Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

24 listopada 2014 r.
21:15
Edytuj ten wpis

Przybywa zagranicznych studentów w Lublinie. Nawet o tysiąc więcej w tym roku

Autor: Zdjęcie autora Dominik Smaga
17 17 A A

Nawet o ponad tysiąc mogła wzrosnąć liczba obcokrajowców studiujących w Lublinie w porównaniu z minionym rokiem akademickim. To wstępne dane Urzędu Miasta, na pełne wyniki trzeba jeszcze poczekać.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
O ile w zeszłym roku akademickim na lubelskich uczelniach studiowało dokładnie 3037 obcokrajowców, o tyle w tym jest może być ich nawet około 4,3 tys. Skąd takie liczby?

Do tej pory do Ratusza spłynęły dane ze wszystkich uczelni oprócz Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej. Pozostałe uczelnie doliczyły się 3379 obcokrajowców.
Ratusz zastrzega, że dane mogą się jeszcze nieco zmienić. - Część osób ma obrony prac dyplomowych, część będzie jeszcze zakwalifikowana - wyjaśnia Joanna Bobowska z Urzędu Miasta. - Ostateczne dane będziemy mieli na początku stycznia, dokładnie wtedy, kiedy uczelnie mają obowiązek zgłosić je do Urzędu Statystycznego - dodaje.

Tradycyjnie najwięcej zagranicznych studentów ma Uniwersytet Medyczny, gdzie uczy się 1095 obcokrajowców. KUL ma ich 581, Wyższą Szkołę Społeczno-Przyrodniczą wybrało 542 cudzoziemców, Wyższą Szkołę Ekonomii i Innowacji 445, Politechnikę Lubelską 340, Wyższą Szkołę Przedsiębiorczości i Administracji 280, Uniwersytet Przyrodniczy 102, zaś Wyższą Szkołę Nauk Społecznych 12.

Nieuwzględniony w tym zestawieniu UMCS, który przyjął w tym roku 699 nowych studentów z zagranicy szacuje, że ma ich u siebie łącznie tysiąc, a pełne dane będzie mieć dopiero 8 grudnia. Wiadomo już, że największa lubelska uczelnia przyjęła znacznie więcej studentów z Ukrainy niż ostatnio.

Jeżeli ostateczna liczba zagranicznych studentów rzeczywiście dotrze do 4,3 tys. będzie to oznaczać ponad 40 proc. wzrost w porównaniu z poprzednim rokiem akademickim. A poprzedni rok też był rekordowy, bo liczba obcokrajowców na lubelskich uczelniach wzrosła o ponad 30 proc.

W minionym roku najliczniejszą ich grupę stanowili Ukraińcy (50,5 proc. studiujących u nas cudzoziemców), dalej byli Tajwańczycy (9,3 proc.) i obywatele USA (8,9 proc.). Szczegółowe dane za ten rok dopiero mają być dostępne. Wtedy też powinno się ostatecznie okazać, czy Lublin zdołał awansować z trzeciego na drugie miejsce w rankingu miast najchętniej wybieranych przez obcokrajowców. Do tej pory wyprzedzały nas tylko Warszawa i Kraków.

Podczas niedawnej kampanii w wyborach samorządowych prezydent miasta zapowiadał, że będzie chciał zwiększyć liczbę zagranicznych studentów do 5 tys.

Komentarze 17

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
pracuś / 28 grudnia 2014 o 14:00
0

Tej Ukrainy jest zdecydowanie za dużo w Lublinie. W niektórych uczelniach idąc korytarzem słyszy się tylko ukraiński, panoszy się to, ma żądania a jak przyjdzie co do czego to udają głupich, że niby po polsku nie rozumieją. Powinniśmy zrobić jak książe Jeremi Wiśniowiecki - baby z dziećmi wygnać a chłopom podziękować :) Banderowcom mówimy NIE

Studenci z zagranicy powinni mieć dostęp do stypendiów naukowych. Wyższa Szkoła Przedsiębiorczości i Administracji w Lublinie pisała w tej sprawie do ministra, ale nic z tego nie wynikło. A przecież to jest dyskryminacja narodowściowa, polegająca na tym, że nagrody rektora nie mogą być przynawane osobom spoza Unii Europejskiej, choć one na to zasługują. Na WSPA studenci z Ukrainy, tak jak wszyscy pozostali, mogą liczyć natomiast na zniżki w czesnym w nagrodę za aktywność w samorządzie studenckim oraz w kołach naukowych.

Studenci z zagranicy powinni mieć dostęp do stypendiów naukowych. Wyższa Szkoła Przedsiębiorczości i Administracji w Lublinie pisała w tej sprawie do ministra, ale nic z tego nie wynikło. A przecież to jest dyskryminacja narodowściowa, polegająca na tym, że nagrody rektora nie mogą być przynawane osobom spoza Unii Europejskiej, choć one na to zasługują. Na WSPA studenci z Ukrainy, tak jak wszyscy pozostali, mogą liczyć natomiast na zniżki w czesnym w nagrodę za aktywność w samorządzie studenckim oraz w kołach naukowych.

rozwiń
Avatar
pracuś / 28 grudnia 2014 o 11:12
0

Nie rozumiem skąd w was tyle złości i zawiści skierowanych w Ukraińców studiujących w Lublinie. Na Wyspie jest ich teraz już chyba około 300 i pomijając drobiazgi nie ma z nimi żadnego problemu. Są samodzielni, bardzo dobrze przygotowani do studiowania, po pierwszym semestrze wyrównują się różnice językowe. Ci młodzi ludzie podejmują życiowe wyzwanie studiując w Polsce, biorąc pod uwagę to, że gdy tu przyjeżdżają nie mają jeszcze ukończonych 18 lat. Chodzi o to, żeby tak, jak to jest na WSPA w Lublinie, tworzyć im dobre warunki do życia i nauki, w przyjazdej atmosferze. Jestem też dania, że państwo polskie powinno prowadzić taką politykę, aby ci wszyscy studenci, którzy sobie dobrze radzą, mogli później zostawać w Polsce i pracować.

Nie rozumiem skąd w was tyle złości i zawiści skierowanych w Ukraińców studiujących w Lublinie. Na Wyspie jest ich teraz już chyba około 300 i pomijając drobiazgi nie ma z nimi żadnego problemu. Są samodzielni, bardzo dobrze przygotowani do studiowania, po pierwszym semestrze wyrównują się różnice językowe. Ci młodzi ludzie podejmują życiowe wyzwanie studiując w Polsce, biorąc pod uwagę to, że gdy tu przyjeżdżają nie mają jeszcze ukończonych 18 lat. Chodzi o to, żeby tak, jak to jest na WSPA w Lublinie, tworzyć im dobre warunki do życia i... rozwiń

Avatar
folkatka / 26 listopada 2014 o 12:30
0

Zastanawiam sie, kto i kiedy wmówił tylu ludziom, że studenci zza granicy studiuja za darmo. Tak samo skad wzięło sie przekonanie autora powyzszej wypowiedzi, ze studenci zza granicy beda siedziec na naszym socjalu.

Avatar
Jarek / 25 listopada 2014 o 17:18
0

Za studia trzeba płacić!!! Polacy nie mają na studia a jest wiele zdolnych którzy mogliby studiować a państwo takim nie pomaga tylko Ukraińcom.To skandal.Nie mam nic przeciwko temu żeby oni u nas studiowali ale niech studiują za swoje!!! Czy polacy są tacy bogaci?A po studiach niech wracają do siebie bo u nas jest wysokie bezrobocie i nasi nie mają pracy a poza tym są marne zasiłki dla bezrobotnych bo Polska nie ma na socjalkę dla swoich a co dopiero dla obcokrajowców mamy ich utrzymywać z podatków które płacimy?.Na szacunek trzeba sobie zasłużyć.Nie szanują Polaków ani u siebie ani w Polsce więc miejsca tu nie znajdą.A od  Podkarpacia i Lubelszczyzny to niech trzymają się z daleka żeby znów nie odrodziła się tu UPA

Za studia trzeba płacić!!! Polacy nie mają na studia a jest wiele zdolnych którzy mogliby studiować a państwo takim nie pomaga tylko Ukraińcom.To skandal.Nie mam nic przeciwko temu żeby oni u nas studiowali ale niech studiują za swoje!!! Czy polacy są tacy bogaci?A po studiach niech wracają do siebie bo u nas jest wysokie bezrobocie i nasi nie mają pracy a poza tym są marne zasiłki dla bezrobotnych bo Polska nie ma na socjalkę dla swoich a co dopiero dla obcokrajowców mamy ich utrzymywać z podatków które płacimy?.Na szacunek trzeba sobie ... rozwiń

Avatar
Lublinianin a nie Lubelak / 25 listopada 2014 o 11:31
0

Pieprzony zaścianek. I Wy się dziwicie, że rząd w Warszawie ma opory żeby tu inwestować? Lubelszczyzna, mimo że piękna, to jest jakiś pieprzony mentalny zaścianek. Wyjedźcie chociaż raz za granice... porozmawiajcie z innymi ludźmi, dowiedzcie się czegoś na temat innych kultur a dopiero potem próbujcie być nacjonalistami, konserwatystami, liberałami... jak można przyjmować postawę światopoglądową nie mając pojęcia o tym czym charakteryzują się inne postawy? Jak możecie oceniać świat i ludzi nie znając go, bo najdalej wychyliliście nos za Wisłę do Radomia na markety...? Liczby nie kłamią, mieszkańcy Lubelszczyzny mają najniższy współczynnik mobilności w Polsce. Właśnie stąd bierze się zaścianek.... a jak się któryś dorobi to kupuje 45 calowy telewizor i Beemkę od Niemca... a szczać chodzi i tak za dom, żeby wody nie zużywać za dużo.... masakra...

Pieprzony zaścianek. I Wy się dziwicie, że rząd w Warszawie ma opory żeby tu inwestować? Lubelszczyzna, mimo że piękna, to jest jakiś pieprzony mentalny zaścianek. Wyjedźcie chociaż raz za granice... porozmawiajcie z innymi ludźmi, dowiedzcie się czegoś na temat innych kultur a dopiero potem próbujcie być nacjonalistami, konserwatystami, liberałami... jak można przyjmować postawę światopoglądową nie mając pojęcia o tym czym charakteryzują się inne postawy? Jak możecie oceniać świat i ludzi nie znając go, bo najdalej wychyliliście nos za W... rozwiń

Avatar
Nacjonalista / 25 listopada 2014 o 09:23
0

i każdemu stypendium z ministerstwa. ot i cała Polska. nam dowalić podatki, przymus pracy do 67-go i nędzną emertyurę, a ciapatym z Erasusa czy innej wymiany kasę na drinki dla (mam nadzieję, że niewielkiej części) studentek ze swędzącym kroczem. żeby nie było, że mi żal - dupcyc mam co (znajomi kumple mi zazdroszczą żony), nie jestem zwolennikiem rozdawnictwa - nie dawać naszym i nie dawać obcym, jak ktoś ma ochotę się szkolić to niech płaci. zyski z ich obecności i tak są nijakie - medyczny zarobi z czesnego, podnajemcy zarobią bez wiedzy skarbówki, real wyprowadzi zyski do siebie, Lublinowi zostaje jedynie sie chwalić orientalnymi rysami mijanych przechodniów. brakuje nam jedynie ukrainców zeby łazili z flaga banderowców jak to miało miejsce w Przemyślu.

Tej Ukrainy jest zdecydowanie za dużo w Lublinie. W niektórych uczelniach idąc korytarzem słyszy się tylko ukraiński, panoszy się to, ma żądania a jak przyjdzie co do czego to udają głupich, że niby po polsku nie rozumieją. Powinniśmy zrobić jak książe Jeremi Wiśniowiecki - baby z dziećmi wygnać a chłopom podziękować :) Banderowcom mówimy NIE

Tej Ukrainy jest zdecydowanie za dużo w Lublinie. W niektórych uczelniach idąc korytarzem słyszy się tylko ukraiński, panoszy się to, ma żądania a jak przyjdzie co do czego to udają głupich, że niby po polsku nie rozumieją. Powinniśmy zrobić jak książe Jeremi Wiśniowiecki - baby z dziećmi wygnać a chłopom podziękować :) Banderowcom mówimy NIE

rozwiń
Avatar
Roman / 25 listopada 2014 o 08:19
0

Wytracają pieniądze, które można było przeznaczyć na festyny rodzin katolickich, kólka różańcowe, fastiwale piosenki chrześcijańskiej.

Avatar
Po kiego ci Banderowcy? / 25 listopada 2014 o 02:15
0

W Kanadzie jest tak ze zagraniczni studenci placa KILKA razy wiecej od tych miejscowych, a studia teraz w tym kraju nie sa wcale takie tanie nawet dla tych miejscowych. Nie mozna by tak zrobic w Polsce? A tych Ukraincow co siedza na koszt Polskiego podatnika to trzeba naprawde pogonic z Polski. To bedzia istna plaga dla Polakow, i to sfinansowana przez ich samych. Szkoli sie niszczycieli Polski i Polakow. Dosc tego!

Avatar
ogrodnik / 25 listopada 2014 o 00:05
0

"nie ma sie z czego cieszyc. nasprowadzajcie tutaj obcych kultur to bedziecie mieli z nimi problem"

. A tacy niby swojscy kulturowo, katolicy, nasi. A gorsze bydło od emigrantów...

wasz problem polega na tym, że wszędzie na siłę wskadzacie słowa "katolik, katol" ależ otoż i nie, dresy to głównie ateiści, więc problem może faktycznie leży, że to ateiści są problematyczni?

wasza cebulowa wysokość niech się cieszy, że żyje w mieście gdzie odsetek religi jest niski, bo jakbyś tak miał w jednym mieście budystów, muzułmanów, chrześcian i innych to ciekawe czy wytykałbyś wtedy po kolei bo to buddysta, bo to katol, bo to muslim? ale najlepiej być ograniczonym, dobrze ci idzie nawet bycie LUBELSKIM CEBULARZEM

wasz problem polega na tym, że wszędzie na siłę wskadzacie słowa "katolik, katol" ależ otoż i nie, dresy to głównie ateiści, więc problem może faktycznie leży, że to ateiści są problematyczni?

wasza cebulowa wysokość niech się cieszy, że żyje w mieście gdzie odsetek religi jest niski, bo jakbyś tak miał w jednym mieście budystów, muzułmanów, chrześcian i innych to ciekawe czy wytykałbyś wtedy po kolei bo to buddysta, bo to katol, bo to muslim? ale najlepiej być ograniczonym, dobrze ci idzie nawet bycie LUrozwiń

Avatar
out / 24 listopada 2014 o 23:53
0

a młodych Lublinian ubywa..

Avatar
pracuś / 28 grudnia 2014 o 14:00
0

Tej Ukrainy jest zdecydowanie za dużo w Lublinie. W niektórych uczelniach idąc korytarzem słyszy się tylko ukraiński, panoszy się to, ma żądania a jak przyjdzie co do czego to udają głupich, że niby po polsku nie rozumieją. Powinniśmy zrobić jak książe Jeremi Wiśniowiecki - baby z dziećmi wygnać a chłopom podziękować :) Banderowcom mówimy NIE

Studenci z zagranicy powinni mieć dostęp do stypendiów naukowych. Wyższa Szkoła Przedsiębiorczości i Administracji w Lublinie pisała w tej sprawie do ministra, ale nic z tego nie wynikło. A przecież to jest dyskryminacja narodowściowa, polegająca na tym, że nagrody rektora nie mogą być przynawane osobom spoza Unii Europejskiej, choć one na to zasługują. Na WSPA studenci z Ukrainy, tak jak wszyscy pozostali, mogą liczyć natomiast na zniżki w czesnym w nagrodę za aktywność w samorządzie studenckim oraz w kołach naukowych.

Studenci z zagranicy powinni mieć dostęp do stypendiów naukowych. Wyższa Szkoła Przedsiębiorczości i Administracji w Lublinie pisała w tej sprawie do ministra, ale nic z tego nie wynikło. A przecież to jest dyskryminacja narodowściowa, polegająca na tym, że nagrody rektora nie mogą być przynawane osobom spoza Unii Europejskiej, choć one na to zasługują. Na WSPA studenci z Ukrainy, tak jak wszyscy pozostali, mogą liczyć natomiast na zniżki w czesnym w nagrodę za aktywność w samorządzie studenckim oraz w kołach naukowych.

rozwiń
Avatar
pracuś / 28 grudnia 2014 o 11:12
0

Nie rozumiem skąd w was tyle złości i zawiści skierowanych w Ukraińców studiujących w Lublinie. Na Wyspie jest ich teraz już chyba około 300 i pomijając drobiazgi nie ma z nimi żadnego problemu. Są samodzielni, bardzo dobrze przygotowani do studiowania, po pierwszym semestrze wyrównują się różnice językowe. Ci młodzi ludzie podejmują życiowe wyzwanie studiując w Polsce, biorąc pod uwagę to, że gdy tu przyjeżdżają nie mają jeszcze ukończonych 18 lat. Chodzi o to, żeby tak, jak to jest na WSPA w Lublinie, tworzyć im dobre warunki do życia i nauki, w przyjazdej atmosferze. Jestem też dania, że państwo polskie powinno prowadzić taką politykę, aby ci wszyscy studenci, którzy sobie dobrze radzą, mogli później zostawać w Polsce i pracować.

Nie rozumiem skąd w was tyle złości i zawiści skierowanych w Ukraińców studiujących w Lublinie. Na Wyspie jest ich teraz już chyba około 300 i pomijając drobiazgi nie ma z nimi żadnego problemu. Są samodzielni, bardzo dobrze przygotowani do studiowania, po pierwszym semestrze wyrównują się różnice językowe. Ci młodzi ludzie podejmują życiowe wyzwanie studiując w Polsce, biorąc pod uwagę to, że gdy tu przyjeżdżają nie mają jeszcze ukończonych 18 lat. Chodzi o to, żeby tak, jak to jest na WSPA w Lublinie, tworzyć im dobre warunki do życia i... rozwiń

Avatar
folkatka / 26 listopada 2014 o 12:30
0

Zastanawiam sie, kto i kiedy wmówił tylu ludziom, że studenci zza granicy studiuja za darmo. Tak samo skad wzięło sie przekonanie autora powyzszej wypowiedzi, ze studenci zza granicy beda siedziec na naszym socjalu.

Avatar
Jarek / 25 listopada 2014 o 17:18
0

Za studia trzeba płacić!!! Polacy nie mają na studia a jest wiele zdolnych którzy mogliby studiować a państwo takim nie pomaga tylko Ukraińcom.To skandal.Nie mam nic przeciwko temu żeby oni u nas studiowali ale niech studiują za swoje!!! Czy polacy są tacy bogaci?A po studiach niech wracają do siebie bo u nas jest wysokie bezrobocie i nasi nie mają pracy a poza tym są marne zasiłki dla bezrobotnych bo Polska nie ma na socjalkę dla swoich a co dopiero dla obcokrajowców mamy ich utrzymywać z podatków które płacimy?.Na szacunek trzeba sobie zasłużyć.Nie szanują Polaków ani u siebie ani w Polsce więc miejsca tu nie znajdą.A od  Podkarpacia i Lubelszczyzny to niech trzymają się z daleka żeby znów nie odrodziła się tu UPA

Za studia trzeba płacić!!! Polacy nie mają na studia a jest wiele zdolnych którzy mogliby studiować a państwo takim nie pomaga tylko Ukraińcom.To skandal.Nie mam nic przeciwko temu żeby oni u nas studiowali ale niech studiują za swoje!!! Czy polacy są tacy bogaci?A po studiach niech wracają do siebie bo u nas jest wysokie bezrobocie i nasi nie mają pracy a poza tym są marne zasiłki dla bezrobotnych bo Polska nie ma na socjalkę dla swoich a co dopiero dla obcokrajowców mamy ich utrzymywać z podatków które płacimy?.Na szacunek trzeba sobie ... rozwiń

Avatar
Lublinianin a nie Lubelak / 25 listopada 2014 o 11:31
0

Pieprzony zaścianek. I Wy się dziwicie, że rząd w Warszawie ma opory żeby tu inwestować? Lubelszczyzna, mimo że piękna, to jest jakiś pieprzony mentalny zaścianek. Wyjedźcie chociaż raz za granice... porozmawiajcie z innymi ludźmi, dowiedzcie się czegoś na temat innych kultur a dopiero potem próbujcie być nacjonalistami, konserwatystami, liberałami... jak można przyjmować postawę światopoglądową nie mając pojęcia o tym czym charakteryzują się inne postawy? Jak możecie oceniać świat i ludzi nie znając go, bo najdalej wychyliliście nos za Wisłę do Radomia na markety...? Liczby nie kłamią, mieszkańcy Lubelszczyzny mają najniższy współczynnik mobilności w Polsce. Właśnie stąd bierze się zaścianek.... a jak się któryś dorobi to kupuje 45 calowy telewizor i Beemkę od Niemca... a szczać chodzi i tak za dom, żeby wody nie zużywać za dużo.... masakra...

Pieprzony zaścianek. I Wy się dziwicie, że rząd w Warszawie ma opory żeby tu inwestować? Lubelszczyzna, mimo że piękna, to jest jakiś pieprzony mentalny zaścianek. Wyjedźcie chociaż raz za granice... porozmawiajcie z innymi ludźmi, dowiedzcie się czegoś na temat innych kultur a dopiero potem próbujcie być nacjonalistami, konserwatystami, liberałami... jak można przyjmować postawę światopoglądową nie mając pojęcia o tym czym charakteryzują się inne postawy? Jak możecie oceniać świat i ludzi nie znając go, bo najdalej wychyliliście nos za W... rozwiń

Avatar
Nacjonalista / 25 listopada 2014 o 09:23
0

i każdemu stypendium z ministerstwa. ot i cała Polska. nam dowalić podatki, przymus pracy do 67-go i nędzną emertyurę, a ciapatym z Erasusa czy innej wymiany kasę na drinki dla (mam nadzieję, że niewielkiej części) studentek ze swędzącym kroczem. żeby nie było, że mi żal - dupcyc mam co (znajomi kumple mi zazdroszczą żony), nie jestem zwolennikiem rozdawnictwa - nie dawać naszym i nie dawać obcym, jak ktoś ma ochotę się szkolić to niech płaci. zyski z ich obecności i tak są nijakie - medyczny zarobi z czesnego, podnajemcy zarobią bez wiedzy skarbówki, real wyprowadzi zyski do siebie, Lublinowi zostaje jedynie sie chwalić orientalnymi rysami mijanych przechodniów. brakuje nam jedynie ukrainców zeby łazili z flaga banderowców jak to miało miejsce w Przemyślu.

Tej Ukrainy jest zdecydowanie za dużo w Lublinie. W niektórych uczelniach idąc korytarzem słyszy się tylko ukraiński, panoszy się to, ma żądania a jak przyjdzie co do czego to udają głupich, że niby po polsku nie rozumieją. Powinniśmy zrobić jak książe Jeremi Wiśniowiecki - baby z dziećmi wygnać a chłopom podziękować :) Banderowcom mówimy NIE

Tej Ukrainy jest zdecydowanie za dużo w Lublinie. W niektórych uczelniach idąc korytarzem słyszy się tylko ukraiński, panoszy się to, ma żądania a jak przyjdzie co do czego to udają głupich, że niby po polsku nie rozumieją. Powinniśmy zrobić jak książe Jeremi Wiśniowiecki - baby z dziećmi wygnać a chłopom podziękować :) Banderowcom mówimy NIE

rozwiń
Avatar
Roman / 25 listopada 2014 o 08:19
0

Wytracają pieniądze, które można było przeznaczyć na festyny rodzin katolickich, kólka różańcowe, fastiwale piosenki chrześcijańskiej.

Avatar
Po kiego ci Banderowcy? / 25 listopada 2014 o 02:15
0

W Kanadzie jest tak ze zagraniczni studenci placa KILKA razy wiecej od tych miejscowych, a studia teraz w tym kraju nie sa wcale takie tanie nawet dla tych miejscowych. Nie mozna by tak zrobic w Polsce? A tych Ukraincow co siedza na koszt Polskiego podatnika to trzeba naprawde pogonic z Polski. To bedzia istna plaga dla Polakow, i to sfinansowana przez ich samych. Szkoli sie niszczycieli Polski i Polakow. Dosc tego!

Avatar
ogrodnik / 25 listopada 2014 o 00:05
0

"nie ma sie z czego cieszyc. nasprowadzajcie tutaj obcych kultur to bedziecie mieli z nimi problem"

. A tacy niby swojscy kulturowo, katolicy, nasi. A gorsze bydło od emigrantów...

wasz problem polega na tym, że wszędzie na siłę wskadzacie słowa "katolik, katol" ależ otoż i nie, dresy to głównie ateiści, więc problem może faktycznie leży, że to ateiści są problematyczni?

wasza cebulowa wysokość niech się cieszy, że żyje w mieście gdzie odsetek religi jest niski, bo jakbyś tak miał w jednym mieście budystów, muzułmanów, chrześcian i innych to ciekawe czy wytykałbyś wtedy po kolei bo to buddysta, bo to katol, bo to muslim? ale najlepiej być ograniczonym, dobrze ci idzie nawet bycie LUBELSKIM CEBULARZEM

wasz problem polega na tym, że wszędzie na siłę wskadzacie słowa "katolik, katol" ależ otoż i nie, dresy to głównie ateiści, więc problem może faktycznie leży, że to ateiści są problematyczni?

wasza cebulowa wysokość niech się cieszy, że żyje w mieście gdzie odsetek religi jest niski, bo jakbyś tak miał w jednym mieście budystów, muzułmanów, chrześcian i innych to ciekawe czy wytykałbyś wtedy po kolei bo to buddysta, bo to katol, bo to muslim? ale najlepiej być ograniczonym, dobrze ci idzie nawet bycie LUrozwiń

Avatar
out / 24 listopada 2014 o 23:53
0

a młodych Lublinian ubywa..