
Fashion generous [url=http://www.nfljerseysmalltrade.com]authentic nfl jerseys[/url]
No substitute for beautiful [url=http://www.topmallhomebags.com]coach handbags on sale[/url]
Top fashion [url=http://www.topcreditbagsonline.com]coach bags outlet[/url]
Preferential new very low prices[url=http://www.topcoachmalltrade.co... rozwiń
Avatar
czytelnik / 4 stycznia 2012 o 22:39
0
Nie pisz bzdur, tylko czytaj i wyciągaj wnioski:


http://forum.gazeta.pl/forum/w,62,131950112,131950112,Mieczyslaw_Szczygiel_oburzony_decyzja_wladz_Pro_.html

http://forum.gazeta.pl/forum/w,62,132070572,132070572,Prezydent_Krzysztof_Zuk_proponuje_Protektor_do_.html

http://forum.gazeta.pl/forum/w,62,131997199,131997199,Protektor_protestuje_chca_wywiezc_prezesa_na_t_.html

http://forum.gazeta.pl/forum/w,62,131942794,131942794,Koniec_Protektora_Wypowiedzenia_dla_144_osob_k_.html

http://www.######.pl/artykul/490195,protest-w-lzps-protektor-trzeci-dzien-zdjecia-wideo,id,t.html

http://www.######.pl/artykul/489806,kolejny-dzien-protestu-w-protektorze-zdjecia,id,t.html


http://www.######.pl/artykul/489478,pikieta-zwolnionych-pracownikow-przed-siedziba-protektora,id,t.html

http://www.######.pl/artykul/489668,lubelskie-zatrudnieni-w-pge-dystrybucja-boja-sie-o-prace,id,t.html

http://www.######.pl/artykul/490335,lubelskie-w-czwartek-protest-sluzb-mundurowych,id,t.html
Nie pisz bzdur, tylko czytaj i wyciągaj wnioski:


http://forum.gazeta.pl/forum/w,62,131950112,131950112,Mieczyslaw_Szczygiel_oburzony_decyzja_wladz_Pro_.html

http://forum.gazeta.pl/forum/w,62,132070572,132070572,Prezydent_Krzysztof_Zuk_proponuje_Protektor_do_.html

http://forum.gazeta.pl/forum/w,62,131997199,131997199,Protektor_protestuje_chca_wywiezc_prezesa_na_t_.html

http://forum.gazeta.pl/forum/w,62,131942794,131942794,Koniec_Protektora_Wypowiedzenia_dla_144_osob_k_.html

rozwiń
Avatar
generation_next / 4 stycznia 2012 o 21:56
0
[quote name='Gość' timestamp='1325709890' post='578866']
Jak to fatalnie? Protektor S.A. ma się ponoć całkiem dobrze.
[/quote]
Mógłbyś rozwinąć swoją wypowiedź? Co to znaczy i po ile jest "ponoć"? Poczytaj raporty giełdowe z ostatniego roku i prześledź ile Protektor stracił na wartości w 2011 r. to pogadamy.
Avatar
Gość / 4 stycznia 2012 o 21:44
0
[quote name='generation_next' timestamp='1325708497' post='578862']
Człowieku! Coś ty się uczepił tej polityki w kontekście fatalnie zarządzanej spółki giełdowej? Sierakowska, Pruszkowski i inni to są pikusie przy tym jaki interesy robi sie w gospodarce. Aż takich możliwości to oni nie mają na szczęście. Im dalej polityka i związki zawodowe od prawdziwego biznesu tym lepiej, bo to tylko źródła problemów i kosztów (czytaj łapówek i synekur). Jak to było tak jak piszesz to nikomu niechciało by sie pracować na prywatnym, ciekawe kto by podatki płacił?
[/quote]
Jak to fatalnie? Protektor S.A. ma się ponoć całkiem dobrze.
[quote name='generation_next' timestamp='1325708497' post='578862']
Człowieku! Coś ty się uczepił tej polityki w kontekście fatalnie zarządzanej spółki giełdowej? Sierakowska, Pruszkowski i inni to są pikusie przy tym jaki interesy robi sie w gospodarce. Aż takich możliwości to oni nie mają na szczęście. Im dalej polityka i związki zawodowe od prawdziwego biznesu tym lepiej, bo to tylko źródła problemów i kosztów (czytaj łapówek i synekur). Jak to było tak jak piszesz to nikomu niechciało by sie pracować na ... rozwiń
Avatar
generation_next / 4 stycznia 2012 o 21:21
0
[quote name='szkoda mi was i tego kraju' timestamp='1325707802' post='578859']
Stwierdziłem fakty. Nie szukam teorii spiskowych. Winne sa wszystkie opcje z prawej i z lewej. Policz ile Sierakowska zarobiła przez te wszystkie lata na Wiejskiej. Ponad dwadzieścia lat. Co zrobiła dla Lublina? Sprawdź sam w necie.
Przy okazji innych szkodników też. Afera, albo nic nie robią-byle do następnej kadencji. Za taka absencje ty juz dawno wyleciałbyś z pracy z hukiem i wilczym biletem.
[/quote]
Człowieku! Coś ty się uczepił tej polityki w kontekście fatalnie zarządzanej spółki giełdowej? Sierakowska, Pruszkowski i inni to są pikusie przy tym jaki interesy robi sie w gospodarce. Aż takich możliwości to oni nie mają na szczęście. Im dalej polityka i związki zawodowe od prawdziwego biznesu tym lepiej, bo to tylko źródła problemów i kosztów (czytaj łapówek i synekur). Jak to było tak jak piszesz to nikomu niechciało by sie pracować na prywatnym, ciekawe kto by podatki płacił?
[quote name='szkoda mi was i tego kraju' timestamp='1325707802' post='578859']
Stwierdziłem fakty. Nie szukam teorii spiskowych. Winne sa wszystkie opcje z prawej i z lewej. Policz ile Sierakowska zarobiła przez te wszystkie lata na Wiejskiej. Ponad dwadzieścia lat. Co zrobiła dla Lublina? Sprawdź sam w necie.
Przy okazji innych szkodników też. Afera, albo nic nie robią-byle do następnej kadencji. Za taka absencje ty juz dawno wyleciałbyś z pracy z hukiem i wilczym biletem.
[/quote]
Człowieku&#... rozwiń
Avatar
szkoda mi was i tego kraju / 4 stycznia 2012 o 21:10
0
[quote name='generation_next' timestamp='1325707117' post='578857']
Szukasz spiskowej teorii dziejów, niestety w tym przypadku zawiedli ci z prawej strony, którzy ciagneli z LZPS od wielu lat ile wlezie...a co do Sierakowskiej to juz nie jest w Parlamencie w temacie faktów...
[/quote]

Stwierdziłem fakty. Nie szukam teorii spiskowych. Winne sa wszystkie opcje z prawej i z lewej. Policz ile Sierakowska zarobiła przez te wszystkie lata na Wiejskiej. Ponad dwadzieścia lat. Co zrobiła dla Lublina? Sprawdź sam w necie.
Przy okazji innych szkodników też. Afera, albo nic nie robią-byle do następnej kadencji. Za taka absencje ty juz dawno wyleciałbyś z pracy z hukiem i wilczym biletem.
[quote name='generation_next' timestamp='1325707117' post='578857']
Szukasz spiskowej teorii dziejów, niestety w tym przypadku zawiedli ci z prawej strony, którzy ciagneli z LZPS od wielu lat ile wlezie...a co do Sierakowskiej to juz nie jest w Parlamencie w temacie faktów...
[/quote]

Stwierdziłem fakty. Nie szukam teorii spiskowych. Winne sa wszystkie opcje z prawej i z lewej. Policz ile Sierakowska zarobiła przez te wszystkie lata na Wiejskiej. Ponad dwadzieścia lat. Co zrobiła dla Lublina? ... rozwiń
Avatar
generation_next / 4 stycznia 2012 o 20:58
0
[quote name='szkoda mi was i tego kraju' timestamp='1325705331' post='578839']
Pieniądze na maszyny przeznaczyli na wymianę okien, Wcale nie chodziło o to, aby było ciepło, ale żeby przygotować budynki do sprzedaży. Te same pieniądze na maszyny poszły na wymianę nawierzchni z trylinki na kostkę. Wcale nie po to aby jeździło się po placu lepiej, tylko by podnieść wizerunkową wartość zakładu przed wyceną. Kredyt na te maszyny, których nigdy nie kupiono zaciągnięto pod zastaw ośrodka wczasowego nad morzem (własność pracowników), a nie pod budynki fabryczne na Kunickiego i Wolskiej, których z zastawem hipotecznym nikt by nie kupił.
Zachodni inwestor kupił fabrykę po to aby zyskać zamówienia rządowe na obuwie dla wojska, straży pożarnej, policji, pograniczników itd, a nie po to, aby produkować buty w Lublinie. Tak sprzedaje się całą Polskę. Nie chodzi o dobro narodu, tylko mamonę. Na prywatyzacji tez można się wzbogacić. Sprawdźcie sami ilu mamy milionerów w Polsce. Wszyscy to politycy lub byli politycy lub związani z polityką biznesmeni. I ciągle nowe afery, aresztowania, milionowe kaucje np.Czępiński. Nikomu włos z głowy jednak nie spadnie. Jak ucichły afery Milera wrócił do SLD. "Tygrysica" z Opola jest na wolności i ma sie dobrze. Tez wróci do polityki wkrótce. Jak jesteście inteligentni poszukajcie na necie sami. Protektor, prezydent, wojewoda? Wszyscy ta sama opcja. Krzywdy sobie nie zrobią. Obiecać mogą, To nic nie kosztuje i nikt przy wyborach z tego nie rozlicza. Żuk jako minister skarbu nie zapobiegł likwidacji cukrowni. Teraz ma stołek prezydenta. Wasilewski rozpieprzył swoja nieudolnością Lublin. Jest w sejmiku. Pruszkowski tak samo.
Sierakowska od lat nic nie robi. W sejmie pensje dostaje. Sami ich wybiracie głąby jedne. A oni mają was gdzieś juz pierwszy dzień po wyborach. O naiwności... Płaczcie nad rozlanym mlekiem. Sami je rozlewacie i głodni chodzicie.


[color="#FF0000"]T[/color]eraz
[color="#FF0000"]U[/color]słyszycie
[color="#FF0000"]S[/color]ame
[color="#FF0000"]K[/color]łamstwa
[/quote]
Szukasz spiskowej teorii dziejów, niestety w tym przypadku zawiedli ci z prawej strony, którzy ciagneli z LZPS od wielu lat ile wlezie...a co do Sierakowskiej to juz nie jest w Parlamencie w temacie faktów...
[quote name='szkoda mi was i tego kraju' timestamp='1325705331' post='578839']
Pieniądze na maszyny przeznaczyli na wymianę okien, Wcale nie chodziło o to, aby było ciepło, ale żeby przygotować budynki do sprzedaży. Te same pieniądze na maszyny poszły na wymianę nawierzchni z trylinki na kostkę. Wcale nie po to aby jeździło się po placu lepiej, tylko by podnieść wizerunkową wartość zakładu przed wyceną. Kredyt na te maszyny, których nigdy nie kupiono zaciągnięto pod zastaw ośrodka wczasowego nad morzem (... rozwiń
Avatar
. / 4 stycznia 2012 o 20:54
0
Buty z tej firmy są bardzo dobrej jakości. Strata kilku milionów złotych to tylko kilkanascie czy kilkadziesiąt złotych na parę tych bardzo dobrych butów.Np buty treckingowe z innych firm są 2 krotnie droższe.Ten zakład powinien istnieć i się rozwijać.Likwidacja to tragedia dla pracowników i jeszcze większa dla Lublina.Niedługo w Lublinie nie będzie żadnego zakładu produkcyjnego.
Avatar
szkoda mi was i tego kraju / 4 stycznia 2012 o 20:28
0
Pieniądze na maszyny przeznaczyli na wymianę okien, Wcale nie chodziło o to, aby było ciepło, ale żeby przygotować budynki do sprzedaży. Te same pieniądze na maszyny poszły na wymianę nawierzchni z trylinki na kostkę. Wcale nie po to aby jeździło się po placu lepiej, tylko by podnieść wizerunkową wartość zakładu przed wyceną. Kredyt na te maszyny, których nigdy nie kupiono zaciągnięto pod zastaw ośrodka wczasowego nad morzem (własność pracowników), a nie pod budynki fabryczne na Kunickiego i Wolskiej, których z zastawem hipotecznym nikt by nie kupił.
Zachodni inwestor kupił fabrykę po to aby zyskać zamówienia rządowe na obuwie dla wojska, straży pożarnej, policji, pograniczników itd, a nie po to, aby produkować buty w Lublinie. Tak sprzedaje się całą Polskę. Nie chodzi o dobro narodu, tylko mamonę. Na prywatyzacji tez można się wzbogacić. Sprawdźcie sami ilu mamy milionerów w Polsce. Wszyscy to politycy lub byli politycy lub związani z polityką biznesmeni. I ciągle nowe afery, aresztowania, milionowe kaucje np.Czępiński. Nikomu włos z głowy jednak nie spadnie. Jak ucichły afery Milera wrócił do SLD. "Tygrysica" z Opola jest na wolności i ma sie dobrze. Tez wróci do polityki wkrótce. Jak jesteście inteligentni poszukajcie na necie sami. Protektor, prezydent, wojewoda? Wszyscy ta sama opcja. Krzywdy sobie nie zrobią. Obiecać mogą, To nic nie kosztuje i nikt przy wyborach z tego nie rozlicza. Żuk jako minister skarbu nie zapobiegł likwidacji cukrowni. Teraz ma stołek prezydenta. Wasilewski rozpieprzył swoja nieudolnością Lublin. Jest w sejmiku. Pruszkowski tak samo.
Sierakowska od lat nic nie robi. W sejmie pensje dostaje. Sami ich wybiracie głąby jedne. A oni mają was gdzieś juz pierwszy dzień po wyborach. O naiwności... Płaczcie nad rozlanym mlekiem. Sami je rozlewacie i głodni chodzicie.


[color="#FF0000"]T[/color]eraz
[color="#FF0000"]U[/color]słyszycie
[color="#FF0000"]S[/color]ame
[color="#FF0000"]K[/color]łamstwa
Pieniądze na maszyny przeznaczyli na wymianę okien, Wcale nie chodziło o to, aby było ciepło, ale żeby przygotować budynki do sprzedaży. Te same pieniądze na maszyny poszły na wymianę nawierzchni z trylinki na kostkę. Wcale nie po to aby jeździło się po placu lepiej, tylko by podnieść wizerunkową wartość zakładu przed wyceną. Kredyt na te maszyny, których nigdy nie kupiono zaciągnięto pod zastaw ośrodka wczasowego nad morzem (własność pracowników), a nie pod budynki fabryczne na Kunickiego i Wolskiej, których z zastawem hipotecznym n... rozwiń
Avatar
Gość / 5 stycznia 2012 o 14:14
0
[quote name='generation_next' timestamp='1325708497' post='578862']
Człowieku! Coś ty się uczepił tej polityki w kontekście fatalnie zarządzanej spółki giełdowej? Sierakowska, Pruszkowski i inni to są pikusie przy tym jaki interesy robi sie w gospodarce. Aż takich możliwości to oni nie mają na szczęście. Im dalej polityka i związki zawodowe od prawdziwego biznesu tym lepiej, bo to tylko źródła problemów i kosztów (czytaj łapówek i synekur). Jak to było tak jak piszesz to nikomu niechciało by sie pracować na prywatnym, ciekawe kto by podatki płacił?
[/quote]

Uważam, że kolega ma jednak racje bo ujął temat szerzej a tylko takie ujęcie pozwala na zobaczenie całości problemu nie w skali tej pojedynczej firmy ale całego kraju. Pewne schematy powtarzają się bardzo czesto w każdym jednym miescie. A co ma do tego polityka? Troche ma chociażby to, że wybrańcy narodu pozwalają na takie poczynania pseudo biznesmenom. Zaraz pewnie powiesz, że mamy kapitalizm.. tak ale to jest jakaś hybryda, ni to kapitalizm, ni to socjalizm, taki ustrój który ma na celu zniszczenie człowieka i kraju. Podam prosty przykład, będąc w UK szukałem pracy po barach, restauracjach, pubach itp, ale zależało mi na pracy na czarno w zamian za nieco wyższą stawke gdyż chciałem uciułać nieco więcej grosza a okazało się, że nikt za chu.ja nie chce mnie zatrudnić na czarnucha.. A teraz popatrz na Polsce, jak rodak rodaka w tym bajzlu traktuje. Umowa śmieciowa i groszowe wynagrodzenie, wiec jaka przyszłość czeka ten naród.
[quote name='generation_next' timestamp='1325708497' post='578862']
Człowieku! Coś ty się uczepił tej polityki w kontekście fatalnie zarządzanej spółki giełdowej? Sierakowska, Pruszkowski i inni to są pikusie przy tym jaki interesy robi sie w gospodarce. Aż takich możliwości to oni nie mają na szczęście. Im dalej polityka i związki zawodowe od prawdziwego biznesu tym lepiej, bo to tylko źródła problemów i kosztów (czytaj łapówek i synekur). Jak to było tak jak piszesz to nikomu niechciało by sie pracować na ... rozwiń
Avatar
Gość / 5 stycznia 2012 o 04:08
0
Most resistant to the letter [url=http://www.bagsmalltrade.com]wholesale designer bags[/url]
is to satisfy the searching desires [url=http://www.creditbagsstoretrade.com]coach outlet store[/url]
Fashion generous [url=http://www.nfljerseysmalltrade.com]authentic nfl jerseys[/url]
No substitute for beautiful [url=http://www.topmallhomebags.com]coach handbags on sale[/url]
Top fashion [url=http://www.topcreditbagsonline.com]coach bags outlet[/url]
Preferential new very low prices[url=http://www.topcoachmalltrade.com]coach outlet store online[/url]
Cheap and good-looking [url=http://www.topbagscredit.com]coach bags on sale[/url]
The most popular topic this yeare [url=http://www.topjerseysmalltrade.com]authentic jerseys suppliers[/url]
Fashion generous [url=http://www.topnfljerseysmalltrade.com]nfl jerseys from china[/url] Very glad that you buy
Most resistant to the letter [url=http://www.bagsmalltrade.com]wholesale designer bags[/url]
is to satisfy the searching desires [url=http://www.creditbagsstoretrade.com]coach outlet store[/url]
Fashion generous [url=http://www.nfljerseysmalltrade.com]authentic nfl jerseys[/url]
No substitute for beautiful [url=http://www.topmallhomebags.com]coach handbags on sale[/url]
Top fashion [url=http://www.topcreditbagsonline.com]coach bags outlet[/url]
Preferential new very low prices[url=http://www.topcoachmalltrade.co... rozwiń
Avatar
czytelnik / 4 stycznia 2012 o 22:39
0
Nie pisz bzdur, tylko czytaj i wyciągaj wnioski:


http://forum.gazeta.pl/forum/w,62,131950112,131950112,Mieczyslaw_Szczygiel_oburzony_decyzja_wladz_Pro_.html

http://forum.gazeta.pl/forum/w,62,132070572,132070572,Prezydent_Krzysztof_Zuk_proponuje_Protektor_do_.html

http://forum.gazeta.pl/forum/w,62,131997199,131997199,Protektor_protestuje_chca_wywiezc_prezesa_na_t_.html

http://forum.gazeta.pl/forum/w,62,131942794,131942794,Koniec_Protektora_Wypowiedzenia_dla_144_osob_k_.html

http://www.######.pl/artykul/490195,protest-w-lzps-protektor-trzeci-dzien-zdjecia-wideo,id,t.html

http://www.######.pl/artykul/489806,kolejny-dzien-protestu-w-protektorze-zdjecia,id,t.html


http://www.######.pl/artykul/489478,pikieta-zwolnionych-pracownikow-przed-siedziba-protektora,id,t.html

http://www.######.pl/artykul/489668,lubelskie-zatrudnieni-w-pge-dystrybucja-boja-sie-o-prace,id,t.html

http://www.######.pl/artykul/490335,lubelskie-w-czwartek-protest-sluzb-mundurowych,id,t.html
Nie pisz bzdur, tylko czytaj i wyciągaj wnioski:


http://forum.gazeta.pl/forum/w,62,131950112,131950112,Mieczyslaw_Szczygiel_oburzony_decyzja_wladz_Pro_.html

http://forum.gazeta.pl/forum/w,62,132070572,132070572,Prezydent_Krzysztof_Zuk_proponuje_Protektor_do_.html

http://forum.gazeta.pl/forum/w,62,131997199,131997199,Protektor_protestuje_chca_wywiezc_prezesa_na_t_.html

http://forum.gazeta.pl/forum/w,62,131942794,131942794,Koniec_Protektora_Wypowiedzenia_dla_144_osob_k_.html

rozwiń
Avatar
generation_next / 4 stycznia 2012 o 21:56
0
[quote name='Gość' timestamp='1325709890' post='578866']
Jak to fatalnie? Protektor S.A. ma się ponoć całkiem dobrze.
[/quote]
Mógłbyś rozwinąć swoją wypowiedź? Co to znaczy i po ile jest "ponoć"? Poczytaj raporty giełdowe z ostatniego roku i prześledź ile Protektor stracił na wartości w 2011 r. to pogadamy.
Avatar
Gość / 4 stycznia 2012 o 21:44
0
[quote name='generation_next' timestamp='1325708497' post='578862']
Człowieku! Coś ty się uczepił tej polityki w kontekście fatalnie zarządzanej spółki giełdowej? Sierakowska, Pruszkowski i inni to są pikusie przy tym jaki interesy robi sie w gospodarce. Aż takich możliwości to oni nie mają na szczęście. Im dalej polityka i związki zawodowe od prawdziwego biznesu tym lepiej, bo to tylko źródła problemów i kosztów (czytaj łapówek i synekur). Jak to było tak jak piszesz to nikomu niechciało by sie pracować na prywatnym, ciekawe kto by podatki płacił?
[/quote]
Jak to fatalnie? Protektor S.A. ma się ponoć całkiem dobrze.
[quote name='generation_next' timestamp='1325708497' post='578862']
Człowieku! Coś ty się uczepił tej polityki w kontekście fatalnie zarządzanej spółki giełdowej? Sierakowska, Pruszkowski i inni to są pikusie przy tym jaki interesy robi sie w gospodarce. Aż takich możliwości to oni nie mają na szczęście. Im dalej polityka i związki zawodowe od prawdziwego biznesu tym lepiej, bo to tylko źródła problemów i kosztów (czytaj łapówek i synekur). Jak to było tak jak piszesz to nikomu niechciało by sie pracować na ... rozwiń
Avatar
generation_next / 4 stycznia 2012 o 21:21
0
[quote name='szkoda mi was i tego kraju' timestamp='1325707802' post='578859']
Stwierdziłem fakty. Nie szukam teorii spiskowych. Winne sa wszystkie opcje z prawej i z lewej. Policz ile Sierakowska zarobiła przez te wszystkie lata na Wiejskiej. Ponad dwadzieścia lat. Co zrobiła dla Lublina? Sprawdź sam w necie.
Przy okazji innych szkodników też. Afera, albo nic nie robią-byle do następnej kadencji. Za taka absencje ty juz dawno wyleciałbyś z pracy z hukiem i wilczym biletem.
[/quote]
Człowieku! Coś ty się uczepił tej polityki w kontekście fatalnie zarządzanej spółki giełdowej? Sierakowska, Pruszkowski i inni to są pikusie przy tym jaki interesy robi sie w gospodarce. Aż takich możliwości to oni nie mają na szczęście. Im dalej polityka i związki zawodowe od prawdziwego biznesu tym lepiej, bo to tylko źródła problemów i kosztów (czytaj łapówek i synekur). Jak to było tak jak piszesz to nikomu niechciało by sie pracować na prywatnym, ciekawe kto by podatki płacił?
[quote name='szkoda mi was i tego kraju' timestamp='1325707802' post='578859']
Stwierdziłem fakty. Nie szukam teorii spiskowych. Winne sa wszystkie opcje z prawej i z lewej. Policz ile Sierakowska zarobiła przez te wszystkie lata na Wiejskiej. Ponad dwadzieścia lat. Co zrobiła dla Lublina? Sprawdź sam w necie.
Przy okazji innych szkodników też. Afera, albo nic nie robią-byle do następnej kadencji. Za taka absencje ty juz dawno wyleciałbyś z pracy z hukiem i wilczym biletem.
[/quote]
Człowieku&#... rozwiń
Avatar
szkoda mi was i tego kraju / 4 stycznia 2012 o 21:10
0
[quote name='generation_next' timestamp='1325707117' post='578857']
Szukasz spiskowej teorii dziejów, niestety w tym przypadku zawiedli ci z prawej strony, którzy ciagneli z LZPS od wielu lat ile wlezie...a co do Sierakowskiej to juz nie jest w Parlamencie w temacie faktów...
[/quote]

Stwierdziłem fakty. Nie szukam teorii spiskowych. Winne sa wszystkie opcje z prawej i z lewej. Policz ile Sierakowska zarobiła przez te wszystkie lata na Wiejskiej. Ponad dwadzieścia lat. Co zrobiła dla Lublina? Sprawdź sam w necie.
Przy okazji innych szkodników też. Afera, albo nic nie robią-byle do następnej kadencji. Za taka absencje ty juz dawno wyleciałbyś z pracy z hukiem i wilczym biletem.
[quote name='generation_next' timestamp='1325707117' post='578857']
Szukasz spiskowej teorii dziejów, niestety w tym przypadku zawiedli ci z prawej strony, którzy ciagneli z LZPS od wielu lat ile wlezie...a co do Sierakowskiej to juz nie jest w Parlamencie w temacie faktów...
[/quote]

Stwierdziłem fakty. Nie szukam teorii spiskowych. Winne sa wszystkie opcje z prawej i z lewej. Policz ile Sierakowska zarobiła przez te wszystkie lata na Wiejskiej. Ponad dwadzieścia lat. Co zrobiła dla Lublina? ... rozwiń
Avatar
generation_next / 4 stycznia 2012 o 20:58
0
[quote name='szkoda mi was i tego kraju' timestamp='1325705331' post='578839']
Pieniądze na maszyny przeznaczyli na wymianę okien, Wcale nie chodziło o to, aby było ciepło, ale żeby przygotować budynki do sprzedaży. Te same pieniądze na maszyny poszły na wymianę nawierzchni z trylinki na kostkę. Wcale nie po to aby jeździło się po placu lepiej, tylko by podnieść wizerunkową wartość zakładu przed wyceną. Kredyt na te maszyny, których nigdy nie kupiono zaciągnięto pod zastaw ośrodka wczasowego nad morzem (własność pracowników), a nie pod budynki fabryczne na Kunickiego i Wolskiej, których z zastawem hipotecznym nikt by nie kupił.
Zachodni inwestor kupił fabrykę po to aby zyskać zamówienia rządowe na obuwie dla wojska, straży pożarnej, policji, pograniczników itd, a nie po to, aby produkować buty w Lublinie. Tak sprzedaje się całą Polskę. Nie chodzi o dobro narodu, tylko mamonę. Na prywatyzacji tez można się wzbogacić. Sprawdźcie sami ilu mamy milionerów w Polsce. Wszyscy to politycy lub byli politycy lub związani z polityką biznesmeni. I ciągle nowe afery, aresztowania, milionowe kaucje np.Czępiński. Nikomu włos z głowy jednak nie spadnie. Jak ucichły afery Milera wrócił do SLD. "Tygrysica" z Opola jest na wolności i ma sie dobrze. Tez wróci do polityki wkrótce. Jak jesteście inteligentni poszukajcie na necie sami. Protektor, prezydent, wojewoda? Wszyscy ta sama opcja. Krzywdy sobie nie zrobią. Obiecać mogą, To nic nie kosztuje i nikt przy wyborach z tego nie rozlicza. Żuk jako minister skarbu nie zapobiegł likwidacji cukrowni. Teraz ma stołek prezydenta. Wasilewski rozpieprzył swoja nieudolnością Lublin. Jest w sejmiku. Pruszkowski tak samo.
Sierakowska od lat nic nie robi. W sejmie pensje dostaje. Sami ich wybiracie głąby jedne. A oni mają was gdzieś juz pierwszy dzień po wyborach. O naiwności... Płaczcie nad rozlanym mlekiem. Sami je rozlewacie i głodni chodzicie.


[color="#FF0000"]T[/color]eraz
[color="#FF0000"]U[/color]słyszycie
[color="#FF0000"]S[/color]ame
[color="#FF0000"]K[/color]łamstwa
[/quote]
Szukasz spiskowej teorii dziejów, niestety w tym przypadku zawiedli ci z prawej strony, którzy ciagneli z LZPS od wielu lat ile wlezie...a co do Sierakowskiej to juz nie jest w Parlamencie w temacie faktów...
[quote name='szkoda mi was i tego kraju' timestamp='1325705331' post='578839']
Pieniądze na maszyny przeznaczyli na wymianę okien, Wcale nie chodziło o to, aby było ciepło, ale żeby przygotować budynki do sprzedaży. Te same pieniądze na maszyny poszły na wymianę nawierzchni z trylinki na kostkę. Wcale nie po to aby jeździło się po placu lepiej, tylko by podnieść wizerunkową wartość zakładu przed wyceną. Kredyt na te maszyny, których nigdy nie kupiono zaciągnięto pod zastaw ośrodka wczasowego nad morzem (... rozwiń
Avatar
. / 4 stycznia 2012 o 20:54
0
Buty z tej firmy są bardzo dobrej jakości. Strata kilku milionów złotych to tylko kilkanascie czy kilkadziesiąt złotych na parę tych bardzo dobrych butów.Np buty treckingowe z innych firm są 2 krotnie droższe.Ten zakład powinien istnieć i się rozwijać.Likwidacja to tragedia dla pracowników i jeszcze większa dla Lublina.Niedługo w Lublinie nie będzie żadnego zakładu produkcyjnego.
Avatar
szkoda mi was i tego kraju / 4 stycznia 2012 o 20:28
0
Pieniądze na maszyny przeznaczyli na wymianę okien, Wcale nie chodziło o to, aby było ciepło, ale żeby przygotować budynki do sprzedaży. Te same pieniądze na maszyny poszły na wymianę nawierzchni z trylinki na kostkę. Wcale nie po to aby jeździło się po placu lepiej, tylko by podnieść wizerunkową wartość zakładu przed wyceną. Kredyt na te maszyny, których nigdy nie kupiono zaciągnięto pod zastaw ośrodka wczasowego nad morzem (własność pracowników), a nie pod budynki fabryczne na Kunickiego i Wolskiej, których z zastawem hipotecznym nikt by nie kupił.
Zachodni inwestor kupił fabrykę po to aby zyskać zamówienia rządowe na obuwie dla wojska, straży pożarnej, policji, pograniczników itd, a nie po to, aby produkować buty w Lublinie. Tak sprzedaje się całą Polskę. Nie chodzi o dobro narodu, tylko mamonę. Na prywatyzacji tez można się wzbogacić. Sprawdźcie sami ilu mamy milionerów w Polsce. Wszyscy to politycy lub byli politycy lub związani z polityką biznesmeni. I ciągle nowe afery, aresztowania, milionowe kaucje np.Czępiński. Nikomu włos z głowy jednak nie spadnie. Jak ucichły afery Milera wrócił do SLD. "Tygrysica" z Opola jest na wolności i ma sie dobrze. Tez wróci do polityki wkrótce. Jak jesteście inteligentni poszukajcie na necie sami. Protektor, prezydent, wojewoda? Wszyscy ta sama opcja. Krzywdy sobie nie zrobią. Obiecać mogą, To nic nie kosztuje i nikt przy wyborach z tego nie rozlicza. Żuk jako minister skarbu nie zapobiegł likwidacji cukrowni. Teraz ma stołek prezydenta. Wasilewski rozpieprzył swoja nieudolnością Lublin. Jest w sejmiku. Pruszkowski tak samo.
Sierakowska od lat nic nie robi. W sejmie pensje dostaje. Sami ich wybiracie głąby jedne. A oni mają was gdzieś juz pierwszy dzień po wyborach. O naiwności... Płaczcie nad rozlanym mlekiem. Sami je rozlewacie i głodni chodzicie.


[color="#FF0000"]T[/color]eraz
[color="#FF0000"]U[/color]słyszycie
[color="#FF0000"]S[/color]ame
[color="#FF0000"]K[/color]łamstwa
Pieniądze na maszyny przeznaczyli na wymianę okien, Wcale nie chodziło o to, aby było ciepło, ale żeby przygotować budynki do sprzedaży. Te same pieniądze na maszyny poszły na wymianę nawierzchni z trylinki na kostkę. Wcale nie po to aby jeździło się po placu lepiej, tylko by podnieść wizerunkową wartość zakładu przed wyceną. Kredyt na te maszyny, których nigdy nie kupiono zaciągnięto pod zastaw ośrodka wczasowego nad morzem (własność pracowników), a nie pod budynki fabryczne na Kunickiego i Wolskiej, których z zastawem hipotecznym n... rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze 30

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Więcej miejsca na spacery. Miasto chce wydłużyć park w obie strony

Więcej miejsca na spacery. Miasto chce wydłużyć park w obie strony 0 1

Miasto ogłosiło przetarg na urządzenie nowego odcinka parku między ul. Jana Pawła II a Poznańską. Oznacza to, że od os. Górki będzie można się przespacerować, choć z jedną przeszkodą, aż do sklepów przy Orkana. W planach jest też przedłużenie parku Jana Pawła II w przeciwnym kierunku, do Nadbystrzyckiej.

Nieudany występ Kingi Kołosińskiej na zawodach w Szwajcarii

Nieudany występ Kingi Kołosińskiej na zawodach w Szwajcarii 1 0

Siatkówka plażowa Kinga Kołosińska i Katarzyna Kociołek zaliczyły nieudany turniej w Gstaad. Polki pożegnały się z imprezą już po fazie grupowej

Radny wywiózł śmieci z cmentarza pod las. "Zrobiłem to w dobrej wierze" [zdjęcia]
Alarm 24
galeria

Radny wywiózł śmieci z cmentarza pod las. "Zrobiłem to w dobrej wierze" [zdjęcia] 9 8

– Zrobiłem to w dobrej wierze – przekonuje Stanisław Sokół, radny gminy Borki w powiecie radzyńskim, który został przyłapany na wywożeniu odpadów z cmentarza w Woli Osowińskiej. Śmieci wysypał pod lasem i przysypał ziemią. – Widziałem taką potrzebę, bo to zwyczajnie śmierdziało – tłumaczy.

Kamil Janicki, „Epoka milczenia”

Kamil Janicki, „Epoka milczenia” 0 0

Szokujący jest obraz międzywojennej Polski w „Epoce milczenia”. Gwałty, pedofilia, handel żywym towarem, wreszcie „zwyczajne” bicie – to sytuacje znane z kronik kryminalnych także i dzisiaj. Szokuje jednak to, że w opisywanych przez Kamila Janickiego przypadkach role często się zamieniają. To ofiara jest stawiana w roli winnego. A jeśli nawet nie, to znikąd nie znajduje pomocy. To przestępca jest przez aparat ścigania tłumaczony, że został sprowokowany, że ofiara sama tego chciała. I choć wiele się w tych kwestiach zmieniło, i w wielu kręgach nie ma już przyzwolenia na takie zachowania, to wciąż zdarzają się sytuacje całkiem podobne. Właśnie dlatego – tłumaczy autor – powstała ta książka.

Piękne i pełne uzębienie, czyli sprawdzone sposoby na uzupełnienie braków zębowych.

Piękne i pełne uzębienie, czyli sprawdzone sposoby na uzupełnienie braków zębowych. 0 0

Z całą pewnością każdy z nas chciałby móc pochwalić się obezwładniającym, pięknym uśmiechem i zdrowymi zębami. Prawda jest jednak taka, że wciąż bardzo dużo osób ma problemy z uzębieniem, przez co niestety stosunkowo rzadko się uśmiechamy. Posiadanie kompletnego uzębienia jest ważne nie tylko pod względem estetycznym, ale również – a może przede wszystkim - z powodów zdrowotnych. Musimy wiedzieć, że nawet utrata jednego zęba wpływa negatywnie na nasz zgryz. Braki w uzębieniu sprawiają, że niemożliwe jest prawidłowe rozdrobnienie pokarmu, co może mieć niekorzystny wpływ na pracę naszego układu trawiennego. Każdy utracony ząb to również wolna przestrzeń pomiędzy zębami – zęby sąsiadujące od góry lub od dołu – nie napotykając na kontakt, mają tendencję do „wysuwania się”; zęby sąsiadujące w ramach szczęki czy żuchwy – mogą się przesuwać czy przemieszczać powodując przeróżne komplikacje, które często kończą się interwencją ortodonty.

Niska efektywność reklam billboardowych w Lublinie. Co w zamian?

Niska efektywność reklam billboardowych w Lublinie. Co w zamian? 2

Wydajna sprzedaż produktów i usług nie może istnieć bez efektywnej reklamy. Większość osób prowadzących firmy doskonale zdaje sobie z tego sprawę. Niestety, inwestycja w reklamę często okazuje się zupełnie nietrafiona, a człowiek zastanawia się - dlaczego? Co się stało, że pomimo sporych kosztów, poniesionych na rozpropagowanie marki, klientów wcale nie przybyło? Problem tkwi najprawdopodobniej w formie reklamy.

Granit Bychawa mocno rozpoczął przedsezonowe granie

Granit Bychawa mocno rozpoczął przedsezonowe granie 1 3

Podopieczni Łukasza Gieresza w pierwszym swoim sparingu w tym okresie przygotowawczym rozbili aż 7:1 beniaminka IV ligi Start Krasnystaw.

Zderzyły się czołowo i wypadły z drogi. Wśród poszkodowanych 5-letnie dziecko [zdjęcia]
galeria

Zderzyły się czołowo i wypadły z drogi. Wśród poszkodowanych 5-letnie dziecko [zdjęcia] 6 7

Groźny wypadek w miejscowości Krupe. Na prostym odcinku drogi zderzyły się czołowo dwa volkswageny.

Nie przyjęli go do szpitala, zmarł kilka dni później. Prokuratura zajmie się sprawą
Po naszej publikacji

Nie przyjęli go do szpitala, zmarł kilka dni później. Prokuratura zajmie się sprawą 43 7

Prokuratura zajmie się sprawą śmierci 26-latka z okolic Poniatowej. Kamil Gnaś mimo silnego bólu, gorączki i wymiotów nie został przyjęty do miejscowego szpitala. Zmarł po kilku dniach.

Traper przed Roztoczem i Tomasovią w turnieju oldbojów „Parkowa Cup”

Traper przed Roztoczem i Tomasovią w turnieju oldbojów „Parkowa Cup” 1 0

W Narolu został rozegrany IV Turniej Oldbojów 35+ „Parkowa Cup”. W zawodach triumfował zespół Traper Lubaczów, który pokonał w finale ekipę gospodarzy dopiero po rzutach karnych (3:2)

Prace zdobywczyni Oscara w Kazimierzu Dolnym. Wystawa Ewy Braun
28 lipca 2018, 15:00

Prace zdobywczyni Oscara w Kazimierzu Dolnym. Wystawa Ewy Braun 3 1

Co Gdzie Kiedy.Muzeum Nadwiślańskie w Kazimierzu Dolnym (Rynek 19) i Centrum Spotkania Kultur w Lublinie zapraszają na wernisaż wystawy Ewy Braun Odtwarzanie minionych światów... Otwarcie ekspozycji odbędzie się 28 lipca o godz. 15 i towarzyszyć będzie Festiwalowi Dwa Brzegi.

Terytorialsi będą strzelać na dawnym poligonie na Majdanku. Mieszkańcy mają obawy

Terytorialsi będą strzelać na dawnym poligonie na Majdanku. Mieszkańcy mają obawy 80 17

Wojsko zapowiada powrót na dawny poligon na Majdanku. Będą tu ćwiczyć „terytorialsi”. Mieszkańcy bloków na pobliskim Felinie są zaniepokojeni. Obawiają się hałasu i sądzą, że może tutaj powstać strzelnica. Mundurowi uspokajają: nie będzie ani strzelnicy, ani czołgów.

Historyczny awans Bad Boys Zastawie

Historyczny awans Bad Boys Zastawie 0 0

BIALSKA KLASA OKRĘGOWA Bad Boys Zastawie po raz pierwszy w historii będą beniaminkiem w V lidze

Zaniedbana i zagłodzona. Chodziła z kubkiem i prosiła o wodę
Kraj
film

Zaniedbana i zagłodzona. Chodziła z kubkiem i prosiła o wodę 22 4

Zamykana w domu, głodna i zaniedbana. - Kiedyś chodziła z kubkiem po klatce schodowej i prosiła o wodę – opowiadają sąsiedzi. 61-letnia pani Halina ze Słupska potrzebowała natychmiastowej pomocy

Most Kultury: PARA, Standard Brass Band i Lubelskie Babie Lato
20 lipca 2018, 0:00

Most Kultury: PARA, Standard Brass Band i Lubelskie Babie Lato 2 0

Co Gdzie Kiedy. W dniach 20-22 lipca na Moście imienia Mariana Lutosławskiego wystąpią zespoły: PARA, Standard Brass Band oraz Lubelskie Babie Lato. Nie zabraknie również ciekawych warsztatów i zajęć dla dzieci.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!

Najczęściej czytane

Dzisiaj · Tydzień · Wideo · Premium

Uwaga czytelniku!

Informujemy, że w dniu 25 maja 2018 r. na terenie całej Unii Europejskiej, w tym także w Polsce, wejdzie w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. W związku z tym chcielibyśmy Ci przekazać kilka informacji na temat zasad przetwarzania Twoich danych osobowych przez administratora portalu www.dziennikwschodni.pl – spółkę Corner Media sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie.

Bardzo prosimy, zapoznaj się z tymi informacjami uważnie, są to bowiem sprawy bardzo istotne. Jeśli jesteś osobą małoletnią poniżej 16. roku życia, koniecznie przekaż tą wiadomość swoim opiekunom, którzy następnie powinni wytłumaczyć Ci, o co w niej chodzi i dlaczego się do Ciebie zwracamy.

Czym jest RODO?

RODO to potoczna nazwa Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE. W Polsce będzie ono obowiązywało od 25 maja 2018 r. Akt ten wprowadza nowy standard ochrony danych osobowych, nakładając na podmioty przetwarzające te dane (administratorów danych) szereg obowiązków, w tym obowiązek poinformowania Ciebie o sposobie przetwarzania Twoich danych, celach w jakich Twoje dane są przetwarzane oraz o uprawnieniach przysługujących Ci w związku z przetwarzaniem danych osobowych przez administratora danych.

Administrator danych

Administratorem Twoich danych osobowych jest Corner Media Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Lublinie, ul. Krakowskie Przedmieście 54, 20-002 Lublin, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego przez Sąd Rejonowy Lublin – Wschód z siedzibą w Świdniku, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego, za numerem KRS 0000507517, NIP 7123286919, kapitał zakładowy – 50.000,00. PLN

Możesz się z nami skontaktować zarówno pod adresem:
Corner Media Spółka z o.o.
ul. Krakowskie Przedmieście 54
20-002 Lublinie

jak i mailowo: online@dziennikwschodni.pl

oraz telefonicznie: 81 46-26-800

Rodzaj przetwarzanych danych osobowych

Przetwarzamy dane osobowe podane przez Ciebie podczas procesu rejestracji konta na portalu www.dziennikwschodni.pl, a także dane, które są zbierane podczas korzystania przez Ciebie z tego portalu. Chodzi o dane zbierane i zapisywane w plikach cookies. Więcej na temat plików cookies przeczytasz w naszej polityce prywatności.

Pamiętaj, rejestracja konta na portalu www.dziennikwschodni.pl nie jest obowiązkowa. Nie masz także obowiązku podawania nam swoich prawdziwych danych podczas procesu rejestracji, jak również nie musisz podawać nam wszystkich danych, o które pytamy. Może się jednak zdarzyć tak, że nie posiadając Twoich wszystkich danych albo nie posiadając Twoich prawdziwych danych, nie będziemy w stanie świadczyć Ci wszystkich usług, które oferujemy oraz wywiązać się z wszystkich obowiązków określonych w regulaminie portalu dziennikwschodni.pl (np. zapewnić Ci odpowiedniego bezpieczeństwa w zakresie odzyskania danych dostępowych do konta).

Cel przetwarzania danych osobowych

Głównym celem przetwarzania przez nas Twoich danych jest zapewnienie Ci pełnej funkcjonalności działania serwisu dziennikwschodni.pl, dostępu do usług świadczonych przez nas w ramach tego serwisu, zapewniania Ci bezpieczeństwa podczas korzystania z serwisu (np. w przypadku prób nadużyć) oraz wywiązanie się przez nas z obowiązków umownych wynikających z regulaminu portalu Dziennikwschodni.pl.

Dodatkowy cel przetwarzania danych osobowych to tzw. marketing własny, tj. przetwarzanie danych wyłącznie na nasze wewnętrzne potrzeby w celach analitycznych, badawczych, statystycznych, w szczególności poprzez dążenie do jak najpełniejszego dostosowania treści wyświetlanych na naszych stronach do Twoich preferencji i zainteresowań.

Ponadto, o ile wyrazisz na to zgodę, będziemy mogli przetwarzać Twoje dane osobowe w celach marketingowych (marketing zewnętrzny), w tym przekazywać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym – agencjom reklamowym i naszym partnerom handlowym. Pamiętaj, że zgoda na przetwarzanie Twoich danych w celach marketingowych jest całkowicie dobrowolna i możesz ją w każdej chwili wycofać.

Pamiętaj także, że jeżeli jesteś osobą małoletnią, która nie ukończyła 16. roku życia, przesyłanie informacji w celach marketingowych może nastąpić wyłącznie po wyrażeniu zgody przez Twojego rodzica lub opiekuna.

Podstawy prawne przetwarzania danych

Twoje dane osobowe mogą być przetwarzane wyłącznie zgodnie z określonymi w obecnie obowiązujących przepisach podstawami prawnymi. W zależności od celu przetwarzania danych możemy wyróżnić trzy główne podstawy prawne przetwarzania danych.

Pierwszą podstawą przetwarzania danych jest niezbędność do wykonania umów o świadczenie usług. Mamy z nią do czynienia wtedy, gdy przetwarzanie danych jest niezbędne w celu zapewnienia Ci sprawnego, bezpiecznego korzystania z naszego serwisu wraz z jego wszystkimi funkcjonalnościami. Umowy o świadczenie usług to regulaminy, w tym regulamin portalu dziennikwschodni.pl, który akceptujesz decydując się na korzystanie z naszego serwisu.

Drugą podstawą przetwarzania danych jest uzasadniony interes administratora danych. Mamy z nim do czynienia w przypadku prowadzenia pomiarów statystycznych oraz działań z zakresu marketingu własnego przez administratora danych.

Wreszcie, trzecią przesłanką przetwarzania danych jest Twoja dobrowolna i świadoma zgoda. Na jej podstawie Twoje dane mogą być wykorzystywane w celach marketingowych, a także w celu profilowania.

Pamiętaj, zgody udzielasz w pełni dobrowolnie. Masz także prawo do cofnięcia udzielonej zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych w dowolnym momencie. Wycofanie zgody nie będzie miało jednak wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem.

Podmioty, którym możemy przekazywać dane

Co do zasady Twoje dane osobowe będą przez nas wykorzystywane wyłącznie na nasz własny użytek.

W pewnych sytuacjach możemy jednak przekazać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym: – naszym partnerom handlowym, podwykonawcom oferowanych przez nas usług, agencjom marketingowym.

Dodatkowo, w przypadkach ściśle określonych w przepisach prawa, będziemy zobligowani przekazać Twoje dane podmiotom uprawnionym do ich uzyskania na podstawie obecnie obowiązujących przepisów prawa (np. policji czy prokuraturze), pod warunkiem oczywiście, iż wystąpią do nas z takim żądaniem, powołując się na określoną podstawę prawną.

Okres przechowywania danych

Twoje dane osobowe będą przechowywane tak długo, jak będzie to niezbędne do zapewnienia Ci dostępu do usług oferowanych przez serwis www.dziennikwchodni.pl Oczywiście, możesz w każdym czasie złożyć wniosek o zaprzestanie przetwarzania swoich danych osobowych, ich zmianę lub usunięcie.

Informacje o prawach przysługujących osobie, której dane dotyczą

Musisz wiedzieć, że niezależnie od tego, na jakiej podstawie przetwarzamy Twoje dane, masz zawsze prawo dostępu do nich oraz ich poprawiania. Możesz również w każdym momencie żądać ich usunięcia lub cofnąć albo ograniczyć wcześniej udzieloną zgodę na przetwarzanie danych osobowych, przy czym wycofanie danej zgody nie wpływa na administratora danych do przetwarzania danych w celu określonym w danej zgodzie do chwili jej wycofania.

Masz również prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych osobowych.

Możesz też zażądać od administratora danych osobowych przeniesienia Twoich danych lub uzyskania kopii Twoich danych, z tym jednak zastrzeżeniem, że prawo to nie może wpływać niekorzystnie na prawa i wolności innych osób. Administrator danych będzie realizował Twoje żądania w zakresie posiadanych możliwości technicznych.

Informacje o prawie do wniesienia skargi

Organem nadzorczym nad administratorem danych osobowych jest Generalny Inspektor Danych Osobowych, do którego masz prawo wnieść skargę za każdym razem, gdy Twoje dane będą przetwarzane w sposób w Twojej ocenie nieprawidłowy.

Informacje o tym, czy podanie danych jest wymogiem ustawowym lub umownym, czy jesteś zobowiązany do ich podania

Nie jesteś zobowiązany do podawania nam swoich danych osobowych ani wyrażania zgody na ich przetwarzanie, z tym jednak zastrzeżeniem, że ich podanie może okazać się niezbędne dla korzystania z określonych funkcjonalności serwisu.

Jest także możliwe, że jeśli nie wyrazisz zgody na przetwarzanie danych osobowych lub cofniesz wcześniej udzieloną zgodę, nie będziemy mogli zapewnić Ci dostępu do niektórych oferowanych przez nas usług, przy czym zawsze w takim wypadku zostaniesz o tym poinformowany.

Informacje o profilowaniu

Czym jest profilowanie? To zbieranie wszelkich informacji, które pozwalają bezpośrednio lub pośrednio zidentyfikować osobę, która jest poddawana profilowaniu. Profilowanie odbywa się najczęściej przy użyciu systemów informatycznych, w sposób zautomatyzowany, za pomocą specjalnych algorytmów uwzględniających określone wcześniej kryteria. Wyniki profilowania mogą być wykorzystywane m.in. do celów marketingowych, np. w celu spersonalizowania reklamy kierowanej do danego użytkownika lub przygotowania oferty uwzględniającej jego potrzeby lub preferencje.

Oświadczamy, że na chwilę obecną nie profilujemy Twoich danych. Jeśli jednak zaczniemy, zostaniesz o tym uprzednio poinformowany i będziesz miał prawo nie wyrazić na to zgody.

Bardzo prosimy o uważne zapoznanie się z powyższymi informacjami. Gdy już to zrobisz, kliknij przycisk Zapoznałem się z informacją. Przejdź do serwisu.

Rozumiem

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.