Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

3 listopada 2011 r.
17:57
Edytuj ten wpis

Przepełnione busy na Trasie Lublin - Świdnik

0 15 A A
Trasa Lublin–Świdnik będzie pod stałą obserwacją – zapowiada ITD. (Maciej Kaczanowski)
Trasa Lublin–Świdnik będzie pod stałą obserwacją – zapowiada ITD. (Maciej Kaczanowski)

Autobusy na trasie z Lublina do Świdnika zwykle są przepełnione – alarmuje nasz Czytelnik. Inspekcja Transportu Drogowego potwierdza: wiele skontrolowanych ostatnio pojazdów wiozło zbyt wielu pasażerów.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Nasz Czytelnik wracał z Lublina do Świdnika autobusem. Kurs skontrolowała ITD. – Kilka osób musiało opuścić autobus, a zmęczeni pasażerowie wracający z pracy dodatkowo spędzili 20 minut podróży. Nie byli zadowoleni – relacjonuje. – Kilka dni wcześniej do domu wracałem dwie godziny i to nie przez remont drogi, ale przez to, że przepełnione busy ledwo się toczyły.

Wojewódzki Inspektorat Transportu Drogowego w Lublinie potwierdza, że pod koniec ub. tygodnia kontrolował autobusy i trafił na przypadki łamania przepisów. – Kontrolowaliśmy stan techniczny autobusów i liczbę przewożonych osób – informuje Mariusz Szabała, naczelnik Wydziału Inspekcji.

– Wzięliśmy pod lupę dwa odcinki: wyjazd z Lublina w kierunku Świdnika i w kierunku Lubartowa.
Na 13 skontrolowanych autobusów w siedmiu przewożono więcej pasażerów niż można. Wśród nich był jeden autobus, który nie miał miejsc stojących, a przewoził w ten sposób pięciu pasażerów. Po otrzymaniu zwrotu za bilet, musieli oni opuścić pojazd. Kierowcy otrzymali mandaty w łącznej kwocie 3 tys. zł.

– Trzeba pamiętać, że to kierowca jest kapitanem okrętu. Kiedy ma komplet, nie powinien zabierać więcej osób. Nie ma dla niego taryfy ulgowej – ostrzega Mariusz Szabała. Dodaje, że przepisy łamali kierowcy dużych pojazdów przewożących do 50 osób, jak i małych autobusów.

– Trasa Lublin–Świdnik będzie pod stałą obserwacją, ale to nie może trwać w nieskończoność – zapowiada Mariusz Szabała. I dodaje, że o sytuacji na trasach zostaną powiadomione również samorządy wydające zezwolenia. 
Skomentuj i udostępnij na Facebooku

Komentarze 15

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Alina / 5 grudnia 2011 r. o 16:50
0
[quote name='Magda' timestamp='1320356306' post='554526']
ITD powinna szczególnie wziąć się za trasę Lubartów os. Kopernika - Lublin obsługiwanego przez przewoźnika Tadeusz Szachtnajder. Jego busy nagminnie są przeładowywane a stan techniczny pozostawia wiele do życzenia.
[/quote]

Busy Szacha to totalny skansen na kołach! Staram się z nim nie jeździć ale dziś bardzo mi się śpieszyło i nie miałam wyjścia. Pojechałam zielonym do Lublina, coś tak tłukło i waliło przy hamowaniu z tyłu auta,że aż ciarki przechodziły. Na szczęście kierująca dziewczyna jechała powoli i jakoś szczęśliwie dotarliśmy do celu. Kiedy ktoś weźmie się wreszcie za te wraki??????????????????!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
[quote name='Magda' timestamp='1320356306' post='554526']
ITD powinna szczególnie wziąć się za trasę Lubartów os. Kopernika - Lublin obsługiwanego przez przewoźnika Tadeusz Szachtnajder. Jego busy nagminnie są przeładowywane a stan techniczny pozostawia wiele do życzenia.
[/quote]

Busy Szacha to totalny skansen na kołach! Staram się z nim nie jeździć ale dziś bardzo mi się śpieszyło i nie miałam wyjścia. Pojechałam zielonym do Lublina, coś tak tłukło i waliło przy hamowaniu z tyłu auta,że ... rozwiń
Avatar
Maciej / 30 listopada 2011 r. o 19:33
0
Te Busy co kursują z lublina do Świdnika np.88 są nie dość że pełne to w dodatku się rozpadają ... Niektórzy kierowcy twierdzą że nie mogą zatrzymywać się na wysokości przystanku przy pierwszej kalinówce, więc połowa mieszkańców jest odcięta od dojazdu do Lublina i Świdnika. Nie ma nawet zastępczego oznakowania przystanku. Młodzi ludzie sobie radzą, ale gorzej jest ze starszymi mieszkańcami którzy mają problem z znalezieniem przystanku. To jest kpina i lekceważenie ludzi. Przecież nie wszyscy ludzie posiadają samochody pomyślcie też o tych którzy muszą wsiąść w autobus i nim jechać i potem jeszcze iść do domu 4 razy dłużej niż normalnie
Te Busy co kursują z lublina do Świdnika np.88 są nie dość że pełne to w dodatku się rozpadają ... Niektórzy kierowcy twierdzą że nie mogą zatrzymywać się na wysokości przystanku przy pierwszej kalinówce, więc połowa mieszkańców jest odcięta od dojazdu do Lublina i Świdnika. Nie ma nawet zastępczego oznakowania przystanku. Młodzi ludzie sobie radzą, ale gorzej jest ze starszymi mieszkańcami którzy mają problem z znalezieniem przystanku. To jest kpina i lekceważenie ludzi. Przecież nie wszyscy ludzie posiadają samochody pomyślcie też o tych k... rozwiń
Avatar
ABC / 5 listopada 2011 r. o 19:29
0
Moim zdaniem ITD powinno zawitać też na drogę Łęczna-Lublin...
Avatar
Podróżnik / 4 listopada 2011 r. o 13:08
0
Ja proponuję zainteresować się brakiem połączeń z dworca PKP w Lublinie do Świdnika po godz. 21:20. Już kilkakrotnie wracając z Warszawy musiałem czekać na pociąg do 22:26 bo wcześniej nie było żadnego busa... Przewoźnicy sami nie trzymają się swoich rozkładów jazdy!
Avatar
. / 4 listopada 2011 r. o 11:21
0
Podstawa komunikacji na trasie z Lublina do Świdnika powinien być transport kolejowy dostepny co 15-20 minut w godzinach szczytu.
Avatar
Marian / 4 listopada 2011 r. o 10:32
0
Nie będziesz się musiał turlać, jeśli dodasz swój przejazd do pracy / na studia np. do www.carpooling.pl. Jeśli znajdzie się pasażer, to Twoje wydatki związane z dojazdem obniżysz o połowę. W tej chwili dla Świdnika nie ma żadnego zarejestrowanego przejazdu (w żadną stronę...)
Avatar
drożyzna / 4 listopada 2011 r. o 10:03
0
WIELKI WSTYD DLA MIASTA z tą komunikacją.
Jak tak dalej będzie to nie będzie nas stać na jeźdznie i tak już zagazowanym samochodem do pracy do lublina,będę się musiał turlikać tymi złomami co nazywają się Świdnicką komunikacją.
Pewnie od 1 stycznia podrożeją dojazdy z przyczyn wiadomych a wtedy to chyba na dno trzeba będzie pójść bo wszystko na potęgę drożeje a pensje stoją.
Avatar
kASSS / 4 listopada 2011 r. o 09:58
0
Przecież to ŁĘCZNA PRZYSTANEK GŁÓWNY A NIE ŻADEN ŚWIDNIK!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! NA ZDJECIU!!!!!
Avatar
domel / 4 listopada 2011 r. o 09:50
0
W 100% PRAWDA..
Wielki wstyd dla miasta Świdnik.
Avatar
Marian / 4 listopada 2011 r. o 09:03
0
Chyba tylko na Lubelszczyznę nie dotarł carpooling (wspólne dojazdy do pracy). W Poznaniu np. wchodząc na stronę www.carpooling.pl można pojechać w zasadzie w dowolne miejsce taniej i przyjemniej niż busami. Z Lublina niestety ciągle bardzo mało osób proponuje wspólne przejazdy (a przecież korzyść jest z obu stron).
Avatar
Alina / 5 grudnia 2011 r. o 16:50
0
[quote name='Magda' timestamp='1320356306' post='554526']
ITD powinna szczególnie wziąć się za trasę Lubartów os. Kopernika - Lublin obsługiwanego przez przewoźnika Tadeusz Szachtnajder. Jego busy nagminnie są przeładowywane a stan techniczny pozostawia wiele do życzenia.
[/quote]

Busy Szacha to totalny skansen na kołach! Staram się z nim nie jeździć ale dziś bardzo mi się śpieszyło i nie miałam wyjścia. Pojechałam zielonym do Lublina, coś tak tłukło i waliło przy hamowaniu z tyłu auta,że aż ciarki przechodziły. Na szczęście kierująca dziewczyna jechała powoli i jakoś szczęśliwie dotarliśmy do celu. Kiedy ktoś weźmie się wreszcie za te wraki??????????????????!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
[quote name='Magda' timestamp='1320356306' post='554526']
ITD powinna szczególnie wziąć się za trasę Lubartów os. Kopernika - Lublin obsługiwanego przez przewoźnika Tadeusz Szachtnajder. Jego busy nagminnie są przeładowywane a stan techniczny pozostawia wiele do życzenia.
[/quote]

Busy Szacha to totalny skansen na kołach! Staram się z nim nie jeździć ale dziś bardzo mi się śpieszyło i nie miałam wyjścia. Pojechałam zielonym do Lublina, coś tak tłukło i waliło przy hamowaniu z tyłu auta,że ... rozwiń
Avatar
Maciej / 30 listopada 2011 r. o 19:33
0
Te Busy co kursują z lublina do Świdnika np.88 są nie dość że pełne to w dodatku się rozpadają ... Niektórzy kierowcy twierdzą że nie mogą zatrzymywać się na wysokości przystanku przy pierwszej kalinówce, więc połowa mieszkańców jest odcięta od dojazdu do Lublina i Świdnika. Nie ma nawet zastępczego oznakowania przystanku. Młodzi ludzie sobie radzą, ale gorzej jest ze starszymi mieszkańcami którzy mają problem z znalezieniem przystanku. To jest kpina i lekceważenie ludzi. Przecież nie wszyscy ludzie posiadają samochody pomyślcie też o tych którzy muszą wsiąść w autobus i nim jechać i potem jeszcze iść do domu 4 razy dłużej niż normalnie
Te Busy co kursują z lublina do Świdnika np.88 są nie dość że pełne to w dodatku się rozpadają ... Niektórzy kierowcy twierdzą że nie mogą zatrzymywać się na wysokości przystanku przy pierwszej kalinówce, więc połowa mieszkańców jest odcięta od dojazdu do Lublina i Świdnika. Nie ma nawet zastępczego oznakowania przystanku. Młodzi ludzie sobie radzą, ale gorzej jest ze starszymi mieszkańcami którzy mają problem z znalezieniem przystanku. To jest kpina i lekceważenie ludzi. Przecież nie wszyscy ludzie posiadają samochody pomyślcie też o tych k... rozwiń
Avatar
ABC / 5 listopada 2011 r. o 19:29
0
Moim zdaniem ITD powinno zawitać też na drogę Łęczna-Lublin...
Avatar
Podróżnik / 4 listopada 2011 r. o 13:08
0
Ja proponuję zainteresować się brakiem połączeń z dworca PKP w Lublinie do Świdnika po godz. 21:20. Już kilkakrotnie wracając z Warszawy musiałem czekać na pociąg do 22:26 bo wcześniej nie było żadnego busa... Przewoźnicy sami nie trzymają się swoich rozkładów jazdy!
Avatar
. / 4 listopada 2011 r. o 11:21
0
Podstawa komunikacji na trasie z Lublina do Świdnika powinien być transport kolejowy dostepny co 15-20 minut w godzinach szczytu.
Avatar
Marian / 4 listopada 2011 r. o 10:32
0
Nie będziesz się musiał turlać, jeśli dodasz swój przejazd do pracy / na studia np. do www.carpooling.pl. Jeśli znajdzie się pasażer, to Twoje wydatki związane z dojazdem obniżysz o połowę. W tej chwili dla Świdnika nie ma żadnego zarejestrowanego przejazdu (w żadną stronę...)
Avatar
drożyzna / 4 listopada 2011 r. o 10:03
0
WIELKI WSTYD DLA MIASTA z tą komunikacją.
Jak tak dalej będzie to nie będzie nas stać na jeźdznie i tak już zagazowanym samochodem do pracy do lublina,będę się musiał turlikać tymi złomami co nazywają się Świdnicką komunikacją.
Pewnie od 1 stycznia podrożeją dojazdy z przyczyn wiadomych a wtedy to chyba na dno trzeba będzie pójść bo wszystko na potęgę drożeje a pensje stoją.
Avatar
kASSS / 4 listopada 2011 r. o 09:58
0
Przecież to ŁĘCZNA PRZYSTANEK GŁÓWNY A NIE ŻADEN ŚWIDNIK!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! NA ZDJECIU!!!!!
Avatar
domel / 4 listopada 2011 r. o 09:50
0
W 100% PRAWDA..
Wielki wstyd dla miasta Świdnik.
Avatar
Marian / 4 listopada 2011 r. o 09:03
0
Chyba tylko na Lubelszczyznę nie dotarł carpooling (wspólne dojazdy do pracy). W Poznaniu np. wchodząc na stronę www.carpooling.pl można pojechać w zasadzie w dowolne miejsce taniej i przyjemniej niż busami. Z Lublina niestety ciągle bardzo mało osób proponuje wspólne przejazdy (a przecież korzyść jest z obu stron).
Zobacz wszystkie komentarze 15

Skomentuj

Aby napisać komentarz, należy się zalogować:

Nie publikujemy nic na Twojej tablicy na Facebooku oraz nikomu nie udostępniamy Twoich danych osobistych.
Podczas pierwszego logowania zostaniesz poproszony o wybór swojej nazwy użytkownika.

Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Tomaszów Lubelski i gra w „kotka i myszkę” z policją

Tomaszów Lubelski i gra w „kotka i myszkę” z policją

Najpierw zgłosił, że jest poszukiwany, a kiedy patrol przyjechał na miejsce, zaczął uciekać.

Lubelscy wspinacze wystartowali na Słowacji w Pucharze Europy Juniorów

Lubelscy wspinacze wystartowali na Słowacji w Pucharze Europy Juniorów

Dwoje lubelskich zawodników – Maria Szwed oraz Jan Tkaczyk – wzięło udział w zakończonym w sobotę Pucharze Europy Juniorów w Żylinie na Słowacji. Oboje znaleźli się poza podium

Rasistowski wpis radnego po sukcesie Polaków na igrzyskach w Tokio? "Mówimy o genetyce"

Rasistowski wpis radnego po sukcesie Polaków na igrzyskach w Tokio? "Mówimy o genetyce"

„Biały przed czarnymi” – napisał prawicowy radny z Zamościa, komentując złoty medal polskiej sztafety mieszanej w Tokio. Samorządowiec przez część internautów został posądzony o rasizm. Opozycja nie wyklucza złożenia wniosku o pozbawienie go funkcji wiceprzewodniczącego Rady Miasta

Dwóch zawodników z RPA zasili kadrę Edach Budowlanych Lublin

Dwóch zawodników z RPA zasili kadrę Edach Budowlanych Lublin

Nowy trener lubelskiego zespołu Hendrik Wentzel chce mieć przy sobie graczy z ojczyzny. Szkoleniowiec z RPA przywozi do Lublina rodaków. Pierwszym nowym zawodnikiem Edach Budowlanych będzie występujący na pozycji łącznika ataku James Campbell.

Lublin: 400 metrów ul. Herberta do remontu

Lublin: 400 metrów ul. Herberta do remontu

Ul. Herberta doczeka się równej nawierzchni jezdni i chodników. Zarząd Dróg i Mostów wybrał firmę, która zajmie się remontem ulicy.

Gminna studnia czeka na otwarcie. Woda będzie darmowa, ale czy tak dobra jak ta z prywatnego ujęcia?

Gminna studnia czeka na otwarcie. Woda będzie darmowa, ale czy tak dobra jak ta z prywatnego ujęcia?

W poniedziałek kolejne badanie czystości wody i za kilka dni oficjalne udostępnienie studni. Mieszkańcy i turyści będą mieli wybór – czy chcą płacić za wodę z prywatnego ujęcia, czy korzystać z gratisowego, gminnego.

Kultowy "Wielki Szu" w Kinie CSK
12 sierpnia 2021, 20:30

Kultowy "Wielki Szu" w Kinie CSK

W ramach cyklu Kultowe Lato Filmowe na dachu Centrum Spotkania Kultur (plac Teatralny 1), widzowie zobaczą 12 sierpnia o godz. 20.30 film "Wielki Szu" Sylwestra Chęcińskiego.

Odkurzacze bezprzewodowe Electrolux - opis, obsługa i przechowywanie

Odkurzacze bezprzewodowe Electrolux - opis, obsługa i przechowywanie

Podczas naszych zakupów zwykle w pierwszej kolejności wybieramy produkty zaufanych marek. Jest to najbardziej naturalna rzecz na świecie, gdyż wiemy już, że produkują oni po prostu dobre sprzęty. Być może z tej firmy korzystają nasi rodzice, nasi dziadkowie lub znajomi i my także chcemy w swoim domu posiadać dobre urządzenia. Dlatego też w naszym dzisiejszym tekście niczym Cię nie zaskoczymy – my również chcemy polecić Ci produkt pochodzący od dobrze sprawdzonej i zaufanej firmy Electrolux. Zanim jednak dokładniej przybliżymy Ci o co nam chodzi - zastanówmy się nad tym, czego tak naprawdę szukamy w nowych urządzeniach. Moment, w którym zaczynamy faktycznie rozglądać się za jakimś sprzętem zwykle wiąże się albo z tym, iż nasze stare urządzenie się zepsuło - albo po prostu uznaliśmy, że przyszedł czas na zmiany. Tak czy inaczej, jesteśmy raczej zdeterminowani i chcemy faktycznie nabyć dany produkt. Czym się kierujemy? Niestety, dla bardzo wielu osób w dalszym ciągu będzie to przede wszystkim kwestia ceny. Nawet jeżeli posiadamy dużo pieniędzy, to nie chcemy wydać ich na coś, co nam się wcale nie sprawdzi. Duża ilość z nas jednak po prostu nie może pozwolić sobie na bardzo drogi i nieprzemyślany wydatek.

Świece Sojowe Yeas - ciekawe uzupełnienie prezentu dla dziecka

Świece Sojowe Yeas - ciekawe uzupełnienie prezentu dla dziecka

Wiele osób zastanawia się, jaki prezent kupić najlepiej niemowlęciu i jego rodzicom. Niezależnie od okazji, ciekawym rozwiązaniem są różnego rodzaju kreatywne gry i zabawki, które wspomagają rozwój, a przy tym dostarczają najmłodszym mnóstwo rozrywki. Do zestawu warto też dołączyć ciekawy gadżet w postaci dekoracyjnych figurek czy pachnących świec.

Koronawirus 2 sierpnia. 91 nowych zakażeń w Polsce. Co z woj. lubelskim?

Koronawirus 2 sierpnia. 91 nowych zakażeń w Polsce. Co z woj. lubelskim?

91 nowych przypadków zakażenia koronawirusem i 0 ofiar śmiertelnych - Ministerstwo Zdrowia podało dzisiaj o godz. 10.30 najnowszy raport na temat sytuacji epidemiologicznej w Polsce. W woj. lubelskim jest 9 zakażeń

Podpalenie w mobilnym punkcie szczepień i w sanepidzie w Zamościu? Jest reakcja premiera
film

Podpalenie w mobilnym punkcie szczepień i w sanepidzie w Zamościu? Jest reakcja premiera

Straty w Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Zamościu wyceniono na 35 tys. zł, a w kontenerze mobilnego punktu szczepień na Rynku Solnym na 8 tys. zł. Strażacy podejrzewają, że mogło dojść do podpalenia, bo ogień w obu tych miejscach pojawił się w ciągu zaledwie kilkunastu minut. – Niestety, takie wydarzenia się powtarzają – przyznaje Mateusz Morawiecki.

Zawodnicy z województwa lubelskiego zdobyli pięć medali na 53. PZLA Mistrzostwach Polski do lat 18

Zawodnicy z województwa lubelskiego zdobyli pięć medali na 53. PZLA Mistrzostwach Polski do lat 18

Pod koniec lipca we Włocławku rozegrano 53. PZLA Mistrzostwa Polski do lat 18. Kluby z naszego regionu w sumie zabrały do domu pięć medali: dwa złote, dwa srebrne i jeden brązowy.

Jaka maszyna czyszcząca? Moja opinia

Jaka maszyna czyszcząca? Moja opinia

W przypadku dużych pomieszczeń, np. obiektów handlowych, hal magazynowych, czy placówek medycznych, dbanie o czystość powierzchni płaskich jest priorytetem. Ręczne czyszczenie podłóg w takich przypadkach jest niemożliwe - trzeba sięgnąć po sprzęt większego kalibru. Doradzamy, jakie są najlepsze propozycje maszyn czyszczących do podłóg. Wyróżnimy trzy podstawowe rodzaje urządzeń do czyszczenia powierzchni oraz zaznaczymy, dlaczego warto korzystać także z froterek, mniej ingerujących w strukturę posadzki.

Skubas na Centralnym Placu Zabaw
12 sierpnia 2021, 20:00

Skubas na Centralnym Placu Zabaw

W czwartek, 12 sierpnia o godz. 20 w Wirydarzu Centrum Kultury w Lublinie (ul. Peowiaków 12) wystąpi popularny Skubas.

Lubelskie: Zderzenie trzech pojazdów, dwie osoby nie żyją, a kilka jest rannych

Lubelskie: Zderzenie trzech pojazdów, dwie osoby nie żyją, a kilka jest rannych

Dwie osoby zmarły, a kilka trafiło do szpitala z obrażeniami - to bilans wypadku, do którego doszło dzisiaj nad ranem w rejonie miejscowości Bezek-Kolonia (pow. chełmski) na trasie Lublin-Chełm. Zderzyły się ze sobą trzy pojazdy

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!