Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

3 listopada 2011 r.
17:57
Edytuj ten wpis

Przepełnione busy na Trasie Lublin - Świdnik

0 15 A A
Trasa Lublin–Świdnik będzie pod stałą obserwacją – zapowiada ITD. (Maciej Kaczanowski)
Trasa Lublin–Świdnik będzie pod stałą obserwacją – zapowiada ITD. (Maciej Kaczanowski)

Autobusy na trasie z Lublina do Świdnika zwykle są przepełnione – alarmuje nasz Czytelnik. Inspekcja Transportu Drogowego potwierdza: wiele skontrolowanych ostatnio pojazdów wiozło zbyt wielu pasażerów.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Nasz Czytelnik wracał z Lublina do Świdnika autobusem. Kurs skontrolowała ITD. – Kilka osób musiało opuścić autobus, a zmęczeni pasażerowie wracający z pracy dodatkowo spędzili 20 minut podróży. Nie byli zadowoleni – relacjonuje. – Kilka dni wcześniej do domu wracałem dwie godziny i to nie przez remont drogi, ale przez to, że przepełnione busy ledwo się toczyły.

Wojewódzki Inspektorat Transportu Drogowego w Lublinie potwierdza, że pod koniec ub. tygodnia kontrolował autobusy i trafił na przypadki łamania przepisów. – Kontrolowaliśmy stan techniczny autobusów i liczbę przewożonych osób – informuje Mariusz Szabała, naczelnik Wydziału Inspekcji.

– Wzięliśmy pod lupę dwa odcinki: wyjazd z Lublina w kierunku Świdnika i w kierunku Lubartowa.
Na 13 skontrolowanych autobusów w siedmiu przewożono więcej pasażerów niż można. Wśród nich był jeden autobus, który nie miał miejsc stojących, a przewoził w ten sposób pięciu pasażerów. Po otrzymaniu zwrotu za bilet, musieli oni opuścić pojazd. Kierowcy otrzymali mandaty w łącznej kwocie 3 tys. zł.

– Trzeba pamiętać, że to kierowca jest kapitanem okrętu. Kiedy ma komplet, nie powinien zabierać więcej osób. Nie ma dla niego taryfy ulgowej – ostrzega Mariusz Szabała. Dodaje, że przepisy łamali kierowcy dużych pojazdów przewożących do 50 osób, jak i małych autobusów.

– Trasa Lublin–Świdnik będzie pod stałą obserwacją, ale to nie może trwać w nieskończoność – zapowiada Mariusz Szabała. I dodaje, że o sytuacji na trasach zostaną powiadomione również samorządy wydające zezwolenia. 
Skomentuj i udostępnij na Facebooku

Komentarze 15

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Alina / 5 grudnia 2011 r. o 16:50
0
[quote name='Magda' timestamp='1320356306' post='554526']
ITD powinna szczególnie wziąć się za trasę Lubartów os. Kopernika - Lublin obsługiwanego przez przewoźnika Tadeusz Szachtnajder. Jego busy nagminnie są przeładowywane a stan techniczny pozostawia wiele do życzenia.
[/quote]

Busy Szacha to totalny skansen na kołach! Staram się z nim nie jeździć ale dziś bardzo mi się śpieszyło i nie miałam wyjścia. Pojechałam zielonym do Lublina, coś tak tłukło i waliło przy hamowaniu z tyłu auta,że aż ciarki przechodziły. Na szczęście kierująca dziewczyna jechała powoli i jakoś szczęśliwie dotarliśmy do celu. Kiedy ktoś weźmie się wreszcie za te wraki??????????????????!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
[quote name='Magda' timestamp='1320356306' post='554526']
ITD powinna szczególnie wziąć się za trasę Lubartów os. Kopernika - Lublin obsługiwanego przez przewoźnika Tadeusz Szachtnajder. Jego busy nagminnie są przeładowywane a stan techniczny pozostawia wiele do życzenia.
[/quote]

Busy Szacha to totalny skansen na kołach! Staram się z nim nie jeździć ale dziś bardzo mi się śpieszyło i nie miałam wyjścia. Pojechałam zielonym do Lublina, coś tak tłukło i waliło przy hamowaniu z tyłu auta,że ... rozwiń
Avatar
Maciej / 30 listopada 2011 r. o 19:33
0
Te Busy co kursują z lublina do Świdnika np.88 są nie dość że pełne to w dodatku się rozpadają ... Niektórzy kierowcy twierdzą że nie mogą zatrzymywać się na wysokości przystanku przy pierwszej kalinówce, więc połowa mieszkańców jest odcięta od dojazdu do Lublina i Świdnika. Nie ma nawet zastępczego oznakowania przystanku. Młodzi ludzie sobie radzą, ale gorzej jest ze starszymi mieszkańcami którzy mają problem z znalezieniem przystanku. To jest kpina i lekceważenie ludzi. Przecież nie wszyscy ludzie posiadają samochody pomyślcie też o tych którzy muszą wsiąść w autobus i nim jechać i potem jeszcze iść do domu 4 razy dłużej niż normalnie
Te Busy co kursują z lublina do Świdnika np.88 są nie dość że pełne to w dodatku się rozpadają ... Niektórzy kierowcy twierdzą że nie mogą zatrzymywać się na wysokości przystanku przy pierwszej kalinówce, więc połowa mieszkańców jest odcięta od dojazdu do Lublina i Świdnika. Nie ma nawet zastępczego oznakowania przystanku. Młodzi ludzie sobie radzą, ale gorzej jest ze starszymi mieszkańcami którzy mają problem z znalezieniem przystanku. To jest kpina i lekceważenie ludzi. Przecież nie wszyscy ludzie posiadają samochody pomyślcie też o tych k... rozwiń
Avatar
ABC / 5 listopada 2011 r. o 19:29
0
Moim zdaniem ITD powinno zawitać też na drogę Łęczna-Lublin...
Avatar
Podróżnik / 4 listopada 2011 r. o 13:08
0
Ja proponuję zainteresować się brakiem połączeń z dworca PKP w Lublinie do Świdnika po godz. 21:20. Już kilkakrotnie wracając z Warszawy musiałem czekać na pociąg do 22:26 bo wcześniej nie było żadnego busa... Przewoźnicy sami nie trzymają się swoich rozkładów jazdy!
Avatar
. / 4 listopada 2011 r. o 11:21
0
Podstawa komunikacji na trasie z Lublina do Świdnika powinien być transport kolejowy dostepny co 15-20 minut w godzinach szczytu.
Avatar
Marian / 4 listopada 2011 r. o 10:32
0
Nie będziesz się musiał turlać, jeśli dodasz swój przejazd do pracy / na studia np. do www.carpooling.pl. Jeśli znajdzie się pasażer, to Twoje wydatki związane z dojazdem obniżysz o połowę. W tej chwili dla Świdnika nie ma żadnego zarejestrowanego przejazdu (w żadną stronę...)
Avatar
drożyzna / 4 listopada 2011 r. o 10:03
0
WIELKI WSTYD DLA MIASTA z tą komunikacją.
Jak tak dalej będzie to nie będzie nas stać na jeźdznie i tak już zagazowanym samochodem do pracy do lublina,będę się musiał turlikać tymi złomami co nazywają się Świdnicką komunikacją.
Pewnie od 1 stycznia podrożeją dojazdy z przyczyn wiadomych a wtedy to chyba na dno trzeba będzie pójść bo wszystko na potęgę drożeje a pensje stoją.
Avatar
kASSS / 4 listopada 2011 r. o 09:58
0
Przecież to ŁĘCZNA PRZYSTANEK GŁÓWNY A NIE ŻADEN ŚWIDNIK!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! NA ZDJECIU!!!!!
Avatar
domel / 4 listopada 2011 r. o 09:50
0
W 100% PRAWDA..
Wielki wstyd dla miasta Świdnik.
Avatar
Marian / 4 listopada 2011 r. o 09:03
0
Chyba tylko na Lubelszczyznę nie dotarł carpooling (wspólne dojazdy do pracy). W Poznaniu np. wchodząc na stronę www.carpooling.pl można pojechać w zasadzie w dowolne miejsce taniej i przyjemniej niż busami. Z Lublina niestety ciągle bardzo mało osób proponuje wspólne przejazdy (a przecież korzyść jest z obu stron).
Avatar
Alina / 5 grudnia 2011 r. o 16:50
0
[quote name='Magda' timestamp='1320356306' post='554526']
ITD powinna szczególnie wziąć się za trasę Lubartów os. Kopernika - Lublin obsługiwanego przez przewoźnika Tadeusz Szachtnajder. Jego busy nagminnie są przeładowywane a stan techniczny pozostawia wiele do życzenia.
[/quote]

Busy Szacha to totalny skansen na kołach! Staram się z nim nie jeździć ale dziś bardzo mi się śpieszyło i nie miałam wyjścia. Pojechałam zielonym do Lublina, coś tak tłukło i waliło przy hamowaniu z tyłu auta,że aż ciarki przechodziły. Na szczęście kierująca dziewczyna jechała powoli i jakoś szczęśliwie dotarliśmy do celu. Kiedy ktoś weźmie się wreszcie za te wraki??????????????????!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
[quote name='Magda' timestamp='1320356306' post='554526']
ITD powinna szczególnie wziąć się za trasę Lubartów os. Kopernika - Lublin obsługiwanego przez przewoźnika Tadeusz Szachtnajder. Jego busy nagminnie są przeładowywane a stan techniczny pozostawia wiele do życzenia.
[/quote]

Busy Szacha to totalny skansen na kołach! Staram się z nim nie jeździć ale dziś bardzo mi się śpieszyło i nie miałam wyjścia. Pojechałam zielonym do Lublina, coś tak tłukło i waliło przy hamowaniu z tyłu auta,że ... rozwiń
Avatar
Maciej / 30 listopada 2011 r. o 19:33
0
Te Busy co kursują z lublina do Świdnika np.88 są nie dość że pełne to w dodatku się rozpadają ... Niektórzy kierowcy twierdzą że nie mogą zatrzymywać się na wysokości przystanku przy pierwszej kalinówce, więc połowa mieszkańców jest odcięta od dojazdu do Lublina i Świdnika. Nie ma nawet zastępczego oznakowania przystanku. Młodzi ludzie sobie radzą, ale gorzej jest ze starszymi mieszkańcami którzy mają problem z znalezieniem przystanku. To jest kpina i lekceważenie ludzi. Przecież nie wszyscy ludzie posiadają samochody pomyślcie też o tych którzy muszą wsiąść w autobus i nim jechać i potem jeszcze iść do domu 4 razy dłużej niż normalnie
Te Busy co kursują z lublina do Świdnika np.88 są nie dość że pełne to w dodatku się rozpadają ... Niektórzy kierowcy twierdzą że nie mogą zatrzymywać się na wysokości przystanku przy pierwszej kalinówce, więc połowa mieszkańców jest odcięta od dojazdu do Lublina i Świdnika. Nie ma nawet zastępczego oznakowania przystanku. Młodzi ludzie sobie radzą, ale gorzej jest ze starszymi mieszkańcami którzy mają problem z znalezieniem przystanku. To jest kpina i lekceważenie ludzi. Przecież nie wszyscy ludzie posiadają samochody pomyślcie też o tych k... rozwiń
Avatar
ABC / 5 listopada 2011 r. o 19:29
0
Moim zdaniem ITD powinno zawitać też na drogę Łęczna-Lublin...
Avatar
Podróżnik / 4 listopada 2011 r. o 13:08
0
Ja proponuję zainteresować się brakiem połączeń z dworca PKP w Lublinie do Świdnika po godz. 21:20. Już kilkakrotnie wracając z Warszawy musiałem czekać na pociąg do 22:26 bo wcześniej nie było żadnego busa... Przewoźnicy sami nie trzymają się swoich rozkładów jazdy!
Avatar
. / 4 listopada 2011 r. o 11:21
0
Podstawa komunikacji na trasie z Lublina do Świdnika powinien być transport kolejowy dostepny co 15-20 minut w godzinach szczytu.
Avatar
Marian / 4 listopada 2011 r. o 10:32
0
Nie będziesz się musiał turlać, jeśli dodasz swój przejazd do pracy / na studia np. do www.carpooling.pl. Jeśli znajdzie się pasażer, to Twoje wydatki związane z dojazdem obniżysz o połowę. W tej chwili dla Świdnika nie ma żadnego zarejestrowanego przejazdu (w żadną stronę...)
Avatar
drożyzna / 4 listopada 2011 r. o 10:03
0
WIELKI WSTYD DLA MIASTA z tą komunikacją.
Jak tak dalej będzie to nie będzie nas stać na jeźdznie i tak już zagazowanym samochodem do pracy do lublina,będę się musiał turlikać tymi złomami co nazywają się Świdnicką komunikacją.
Pewnie od 1 stycznia podrożeją dojazdy z przyczyn wiadomych a wtedy to chyba na dno trzeba będzie pójść bo wszystko na potęgę drożeje a pensje stoją.
Avatar
kASSS / 4 listopada 2011 r. o 09:58
0
Przecież to ŁĘCZNA PRZYSTANEK GŁÓWNY A NIE ŻADEN ŚWIDNIK!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! NA ZDJECIU!!!!!
Avatar
domel / 4 listopada 2011 r. o 09:50
0
W 100% PRAWDA..
Wielki wstyd dla miasta Świdnik.
Avatar
Marian / 4 listopada 2011 r. o 09:03
0
Chyba tylko na Lubelszczyznę nie dotarł carpooling (wspólne dojazdy do pracy). W Poznaniu np. wchodząc na stronę www.carpooling.pl można pojechać w zasadzie w dowolne miejsce taniej i przyjemniej niż busami. Z Lublina niestety ciągle bardzo mało osób proponuje wspólne przejazdy (a przecież korzyść jest z obu stron).
Zobacz wszystkie komentarze 15
Trwa cisza wyborcza
Do czasu jej zakończenia zamieszczanie komentarzy mających charakter agitacyjny jest zabronione przez polskie prawo. Odpowiedzialność za opublikowaną przez siebie treść ponosi autor.

Skomentuj

Aby napisać komentarz, należy się zalogować:

Nie publikujemy nic na Twojej tablicy na Facebooku oraz nikomu nie udostępniamy Twoich danych osobistych.
Podczas pierwszego logowania zostaniesz poproszony o wybór swojej nazwy użytkownika.

Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Chełm: Trwa głosowanie w wyborach prezydenckich. Więcej osób niż w pierwszej turze
galeria

Chełm: Trwa głosowanie w wyborach prezydenckich. Więcej osób niż w pierwszej turze

– Pierwszy głosujący praktycznie otwierał ze mną drzwi – mówi Jarosław Kopczyński, przewodniczący komisji nr 12 na ul. Starościńskiej w Chełmie.

Wiszące Ogrody Księżnej Izabeli. Tysiące róż ozdobią Pałac Czartoryskich w Puławach
18 lipca 2020, 16:00

Wiszące Ogrody Księżnej Izabeli. Tysiące róż ozdobią Pałac Czartoryskich w Puławach

Mistrzowie florystyki z całego kraju przyjadą do Puław, by stworzyć oryginalne, kwietne aranżacje. Podczas wystawy zaplanowanej na 18 i 19 lipca będzie można obejrzeć m.in. „pływające platformy”, kwietnie żyrandole, huśtawki oraz utkaną z kwiatów suknię księżnej Izabeli Czartoryskiej.

Dzień Walki i Męczeństwa Wsi Polskiej. Tak wyglądały obchody wojewódzkie
galeria

Dzień Walki i Męczeństwa Wsi Polskiej. Tak wyglądały obchody wojewódzkie

W Szczuczkach w gminie Wojciechów odbyły się tegoroczne obchody Dnia Walki i Męczeństwa Wsi Polskiej. Obecny był na nich marszałek województwa i wojewoda lubelski.

Kazimierz Dolny. Volvo staranowało ogrodzenie. Pijany kierowca nie miał prawa jazdy

Kazimierz Dolny. Volvo staranowało ogrodzenie. Pijany kierowca nie miał prawa jazdy

45-latek trafił do policyjnego aresztu. Samochodem wjechał w ogrodzenie. Okazało się, że kilka lat temu sąd zakazał temu kierowcy prowadzić pojazdy mechaniczne.

Kłos Chełm wysoko pokonał Włodawiankę. Szykują się na Puchar Polski

Kłos Chełm wysoko pokonał Włodawiankę. Szykują się na Puchar Polski

Dobry prognostyk przed nowym sezonem dla Kłosa. Drużyna Roberta Tarnowskiego w sobotnim sparingu pokonała wicemistrza poprzednich rozgrywek – Włodawiankę aż 3:0. Już w środę czwartoligowiec zagra pierwszy od dawna mecz o coś – w ramach zaległego spotkania Pucharu Polski zmierzy się z Chełmianką.

Ryki. Samochód w rowie, ale pijany kierowca chciał jechać dalej

Ryki. Samochód w rowie, ale pijany kierowca chciał jechać dalej

49-letni mężczyzna zakończył jazdę w rowie. Chciał jednak podróżować dalej, ale zatrzymali go okoliczni mieszkańcy.

Eltrox Włókniarz Częstochowa - Motor Lublin. Wyrównane starcie 37:41 [relacja na żywo]

Eltrox Włókniarz Częstochowa - Motor Lublin. Wyrównane starcie 37:41 [relacja na żywo]

Swoje piąte spotkanie w tegorocznych zmaganiach w PGE Ekstralidze rozegrają dzisiaj (godz. 16.30) żużlowcy Motoru Lublin. W Częstochowie zmierzą się z niepokonanym jak dotąd Eltrox Włókniarzem. Transmisja z tego meczu będzie dostępna na antenie nSport+ oraz w internecie. Zachęcamy również do śledzenia naszej relacji na żywo.

3-latek w koszulce i majtkach błąkał się sam po ulicy w Puławach. Matka pijana

3-latek w koszulce i majtkach błąkał się sam po ulicy w Puławach. Matka pijana

Puławscy policjanci otrzymali zgłoszenie, że małe dziecko samo błąka się po ulicy. Dziecko ubrane było tylko w majtki, koszulkę i klapki.

Lubelskie: W których miastach i gminach zagłosowało najwięcej osób? Szczegółowa frekwencja
galeria

Lubelskie: W których miastach i gminach zagłosowało najwięcej osób? Szczegółowa frekwencja

Frekwencja do 12 w drugiej turze wyborów Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej w 2020 r. Dane z Państwowej Komisji Wyborczej.

Wybory prezydenckie w powiecie puławskim. Bardzo wysoka frekwencja w Kazimierzu Dolnym

Wybory prezydenckie w powiecie puławskim. Bardzo wysoka frekwencja w Kazimierzu Dolnym

Co czwarty mieszkaniec powiatu puławskiego oddał już głos w II turze wyborów prezydenckich. Frekwencja do godz. 12 wyniosła 25,70 proc. Najwyższa była w gminie Kazimierz Dolny, mieście Puławy oraz gminie Janowiec. Najniższa - w gminie Markuszów.

Lubelskie: Znamy frekwencję do godz. 12 w drugiej turze wyborów w naszym regionie

Lubelskie: Znamy frekwencję do godz. 12 w drugiej turze wyborów w naszym regionie

23,39 proc. wyniosła do godz. 12 frekwencja w drugiej turze wyborów prezydenckich w Lubelskiem. Wśród szesnastu województw to czwarty wynik od końca.

Wykład i projekcja filmu "Rocky" na dachu CSK
16 lipca 2020, 21:00

Wykład i projekcja filmu "Rocky" na dachu CSK

W ramach cyklu Kultowe Lato Filmowe na dachu Centrum Spotkania Kultur, 16 lipca o godz. 21 odbędzie się plenerowy pokaz klasyka z Sylvestrem Stallone'em - "Rocky". Pokaz zostanie poprzedzony wykładem "Wytrwać do ostatniej rundy" w ramach Akademii Kina CSK.

Wybory 2020. Frekwencja do godz. 12 jest wyższa niż w pierwszej turze

Wybory 2020. Frekwencja do godz. 12 jest wyższa niż w pierwszej turze

Do godz. 12 w całym kraju zagłosowało 24,73 proc. uprawnionych do głosowania – poinformowała Państwowa Komisja Wyborcza. Frekwencja jest nieco wyższa niż dwa tygodnie temu, gdy do południa wynosiła 24,08 proc.

Start Lublin wraca do treningów

Start Lublin wraca do treningów

W poniedziałek o godz. 18 czerwono-czarni spotkają się na pierwszym treningu. W najbliższym czasie można się też spodziewać transferów zagranicznych graczy.

Nowe ognisko koronawirusa w powiecie bialskim. Zakażenia w zakładach mięsnych

Nowe ognisko koronawirusa w powiecie bialskim. Zakażenia w zakładach mięsnych

Aż 39 nowych zakażeń koronawirusem potwierdzono dzisiaj w województwie lubelskim. Wciąż najwięcej chorych jest z powiatu bialskiego, gdzie jest nowe, piąte już ognisko SARS-CoV-2.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!