Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

22 lipca 2016 r.
12:05

„Przyjaciółka zwierząt” skazana za defraudację. Wyłudziła 280 tys. zł ze stowarzyszenia

478 12 A A

Dwa lata więzienia w zawieszeniu i obowiązek zwrotu wyłudzonych 280 tys. zł. To kara dla Urszuli K., szefowej Łukowskiego Towarzystwa Przyjaciół Zwierząt. Kobieta została skazana za przywłaszczenie pieniędzy należących do organizacji

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Wyrok w tej sprawie zapadł wczoraj w Sądzie Okręgowym w Lublinie. Urszula K. została skazana na 2 lata więzienia w zawieszeniu na 4 lata. Musi zapłacić 4,5 tys. zł grzywny, a także zwrócić niemal 280 tys. zł, które nielegalnie wypłaciła z konta ŁTPZ.

Problemy 41-latki zaczęły się po tym, jak w 2013 r. inspektorzy Najwyższej Izby Kontroli wykryli nieprawidłowości w finansach prowadzonej przez nią organizacji. Sprawa trafiła do prokuratury. Śledczy zarzucili Urszuli K., że od stycznia 2011 r. roku do września 2012 r. wypłacała z rachunku towarzystwa i przywłaszczyła kwoty od 500 do 22 tysięcy złotych – w sumie 279 tys. zł. Prezes miała przechowywać gotówkę u swojej zastępczyni. Kobieta zeznała później, że Urszula K. regularnie zabierała od niej pieniądze.

Proces wykazał, że szefowa stowarzyszenia wydawała wypłacone środki na cele prywatne. Urszula K. zaprzeczała tym zarzutom. Przekonywała, że pieniądze przeznaczyła m.in. na budy i kojce. Jako dowód przedstawiła dwie faktury na ok. 250 tys. zł, wystawione przez firmę z Włocławka. Kontrola przeprowadzona przez skarbówkę wykazała jednak, że to „firma-krzak”.

– Faktycznie nie prowadzi ona żadnej działalności i nie wiadomo, gdzie przebywa jej właściciel – wyjaśnił uzasadniając wyrok sędzia Łukasz Obłoza. – Wątpliwości budzi również fakt, że obie faktury wystawiono w jednym miesiącu, akurat podczas kontroli NIK.

Podczas późniejszego procesu Urszula K. tłumaczyła, że nie wiedziała, iż wszelkie wydatki stowarzyszenia należy dokumentować. – To naiwna linia obrony – ocenił sędzia Obłoza. – Oskarżona kierowała towarzystwem i prowadziła własną działalność gospodarczą. Wiedziała, że za każdym wydatkiem powinien iść rachunek lub faktura. 

Na początku procesu Urszula K. deklarowała, że dobrowolnie podda się karze. Miała zostać skazana na 2 lata więzienia w zawieszeniu na trzy. Na zwrot przywłaszczonych pieniędzy dawano jej rok. Kobieta zmieniła jednak zdanie i postanowiła się bronić. W rezultacie sąd obciążył ją większością kosztów postępowania. Wczorajszy wyrok nie jest prawomocny.

Co się stało z psami?

Kontrola NIK w łukowskiej organizacji dotyczyła nie tylko wypłat z konta. Ustalono, że gminy Siemień, Wohyń i Abramów zlecały ŁTPZ wyłapywanie bezdomnych zwierząt, chociaż towarzystwo nie miało na to zezwolenia. W 2011 r. organizacja nie rejestrowała wyłapanych zwierząt. Według dokumentów z gmin, chodziło o 288 psów i 12 kotów. Nie wiadomo, co stało się ze zwierzętami. Czworonogi miały trafiać do domów tymczasowych, a następnie do adopcji lub schroniska. Nie odnaleziono jednak żadnej dokumentacji, która by to potwierdzała.

 

Komentarze 12

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 27 sierpnia 2016 o 09:49
0
Bardzo dobrze, ze się do tej pani dobrali.wszyscy wiedzieli , ze bezczelnie oszukuje ale jej to o dziwo uchodziło , ktoś ważny w urzędzie ja chronił . Kara nieproporcjonalnie niskA do popełnionych przestępstw , pieniądze i zwierzęta . Uważam, ze powinno pociągnąć się do odpowiedzialności tez urzędy gminne , które systematycznie współpracowały z nią Mimo wyraźnych sygnałów , ze działalność tej pani jest przestępstwem, płacili a nie kontrolowali ani co dzieje się psami i pieniedmi podatkowymi. Trzeba kontrollwac wszystkie urzedu gmin i miast, Sluzby weterynaryjne, itd. Pieklo jakie Polacy stworzyli zwierzetom musi zniknac. Nieudolnosc poslow jest zenujaca!
Bardzo dobrze, ze się do tej pani dobrali.wszyscy wiedzieli , ze bezczelnie oszukuje ale jej to o dziwo uchodziło , ktoś ważny w urzędzie ja chronił . Kara nieproporcjonalnie niskA do popełnionych przestępstw , pieniądze i zwierzęta . Uważam, ze powinno pociągnąć się do odpowiedzialności tez urzędy gminne , które systematycznie współpracowały z nią Mimo wyraźnych sygnałów , ze działalność tej pani jest przestępstwem, płacili a nie kontrolowali ani co dzieje się psami i pieniedmi podatkowymi. Trzeba kontrollwac wszystkie urzedu gmin i mias... rozwiń
Avatar
Gość / 26 sierpnia 2016 o 10:29
0
P Marku, co do organizacji- ma pan 1000% racji. Organizacje "pro" zwierzęce w dużej części, to banda złodziei. Mi rozwalono ogrodzenie i za pomocą łapówy i kici kici wywabiła z domu- Policja zakwalifikowała czyn, jako kradzież. Takich spraw jest więcej. Wystarczy wbić "uwolnić Dianę". Jest sprawa Amora- psa, który nakazem urzędniczym ma zostać oddany właścicielom. Pies się "rozpłynął", nikt nie może go znaleźć. Sprawa pewnej samotnej pani, do której domu wparowało 6 osób z fundacji po to, aby zabrać psy. Sprawa w toku. Są osoby, które walczą z organizacjami o swoje zwierzęta- a co, to, że zwierzę, można kraść???? Takich osób jest jednak za mało. Większość, szantażowana sprawą o znęcanie się nad zwierzętami- odpuszcza. Żadnych spraw nie będzie. Aby zwierzaka odebrać bez wymaganej prawem zgody z UM, MUSI być inspektor weterynarii- wtedy odbiór jest legalny. Jak nie, każde badanie wykonane u weterynarza bez obecności właściciela jest niezgodne z prawem i nie może być dowodem w sądzie. Piszę, jako osoba okradziona, szantażowana i się nie poddała. Reagujmy na bezduszne działania organizacji zwierzęcych (pro, to one nie są). Co do odstrzału- nie wiem, może były takie przypadki. Jednak wiem, że w dawnych czasach też były schroniska.
P Marku, co do organizacji- ma pan 1000% racji. Organizacje "pro" zwierzęce w dużej części, to banda złodziei. Mi rozwalono ogrodzenie i za pomocą łapówy i kici kici wywabiła z domu- Policja zakwalifikowała czyn, jako kradzież. Takich spraw jest więcej. Wystarczy wbić "uwolnić Dianę". Jest sprawa Amora- psa, który nakazem urzędniczym ma zostać oddany właścicielom. Pies się "rozpłynął", nikt nie może go znaleźć. Sprawa pewnej samotnej pani, do której domu wparowało 6 osób z fundacji po to, aby zabrać psy. Sprawa ... rozwiń
Avatar
Marta / 26 sierpnia 2016 o 09:20
0
Prawa zwierzat to wielka patologia- zalosny czlowieku I ty sie spodziewasz merytorycznej dysputy. Nikt rozsadny nie podejmie sie dyskusji z kretynem. Masz jeszcze jakies "madrosci" w zanadrzu? Np. dotyczace praw kobiet albo kolorowych?
Avatar
Gość / 23 lipca 2016 o 12:22
0
Niedobry z ciebie człowiek skoro uważasz, że zwierzęta można odstrzeliwać niczym niepotrzebne nikomu istoty. Właśnie dlatego jest ta ustawa, żeby bronić biedne zwierzęta przed takimi zwyrodnialcami, panami zycia i smierci. Skoro tak ci zalezy na finansach publicznch to proponuję przyjrzeć się fundacjom pomagającym ludziom, tam dopiero idą pieniążki i tam się zarabia.
Avatar
Marek / 23 lipca 2016 o 09:48
0
Całe te tzw. "prawa zwierząt" to jedna wielka patologia. Z jednej strony cwaniaczki które zwietrzyły okazję żeby przyssać się do budżetowej kasy, z drugiej oszołomy które znalazły pretekst do wtrącania się w cudze sprawy. Kiedyś bezpańskie psy po prostu odstrzeliwano i problemu nie było, a teraz wydaje się kupę pieniędzy podatnika na trzymanie (często zresztą fikcyjne) w schroniskach czegoś czego i tak nikt nie potrzebuje, a nawiedzona gówniarzeria biega z obłędem w oczach i wszędzie doszukuje się "złego traktowania zwierząt". A już najwięcej tych "miłośników zwierząt" zajmuje się ciągłym beczeniem na te tematy w internecie, tak więc spodziewam się tu zaraz wysypu inwektyw pod moim adresem i opinii jak bardzo jestem bez serca. Merytorycznych argumentów się nie spodziewam.
Całe te tzw. "prawa zwierząt" to jedna wielka patologia. Z jednej strony cwaniaczki które zwietrzyły okazję żeby przyssać się do budżetowej kasy, z drugiej oszołomy które znalazły pretekst do wtrącania się w cudze sprawy. Kiedyś bezpańskie psy po prostu odstrzeliwano i problemu nie było, a teraz wydaje się kupę pieniędzy podatnika na trzymanie (często zresztą fikcyjne) w schroniskach czegoś czego i tak nikt nie potrzebuje, a nawiedzona gówniarzeria biega z obłędem w oczach i wszędzie doszukuje się "złego traktowania zwierząt... rozwiń
Avatar
Gość / 22 lipca 2016 o 21:50
0
Bez przesady, jedna nieuczciwa osoba nie oznacza, że każdy taki jest.
Avatar
hycel / 22 lipca 2016 o 21:18
0
pieski i kotki przerabiam na pyszny smalec !! palce lizać !! niebo w gębie !! pieski i kotki przerabiam na pyszny smalec !! palce lizać !! niebo w gębie !! pieski i kotki przerabiam na pyszny smalec !! palce lizać !! niebo w gębie !!
Avatar
Gość / 22 lipca 2016 o 18:06
0
Nieprawda, kazde schronisko musi się rozliczyć z tego co dostało a niestety, takie placówki działać muszą bo głupi ludzie pozbywają się zwierząt domowych lub je bezmyślnie rozmnażają. Jak można każdego pracownika schroniska nazywać oszustem który zarabia na zwierzętach? Nieuczciwi ludzie owszem, ale takich na szczęście jest niewielu. Może lepiej przyjrzyj się fundacjom pomagającym ludziom, ile zarabiaja i ile płacą swoim pracownikom?
Avatar
Gość / 22 lipca 2016 o 16:59
0
Schroniska dla zwierząt opłacane z kas gminnych to znakomite źródło zarabiania kasy dla właścicieli ... oni mają gdzieś zwierzaki, doją kasę, bo mogą ...
Avatar
Gość / 22 lipca 2016 o 16:20
0
Kase wzieto a zwierzeta prawdopodobnie uśpiono lub porzucono na innym terenie. Niestety w wielu organizacjach znajdują się osoby którym zalezy jedynie na ich samych i na wzbogaceniu się czymiś kosztem. Takich należy surowo karać bo psują oni opinię całemu środowisku ludzi którzy naprawdę pomagają zwierzętom.
Avatar
Gość / 27 sierpnia 2016 o 09:49
0
Bardzo dobrze, ze się do tej pani dobrali.wszyscy wiedzieli , ze bezczelnie oszukuje ale jej to o dziwo uchodziło , ktoś ważny w urzędzie ja chronił . Kara nieproporcjonalnie niskA do popełnionych przestępstw , pieniądze i zwierzęta . Uważam, ze powinno pociągnąć się do odpowiedzialności tez urzędy gminne , które systematycznie współpracowały z nią Mimo wyraźnych sygnałów , ze działalność tej pani jest przestępstwem, płacili a nie kontrolowali ani co dzieje się psami i pieniedmi podatkowymi. Trzeba kontrollwac wszystkie urzedu gmin i miast, Sluzby weterynaryjne, itd. Pieklo jakie Polacy stworzyli zwierzetom musi zniknac. Nieudolnosc poslow jest zenujaca!
Bardzo dobrze, ze się do tej pani dobrali.wszyscy wiedzieli , ze bezczelnie oszukuje ale jej to o dziwo uchodziło , ktoś ważny w urzędzie ja chronił . Kara nieproporcjonalnie niskA do popełnionych przestępstw , pieniądze i zwierzęta . Uważam, ze powinno pociągnąć się do odpowiedzialności tez urzędy gminne , które systematycznie współpracowały z nią Mimo wyraźnych sygnałów , ze działalność tej pani jest przestępstwem, płacili a nie kontrolowali ani co dzieje się psami i pieniedmi podatkowymi. Trzeba kontrollwac wszystkie urzedu gmin i mias... rozwiń
Avatar
Gość / 26 sierpnia 2016 o 10:29
0
P Marku, co do organizacji- ma pan 1000% racji. Organizacje "pro" zwierzęce w dużej części, to banda złodziei. Mi rozwalono ogrodzenie i za pomocą łapówy i kici kici wywabiła z domu- Policja zakwalifikowała czyn, jako kradzież. Takich spraw jest więcej. Wystarczy wbić "uwolnić Dianę". Jest sprawa Amora- psa, który nakazem urzędniczym ma zostać oddany właścicielom. Pies się "rozpłynął", nikt nie może go znaleźć. Sprawa pewnej samotnej pani, do której domu wparowało 6 osób z fundacji po to, aby zabrać psy. Sprawa w toku. Są osoby, które walczą z organizacjami o swoje zwierzęta- a co, to, że zwierzę, można kraść???? Takich osób jest jednak za mało. Większość, szantażowana sprawą o znęcanie się nad zwierzętami- odpuszcza. Żadnych spraw nie będzie. Aby zwierzaka odebrać bez wymaganej prawem zgody z UM, MUSI być inspektor weterynarii- wtedy odbiór jest legalny. Jak nie, każde badanie wykonane u weterynarza bez obecności właściciela jest niezgodne z prawem i nie może być dowodem w sądzie. Piszę, jako osoba okradziona, szantażowana i się nie poddała. Reagujmy na bezduszne działania organizacji zwierzęcych (pro, to one nie są). Co do odstrzału- nie wiem, może były takie przypadki. Jednak wiem, że w dawnych czasach też były schroniska.
P Marku, co do organizacji- ma pan 1000% racji. Organizacje "pro" zwierzęce w dużej części, to banda złodziei. Mi rozwalono ogrodzenie i za pomocą łapówy i kici kici wywabiła z domu- Policja zakwalifikowała czyn, jako kradzież. Takich spraw jest więcej. Wystarczy wbić "uwolnić Dianę". Jest sprawa Amora- psa, który nakazem urzędniczym ma zostać oddany właścicielom. Pies się "rozpłynął", nikt nie może go znaleźć. Sprawa pewnej samotnej pani, do której domu wparowało 6 osób z fundacji po to, aby zabrać psy. Sprawa ... rozwiń
Avatar
Marta / 26 sierpnia 2016 o 09:20
0
Prawa zwierzat to wielka patologia- zalosny czlowieku I ty sie spodziewasz merytorycznej dysputy. Nikt rozsadny nie podejmie sie dyskusji z kretynem. Masz jeszcze jakies "madrosci" w zanadrzu? Np. dotyczace praw kobiet albo kolorowych?
Avatar
Gość / 23 lipca 2016 o 12:22
0
Niedobry z ciebie człowiek skoro uważasz, że zwierzęta można odstrzeliwać niczym niepotrzebne nikomu istoty. Właśnie dlatego jest ta ustawa, żeby bronić biedne zwierzęta przed takimi zwyrodnialcami, panami zycia i smierci. Skoro tak ci zalezy na finansach publicznch to proponuję przyjrzeć się fundacjom pomagającym ludziom, tam dopiero idą pieniążki i tam się zarabia.
Avatar
Marek / 23 lipca 2016 o 09:48
0
Całe te tzw. "prawa zwierząt" to jedna wielka patologia. Z jednej strony cwaniaczki które zwietrzyły okazję żeby przyssać się do budżetowej kasy, z drugiej oszołomy które znalazły pretekst do wtrącania się w cudze sprawy. Kiedyś bezpańskie psy po prostu odstrzeliwano i problemu nie było, a teraz wydaje się kupę pieniędzy podatnika na trzymanie (często zresztą fikcyjne) w schroniskach czegoś czego i tak nikt nie potrzebuje, a nawiedzona gówniarzeria biega z obłędem w oczach i wszędzie doszukuje się "złego traktowania zwierząt". A już najwięcej tych "miłośników zwierząt" zajmuje się ciągłym beczeniem na te tematy w internecie, tak więc spodziewam się tu zaraz wysypu inwektyw pod moim adresem i opinii jak bardzo jestem bez serca. Merytorycznych argumentów się nie spodziewam.
Całe te tzw. "prawa zwierząt" to jedna wielka patologia. Z jednej strony cwaniaczki które zwietrzyły okazję żeby przyssać się do budżetowej kasy, z drugiej oszołomy które znalazły pretekst do wtrącania się w cudze sprawy. Kiedyś bezpańskie psy po prostu odstrzeliwano i problemu nie było, a teraz wydaje się kupę pieniędzy podatnika na trzymanie (często zresztą fikcyjne) w schroniskach czegoś czego i tak nikt nie potrzebuje, a nawiedzona gówniarzeria biega z obłędem w oczach i wszędzie doszukuje się "złego traktowania zwierząt... rozwiń
Avatar
Gość / 22 lipca 2016 o 21:50
0
Bez przesady, jedna nieuczciwa osoba nie oznacza, że każdy taki jest.
Avatar
hycel / 22 lipca 2016 o 21:18
0
pieski i kotki przerabiam na pyszny smalec !! palce lizać !! niebo w gębie !! pieski i kotki przerabiam na pyszny smalec !! palce lizać !! niebo w gębie !! pieski i kotki przerabiam na pyszny smalec !! palce lizać !! niebo w gębie !!
Avatar
Gość / 22 lipca 2016 o 18:06
0
Nieprawda, kazde schronisko musi się rozliczyć z tego co dostało a niestety, takie placówki działać muszą bo głupi ludzie pozbywają się zwierząt domowych lub je bezmyślnie rozmnażają. Jak można każdego pracownika schroniska nazywać oszustem który zarabia na zwierzętach? Nieuczciwi ludzie owszem, ale takich na szczęście jest niewielu. Może lepiej przyjrzyj się fundacjom pomagającym ludziom, ile zarabiaja i ile płacą swoim pracownikom?
Avatar
Gość / 22 lipca 2016 o 16:59
0
Schroniska dla zwierząt opłacane z kas gminnych to znakomite źródło zarabiania kasy dla właścicieli ... oni mają gdzieś zwierzaki, doją kasę, bo mogą ...
Avatar
Gość / 22 lipca 2016 o 16:20
0
Kase wzieto a zwierzeta prawdopodobnie uśpiono lub porzucono na innym terenie. Niestety w wielu organizacjach znajdują się osoby którym zalezy jedynie na ich samych i na wzbogaceniu się czymiś kosztem. Takich należy surowo karać bo psują oni opinię całemu środowisku ludzi którzy naprawdę pomagają zwierzętom.
Zobacz wszystkie komentarze 12

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Szpital tonie w długach, kolejne grupy zawodowe walczą o podwyżki. Będzie nagroda dla dyrektora?

Szpital tonie w długach, kolejne grupy zawodowe walczą o podwyżki. Będzie nagroda dla dyrektora? 0 0

12 tys. zł nagrody rocznej może dostać dyrektor szpitala przy al. Kraśnickiej w Lublinie. Zdaniem jednego z członków rady społecznej lecznicy w obecnej napiętej sytuacji to nieetyczne, a związkowcy pytają o uczciwość.

Zostawił auto na parkingu. W nocy stanęło w ogniu
galeria

Zostawił auto na parkingu. W nocy stanęło w ogniu 4 3

Pożar samochodu wybuchł wczoraj w nocy na parkingu przy ul. Wiejskiej w Zamościu.

Górnik Łęczna rozpoczyna nowy sezon od meczu z Gryfem Wejherowo

Górnik Łęczna rozpoczyna nowy sezon od meczu z Gryfem Wejherowo 3 2

Po dwóch kompletnie nieudanych sezonach zielono-czarni rozpoczynają zmagania w II lidze. W sobotę podopieczni trenera Rafała Wójcika zmierzą się na wyjeździe z Gryfem Wejherowo. Początek spotkania zaplanowano na godz. 17

Najpierw pożar ciężarówki, potem zniszczony ładunek. Przedsiębiorca z Lublina daje 50 tys. zł za złapanie wandali [zdjęcia]
Alarm 24
galeria

Najpierw pożar ciężarówki, potem zniszczony ładunek. Przedsiębiorca z Lublina daje 50 tys. zł za złapanie wandali [zdjęcia] 21 11

Przedsiębiorcę z Lublina spotkał ogromny pech. Należąca do niego ciężarówka zapaliła się w trakcie jazdy. Co gorsza, wandale nie oszczędzili ładunku jaki znajdował się na naczepie. Teraz pan Michał chce złapać grafficiarzy dzięki zaoferowanym informatorom pieniądzom.

Matura 2018: Oto najlepsze szkoły w Lublinie i w każdym powiecie [szczegółowe wyniki]
galeria

Matura 2018: Oto najlepsze szkoły w Lublinie i w każdym powiecie [szczegółowe wyniki] 6 2

W oparciu o wyniki tegorocznych egzaminów maturalnych sprawdziliśmy, które szkoły uczą najlepiej. Na naszej liście znalazły się placówki z poszczególnych powiatów i miast regionu.

Lewart ciągle szuka wzmocnień

Lewart ciągle szuka wzmocnień 1 0

Łukasz Mierzejewski musi w lecie porządnie przebudować swoją drużynę. Lewart stracił wielu ważnych zawodników. Z klubem pożegnali się chociażby: Michał Zuber, Arkadiusz Adamczuk, czy Kamil Piasek

13-latek umierał. Ratownicy stwierdzili, że udaje nieprzytomnego. Zniszczenia w mózgu dziecka są dramatyczne
film

13-latek umierał. Ratownicy stwierdzili, że udaje nieprzytomnego. Zniszczenia w mózgu dziecka są dramatyczne 5 8

Podczas wycieczki szkolnej Paweł poczuł się źle. Jego poważny stan zlekceważyła wychowawczyni klasy, a potem dwukrotnie załoga karetki pogotowia. Matka wzywająca pomoc, usłyszała, że jest „panikarą”, a lekarz wpisał w kartę pacjenta, że dziecko „udaje nieprzytomnego”.

Odliczanie zakończone. W Lublinie ruszyły mistrzostwa Polski!

Odliczanie zakończone. W Lublinie ruszyły mistrzostwa Polski! 1 1

Dzisiaj o godz. 9 w Lublinie rozpoczęły się mistrzostwa Polski w lekkoatletyce. Jako pierwsi walkę o medale rozpoczęli chodziarze rywalizujący na dystansie 10 km. O godz. 10 swoje umiejętności zaprezentują chodziarki.

"Kumoterstwo" w Centrum Kultury w Lublinie? Prezydent wycofuje się i przeprasza

"Kumoterstwo" w Centrum Kultury w Lublinie? Prezydent wycofuje się i przeprasza 15 15

Prezydent Lublina wycofuje się ze słowa „kumoterstwo”, które znalazło się w podpisanym przez niego dokumencie z wnioskami z kontroli przeprowadzonej w Centrum Kultury. Dokument, o którym pisaliśmy obszernie tydzień temu, stał się powodem kolejnej politycznej burzy.

Orion Niedrzwica i Sokół Konopnica szykują się do nowego sezonu

Orion Niedrzwica i Sokół Konopnica szykują się do nowego sezonu 2 2

Lubelska klasa okręgowa Zespoły rozgrywają już pierwsze sparingi. Uwagę przyciąga debiut w roli trenera Orionu Niedrzwica Jacka Paździora

"To odwet ze strony poprzedniego kierownictwa". Były szef CBA z zarzutami
film

"To odwet ze strony poprzedniego kierownictwa". Były szef CBA z zarzutami 0 2

– Jest to zorganizowana zemsta i odwet na mnie ze strony poprzedniego kierownictwa CBA oraz obecnego kierownictwa CBA – powiedział Paweł Wojtunik po opuszczeniu krakowskiej prokuratury.

Repertuar kin i teatrów w weekend w Lublinie i regionie [20-22.07]
20 lipca 2018, 0:00

Repertuar kin i teatrów w weekend w Lublinie i regionie [20-22.07] 2 0

Co Gdzie Kiedy. Pierwsza noc oczyszczenia oraz Sicario 2 to jedne z tytułów, które zawitają w piątek na ekranach lubelskich kin. Przedpremierowo będzie też można zobaczyć kontynuację przeboju Mamma Mia. Sprawdź weekendowy repertuar kin i teatrów z Lublina oraz regionu.

Pogoda na piątek 20 lipca w woj. lubelskim. Jak będzie w weekend?
film

Pogoda na piątek 20 lipca w woj. lubelskim. Jak będzie w weekend? 3 0

Piątek deszczowy, ale sobota i niedziela z większymi przejaśnieniami. Sprawdź prognozę pogody na weekend 20-22 lipca w woj. lubelskim.

"Plaga”, „dziwactwo” i „sk....stwo”. Spółdzielcy poszli do prokuratury po słowach na nagraniu
Alarm 24

"Plaga”, „dziwactwo” i „sk....stwo”. Spółdzielcy poszli do prokuratury po słowach na nagraniu 7 4

Spółdzielcy ze Spółdzielni Mieszkaniowej „Wspólnota” w Łęcznej skierowali sprawę do prokuratury. Chodzi o nagranie, na którym słychać wypowiedź jednego z członków zarządu spółdzielni. W dość obcesowych słowach określa spółdzielców.

Podtopienia, zerwane drogi, hektary zniszczonych lasów. Krajobraz po nawałnicach [wideo]
film

Podtopienia, zerwane drogi, hektary zniszczonych lasów. Krajobraz po nawałnicach [wideo] 0 0

Burze i towarzyszące im ulewy w wielu rejonach Polski spowodowały znaczne zniszczenia.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!