Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

16 lutego 2011 r.
18:54
Edytuj ten wpis

Protesty przeciwko łączeniu szkół nie pomogły

Autor: Zdjęcie autora (drs)
0 25 A A
Czarny wtorek w LO na Czwartku. (Bartek Żurawski)
Czarny wtorek w LO na Czwartku. (Bartek Żurawski)

Nie pomogły protesty uczniów, którzy urządzali odzieżowe akcje (na zdjęciu: czarny wtorek w LO na Czwartku) i argumenty pedagogów. Prezydent przekazał radnym swój projekt zmiany sieci miejskich szkół.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Co proponuje magistrat: * Gimnazjum nr 12 z Podwala trafi do gmachu VII LO na Farbiarską. * Centrum Kształcenia Ustawicznego nr 1 z ul. Podwale trafi do SP 17 przy Krochmalnej. * Zespół Szkół nr 6 z Diamentowej zostanie rozwiązany, a tworzące go szkoły przeniesione do "kolejówki” na Zemborzycką. * Zespół Szkół Energetycznych z ul. Długiej będzie wchłonięty przez Lubelskie Centrum Edukacji Zawodowej przy Magnoliowej. * Gimnazjum nr 19 i IV LO (oba przy Szkolnej) stworzą zespół szkół.

Wtorkowa dyskusja nad prezydencką propozycją trwała kilka godzin. Nauczyciele szkół, których dotyczyć mają zmiany nie byli zachwyceni. – Zdecydowana większość szkół, których dotyczy projekt są bardziej lub mniej zdeterminowani do walki przeciwko temu projektowi – przyznaje Mariusz Banach, przewodniczący Komisji Oświaty działającej w Radzie Miasta.

Mimo protestów prezydent skierował do rady swój projekt uchwały. Zabrakło w nim tylko jednego z zapowiadanych wcześniej punktów, dotyczącego szkół na Tatarach. Chodzi o łączenie Gimnazjum nr 17 z ul. Maszynowej z działającymi przy Przyjaźni placówkami: SP11 i XVII LO.

Ratusz twierdzi, że dzięki zmianom w sieci szkół oszczędzi pieniądze, których będzie potrzebował m.in. na budowę nowej szkoły na Sławinie, Szerokiem i koło nowych blokowisk rosnących przy przedłużeniu ul. Jana Pawła II. Z szacunków miasta wynika, że dzięki zmniejszeniu liczby obiektów szkolnych oszczędzi rocznie 1,2 mln zł, zaś dzięki temu, że nie trzeba będzie ich remontować w miejskiej kasie zostanie 8 mln zł.
Uchwała w sprawie zamiaru zmiany sieci szkół ma być głosowana 24 lutego.

Komentarze 25

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
rodzic / 19 lutego 2011 o 22:17
0
Dlaczego nikt nie bierze pod uwagę głosu i zdania nauczycieli, rodziców oraz młodzieży. Myślę, że w dużej mierze rodzice pomagali wybierać dzieciom szkołę, brali przy tum pod uwagę różne uwarunkowania (tradycje szkoły, koła zainteresowań, dojazd, opinię)a teraz zostanie to odebrane. Moje dziecko rozpoczęło naukę w tym roku szkolnym, zaaklimatyzowało się i jest bardzo zadowolone, o nowej szkole słyszy negatywne opinie i bardzo przeżywa to co go czeka. Zastanawia się nad rezygnacją z tej szkoły. W taki właśnie sposób władze miasta dbają o dobro dzieci, rodziców i nauczycieli.
Dlaczego nikt nie bierze pod uwagę głosu i zdania nauczycieli, rodziców oraz młodzieży. Myślę, że w dużej mierze rodzice pomagali wybierać dzieciom szkołę, brali przy tum pod uwagę różne uwarunkowania (tradycje szkoły, koła zainteresowań, dojazd, opinię)a teraz zostanie to odebrane. Moje dziecko rozpoczęło naukę w tym roku szkolnym, zaaklimatyzowało się i jest bardzo zadowolone, o nowej szkole słyszy negatywne opinie i bardzo przeżywa to co go czeka. Zastanawia się nad rezygnacją z tej szkoły. W taki właśnie sposób władze miasta dbają o dobr... rozwiń
Avatar
postronny obserwator / 19 lutego 2011 o 19:58
0
W tym całym niepotrzebnym zamieszaniu związanym z likwidacją szkół, jedyną szansę na wyjście z tego impasu widzę w Radnych naszego miasta, którzy mam wielką nadzieję, że odrzucą nieprzemyślaną i szkodzącą wszystkim ustawę o łączeniu szkół w mieście Lublinie. Przecież zostali wybrani przez nas i powinni zadbać o potrzeby uczniów a nie ratować wcześniej nie przemyślane decyzje urzędników z WOiW. Jeżeli już musi dojść do połączenia to łączmy tylko te szkoły, w których z roku na rok jest coraz mniej uczniów, a zostawmy w spokoju te, w których to zjawisko nie występuje. I dlaczego lepsza szkoła ma iść do słabszej. Jest to nielogiczne!!!!!
W tym całym niepotrzebnym zamieszaniu związanym z likwidacją szkół, jedyną szansę na wyjście z tego impasu widzę w Radnych naszego miasta, którzy mam wielką nadzieję, że odrzucą nieprzemyślaną i szkodzącą wszystkim ustawę o łączeniu szkół w mieście Lublinie. Przecież zostali wybrani przez nas i powinni zadbać o potrzeby uczniów a nie ratować wcześniej nie przemyślane decyzje urzędników z WOiW. Jeżeli już musi dojść do połączenia to łączmy tylko te szkoły, w których z roku na rok jest coraz mniej uczniów, a zostawmy w spokoju te, w których to... rozwiń
Avatar
aki / 18 lutego 2011 o 20:00
0
Uczniowie i nauczyciele zapytajcie sie dyrektorów WOiW w Lublinie co dobrego zrobili dla rozwoju oświaty w naszym mieście poza pomysłem likwidacji i łączenia szkół! Nie dajcie sie. Popieram Was i dużo moich znajomych!
Avatar
Basia / 18 lutego 2011 o 16:06
0
A skąd "mig" to wie? Sprawa jest otwarta. Poza tym wartościowe osoby nie muszą wspomagać się "przyjaciółkami".
Avatar
Konrad / 18 lutego 2011 o 16:01
0
[quote name='shadow' timestamp='1297884656' post='438155']
Jakoś nie dziwią mnie protesty uczniów. Jaki jest cel łączenia gimnazjum z liceum? To może sprawić dużo kłopotów. Gimnazjalistom może być trudno w sytuacji kiedy nie będą tolerowani przez starszych kolegów, będzie dochodziło do spięć. Wydaje się, że to w miarę zbliżony wiek, ale różnice są wielkie i nie przyniesie to nic dobrego.
[/quote]

Czy możecie wreszcie pojąć, że nie będą się spotykali na tych samych korytarzach bo to dwa budynki? Jeśli nawet będzie połączenie to tylko dla administracji.
[quote name='shadow' timestamp='1297884656' post='438155']
Jakoś nie dziwią mnie protesty uczniów. Jaki jest cel łączenia gimnazjum z liceum? To może sprawić dużo kłopotów. Gimnazjalistom może być trudno w sytuacji kiedy nie będą tolerowani przez starszych kolegów, będzie dochodziło do spięć. Wydaje się, że to w miarę zbliżony wiek, ale różnice są wielkie i nie przyniesie to nic dobrego.
[/quote]

Czy możecie wreszcie pojąć, że nie będą się spotykali na tych samych korytarzach bo to dwa budynki... rozwiń
Avatar
mig / 18 lutego 2011 o 07:52
0
@ rodzicielka
konkursu nie będzie, bo w takim przypadku wybór byłby między dyrektorami obydwu placówek. A że w IV LO pełnoprawnego dyrektora w tej chwili nie ma, a p.o. jest do 31 sierpnia, to automatycznie dyrektorem zespołu szkół zostaje dyrektor gimnazjum 19. O czym i ona, i forsująca tą zmianę, dyrektor WOiW (prywatnie dobre przyjaciółki) dobrze wiedzą.
Avatar
postronny / 17 lutego 2011 o 22:10
0
Uczniowie i pracownicy łączonych szkół nie dajcie się urzędnikom,walczcie o swoją słuszną sprawę do końca,popieram Was!!Niech urzędnicy zajmą się rozwojem miasta,które stacza się na samo dno,a łączenie szkół tylko ten proces pogłębi.Jest wiele spraw w tym mieście ważniejszych,ale dla urzędników najlepiej zacząć od uczniów i nauczycieli,bo gdyby to dotyczyło np.górników to wiadomo jakby się to skończyło! Jeszcze raz WALCZCIE o swoją sprawę.
Avatar
Anonim / 17 lutego 2011 o 15:49
0
powaliło ich ????!!!!
Avatar
jaga / 17 lutego 2011 o 13:39
0
[quote name='Nowa' timestamp='1297885219' post='438163']
No i wreszcie skończy się ten kociokwik. Wiadomo od początku,że do tego dojść musiało. W obliczu nadchodzącego niżu te szkoły przez połączenie mogą tylko zyskać a nie stracić. Poza tym po raz kolejny zwracam uwagę, że 4 i 19 to dwa odrębne budynki, w których uczniowie gimnazjum i liceum nie spotykają się i nie będą spotykać. A na renomę niech pracują.
[/quote]


Powiem Ci tylko tyle: gówno wiesz. A zyskać to może tylko pani dyrektor, której szykują ciepłą posadkę ;]
[quote name='Nowa' timestamp='1297885219' post='438163']
No i wreszcie skończy się ten kociokwik. Wiadomo od początku,że do tego dojść musiało. W obliczu nadchodzącego niżu te szkoły przez połączenie mogą tylko zyskać a nie stracić. Poza tym po raz kolejny zwracam uwagę, że 4 i 19 to dwa odrębne budynki, w których uczniowie gimnazjum i liceum nie spotykają się i nie będą spotykać. A na renomę niech pracują.
[/quote]


Powiem Ci tylko tyle: gówno wiesz. A zyskać to może tylko pani dyrektor... rozwiń
Avatar
Monika P. / 17 lutego 2011 o 12:47
0
[quote name='montezuma' timestamp='1297942034' post='438500']
Najlepiej jak by rozwiązali gimnazjum 12 na podwalu. To jest istna patologia, uczniowie zamiast uczyć się przedmiotów to uczą się jak kraść, bić, palić i pić, często zaczepiają przechodniów. Te menelstwo zaćmiewa ZS1 dla tego podwale błędnie ma tak nisko renomę. Uczniowie gm 12 i tak dojeżdżają z osiedli np. Grygowej gdzie zostało wysiedlone za darmo pół starego miasta.......... precz z tą patologią w centrum lublina, najlepiej zrobić dla takich getto z drutami pod napięciem
[/quote]
CUDNIE DLATEGO ICH ROZDAJ DO VII LO na Farbiarską-niech tam sie boją uczniowie i dzieci, bo Grabski się obronił.
Getto na Podwalu juz było na pamiatkę stoi latarnia przy kościele św.Wojciecha-nie nawołuj do holocaustu(BYŁ JUŻ!!!!)
Jak bylu u siebie było lepiej.
[quote name='montezuma' timestamp='1297942034' post='438500']
Najlepiej jak by rozwiązali gimnazjum 12 na podwalu. To jest istna patologia, uczniowie zamiast uczyć się przedmiotów to uczą się jak kraść, bić, palić i pić, często zaczepiają przechodniów. Te menelstwo zaćmiewa ZS1 dla tego podwale błędnie ma tak nisko renomę. Uczniowie gm 12 i tak dojeżdżają z osiedli np. Grygowej gdzie zostało wysiedlone za darmo pół starego miasta.......... precz z tą patologią w centrum lublina, najlepiej zrobić dla takich getto... rozwiń
Avatar
rodzic / 19 lutego 2011 o 22:17
0
Dlaczego nikt nie bierze pod uwagę głosu i zdania nauczycieli, rodziców oraz młodzieży. Myślę, że w dużej mierze rodzice pomagali wybierać dzieciom szkołę, brali przy tum pod uwagę różne uwarunkowania (tradycje szkoły, koła zainteresowań, dojazd, opinię)a teraz zostanie to odebrane. Moje dziecko rozpoczęło naukę w tym roku szkolnym, zaaklimatyzowało się i jest bardzo zadowolone, o nowej szkole słyszy negatywne opinie i bardzo przeżywa to co go czeka. Zastanawia się nad rezygnacją z tej szkoły. W taki właśnie sposób władze miasta dbają o dobro dzieci, rodziców i nauczycieli.
Dlaczego nikt nie bierze pod uwagę głosu i zdania nauczycieli, rodziców oraz młodzieży. Myślę, że w dużej mierze rodzice pomagali wybierać dzieciom szkołę, brali przy tum pod uwagę różne uwarunkowania (tradycje szkoły, koła zainteresowań, dojazd, opinię)a teraz zostanie to odebrane. Moje dziecko rozpoczęło naukę w tym roku szkolnym, zaaklimatyzowało się i jest bardzo zadowolone, o nowej szkole słyszy negatywne opinie i bardzo przeżywa to co go czeka. Zastanawia się nad rezygnacją z tej szkoły. W taki właśnie sposób władze miasta dbają o dobr... rozwiń
Avatar
postronny obserwator / 19 lutego 2011 o 19:58
0
W tym całym niepotrzebnym zamieszaniu związanym z likwidacją szkół, jedyną szansę na wyjście z tego impasu widzę w Radnych naszego miasta, którzy mam wielką nadzieję, że odrzucą nieprzemyślaną i szkodzącą wszystkim ustawę o łączeniu szkół w mieście Lublinie. Przecież zostali wybrani przez nas i powinni zadbać o potrzeby uczniów a nie ratować wcześniej nie przemyślane decyzje urzędników z WOiW. Jeżeli już musi dojść do połączenia to łączmy tylko te szkoły, w których z roku na rok jest coraz mniej uczniów, a zostawmy w spokoju te, w których to zjawisko nie występuje. I dlaczego lepsza szkoła ma iść do słabszej. Jest to nielogiczne!!!!!
W tym całym niepotrzebnym zamieszaniu związanym z likwidacją szkół, jedyną szansę na wyjście z tego impasu widzę w Radnych naszego miasta, którzy mam wielką nadzieję, że odrzucą nieprzemyślaną i szkodzącą wszystkim ustawę o łączeniu szkół w mieście Lublinie. Przecież zostali wybrani przez nas i powinni zadbać o potrzeby uczniów a nie ratować wcześniej nie przemyślane decyzje urzędników z WOiW. Jeżeli już musi dojść do połączenia to łączmy tylko te szkoły, w których z roku na rok jest coraz mniej uczniów, a zostawmy w spokoju te, w których to... rozwiń
Avatar
aki / 18 lutego 2011 o 20:00
0
Uczniowie i nauczyciele zapytajcie sie dyrektorów WOiW w Lublinie co dobrego zrobili dla rozwoju oświaty w naszym mieście poza pomysłem likwidacji i łączenia szkół! Nie dajcie sie. Popieram Was i dużo moich znajomych!
Avatar
Basia / 18 lutego 2011 o 16:06
0
A skąd "mig" to wie? Sprawa jest otwarta. Poza tym wartościowe osoby nie muszą wspomagać się "przyjaciółkami".
Avatar
Konrad / 18 lutego 2011 o 16:01
0
[quote name='shadow' timestamp='1297884656' post='438155']
Jakoś nie dziwią mnie protesty uczniów. Jaki jest cel łączenia gimnazjum z liceum? To może sprawić dużo kłopotów. Gimnazjalistom może być trudno w sytuacji kiedy nie będą tolerowani przez starszych kolegów, będzie dochodziło do spięć. Wydaje się, że to w miarę zbliżony wiek, ale różnice są wielkie i nie przyniesie to nic dobrego.
[/quote]

Czy możecie wreszcie pojąć, że nie będą się spotykali na tych samych korytarzach bo to dwa budynki? Jeśli nawet będzie połączenie to tylko dla administracji.
[quote name='shadow' timestamp='1297884656' post='438155']
Jakoś nie dziwią mnie protesty uczniów. Jaki jest cel łączenia gimnazjum z liceum? To może sprawić dużo kłopotów. Gimnazjalistom może być trudno w sytuacji kiedy nie będą tolerowani przez starszych kolegów, będzie dochodziło do spięć. Wydaje się, że to w miarę zbliżony wiek, ale różnice są wielkie i nie przyniesie to nic dobrego.
[/quote]

Czy możecie wreszcie pojąć, że nie będą się spotykali na tych samych korytarzach bo to dwa budynki... rozwiń
Avatar
mig / 18 lutego 2011 o 07:52
0
@ rodzicielka
konkursu nie będzie, bo w takim przypadku wybór byłby między dyrektorami obydwu placówek. A że w IV LO pełnoprawnego dyrektora w tej chwili nie ma, a p.o. jest do 31 sierpnia, to automatycznie dyrektorem zespołu szkół zostaje dyrektor gimnazjum 19. O czym i ona, i forsująca tą zmianę, dyrektor WOiW (prywatnie dobre przyjaciółki) dobrze wiedzą.
Avatar
postronny / 17 lutego 2011 o 22:10
0
Uczniowie i pracownicy łączonych szkół nie dajcie się urzędnikom,walczcie o swoją słuszną sprawę do końca,popieram Was!!Niech urzędnicy zajmą się rozwojem miasta,które stacza się na samo dno,a łączenie szkół tylko ten proces pogłębi.Jest wiele spraw w tym mieście ważniejszych,ale dla urzędników najlepiej zacząć od uczniów i nauczycieli,bo gdyby to dotyczyło np.górników to wiadomo jakby się to skończyło! Jeszcze raz WALCZCIE o swoją sprawę.
Avatar
Anonim / 17 lutego 2011 o 15:49
0
powaliło ich ????!!!!
Avatar
jaga / 17 lutego 2011 o 13:39
0
[quote name='Nowa' timestamp='1297885219' post='438163']
No i wreszcie skończy się ten kociokwik. Wiadomo od początku,że do tego dojść musiało. W obliczu nadchodzącego niżu te szkoły przez połączenie mogą tylko zyskać a nie stracić. Poza tym po raz kolejny zwracam uwagę, że 4 i 19 to dwa odrębne budynki, w których uczniowie gimnazjum i liceum nie spotykają się i nie będą spotykać. A na renomę niech pracują.
[/quote]


Powiem Ci tylko tyle: gówno wiesz. A zyskać to może tylko pani dyrektor, której szykują ciepłą posadkę ;]
[quote name='Nowa' timestamp='1297885219' post='438163']
No i wreszcie skończy się ten kociokwik. Wiadomo od początku,że do tego dojść musiało. W obliczu nadchodzącego niżu te szkoły przez połączenie mogą tylko zyskać a nie stracić. Poza tym po raz kolejny zwracam uwagę, że 4 i 19 to dwa odrębne budynki, w których uczniowie gimnazjum i liceum nie spotykają się i nie będą spotykać. A na renomę niech pracują.
[/quote]


Powiem Ci tylko tyle: gówno wiesz. A zyskać to może tylko pani dyrektor... rozwiń
Avatar
Monika P. / 17 lutego 2011 o 12:47
0
[quote name='montezuma' timestamp='1297942034' post='438500']
Najlepiej jak by rozwiązali gimnazjum 12 na podwalu. To jest istna patologia, uczniowie zamiast uczyć się przedmiotów to uczą się jak kraść, bić, palić i pić, często zaczepiają przechodniów. Te menelstwo zaćmiewa ZS1 dla tego podwale błędnie ma tak nisko renomę. Uczniowie gm 12 i tak dojeżdżają z osiedli np. Grygowej gdzie zostało wysiedlone za darmo pół starego miasta.......... precz z tą patologią w centrum lublina, najlepiej zrobić dla takich getto z drutami pod napięciem
[/quote]
CUDNIE DLATEGO ICH ROZDAJ DO VII LO na Farbiarską-niech tam sie boją uczniowie i dzieci, bo Grabski się obronił.
Getto na Podwalu juz było na pamiatkę stoi latarnia przy kościele św.Wojciecha-nie nawołuj do holocaustu(BYŁ JUŻ!!!!)
Jak bylu u siebie było lepiej.
[quote name='montezuma' timestamp='1297942034' post='438500']
Najlepiej jak by rozwiązali gimnazjum 12 na podwalu. To jest istna patologia, uczniowie zamiast uczyć się przedmiotów to uczą się jak kraść, bić, palić i pić, często zaczepiają przechodniów. Te menelstwo zaćmiewa ZS1 dla tego podwale błędnie ma tak nisko renomę. Uczniowie gm 12 i tak dojeżdżają z osiedli np. Grygowej gdzie zostało wysiedlone za darmo pół starego miasta.......... precz z tą patologią w centrum lublina, najlepiej zrobić dla takich getto... rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze 25

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Kto kradł na basenie w Puławach? Mają dwóch nastolatków

Kto kradł na basenie w Puławach? Mają dwóch nastolatków 1 0

Zarzuty kradzieży i kradzieży z włamaniem usłyszeli dwaj 16-latkowie, którzy od początku lipca na basenie miejskim w Puławach kradli przedmioty pozostawione w szafkach.

Pamiętają o kolegach, którzy zginęli na służbie. Wśród nich policjantka z Krasnegostawu
galeria

Pamiętają o kolegach, którzy zginęli na służbie. Wśród nich policjantka z Krasnegostawu 5 0

Członkowie rodzin policjantów, którzy stracili życie na służbie odsłonili dziś tabliczki epitafijne. Jedna z nich poświęcona jest st. sierż. Magdalenie Dolebskiej z Komendy Powiatowej Policji w Krasnymstawie.

Poznaj Kazimierz Dolny od filmowej strony. Wycieczka i oprowadzanie
20 lipca 2018, 12:00

Poznaj Kazimierz Dolny od filmowej strony. Wycieczka i oprowadzanie 0 0

W piątek, 20 lipca o godz. 12 w Kazimierzu Dolnym odbędzie się wycieczka z przewodnikiem, podczas której poznamy filmowe losy nadwiślańskiego miasta.

Sposób na dewastację przystanków? Graffiti

Sposób na dewastację przystanków? Graffiti 2 3

Miejski Zakład Komunikacyjny w Białej Podlaskiej w nietypowy sposób walczy z wandalami. Na kilku najczęściej dewastowanych wiatach przystankowych pojawi się graffiti. Pierwsze już jest – na przystanku przy ulicy Warszawskiej

Azoty Puławy wróciły do treningów

Azoty Puławy wróciły do treningów 1 0

PIŁKA RĘCZNA Brązowi medaliści rozpoczęli przygotowania do nowego sezonu. Drużynę prowadzi były reprezentacyjny obrotowy Bartosz Jurecki

Prawie trzy kilometry jazdy po równym. Fragment "Nadwiślanki" już gotowy

Prawie trzy kilometry jazdy po równym. Fragment "Nadwiślanki" już gotowy 0 5

Prawie 7 miesięcy drogowcy remontowali niespełna trzykilometrowy odcinek drogi 801, od Dęblina do Stężycy.

Miasto w budowie. Inwestycje w Zamościu nabierają tempa [zdjęcia]
galeria

Miasto w budowie. Inwestycje w Zamościu nabierają tempa [zdjęcia] 5 0

Nowe ulice i mosty, a w planach m.in. budowa placu zabaw – inwestycje w Zamościu nabierają tempa.

Wydarzenia sportowe w Lubelskiem: 20-22 lipca

Wydarzenia sportowe w Lubelskiem: 20-22 lipca 0 0

Tej imprezy nie można przegapić. Od piątku do niedzieli Lublin będzie gospodarzem 94. PZLA Mistrzostw Polski w Lekkiej Atletyce. Tylu gwiazd nie mieliśmy u siebie od... 34 lat.

Praca w Europie. Najlepiej zarabiają Duńczycy i Belgowie

Praca w Europie. Najlepiej zarabiają Duńczycy i Belgowie 0 0

Średnie wynagrodzenie za godzinę pracy w Unii Europejskiej wyniosło w 2017 roku 23,1 euro, natomiast w strefie euro 26,9 euro. Najwyższą stawkę otrzymali pracownicy w Luksemburgu, Danii i Belgii, a najniższą - w Bułgarii i Rumunii. W Polsce średnia stawka godzinowa to 6,3 euro – podaje Europejski Urząd Statystyczny.

W weekend w Zamościu odbędzie się turniej Plaża Open

W weekend w Zamościu odbędzie się turniej Plaża Open 3 0

Siatkówka plażowa W weekend w Zamościu odbędzie się Plaża Open, największy w naszym kraju turniej w tej dyscyplinie

Lubelski Rynek Hurtowy w Elizówce: Powstaną dwie nowe hale pod konkretnych najemców

Lubelski Rynek Hurtowy w Elizówce: Powstaną dwie nowe hale pod konkretnych najemców 1 0

Budowa dwóch hal oraz instalacja systemu kontroli wjazdów i wyjazdów samochodów z giełdy. Na Lubelskim Rynku Hurtowym szykują się nowe inwestycje.

Kapsuła życia będzie służyć pacjentom z woj. lubelskiego. Takiego sprzętu jeszcze u nas nie było

Kapsuła życia będzie służyć pacjentom z woj. lubelskiego. Takiego sprzętu jeszcze u nas nie było 40 1

Daje możliwość całkowitej izolacji chorego od otoczenia. Ma też własne zasilanie, dzięki czemu transport pacjenta zakażonego np. wirusem Ebola do specjalistycznego szpitala będzie łatwiejszy. Od czwartek Wojewódzkie Pogotowie Ratunkowe na nowy sprzęt. To kapsuła życia.

W piątek w Lublinie ruszają 94 PZLA Mistrzostwa Polski

W piątek w Lublinie ruszają 94 PZLA Mistrzostwa Polski 1 0

Od piątku w naszym mieście kibice będą mieli okazję obserwować zmagania najlepszych lekkoatletów w kraju. Na stadionie przy al. Piłsudskiego do rywalizacji przystąpi ponad 400 zawodników

Wernisaż wystawy "Tam gdzie teraz 2018" w Galerii Labirynt
21 lipca 2018, 17:00

Wernisaż wystawy "Tam gdzie teraz 2018" w Galerii Labirynt 2 0

Co Gdzie Kiedy. W sobotę, 21 lipca o godz. 17 w Galerii Labirynt (ul. Popiełuszki 5) odbędzie się wernisaż wystawy Tam gdzie teraz 2018.

Nowe perony i krótsza podróż. Po wakacjach otworzą przebudowywaną linię z Lublina
galeria

Nowe perony i krótsza podróż. Po wakacjach otworzą przebudowywaną linię z Lublina 22 3

Bez opóźnień powinna się zakończyć przebudowa linii kolejowej między Lublinem a Kraśnikiem. Na szlaku budowane są nowe perony: wygodniejsze dla pasażerów i dostępne dla osób niepełnosprawnych. Po wakacjach robotnicy przeniosą się na odcinek między Kraśnikiem a Zaklikowem.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!