Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

21 marca 2013 r.
16:23
Edytuj ten wpis

Przy ul. Obywatelskiej w Lublinie powstaną nowe mieszkania

0 19 A A
W gmachu przy ul. Obywatelskiej będzie 81 mieszkań (wizualizacja)
W gmachu przy ul. Obywatelskiej będzie 81 mieszkań (wizualizacja)

Budowa rozpocznie się wiosną i potrwa do jesieni przyszłego roku. Ceny kształtują się lekko powyżej lubelskiej średniej.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Inwestycję pod nazwą "Nowe Śródmieście” zrealizuje firma KS Development. Blok o 12 kondygnacjach stanie u zbiegu ul. Lubartowskiej i Obywatelskiej. Tuż za budynkiem Dalimeksu.
– Zaczynamy sprzedaż. W maju ruszamy z budową – zapowiada Tomasz Księżopolski, prezes KS Development. – Myślę, że wrzesień przyszłego roku to realny termin zakończenia prac.

W budynku z podziemnym parkingiem zaprojektowano 81 mieszkań o powierzchni od 34 do 106 mkw. Na parterze powstanie sześć lokali usługowych. Ceny mieszkań zaczynają się od 4900 zł za mkw. Decydując się na lokale z najlepszym widokiem, trzeba się liczyć z wydatkiem 5600 zł za mkw.

Gmach przy ul. Obywatelskiej to nie jedyny projekt KS Development w tym rejonie miasta. Firma planuje również budowę apartamentowca przy ul. Szewskiej 7. Prace powinny się już rozpocząć, ale sprawa utknęła na biurkach ratuszowych urzędników. Stawiają inwestorowi kolejne wymagania.
– Mamy zrobić odwodnienie, chociaż to niemożliwe, bo w tym rejonie nie ma kanalizacji – wylicza Księżopolski. – Podobnych wymagań jest znacznie więcej.

Potyczki z urzędnikami trwają od trzech lat. By ograniczyć straty, inwestor wydzierżawił działkę. Przy ul. Szewskiej powstał parking. Teraz w miejscu przyszłej budowy trwa wycinka drzew. Nie wiadomo jednak, kiedy uda się rozpocząć inwestycję. Według planów dewelopera, przy ul. Szewskiej miało powstać około 40 mieszkań i nowoczesne biura.

Śródmieście staje się coraz bardziej atrakcyjne dla deweloperów. Buduje tam również firma Wikana. W inwestycji Unicity przy ul. Unickiej powstanie ponad 90 mieszkań. Do tego należy doliczyć lokale usługowe.

Budynek będzie liczył siedem kondygnacji. Zaprojektowano tam mieszkania o powierzchni od 26 mkw. do 75 mkw. Lokale na ostatnim piętrz będą wyższe. Ich wysokość zostanie podniesiona do 3,80 m. Dzięki temu mieszkania nabiorą charakteru loftów. Na lubelskim rynku to nowość.

Pod ziemią zaprojektowano m.in. dwupoziomowy garaż. Budowa powinna się zakończyć jesienią tego roku. Ceny mieszkań są zbliżone do propozycji KS Development.

Komentarze 19

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 27 marca 2016 o 21:16
0

^ Chodzi Ci o ten artykuł -> http://lublin.wyborcza.pl/lublin/1,48724,19809117,zaklady-rzemieslnicze-wroca-na-ul-lubartowska-to-plan-miasta.html#BoxLokLubLink ?

Był artykuł na DW i o niego mi chodziło, ale ten co podałeś też oddaje sens tej sytuacji. Budynek przy Obywatelskiej teraz powinien być atrakcyjnym kąskiem. Co jak co, ale ja nie mogę się doczekać aż Lubartowska odzyska dawny blask :)

jnym kąskiem. Co jak co, ale ja nie mogę się doczekać aż Lubartowska odzyska dawny blask :)

rozwiń
Avatar
Gość / 26 marca 2016 o 21:47
0

Tak się może wydawać teraz, ale niedługo Lubartowska przeobrazi się tak jak kiedyś przeobraziło się Stare Miasto. Dziś już tam ostatnie kamienice kończą sprzedawać za duże pieniądze i remontować. Za chwile to samo stanie się z Lubartowską, która odzyska piękny wygląd i myślę, że stanie się równie popularnym dla turystów miejscem jak Stare Miasto.

Podobno miasto dostanie na rewitalizacje Lubartowskiej ponad 1mln złotych. Gdzieś czytałem artykuł o tym. To świeża sprawa. Coś się zaczyna w końcu dziać. Inwestycja KS Development jak najbardziej na czasie :)

Podobno miasto dostanie na rewitalizacje Lubartowskiej ponad 1mln złotych. Gdzieś czytałem artykuł o tym. To świeża sprawa. Coś się zaczyna w końcu dziać. Inwestycja KS Development jak najbardziej na czasie :)

rozwiń
Avatar
paweł33 / 19 marca 2016 o 19:13
0

Doskonała lokalizacja, przy lubelskim Montparnasse czyli Lubartowskiej, miejscu gdzie miejscowa bohema artystyczna spędza czas w urokliwych bramach i zaułkach.

Tak się może wydawać teraz, ale niedługo Lubartowska przeobrazi się tak jak kiedyś przeobraziło się Stare Miasto. Dziś już tam ostatnie kamienice kończą sprzedawać za duże pieniądze i remontować. Za chwile to samo stanie się z Lubartowską, która odzyska piękny wygląd i myślę, że stanie się równie popularnym dla turystów miejscem jak Stare Miasto.

Tak się może wydawać teraz, ale niedługo Lubartowska przeobrazi się tak jak kiedyś przeobraziło się Stare Miasto. Dziś już tam ostatnie kamienice kończą sprzedawać za duże pieniądze i remontować. Za chwile to samo stanie się z Lubartowską, która odzyska piękny wygląd i myślę, że stanie się równie popularnym dla turystów miejscem jak Stare Miasto.

rozwiń
Avatar
Hydr / 13 kwietnia 2013 o 14:43
0
KS DEVELOPMENT na ul. Laurowej tez bydował bloki, ODWODNIENIA NIE WYKONAŁ, JAK WIELE INNYCH RZECZY, czy też nie bylo kanalizacji????
Czy urzędnicy też na biurku wstrzymali?????

Garaże podzeimne przeciekają, leje się do nich woda, windy niepomontowane w oddanych blokach, usterek cala masa!!!!!!

Zapraszam na Laurową aby mozna bylo zobaczyć efekty budowania KS Development!!!!!!
Avatar
mosquito / 23 marca 2013 o 13:16
0
w celu dalszego pompowania bańki budowlanej ...
Avatar
sds / 23 marca 2013 o 13:07
0
w takiich cenach za metr to juz dom można kupic w lublinie i to lokalizacje samemu sobie wybrac
http://tablica.pl/oferta/nowy-dom-56m2-z-dzialka-swidnik-w-cenie-mieszkania-CID3-ID2whLt.html#6c3bd6680c;r:;s:
Avatar
kk / 23 marca 2013 o 12:52
0
mi się podoba, a ci co narzekają pewnie sami nie mają wlasnego "M" i uwazają sie za znawców, bo mieszkają z mamusią, dziadkami....
Avatar
Kolo / 23 marca 2013 o 11:21
0
Ja kupuje tam kawalerkę. Dla mnie świetna lokalizacja. Oczywiście mieszkanie idzie pod inwestycję, czyli będę wynajmował studentom
Avatar
lopez majonez / 23 marca 2013 o 11:00
0
Trzeba być idiotą aby kupić mieszkanie w tym bloku gdzie dojście do niego będzie przez którąś urokliwą bramę getta na Lubartowskiej. Dodajmy do tego bandę rozwydżonych i totalnie schamiałych wyrostków szwendających się w okół tych bram.Na pewno przyszłe matki z chęcią będą wychodziły na spacer ze swoimi maleństwami. Blok wciśnięty między ponure i obskurne kamienice a szkołę podstawową nr28 a do tego usytułowany w dole , w tkórym jest śmietnisko.
Avatar
gość / 23 marca 2013 o 10:52
0
wygląda jak blok z PRLu, kto to kupi?
Avatar
Gość / 27 marca 2016 o 21:16
0

^ Chodzi Ci o ten artykuł -> http://lublin.wyborcza.pl/lublin/1,48724,19809117,zaklady-rzemieslnicze-wroca-na-ul-lubartowska-to-plan-miasta.html#BoxLokLubLink ?

Był artykuł na DW i o niego mi chodziło, ale ten co podałeś też oddaje sens tej sytuacji. Budynek przy Obywatelskiej teraz powinien być atrakcyjnym kąskiem. Co jak co, ale ja nie mogę się doczekać aż Lubartowska odzyska dawny blask :)

jnym kąskiem. Co jak co, ale ja nie mogę się doczekać aż Lubartowska odzyska dawny blask :)

rozwiń
Avatar
Gość / 26 marca 2016 o 21:47
0

Tak się może wydawać teraz, ale niedługo Lubartowska przeobrazi się tak jak kiedyś przeobraziło się Stare Miasto. Dziś już tam ostatnie kamienice kończą sprzedawać za duże pieniądze i remontować. Za chwile to samo stanie się z Lubartowską, która odzyska piękny wygląd i myślę, że stanie się równie popularnym dla turystów miejscem jak Stare Miasto.

Podobno miasto dostanie na rewitalizacje Lubartowskiej ponad 1mln złotych. Gdzieś czytałem artykuł o tym. To świeża sprawa. Coś się zaczyna w końcu dziać. Inwestycja KS Development jak najbardziej na czasie :)

Podobno miasto dostanie na rewitalizacje Lubartowskiej ponad 1mln złotych. Gdzieś czytałem artykuł o tym. To świeża sprawa. Coś się zaczyna w końcu dziać. Inwestycja KS Development jak najbardziej na czasie :)

rozwiń
Avatar
paweł33 / 19 marca 2016 o 19:13
0

Doskonała lokalizacja, przy lubelskim Montparnasse czyli Lubartowskiej, miejscu gdzie miejscowa bohema artystyczna spędza czas w urokliwych bramach i zaułkach.

Tak się może wydawać teraz, ale niedługo Lubartowska przeobrazi się tak jak kiedyś przeobraziło się Stare Miasto. Dziś już tam ostatnie kamienice kończą sprzedawać za duże pieniądze i remontować. Za chwile to samo stanie się z Lubartowską, która odzyska piękny wygląd i myślę, że stanie się równie popularnym dla turystów miejscem jak Stare Miasto.

Tak się może wydawać teraz, ale niedługo Lubartowska przeobrazi się tak jak kiedyś przeobraziło się Stare Miasto. Dziś już tam ostatnie kamienice kończą sprzedawać za duże pieniądze i remontować. Za chwile to samo stanie się z Lubartowską, która odzyska piękny wygląd i myślę, że stanie się równie popularnym dla turystów miejscem jak Stare Miasto.

rozwiń
Avatar
Hydr / 13 kwietnia 2013 o 14:43
0
KS DEVELOPMENT na ul. Laurowej tez bydował bloki, ODWODNIENIA NIE WYKONAŁ, JAK WIELE INNYCH RZECZY, czy też nie bylo kanalizacji????
Czy urzędnicy też na biurku wstrzymali?????

Garaże podzeimne przeciekają, leje się do nich woda, windy niepomontowane w oddanych blokach, usterek cala masa!!!!!!

Zapraszam na Laurową aby mozna bylo zobaczyć efekty budowania KS Development!!!!!!
Avatar
mosquito / 23 marca 2013 o 13:16
0
w celu dalszego pompowania bańki budowlanej ...
Avatar
sds / 23 marca 2013 o 13:07
0
w takiich cenach za metr to juz dom można kupic w lublinie i to lokalizacje samemu sobie wybrac
http://tablica.pl/oferta/nowy-dom-56m2-z-dzialka-swidnik-w-cenie-mieszkania-CID3-ID2whLt.html#6c3bd6680c;r:;s:
Avatar
kk / 23 marca 2013 o 12:52
0
mi się podoba, a ci co narzekają pewnie sami nie mają wlasnego "M" i uwazają sie za znawców, bo mieszkają z mamusią, dziadkami....
Avatar
Kolo / 23 marca 2013 o 11:21
0
Ja kupuje tam kawalerkę. Dla mnie świetna lokalizacja. Oczywiście mieszkanie idzie pod inwestycję, czyli będę wynajmował studentom
Avatar
lopez majonez / 23 marca 2013 o 11:00
0
Trzeba być idiotą aby kupić mieszkanie w tym bloku gdzie dojście do niego będzie przez którąś urokliwą bramę getta na Lubartowskiej. Dodajmy do tego bandę rozwydżonych i totalnie schamiałych wyrostków szwendających się w okół tych bram.Na pewno przyszłe matki z chęcią będą wychodziły na spacer ze swoimi maleństwami. Blok wciśnięty między ponure i obskurne kamienice a szkołę podstawową nr28 a do tego usytułowany w dole , w tkórym jest śmietnisko.
Avatar
gość / 23 marca 2013 o 10:52
0
wygląda jak blok z PRLu, kto to kupi?
Zobacz wszystkie komentarze 19

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Żniwowanie w Muzeum Wsi Lubelskiej
22 lipca 2018, 11:00

Żniwowanie w Muzeum Wsi Lubelskiej 1 0

Co Gdzie Kiedy. Muzeum Wsi Lubelskiej zaprasza na kolejną odsłonę wakacyjnych pokazów dawnego rzemiosła. W niedzielę, 22 lipca o godz. 11 w Skansenie rozpoczną się pokazy żniwowania.

Poradnia Leczenia Ran Przewlekłych powstała w bialskim szpitalu

Poradnia Leczenia Ran Przewlekłych powstała w bialskim szpitalu 0 0

Przy szpitalu w Białej Podlaskiej zaczęła funkcjonować Poradnia Leczenia Ran Przewlekłych. Placówka podpisała umowę z lubelskim NFZ.

Śmiertelny wypadek na drodze krajowej nr 19. Nie żyje pieszy

Śmiertelny wypadek na drodze krajowej nr 19. Nie żyje pieszy 4 0

Do tragicznego wypadku doszło po godz. 1 w nocy na drodze krajowej nr 19 w miejscowości Firlej.

Wraca Puławskie Kino Samochodowe
27 lipca 2018, 0:00

Wraca Puławskie Kino Samochodowe 7 1

Co Gdzie Kiedy. Gratka dla miłośników kina w Puławach. W dniach 27-29 lipca odbędzie się kolejna już edycja Puławskiego Kina Samochodowego, nawiązującego do amerykańskiej tradycji seansów.

94 PZLA MP. Podsumowanie drugiego dnia. Kto zdobył medale? [zdjęcia]
galeria

94 PZLA MP. Podsumowanie drugiego dnia. Kto zdobył medale? [zdjęcia] 0 0

Małgorzata Hołub-Kowalik i Karol Zalewski złotymi medalistami w biegu na 400 metrów. To dość spora niespodzianka bo za faworytów w obu przypadkach uchodzili inni uczestnicy finału

Tłumy na koncercie Siła Kobiet na pl. Zamkowym w Lublinie [zdjęcia]
galeria
film

Tłumy na koncercie Siła Kobiet na pl. Zamkowym w Lublinie [zdjęcia] 93 22

W Lublinie trwa koncert Siła Kobiet. Na scenie występują: Paulina Przybysz, Monika Brodka, Katarzyna Nosowska i Kayah. Na plac Zamkowy przyszły tłumy

Wjechał samochodem w rowerzystki. 13-latka nie żyje
kraj
film

Wjechał samochodem w rowerzystki. 13-latka nie żyje 5 2

Radomyśl (woj. wielkopolskie). Na trasie Wschowa-Radomyśl samochód osobowy uderzył w dwie nastolatki jadące na rowerach. Młodsza z dziewcząt, 13-latka, zginęła na miejscu. Jej rok starsza koleżanka została przewieziona do szpitala. Przyczyny wypadku bada prokuratura.

Lato na Placu Litewskim: Brak sensu, Aniołek, Żyrafa i Stołek
2 sierpnia 2018, 17:00

Lato na Placu Litewskim: Brak sensu, Aniołek, Żyrafa i Stołek 2 0

Co Gdzie Kiedy. Popularny spektakl Centrum Kultury - Brak sensu, Aniołek, Żyrafa i Stołek będzie można zobaczyć bezpłatnie w ramach wakacyjnego projektu Lato na Placu Litewskim. Pokaz odbędzie się dwukrotnie - w czwartek, 2 sierpnia i piątek, 3 sierpnia o godz. 17 przy pomniku Unii Lubelskiej.

Carnaval Sztukmistrzów 2018: Kto wystąpi? Czego nie przegapić?
galeria

Carnaval Sztukmistrzów 2018: Kto wystąpi? Czego nie przegapić? 35 3

Żeby obejrzeć wszystkie występy, najlepiej zacząć w czwartek. Dlatego już dziś przedstawiamy program festiwalu, choć najwięcej spektakli będzie dopiero za tydzień. Jak zwykle warto zarezerwować dużo czasu, dobrze zaplanować dzień i zatroszczyć się o wygodne obuwie

Skoki Narciarskie. Polska deklasuje rywali w Wiśle!
film

Skoki Narciarskie. Polska deklasuje rywali w Wiśle! 0 0

Podczas inauguracyjnego konkursu Letniego Grand Prix 2018 na skoczni im. Adama Małysza w Wiśle reprezentacja Polski zajęła pierwsze miejsce osiągając rekordową przewagę 71,3 punktu nad drugimi w klasyfikacji Niemcami. Trzecie miejsce przypadło Norwegom

Gryf Wejherowo - Górnik Łęczna 2:2. Odrobili dwie bramki straty

Gryf Wejherowo - Górnik Łęczna 2:2. Odrobili dwie bramki straty 15 4

Przebudowany po drugim spadku z rzędu zespół z Łęcznej w pierwszym meczu nowego sezonu wywalczył punkt w Wejherowie chociaż po niespełna pół godzinie gry przegrywał 0:2

Tomasovia pokonała Stal Kraśnik 4:2

Tomasovia pokonała Stal Kraśnik 4:2 4 1

Po sparingu Stali z Tomasovią zdecydowanie lepsze humory panują w obozie czwartoligowca. Drużyna Pawła Babiarza ograła beniaminka III ligi 4:2

94 PZLA MP. Dominik Kopeć w finale biegu na 200 metrów
galeria

94 PZLA MP. Dominik Kopeć w finale biegu na 200 metrów 2 2

Zawodnik Agrosu Zamość w piątek został mistrzem Polski w biegu na 100 metrów, a w sobotę zapewnił sobie awans do finałowego biegu na dwa razy dłuższym dystansie.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!