Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

16 września 2013 r.
20:03
Edytuj ten wpis

Pułapki z gwoździ na Torze Lublin

0 36 A A
 (Jacek Świerczyński / Archiwum)
(Jacek Świerczyński / Archiwum)

Ktoś powbijał gwoździe w asfalcie na torze przy ul. Zemborzyckiej. W weekend odbywały się tam zawody motocyklowe

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
- To zrobił jakiś psychopata. Nie chcę myśleć, co by się stało gdyby rozpędzony motocykl najechał na taki gwóźdź. Wypadek byłby tragiczny – mówi Beata Stachurska z Automobilklubu Lubelskiego, który organizował w niedzielę Motocyklowy Puchar Lubelszczyzny.

W imprezie udział wzięło kilkudziesięciu motocyklistów. Podczas treningów zauważyli, że ktoś rozłożył na torze kilkanaście gwoździ. Były wbite co kilkadziesiąt metrów w miejscach pęknięcia asfaltu. Gołym okiem trudno było je zauważyć.

Według organizatorów ktoś włamał się na teren toru nocą, z soboty na niedzielę. – To nie był drobny akt wandalizmu, a dobrze zaplanowana akcja – dodaje Stachurska.

Komu zależało na tym żeby wyrządzić krzywdę motocyklistom? Tego nie wiadomo, ale to nie pierwszy taki incydent. W ubiegłym roku ktoś rozlał olej na tor, w tym porozrzucał szkło.

– Domyślam się, że to przeciwnicy organizowania w tym miejscu takich imprez. Rozumiem, że okolicznym mieszkańcom przeszkadza ryk silników, ale takie działanie to przesada – uważa Waldemar Czerniak, prezes lubelskiego oddziału PZMot.

Część mieszkańców pobliskich bloków od dawna skarży się na hałas dobiegający z toru kartingowego.
– To prawda, że niektórzy z nich robią wszystko żeby nas wykurzyć, ale inni chętnie przychodzą z dziećmi na nasze zawody – mówi Stachurska.

Sprawą zajęła się lubelska policja.

– Policyjny technik dokonał na miejscu oględzin. Wszystkie materiały zostały przekazane prokuraturze – mówi kom. Renata Laszczka-Rusek z Komendy Wojewódzkiej Policji w Lublinie.

– Będziemy prowadzić postępowanie w kierunku narażenia na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia bądź ciężkiego uszczerbku na zdrowiu – potwierdza prokurator Paweł Banach, zastępca szefa w Prokuraturze Rejonowej w Lublinie.

Teren, na którym mieści się tor, należy do firmy deweloperskiej Interbud. Za jakiś czas może powstać tam osiedle.

Komentarze 36

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
cypis / 14 grudnia 2013 o 17:24
0

Dziwny to kraj tor istnieje kilkadziesiąt lat nawet niewiem dokładnie ile odkąd pamiętam to tam bym a swoje lata juz mam . Ktos pobudował bloki w sąsiedztwie , to chyba ludzie kupujący mieszkania powinni sie liczyść z tym że będzie chałas a nie zamykać tor  bo im przeszkadza to oni powinni się dostosować to dego co jest przychodząc tu mieszkać . To tak jak ze stacją benzynową na PTHW jest od zawsze deweloper jakimś cudem uzyskał pozwolenie na budowę bloku w sąsiedztwie stacji a teraz ją chcą zlikwodować bo zagraża bezpieczeństwu mieszkańcow , przecież to chore jest 

Dziwny to kraj tor istnieje kilkadziesiąt lat nawet niewiem dokładnie ile odkąd pamiętam to tam bym a swoje lata juz mam . Ktos pobudował bloki w sąsiedztwie , to chyba ludzie kupujący mieszkania powinni sie liczyść z tym że będzie chałas a nie zamykać tor  bo im przeszkadza to oni powinni się dostosować to dego co jest przychodząc tu mieszkać . To tak jak ze stacją benzynową na PTHW jest od zawsze deweloper jakimś cudem uzyskał pozwolenie na budowę bloku w sąsiedztwie stacji a teraz ją chcą zlikwodować bo zagraża bezpieczeństwu mies... rozwiń

Avatar
Pracujący / 20 września 2013 o 11:20
0

Tam będą traktory przeszkadzały i będzie wina rolników, że muszą po polu od rana jeździć zamiast spać do południa...

Kiedyś i Ty synek będziesz musiał pójść do pracy i nierzadko wstać na 6 rano..

Avatar
jestem na tak / 17 września 2013 o 16:56
0

Na fulmana też pewnie mają szczeliny w asfalcie .....

Avatar
Paweł Moto / 17 września 2013 o 13:57
0

DLACZEGO Mieszkańcy osiedla mają pretensje to użytkowników toru, a nie do DEWELOPERA który ich najnormalniej w świecie oszukał?

Avatar
kolo / 17 września 2013 o 13:51
0

Trzymam kciuki za policje, zeby znalezli sk....syna.

Avatar
kolo / 17 września 2013 o 13:51
0

Trzymam kciuki za policje, zeby znalezli sk....syna.

Avatar
Kamil / 17 września 2013 o 12:17
0

Jak burakom za głośno to niech się wyprowadzą z miasta na wieś tam będą mieli cisze i spokój !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Tam będą traktory przeszkadzały i będzie wina rolników, że muszą po polu od rana jeździć zamiast spać do południa...

Avatar
xyz / 17 września 2013 o 09:46
0
Pojeby z fulmana !!!! Mieszkam tu cale zycie i jakos tor mi nie przeszkadza dobrze wiedzieli gdzie kupuja mieszkania! Nie pasuje to wypierdalac! Dobrze wiem kto walczy o to by tor zlikwidować wiec proponuje maly odwet!
Avatar
Gość / 17 września 2013 o 09:39
0

Motocyklista śmiertelnie potrącił pieszego

8 września 2013, godz. 22:05

Do poważnego wypadku doszło w niedzielę około godz. 21:30 na al. Niepodległości w Sopocie. Motocyklista jadący w kierunku Gdyni potrącił pieszego. Mimo reanimacji - potrącony zmarł po kilku minutach. Motocyklistę w stanie ciężkim zabrało pogotowie.

Do wypadku doszło w miejscu znanym z wypadków i kolizji - około 200 metrów przed skrzyżowaniem z ul. Malczewskiego .

Motocyklista, który jechał bardzo szybko w kierunku Gdyni, w pewnym momencie stracił panowanie nad pojazdem, uderzył w krawężnik i wjechał w dwudziestokilkuletniego mężczyznę idącego chodnikiem (obok niego szedł jego kolega, nic mu się jednak nie stało).

Na miejscu szybko pojawiło się pogotowie. Poszkodowanego pieszego próbowano reanimować. Niestety mężczyzna zmarł. Karetka zabrała także motocyklistę. Jego również trzeba było reanimować.

- Policjanci są na miejscu, przepytują świadków i ustalają przyczyny wypadku - mówi Karina Kamińska z Komendy Miejskiej Policji w Sopocie.

Według świadków motocyklista (policja podała nam, że ma 32 lata) jechał bardzo szybko, nawet powyżej 100 km/h.

Ruch al. Niepodległości odbywa się obecnie jednym pasem.

Motocyklista śmiertelnie potrącił pieszego

8 września 2013, godz. 22:05

Do poważnego wypadku doszło w niedzielę około godz. 21:30 na al. Niepodległości w Sopocie. Motocyklista jadący w kierunku Gdyni potrącił pieszego. Mimo reanimacji - potrącony zmarł po kilku minutach. Motocyklistę w stanie ciężkim zabrało pogotowie.

Do wypadku doszło w miejscu znanym z wypadków i kolizji - około 200 metrów przed skrzyżowaniem z ul. Malczewskie... rozwiń

Avatar
Fryta / 17 września 2013 o 09:36
0

Mam znajomych na Fulmana. Ich zdaniem tor nie jest aż tak uciążliwy, a dzieciaki mają przynajmniej na co popatrzeć od czasu do czasu. Trochę słychać, ale w innych miejscach bywa gorzej. Sam mieszkałem kiedyś przy Okopowej i cowieczorne ryki silników, śpiewy i awantury też mi przeszkadzały. Na Czubach miałem okno na tory i też można było się przyzwyczaić. Teraz mieszkam na LSMie i tylko czasem słychać pociągi lub dzwony z pobliskiego kościoła. Jak się kupuje mieszkanie to trzeba patrzeć na otoczenie, a nie mieć pretensje do całego świata, że się toru nie zauważyło. On był tam znacznie wcześniej niż te bloki! Sam tam chodziłem na zawody gokartów i to ze 25 lat temu. Nie lubię motocyklistów, ale takiego podejścia z gwoździami nie rozumiem. Baranowi co to wymyślił sam nawbijałbym tych gwoździ do łba. Ręce opadają na ludzką głupotę.

Mam znajomych na Fulmana. Ich zdaniem tor nie jest aż tak uciążliwy, a dzieciaki mają przynajmniej na co popatrzeć od czasu do czasu. Trochę słychać, ale w innych miejscach bywa gorzej. Sam mieszkałem kiedyś przy Okopowej i cowieczorne ryki silników, śpiewy i awantury też mi przeszkadzały. Na Czubach miałem okno na tory i też można było się przyzwyczaić. Teraz mieszkam na LSMie i tylko czasem słychać pociągi lub dzwony z pobliskiego kościoła. Jak się kupuje mieszkanie to trzeba patrzeć na otoczenie, a nie mieć pretensje do całego świata, ... rozwiń

Avatar
cypis / 14 grudnia 2013 o 17:24
0

Dziwny to kraj tor istnieje kilkadziesiąt lat nawet niewiem dokładnie ile odkąd pamiętam to tam bym a swoje lata juz mam . Ktos pobudował bloki w sąsiedztwie , to chyba ludzie kupujący mieszkania powinni sie liczyść z tym że będzie chałas a nie zamykać tor  bo im przeszkadza to oni powinni się dostosować to dego co jest przychodząc tu mieszkać . To tak jak ze stacją benzynową na PTHW jest od zawsze deweloper jakimś cudem uzyskał pozwolenie na budowę bloku w sąsiedztwie stacji a teraz ją chcą zlikwodować bo zagraża bezpieczeństwu mieszkańcow , przecież to chore jest 

Dziwny to kraj tor istnieje kilkadziesiąt lat nawet niewiem dokładnie ile odkąd pamiętam to tam bym a swoje lata juz mam . Ktos pobudował bloki w sąsiedztwie , to chyba ludzie kupujący mieszkania powinni sie liczyść z tym że będzie chałas a nie zamykać tor  bo im przeszkadza to oni powinni się dostosować to dego co jest przychodząc tu mieszkać . To tak jak ze stacją benzynową na PTHW jest od zawsze deweloper jakimś cudem uzyskał pozwolenie na budowę bloku w sąsiedztwie stacji a teraz ją chcą zlikwodować bo zagraża bezpieczeństwu mies... rozwiń

Avatar
Pracujący / 20 września 2013 o 11:20
0

Tam będą traktory przeszkadzały i będzie wina rolników, że muszą po polu od rana jeździć zamiast spać do południa...

Kiedyś i Ty synek będziesz musiał pójść do pracy i nierzadko wstać na 6 rano..

Avatar
jestem na tak / 17 września 2013 o 16:56
0

Na fulmana też pewnie mają szczeliny w asfalcie .....

Avatar
Paweł Moto / 17 września 2013 o 13:57
0

DLACZEGO Mieszkańcy osiedla mają pretensje to użytkowników toru, a nie do DEWELOPERA który ich najnormalniej w świecie oszukał?

Avatar
kolo / 17 września 2013 o 13:51
0

Trzymam kciuki za policje, zeby znalezli sk....syna.

Avatar
kolo / 17 września 2013 o 13:51
0

Trzymam kciuki za policje, zeby znalezli sk....syna.

Avatar
Kamil / 17 września 2013 o 12:17
0

Jak burakom za głośno to niech się wyprowadzą z miasta na wieś tam będą mieli cisze i spokój !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Tam będą traktory przeszkadzały i będzie wina rolników, że muszą po polu od rana jeździć zamiast spać do południa...

Avatar
xyz / 17 września 2013 o 09:46
0
Pojeby z fulmana !!!! Mieszkam tu cale zycie i jakos tor mi nie przeszkadza dobrze wiedzieli gdzie kupuja mieszkania! Nie pasuje to wypierdalac! Dobrze wiem kto walczy o to by tor zlikwidować wiec proponuje maly odwet!
Avatar
Gość / 17 września 2013 o 09:39
0

Motocyklista śmiertelnie potrącił pieszego

8 września 2013, godz. 22:05

Do poważnego wypadku doszło w niedzielę około godz. 21:30 na al. Niepodległości w Sopocie. Motocyklista jadący w kierunku Gdyni potrącił pieszego. Mimo reanimacji - potrącony zmarł po kilku minutach. Motocyklistę w stanie ciężkim zabrało pogotowie.

Do wypadku doszło w miejscu znanym z wypadków i kolizji - około 200 metrów przed skrzyżowaniem z ul. Malczewskiego .

Motocyklista, który jechał bardzo szybko w kierunku Gdyni, w pewnym momencie stracił panowanie nad pojazdem, uderzył w krawężnik i wjechał w dwudziestokilkuletniego mężczyznę idącego chodnikiem (obok niego szedł jego kolega, nic mu się jednak nie stało).

Na miejscu szybko pojawiło się pogotowie. Poszkodowanego pieszego próbowano reanimować. Niestety mężczyzna zmarł. Karetka zabrała także motocyklistę. Jego również trzeba było reanimować.

- Policjanci są na miejscu, przepytują świadków i ustalają przyczyny wypadku - mówi Karina Kamińska z Komendy Miejskiej Policji w Sopocie.

Według świadków motocyklista (policja podała nam, że ma 32 lata) jechał bardzo szybko, nawet powyżej 100 km/h.

Ruch al. Niepodległości odbywa się obecnie jednym pasem.

Motocyklista śmiertelnie potrącił pieszego

8 września 2013, godz. 22:05

Do poważnego wypadku doszło w niedzielę około godz. 21:30 na al. Niepodległości w Sopocie. Motocyklista jadący w kierunku Gdyni potrącił pieszego. Mimo reanimacji - potrącony zmarł po kilku minutach. Motocyklistę w stanie ciężkim zabrało pogotowie.

Do wypadku doszło w miejscu znanym z wypadków i kolizji - około 200 metrów przed skrzyżowaniem z ul. Malczewskie... rozwiń

Avatar
Fryta / 17 września 2013 o 09:36
0

Mam znajomych na Fulmana. Ich zdaniem tor nie jest aż tak uciążliwy, a dzieciaki mają przynajmniej na co popatrzeć od czasu do czasu. Trochę słychać, ale w innych miejscach bywa gorzej. Sam mieszkałem kiedyś przy Okopowej i cowieczorne ryki silników, śpiewy i awantury też mi przeszkadzały. Na Czubach miałem okno na tory i też można było się przyzwyczaić. Teraz mieszkam na LSMie i tylko czasem słychać pociągi lub dzwony z pobliskiego kościoła. Jak się kupuje mieszkanie to trzeba patrzeć na otoczenie, a nie mieć pretensje do całego świata, że się toru nie zauważyło. On był tam znacznie wcześniej niż te bloki! Sam tam chodziłem na zawody gokartów i to ze 25 lat temu. Nie lubię motocyklistów, ale takiego podejścia z gwoździami nie rozumiem. Baranowi co to wymyślił sam nawbijałbym tych gwoździ do łba. Ręce opadają na ludzką głupotę.

Mam znajomych na Fulmana. Ich zdaniem tor nie jest aż tak uciążliwy, a dzieciaki mają przynajmniej na co popatrzeć od czasu do czasu. Trochę słychać, ale w innych miejscach bywa gorzej. Sam mieszkałem kiedyś przy Okopowej i cowieczorne ryki silników, śpiewy i awantury też mi przeszkadzały. Na Czubach miałem okno na tory i też można było się przyzwyczaić. Teraz mieszkam na LSMie i tylko czasem słychać pociągi lub dzwony z pobliskiego kościoła. Jak się kupuje mieszkanie to trzeba patrzeć na otoczenie, a nie mieć pretensje do całego świata, ... rozwiń

Zobacz wszystkie komentarze 36

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Wraca Puławskie Kino Samochodowe
27 lipca 2018, 0:00

Wraca Puławskie Kino Samochodowe 7 0

Co Gdzie Kiedy. Gratka dla miłośników kina w Puławach. W dniach 27-29 lipca odbędzie się kolejna już edycja Puławskiego Kina Samochodowego, nawiązującego do amerykańskiej tradycji seansów.

94 PZLA MP. Podsumowanie drugiego dnia

94 PZLA MP. Podsumowanie drugiego dnia 0 0

Małgorzata Hołub-Kowalik i Karol Zalewski złotymi medalistami w biegu na 400 metrów. To dość spora niespodzianka bo za faworytów w obu przypadkach uchodzili inni uczestnicy finału

Tłumy na koncercie Siła Kobiet na pl. Zamkowym w Lublinie [zdjęcia]
galeria
film

Tłumy na koncercie Siła Kobiet na pl. Zamkowym w Lublinie [zdjęcia] 77 13

W Lublinie trwa koncert Siła Kobiet. Na scenie występują: Paulina Przybysz, Monika Brodka, Katarzyna Nosowska i Kayah. Na plac Zamkowy przyszły tłumy

Wjechał samochodem w rowerzystki. 13-latka nie żyje
kraj
film

Wjechał samochodem w rowerzystki. 13-latka nie żyje 5 2

Radomyśl (woj. wielkopolskie). Na trasie Wschowa-Radomyśl samochód osobowy uderzył w dwie nastolatki jadące na rowerach. Młodsza z dziewcząt, 13-latka, zginęła na miejscu. Jej rok starsza koleżanka została przewieziona do szpitala. Przyczyny wypadku bada prokuratura.

Lato na Placu Litewskim: Brak sensu, Aniołek, Żyrafa i Stołek
2 sierpnia 2018, 17:00

Lato na Placu Litewskim: Brak sensu, Aniołek, Żyrafa i Stołek 2 0

Co Gdzie Kiedy. Popularny spektakl Centrum Kultury - Brak sensu, Aniołek, Żyrafa i Stołek będzie można zobaczyć bezpłatnie w ramach wakacyjnego projektu Lato na Placu Litewskim. Pokaz odbędzie się dwukrotnie - w czwartek, 2 sierpnia i piątek, 3 sierpnia o godz. 17 przy pomniku Unii Lubelskiej.

Carnaval Sztukmistrzów 2018: Kto wystąpi? Czego nie przegapić?
galeria

Carnaval Sztukmistrzów 2018: Kto wystąpi? Czego nie przegapić? 21 2

Żeby obejrzeć wszystkie występy, najlepiej zacząć w czwartek. Dlatego już dziś przedstawiamy program festiwalu, choć najwięcej spektakli będzie dopiero za tydzień. Jak zwykle warto zarezerwować dużo czasu, dobrze zaplanować dzień i zatroszczyć się o wygodne obuwie

Skoki Narciarskie. Polska deklasuje rywali w Wiśle!
film

Skoki Narciarskie. Polska deklasuje rywali w Wiśle! 0 0

Podczas inauguracyjnego konkursu Letniego Grand Prix 2018 na skoczni im. Adama Małysza w Wiśle reprezentacja Polski zajęła pierwsze miejsce osiągając rekordową przewagę 71,3 punktu nad drugimi w klasyfikacji Niemcami. Trzecie miejsce przypadło Norwegom

Gryf Wejherowo - Górnik Łęczna 2:2. Odrobili dwie bramki straty

Gryf Wejherowo - Górnik Łęczna 2:2. Odrobili dwie bramki straty 15 3

Przebudowany po drugim spadku z rzędu zespół z Łęcznej w pierwszym meczu nowego sezonu wywalczył punkt w Wejherowie chociaż po niespełna pół godzinie gry przegrywał 0:2

Tomasovia pokonała Stal Kraśnik 4:2

Tomasovia pokonała Stal Kraśnik 4:2 4 0

Po sparingu Stali z Tomasovią zdecydowanie lepsze humory panują w obozie czwartoligowca. Drużyna Pawła Babiarza ograła beniaminka III ligi 4:2

94 PZLA MP. Dominik Kopeć w finale biegu na 200 metrów
galeria

94 PZLA MP. Dominik Kopeć w finale biegu na 200 metrów 2 2

Zawodnik Agrosu Zamość w piątek został mistrzem Polski w biegu na 100 metrów, a w sobotę zapewnił sobie awans do finałowego biegu na dwa razy dłuższym dystansie.

Jak przygotować się do wyjazdu do pracy za granicę?

Jak przygotować się do wyjazdu do pracy za granicę? 0 4

Pierwszy wyjazd do pracy za granicą może wiązać się z dużym stresem. Podpowiadamy, jak się do niego przygotować, by uniknąć niepotrzebnych nerwów.

Orlęta Spomlek rozbiły Włodawiankę 7:0

Orlęta Spomlek rozbiły Włodawiankę 7:0 0 4

Piłkarze Rafała Borysiuka ostro postrzelali przy okazji sobotniego meczu kontrolnego z Włodawianką. Zawody zakończyły się zwycięstwem trzecioligowca 7:0. Rywale pod okiem Marka Droba ćwiczą jednak dopiero od tygodnia i tak naprawdę budują nową drużynę

Botaniczna Piątka w Lublinie - edycja letnia
28 lipca 2018, 0:00

Botaniczna Piątka w Lublinie - edycja letnia 1 0

Co Gdzie Kiedy. 28 lipca odbędzie się pierwsza w historii letnia edycja Botanicznej Piątki na terenie Ogrodu Botanicznego UMCS w Lublinie.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!