Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

14 października 2019 r.
18:22

Lublin: Przestawili postój taksówkowy w centrum miasta. Mandat goni mandat, a na kołach szczęki

Autor: Zdjęcie autora Dominik Smaga
15 21 A A
13 września postój taksówek na ul. Narutowicza został przesunięty<br />
13 września postój taksówek na ul. Narutowicza został przesunięty
(fot. Maciej Kaczanowski)

Już 40 mandatów wlepiła Straż Miejska kierowcom stającym na ul. Peowiaków, odkąd postój TAXI przeniesiono z początku ulicy na jej środek. Zmianę zarządzili urzędnicy z Ratusza, który zapewniają, że dzięki temu przybyło miejsc parkingowych. Jednak kierowcy odjeżdżający stąd z mandatem raczej nie są zachwyceni

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Przez wiele lat postój taksówek znajdował się na początku ul. Peowiaków, zaraz za zjazdem z ul. Narutowicza, po lewej stronie jezdni. Od miesiąca już go tutaj nie ma.

– Został przesunięty w głąb ulicy na wniosek przedstawiciela Lubelskich Taksówkarzy Korporacyjnych i Niezrzeszonych – wyjaśnia Grzegorz Jędrek z biura prasowego Ratusza. Postój mieści o dwie taksówki mniej, ale jest nieco bliżej skupiska klubów i restauracji. – Dotychczasowy postój został zamieniony na sześć miejsc parkingowych w ramach Strefy Płatnego Parkowania. Nowy postój, znajdujący się za skrzyżowaniem z ul. Kościuszki, ma długość czterech miejsc – wylicza Jędrek.

– Dzięki zmianie na ul. Peowiaków zostały wyznaczone dwa nowe miejsca parkingowe, więc to rozwiązanie jest korzystne dla wszystkich stron.

Kierowcy, wbrew oczekiwaniom Ratusza, jakoś zadowoleni nie są. – Tyle się mówi o braku miejsc w parkingowych w centrum Lublina, a tu powstaje postój, z którego i tak taksówki raczej nie korzystają – skarży się pan Paweł, nasz stały Czytelnik. – Lokalizacja zaskoczyła z pewnością także wieleinnych osób, bo codziennie widzę tu samochody z założonymi przez straż miejską blokadami na kołach.

Problem polega na tym, że wielu kierowców jeździ tędy na pamięć, „nie dostrzegając” stojących w nowym miejscu znaków, które wyznaczają postój taksówek. Niektórzy ryzykują w pełni świadomie.

– Jeżeli dojadę do połowy ulicy i zorientuję się, że wolne miejsce już nie jest ogólnodostępne, bo stało się postojem taksówek, to muszę wybierać: albo zaryzykuję i złamię przepisy, albo będę okrążać kawałek miasta, bo Peowiaków jest jednokierunkowa – narzeka pan Radosław.

Mandaty na Peowiaków sypią się gęsto. – Odkąd zmieniono oznakowanie, a było to 13 września wystawiliśmy w tym miejscu 40 mandatów karnych za parkowanie na postoju taksówek – mówi Robert Gogola, rzecznik Straży Miejskiej. – Taryfikator przewiduje za takie mandat w wysokości 100 zł i jeden punkt karny – dodaje rzecznik. – W tym miejscu udzieliliśmy również 14 pouczeń.

e-Wydanie
Czytaj więcej o:

Komentarze 21

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 14 października 2019 o 18:43
+10
"– Tyle się mówi o braku miejsc w parkingowych w centrum Lublina, a tu powstaje postój" - Bo mamy za dużo samochodów i skończyło się miejsce na nowe miejsca parkingowe. Te dwa zabrane na postój nic nie zmienią, bo potrzeba 500 miejsc. Zostawcie samochody na przedmieściach. jest w tym mieście komunikacja zbiorowa.
Avatar
KK / 14 października 2019 o 22:38
+9
może i mamy za dużo aut, ale jak wytłumaczyć w takim razie brak miejsc również w weekendy? zabetonowanie litewskiego zabrało kilkadziesiąt miejsc postojowych spod poczty oraz europy - i nie otrzymaliśmy nic w zamian. a do tego takie kurioza jak zakaz parkowania na zielonej... dodajmy do tego fakt, że komunikacja miejska zamiast się rozwijać, jest w zasadzie zwijana - od października na wielu popularnych trasach kursują jakieś pierdzidła, tłok jest niemiłosierny i wiele osób... przesiada się do aut. prezesi MPK i ZTM oraz osoba odpowiedzialna za transport miejski z ramienia ratusza powinni zostać wywiezieni taczkami, bo ich "praca" skutkuje tylko kolejnymi komplikacjami. znamienne, iż nawet studenci z zagranicy zamiast jeździć autobusami, kupują auta...
 Nie moze tylko NAPEWNO MAMY ZA DUZO AUT, kiedyś mozna było w weekend lub wieczorem podziwiac centrum bez samochodów, wierzcie mi to było bardzo przyjemne uczucie i przestrzen i widok miasta tj Krakowskie Przedmieście bez zaparkowanych samochodów , cały chodnik uwolniony, niezniszczony ach ...
 Nie moze tylko NAPEWNO MAMY ZA DUZO AUT, kiedyś mozna było w weekend lub wieczorem podziwiac centrum bez samochodów, wierzcie mi to było bardzo przyjemne uczucie i przestrzen i widok miasta tj Krakowskie Przedmieście bez zaparkowanych samochodów , cały chodnik uwolniony, niezniszczony ach ... rozwiń
Avatar
tm / 14 października 2019 o 20:17
+7
może i mamy za dużo aut, ale jak wytłumaczyć w takim razie brak miejsc również w weekendy? zabetonowanie litewskiego zabrało kilkadziesiąt miejsc postojowych spod poczty oraz europy - i nie otrzymaliśmy nic w zamian. a do tego takie kurioza jak zakaz parkowania na zielonej... dodajmy do tego fakt, że komunikacja miejska zamiast się rozwijać, jest w zasadzie zwijana - od października na wielu popularnych trasach kursują jakieś pierdzidła, tłok jest niemiłosierny i wiele osób... przesiada się do aut. prezesi MPK i ZTM oraz osoba odpowiedzialna za transport miejski z ramienia ratusza powinni zostać wywiezieni taczkami, bo ich "praca" skutkuje tylko kolejnymi komplikacjami. znamienne, iż nawet studenci z zagranicy zamiast jeździć autobusami, kupują auta...
może i mamy za dużo aut, ale jak wytłumaczyć w takim razie brak miejsc również w weekendy? zabetonowanie litewskiego zabrało kilkadziesiąt miejsc postojowych spod poczty oraz europy - i nie otrzymaliśmy nic w zamian. a do tego takie kurioza jak zakaz parkowania na zielonej... dodajmy do tego fakt, że komunikacja miejska zamiast się rozwijać, jest w zasadzie zwijana - od października na wielu popularnych trasach kursują jakieś pierdzidła, tłok jest niemiłosierny i wiele osób... przesiada się do aut. prezesi MPK i ZTM oraz osoba odpowiedzial... rozwiń
Avatar
fd / 15 października 2019 o 08:37
+6
W tamtym miejscu jest dziwne oznakowanie i z tego głównie to wynika. Wjeżdża się w drogę jednokierunkową. Widzimy znak przekreślone TAXI - czyli koniec postoju taxi więc każdy parkuje. a kilkanaście metrów dalej jest znak początku TAXi. Teraz pytanie. Jak zobaczyć ten początek miejsc dla TAXi jeżeli jedziemy autem drogą jednokierunkową? To jest kolejny absurd drogowy jak dla mnie.
Avatar
fck / 15 października 2019 o 07:25
+6
niekompetenty urządas Artur Szymczyk jest odpowiedzialny za ten bałagan. niech ten człowiek powie gdzie są te nowe miejsca parkingowe i gdzie tam są knajpy obok, bo przy starym postoju były knajpy, był teatr a przy nowym jest tylko budynek kolegi partyjnego Żuka
Avatar
Gość / 14 października 2019 o 22:19
+4
"zabetonowanie litewskiego zabrało kilkadziesiąt miejsc postojowych spod poczty oraz europy - i nie otrzymaliśmy nic w zamian." - ale co w zamian? Ulice i parkingi zajmują lwią część miasta. Za dużo. Nic w zamian. Po prostu ta część miasta została przeznaczona dla pieszych i to jest dobry ruch. Za dużo jest samochodów. I żadne tu dwa nowe, tu pięć nowych miejsc tego problemu nie rozwiąże. Miejsc potrzeba tysiące, a miejsca na to nie ma. Nawet te naście miejsc z Litewskiego nic nie zmieni. NATOMIAST spraw kiepskiego transportu zbiorowego to jest sprawa do miasta. Urząd musi czuć presję. Gdzie są buspasy na najbardziej zatłoczonych ulicach? Komunikacja zbiorowa MUSI być szybsza od samochodów w korkach. Czemu autobusy jeżdżą stadami? Czemu ubywa połączeń? Czemu przy dworcu PKP autobusy krążą w kółko? Administracja żukowska musi zacząć o tym myśleć. Jedyne co Żuk myśli to wielkie inwestycje. teraz mydli nam oczy stadionem żużlowym. On lubi takie budowy. Myślenie o REALNYCH problemach tego miasta średnio mu idzie.
"zabetonowanie litewskiego zabrało kilkadziesiąt miejsc postojowych spod poczty oraz europy - i nie otrzymaliśmy nic w zamian." - ale co w zamian? Ulice i parkingi zajmują lwią część miasta. Za dużo. Nic w zamian. Po prostu ta część miasta została przeznaczona dla pieszych i to jest dobry ruch. Za dużo jest samochodów. I żadne tu dwa nowe, tu pięć nowych miejsc tego problemu nie rozwiąże. Miejsc potrzeba tysiące, a miejsca na to nie ma. Nawet te naście miejsc z Litewskiego nic nie zmieni. NATOMIAST spraw kiepskiego transportu zbior... rozwiń
Avatar
Gość / 15 października 2019 o 07:00
+3
Równie często parkowali na starym postoju jak i na nowym! Duża część kierowców nie patrzy gdzie staje. Na inwalidzkich miejscach jest spokój bo wymalowane są na niebiesko.
Avatar
HI / 14 października 2019 o 23:43
+3
'Mandaty na Peowiaków sypią się gęsto." ***Może właśnie o to chodziło, a nie o żadne :"(...) to rozwiązanie jest korzystne dla wszystkich stron." :)
Avatar
Gelos / 14 października 2019 o 23:39
+3
Poprzedni postój był o wiele lepszy, chociaż liczył tylko 3 miejsca a obecny 4 i ktoś tu mówi że dzięki te. U uzyskano 2 dodatkowe miejsca parkingowe? Ciekawa matematyka. 3-4=2? Zauwazcie że na Świetoduskiej też postój się przesunął w górę bliżej deptaka, też posypia się mandaty.
Avatar
Karolcia / 14 października 2019 o 20:39
+3
a wystarczyłoby w wyraźny sposób zaznaczyć, że postój jest wyznaczony w nowym miejscu (gdzie przez wiele, wielu lat można było parkować, a ludzie śpiesząc się nie muszą być aż tak uważni kiedy nie stwarzają żadnego zagrożenia). Można też przez pierwszy miesiąc wkładać za wycieraczkę informację zamiast mandatu. Czy panu komendantowi zależy na tym, żeby opinia o jego formacji była tak negatywna? Bo o "złotówach" kablujących na tych co przez nieuwagę zaparkowali opinia jest jednoznaczna.
Avatar
złotówa / 15 października 2019 o 15:52
+2
Zaparkowali przez nieuwagę? Ślepi zasiadają za kierownicą? Postój taksówek jest wyraźnie oznakowany. To samo dzieje się na Świętoduskiej - tam też przestawiono postój i też codziennie widać zaszczękowane auta "ślepych"
Avatar
fd / 15 października 2019 o 08:37
+6
W tamtym miejscu jest dziwne oznakowanie i z tego głównie to wynika. Wjeżdża się w drogę jednokierunkową. Widzimy znak przekreślone TAXI - czyli koniec postoju taxi więc każdy parkuje. a kilkanaście metrów dalej jest znak początku TAXi. Teraz pytanie. Jak zobaczyć ten początek miejsc dla TAXi jeżeli jedziemy autem drogą jednokierunkową? To jest kolejny absurd drogowy jak dla mnie.
Avatar
fert / 15 października 2019 o 08:27
-7
Żuk robi wszystko przeciw ludziom Drożyzna brak miejsc parkingowych tylko korporacje maja się dobrze Deweloperzy TAXI itd. Żuk siedzi w ich kieszeni i robi wszystko pod nich a lublinianie go nie obchodzą Najgorszy prezydent Lublina tylko opłaty wprowadza. Żuk tylko tŻuk robi wszystko przeciw ludziom Drożyzna brak miejsc parkingowych tylko korporacje maja się dobrze Deweloperzy TAXI itd. Żuk siedzi w ich kieszeni i robi wszystko pod nich a lublinianie go nie obchodzą Najgorszy prezydent Lublina tylko opłaty wprowadza. umie mandaty opłaty Straż Miejska powinna być zlikwidowana!!!
Żuk robi wszystko przeciw ludziom Drożyzna brak miejsc parkingowych tylko korporacje maja się dobrze Deweloperzy TAXI itd. Żuk siedzi w ich kieszeni i robi wszystko pod nich a lublinianie go nie obchodzą Najgorszy prezydent Lublina tylko opłaty wprowadza. Żuk tylko tŻuk robi wszystko przeciw ludziom Drożyzna brak miejsc parkingowych tylko korporacje maja się dobrze Deweloperzy TAXI itd. Żuk siedzi w ich kieszeni i robi wszystko pod nich a lublinianie go nie obchodzą Najgorszy prezydent Lublina tylko opłaty wprowadza. umie mandaty opłaty St... rozwiń
Avatar
fck / 15 października 2019 o 07:25
+6
niekompetenty urządas Artur Szymczyk jest odpowiedzialny za ten bałagan. niech ten człowiek powie gdzie są te nowe miejsca parkingowe i gdzie tam są knajpy obok, bo przy starym postoju były knajpy, był teatr a przy nowym jest tylko budynek kolegi partyjnego Żuka
Avatar
Gość / 15 października 2019 o 07:00
+3
Równie często parkowali na starym postoju jak i na nowym! Duża część kierowców nie patrzy gdzie staje. Na inwalidzkich miejscach jest spokój bo wymalowane są na niebiesko.
Avatar
HI / 14 października 2019 o 23:43
+3
'Mandaty na Peowiaków sypią się gęsto." ***Może właśnie o to chodziło, a nie o żadne :"(...) to rozwiązanie jest korzystne dla wszystkich stron." :)
Avatar
Gelos / 14 października 2019 o 23:39
+3
Poprzedni postój był o wiele lepszy, chociaż liczył tylko 3 miejsca a obecny 4 i ktoś tu mówi że dzięki te. U uzyskano 2 dodatkowe miejsca parkingowe? Ciekawa matematyka. 3-4=2? Zauwazcie że na Świetoduskiej też postój się przesunął w górę bliżej deptaka, też posypia się mandaty.
Avatar
Dziwne pierdzielenie / 14 października 2019 o 23:36
0
"Nieco bliżej restauracji" ???? Przeciez wczesniej byl przy najpopularniejszej knajpie w tej okolicy .....
Avatar
KK / 14 października 2019 o 22:38
+9
może i mamy za dużo aut, ale jak wytłumaczyć w takim razie brak miejsc również w weekendy? zabetonowanie litewskiego zabrało kilkadziesiąt miejsc postojowych spod poczty oraz europy - i nie otrzymaliśmy nic w zamian. a do tego takie kurioza jak zakaz parkowania na zielonej... dodajmy do tego fakt, że komunikacja miejska zamiast się rozwijać, jest w zasadzie zwijana - od października na wielu popularnych trasach kursują jakieś pierdzidła, tłok jest niemiłosierny i wiele osób... przesiada się do aut. prezesi MPK i ZTM oraz osoba odpowiedzialna za transport miejski z ramienia ratusza powinni zostać wywiezieni taczkami, bo ich "praca" skutkuje tylko kolejnymi komplikacjami. znamienne, iż nawet studenci z zagranicy zamiast jeździć autobusami, kupują auta...
 Nie moze tylko NAPEWNO MAMY ZA DUZO AUT, kiedyś mozna było w weekend lub wieczorem podziwiac centrum bez samochodów, wierzcie mi to było bardzo przyjemne uczucie i przestrzen i widok miasta tj Krakowskie Przedmieście bez zaparkowanych samochodów , cały chodnik uwolniony, niezniszczony ach ...
 Nie moze tylko NAPEWNO MAMY ZA DUZO AUT, kiedyś mozna było w weekend lub wieczorem podziwiac centrum bez samochodów, wierzcie mi to było bardzo przyjemne uczucie i przestrzen i widok miasta tj Krakowskie Przedmieście bez zaparkowanych samochodów , cały chodnik uwolniony, niezniszczony ach ... rozwiń
Avatar
Gość / 14 października 2019 o 22:19
+4
"zabetonowanie litewskiego zabrało kilkadziesiąt miejsc postojowych spod poczty oraz europy - i nie otrzymaliśmy nic w zamian." - ale co w zamian? Ulice i parkingi zajmują lwią część miasta. Za dużo. Nic w zamian. Po prostu ta część miasta została przeznaczona dla pieszych i to jest dobry ruch. Za dużo jest samochodów. I żadne tu dwa nowe, tu pięć nowych miejsc tego problemu nie rozwiąże. Miejsc potrzeba tysiące, a miejsca na to nie ma. Nawet te naście miejsc z Litewskiego nic nie zmieni. NATOMIAST spraw kiepskiego transportu zbiorowego to jest sprawa do miasta. Urząd musi czuć presję. Gdzie są buspasy na najbardziej zatłoczonych ulicach? Komunikacja zbiorowa MUSI być szybsza od samochodów w korkach. Czemu autobusy jeżdżą stadami? Czemu ubywa połączeń? Czemu przy dworcu PKP autobusy krążą w kółko? Administracja żukowska musi zacząć o tym myśleć. Jedyne co Żuk myśli to wielkie inwestycje. teraz mydli nam oczy stadionem żużlowym. On lubi takie budowy. Myślenie o REALNYCH problemach tego miasta średnio mu idzie.
"zabetonowanie litewskiego zabrało kilkadziesiąt miejsc postojowych spod poczty oraz europy - i nie otrzymaliśmy nic w zamian." - ale co w zamian? Ulice i parkingi zajmują lwią część miasta. Za dużo. Nic w zamian. Po prostu ta część miasta została przeznaczona dla pieszych i to jest dobry ruch. Za dużo jest samochodów. I żadne tu dwa nowe, tu pięć nowych miejsc tego problemu nie rozwiąże. Miejsc potrzeba tysiące, a miejsca na to nie ma. Nawet te naście miejsc z Litewskiego nic nie zmieni. NATOMIAST spraw kiepskiego transportu zbior... rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze 21

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Teatr Andersena świętuje 65 urodziny i zaprasza na ich obchody [program]
16 listopada 2019, 0:00
galeria

Teatr Andersena świętuje 65 urodziny i zaprasza na ich obchody [program] 7 2

Kultura - Centrum świata jest tam, gdzie jest dobry teatr. Lublin jest centrum świata - mówi Krzysztof Rzączyński, dyrektor Teatru Andersena. Teatr właśnie zaprasza na skromne świętowanie, które potrwa od 16 do 30 listopada. W programie spektakle, próby otwarte, film, spotkania, warsztaty, zwiedzanie zakamarków teatru. Organizatorzy zapowiadają, że w trakcie jubileuszu może nawet powstać nowa grupa teatralna

Lublin: Wprowadzą droższe bilety dla osób nie płacących PIT w Lublinie?

Lublin: Wprowadzą droższe bilety dla osób nie płacących PIT w Lublinie? 17 49

Ratusz chce wprowadzić droższe bilety okresowe komunikacji miejskiej dla osób, które nie rozliczają się z podatku PIT w Lublinie. Mają one także stracić prawo do tańszych abonamentów parkingowych typu „M”. Trudniej będzie im również o miejsce dla dziecka w upatrzonym miejskim żłobku, przedszkolu lub podstawówce

Polska - Hiszpania 0:0. Faworytki zatrzymane na Arenie Lublin [zdjęcia]
galeria

Polska - Hiszpania 0:0. Faworytki zatrzymane na Arenie Lublin [zdjęcia] 40 3

Ponad 7,5 tysiąca kibiców oglądało we wtorek na Arenie Lublin mecz eliminacji mistrzostw Europy pomiędzy Polską, a Hiszpanią. Co najważniejsze, piłkarki Miłosza Stępińskiego urwały punkt faworyzowanym rywalkom. Spotkanie zakończyło się bezbramkowym remisem

Miał być gotowy we wrześniu, ale ciągle go nie ma. Kiedy zobaczymy raport odnośnie górek czechowskich?

Miał być gotowy we wrześniu, ale ciągle go nie ma. Kiedy zobaczymy raport odnośnie górek czechowskich? 32 37

Do dziś nie został ujawniony raport naukowców, którzy na zlecenie miasta badali wartość przyrodniczą górek czechowskich. Raport miał odpowiedzieć na pytanie o to jak można wykorzystać górki i nie zniszczyć ich walorów. Analiza miała być gotowa we wrześniu, termin przesunięto na 31 października, ale do dzisiaj miasto nie jest w stanie jej pokazać.

Środa pogodna tylko na południowym-wschodzie. Nad resztą kraju opady deszczu
film

Środa pogodna tylko na południowym-wschodzie. Nad resztą kraju opady deszczu 0 0

Środa na Lubelszczyźnie i Podkarpaciu zapowiada się na ogół pogodnie.

Świdnik: Urząd szuka najemców. Chcą wynająć trzy lokale

Świdnik: Urząd szuka najemców. Chcą wynająć trzy lokale 0 2

Do wynajęcia są trzy lokalne użytkowe na terenie kompleksu sportowo-rekreacyjnego.

Hrubieszów: Zabytkowy budynek przy ul. 3 maja czeka remont. Zmieni również swoje zastosowanie

Hrubieszów: Zabytkowy budynek przy ul. 3 maja czeka remont. Zmieni również swoje zastosowanie 2 1

Będzie nadal przypominał o urodzie schyłkowej secesji, ale wszystko inne się zmieni. Zabytkowy budynek stanie się miejscem, które mieszkańcy będą chętnie odwiedzać. W ciągu najbliższych dni wykonawca wchodzi na plac budowy

Tomasz Grodzki marszałkiem Senatu
film

Tomasz Grodzki marszałkiem Senatu 3 25

Profesor Tomasz Grodzki z Koalicji Obywatelskiej został wybrany marszałkiem Senatu X kadencji. Poparło go 51 senatorów. Na Stanisława Karczewskiego z PiS zagłosowało 48 senatorów. Wynik głosowania odczytała marszałek senior Senatu Barbara Borys-Damięcka.

"Cichuteńko pośród nocy" - ZPiT im. W. Kaniorowej wystąpi w Filharmonii
6 stycznia 2020, 11:00

"Cichuteńko pośród nocy" - ZPiT im. W. Kaniorowej wystąpi w Filharmonii 0 0

Już 6 stycznia o godz. 11 oraz 7 stycznia o godz. 9 i 11 na scenie Filharmonii Lubelskiej (ul. Curie-Skłodowskiej 5) zaprezentowane zostanie niezwykłe widowisko świąteczne w wykonaniu Zespołu Pieśni i Tańca "Lublin" im. Wandy Kaniorowej.

Na pociągi z Puław do Lublina poczekamy jeszcze miesiąc

Na pociągi z Puław do Lublina poczekamy jeszcze miesiąc 18 17

Do 15 grudnia poczekamy na wznowienie ruchu pociągów pasażerskich między Lublinem a Puławami. Taką datę podała dziś wieczorem spółka PKP Polskie Linie Kolejowe, zarządzająca siecią torów.

Dlaczego nie warto grabić liści? Uniwersytet Przyrodniczy chce pomóc jeżom i owadom

Dlaczego nie warto grabić liści? Uniwersytet Przyrodniczy chce pomóc jeżom i owadom 417 5

Lublin, dzięki Uniwersytetowi Przyrodniczemu dołączył do miast, które propagują zostawianie liści na trawnikach. Chodzi o stworzenie szansy na przezimowanie owadom a przede wszystkim jeżom

Ryszard Terlecki nowym przewodniczącym klubu PiS
film

Ryszard Terlecki nowym przewodniczącym klubu PiS 0 6

Na pierwszym w dziewiątej kadencji Sejmu zebraniu klubu parlamentarnego Prawa i Sprawiedliwości na przewodniczącego wybrano Ryszarda Terleckiego. Jak poinformował świeżo upieczony przewodniczący, otrzymał tylko sześć głosów przeciw i cztery wstrzymujące się.

Karuzela stanowisk w CSK. Lubelska instytucja ma nowych wicedyrektorów

Karuzela stanowisk w CSK. Lubelska instytucja ma nowych wicedyrektorów 9 23

Ruchów kadrowych w lubelskim Centrum Spotkania Kultur ciąg dalszy. Największa marszałkowska instytucja kultury ma nowego wicedyrektora.

Tomasz Brzyski pożegna się z Motorem?

Tomasz Brzyski pożegna się z Motorem? 0 13

Kapitan żółto-biało-niebieskich do końca rundy został odsunięty od drużyny. – Między sztabem szkoleniowym, a panem Tomaszem Brzyskim nie było chemii – wyjaśnia powody decyzji prezes klubu Paweł Majka

Spektakl "Siedem grzechów" na rzecz Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego
20 listopada 2019, 19:00

Spektakl "Siedem grzechów" na rzecz Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego 0 0

"Siedem grzechów" to tytuł spektaklu realizowanego w ramach charytatywnego cyklu "Znani a nieznani", w którym wystąpią znani lublinianie. Przedstawienie zobaczymy 20 i 21 listopada o godz. 19 w Centrum Spotkania Kultur (plac Teatralny 1) oraz 24 listopada o godz. 18 w Collegium Maius UM (ul. Jaczewskiego 4). Środki z pokazów spektaklu zostaną przekazane na zakup sprzętu dla Szpitala Dziecięcego w Lublinie.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!

Najczęściej czytane

Dzisiaj · Tydzień · Wideo · Premium

Uwaga czytelniku!

Informujemy, że w dniu 25 maja 2018 r. na terenie całej Unii Europejskiej, w tym także w Polsce, wejdzie w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. W związku z tym chcielibyśmy Ci przekazać kilka informacji na temat zasad przetwarzania Twoich danych osobowych przez administratora portalu www.dziennikwschodni.pl – spółkę Corner Media sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie.

Bardzo prosimy, zapoznaj się z tymi informacjami uważnie, są to bowiem sprawy bardzo istotne. Jeśli jesteś osobą małoletnią poniżej 16. roku życia, koniecznie przekaż tą wiadomość swoim opiekunom, którzy następnie powinni wytłumaczyć Ci, o co w niej chodzi i dlaczego się do Ciebie zwracamy.

Czym jest RODO?

RODO to potoczna nazwa Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE. W Polsce będzie ono obowiązywało od 25 maja 2018 r. Akt ten wprowadza nowy standard ochrony danych osobowych, nakładając na podmioty przetwarzające te dane (administratorów danych) szereg obowiązków, w tym obowiązek poinformowania Ciebie o sposobie przetwarzania Twoich danych, celach w jakich Twoje dane są przetwarzane oraz o uprawnieniach przysługujących Ci w związku z przetwarzaniem danych osobowych przez administratora danych.

Administrator danych

Administratorem Twoich danych osobowych jest Corner Media Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Lublinie, ul. Krakowskie Przedmieście 54, 20-002 Lublin, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego przez Sąd Rejonowy Lublin – Wschód z siedzibą w Świdniku, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego, za numerem KRS 0000507517, NIP 7123286919, kapitał zakładowy – 50.000,00. PLN

Możesz się z nami skontaktować zarówno pod adresem:
Corner Media Spółka z o.o.
ul. Krakowskie Przedmieście 54
20-002 Lublinie

jak i mailowo: online@dziennikwschodni.pl

oraz telefonicznie: 81 46-26-800

Rodzaj przetwarzanych danych osobowych

Przetwarzamy dane osobowe podane przez Ciebie podczas procesu rejestracji konta na portalu www.dziennikwschodni.pl, a także dane, które są zbierane podczas korzystania przez Ciebie z tego portalu. Chodzi o dane zbierane i zapisywane w plikach cookies. Więcej na temat plików cookies przeczytasz w naszej polityce prywatności.

Pamiętaj, rejestracja konta na portalu www.dziennikwschodni.pl nie jest obowiązkowa. Nie masz także obowiązku podawania nam swoich prawdziwych danych podczas procesu rejestracji, jak również nie musisz podawać nam wszystkich danych, o które pytamy. Może się jednak zdarzyć tak, że nie posiadając Twoich wszystkich danych albo nie posiadając Twoich prawdziwych danych, nie będziemy w stanie świadczyć Ci wszystkich usług, które oferujemy oraz wywiązać się z wszystkich obowiązków określonych w regulaminie portalu dziennikwschodni.pl (np. zapewnić Ci odpowiedniego bezpieczeństwa w zakresie odzyskania danych dostępowych do konta).

Cel przetwarzania danych osobowych

Głównym celem przetwarzania przez nas Twoich danych jest zapewnienie Ci pełnej funkcjonalności działania serwisu dziennikwschodni.pl, dostępu do usług świadczonych przez nas w ramach tego serwisu, zapewniania Ci bezpieczeństwa podczas korzystania z serwisu (np. w przypadku prób nadużyć) oraz wywiązanie się przez nas z obowiązków umownych wynikających z regulaminu portalu Dziennikwschodni.pl.

Dodatkowy cel przetwarzania danych osobowych to tzw. marketing własny, tj. przetwarzanie danych wyłącznie na nasze wewnętrzne potrzeby w celach analitycznych, badawczych, statystycznych, w szczególności poprzez dążenie do jak najpełniejszego dostosowania treści wyświetlanych na naszych stronach do Twoich preferencji i zainteresowań.

Ponadto, o ile wyrazisz na to zgodę, będziemy mogli przetwarzać Twoje dane osobowe w celach marketingowych (marketing zewnętrzny), w tym przekazywać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym – agencjom reklamowym i naszym partnerom handlowym. Pamiętaj, że zgoda na przetwarzanie Twoich danych w celach marketingowych jest całkowicie dobrowolna i możesz ją w każdej chwili wycofać.

Pamiętaj także, że jeżeli jesteś osobą małoletnią, która nie ukończyła 16. roku życia, przesyłanie informacji w celach marketingowych może nastąpić wyłącznie po wyrażeniu zgody przez Twojego rodzica lub opiekuna.

Podstawy prawne przetwarzania danych

Twoje dane osobowe mogą być przetwarzane wyłącznie zgodnie z określonymi w obecnie obowiązujących przepisach podstawami prawnymi. W zależności od celu przetwarzania danych możemy wyróżnić trzy główne podstawy prawne przetwarzania danych.

Pierwszą podstawą przetwarzania danych jest niezbędność do wykonania umów o świadczenie usług. Mamy z nią do czynienia wtedy, gdy przetwarzanie danych jest niezbędne w celu zapewnienia Ci sprawnego, bezpiecznego korzystania z naszego serwisu wraz z jego wszystkimi funkcjonalnościami. Umowy o świadczenie usług to regulaminy, w tym regulamin portalu dziennikwschodni.pl, który akceptujesz decydując się na korzystanie z naszego serwisu.

Drugą podstawą przetwarzania danych jest uzasadniony interes administratora danych. Mamy z nim do czynienia w przypadku prowadzenia pomiarów statystycznych oraz działań z zakresu marketingu własnego przez administratora danych.

Wreszcie, trzecią przesłanką przetwarzania danych jest Twoja dobrowolna i świadoma zgoda. Na jej podstawie Twoje dane mogą być wykorzystywane w celach marketingowych, a także w celu profilowania.

Pamiętaj, zgody udzielasz w pełni dobrowolnie. Masz także prawo do cofnięcia udzielonej zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych w dowolnym momencie. Wycofanie zgody nie będzie miało jednak wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem.

Podmioty, którym możemy przekazywać dane

Co do zasady Twoje dane osobowe będą przez nas wykorzystywane wyłącznie na nasz własny użytek.

W pewnych sytuacjach możemy jednak przekazać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym: – naszym partnerom handlowym, podwykonawcom oferowanych przez nas usług, agencjom marketingowym.

Dodatkowo, w przypadkach ściśle określonych w przepisach prawa, będziemy zobligowani przekazać Twoje dane podmiotom uprawnionym do ich uzyskania na podstawie obecnie obowiązujących przepisów prawa (np. policji czy prokuraturze), pod warunkiem oczywiście, iż wystąpią do nas z takim żądaniem, powołując się na określoną podstawę prawną.

Okres przechowywania danych

Twoje dane osobowe będą przechowywane tak długo, jak będzie to niezbędne do zapewnienia Ci dostępu do usług oferowanych przez serwis www.dziennikwchodni.pl Oczywiście, możesz w każdym czasie złożyć wniosek o zaprzestanie przetwarzania swoich danych osobowych, ich zmianę lub usunięcie.

Informacje o prawach przysługujących osobie, której dane dotyczą

Musisz wiedzieć, że niezależnie od tego, na jakiej podstawie przetwarzamy Twoje dane, masz zawsze prawo dostępu do nich oraz ich poprawiania. Możesz również w każdym momencie żądać ich usunięcia lub cofnąć albo ograniczyć wcześniej udzieloną zgodę na przetwarzanie danych osobowych, przy czym wycofanie danej zgody nie wpływa na administratora danych do przetwarzania danych w celu określonym w danej zgodzie do chwili jej wycofania.

Masz również prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych osobowych.

Możesz też zażądać od administratora danych osobowych przeniesienia Twoich danych lub uzyskania kopii Twoich danych, z tym jednak zastrzeżeniem, że prawo to nie może wpływać niekorzystnie na prawa i wolności innych osób. Administrator danych będzie realizował Twoje żądania w zakresie posiadanych możliwości technicznych.

Informacje o prawie do wniesienia skargi

Organem nadzorczym nad administratorem danych osobowych jest Generalny Inspektor Danych Osobowych, do którego masz prawo wnieść skargę za każdym razem, gdy Twoje dane będą przetwarzane w sposób w Twojej ocenie nieprawidłowy.

Informacje o tym, czy podanie danych jest wymogiem ustawowym lub umownym, czy jesteś zobowiązany do ich podania

Nie jesteś zobowiązany do podawania nam swoich danych osobowych ani wyrażania zgody na ich przetwarzanie, z tym jednak zastrzeżeniem, że ich podanie może okazać się niezbędne dla korzystania z określonych funkcjonalności serwisu.

Jest także możliwe, że jeśli nie wyrazisz zgody na przetwarzanie danych osobowych lub cofniesz wcześniej udzieloną zgodę, nie będziemy mogli zapewnić Ci dostępu do niektórych oferowanych przez nas usług, przy czym zawsze w takim wypadku zostaniesz o tym poinformowany.

Informacje o profilowaniu

Czym jest profilowanie? To zbieranie wszelkich informacji, które pozwalają bezpośrednio lub pośrednio zidentyfikować osobę, która jest poddawana profilowaniu. Profilowanie odbywa się najczęściej przy użyciu systemów informatycznych, w sposób zautomatyzowany, za pomocą specjalnych algorytmów uwzględniających określone wcześniej kryteria. Wyniki profilowania mogą być wykorzystywane m.in. do celów marketingowych, np. w celu spersonalizowania reklamy kierowanej do danego użytkownika lub przygotowania oferty uwzględniającej jego potrzeby lub preferencje.

Oświadczamy, że na chwilę obecną nie profilujemy Twoich danych. Jeśli jednak zaczniemy, zostaniesz o tym uprzednio poinformowany i będziesz miał prawo nie wyrazić na to zgody.

Bardzo prosimy o uważne zapoznanie się z powyższymi informacjami. Gdy już to zrobisz, kliknij przycisk Zapoznałem się z informacją. Przejdź do serwisu.

Rozumiem

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.