Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

27 czerwca 2012 r.
18:44
Edytuj ten wpis

Przystanki w Lublinie będą mieć ochronę

Autor: Zdjęcie autora (drs)
0 17 A A
Nowe słupki. (ZTM)
Nowe słupki. (ZTM)

676 lubelskich przystanków po raz pierwszy będzie mieć ochronę. Zarząd Transportu Miejskiego ogłosił właśnie przetarg na utrzymanie i ochronę wiat i słupków.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Opieką objęte mają być wszystkie przystanki, w tym także nowe, ponadstandardowe słupki (na zdjęciu), które dopiero mają być zamontowane. A także nowe, zdecydowanie większe od obecnie używanych wiaty. Ochrona ma strzec również elektronicznych wyświetlaczy, których montaż już trwa. W sumie usługa ma objąć 330 wiat, 350 słupków i 70 wyświetlaczy.

ZTM ustalił cztery trasy, po których w oznakowanym samochodzie ma się poruszać dwuosobowy patrol ochrony. W trakcie takiego przejazdu patrol ma dokładnie fotografować wszystkie przystanki znajdujące się na trasie.

Pierwsza trasa została wytyczona w śródmieściu od Al. Racławickich przez m.in. Krakowskie Przedmieście, pl. Wolności, Lubartowską, Solidarności, 3 Maja, Lipową, Piłsudskiego, pl. Dworcowy, Piłsudskiego, Głęboką, al. Długosza. Druga biegnie przez Węglin, LSM, Czuby i os. Nałkowskich wraz z Diamentową i Zemborzycką. Trzecia przebiegać ma przez Sławinek, Czechów i Ponikwodę, a czwarta przez Kalinowszczyznę, Tatary, Hajdów, Majdanek i ul. Kunickiego.

Z materiałów przetargowych wynika, że pierwsza trasa miałaby być patrolowana w piątki i niedziele, druga w poniedziałki, trzecia we wtorki, a czwarta w środę. Nie ma za to słowa o tym, by patrole miały pracować w czwartki i soboty.

Firma, która wygra przetarg, ma także myć wiaty. Jej obowiązkiem będzie wymiana uszkodzonych lub zniszczonych elementów, a również malowanie konstrukcji po dokładnym ich oczyszczeniu.

Komentarze 17

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
PEK / 29 czerwca 2012 o 07:38
0
kolejny biznes ukręcili do zrobienia dla MKK
nie mają czego ochraniac to im trzeba stworzyc rynek :/
Avatar
alfons / 28 czerwca 2012 o 23:28
0
[quote name='max' timestamp='1340877424' post='643709']
nie wiem kto niszczy te przystanki,
ale mam pomysl aby stawiać takie betonowo pancerne z drutem kolczastym podłączonym pod prąd to może wtedy postoja dłuzej niż jeden weekend.
[/quote]
A ja wiem, nasi sasiedzi, dziewczynki i chłopcy z sąsiedztwa ze zdegenerowanych domów, wszyscy ich znaja, ale nic nie mówią, boją sie, albo twierdzą, że młodość musi się wyszumiec. Szxuszu, wielki szuuuuu. A mu płacimy, a oni szumi9ą. KJMać
Avatar
ja / 28 czerwca 2012 o 19:26
0
[quote name='Gość' timestamp='1340887779' post='643803']
\
Sęk w tym, wiesniaku, ze zamiast inwestowac w tabor, czy w opracowywanie bardziej ekonomicznych i potrzebnych ludziom tras, para idzie w gwizdek i budowanie takich tablic, ktore sa gdzies na dalekich miejscach w piramidzie potrzeb efektywnego transportu miejskiego.
Zastaw sie a postaw sie - wsiowa postawa od lat.
[/quote]

Idiotyzm za idiotyzmem. Po pierwsze takie tablice są od dawna w Warszawie i sprawdzają się, o dziwo z reguły nikt ich nie demoluje. Po drugie - trzeba być chyba ślepym, żeby nie widzieć inwestycji w tabor w ostatnich latach, nie został żaden Ikarus, same nowiutkie niskopodłogowce, w wielu także biletomaty, klimatyzacja i wi-fi, nowe linie trajtków, nowe trolejbusy i infrastruktura... mam wymieniać dalej?
[quote name='Gość' timestamp='1340887779' post='643803']
\
Sęk w tym, wiesniaku, ze zamiast inwestowac w tabor, czy w opracowywanie bardziej ekonomicznych i potrzebnych ludziom tras, para idzie w gwizdek i budowanie takich tablic, ktore sa gdzies na dalekich miejscach w piramidzie potrzeb efektywnego transportu miejskiego.
Zastaw sie a postaw sie - wsiowa postawa od lat.
[/quote]

Idiotyzm za idiotyzmem. Po pierwsze takie tablice są od dawna w Warszawie i sprawdzają się, o dziw... rozwiń
Avatar
Gość / 28 czerwca 2012 o 17:15
0
a co to za ochrona?
przed korozją?
czy przed zgraja tępych ogrów nagminie wyżywających się na rzeczach małej architektury?
lepiej i taniej byłoby upolować takiego "dzikusa" i przywiązać go (najlepiej nago) do przystanku. Upokożone zwierze (bo tak ich nazwać trzba) nie dopuści się ponownie tak podłego czynu jakim jest dewastacja i wandalizm.
wg mnie taka ochora jaką ma zapewnić ZTM będzie nieskuteczna.

Proponuję wziąć sprawy w swoje ręce.
Sezon na wandali uważam za otwarty.
Avatar
nick / 28 czerwca 2012 o 16:07
0
Ja też się dziwię dlaczego nie zamontują kamer jak to ma miejsce w innych miastach....jakie patrole, o czym wy piszecie?
Avatar
Destruktor / 28 czerwca 2012 o 15:23
0
[quote name='croc' timestamp='1340879208' post='643722']
@Gość Niepodoba sie to nie patrz i nie korzystaj. Nic tylko wiecznie piewcy kultury narzekania. Po co kupujesz meble do mieszkania w takim słabym mieście jak Lublin.? I najważniejsze po co tu wciąż mieszkasz, im szybciej miasto opuszczą tacy ludzie tym prędzej coś się ruszy.
[/quote]

Im szybciej miasto opuszczą ludzie, którzy dostrzegają brak logiki w niektórych inwestycjach, tym więcej zostanie tu dresiarzy i wieśniaków.
Avatar
Gość / 28 czerwca 2012 o 14:49
0
[quote name='Inny gość' timestamp='1340883059' post='643762']
Tak jest, w "takim mieście jak Lublin" przystanki powinny być w formie chorągiewki wbitej w ziemię. Znakomicie oddawałoby to wsiowość niektórych jego mieszkańców, którzy wygłaszają takie opinie jak przeze mnie zacytowana.
[/quote]\
To moze od razu przystanki rodem z Kataru: klimatyzowane, z wygodnymi fotelami zamiast ławek, z inkrustowanymi złotem słupkami?
Sęk w tym, wiesniaku, ze zamiast inwestowac w tabor, czy w opracowywanie bardziej ekonomicznych i potrzebnych ludziom tras, para idzie w gwizdek i budowanie takich tablic, ktore sa gdzies na dalekich miejscach w piramidzie potrzeb efektywnego transportu miejskiego.
Zastaw sie a postaw sie - wsiowa postawa od lat.
[quote name='Inny gość' timestamp='1340883059' post='643762']
Tak jest, w "takim mieście jak Lublin" przystanki powinny być w formie chorągiewki wbitej w ziemię. Znakomicie oddawałoby to wsiowość niektórych jego mieszkańców, którzy wygłaszają takie opinie jak przeze mnie zacytowana.
[/quote]\
To moze od razu przystanki rodem z Kataru: klimatyzowane, z wygodnymi fotelami zamiast ławek, z inkrustowanymi złotem słupkami?
Sęk w tym, wiesniaku, ze zamiast inwestowac w tabor, czy w opr... rozwiń
Avatar
asdsad / 28 czerwca 2012 o 14:39
0
a ceny biltów znów zdrożeją, nie wyciągajci nam kasy z kieszeni bo tego nie chcemy
Avatar
Antoni / 28 czerwca 2012 o 14:16
0
Lepszym rozwiązaniem było by zamontowanie kamer które by pilnowały przystanków, zatrudnienie niepełnosprawnych którzy by obserowawali z domu takie przystanki i jak coś się działo natychmiast informowali by Policje lub straż miejską... korzyści wiele a nawet jak by się nie wyrobili z obroną przystanku to i tak mieli by nagrania kto to zrobił... a przy okazji dało by to zatrudnienie niepełnosprawnym którzy nie mogą ruszać się z domu mieli by jakiś zajęcie i dość duże społeczną wartę nad pilnowaniem bezpieczeństwa.
Avatar
saw / 28 czerwca 2012 o 13:41
0
wystarczyło by kamerki zamontowac na przystankach, i nie trzeba by kasy tracić na durne patrole ktore nic nie dają, a w razie dewastacji winnego będzie łatwo znaleźć.
Avatar
PEK / 29 czerwca 2012 o 07:38
0
kolejny biznes ukręcili do zrobienia dla MKK
nie mają czego ochraniac to im trzeba stworzyc rynek :/
Avatar
alfons / 28 czerwca 2012 o 23:28
0
[quote name='max' timestamp='1340877424' post='643709']
nie wiem kto niszczy te przystanki,
ale mam pomysl aby stawiać takie betonowo pancerne z drutem kolczastym podłączonym pod prąd to może wtedy postoja dłuzej niż jeden weekend.
[/quote]
A ja wiem, nasi sasiedzi, dziewczynki i chłopcy z sąsiedztwa ze zdegenerowanych domów, wszyscy ich znaja, ale nic nie mówią, boją sie, albo twierdzą, że młodość musi się wyszumiec. Szxuszu, wielki szuuuuu. A mu płacimy, a oni szumi9ą. KJMać
Avatar
ja / 28 czerwca 2012 o 19:26
0
[quote name='Gość' timestamp='1340887779' post='643803']
\
Sęk w tym, wiesniaku, ze zamiast inwestowac w tabor, czy w opracowywanie bardziej ekonomicznych i potrzebnych ludziom tras, para idzie w gwizdek i budowanie takich tablic, ktore sa gdzies na dalekich miejscach w piramidzie potrzeb efektywnego transportu miejskiego.
Zastaw sie a postaw sie - wsiowa postawa od lat.
[/quote]

Idiotyzm za idiotyzmem. Po pierwsze takie tablice są od dawna w Warszawie i sprawdzają się, o dziwo z reguły nikt ich nie demoluje. Po drugie - trzeba być chyba ślepym, żeby nie widzieć inwestycji w tabor w ostatnich latach, nie został żaden Ikarus, same nowiutkie niskopodłogowce, w wielu także biletomaty, klimatyzacja i wi-fi, nowe linie trajtków, nowe trolejbusy i infrastruktura... mam wymieniać dalej?
[quote name='Gość' timestamp='1340887779' post='643803']
\
Sęk w tym, wiesniaku, ze zamiast inwestowac w tabor, czy w opracowywanie bardziej ekonomicznych i potrzebnych ludziom tras, para idzie w gwizdek i budowanie takich tablic, ktore sa gdzies na dalekich miejscach w piramidzie potrzeb efektywnego transportu miejskiego.
Zastaw sie a postaw sie - wsiowa postawa od lat.
[/quote]

Idiotyzm za idiotyzmem. Po pierwsze takie tablice są od dawna w Warszawie i sprawdzają się, o dziw... rozwiń
Avatar
Gość / 28 czerwca 2012 o 17:15
0
a co to za ochrona?
przed korozją?
czy przed zgraja tępych ogrów nagminie wyżywających się na rzeczach małej architektury?
lepiej i taniej byłoby upolować takiego "dzikusa" i przywiązać go (najlepiej nago) do przystanku. Upokożone zwierze (bo tak ich nazwać trzba) nie dopuści się ponownie tak podłego czynu jakim jest dewastacja i wandalizm.
wg mnie taka ochora jaką ma zapewnić ZTM będzie nieskuteczna.

Proponuję wziąć sprawy w swoje ręce.
Sezon na wandali uważam za otwarty.
Avatar
nick / 28 czerwca 2012 o 16:07
0
Ja też się dziwię dlaczego nie zamontują kamer jak to ma miejsce w innych miastach....jakie patrole, o czym wy piszecie?
Avatar
Destruktor / 28 czerwca 2012 o 15:23
0
[quote name='croc' timestamp='1340879208' post='643722']
@Gość Niepodoba sie to nie patrz i nie korzystaj. Nic tylko wiecznie piewcy kultury narzekania. Po co kupujesz meble do mieszkania w takim słabym mieście jak Lublin.? I najważniejsze po co tu wciąż mieszkasz, im szybciej miasto opuszczą tacy ludzie tym prędzej coś się ruszy.
[/quote]

Im szybciej miasto opuszczą ludzie, którzy dostrzegają brak logiki w niektórych inwestycjach, tym więcej zostanie tu dresiarzy i wieśniaków.
Avatar
Gość / 28 czerwca 2012 o 14:49
0
[quote name='Inny gość' timestamp='1340883059' post='643762']
Tak jest, w "takim mieście jak Lublin" przystanki powinny być w formie chorągiewki wbitej w ziemię. Znakomicie oddawałoby to wsiowość niektórych jego mieszkańców, którzy wygłaszają takie opinie jak przeze mnie zacytowana.
[/quote]\
To moze od razu przystanki rodem z Kataru: klimatyzowane, z wygodnymi fotelami zamiast ławek, z inkrustowanymi złotem słupkami?
Sęk w tym, wiesniaku, ze zamiast inwestowac w tabor, czy w opracowywanie bardziej ekonomicznych i potrzebnych ludziom tras, para idzie w gwizdek i budowanie takich tablic, ktore sa gdzies na dalekich miejscach w piramidzie potrzeb efektywnego transportu miejskiego.
Zastaw sie a postaw sie - wsiowa postawa od lat.
[quote name='Inny gość' timestamp='1340883059' post='643762']
Tak jest, w "takim mieście jak Lublin" przystanki powinny być w formie chorągiewki wbitej w ziemię. Znakomicie oddawałoby to wsiowość niektórych jego mieszkańców, którzy wygłaszają takie opinie jak przeze mnie zacytowana.
[/quote]\
To moze od razu przystanki rodem z Kataru: klimatyzowane, z wygodnymi fotelami zamiast ławek, z inkrustowanymi złotem słupkami?
Sęk w tym, wiesniaku, ze zamiast inwestowac w tabor, czy w opr... rozwiń
Avatar
asdsad / 28 czerwca 2012 o 14:39
0
a ceny biltów znów zdrożeją, nie wyciągajci nam kasy z kieszeni bo tego nie chcemy
Avatar
Antoni / 28 czerwca 2012 o 14:16
0
Lepszym rozwiązaniem było by zamontowanie kamer które by pilnowały przystanków, zatrudnienie niepełnosprawnych którzy by obserowawali z domu takie przystanki i jak coś się działo natychmiast informowali by Policje lub straż miejską... korzyści wiele a nawet jak by się nie wyrobili z obroną przystanku to i tak mieli by nagrania kto to zrobił... a przy okazji dało by to zatrudnienie niepełnosprawnym którzy nie mogą ruszać się z domu mieli by jakiś zajęcie i dość duże społeczną wartę nad pilnowaniem bezpieczeństwa.
Avatar
saw / 28 czerwca 2012 o 13:41
0
wystarczyło by kamerki zamontowac na przystankach, i nie trzeba by kasy tracić na durne patrole ktore nic nie dają, a w razie dewastacji winnego będzie łatwo znaleźć.
Zobacz wszystkie komentarze 17

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 16 lipca 2018

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 16 lipca 2018 0 0

Duże zamieszanie z kolorowymi pojemnikami na śmieci w Lublinie

Duże zamieszanie z kolorowymi pojemnikami na śmieci w Lublinie 14 8

Do dziś na lubelskich osiedlach powinny się pojawić kolorowe pojemniki do segregacji śmieci, ale mało gdzie je widać. Tylko właśnie do niedzieli miał trwać „okres przejściowy” w dzielnicach, które przechodzą na nowy system segregacji odpadów, ale okazuje się, że zamieszanie jeszcze może potrwać.

Końskowola bawiła się podczas Święta Róż [zdjęcia]
galeria

Końskowola bawiła się podczas Święta Róż [zdjęcia] 13 0

Miłośnicy kwiatów z całego województwa lubelskiego w niedzielę przybyli do Końskowoli, żeby zrobić zakupy podczas Święta Róż. To jedna z najlepszych okazji do zaopatrzenia się w sadzonki, kwiaty, a także lokalne, zdrowe produkty żywnościowe. Na scenie zagrały m.in. zespoły taneczne.

Folwark w Łęcznej się zmienia. "Park z miesiąca na miesiąc pięknieje"

Folwark w Łęcznej się zmienia. "Park z miesiąca na miesiąc pięknieje" 0 4

Mieszkańcy coraz częściej odwiedzają folwark w łęczyńskim Podzamczu. Kibicują inwestycji, która odmienia ten dawniej zapuszczony fragment Łęcznej.

Wacław Golonka na Festiwalu Muzyki Organowej w Puławach
16 lipca 2018, 19:00

Wacław Golonka na Festiwalu Muzyki Organowej w Puławach 0 0

Przed nami trzeci koncert w ramach tegorocznej edycji Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Organowej w Puławach. W poniedziałek, 16 lipca o godz. 19 w Kościele pw. św. Brata Alberta wystąpi Wacław Golonka.

Lublin: Bez przejazdu przez ul. Dunikowskiego

Lublin: Bez przejazdu przez ul. Dunikowskiego 0 2

W poniedziałek zacznie się kolejny etap przebudowy sieci gazowej w rejonie powstającej drogi, która pobiegnie od Kunickiego do Wrotkowskiej.

Rolnicy zagłuszyli premiera Morawieckiego w Kraśniku. Antyrządowa manifestacja pod pomnikiem smoleńskim
Wideo, zdjęcia
galeria
film

Rolnicy zagłuszyli premiera Morawieckiego w Kraśniku. Antyrządowa manifestacja pod pomnikiem smoleńskim 461 40

Przy dźwiękach syren i okrzykach wściekłych rolników przemawiał w niedzielę w Kraśniku premier Mateusz Morawiecki. Uroczystość odsłonięcia pomnika smoleńskiego zamieniła się w antyrządowy protest przeciwko niskim cenom malin, agrestu, porzeczek i wiśni.

MUNDIAL 2018. Francja mistrzem świata 2018!
film

MUNDIAL 2018. Francja mistrzem świata 2018! 2 0

MUNDIAL 2018 Trójkolorowi wygrali w finale z Chorwacją 4:2 po kapitalnym spotkaniu na moskiewskich Łużnikach i zdobyli drugi w historii Puchar Świata. To ogromny sukces dla selekcjonera Didiera Deschampsa, który zdobył to trofeum zarówno jako piłkarz jak i trener

Jeden kierowca zginął, drugi był ranny. Policjanci szukają świadków wypadków

Jeden kierowca zginął, drugi był ranny. Policjanci szukają świadków wypadków 8 0

Lubelscy policjanci szukają świadków dwóch wypadków drogowych, do których doszło na początku lipca.

Alarm 24: Podwodna mogiła na dnie zalewu? Film czytelnika
film

Alarm 24: Podwodna mogiła na dnie zalewu? Film czytelnika 17 9

Co znajdowało się na niewielkim wzgórzu zalanym podczas budowy Zalewu Zemborzyckiego?

Zdradziło go dziwne zachowanie. Policjanci odkryli gdzie znikały rowery

Zdradziło go dziwne zachowanie. Policjanci odkryli gdzie znikały rowery 3 0

W piątkowe południe dyżurny łukowskiej komendy policji otrzymał telefoniczną informację o młodym mężczyźnie, którego zachowanie wskazywało, że chce ukraść rower. Zawiadamiający opisując jego wygląd, informował dyżurnego o trasie ucieczki młodzieńca.

Megaprojekt drogowy w powiecie lubelskim. Dwie duże inwestycje

Megaprojekt drogowy w powiecie lubelskim. Dwie duże inwestycje 19 6

Rozpoczęła się przebudowa drogi Krężnica Jara - Strzeszkowice w powiecie lubelskim. To jedna z dwóch inwestycji, realizowanych przez samorząd powiatowy w ramach megaprojektu drogowego, w którym biorą udział także pozostałe powiaty ziemskie województwa lubelskiego.

Festiwal "Śladami Singera" 2018: Bawić i przypominać [program]
16 lipca 2018, 17:30

Festiwal "Śladami Singera" 2018: Bawić i przypominać [program] 2 0

Co Gdzie Kiedy. W poniedziałek w podróż po Lubelszczyźnie wyrusza Festiwal "Śladami Singera". W tym roku artyści zawitają do 12 miast i miejscowości. – Chcemy bawić, zachwycać, ale też skłaniać do refleksji – mówią organizatorzy. Słowo-klucz to pamięć lokalna.

MUNDIAL 2018. Francja – Chorwacja 4:2 [ZAPIS RELACJI NA ŻYWO]
film

MUNDIAL 2018. Francja – Chorwacja 4:2 [ZAPIS RELACJI NA ŻYWO] 6 4

W ostatnim meczu mistrzostw świata w Rosji Francja gra na Łużnikach z Moskwie z Chorwacją. Czy powtórzy wynik sprzed 20 lat, czy po raz pierwszy złoto zdobędzie zespół z Bałkanów?

Wyjeżdżasz za granicę? Ile trzeba poczekać na nowy paszport?

Wyjeżdżasz za granicę? Ile trzeba poczekać na nowy paszport? 0 5

Tradycyjnie już okres wakacyjny to czas wzmożonego ruchu w punktach paszportowych. Wiele osób dopiero tuż przed planowanym urlopem zdaje sobie sprawę, że ma nieważny paszport. Dlatego warto sprawdzić termin ważności naszego paszportu. Tylko w czerwcu br. wydano prawie 215 tys. nowych paszportów, a w całym pierwszym półroczu 2018 r. aż 977 tys. dokumentów.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!