Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

6 stycznia 2021 r.
18:31

Zastępca prezydenta obiecywał, że stara lipa z Lipowej zostanie. Już jej nie ma, a kolejne drzewa też znikną

Autor: Zdjęcie autora Dominik Smaga
13 57 A A
Pozostałość po Lipie przy Lipowej
Pozostałość po Lipie przy Lipowej (fot. Maciej Kaczanowski)

Trzy drzewa zniknęły we wtorek z przebudowywanej ul. Lipowej, kolejne dwa będą stąd wywiezione w najbliższych dniach. Jedną z lip wycięto, mimo składanych latem zapewnień, że nie będzie już tutaj żadnych wycinek. Cztery inne lipy mają rosnąć na miejskiej działce sąsiadującej z Dworkiem Grafa.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Pod topór trafiła spora lipa rosnąca tuż obok przejścia dla pieszych w rejonie ul. Sztajna i Rowerowej. Właśnie o niej mówił w czerwcu zastępca prezydenta miasta, zaledwie chwilę po tym, jak zapewnił, że na Lipowej nie będzie już żadnych wycinek. Przyznał wtedy, że akurat tę lipę należałoby wyciąć „ze względu na bezpieczeństwo ruchu”.

Latem Ratusz twierdził, że można ocalić lipę rezygnując z budowy tzw. azylu, czyli wysepki na środku przejścia dla pieszych. Teraz uznał, że to niemożliwe.

– Po takiej zmianie dokumentacji skrzyżowanie nie spełniałoby warunków technicznych określonych w rozporządzeniu ministra transportu i gospodarki wodnej i nie uzyskałoby zgody instytucji organizacji ruchu – stwierdza Justyna Góźdź z biura prasowego Ratusza. – Pozostawienie azylu na środku jezdni wiąże się z poszerzeniem ul. Lipowej. Konieczna jest więc realizacja inwestycji zgodnie z pierwotną dokumentacją, co niestety skutkuje usunięciem drzewa.

Zobacz: Wycięte drzewo przy ulicy Lipowej

Lipa została usunięta we wtorkowy poranek. Ratusz zapewnia, że po lewej stronie ulicy (jadąc od Al. Racławickich) jeszcze przed ul. Sztajna ma być posadzonych dwanaście nowych drzew. – Pierwotny projekt przewidywał nasadzenie tylko cztery – przypomina Góźdź.

Również we wtorek z Lipowej znikły dwa drzewa ze szpaleru przed Plazą. Przesadzono je na Tatary, w okolice Dworku Grafa, to samo czeka dwie inne. W ich miejscu ma powstać dodatkowy pas ruchu dla samochodów skręcających w prawo w ul. Ofiar Katynia. – Prace związane z przesadzaniem pozostałych dwóch drzew będą kontynuowane w najbliższych dniach, przy bardziej sprzyjających warunkach pogodowych.

We wtorek wycięte zostało też jedno z drzew rosnących przy przebudowywanych Al. Racławickich. Również w jego przypadku, jak przekonuje Ratusz, taki zabieg okazał się nieunikniony. – Tym samym spośród ponad 450 drzew rosnących przy Alejach Racławickich i ul. Lipowej, zostaje wyciętych ostatecznie 8, a nie 6, jak pierwotnie zakładaliśmy – informuje Artur Szymczyk, zastępca prezydenta Lublina.

Skomentuj i udostępnij na Facebooku
e-Wydanie

Komentarze 57

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
rejestracjaLU / 6 stycznia 2021 r. o 19:24
+57
A ile drzew zniknęło z działki przy Kwarcowej na Węglinku gdzie właściciel Dziennika Wschodniego postawił kompleks apartamentowców? Śmiało pochwalcie się archiwalnymi zdjęciami i napiszcie ile dokładnie drzew poszło pod topór? Chyba wypadałoby, skoro potraficie zrobić operę mydlaną z powodu wycięcia przez miasto dwóch drzew. Nie cierpię obłudy a po raz kolejny z tym mi się niestety kojarzy wasza dziennikarska działalność.
Avatar
Niemamloginu / 6 stycznia 2021 r. o 19:17
+50
Problem jest tego typu, że ratusz ani nic nie obiecywał, ani nie zapewniał co po raz kolejny próbuje namiętnie zasugerować, jak zwykle "rzetelny" i "obiektywny", D.Smaga. Od samego początku była mowa o tym, że drzewo ocaleje ale pod warunkiem, że da się zmienić projekt. Jak widać się nie dało i wysepka przy tej ilości pasów musi być, żeby projekt był zgodny z przepisami.
Avatar
Zgredek Edek / 6 stycznia 2021 r. o 19:26
+48
Artykuł bzdurny i tendencyjny, jazgot develo trolli jeszcze bardziej. Naturą starych drzew jest to, że pruchnieją i stwarzają zagrożenie. Więc się je usuwa i nasadza nowe. Taka kolej rzeczy. I o co ten płacz nad rozlanym mlekiem???? Monisiu, okna już umyłaś?
Avatar
Janusz_Paliwas / 6 stycznia 2021 r. o 18:53
+47
Widocznie jest taka koniecznosc.
Avatar
Janusz_Paliwas / 6 stycznia 2021 r. o 19:22
+44
Teraz czas z ul. Lipowej zrobić ul. Betonową. Taki sam koszmarek jak pl.Litewski.
 A mnie bardziej rażą wykarczowane lasy niż betonowy plac w centrum miasta, którego sama nazwa - plac, oznacza że nie ma miejsca tam dla drzew.
Avatar
___K___ / 6 stycznia 2021 r. o 20:03
+32
O ile mnie pamięć nie myli, to jakoś parę dni temu był już tekst na ten temat. Za mało było komentarzy, odsłon, czy trzeba zarabiać na wierszówkę? Ta walka o każde drzewo graniczy z manią prześladowczą. To jest miasto, a nie las, więc nie ma co rozdzierać szat. Chyba, że chce się zrobić dobrze temu proPiSiemu trollowi, który zawsze wyczuwa te teksty i wali bzdury o jakiejś mafii deweloperów przy okazji obrażając innych użytkowników forum. A zgłaszanie jego wpisów do moderatora dziwnym trafem nic nie daje...
Avatar
ploter / 6 stycznia 2021 r. o 22:28
+23
Artykuł w sumie nie wnoszący nic nowego do sprawy - kalka poprzedniego, bezczelnie odgrzany kotlet. Clickbait nastawiony na to, że naiwnych czytelników przyciągnie tajemniczo brzmiący zwrot "kolejne drzewa też znikną". Przecież nikt normalny nie pomyśli, że w tym wypadku chodzi jedynie o cztery lipy do przesadzenia i kliknie sądząc, że chodzi o jeszcze inne drzewa.
Avatar
uwaga_na_trole_z_pis / 6 stycznia 2021 r. o 22:35
+22
Artykuł w sumie nie wnoszący nic nowego do sprawy - kalka poprzedniego, bezczelnie odgrzany kotlet. Clickbait nastawiony na to, że naiwnych czytelników przyciągnie tajemniczo brzmiący zwrot "kolejne drzewa też znikną". Przecież nikt normalny nie pomyśli, że w tym wypadku chodzi jedynie o cztery lipy do przesadzenia i kliknie sądząc, że chodzi o jeszcze inne drzewa.
  A przy okazji wymarzony temat i pole do popisu dla propagandowych płatnych trolli pisowskich pokroju Monisi, wujek_samo_zlo albo hist które żyją z hurtowego dodawania komentarzy pod artykułami na DW.
  A przy okazji wymarzony temat i pole do popisu dla propagandowych płatnych trolli pisowskich pokroju Monisi, wujek_samo_zlo albo hist które żyją z hurtowego dodawania komentarzy pod artykułami na DW. rozwiń
Avatar
Pablito189 / 6 stycznia 2021 r. o 22:41
+21
Funkcja zastępcy powoduje, że on tylko wypełnia powierzone mu obowiązki, co sprawia, że pełną odpowiedzialność nadal ponosi ten, który upoważnia do podejmowania czynności i decyzji w jego imieniu.
 A co powoduje funkcja pieniacza i trolla internetowego którą pełnisz na tym forum od dawna?
Avatar
Zgredek Edek / 6 stycznia 2021 r. o 19:43
+21
widocznie była taka dewelo-konieczność
I rozdwojenie jaźni, nadawanie do samego siebie - to też konieczność? Który to psychiatra tak orzekł?
Avatar
PISFAN / 8 stycznia 2021 r. o 12:10
+2
Oj tam oj tam nie pierwszy to raz miasto coś tam obiecywało i nie dotrzymało słowa więc ja osobiście się nie dziwię I dlatego też gdy czytam że nasi kochani Włodarze coś nam obiecują traktuję to z przymrużeniem oka żeby być mile zaskoczony jak dotrzymają słowa a to czasami się naprawdę zdarza
Avatar
Zgredek Edek / 8 stycznia 2021 r. o 02:23
+3
Zapomniał wół, jak cielęciem był? Teraz za pouczanie się bierze? Sam jesteś żywym przykładem trollowania bez sensu, perfidii, złośliwości, pomówień, wyzwisk, obelg, chamstwa. Jak Ty - to OK, jak Ciebie - to be. Moralność Kalego, mówi Ci to coś? Zacznij od siebie. Znów wodolej przylazł - i się bardzo stara - żeby dalej brodzić - w absurdu oparach. Znów wodolej przylazł - brednie w kółko płodzi - chociaż w tym absurdzie - po kolana brodzi. I myśli że kogoś - na te brednie "kupi" - więc odpowiem krótko - jak był, tak jest głupi. Niech mi nic nie życzy - nie spina na próżno - i leczy na nogi - na głowę za późno. Znów wodolej przylazł - z gnoju kupa wieprza -jak nie ma co robić - do mnie się przy.... Ciągle chce mnie ugryźć - to z prawa, to z lewa - a ja małe psiny - zwyczajnie olewam. Nie, nie będziesz pisał - co Ci się podoba - w środku kupa śmiecia - choć z wierzchu ozdoba. Nie będziesz bazgrolił - nikogo wyzywał - nie znasz się, nic nie wiesz - to się nie odzywaj
Zapomniał wół, jak cielęciem był? Teraz za pouczanie się bierze? Sam jesteś żywym przykładem trollowania bez sensu, perfidii, złośliwości, pomówień, wyzwisk, obelg, chamstwa. Jak Ty - to OK, jak Ciebie - to be. Moralność Kalego, mówi Ci to coś? Zacznij od siebie. Znów wodolej przylazł - i się bardzo stara - żeby dalej brodzić - w absurdu oparach. Znów wodolej przylazł - brednie w kółko płodzi - chociaż w tym absurdzie - po kolana brodzi. I myśli że kogoś - na te brednie "kupi" - więc odpowiem krótko - jak był, tak jest głupi. Ni... rozwiń
Avatar
-felipe_96. / 8 stycznia 2021 r. o 02:22
-4
Tak poczytałem sobie te wszystkie komentarze tutaj, i tych z jednej strony politycznej i tych z innej i stwierdzam, że jak to tak ma wyglądać, te fora interenowe na Dzienniku Wschodnim to może w ogóle byłoby lepiej gdyby całkowicie możliwość komentowania byłaby zablokowana?( ale to cenzura, to jest głupie, nie popierałbym tego) albo wprowadzić rozwiązanie, że jeżeli to wszystko wymyka się spod kontroli to moderator/administrator wprowadza opcję "TEMAT ZAMKNIĘTY" i jest spokój - jedne i drugie strony nie atakują się). To byłoby dobre, poza tym w dalszym ciągu do rozważenia jest możliwość zniesienia możliwości oceniania komentarzy( nie byłoby plusów i minusów by nie dokarmiać trolli zatrudnionych do propagandowego stawiania plusów i minusów, by siać manipulację). Jak Dziennik Wschodni ucywilizuje i okiełzna komentarzowy chaos jaki się dzieje w bardziej zapalnych tematach to chwała będzie mu za to - wszystko po to by zniechęcić trolli( nie ważne kto z jakiej strony atakuje) lubujących się często w komentarzach złośliwych, aroganckich i cyfrowych bojówkarzy( w zależności jaki front polityczny powieje lecą łapki w górę albo łapki w dół). Dzienniku Wschodni apeluję - nowy rok się zaczął, zmienicie trochę reguły możliwości dodawania komentarzy. Dałoby się zrobić tak, że i wilk byłby syty i owca cała, hejterzy, trolle, cyfrowi bojówkarze mieliby utrudnione zadanie i zostali trochę zniechęceni do (nad)aktywności a normalni użytkownicy nie byliby dzięki temu dłużej nękani - słowem nikt nikomu nie wchodziłby w paradę. Także sugestie są takie: 1. Administratorzy/moderatorzy - częściej korzystajcie z opcji "TEMAT ZAMKNIĘTY" kiedy dyskusje odbiegają rażąco od tematu i niekiedy nie są z nim absolutnie związane, a powodują poirytowanie użytkowników. 2. Zniesienie możliwości stawiania zarówno plusów jak i minusów - to uniemożliwi cyfrowym bojówkarzom sianie propagandy i manipulacji poprzez łapki w dół albo w górę ALBO( to lepsze, mniej krzywdzące rozwiązanie) - umożliwić stawianie plusów i minusów jedynie użytkownikom zarejestrowanym, obcy nie będą mieć wstępu, by dokonywać manipulacji ocenianiem. 3. Nie da się walczyć z trollami i hejterami ale jest na nich sposób - Dziennik Wschodni powinien wysyłać alerty użytkownikom( choćby na ich skrzynki pocztowe), w kwestii łamania regulaminu - 2 ostrzeżenia( dwie żółte kartki) - jak ktoś przeciągnie strunę to zostanie czasowo wyłączony z możliwości dodawania komentarzy - tylko w ten sposób wyeliminować będzie można wiele toksycznych, szkodliwych działań, często chamskich i aroganckich, zwyczajnie irytujących i złośliwych. Dzięki temu możliwość komentowania stanie się dla każdego przyjemna bez względu na poglądy polityczne - nikt nie będzie atakowany( a przynajmniej nie za bardzo i nie często), a opinie w komentarzach będą ucywilizowane.
Tak poczytałem sobie te wszystkie komentarze tutaj, i tych z jednej strony politycznej i tych z innej i stwierdzam, że jak to tak ma wyglądać, te fora interenowe na Dzienniku Wschodnim to może w ogóle byłoby lepiej gdyby całkowicie możliwość komentowania byłaby zablokowana?( ale to cenzura, to jest głupie, nie popierałbym tego) albo wprowadzić rozwiązanie, że jeżeli to wszystko wymyka się spod kontroli to moderator/administrator wprowadza opcję "TEMAT ZAMKNIĘTY" i jest spokój - jedne i drugie strony nie atakują się). To byłoby dobr... rozwiń
Avatar
Zgredek Edek / 8 stycznia 2021 r. o 02:19
+4
Zapomniał wół, jak cielęciem był? Teraz za pouczanie się bierze? Sam jesteś żywym przykładem trollowania bez sensu, perfidii, złośliwości, pomówień, wyzwisk, obelg, chamstwa. Jak Ty - to OK, jak Ciebie - to be. Moralność Kalego, mówi Ci to coś? Zacznij od siebie. Znów wodolej przylazł - i się bardzo stara - żeby dalej brodzić - w absurdu oparach. Znów wodolej przylazł - brednie w kółko płodzi - chociaż w tym absurdzie - po kolana brodzi. I myśli że kogoś - na te brednie "kupi" - więc odpowiem krótko - jak był, tak jest głupi. Niech mi nic nie życzy - nie spina na próżno - i leczy na nogi - na głowę za późno. Znów wodolej przylazł - z gnoju kupa wieprza -jak nie ma co robić - do mnie się przy.... Ciągle chce mnie ugryźć - to z prawa, to z lewa - a ja małe psiny - zwyczajnie olewam. Nie, nie będziesz pisał - co Ci się podoba - w środku kupa śmiecia - choć z wierzchu ozdoba. Nie będziesz bazgrolił - nikogo wyzywał - nie znasz się, nic nie wiesz - to się nie odzywaj
Zapomniał wół, jak cielęciem był? Teraz za pouczanie się bierze? Sam jesteś żywym przykładem trollowania bez sensu, perfidii, złośliwości, pomówień, wyzwisk, obelg, chamstwa. Jak Ty - to OK, jak Ciebie - to be. Moralność Kalego, mówi Ci to coś? Zacznij od siebie. Znów wodolej przylazł - i się bardzo stara - żeby dalej brodzić - w absurdu oparach. Znów wodolej przylazł - brednie w kółko płodzi - chociaż w tym absurdzie - po kolana brodzi. I myśli że kogoś - na te brednie "kupi" - więc odpowiem krótko - jak był, tak jest głupi. Ni... rozwiń
Avatar
-felipe_96. / 8 stycznia 2021 r. o 01:59
-5
@ Zgredek Edek: "Zapomniał wół, jak cielęciem był? Teraz za pouczanie się bierze? Sam jesteś żywym przykładem trollowania bez sensu, perfidii, złośliwości, pomówień, wyzwisk, obelg, chamstwa. Jak Ty - to OK, jak Ciebie - to be. Moralność Kalego, mówi Ci to coś? Zacznij od siebie." - Poczytaj wszystkie swoje wpisy i się zastanów nad samym sobą, nic mi nie mów o trollowaniu bez sensu, perfidii, złośliwości, pomówieniach, wyzwiskach, obelgach, chamstwie - to wszystko wręcz promieniuje z twoich wypowiedzi, nie masz żadnych zasad jako człowiek( zapewne, żeś anarchista), w gruncie rzeczy jesteś osobą małą, zawistną, zakompleksioną i zwyczajnie podłą, ty nie umiesz nawet przepraszać bo tego słowa nie znasz i nie chcesz znać, hipokryzję i zakłamanie masz na poziomie eksperckim opanowaną. Tobie nawet pouczenia nie pomogą, bo nie będziesz chciał nawet ich słuchać. Nie mam pojęcia czy ty jesteś wół czy ciele, ale obstawiałbym to drugie raczej, bo ta "dojrzałość" wypowiedzi doskonale oddaje twój charakter, a w zasadzie charakterek. Posiadasz niebywałe predyspozycje ku temu by wprawiać użytkowników o słabych nerwach i psychice w myśli depresyjne i samobójcze, jesteś kawał szubrawca, bydlaka, chama i prostaka, zwyczajnie łotra. Jesteś złośliwy tylko dlatego, że prawdopodobnie nic w życiu nie osiągnąłeś i żeby się "dowartościować" i "odegrać" używasz sieci, bo nie wyszło ci pewnie i w karierze i w życiu uczuciowym i pewnie jesteś porażką po całości ale za żadne skarby tego nie przyznasz bo cię na to nie stać. Dzielisz, zatruwasz i wyniszczasz innych i doskonale wiesz co robisz i czerpiesz siłę z energii zła, zawiści, nienawiści i podłości, cwaniactwa i wyrachowania. Pozostałe fragmenty zdań można by wykorzystać dokładnie przeciwko tobie, na twoją niekorzyść ale znaj moją łaskę - nie zrobię tego. Jeżeli tacy ludzie-wyborcy jak ty są na Lewicy na porządku dziennym( a przepraszam ___K___ i Komentator, byli dojrzali bardziej, reprezentowali inny styl - ty nawet stylu nie masz, tamci są starszyzną lewicową, z nimi jest trochę inaczej, mają dystans i potrafią odpuszczać) to nic dziwnego, że ona nigdy nie dojdzie do władzy, bo nie ma prawa zwyczajnie, z takimi wyborcami jak ty, to strach pomyśleć co by ten kraj spotkało. Z czystym sumieniem takich użytkowników jak ty można nazwać mentalnymi terrorystami, im się wydaje, że dużo znaczą i dzielnie walczą, a słoma z butów wystaje, to że jesteś antifiarzem i anarchistą to wiem, ciekawe tylko czy ty z Wiosny czy z Razem? Bo SLD nie ma takiej palikociarni w swoich szeregach, spadkobierców Twojego Ruchu Palikota, myślę, że wnioski z 2015 roku wyciągnęło, a jak nie, to cóż... będzie powtórka z rozrywki.
@ Zgredek Edek: "Zapomniał wół, jak cielęciem był? Teraz za pouczanie się bierze? Sam jesteś żywym przykładem trollowania bez sensu, perfidii, złośliwości, pomówień, wyzwisk, obelg, chamstwa. Jak Ty - to OK, jak Ciebie - to be. Moralność Kalego, mówi Ci to coś? Zacznij od siebie." - Poczytaj wszystkie swoje wpisy i się zastanów nad samym sobą, nic mi nie mów o trollowaniu bez sensu, perfidii, złośliwości, pomówieniach, wyzwiskach, obelgach, chamstwie - to wszystko wręcz promieniuje z twoich wypowiedzi, nie masz żadnych zasad jako c... rozwiń
Avatar
Zgredek Edek / 8 stycznia 2021 r. o 01:11
+4
w kwestii łamania regulaminu - 2 ostrzeżenia( dwie żółte kartki) - jak ktoś przeciągnie strunę to zostanie czasowo wyłączony z możliwości dodawania komentarzy - tylko w ten sposób wyeliminować będzie można wiele toksycznych, szkodliwych działań, często chamskich i aroganckich, zwyczajnie irytujących i złośliwych
Zapomniał wół, jak cielęciem był? Teraz za pouczanie się bierze? Sam jesteś żywym przykładem trollowania bez sensu, perfidii, złośliwości, pomówień, wyzwisk, obelg, chamstwa. Jak Ty - to OK, jak Ciebie - to be. Moralność Kalego, mówi Ci to coś? Zacznij od siebie. Znów wodolej przylazł - i się bardzo stara - żeby dalej brodzić - w absurdu oparach. Znów wodolej przylazł - brednie w kółko płodzi - chociaż w tym absurdzie - po kolana brodzi. I myśli że kogoś - na te brednie "kupi" - więc odpowiem krótko - jak był, tak jest głupi. Niech mi nic nie życzy - nie spina na próżno - i leczy na nogi - na głowę za późno. Znów wodolej przylazł - z gnoju kupa wieprza -jak nie ma co robić - do mnie się przy.... Ciągle chce mnie ugryźć - to z prawa, to z lewa - a ja małe psiny - zwyczajnie olewam. Nie, nie będziesz pisał - co Ci się podoba - w środku kupa śmiecia - choć z wierzchu ozdoba. Nie będziesz bazgrolił - nikogo wyzywał - nie znasz się, nic nie wiesz - to się nie odzywaj
Zapomniał wół, jak cielęciem był? Teraz za pouczanie się bierze? Sam jesteś żywym przykładem trollowania bez sensu, perfidii, złośliwości, pomówień, wyzwisk, obelg, chamstwa. Jak Ty - to OK, jak Ciebie - to be. Moralność Kalego, mówi Ci to coś? Zacznij od siebie. Znów wodolej przylazł - i się bardzo stara - żeby dalej brodzić - w absurdu oparach. Znów wodolej przylazł - brednie w kółko płodzi - chociaż w tym absurdzie - po kolana brodzi. I myśli że kogoś - na te brednie "kupi" - więc odpowiem krótko - jak był, tak jes... rozwiń
Avatar
-felipe_96. / 8 stycznia 2021 r. o 00:39
-5
Tak poczytałem sobie te wszystkie komentarze tutaj, i tych z jednej strony politycznej i tych z innej i stwierdzam, że jak to tak ma wyglądać, te fora interenowe na Dzienniku Wschodnim to może w ogóle byłoby lepiej gdyby całkowicie możliwość komentowania byłaby zablokowana?( ale to cenzura, to jest głupie, nie popierałbym tego) albo wprowadzić rozwiązanie, że jeżeli to wszystko wymyka się spod kontroli to moderator/administrator wprowadza opcję "TEMAT ZAMKNIĘTY" i jest spokój - jedne i drugie strony nie atakują się). To byłoby dobre, poza tym w dalszym ciągu do rozważenia jest możliwość zniesienia możliwości oceniania komentarzy( nie byłoby plusów i minusów by nie dokarmiać trolli zatrudnionych do propagandowego stawiania plusów i minusów, by siać manipulację). Jak Dziennik Wschodni ucywilizuje i okiełzna komentarzowy chaos jaki się dzieje w bardziej zapalnych tematach to chwała będzie mu za to - wszystko po to by zniechęcić trolli( nie ważne kto z jakiej strony atakuje) lubujących się często w komentarzach złośliwych, aroganckich i cyfrowych bojówkarzy( w zależności jaki front polityczny powieje lecą łapki w górę albo łapki w dół). Dzienniku Wschodni apeluję - nowy rok się zaczął, zmienicie trochę reguły możliwości dodawania komentarzy. Dałoby się zrobić tak, że i wilk byłby syty i owca cała, hejterzy, trolle, cyfrowi bojówkarze mieliby utrudnione zadanie i zostali trochę zniechęceni do (nad)aktywności a normalni użytkownicy nie byliby dzięki temu dłużej nękani - słowem nikt nikomu nie wchodziłby w paradę. Także sugestie są takie: 1. Administratorzy/moderatorzy - częściej korzystajcie z opcji "TEMAT ZAMKNIĘTY" kiedy dyskusje odbiegają rażąco od tematu i niekiedy nie są z nim absolutnie związane, a powodują poirytowanie użytkowników. 2. Zniesienie możliwości stawiania zarówno plusów jak i minusów - to uniemożliwi cyfrowym bojówkarzom sianie propagandy i manipulacji poprzez łapki w dół albo w górę ALBO( to lepsze, mniej krzywdzące rozwiązanie) - umożliwić stawianie plusów i minusów jedynie użytkownikom zarejestrowanym, obcy nie będą mieć wstępu, by dokonywać manipulacji ocenianiem. 3. Nie da się walczyć z trollami i hejterami ale jest na nich sposób - Dziennik Wschodni powinien wysyłać alerty użytkownikom( choćby na ich skrzynki pocztowe), w kwestii łamania regulaminu - 2 ostrzeżenia( dwie żółte kartki) - jak ktoś przeciągnie strunę to zostanie czasowo wyłączony z możliwości dodawania komentarzy - tylko w ten sposób wyeliminować będzie można wiele toksycznych, szkodliwych działań, często chamskich i aroganckich, zwyczajnie irytujących i złośliwych. Dzięki temu możliwość komentowania stanie się dla każdego przyjemna bez względu na poglądy polityczne - nikt nie będzie atakowany( a przynajmniej nie za bardzo i nie często), a opinie w komentarzach będą ucywilizowane.
Tak poczytałem sobie te wszystkie komentarze tutaj, i tych z jednej strony politycznej i tych z innej i stwierdzam, że jak to tak ma wyglądać, te fora interenowe na Dzienniku Wschodnim to może w ogóle byłoby lepiej gdyby całkowicie możliwość komentowania byłaby zablokowana?( ale to cenzura, to jest głupie, nie popierałbym tego) albo wprowadzić rozwiązanie, że jeżeli to wszystko wymyka się spod kontroli to moderator/administrator wprowadza opcję "TEMAT ZAMKNIĘTY" i jest spokój - jedne i drugie strony nie atakują się). To byłoby dobr... rozwiń
Avatar
Zgredek Edek / 7 stycznia 2021 r. o 13:42
+6
Nie dość, że jesteś głupi, to do tego niewyobrażalnie chamski
Co fakt - to fakt. Ale zostaw go, szkoda czasu. To kolejne multikonto, ten sam palant, który jak katarynka sam do siebie szczekał parę dni temu, w temacie parku. Niech szczeka dalej na wiatr. Własną pięścią się zabije...
Avatar
itsd / 7 stycznia 2021 r. o 13:16
-4
Kiedy zmiana nazwy ulicy z Lipowej na Asfaltową?
Avatar
itsd / 7 stycznia 2021 r. o 12:09
-6
Lubelski ratusz = kłamstwa, manipulacja, propaganda i płatne trolle, które to wszystko tuszują.
Janek64, zabrakło dopiska: "To napisałem ja, pisowski troll Monisia aka kronikidewelorozwoju, z kolejnego świeżo założonego fake konta."
A ty mendo dewelotrollerska nie napisałeś czy dostałeś wynagrodzenie za pracę w święta. Dostaleś czy pracowałeś ku chwale deweloperów i ich prezydenta? Napisz w koncu, bo czytelnicy DW chcą wiedzieć.
Nie dość, że jesteś głupi, to do tego niewyobrażalnie chamski.
 A ty przynajmniej wyciągasz najniższą krajową za tę trollerkę i dostajesz za nadgodziny?
 A ty przynajmniej wyciągasz najniższą krajową za tę trollerkę i dostajesz za nadgodziny? rozwiń