Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

23 grudnia 2019 r.
8:45

Przebudowa trzech ważnych ulic w Lublinie może potrwać nawet 15 miesięcy

Autor: Zdjęcie autora drs
5 27 A A
Ulica Lipowa
Ulica Lipowa (fot. Maciej Kaczanowski)

Nawet 15 miesięcy może potrwać rozbudowa Al. Racławickich, ul. Lipowej i Poniatowskiego, o ile władzom miasta uda się wybrać wykonawcę takich prac. Nie udało się już dwukrotnie, za każdym razem z tego samego powodu: wykonawcy chcieli dostać więcej pieniędzy, niż miasto gotowe było zapłacić.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

W ubiegłtym tygodniu ogłoszony został kolejny przetarg na przebudowę wspomnianych ulic. Czy tym razem oferty zmieszczą się w budżecie? To okaże się nie wcześniej niż 20 stycznia, bo tyle czasu dostały zainteresowane firmy na przekazanie swoich ofert Zarządowi Dróg i Mostów. Możliwe, że wykonawcy będą mieć pytania i wątpliwości związane z dokumentacją projektową, a wtedy termin składania ofert może zostać przesunięty.

Wzdłuż każdej z trzech przebudowywanych ulic wycinane mają być drzewa. Ratusz zapewnia oficjalnie, że wycinka została ograniczona w porównaniu z pierwotną wersją projektu, a część drzew ma być przesadzana w inne miejsca.

Skomentuj i udostępnij na Facebooku
e-Wydanie

Komentarze 27

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Obs / 23 grudnia 2019 r. o 14:07
+13
Nieprawda, na Lipowej lecą wszystkie stare drzewa w liczbie 30 i to np. z powodu takich bzdur jak wysepka na jezdni. A o tych niby do przesadzenia to nikt nie potrafi się wypowiedzieć gdzie będą przesadzone.
 Zgadza się. Ale jak widzę wylęgarnia trolli uaktywniła się i stawia minusy przy rozsądnych komentarzach. Ciekawe kim oni są? Ustawieni czy może urzędnicy? 
Avatar
BUSPASY NA LIPOWEJ I RACŁAWICKICH ? / 27 grudnia 2019 r. o 09:15
+9
Ciekawe kiedy poinformują o tym mieszkańców? Zapraszamy na Drogę Męczenników Majdanka - jest zgodnie z przewidywaniami ZAKORKOWANA - buspasy powstały kosztem jedno z pasów jezdni - czas przejazdu wydłużył się. DMM jest sztandarowym przykładem ideologii ekolewicowej: samochody są be - zrobimy blokujące ruch buspasy, zwiększymy cenę za parkingi w śródmieściu a do Centrum będą mogły wjechać tylko czarne wołgi PKŻ i jego świty a reszta obywateli miasta zbiorkomem ...
Avatar
. / 23 grudnia 2019 r. o 20:59
+9
Nowoczesny czlowiek sukcesu: "O co wam chodzi. Przecież mamy klmatyzowane superbryki którymi wjeżdzamy do podziemnych parkingów i wjeżdżamy ruchomymi schodami do klimatyzowanych supergmachow z wiecznego szkla i betonu. Gdzie problem. I z powrotem do strzezonego i osiedla do klimatyzowanych mieszkań. O co ten caly krzyk!?"
Avatar
Gość / 23 grudnia 2019 r. o 20:11
+7
"Wzdłuż każdej z trzech przebudowywanych ulic wycinane mają być drzewa. Ratusz zapewnia oficjalnie, że wycinka została ograniczona w porównaniu z pierwotną wersją projektu, a część drzew ma być przesadzana w inne miejsca." - Tylko, że jest jeden problem, nie zawsze jest tak, że jak przesadza się drzewa to one przyjmują się do nowych warunków, bywa, że podsychają i obumierają. Co do przebudowy al. racławickich i ul. Lipowej powiem tylko tak - przebudowy są konieczne ale obawiam się, że efekt końcowy tychże modernizacyjnych prac może być przykry w widoku - będzie łysość, będzie asfalt, beton, kostki - i jeszcze jedna rzecz której się obawiam - oby nie okazało się, że zamiast drzew nagle pojawią się słupy latarń ulicznych a na nich zamontowane mikro/piko nadajniki pod sieć 5G( przecież procesy legislacyjne jakie zaszły w ostatnich miesiącach od 2020 roku z pewnością umożliwiają inwestycje w sieć 5G, mam nadzieję, że miasto Lublin wykaże się zdrowym rozsądkiem i będzie zwlekać z wprowadzaniem tej niebezpiecznej dla zdrowia sieci, która wymaga sadzenia olbrzymiej ilości nadajników i przekaźników oraz nawet całych stacji bazowych.). Naprawdę możemy się wstrzymać, absolutnie nie musimy już w 2020 roku być jednym z pierwszych miast, które koniecznie muszą to draństwo wprowadzić. Poza tym testy już tej sieci były w ostatnich dwóch miesiącach i im wyszło, że prędkość internetu mobilnego sięgnęła ponad 800 MB/sekundę to naprawdę duży wynik i naprawdę wystarczy, a przypomnę, że działa 10 stacji bazowych na terenie naszego miasta - jeden duży przekaźnik widziałem w okolicach Selgros-a w dzielnicy Węglinek, wygląda jak figura geometryczna -walec, jest koloru ciemnoszarego. Apeluję o zdrowy rozsądek w pracach modernizacyjnych w. w ulic. Jeśli chodzi o przebudowy al. Racławickich i ul. Lipowej - powiem wprost - lepiej zrobić mniej i za nieco mniejsze pieniądze niż zrobić za dużo a efekty nie będą przyjemne dla oka i więcej narzekania będzie jak pożytku.
"Wzdłuż każdej z trzech przebudowywanych ulic wycinane mają być drzewa. Ratusz zapewnia oficjalnie, że wycinka została ograniczona w porównaniu z pierwotną wersją projektu, a część drzew ma być przesadzana w inne miejsca." - Tylko, że jest jeden problem, nie zawsze jest tak, że jak przesadza się drzewa to one przyjmują się do nowych warunków, bywa, że podsychają i obumierają. Co do przebudowy al. racławickich i ul. Lipowej powiem tylko tak - przebudowy są konieczne ale obawiam się, że efekt końcowy tychże modernizacyjnych prac może... rozwiń
Avatar
Gość / 23 grudnia 2019 r. o 09:51
+6
KIEDY FREZOWANIE SKRZYŻOWANIA GŁĘBOKA - SOWIŃSKIEGO W PROMIENIU CHOCIAŻ PO 100 m W KAŻDYM KIERUNKU ???!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Avatar
Gość / 23 grudnia 2019 r. o 09:23
+5
No to następne ulice po przebudowie będą się korkować bardziej niż obecnie.
Avatar
Gość / 29 grudnia 2019 r. o 11:10
+4
Dokładnie jak na męczenników zablokują bus pasami kolejne ulice. Taka prawda.
Avatar
zwolennik przebudowy / 28 grudnia 2019 r. o 19:26
+4
Dlaczego wartości robót w kosztorysach inwestorskich zostały zaniżone ?
Avatar
/ 23 grudnia 2019 r. o 13:25
+4
Przypomnę tylko wszelkiej maści miłośnikom drzew i innych zarośli że drzewa powinny żyć w lesie lub parkach a miasta są dla ludzi.  Miasto musi się modernizować i przystosowywać się do nowych wyzwań a zieleń można posadzić ponownie w bardziej racjonalny sposób tak aby stanowiła integralną część miasta. To że jakieś drzewa zostanę wycięte nie znaczy że ta zieleń zniknie bezpowrotnie. Radzę to wszystkim zielonym miłośnikom zrozumieć.
 Lublin to nie jest miasto dla ludzi. To jest miasto dla deweloperów, oligarchów i samochodów.
Avatar
Gość / 23 grudnia 2019 r. o 13:58
+3
TAK dla przebudowy
Avatar
Gość / 20 stycznia 2020 r. o 17:24
+1
"po h... ten żuk i r.miasta buduje słupki wzdłuż wszystkich dróg? chyba właśnie po to żeby nie można było zjechać na pobocze i chodnik ustępując karetce tylko żeby nadal były takie opóźnienia w dotarciu do poszkodowanych" - jeżeli przy jezdni nie stoi słupek, to tam stoi samochód - trochę na jezdni, trochę na chodniku. Więc jakie o jakim zjechaniu na chodnik ty piszesz?
Avatar
jak zawsze tylko kasa się liczy a nie ludzie / 5 stycznia 2020 r. o 16:43
+1
i kolejne durne rozwiązania z buspasami które blokują całe miasta w korkach łącznie z tymi autobusami. na zachodzie już się wycofują z tego a w PL jak zawsze sto lat za murzynami. po co korkować miasto i zwiększać emisję spalin, chyba tylko dla większego zuzycia paliwa. czy interes w tym mam miasto? w lublinie jest kilka szerokich ulic dwu jezdniowych dlaczego nie puszczą tramwajów lub autobusów pasem zbudowanym na przestrzeni zielonej między jezdniami. dlaczego budują takie idiotyzmy jak bus pas 200m. jak przykładowo rondo przy gali, a tuż za nim buspas który wstrzymuje prawy pas ruchu i auta zatrzymujące się żeby zjechać z tego buspasa (tylko na 200m) blokują przejście dla pieszych i przejazd przez rondo. kolejna sprawa skoro w nowych przepisach ruchu drogowego zależało żeby służby ratunkowe mogły szybko przejechać to po h... ten żuk i r.miasta buduje słupki wzdłuż wszystkich dróg? chyba właśnie po to żeby nie można było zjechać na pobocze i chodnik ustępując karetce tylko żeby nadal były takie opóźnienia w dotarciu do poszkodowanych. moim zdaniem tacy decydenci powinni być oskarżani za spowodowanie śmierci lub uszczerbku na zdrowiu jeśli taka nastąpi gdy karetka lub straż poż nie mogła przejechać przez Lublin.
i kolejne durne rozwiązania z buspasami które blokują całe miasta w korkach łącznie z tymi autobusami. na zachodzie już się wycofują z tego a w PL jak zawsze sto lat za murzynami. po co korkować miasto i zwiększać emisję spalin, chyba tylko dla większego zuzycia paliwa. czy interes w tym mam miasto? w lublinie jest kilka szerokich ulic dwu jezdniowych dlaczego nie puszczą tramwajów lub autobusów pasem zbudowanym na przestrzeni zielonej między jezdniami. dlaczego budują takie idiotyzmy jak bus pas 200m. jak przykładowo rondo przy gali, a tuż ... rozwiń
Avatar
Gość / 29 grudnia 2019 r. o 11:10
+4
Dokładnie jak na męczenników zablokują bus pasami kolejne ulice. Taka prawda.
Avatar
zwolennik przebudowy / 28 grudnia 2019 r. o 19:26
+4
Dlaczego wartości robót w kosztorysach inwestorskich zostały zaniżone ?
Avatar
BUSPASY NA LIPOWEJ I RACŁAWICKICH ? / 27 grudnia 2019 r. o 09:15
+9
Ciekawe kiedy poinformują o tym mieszkańców? Zapraszamy na Drogę Męczenników Majdanka - jest zgodnie z przewidywaniami ZAKORKOWANA - buspasy powstały kosztem jedno z pasów jezdni - czas przejazdu wydłużył się. DMM jest sztandarowym przykładem ideologii ekolewicowej: samochody są be - zrobimy blokujące ruch buspasy, zwiększymy cenę za parkingi w śródmieściu a do Centrum będą mogły wjechać tylko czarne wołgi PKŻ i jego świty a reszta obywateli miasta zbiorkomem ...
Avatar
Gość / 24 grudnia 2019 r. o 08:48
0
Księga mówi: Czyńcie ziemię sobie poddaną! A wy tu o jakiś drzewach...
Avatar
. / 23 grudnia 2019 r. o 20:59
+9
Nowoczesny czlowiek sukcesu: "O co wam chodzi. Przecież mamy klmatyzowane superbryki którymi wjeżdzamy do podziemnych parkingów i wjeżdżamy ruchomymi schodami do klimatyzowanych supergmachow z wiecznego szkla i betonu. Gdzie problem. I z powrotem do strzezonego i osiedla do klimatyzowanych mieszkań. O co ten caly krzyk!?"
Avatar
Gość / 23 grudnia 2019 r. o 20:11
+7
"Wzdłuż każdej z trzech przebudowywanych ulic wycinane mają być drzewa. Ratusz zapewnia oficjalnie, że wycinka została ograniczona w porównaniu z pierwotną wersją projektu, a część drzew ma być przesadzana w inne miejsca." - Tylko, że jest jeden problem, nie zawsze jest tak, że jak przesadza się drzewa to one przyjmują się do nowych warunków, bywa, że podsychają i obumierają. Co do przebudowy al. racławickich i ul. Lipowej powiem tylko tak - przebudowy są konieczne ale obawiam się, że efekt końcowy tychże modernizacyjnych prac może być przykry w widoku - będzie łysość, będzie asfalt, beton, kostki - i jeszcze jedna rzecz której się obawiam - oby nie okazało się, że zamiast drzew nagle pojawią się słupy latarń ulicznych a na nich zamontowane mikro/piko nadajniki pod sieć 5G( przecież procesy legislacyjne jakie zaszły w ostatnich miesiącach od 2020 roku z pewnością umożliwiają inwestycje w sieć 5G, mam nadzieję, że miasto Lublin wykaże się zdrowym rozsądkiem i będzie zwlekać z wprowadzaniem tej niebezpiecznej dla zdrowia sieci, która wymaga sadzenia olbrzymiej ilości nadajników i przekaźników oraz nawet całych stacji bazowych.). Naprawdę możemy się wstrzymać, absolutnie nie musimy już w 2020 roku być jednym z pierwszych miast, które koniecznie muszą to draństwo wprowadzić. Poza tym testy już tej sieci były w ostatnich dwóch miesiącach i im wyszło, że prędkość internetu mobilnego sięgnęła ponad 800 MB/sekundę to naprawdę duży wynik i naprawdę wystarczy, a przypomnę, że działa 10 stacji bazowych na terenie naszego miasta - jeden duży przekaźnik widziałem w okolicach Selgros-a w dzielnicy Węglinek, wygląda jak figura geometryczna -walec, jest koloru ciemnoszarego. Apeluję o zdrowy rozsądek w pracach modernizacyjnych w. w ulic. Jeśli chodzi o przebudowy al. Racławickich i ul. Lipowej - powiem wprost - lepiej zrobić mniej i za nieco mniejsze pieniądze niż zrobić za dużo a efekty nie będą przyjemne dla oka i więcej narzekania będzie jak pożytku.
"Wzdłuż każdej z trzech przebudowywanych ulic wycinane mają być drzewa. Ratusz zapewnia oficjalnie, że wycinka została ograniczona w porównaniu z pierwotną wersją projektu, a część drzew ma być przesadzana w inne miejsca." - Tylko, że jest jeden problem, nie zawsze jest tak, że jak przesadza się drzewa to one przyjmują się do nowych warunków, bywa, że podsychają i obumierają. Co do przebudowy al. racławickich i ul. Lipowej powiem tylko tak - przebudowy są konieczne ale obawiam się, że efekt końcowy tychże modernizacyjnych prac może... rozwiń
Avatar
Obs / 23 grudnia 2019 r. o 14:07
+13
Nieprawda, na Lipowej lecą wszystkie stare drzewa w liczbie 30 i to np. z powodu takich bzdur jak wysepka na jezdni. A o tych niby do przesadzenia to nikt nie potrafi się wypowiedzieć gdzie będą przesadzone.
 Zgadza się. Ale jak widzę wylęgarnia trolli uaktywniła się i stawia minusy przy rozsądnych komentarzach. Ciekawe kim oni są? Ustawieni czy może urzędnicy? 
Avatar
Gość / 23 grudnia 2019 r. o 13:58
+3
TAK dla przebudowy
Zobacz wszystkie komentarze 27

Skomentuj

Aby napisać komentarz, należy się zalogować:

Nie publikujemy nic na Twojej tablicy na Facebooku oraz nikomu nie udostępniamy Twoich danych osobistych.
Podczas pierwszego logowania zostaniesz poproszony o wybór swojej nazwy użytkownika.

Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Sanepid zbiera wywiady epidemiologiczne. Trzeba jednak uważać na oszustów

Sanepid zbiera wywiady epidemiologiczne. Trzeba jednak uważać na oszustów

Państwowa Inspekcja Sanitarna przeprowadza wywiady epidemiologiczne z obywatelami. Jej pracownicy w czasie takiej rozmowy proszą o potwierdzenie danych, a nie o ich podanie – podkreśla GIS, ostrzegając przed oszustami.

Queen Symfonicznie - koncert w Centrum Spotkania Kultur
20 marca 2021, 19:30

Queen Symfonicznie - koncert w Centrum Spotkania Kultur

Gratka dla wielbicieli muzyki zespołu Queen. Do Lublina powróci wyjątkowy projekt Queen Symfonicznie prezentujący największe przeboje kultowej formacji w symfonicznych aranżacjach. Wydarzenie odbędzie się 20 marca o godz. 19.30 w Centrum Spotkania Kultur (plac Teatralny 1).

Dron pomógł złapać sześciu kierowców. Chodziło o wyprzedzanie

Dron pomógł złapać sześciu kierowców. Chodziło o wyprzedzanie

Sześć wykroczeń w dwie godziny wykryli policjanci z powiatu ryckiego, którzy pracowali w piątek z dronem przy drodze krajowej nr 48.

Mieszkańcy jednej z lubelskich wsi będą mieli grotę solną

Mieszkańcy jednej z lubelskich wsi będą mieli grotę solną

W małej wsi Cichostów w powiecie parczewskim powstaje grota solna. Wszystko dzięki stowarzyszeniu Cichosz, które pozyskało na ten cel ponad 27 tys. zł dotacji z Fundacji BGK.

Lubelska drogówka z kwiatami zamiast mandatów
galeria

Lubelska drogówka z kwiatami zamiast mandatów

Kwiaty i elementy odblaskowe wręczali dziś kobietom policjanci ruchu drogowego Komendy Miejskiej Policji w Lublinie.

Zaprojektuj cokół dla najbardziej znanego helikoptera w Świdniku

Zaprojektuj cokół dla najbardziej znanego helikoptera w Świdniku

Najbardziej znany świdnicki helikopter po trwającym remoncie w zakładach PZL-Świdnik stanie na odnowionym cokole. Konkurs na jego projekt ogłosiły właśnie władze miasta.

Master Pharm Rugby Łódź – Edach Budowlani Lublin 34:10. Zabrakło zgrania

Master Pharm Rugby Łódź – Edach Budowlani Lublin 34:10. Zabrakło zgrania

W pierwszym spotkaniu w tym roku o ligowe punkty Edach Budowlani Lublin przegrali w Łodzi z Master Pharm Rugby 10:34. Mecz odbył się w ramach przełożonej z 17 października ósmej kolejki

Jazz w CSK: Oleś Brothers & Piotr Orzechowski
18 marca 2021, 19:00

Jazz w CSK: Oleś Brothers & Piotr Orzechowski

18 marca o godz. 19 w Klubie Muzycznym Centrum Spotkania Kultur (plac Teatralny 1) odbędzie się kolejny koncert z cyklu Jazz w CSK. Wystąpi formacja Oleś Brothers & Piotr Orzechowski.

Żużlowcy Motoru Lublin wrócili z Hiszpanii. Do Włoch jednak nie pojadą

Żużlowcy Motoru Lublin wrócili z Hiszpanii. Do Włoch jednak nie pojadą

Z podróży do Włoch na pierwszy trening na motocyklach nici, ale żużlowcy Motoru Lublin nie tracą nadziei, że w kolejnych dniach uda im się jednak wyjechać na tor. Ich największym sprzymierzeńcem, ale także przeciwnikiem, jest obecnie pogoda

Nowy hotel powstanie w centrum Lublina. Zabytkowy budynek może urosnąć

Nowy hotel powstanie w centrum Lublina. Zabytkowy budynek może urosnąć

Dawny sklep meblowy przy ul. Chopina 4a może zostać przebudowany na hotel – tak zdecydował Urząd Miasta. Modernistyczny budynek według projektu Tadeusza Witkowskiego mógłby być również nieco podwyższony, na co zgodził się miejski konserwator zabytków.

W MKS Perła Lublin już widać pewne zmiany

W MKS Perła Lublin już widać pewne zmiany

Monika Marzec jako pierwsza trener MKS Perła Lublin ma za sobą już trzy mecze. Przegrała tylko na inaugurację swojej samodzielnej pracy z mistrzyniami Polski. W kolejnych dwóch spotkaniach jej podopieczne raziły pewnością siebie

Zdrada małżeńska a rozwód. Niewierność podstawą zakończenia małżeństwa?

Zdrada małżeńska a rozwód. Niewierność podstawą zakończenia małżeństwa?

Kiedy jeden z małżonków dopuszcza się zdrady, popełnia wykroczenie natury etycznej. Dotyczy to zarówno obcowania płciowego z inną osobą, jak też pozostawania z nią w bliskich relacjach. Dopuszczenie się zdrady fizycznej bądź emocjonalnej stanowi drugą najczęstszą przyczynę rozwodów. Tu pojawia się pytanie, czy zgodnie z obowiązującym prawem, w Polsce możliwy jest rozwód wyłącznie z powodu zdrady? Na to pytanie odpowiadamy poniżej.

Nowoczesna sypialnia. Jakie meble i dodatki są w niej niezbędne?

Nowoczesna sypialnia. Jakie meble i dodatki są w niej niezbędne?

Remont sypialni lub urządzanie nowego pokoju sypialnianego to wyzwanie. Wybierając meble oraz elementy dekoracyjne należy działać adekwatnie do swoich potrzeb. Dla niektórych sypialnia stanowi wyłącznie miejsce relaksu. Dla innych jest sypialnią, garderobą i gabinetem w jednym. W zależności od metrażu pomieszczenia, można je urządzić w mniej lub bardziej wymyślnym stylu, wpisującym się w nowoczesne trendy. O czym warto pamiętać?

Szczebrzeszyn. Zniknęły mu pieniądze i karta płatnicza. Złodziej szybko z niej skorzystał

Szczebrzeszyn. Zniknęły mu pieniądze i karta płatnicza. Złodziej szybko z niej skorzystał

Policjanci ustalili podejrzanego, który z portfela mieszkańca gminy Szczebrzeszyn ukradł pieniądze oraz kartę bankomatową, a później przy jej użyciu wypłacił 6 tysięcy złotych.

Co warto wiedzieć o lunetach celowniczych? Poznajemy lunetę Swarovski

Co warto wiedzieć o lunetach celowniczych? Poznajemy lunetę Swarovski

Nowoczesne celowniki optyczne to sprzęt, z którego korzystają m.in. obserwatorzy przyrody, amatorzy strzelectwa, miłośnicy ASG i myśliwi. Bez dobrej lunety nie obejdą się też zarówno początkujący, jak i wprawieni strzelcy, dla których możliwość precyzyjnego zlokalizowania obiektu jest kluczowa. W tym artykule skupiamy się na lunetach celowniczych produkcji Swarovski Optik. Czy są to akcesoria godne uwagi? Dowiedz się więcej!

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!

Najczęściej czytane

Dzisiaj · Tydzień · Wideo · Premium

Uwaga czytelniku!

Informujemy, że w dniu 25 maja 2018 r. na terenie całej Unii Europejskiej, w tym także w Polsce, wejdzie w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. W związku z tym chcielibyśmy Ci przekazać kilka informacji na temat zasad przetwarzania Twoich danych osobowych przez administratora portalu www.dziennikwschodni.pl – spółkę Corner Media sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie.

Bardzo prosimy, zapoznaj się z tymi informacjami uważnie, są to bowiem sprawy bardzo istotne. Jeśli jesteś osobą małoletnią poniżej 16. roku życia, koniecznie przekaż tą wiadomość swoim opiekunom, którzy następnie powinni wytłumaczyć Ci, o co w niej chodzi i dlaczego się do Ciebie zwracamy.

Czym jest RODO?

RODO to potoczna nazwa Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE. W Polsce będzie ono obowiązywało od 25 maja 2018 r. Akt ten wprowadza nowy standard ochrony danych osobowych, nakładając na podmioty przetwarzające te dane (administratorów danych) szereg obowiązków, w tym obowiązek poinformowania Ciebie o sposobie przetwarzania Twoich danych, celach w jakich Twoje dane są przetwarzane oraz o uprawnieniach przysługujących Ci w związku z przetwarzaniem danych osobowych przez administratora danych.

Administrator danych

Administratorem Twoich danych osobowych jest Corner Media Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Lublinie, ul. Krakowskie Przedmieście 54, 20-002 Lublin, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego przez Sąd Rejonowy Lublin – Wschód z siedzibą w Świdniku, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego, za numerem KRS 0000507517, NIP 7123286919, kapitał zakładowy – 50.000,00. PLN

Możesz się z nami skontaktować zarówno pod adresem:
Corner Media Spółka z o.o.
ul. Krakowskie Przedmieście 54
20-002 Lublinie

jak i mailowo: online@dziennikwschodni.pl

oraz telefonicznie: 81 46-26-800

Rodzaj przetwarzanych danych osobowych

Przetwarzamy dane osobowe podane przez Ciebie podczas procesu rejestracji konta na portalu www.dziennikwschodni.pl, a także dane, które są zbierane podczas korzystania przez Ciebie z tego portalu. Chodzi o dane zbierane i zapisywane w plikach cookies. Więcej na temat plików cookies przeczytasz w naszej polityce prywatności.

Pamiętaj, rejestracja konta na portalu www.dziennikwschodni.pl nie jest obowiązkowa. Nie masz także obowiązku podawania nam swoich prawdziwych danych podczas procesu rejestracji, jak również nie musisz podawać nam wszystkich danych, o które pytamy. Może się jednak zdarzyć tak, że nie posiadając Twoich wszystkich danych albo nie posiadając Twoich prawdziwych danych, nie będziemy w stanie świadczyć Ci wszystkich usług, które oferujemy oraz wywiązać się z wszystkich obowiązków określonych w regulaminie portalu dziennikwschodni.pl (np. zapewnić Ci odpowiedniego bezpieczeństwa w zakresie odzyskania danych dostępowych do konta).

Cel przetwarzania danych osobowych

Głównym celem przetwarzania przez nas Twoich danych jest zapewnienie Ci pełnej funkcjonalności działania serwisu dziennikwschodni.pl, dostępu do usług świadczonych przez nas w ramach tego serwisu, zapewniania Ci bezpieczeństwa podczas korzystania z serwisu (np. w przypadku prób nadużyć) oraz wywiązanie się przez nas z obowiązków umownych wynikających z regulaminu portalu Dziennikwschodni.pl.

Dodatkowy cel przetwarzania danych osobowych to tzw. marketing własny, tj. przetwarzanie danych wyłącznie na nasze wewnętrzne potrzeby w celach analitycznych, badawczych, statystycznych, w szczególności poprzez dążenie do jak najpełniejszego dostosowania treści wyświetlanych na naszych stronach do Twoich preferencji i zainteresowań.

Ponadto, o ile wyrazisz na to zgodę, będziemy mogli przetwarzać Twoje dane osobowe w celach marketingowych (marketing zewnętrzny), w tym przekazywać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym – agencjom reklamowym i naszym partnerom handlowym. Pamiętaj, że zgoda na przetwarzanie Twoich danych w celach marketingowych jest całkowicie dobrowolna i możesz ją w każdej chwili wycofać.

Pamiętaj także, że jeżeli jesteś osobą małoletnią, która nie ukończyła 16. roku życia, przesyłanie informacji w celach marketingowych może nastąpić wyłącznie po wyrażeniu zgody przez Twojego rodzica lub opiekuna.

Podstawy prawne przetwarzania danych

Twoje dane osobowe mogą być przetwarzane wyłącznie zgodnie z określonymi w obecnie obowiązujących przepisach podstawami prawnymi. W zależności od celu przetwarzania danych możemy wyróżnić trzy główne podstawy prawne przetwarzania danych.

Pierwszą podstawą przetwarzania danych jest niezbędność do wykonania umów o świadczenie usług. Mamy z nią do czynienia wtedy, gdy przetwarzanie danych jest niezbędne w celu zapewnienia Ci sprawnego, bezpiecznego korzystania z naszego serwisu wraz z jego wszystkimi funkcjonalnościami. Umowy o świadczenie usług to regulaminy, w tym regulamin portalu dziennikwschodni.pl, który akceptujesz decydując się na korzystanie z naszego serwisu.

Drugą podstawą przetwarzania danych jest uzasadniony interes administratora danych. Mamy z nim do czynienia w przypadku prowadzenia pomiarów statystycznych oraz działań z zakresu marketingu własnego przez administratora danych.

Wreszcie, trzecią przesłanką przetwarzania danych jest Twoja dobrowolna i świadoma zgoda. Na jej podstawie Twoje dane mogą być wykorzystywane w celach marketingowych, a także w celu profilowania.

Pamiętaj, zgody udzielasz w pełni dobrowolnie. Masz także prawo do cofnięcia udzielonej zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych w dowolnym momencie. Wycofanie zgody nie będzie miało jednak wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem.

Podmioty, którym możemy przekazywać dane

Co do zasady Twoje dane osobowe będą przez nas wykorzystywane wyłącznie na nasz własny użytek.

W pewnych sytuacjach możemy jednak przekazać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym: – naszym partnerom handlowym, podwykonawcom oferowanych przez nas usług, agencjom marketingowym.

Dodatkowo, w przypadkach ściśle określonych w przepisach prawa, będziemy zobligowani przekazać Twoje dane podmiotom uprawnionym do ich uzyskania na podstawie obecnie obowiązujących przepisów prawa (np. policji czy prokuraturze), pod warunkiem oczywiście, iż wystąpią do nas z takim żądaniem, powołując się na określoną podstawę prawną.

Okres przechowywania danych

Twoje dane osobowe będą przechowywane tak długo, jak będzie to niezbędne do zapewnienia Ci dostępu do usług oferowanych przez serwis www.dziennikwchodni.pl Oczywiście, możesz w każdym czasie złożyć wniosek o zaprzestanie przetwarzania swoich danych osobowych, ich zmianę lub usunięcie.

Informacje o prawach przysługujących osobie, której dane dotyczą

Musisz wiedzieć, że niezależnie od tego, na jakiej podstawie przetwarzamy Twoje dane, masz zawsze prawo dostępu do nich oraz ich poprawiania. Możesz również w każdym momencie żądać ich usunięcia lub cofnąć albo ograniczyć wcześniej udzieloną zgodę na przetwarzanie danych osobowych, przy czym wycofanie danej zgody nie wpływa na administratora danych do przetwarzania danych w celu określonym w danej zgodzie do chwili jej wycofania.

Masz również prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych osobowych.

Możesz też zażądać od administratora danych osobowych przeniesienia Twoich danych lub uzyskania kopii Twoich danych, z tym jednak zastrzeżeniem, że prawo to nie może wpływać niekorzystnie na prawa i wolności innych osób. Administrator danych będzie realizował Twoje żądania w zakresie posiadanych możliwości technicznych.

Informacje o prawie do wniesienia skargi

Organem nadzorczym nad administratorem danych osobowych jest Generalny Inspektor Danych Osobowych, do którego masz prawo wnieść skargę za każdym razem, gdy Twoje dane będą przetwarzane w sposób w Twojej ocenie nieprawidłowy.

Informacje o tym, czy podanie danych jest wymogiem ustawowym lub umownym, czy jesteś zobowiązany do ich podania

Nie jesteś zobowiązany do podawania nam swoich danych osobowych ani wyrażania zgody na ich przetwarzanie, z tym jednak zastrzeżeniem, że ich podanie może okazać się niezbędne dla korzystania z określonych funkcjonalności serwisu.

Jest także możliwe, że jeśli nie wyrazisz zgody na przetwarzanie danych osobowych lub cofniesz wcześniej udzieloną zgodę, nie będziemy mogli zapewnić Ci dostępu do niektórych oferowanych przez nas usług, przy czym zawsze w takim wypadku zostaniesz o tym poinformowany.

Informacje o profilowaniu

Czym jest profilowanie? To zbieranie wszelkich informacji, które pozwalają bezpośrednio lub pośrednio zidentyfikować osobę, która jest poddawana profilowaniu. Profilowanie odbywa się najczęściej przy użyciu systemów informatycznych, w sposób zautomatyzowany, za pomocą specjalnych algorytmów uwzględniających określone wcześniej kryteria. Wyniki profilowania mogą być wykorzystywane m.in. do celów marketingowych, np. w celu spersonalizowania reklamy kierowanej do danego użytkownika lub przygotowania oferty uwzględniającej jego potrzeby lub preferencje.

Oświadczamy, że na chwilę obecną nie profilujemy Twoich danych. Jeśli jednak zaczniemy, zostaniesz o tym uprzednio poinformowany i będziesz miał prawo nie wyrazić na to zgody.

Bardzo prosimy o uważne zapoznanie się z powyższymi informacjami. Gdy już to zrobisz, kliknij przycisk Zapoznałem się z informacją. Przejdź do serwisu.

Rozumiem

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.