Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

27 maja 2017 r.
10:06

Przylatują do Lublina żeby leczyć zęby. W Lublinie coraz więcej pacjentów z zagranicy

0 14 A A
Zagraniczni pacjenci chwalą stomatologiczną ofertę Lublina za wysoką jakość i profesjonalizm
Zagraniczni pacjenci chwalą stomatologiczną ofertę Lublina za wysoką jakość i profesjonalizm (fot. Maciej Kaczanowski)

Coraz więcej pacjentów z zagranicy docenia jakość zabiegów wykonywanych przez lubelskich stomatologów. Jednak promocja takich usług pozostawia jeszcze wiele do życzenia.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Pacjentów z zagranicy stale przybywa. Najczęściej przyjeżdżają z tych krajów, z którymi mamy dogodne połączenia lotnicze. Dla Lublina jest to na pewno Wielka Brytania i Skandynawia – mówi Marzena Strok-Sadło z Klastra Lubelska Medycyna.

– To głównie Polacy mieszkający za granicą, ale nie tylko. Mamy też zagranicznych turystów, którzy dowiedzieli się od znajomych o konkretnym gabinecie czy specjaliście. W tym momencie taka nieformalna reklama działa najlepiej.

– Mamy między innymi stałych pacjentów z Włoch i USA. Są to Polacy, ale też rodowici mieszkańcy. Zazwyczaj przyjeżdżają na tydzień i decydują się na kompleksowe leczenie, piaskowanie, usuwanie kamienia czy leczenie kanałowe – mówi Renata Kowalik, kierownik Przychodni Stomatologicznej Dental i lider zespołu ds. stomatologii w Klastrze Lubelska Medycyna. – Na razie to około 30 osób w ciągu roku, ale obserwujemy lekki wzrost. Potrzeba promocji, żeby pacjenci wiedzieli, że oferujemy wysoką jakość usług za znacznie niższą cenę, czasem nawet dziesięciokrotnie.

– Ze względów finansowych pacjenci zagraniczni decydują się na bardziej kosztowne i specjalistyczne zabiegi, np. leczenie kanałowe pod mikroskopem czy protetyczne, a także z zakresu stomatologii estetycznej – mówi Agnieszka Krawczyk, właścicielka Beauty Dental Clinic. – Głównie to Polacy mieszkający za granicą, m.in. w Wielkiej Brytanii, Irlandii czy krajach skandynawskich, a ostatnio także Ukraińcy. Stałych pacjentów z zagranicy mamy ok. 50 rocznie. W tym roku obserwujemy tendencję wzrostową.

Jak wynika z opracowania dr. Andrzeja Tuckiego z Zakładu Geografii Regionalnej i Turyzmu UMCS w Lublinie* (w badaniu ankietowym wzięło udział dziewięć gabinetów stomatologicznych i 44 pacjentów, którzy na stałe mieszkają za granicą), medyczną ofertę Lublina wyróżnia wysoka jakość i profesjonalizm.

– Prawie 90 proc. badanych pacjentów było zadowolonych z otrzymanych usług. Ponad połowa wskazywała na ich wysoką jakość. Dobrze była też oceniona przyjazna atmosfera i profesjonalizm – mówi dr Tucki. – Najwięcej pacjentów decydowało się też na wybór konkretnego gabinetu z powodu jakości wykonywanych tam usług. Byli też zadowoleni z kompetencji personelu, czystości i higieny gabinetu oraz bezpieczeństwa i komfortu podczas wykonywania zabiegu – wylicza dr Tucki.

Jak dodaje, pacjenci wskazywali także na dogodność w ustaleniu terminu zabiegu, dostępność komunikacyjną oraz znajomość języka obcego wśród personelu.

Jednak zdaniem Marzeny Strok-Sadło, mimo świetnie wyszkolonej kadry i usług na wysokim poziomie, lubelskie placówki nie do końca radzą sobie z reklamą.

– Stąd pomysł, żeby zorganizować wspólną promocję i podzielić jej koszty między podmioty, które chcą w niej uczestniczyć. Chodzi między innymi o stworzenie wspólnej strony internetowej – mówi Strok-Sadło i dodaje: Znalazłyby się tam wszystkie informacje o placówkach i usługach, a także typowo turystyczne, bo osoby, które do nas przyjeżdżają oczekują też wskazówek, jak mogą zorganizować sobie czas wolny podczas pobytu.

* opracowanie oparte o pracę magisterską Aldony Robak „Uwarunkowania rozwoju turystyki medycznej w Lublinie na przykładzie usług stomatologicznych”, obronionej na Wydziale Nauk o Ziemi i Gospodarki Przestrzennej UMCS w Lublinie w 2016 roku

Komentarze 14

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Artem / 20 sierpnia 2018 o 11:20
0
NEW-DENT - GABINET STOMATOLOGICZNY W LUBLINIE, KTÓRY SEDECZNIE MOGĘ POLECIĆ. Lublin ma wiele wspaniałych specjalistów w tym dobrych stomatologów, ale tam uzyskałam możliwie najlepsze usługi. :)
Avatar
Gość / 4 października 2017 o 11:16
0
Mimo wszystko uważam, że najlepszy gabinet stomatologiczny jest w Puławach a konkretniej mówię tutaj o AWODENT. Bardzo przemiła Pani stomatolog. Czyste i sterylne gabinety. Cenowo również nie jest źle, jak to się mówi: '' Na kieszeń przeciętnie zarabiającego polaka '' . Z czystym sumieniem polecam, i zapewniam, wrócę tam jeszcze nie raz.
Avatar
Gość / 5 czerwca 2017 o 19:37
0
-" Najwięcej pacjentów decydowało się też na wybór konkretnego gabinetu z powodu jakości wykonywanych tam usług. "No ja np.skorzystałam z gabinetu na Jantarowej reklamującego się jako najlepszy w Lublinie.Plomba po trzech miesiącach mi w Anglii pięknie wyleciała...
Avatar
Gość / 5 czerwca 2017 o 19:34
0
-" Najwięcej pacjentów decydowało się też na wybór konkretnego gabinetu z powodu jakości wykonywanych tam usług. "No ja np.skorzystałam z gabinetu na Jantarowej reklamującego się jako najlepszy w Lublinie.Plomba po trzech miesiącach mi wxAnglii
Avatar
lilka / 27 maja 2017 o 18:38
0
Ja pier...le 13 tys zl miesięcznie, a kłóci się o 290zł miesięcznie i że państwo go okrada. To właśnie pokazuje jakimi ludźmi są ludzie bogaci. Co to jest dla was? To jak kropla. Większość ludzi nie stać na opiekę zdrowotną prywatną bo nie zarabiają tak jak ty tylko 1500zl na miesiąc bez szans na poprawę. Wyobraź sobie wtedy leczenie zębów, gabinety leczace na nfz wyglądają jak za Króla Świeczka. Świat idzie do przodu a u nas wciąż niektórzy ludzie chodzą szczerbaci. Lekarze potrafią otworzyc gabinet leczyć na nfz i jeszcze pobierac opłaty od pacjetow jakby to była wizyta prywatna. Okradanie mówisz najpierw niech ludzie skończą okradać Państw i siebie nawzajem to każdy bedzie mial więcej kasy. Ja się nie mogę doczekac kiedy u nas zaistnieje kultura bycia uczciwym.
Ja pier...le 13 tys zl miesięcznie, a kłóci się o 290zł miesięcznie i że państwo go okrada. To właśnie pokazuje jakimi ludźmi są ludzie bogaci. Co to jest dla was? To jak kropla. Większość ludzi nie stać na opiekę zdrowotną prywatną bo nie zarabiają tak jak ty tylko 1500zl na miesiąc bez szans na poprawę. Wyobraź sobie wtedy leczenie zębów, gabinety leczace na nfz wyglądają jak za Króla Świeczka. Świat idzie do przodu a u nas wciąż niektórzy ludzie chodzą szczerbaci. Lekarze potrafią otworzyc gabinet leczyć na nfz i jeszcze pobierac opłaty o... rozwiń
Avatar
Gość / 27 maja 2017 o 18:14
0
Do pracującego na etacie - składka zdrowotna to inaczej ubezpieczenie zdrowotne i jest płacone procentowo, tak jak za np. dwa samochody, czy dwa mieszkania. Jak komuś szkoda, to może zrezygnować z dodatkowej pracy, a jeszcze nie tak dawno dentyści zarabiali średnią krajową i nie marudzili.
Avatar
Gość / 27 maja 2017 o 17:06
0
Tylko, że dentyści z wygody wybierają Wrocław, Kraków i Gdańsk na miejsce swojej działalności (NFZ lepiej tam płaci). Ale na szczęście ci słabsi.
Avatar
Gosc / 27 maja 2017 o 13:27
0
Pracuje na etacie dodatkowo prowadzę działalność gospodarcza. Żona też prowadzi działalność gospodarczą mamy dwoje dzieci. Dochód miesięczny mojej rodziny to około 13 tys złotych miesięcznie. Każdego miesiąca moje państwo okrada mnie na sumę 290 zł miesięcznie bo muszę płacić dwukrotnie składkę zdrowotną. Czy mam wybór? Nie,  bo składka zdrowotna pobierana jest od każdej wykonanej pracy. Po to by menele pijący i nieroby mogły korzystać z POZ i darmowego leczenia. Czasem sam muszę korzystać z prywatnej służby zdrowia i płace z własnej kieszeni  choć dwukrotnie odprowadziłem składkę zdrowotną. Gdzie tu sprawiedliwość i demokracja?  Złodziejskie działania rządzących na obywatelach pracujących to nic innego jak ich okradanie. Bajerowanie pani premier o rodzinie to bzdura bo większość normalnych rodzin chce pracować i mieć czas na spędzenie z dziećmi a nie zasuwac po 340 godzin by muc  zapewnić swojej rodzinie godne warunki. Jeśli mam płacić za innych a ZUS NFZ wrzuca to do wspólnego worka i menele, pijący czy nieroby korzystają z tego na tych samych warunkach co my płacący składki,  to nic innego jak czysty komunizm. I gdzie tu jest demokracja?
Pracuje na etacie dodatkowo prowadzę działalność gospodarcza. Żona też prowadzi działalność gospodarczą mamy dwoje dzieci. Dochód miesięczny mojej rodziny to około 13 tys złotych miesięcznie. Każdego miesiąca moje państwo okrada mnie na sumę 290 zł miesięcznie bo muszę płacić dwukrotnie składkę zdrowotną. Czy mam wybór? Nie,  bo składka zdrowotna pobierana jest od każdej wykonanej pracy. Po to by menele pijący i nieroby mogły korzystać z POZ i darmowego leczenia. Czasem sam muszę korzystać z prywatnej służby zdrowia i płace z własnej kieszen... rozwiń
Avatar
Gość / 27 maja 2017 o 12:46
0
Każde spacjalistyczne usługi powinny się dogadać i działać w ten sposób, w przeciwnym razie nietęgi wasz los. Lublin to ekonomiczny 3 świat i mało ludzi stać na niektóre usługi, a lepiej raczej nie będzie. Każdy po studiach stąd ucieka.
Avatar
Gość / 27 maja 2017 o 12:26
0
Ja też wyjechałem do Anglii ponad 2 lata temu i żyje jak PAN a nie w Polsce za 1700zł i jeszcze słychac gadania durnych rodaków.Stać mnie na wszystko przyjeżdzam do Polski i nie patrze na ceny bo tu jest biedota.To jest zycie wyjeżdzajcie z Polski po co sie męczyć ?
Avatar
Artem / 20 sierpnia 2018 o 11:20
0
NEW-DENT - GABINET STOMATOLOGICZNY W LUBLINIE, KTÓRY SEDECZNIE MOGĘ POLECIĆ. Lublin ma wiele wspaniałych specjalistów w tym dobrych stomatologów, ale tam uzyskałam możliwie najlepsze usługi. :)
Avatar
Gość / 4 października 2017 o 11:16
0
Mimo wszystko uważam, że najlepszy gabinet stomatologiczny jest w Puławach a konkretniej mówię tutaj o AWODENT. Bardzo przemiła Pani stomatolog. Czyste i sterylne gabinety. Cenowo również nie jest źle, jak to się mówi: '' Na kieszeń przeciętnie zarabiającego polaka '' . Z czystym sumieniem polecam, i zapewniam, wrócę tam jeszcze nie raz.
Avatar
Gość / 5 czerwca 2017 o 19:37
0
-" Najwięcej pacjentów decydowało się też na wybór konkretnego gabinetu z powodu jakości wykonywanych tam usług. "No ja np.skorzystałam z gabinetu na Jantarowej reklamującego się jako najlepszy w Lublinie.Plomba po trzech miesiącach mi w Anglii pięknie wyleciała...
Avatar
Gość / 5 czerwca 2017 o 19:34
0
-" Najwięcej pacjentów decydowało się też na wybór konkretnego gabinetu z powodu jakości wykonywanych tam usług. "No ja np.skorzystałam z gabinetu na Jantarowej reklamującego się jako najlepszy w Lublinie.Plomba po trzech miesiącach mi wxAnglii
Avatar
lilka / 27 maja 2017 o 18:38
0
Ja pier...le 13 tys zl miesięcznie, a kłóci się o 290zł miesięcznie i że państwo go okrada. To właśnie pokazuje jakimi ludźmi są ludzie bogaci. Co to jest dla was? To jak kropla. Większość ludzi nie stać na opiekę zdrowotną prywatną bo nie zarabiają tak jak ty tylko 1500zl na miesiąc bez szans na poprawę. Wyobraź sobie wtedy leczenie zębów, gabinety leczace na nfz wyglądają jak za Króla Świeczka. Świat idzie do przodu a u nas wciąż niektórzy ludzie chodzą szczerbaci. Lekarze potrafią otworzyc gabinet leczyć na nfz i jeszcze pobierac opłaty od pacjetow jakby to była wizyta prywatna. Okradanie mówisz najpierw niech ludzie skończą okradać Państw i siebie nawzajem to każdy bedzie mial więcej kasy. Ja się nie mogę doczekac kiedy u nas zaistnieje kultura bycia uczciwym.
Ja pier...le 13 tys zl miesięcznie, a kłóci się o 290zł miesięcznie i że państwo go okrada. To właśnie pokazuje jakimi ludźmi są ludzie bogaci. Co to jest dla was? To jak kropla. Większość ludzi nie stać na opiekę zdrowotną prywatną bo nie zarabiają tak jak ty tylko 1500zl na miesiąc bez szans na poprawę. Wyobraź sobie wtedy leczenie zębów, gabinety leczace na nfz wyglądają jak za Króla Świeczka. Świat idzie do przodu a u nas wciąż niektórzy ludzie chodzą szczerbaci. Lekarze potrafią otworzyc gabinet leczyć na nfz i jeszcze pobierac opłaty o... rozwiń
Avatar
Gość / 27 maja 2017 o 18:14
0
Do pracującego na etacie - składka zdrowotna to inaczej ubezpieczenie zdrowotne i jest płacone procentowo, tak jak za np. dwa samochody, czy dwa mieszkania. Jak komuś szkoda, to może zrezygnować z dodatkowej pracy, a jeszcze nie tak dawno dentyści zarabiali średnią krajową i nie marudzili.
Avatar
Gość / 27 maja 2017 o 17:06
0
Tylko, że dentyści z wygody wybierają Wrocław, Kraków i Gdańsk na miejsce swojej działalności (NFZ lepiej tam płaci). Ale na szczęście ci słabsi.
Avatar
Gosc / 27 maja 2017 o 13:27
0
Pracuje na etacie dodatkowo prowadzę działalność gospodarcza. Żona też prowadzi działalność gospodarczą mamy dwoje dzieci. Dochód miesięczny mojej rodziny to około 13 tys złotych miesięcznie. Każdego miesiąca moje państwo okrada mnie na sumę 290 zł miesięcznie bo muszę płacić dwukrotnie składkę zdrowotną. Czy mam wybór? Nie,  bo składka zdrowotna pobierana jest od każdej wykonanej pracy. Po to by menele pijący i nieroby mogły korzystać z POZ i darmowego leczenia. Czasem sam muszę korzystać z prywatnej służby zdrowia i płace z własnej kieszeni  choć dwukrotnie odprowadziłem składkę zdrowotną. Gdzie tu sprawiedliwość i demokracja?  Złodziejskie działania rządzących na obywatelach pracujących to nic innego jak ich okradanie. Bajerowanie pani premier o rodzinie to bzdura bo większość normalnych rodzin chce pracować i mieć czas na spędzenie z dziećmi a nie zasuwac po 340 godzin by muc  zapewnić swojej rodzinie godne warunki. Jeśli mam płacić za innych a ZUS NFZ wrzuca to do wspólnego worka i menele, pijący czy nieroby korzystają z tego na tych samych warunkach co my płacący składki,  to nic innego jak czysty komunizm. I gdzie tu jest demokracja?
Pracuje na etacie dodatkowo prowadzę działalność gospodarcza. Żona też prowadzi działalność gospodarczą mamy dwoje dzieci. Dochód miesięczny mojej rodziny to około 13 tys złotych miesięcznie. Każdego miesiąca moje państwo okrada mnie na sumę 290 zł miesięcznie bo muszę płacić dwukrotnie składkę zdrowotną. Czy mam wybór? Nie,  bo składka zdrowotna pobierana jest od każdej wykonanej pracy. Po to by menele pijący i nieroby mogły korzystać z POZ i darmowego leczenia. Czasem sam muszę korzystać z prywatnej służby zdrowia i płace z własnej kieszen... rozwiń
Avatar
Gość / 27 maja 2017 o 12:46
0
Każde spacjalistyczne usługi powinny się dogadać i działać w ten sposób, w przeciwnym razie nietęgi wasz los. Lublin to ekonomiczny 3 świat i mało ludzi stać na niektóre usługi, a lepiej raczej nie będzie. Każdy po studiach stąd ucieka.
Avatar
Gość / 27 maja 2017 o 12:26
0
Ja też wyjechałem do Anglii ponad 2 lata temu i żyje jak PAN a nie w Polsce za 1700zł i jeszcze słychac gadania durnych rodaków.Stać mnie na wszystko przyjeżdzam do Polski i nie patrze na ceny bo tu jest biedota.To jest zycie wyjeżdzajcie z Polski po co sie męczyć ?
Zobacz wszystkie komentarze 14

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

ME U-21. Sensacja w Bolonii! Polacy pokonali Włochów!

ME U-21. Sensacja w Bolonii! Polacy pokonali Włochów! 0 0

W drugim meczu mistrzostw Europy do lat 21 Polska pokonała w Bolonii reprezentację Włoch 1:0, a bohaterem spotkania został Krystian Bielik

Złota Setka 2018. Nagrodziliśmy najlepsze firmy Lubelszczyzny po raz 23 [zdjęcia]
galeria

Złota Setka 2018. Nagrodziliśmy najlepsze firmy Lubelszczyzny po raz 23 [zdjęcia] 0 4

Podczas uroczystej gali nagrodziliśmy najlepsze firmy Lubelszczyzny 2018. To już XXIII edycja rankingu Złota Setka. Po raz pierwszy doceniliśmy też wyjątkowe przedsiębiorstwa dzielące z nami przekonanie, że warto działać ekologicznie i w rodzinie.

Gigantyczne odszkodowanie za dzieciństwo w więzieniu. Pierwszy taki wyrok

Gigantyczne odszkodowanie za dzieciństwo w więzieniu. Pierwszy taki wyrok 0 6

Córka Żołnierzy Wyklętych wywalczyła zadośćuczynienie za narodziny i dzieciństwo spędzone w więzieniu. Sąd przyznał jej milion złotych. Magdalena Zarzycka - Redwan nie wyklucza apelacji.

Wierzchowiska zalane po ulewie. Ewakuowano 80 osób, pracuje ponad 120 strażaków
Zdjęcia z drona
galeria

Wierzchowiska zalane po ulewie. Ewakuowano 80 osób, pracuje ponad 120 strażaków 198 17

Wierzchowiska Pierwsze i Drugie (pow. janowski) zostały zalane po ogromnej ulewie jaka przeszła nad tym terenem. Na miejscu pracuje ponad 120 strażaków.

Losy górek czechowskich rozstrzygną się po niedzieli. Prezydent złożył projekt studium
PILNE
galeria

Losy górek czechowskich rozstrzygną się po niedzieli. Prezydent złożył projekt studium 79 125

Decydujący dla przyszłości górek czechowskich projekt studium przestrzennego został dziś złożony do Rady Miasta przez prezydenta Lublina. Już 27 czerwca radni mają głosować nad dokumentem

"Alarm dla Ziemi Lublin". Musimy działać teraz. Zostało nam tylko 11 lat

"Alarm dla Ziemi Lublin". Musimy działać teraz. Zostało nam tylko 11 lat 0 6

Rozmowa z Przemysławem Stefaniakiem, organizatorem „Alarmu dla Ziemi Lublin” w sobotę, 22 czerwca, o godz. 17.30 przed lubelskim Ratuszem (plac Łokietka)

Tabliczka z ostrzeżeniem zamiast ratownika. Sezon się nie zaczął a już sześć osób utonęło

Tabliczka z ostrzeżeniem zamiast ratownika. Sezon się nie zaczął a już sześć osób utonęło 4 3

Sezon jeszcze się nie zaczął, a w województwie lubelskim utonęło w tym roku już sześć osób. Część kąpielisk i miejsc wykorzystywanych do kąpieli zacznie działać pod koniec czerwca

Poczta Polska jeździ scanią w gazie na trasie Lublin-Warszawa-Lublin

Poczta Polska jeździ scanią w gazie na trasie Lublin-Warszawa-Lublin 0 8

Scania zasilana gazem LNG jest testowana przez Pocztę Polską na trasie Lublin-Warszawa-Lublin. To kolejny krok w kierunku ekologicznych pojazdów.

Trzech zawodników odchodzi z Górnika Łęczna

Trzech zawodników odchodzi z Górnika Łęczna 0 3

Mateusz Cetnarski i Kacper Jodłowski nie będą w kolejnym sezonie występować w „zielono-czarnych” barwach. Dwaj pomocnicy rozwiązali swoje umowy z klubem z Łęcznej za porozumieniem stron. Z kolei do Gryfa Wejherowo przenosi się Filip Szewczyk

Na kulinarnym szlaku wschodniej Polski - święto miłośników tradycyjnego jadła w Nałęczowie
22 czerwca 2019, 0:00

Na kulinarnym szlaku wschodniej Polski - święto miłośników tradycyjnego jadła w Nałęczowie 0 0

To będzie święto trzech województw: lubelskiego, podlaskiego i podkarpackiego. 4. edycja Festiwalu "Na kulinarnym szlaku wschodniej Polski" zawita do Nałęczowa. W dniach 22-23 czerwca na placu przed Urzędem Miejskim zorganizowane zostaną kiermasz i moc kulinarnych atrakcji.

Nowy odcinek S17 od Kurowa do węzła Skrudki już otwarty. 13 kilometrów w 7 minut [zdjęcia]
galeria

Nowy odcinek S17 od Kurowa do węzła Skrudki już otwarty. 13 kilometrów w 7 minut [zdjęcia] 17 39

13-kilometrów nowego odcinka S17 od Kurowa do węzła Skrudki to pierwszy z serii odcinków Lublina-Warszawa, które będą oddane w tym roku. Za dwa lata kierowcy pojadą ekspresówką od Tomaszowa Lubelskiego do Warszawy – zapewnił podczas uroczystości otwarcia Andrzej Adamczyk, minister infrastruktury.

Dyplomy rozdane, rok szkolny zakończony, czas na wakacje
galeria

Dyplomy rozdane, rok szkolny zakończony, czas na wakacje 0 5

Po porannych mszach świętych uczniowie puławskich szkół udali się do sal gimnastycznych, gdzie najlepsi z nich odebrali dyplomy i świadectwa z czerwonym paskiem. - Bezpiecznych, beztroskich wakacji, pełnych miłych niespodzianek - życzyła podczas szkolnej uroczystości, dyrektor ZSO nr 1, Marta Gładysz.

Przedsiębiorcy z lubelskiego sięgają po dofinansowanie innowacyjnych projektów z Funduszy Europejskich.

Przedsiębiorcy z lubelskiego sięgają po dofinansowanie innowacyjnych projektów z Funduszy Europejskich. 0 0

Eksperci NCBR zapraszają na wyjątkowe warsztaty 27 czerwca do Lubelskiego Parku Naukowo-Technologicznego.

Piłkarki Górnika Łęczna czekają na wyniki losowania do Ligi Mistrzyń

Piłkarki Górnika Łęczna czekają na wyniki losowania do Ligi Mistrzyń 0 0

Przed Górnikiem Łęczna ciekawa przerwa wakacyjna. Kilka zawodniczek zdecydowało się opuścić drużynę

Miasto ogłasza przetarg na 20 elektrobusów i komplet ładowarek. Już po raz trzeci

Miasto ogłasza przetarg na 20 elektrobusów i komplet ładowarek. Już po raz trzeci 0 10

Już trzeci raz władze miasta ogłaszają przetarg na 20 elektrobusów i komplet ładowarek. Wcześniej ceny proponowane przez dostawców przekraczały kwotę do wydania. Teraz miasto złagodziło o połowę swoje wymagania co do gwarancji na baterie. Nawet jeśli ceny od tego spadną, na dostawę i tak poczekamy długo

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!