Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

15 października 2019 r.
18:45

Przebudowa Al. Racławickich do zamrażarki? Rada Miasta ma skreślić z budżetu prawie całą kwotę

Autor: Zdjęcie autora Dominik Smaga
28 66 A A
Czy możliwe jest, że Ratusz ograniczy się do wymiany zużytego asfaltu? – Remont samej nawierzchni nie jest planowany – odpowiada rzeczniczka prezydenta
Czy możliwe jest, że Ratusz ograniczy się do wymiany zużytego asfaltu? – Remont samej nawierzchni nie jest planowany – odpowiada rzeczniczka prezydenta

Z listy tegorocznych wydatków miasta skreślona ma być prawie cała kwota przeznaczona na rozpoczęcie przebudowy Al. Racławickich, ul. Lipowej i ul. Poniatowskiego. Dziś na takie prace odłożonych jest w miejskiej kasie prawie 25 mln zł, a prezydent chce ograniczyć tę pulę do 1 miliona

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Prezydent Lublina, choćby nawet bardzo chciał, nie ma najmniejszych szans na to, by jeszcze przed sylwestrem wydać 25 mln zł na przebudowę Al. Racławickich. Na razie jego podwładnym nie udało się nawet wybrać wykonawcy prac, bo wszystkie zainteresowane firmy zaproponowały ceny o wiele przewyższające pulę do wydania. Ratusz liczył, że na dwuletnią przebudowę wystarczy 41 mln, tymczasem najtańsza firma zażyczyła sobie 107 mln zł, dlatego przetarg unieważniono.

Już w czwartek Rada Miasta na wniosek prezydenta ma skreślić z budżetu niemal wszystkie pieniądze zarezerwowane na tegoroczny etap inwestycji. Po cięciach w przegródce zostanie zaledwie milion.

Co dalej? Ratusz nie przesądza, czy ponowi jeszcze przetarg na przebudowę Al. Racławickich. Decyzję uzależnia od kondycji miejskiej kasy, która schudła wskutek rządowej reformy podatków. Przypomnijmy: młodzi Polacy zostali zwolnieni z płacenia PIT, a jego najniższa stawka spadła z 18 do 17 proc. Zmiany odbiły się na samorządach, bo im mniejszy „podatkowy tort”, tym cieńsze są jego kawałki zostające w gminach, w tym również w Lublinie.

– Ostateczną decyzję w sprawie uruchomienia przetargu podejmiemy wtedy, gdy będziemy mieli wiedzę, czy rząd zamierza w jakikolwiek sposób zrekompensować samorządom ubytek dochodów – tłumaczy Katarzyna Duma, rzeczniczka prezydenta Lublina. Przyznaje jednak, że trwają prace nad zmianami w projekcie przebudowy.

– Na chwilę obecną pracujemy nad wykonaniem nowego opracowania z branży zieleniarskiej. Chodzi o zabezpieczenie i ochronę jak największej liczby drzew przed wycinką – mówi Katarzyna Duma, rzeczniczka prezydenta Lublina. To właśnie planowana przy okazji tej przebudowy wycinka drzew budzi najwięcej kontrowersji. Tylko przy Al. Racławickich planowano usunąć 89 drzew, przy Lipowej 30, a przy ul. Poniatowskiego 77.

* Przypomnijmy, że zgodnie z projektem przebudowy niemal na całej długości Al. Racławickich wydzielone mają być na jezdni buspasy, sama jezdnia ma być poszerzana o dodatkowe pasy ruchu na skrzyżowaniach, a z obu stron zaprojektowano drogi rowerowe. Buspasy miałyby się pojawić również na ul. Lipowej, zaś ul. Poniatowskiego byłaby zbudowana od nowa, nieco bliżej szkół.

e-Wydanie

Komentarze 66

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
AkaDeMiki / 15 października 2019 o 19:55
+23
Czytaj: istniejące sieci wod-kan dadzą jakoś radę obsłużyć koszmar urbanistyczny widoczny na zdjęciu na pierwszym planie PO lewej, a klientom, którzy lokują kapuchę w tych apartamętach, pomysł bus-pasów się nie przypadł do gustu.
Dobre pytanie, co do możliwości obsłużenia przez sieci wodociągowe i kanalizacyjne apartamentowca, tego koszmarnego przy Pl. Teatralnym, ale i tego na przeciwko Szpitala Wojskowego. Te sieci były niedawno remontowane nowoczesnymi metodami bezwykopowymi. Można domniewywac, że dzisiejsza koniecznośc wymiany ww. sieci w ALEJACH wiąże się z powstaniem aparamentowcow. Czyżby mieszkańcy Lublina mieli finansować standard mieszkania nieznany w Lublinie, jakim reklamuje się deweloper?
Masz na myśli budowę " budynku usługowo-hotelowo-mieszkalnego" przy Racławickich 12a i ul. I. Radziszewskiego 3a? Tam jest tak samo, jak przy Paganiniego 23, gdzie budowano "akademik", a koszty, które powinien był ponieść inwestor inwestycji niedrogowych, wpisano w budżet miasta...
Masz na myśli budowę " budynku usługowo-hotelowo-mieszkalnego" przy Racławickich 12a i ul. I. Radziszewskiego 3a? Tam jest tak samo, jak przy Paganiniego 23, gdzie budowano "akademik", a koszty, które powinien był ponieść inwestor inwestycji niedrogowych, wpisano w budżet miasta... rozwiń
Avatar
ksawyer / 15 października 2019 o 19:30
+21
Czytaj: istniejące sieci wod-kan dadzą jakoś radę obsłużyć koszmar urbanistyczny widoczny na zdjęciu na pierwszym planie PO lewej, a klientom, którzy lokują kapuchę w tych apartamętach, pomysł bus-pasów się nie przypadł do gustu.
Dobre pytanie, co do możliwości obsłużenia przez sieci wodociągowe i kanalizacyjne apartamentowca, tego koszmarnego przy Pl. Teatralnym, ale i tego na przeciwko Szpitala Wojskowego. Te sieci były niedawno remontowane nowoczesnymi metodami bezwykopowymi. Można domniewywac, że dzisiejsza koniecznośc wymiany ww. sieci w ALEJACH wiąże się z powstaniem aparamentowcow. Czyżby mieszkańcy Lublina mieli finansować standard mieszkania nieznany w Lublinie, jakim reklamuje się deweloper? 
Dobre pytanie, co do możliwości obsłużenia przez sieci wodociągowe i kanalizacyjne apartamentowca, tego koszmarnego przy Pl. Teatralnym, ale i tego na przeciwko Szpitala Wojskowego. Te sieci były niedawno remontowane nowoczesnymi metodami bezwykopowymi. Można domniewywac, że dzisiejsza koniecznośc wymiany ww. sieci w ALEJACH wiąże się z powstaniem aparamentowcow. Czyżby mieszkańcy Lublina mieli finansować standard mieszkania nieznany w Lublinie, jakim reklamuje się deweloper?  rozwiń
Avatar
N / 15 października 2019 o 20:10
+18
Asfalt położyć i nic więcej
Avatar
Gość / 15 października 2019 o 22:08
+17
"Tylko przy Al. Racławickich planowano usunąć 89 drzew, przy Lipowej 30, a przy ul. Poniatowskiego 77." - Nic dziwnego, że projekt budzi kontrowersje, bo to wszystkie przydrożne drzewa mniejsze i większe na tychże ulicach, po przebudowie będzie po prostu łyso i bardzo monotonnie. Te ulice stracą swoje uroki, a na nowo posadzone drzewa będzie trzeba czekać ładnych parę lat zanim urosną do dużych rozmiarów, takich jakie mają te, które są obecnie. Zresztą zobaczmy tylko jak wygląda plac pod CK, plac teatralny i plac Litewski - wszystko to beton, szkło, szaro-bura bryłowata stylistyka, kamień. Niby to wygląda wszystko stylowo i nowocześnie ale jest smutno, monotonnie - bo brakuje fantazji, nie ma zieleni nic. Te przebudowy tychże miejsc, które wymieniłem były drogie, ale ktoś kto je projektował nie myślał w ogóle nad tym co robi, zwłaszcza przy przebudowie placu Litewskiego - komu przeszkadzał przejazd autobusów komunikacji miejskiej koło Poczty Polskiej? Nikomu a ludzie nawet sobie chwalili tamten przystanek - to mogła by być piękna wizytówka miasta - mamy nowy tabor(nie to co kilkanaście lat temu) i takie autobusy( jeździły tędy 3,4,7,13,55) pięknie by wyglądały przemieszczając się po pl. Litewskim. Taksówki także można by było tutaj dopuścić ale samochodów już absolutnie nie. Co więcej tam był punkt zborny komunikacji miejskiej - nocnej. No cóż - stało się co się stało, nic się na to nie poradzi. Na placu teatralnym wystarczy postawić na skrajnych odcinkach placu ze trzy duże kamienne donice z krzewami w kształcie kul, coś na modłę francuską, by nadać temu miejscu nieco fantazji, a nie takiej bladości i zimna jakim to miejsce się odznacza. Z placem pod CK w zasadzie nie da się zrobić nic, a pomyślmy, że do 2009 roku istniała w tych okolicach pętla autobusowa i wówczas wyglądało to całkiem nieźle - chodniki były tylko w skandalicznym stanie, bo powybrzuszane z tego co pamiętam, natomiast pętla była ok. - na środku było rondko na którym był pomnik a wokół niego kwiatki - chyba to były bratki nie jestem pewien. Co ciekawe idąc w głąb tego placu istniały 2 potężne drzewa, które należało jedynie przystrzyc, a nie całkowicie je usuwać - kogoś porąbało mówiąc kolokwialnie, nie ma po tych drzewach śladu, jest beton, nicość. Patrząc na ostanie przebudowy stwierdzam, że boję się myśleć jakie zostaną zastosowane koncepcje odnośnie przebudowy al. racławickich, ul. Lipowej. Już przychylniej patrzę na przebudowę ul. Sowińskiego, by wytyczyć tam buspasy, jezdnię poszerzyć i tam faktycznie sporo drzew można by było usunąć, bo jest zbyt mrocznie, drzewa za bardzo się rozrosły. Ta ulica w pierwszej kolejności wymaga udrożnienia, bo to ona w tej chwili jest najbardziej newralgiczna. Nie wiem po co w ogóle cokolwiek robić na ul. Lipowej poza wymianą nawierzchni, wszystko wygląda ładnie, tu rewolucja nie jest potrzebna.
"Tylko przy Al. Racławickich planowano usunąć 89 drzew, przy Lipowej 30, a przy ul. Poniatowskiego 77." - Nic dziwnego, że projekt budzi kontrowersje, bo to wszystkie przydrożne drzewa mniejsze i większe na tychże ulicach, po przebudowie będzie po prostu łyso i bardzo monotonnie. Te ulice stracą swoje uroki, a na nowo posadzone drzewa będzie trzeba czekać ładnych parę lat zanim urosną do dużych rozmiarów, takich jakie mają te, które są obecnie. Zresztą zobaczmy tylko jak wygląda plac pod CK, plac teatralny i plac Litewski - wszystk... rozwiń
Avatar
Gość / 15 października 2019 o 19:25
+17
Co na to wiceprezydent Wojciech D? Widocznie to zaakceptował. Tylko czy przekrój rur i przewodów pod Racławickimi da rade jak wpuści się lokatorów na apartamenty obok? Bo przebudowa tych instalacji to prawdziwy powód parcia na ten remont.
Avatar
Gość / 15 października 2019 o 19:58
+16
Lublin to bankrut: dluglublina.pl wydano setki milionów na nikomu niepotrzebne wiadukty buble, a nie ma pieniędzy na remonty w centrum.
Avatar
Gość / 15 października 2019 o 19:05
+16
Czytaj: istniejące sieci wod-kan dadzą jakoś radę obsłużyć koszmar urbanistyczny widoczny na zdjęciu na pierwszym planie PO lewej, a klientom, którzy lokują kapuchę w tych apartamętach, pomysł bus-pasów się nie przypadł do gustu.
Avatar
Gość / 15 października 2019 o 19:44
+14
Porobili jakieś g. warte wiadukty w g. wartych miejscach - grygowa, krochmalna.. Pobudowali drogi z pięknym asfaltem w mniej uczęszczanych miejscach na obrzeżach miasta.. A nie ma funduszy na remont jednej z najbardziej reprezentacyjnych ulic miasta?? To jakiś żart? W PL kasa jest na budowę nowych, ale nie ma na utrzymanie starych, np mostów, szpitali, infrastruktury, itd..
Avatar
Gość / 15 października 2019 o 22:40
+13
Nareszcie, dość tych chorych pomysłów niszczenia pięknej zieleni w imię betonowych aspiracji.
Avatar
ut / 15 października 2019 o 19:35
+13
Czytaj: istniejące sieci wod-kan dadzą jakoś radę obsłużyć koszmar urbanistyczny widoczny na zdjęciu na pierwszym planie PO lewej, a klientom, którzy lokują kapuchę w tych apartamętach, pomysł bus-pasów się nie przypadł do gustu.
Dobre pytanie, co do możliwości obsłużenia przez sieci wodociągowe i kanalizacyjne apartamentowca, tego koszmarnego przy Pl. Teatralnym, ale i tego na przeciwko Szpitala Wojskowego. Te sieci były niedawno remontowane nowoczesnymi metodami bezwykopowymi. Można domniewywac, że dzisiejsza koniecznośc wymiany ww. sieci w ALEJACH wiąże się z powstaniem aparamentowcow. Czyżby mieszkańcy Lublina mieli finansować standard mieszkania nieznany w Lublinie, jakim reklamuje się deweloper?
 Ojtam , przecież zawsze to można przerobić w papierach na akademik a studenci przecież się nie myją a siku robią w barach i na uczelni a nie w wynajmowanych mieszkaniach. Ostatecznie do czasu remontu będą wynosic nieczystości w wiadrach na plac teratralny. 
 Ojtam , przecież zawsze to można przerobić w papierach na akademik a studenci przecież się nie myją a siku robią w barach i na uczelni a nie w wynajmowanych mieszkaniach. Ostatecznie do czasu remontu będą wynosic nieczystości w wiadrach na plac teratralny.  rozwiń
Avatar
ANTY KOD / 17 października 2019 o 09:09
+5
"Przypomnijmy: młodzi Polacy zostali zwolnieni z płacenia PIT, a jego najniższa stawka spadła z 18 do 17 proc. Zmiany odbiły się na samorządach, bo im mniejszy „podatkowy tort”, tym cieńsze są jego kawałki zostające w gminach, w tym również w Lublinie." Złodzieje je.bane Patologii Obywatelskiej juz mieli chrapkę na nasze pieniążki i już chcieli wycinać drzewa i betonować Racławickie. Niestety PiS POkrzyżował te plany. Bardzo dobrze.
Avatar
, / 16 października 2019 o 13:33
+1
Lublin bez budowy wiaduktu za około 15-20 milionów złotych na skrzyżowaniu Racławickich z Sowińskiego i Poniatowskiego będzie najbardziej zakorkowanym miastem w Europie.
 
Avatar
Sk / 16 października 2019 o 12:21
+8
Co to za tłumaczenie, że jest mniej kasy bo młodzi nie płacą podatku itp.? Od następnego roku wzrasta minimalne wynagrodzenie o 350pln,zapomniano o tym wspomnieć?
Avatar
kl / 16 października 2019 o 12:11
0
A dlaczego pisiory nie piszą że marszałkiem wojewodztwa jest członek PiS? To tam decydują o dopłacie środków unijnych do inwestycji.Odkąd tam rządzi PiS Lublin nie dostał ani grosza  a idą one na wieś na drogi?Mmie mam nic przeciwko remonie dróg na wsi bo są potrzebne. A czy to sprawiedliwe że wieś bierze wszystko a Lublin zero? Cokolwiek zapowiedział Żuk przed wyborami samorządowymi a dużo obietnic nie zostanie spełnionych bo PiS nie przydzielił na nie środków unijnych nie będę miał pretensji do prezydenta na którego pisiory będą próbowali zwalić przed następnymi wyborami że jest nieporadnym prezydentem i nie dotrzymał obietnic? A dał PiS na nie środki unijne które wstrzymał dla Lublina by oczernić prezydenta Dalej będę głosował na Żuka a jak nie będzie mógł już dalej kandydować to napewno nie zagłosuję na kandydata z PiS
 Dziecko wyjmij głowę z wybjurczej, bo warunki przyznawania środków unijnych są jasne i przynależnośc partyjna wlodarzy miasta nie ma tu znaczenia.
 Dziecko wyjmij głowę z wybjurczej, bo warunki przyznawania środków unijnych są jasne i przynależnośc partyjna wlodarzy miasta nie ma tu znaczenia. rozwiń
Avatar
22gtvbg / 16 października 2019 o 12:09
0
finanse miasta się sypią ...
 Nieprawda. Gdyby tak było, nie proponowano by w imię ideologii dofinansowania do in vitro.
Avatar
222 / 16 października 2019 o 12:07
+6
Prosty wybór - 500+ albo równe ulice, dobra edukacja, służba zdrowia itp. - wybraliście
 Hahahahaha! Tia, bo jeszcze 5 lat temu to ulice remontowali aż firczalo, do Polski leczyć się przyjeżdżali ludzie nawet z Australii a polskie uczelnie okupowały 100 pierwszych miejsc listy szanghajskiej. Dziecko, zejdź na ziemię....
Avatar
u / 16 października 2019 o 12:04
+2
Widzę że niektórych prawda boli. A prawda jest niestety taka, że PiS spełnia obietnice wyborcze za pieniądze samorządów.
  Tia, obniżenie podatków to za pieniądze samorządów? A ja myślałem, że to sa pieniądze obywateli, których mniej teraz będa musieli oddawać.
Avatar
m8i / 16 października 2019 o 12:02
+2
Zwalanie winy braku kasy na obnizone podatki z 18% na 17% to czyste skurw**stwo ze strony ratusza. Za platfusów podatki były wysokie a i tak kasy na nic nie było. Dziwne że teraz brakuje kasy tam gdzie rządzi PO a już szczegolnie w Warszawce. Jak ta partia może mieć 27% poparcia ?  Ludzie chyba ulegają zbiorowej halucynacji w czasie wyborow.
Nie wycieraj sobie gęby PO, pisowski przygłupie. W Chełmie rządzi PiS i co? Ano kasy nie ma na nic. W Lublinie ciągle jakieś nowe inwestycje, w Chełmie praktycznie nic się nie dzieje.
Przygłupa to sobie w lustrze poszukaj. Z takim językiem to do Neumanna dzwoń i z nim gadaj, ten sam poziom.
Przygłupa to sobie w lustrze poszukaj. Z takim językiem to do Neumanna dzwoń i z nim gadaj, ten sam poziom. rozwiń
Avatar
q / 16 października 2019 o 11:56
0
A może gdyby do 41 baniek dołożyć te 66 zaplanowane na budowę nowej drogi między Męczenników Majdanka a Wyzwolenia, to w końcu udało by się naprawić Racławickie i Sowińskiego?
Avatar
Japolan / 16 października 2019 o 11:31
+4
Mam pytanie: z racji że rząd kosztami reform w większości obarcza samorządy, to czy w związku z remontem boisk przy SP30 na ul.Nałkowskich rodzice mają jechać pod ratusz czy od razy na wiejską? Proszę o odpowiedź bo zwyczajnie nie wiem... 21 wiek, szkoła ogromna bez boisk. Gdzie jest Pan Popiel, PItucha? Halo!!! Już po wyborach Panowie!!!
Z ogrodzeń boiskowych zniknęły informacje o zamknięciu boisk z polecenia inspekcji sanitarnej. Jednak są dalej zamknięte - przynajmniej nowsze (z murawą piłkarską), bo na starsze da się wejść także po zamknięciu bram (np. dziurą od strony wieżowców przy ul. Jana Samsonowicza. Pytanie o rolę Radnych (zwłaszcza tych mieszkających "o rzut beretem") jest zasadne. Jednak trudno zgodzić się ze zwalaniem problemu na aktualny rząd, który niedawno Lublinowi przyznał grube miliony - nie tylko na komunikację miejską (w tym na zbędną zmianę systemu biletowego), ale także na oczywiste bzdury (głównie ankietowanie pod szyldem "smart city"). Skoro Lublin dostał wnioskowane przez siebie pieniądze na sprawy mieszkańcom zbędne (bo wywalanie pieniędzy na ankietowanie jest bezdurą), to ma obowiązek dbać o mienie ogółu lublinian (w tym o boiska przy SP nr 30).
Z ogrodzeń boiskowych zniknęły informacje o zamknięciu boisk z polecenia inspekcji sanitarnej. Jednak są dalej zamknięte - przynajmniej nowsze (z murawą piłkarską), bo na starsze da się wejść także po zamknięciu bram (np. dziurą od strony wieżowców przy ul. Jana Samsonowicza. Pytanie o rolę Radnych (zwłaszcza tych mieszkających "o rzut beretem") jest zasadne. Jednak trudno zgodzić się ze zwalaniem problemu na aktualny rząd, który niedawno Lublinowi przyznał grube miliony - nie tylko na komunikację miejską (w tym n... rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze 66

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Teatr Andersena świętuje 65 urodziny i zaprasza na ich obchody [program]
16 listopada 2019, 0:00
galeria

Teatr Andersena świętuje 65 urodziny i zaprasza na ich obchody [program] 7 2

Kultura - Centrum świata jest tam, gdzie jest dobry teatr. Lublin jest centrum świata - mówi Krzysztof Rzączyński, dyrektor Teatru Andersena. Teatr właśnie zaprasza na skromne świętowanie, które potrwa od 16 do 30 listopada. W programie spektakle, próby otwarte, film, spotkania, warsztaty, zwiedzanie zakamarków teatru. Organizatorzy zapowiadają, że w trakcie jubileuszu może nawet powstać nowa grupa teatralna

Lublin: Wprowadzą droższe bilety dla osób nie płacących PIT w Lublinie?

Lublin: Wprowadzą droższe bilety dla osób nie płacących PIT w Lublinie? 17 49

Ratusz chce wprowadzić droższe bilety okresowe komunikacji miejskiej dla osób, które nie rozliczają się z podatku PIT w Lublinie. Mają one także stracić prawo do tańszych abonamentów parkingowych typu „M”. Trudniej będzie im również o miejsce dla dziecka w upatrzonym miejskim żłobku, przedszkolu lub podstawówce

Polska - Hiszpania 0:0. Faworytki zatrzymane na Arenie Lublin [zdjęcia]
galeria

Polska - Hiszpania 0:0. Faworytki zatrzymane na Arenie Lublin [zdjęcia] 40 3

Ponad 7,5 tysiąca kibiców oglądało we wtorek na Arenie Lublin mecz eliminacji mistrzostw Europy pomiędzy Polską, a Hiszpanią. Co najważniejsze, piłkarki Miłosza Stępińskiego urwały punkt faworyzowanym rywalkom. Spotkanie zakończyło się bezbramkowym remisem

Miał być gotowy we wrześniu, ale ciągle go nie ma. Kiedy zobaczymy raport odnośnie górek czechowskich?

Miał być gotowy we wrześniu, ale ciągle go nie ma. Kiedy zobaczymy raport odnośnie górek czechowskich? 32 37

Do dziś nie został ujawniony raport naukowców, którzy na zlecenie miasta badali wartość przyrodniczą górek czechowskich. Raport miał odpowiedzieć na pytanie o to jak można wykorzystać górki i nie zniszczyć ich walorów. Analiza miała być gotowa we wrześniu, termin przesunięto na 31 października, ale do dzisiaj miasto nie jest w stanie jej pokazać.

Środa pogodna tylko na południowym-wschodzie. Nad resztą kraju opady deszczu
film

Środa pogodna tylko na południowym-wschodzie. Nad resztą kraju opady deszczu 0 0

Środa na Lubelszczyźnie i Podkarpaciu zapowiada się na ogół pogodnie.

Świdnik: Urząd szuka najemców. Chcą wynająć trzy lokale

Świdnik: Urząd szuka najemców. Chcą wynająć trzy lokale 0 2

Do wynajęcia są trzy lokalne użytkowe na terenie kompleksu sportowo-rekreacyjnego.

Hrubieszów: Zabytkowy budynek przy ul. 3 maja czeka remont. Zmieni również swoje zastosowanie

Hrubieszów: Zabytkowy budynek przy ul. 3 maja czeka remont. Zmieni również swoje zastosowanie 2 1

Będzie nadal przypominał o urodzie schyłkowej secesji, ale wszystko inne się zmieni. Zabytkowy budynek stanie się miejscem, które mieszkańcy będą chętnie odwiedzać. W ciągu najbliższych dni wykonawca wchodzi na plac budowy

Tomasz Grodzki marszałkiem Senatu
film

Tomasz Grodzki marszałkiem Senatu 3 25

Profesor Tomasz Grodzki z Koalicji Obywatelskiej został wybrany marszałkiem Senatu X kadencji. Poparło go 51 senatorów. Na Stanisława Karczewskiego z PiS zagłosowało 48 senatorów. Wynik głosowania odczytała marszałek senior Senatu Barbara Borys-Damięcka.

"Cichuteńko pośród nocy" - ZPiT im. W. Kaniorowej wystąpi w Filharmonii
6 stycznia 2020, 11:00

"Cichuteńko pośród nocy" - ZPiT im. W. Kaniorowej wystąpi w Filharmonii 0 0

Już 6 stycznia o godz. 11 oraz 7 stycznia o godz. 9 i 11 na scenie Filharmonii Lubelskiej (ul. Curie-Skłodowskiej 5) zaprezentowane zostanie niezwykłe widowisko świąteczne w wykonaniu Zespołu Pieśni i Tańca "Lublin" im. Wandy Kaniorowej.

Na pociągi z Puław do Lublina poczekamy jeszcze miesiąc

Na pociągi z Puław do Lublina poczekamy jeszcze miesiąc 18 17

Do 15 grudnia poczekamy na wznowienie ruchu pociągów pasażerskich między Lublinem a Puławami. Taką datę podała dziś wieczorem spółka PKP Polskie Linie Kolejowe, zarządzająca siecią torów.

Dlaczego nie warto grabić liści? Uniwersytet Przyrodniczy chce pomóc jeżom i owadom

Dlaczego nie warto grabić liści? Uniwersytet Przyrodniczy chce pomóc jeżom i owadom 417 5

Lublin, dzięki Uniwersytetowi Przyrodniczemu dołączył do miast, które propagują zostawianie liści na trawnikach. Chodzi o stworzenie szansy na przezimowanie owadom a przede wszystkim jeżom

Ryszard Terlecki nowym przewodniczącym klubu PiS
film

Ryszard Terlecki nowym przewodniczącym klubu PiS 0 6

Na pierwszym w dziewiątej kadencji Sejmu zebraniu klubu parlamentarnego Prawa i Sprawiedliwości na przewodniczącego wybrano Ryszarda Terleckiego. Jak poinformował świeżo upieczony przewodniczący, otrzymał tylko sześć głosów przeciw i cztery wstrzymujące się.

Karuzela stanowisk w CSK. Lubelska instytucja ma nowych wicedyrektorów

Karuzela stanowisk w CSK. Lubelska instytucja ma nowych wicedyrektorów 9 23

Ruchów kadrowych w lubelskim Centrum Spotkania Kultur ciąg dalszy. Największa marszałkowska instytucja kultury ma nowego wicedyrektora.

Tomasz Brzyski pożegna się z Motorem?

Tomasz Brzyski pożegna się z Motorem? 0 13

Kapitan żółto-biało-niebieskich do końca rundy został odsunięty od drużyny. – Między sztabem szkoleniowym, a panem Tomaszem Brzyskim nie było chemii – wyjaśnia powody decyzji prezes klubu Paweł Majka

Spektakl "Siedem grzechów" na rzecz Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego
20 listopada 2019, 19:00

Spektakl "Siedem grzechów" na rzecz Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego 0 0

"Siedem grzechów" to tytuł spektaklu realizowanego w ramach charytatywnego cyklu "Znani a nieznani", w którym wystąpią znani lublinianie. Przedstawienie zobaczymy 20 i 21 listopada o godz. 19 w Centrum Spotkania Kultur (plac Teatralny 1) oraz 24 listopada o godz. 18 w Collegium Maius UM (ul. Jaczewskiego 4). Środki z pokazów spektaklu zostaną przekazane na zakup sprzętu dla Szpitala Dziecięcego w Lublinie.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!

Najczęściej czytane

Dzisiaj · Tydzień · Wideo · Premium

Uwaga czytelniku!

Informujemy, że w dniu 25 maja 2018 r. na terenie całej Unii Europejskiej, w tym także w Polsce, wejdzie w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. W związku z tym chcielibyśmy Ci przekazać kilka informacji na temat zasad przetwarzania Twoich danych osobowych przez administratora portalu www.dziennikwschodni.pl – spółkę Corner Media sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie.

Bardzo prosimy, zapoznaj się z tymi informacjami uważnie, są to bowiem sprawy bardzo istotne. Jeśli jesteś osobą małoletnią poniżej 16. roku życia, koniecznie przekaż tą wiadomość swoim opiekunom, którzy następnie powinni wytłumaczyć Ci, o co w niej chodzi i dlaczego się do Ciebie zwracamy.

Czym jest RODO?

RODO to potoczna nazwa Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE. W Polsce będzie ono obowiązywało od 25 maja 2018 r. Akt ten wprowadza nowy standard ochrony danych osobowych, nakładając na podmioty przetwarzające te dane (administratorów danych) szereg obowiązków, w tym obowiązek poinformowania Ciebie o sposobie przetwarzania Twoich danych, celach w jakich Twoje dane są przetwarzane oraz o uprawnieniach przysługujących Ci w związku z przetwarzaniem danych osobowych przez administratora danych.

Administrator danych

Administratorem Twoich danych osobowych jest Corner Media Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Lublinie, ul. Krakowskie Przedmieście 54, 20-002 Lublin, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego przez Sąd Rejonowy Lublin – Wschód z siedzibą w Świdniku, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego, za numerem KRS 0000507517, NIP 7123286919, kapitał zakładowy – 50.000,00. PLN

Możesz się z nami skontaktować zarówno pod adresem:
Corner Media Spółka z o.o.
ul. Krakowskie Przedmieście 54
20-002 Lublinie

jak i mailowo: online@dziennikwschodni.pl

oraz telefonicznie: 81 46-26-800

Rodzaj przetwarzanych danych osobowych

Przetwarzamy dane osobowe podane przez Ciebie podczas procesu rejestracji konta na portalu www.dziennikwschodni.pl, a także dane, które są zbierane podczas korzystania przez Ciebie z tego portalu. Chodzi o dane zbierane i zapisywane w plikach cookies. Więcej na temat plików cookies przeczytasz w naszej polityce prywatności.

Pamiętaj, rejestracja konta na portalu www.dziennikwschodni.pl nie jest obowiązkowa. Nie masz także obowiązku podawania nam swoich prawdziwych danych podczas procesu rejestracji, jak również nie musisz podawać nam wszystkich danych, o które pytamy. Może się jednak zdarzyć tak, że nie posiadając Twoich wszystkich danych albo nie posiadając Twoich prawdziwych danych, nie będziemy w stanie świadczyć Ci wszystkich usług, które oferujemy oraz wywiązać się z wszystkich obowiązków określonych w regulaminie portalu dziennikwschodni.pl (np. zapewnić Ci odpowiedniego bezpieczeństwa w zakresie odzyskania danych dostępowych do konta).

Cel przetwarzania danych osobowych

Głównym celem przetwarzania przez nas Twoich danych jest zapewnienie Ci pełnej funkcjonalności działania serwisu dziennikwschodni.pl, dostępu do usług świadczonych przez nas w ramach tego serwisu, zapewniania Ci bezpieczeństwa podczas korzystania z serwisu (np. w przypadku prób nadużyć) oraz wywiązanie się przez nas z obowiązków umownych wynikających z regulaminu portalu Dziennikwschodni.pl.

Dodatkowy cel przetwarzania danych osobowych to tzw. marketing własny, tj. przetwarzanie danych wyłącznie na nasze wewnętrzne potrzeby w celach analitycznych, badawczych, statystycznych, w szczególności poprzez dążenie do jak najpełniejszego dostosowania treści wyświetlanych na naszych stronach do Twoich preferencji i zainteresowań.

Ponadto, o ile wyrazisz na to zgodę, będziemy mogli przetwarzać Twoje dane osobowe w celach marketingowych (marketing zewnętrzny), w tym przekazywać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym – agencjom reklamowym i naszym partnerom handlowym. Pamiętaj, że zgoda na przetwarzanie Twoich danych w celach marketingowych jest całkowicie dobrowolna i możesz ją w każdej chwili wycofać.

Pamiętaj także, że jeżeli jesteś osobą małoletnią, która nie ukończyła 16. roku życia, przesyłanie informacji w celach marketingowych może nastąpić wyłącznie po wyrażeniu zgody przez Twojego rodzica lub opiekuna.

Podstawy prawne przetwarzania danych

Twoje dane osobowe mogą być przetwarzane wyłącznie zgodnie z określonymi w obecnie obowiązujących przepisach podstawami prawnymi. W zależności od celu przetwarzania danych możemy wyróżnić trzy główne podstawy prawne przetwarzania danych.

Pierwszą podstawą przetwarzania danych jest niezbędność do wykonania umów o świadczenie usług. Mamy z nią do czynienia wtedy, gdy przetwarzanie danych jest niezbędne w celu zapewnienia Ci sprawnego, bezpiecznego korzystania z naszego serwisu wraz z jego wszystkimi funkcjonalnościami. Umowy o świadczenie usług to regulaminy, w tym regulamin portalu dziennikwschodni.pl, który akceptujesz decydując się na korzystanie z naszego serwisu.

Drugą podstawą przetwarzania danych jest uzasadniony interes administratora danych. Mamy z nim do czynienia w przypadku prowadzenia pomiarów statystycznych oraz działań z zakresu marketingu własnego przez administratora danych.

Wreszcie, trzecią przesłanką przetwarzania danych jest Twoja dobrowolna i świadoma zgoda. Na jej podstawie Twoje dane mogą być wykorzystywane w celach marketingowych, a także w celu profilowania.

Pamiętaj, zgody udzielasz w pełni dobrowolnie. Masz także prawo do cofnięcia udzielonej zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych w dowolnym momencie. Wycofanie zgody nie będzie miało jednak wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem.

Podmioty, którym możemy przekazywać dane

Co do zasady Twoje dane osobowe będą przez nas wykorzystywane wyłącznie na nasz własny użytek.

W pewnych sytuacjach możemy jednak przekazać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym: – naszym partnerom handlowym, podwykonawcom oferowanych przez nas usług, agencjom marketingowym.

Dodatkowo, w przypadkach ściśle określonych w przepisach prawa, będziemy zobligowani przekazać Twoje dane podmiotom uprawnionym do ich uzyskania na podstawie obecnie obowiązujących przepisów prawa (np. policji czy prokuraturze), pod warunkiem oczywiście, iż wystąpią do nas z takim żądaniem, powołując się na określoną podstawę prawną.

Okres przechowywania danych

Twoje dane osobowe będą przechowywane tak długo, jak będzie to niezbędne do zapewnienia Ci dostępu do usług oferowanych przez serwis www.dziennikwchodni.pl Oczywiście, możesz w każdym czasie złożyć wniosek o zaprzestanie przetwarzania swoich danych osobowych, ich zmianę lub usunięcie.

Informacje o prawach przysługujących osobie, której dane dotyczą

Musisz wiedzieć, że niezależnie od tego, na jakiej podstawie przetwarzamy Twoje dane, masz zawsze prawo dostępu do nich oraz ich poprawiania. Możesz również w każdym momencie żądać ich usunięcia lub cofnąć albo ograniczyć wcześniej udzieloną zgodę na przetwarzanie danych osobowych, przy czym wycofanie danej zgody nie wpływa na administratora danych do przetwarzania danych w celu określonym w danej zgodzie do chwili jej wycofania.

Masz również prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych osobowych.

Możesz też zażądać od administratora danych osobowych przeniesienia Twoich danych lub uzyskania kopii Twoich danych, z tym jednak zastrzeżeniem, że prawo to nie może wpływać niekorzystnie na prawa i wolności innych osób. Administrator danych będzie realizował Twoje żądania w zakresie posiadanych możliwości technicznych.

Informacje o prawie do wniesienia skargi

Organem nadzorczym nad administratorem danych osobowych jest Generalny Inspektor Danych Osobowych, do którego masz prawo wnieść skargę za każdym razem, gdy Twoje dane będą przetwarzane w sposób w Twojej ocenie nieprawidłowy.

Informacje o tym, czy podanie danych jest wymogiem ustawowym lub umownym, czy jesteś zobowiązany do ich podania

Nie jesteś zobowiązany do podawania nam swoich danych osobowych ani wyrażania zgody na ich przetwarzanie, z tym jednak zastrzeżeniem, że ich podanie może okazać się niezbędne dla korzystania z określonych funkcjonalności serwisu.

Jest także możliwe, że jeśli nie wyrazisz zgody na przetwarzanie danych osobowych lub cofniesz wcześniej udzieloną zgodę, nie będziemy mogli zapewnić Ci dostępu do niektórych oferowanych przez nas usług, przy czym zawsze w takim wypadku zostaniesz o tym poinformowany.

Informacje o profilowaniu

Czym jest profilowanie? To zbieranie wszelkich informacji, które pozwalają bezpośrednio lub pośrednio zidentyfikować osobę, która jest poddawana profilowaniu. Profilowanie odbywa się najczęściej przy użyciu systemów informatycznych, w sposób zautomatyzowany, za pomocą specjalnych algorytmów uwzględniających określone wcześniej kryteria. Wyniki profilowania mogą być wykorzystywane m.in. do celów marketingowych, np. w celu spersonalizowania reklamy kierowanej do danego użytkownika lub przygotowania oferty uwzględniającej jego potrzeby lub preferencje.

Oświadczamy, że na chwilę obecną nie profilujemy Twoich danych. Jeśli jednak zaczniemy, zostaniesz o tym uprzednio poinformowany i będziesz miał prawo nie wyrazić na to zgody.

Bardzo prosimy o uważne zapoznanie się z powyższymi informacjami. Gdy już to zrobisz, kliknij przycisk Zapoznałem się z informacją. Przejdź do serwisu.

Rozumiem

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.