Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

21 marca 2013 r.
14:45
Edytuj ten wpis

Radni: Na to, co szokuje pieniędzy nie dawać. Projekt PiS przegłosowany

Autor: Zdjęcie autora Dominik Smaga
0 25 A A
Okładka miejskiego informatora kulturalnego "ZOOM”.
Okładka miejskiego informatora kulturalnego \"ZOOM”.

Na kontrowersyjne pomysły artystów miasto nie powinno przeznaczać pieniędzy – uznali miejscy radni i poparli projekt stanowiska w tej sprawie przygotowany przez klub PiS.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Dokument przywołuje m.in. głośną sprawę komiksów na biletach komunikacji miejskiej, czy też zdjęcie z okładki miejskiego informatora kulturalnego, które przedstawiało kanapę ustawioną na krześle, a radnym kojarzyło się z penisem.

W stanowisku "w sprawie tworzenia pozytywnego klimatu wychowawczego dla młodego pokolenia lublinian” czytamy, że "Rada Miasta mając na uwadze chrześcijańskie tradycje Lublina wnosi o powstrzymanie finansowania z budżetu miasta Lublin dzieł i imprez uderzających w dobre obyczaje lub promujących skandalizujące treści”.

– Byłem przeciw, bo żeby zrealizować to stanowisko trzeba by wprowadzić cenzurę, jak w PRL lub na Białorusi, gdzie prasa dostaje wykaz twórców, których nie wolno publikować – komentuje Michał Krawczyk z PO. – Stanowisko jest niezgodne z Konstytucją, która gwarantuje swobodę wypowiedzi. Oburzonych ostatnią okładką ZOOM zapraszam do obejrzenia XVI-wiecznych fresków w Piwnicy pod Fortuną, które są bardziej dosłowne.

Jaki będzie skutek tej odezwy? – Nie zamierzamy cenzurować artystów, stanowisko nie jest dla nas wiążące i do niczego nas nie obliguje – mówi Katarzyna Mieczkowska-Czerniak, zastępca prezydenta odpowiedzialna za kulturę.

Projekt stanowiska poparło 17 radnych. W tym z klubu PiS:

Dariusz Jezior, Tomasz Pitucha, Mieczysław Ryba i Sylwester Tułajew; z klubu Wspólny Lublin: Mariusz Banach, Elżbieta Dados, Marek Jakubowski, Piotr Kowalczyk, Jadwiga Mach, Marcin Pogorzałek, Krzysztof Siczek i Zbigniew Targoński;

z Platformy Obywatelskiej Zbigniew Ławniczak, Jarosław Pakuła i Stanisław Podgórski, a także niezrzeszony Piotr Kuty i Jan Gąbka z SLD.

Przeciw byli radni PO: Leszek Daniewski, Piotr Dreher, Michał Krawczyk, Marta Wcisło i Mateusz Zaczyński, a od głosu wstrzymali się Jacek Bednarczyk i Zbigniew Jurkowski (obaj z PO).

Komentarze 25

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
schaboszczak / 22 marca 2013 o 11:09
0
[quote name='serotonin' timestamp='1363943913' post='748591']
Komentarze katoliczków sa ciekawe (...)
Takich tekstów uczycie sie od Chrystusa, Maryi czy od Boga? W Piśmie Świętym wyczytaliście, że trzeba obrażac innych pisząc takie teksty?
[/quote]Bo widzisz pedrylu,chamstwo jest po obu stronach,i nie ma co z tego powodu od razu targać szat,należy dożynać te watahy !!!
Avatar
ŁOWCA SKÓR / 22 marca 2013 o 10:51
0
[quote name='serotonin' timestamp='1363943913' post='748591']
Komentarze katoliczków sa ciekawe (...)
Takich tekstów uczycie sie od Chrystusa, Maryi czy od Boga? W Piśmie Świętym wyczytaliście, że trzeba obrażac innych pisząc takie teksty?
[/quote]JUDE ???
Avatar
Gość / 22 marca 2013 o 10:50
0
[quote name='serotonin' timestamp='1363943913' post='748591']
Komentarze katoliczków sa ciekawe (...)
Takich tekstów uczycie sie od Chrystusa, Maryi czy od Boga? W Piśmie Świętym wyczytaliście, że trzeba obrażac innych pisząc takie teksty?
[/quote]Przykład niestety idzie z samej góry,pionierami tego chamstwa i sÓrwysyństwa w naszym kraju i w naszej polityce są niestety paligłup,niesioł czy śikorka, wiadomo jaką opcję reprezentują.
Avatar
serotonin / 22 marca 2013 o 10:18
0
Komentarze katoliczków sa ciekawe (...)
Takich tekstów uczycie sie od Chrystusa, Maryi czy od Boga? W Piśmie Świętym wyczytaliście, że trzeba obrażac innych pisząc takie teksty?
Avatar
lolek / 22 marca 2013 o 09:28
0
on jest mocno wierzący dlatego napisał "wiąrzące"
błąd w co drugim wyrazie(sic!)
Avatar
asct / 22 marca 2013 o 09:07
0
[quote name='S Y L W E S T E R' timestamp='1363880807' post='748275']
------------------JEŻELI STANOWISKO RADNYCH NIE JEST WIĄRZĄCE DLA PREZYDENTA------------to te stanowisko przypomnimy Prezydentowi podczas Wyborów na Prezydenta Lublina ! . Toż to WS TYD NA CAŁĄ POLSKĘ---PREZYDENT MIASTA LEKCEWAŻY OPINIE RADNYCH (sic?).WSTYD !.
[/quote]

[quote name='S Y L W E S T E R' timestamp='1363880807' post='748275']
------------------JEŻELI STANOWISKO RADNYCH NIE JEST WIĄRZĄCE DLA PREZYDENTA------------to te stanowisko przypomnimy Prezydentowi podczas Wyborów na Prezydenta Lublina ! . Toż to WS TYD NA CAŁĄ POLSKĘ---PREZYDENT MIASTA LEKCEWAŻY OPINIE RADNYCH (sic?).WSTYD !.
[/quote]

Wią[color=#ff0000]Ż[/color]ące jeśli juz
[quote name='S Y L W E S T E R' timestamp='1363880807' post='748275']
------------------JEŻELI STANOWISKO RADNYCH NIE JEST WIĄRZĄCE DLA PREZYDENTA------------to te stanowisko przypomnimy Prezydentowi podczas Wyborów na Prezydenta Lublina ! . Toż to WS TYD NA CAŁĄ POLSKĘ---PREZYDENT MIASTA LEKCEWAŻY OPINIE RADNYCH (sic?).WSTYD !.
[/quote]

[quote name='S Y L W E S T E R' timestamp='1363880807' post='748275']
------------------JEŻE... rozwiń
Avatar
gość / 22 marca 2013 o 07:05
0
Podobno Radni z powodu tej kanapy chcą oprotestować budowę Ikea w Lublinie
Avatar
Lublinianin2 / 22 marca 2013 o 00:26
0
Symptomatyczne jest, że Ci dbający o moralność i finanse miasta "marnowane" na kulturę (Canada , SYLWESTER - może Tułajew)mają problemy z ortografią ale może to zbieg okoliczności i po prostu tylko nie przywykli do słowa pisanego...
Avatar
Lublinianin2 / 22 marca 2013 o 00:19
0
Radni z Ciemnogrodu....Mnie tez się wiele rzeczy nie podoba, ale od tego są krytycy sztuki a nie radni o braku wyczucia i moralności Dulskiej...
Avatar
Logika / 21 marca 2013 o 23:08
0
Wydajemy pieniadze PODATNIKÓW na Kulturę czy na KICZ ? Niech artysta sam sie finansuje ......a nie z budzetu.....MIASTA......jak się szafa przewróci to nie jest już to sztuka.....
Dzieci są w potrzebie....https://www.google.pl/search?q=dzieci+autystyczne+zdj%C4%99cia&hl=pl&rlz=1C1AFAB_enPL440PL441&tbm=isch&tbo=u&source=univ&sa=X&ei=xYNLUY_REIijPazhgLAI&ved=0CEMQsAQ&biw=1600&bih=799
Avatar
schaboszczak / 22 marca 2013 o 11:09
0
[quote name='serotonin' timestamp='1363943913' post='748591']
Komentarze katoliczków sa ciekawe (...)
Takich tekstów uczycie sie od Chrystusa, Maryi czy od Boga? W Piśmie Świętym wyczytaliście, że trzeba obrażac innych pisząc takie teksty?
[/quote]Bo widzisz pedrylu,chamstwo jest po obu stronach,i nie ma co z tego powodu od razu targać szat,należy dożynać te watahy !!!
Avatar
ŁOWCA SKÓR / 22 marca 2013 o 10:51
0
[quote name='serotonin' timestamp='1363943913' post='748591']
Komentarze katoliczków sa ciekawe (...)
Takich tekstów uczycie sie od Chrystusa, Maryi czy od Boga? W Piśmie Świętym wyczytaliście, że trzeba obrażac innych pisząc takie teksty?
[/quote]JUDE ???
Avatar
Gość / 22 marca 2013 o 10:50
0
[quote name='serotonin' timestamp='1363943913' post='748591']
Komentarze katoliczków sa ciekawe (...)
Takich tekstów uczycie sie od Chrystusa, Maryi czy od Boga? W Piśmie Świętym wyczytaliście, że trzeba obrażac innych pisząc takie teksty?
[/quote]Przykład niestety idzie z samej góry,pionierami tego chamstwa i sÓrwysyństwa w naszym kraju i w naszej polityce są niestety paligłup,niesioł czy śikorka, wiadomo jaką opcję reprezentują.
Avatar
serotonin / 22 marca 2013 o 10:18
0
Komentarze katoliczków sa ciekawe (...)
Takich tekstów uczycie sie od Chrystusa, Maryi czy od Boga? W Piśmie Świętym wyczytaliście, że trzeba obrażac innych pisząc takie teksty?
Avatar
lolek / 22 marca 2013 o 09:28
0
on jest mocno wierzący dlatego napisał "wiąrzące"
błąd w co drugim wyrazie(sic!)
Avatar
asct / 22 marca 2013 o 09:07
0
[quote name='S Y L W E S T E R' timestamp='1363880807' post='748275']
------------------JEŻELI STANOWISKO RADNYCH NIE JEST WIĄRZĄCE DLA PREZYDENTA------------to te stanowisko przypomnimy Prezydentowi podczas Wyborów na Prezydenta Lublina ! . Toż to WS TYD NA CAŁĄ POLSKĘ---PREZYDENT MIASTA LEKCEWAŻY OPINIE RADNYCH (sic?).WSTYD !.
[/quote]

[quote name='S Y L W E S T E R' timestamp='1363880807' post='748275']
------------------JEŻELI STANOWISKO RADNYCH NIE JEST WIĄRZĄCE DLA PREZYDENTA------------to te stanowisko przypomnimy Prezydentowi podczas Wyborów na Prezydenta Lublina ! . Toż to WS TYD NA CAŁĄ POLSKĘ---PREZYDENT MIASTA LEKCEWAŻY OPINIE RADNYCH (sic?).WSTYD !.
[/quote]

Wią[color=#ff0000]Ż[/color]ące jeśli juz
[quote name='S Y L W E S T E R' timestamp='1363880807' post='748275']
------------------JEŻELI STANOWISKO RADNYCH NIE JEST WIĄRZĄCE DLA PREZYDENTA------------to te stanowisko przypomnimy Prezydentowi podczas Wyborów na Prezydenta Lublina ! . Toż to WS TYD NA CAŁĄ POLSKĘ---PREZYDENT MIASTA LEKCEWAŻY OPINIE RADNYCH (sic?).WSTYD !.
[/quote]

[quote name='S Y L W E S T E R' timestamp='1363880807' post='748275']
------------------JEŻE... rozwiń
Avatar
gość / 22 marca 2013 o 07:05
0
Podobno Radni z powodu tej kanapy chcą oprotestować budowę Ikea w Lublinie
Avatar
Lublinianin2 / 22 marca 2013 o 00:26
0
Symptomatyczne jest, że Ci dbający o moralność i finanse miasta "marnowane" na kulturę (Canada , SYLWESTER - może Tułajew)mają problemy z ortografią ale może to zbieg okoliczności i po prostu tylko nie przywykli do słowa pisanego...
Avatar
Lublinianin2 / 22 marca 2013 o 00:19
0
Radni z Ciemnogrodu....Mnie tez się wiele rzeczy nie podoba, ale od tego są krytycy sztuki a nie radni o braku wyczucia i moralności Dulskiej...
Avatar
Logika / 21 marca 2013 o 23:08
0
Wydajemy pieniadze PODATNIKÓW na Kulturę czy na KICZ ? Niech artysta sam sie finansuje ......a nie z budzetu.....MIASTA......jak się szafa przewróci to nie jest już to sztuka.....
Dzieci są w potrzebie....https://www.google.pl/search?q=dzieci+autystyczne+zdj%C4%99cia&hl=pl&rlz=1C1AFAB_enPL440PL441&tbm=isch&tbo=u&source=univ&sa=X&ei=xYNLUY_REIijPazhgLAI&ved=0CEMQsAQ&biw=1600&bih=799
Zobacz wszystkie komentarze 25

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Wraca Puławskie Kino Samochodowe
27 lipca 2018, 0:00

Wraca Puławskie Kino Samochodowe 7 0

Co Gdzie Kiedy. Gratka dla miłośników kina w Puławach. W dniach 27-29 lipca odbędzie się kolejna już edycja Puławskiego Kina Samochodowego, nawiązującego do amerykańskiej tradycji seansów.

94 PZLA MP. Podsumowanie drugiego dnia
galeria

94 PZLA MP. Podsumowanie drugiego dnia 0 0

Małgorzata Hołub-Kowalik i Karol Zalewski złotymi medalistami w biegu na 400 metrów. To dość spora niespodzianka bo za faworytów w obu przypadkach uchodzili inni uczestnicy finału

Tłumy na koncercie Siła Kobiet na pl. Zamkowym w Lublinie [zdjęcia]
galeria
film

Tłumy na koncercie Siła Kobiet na pl. Zamkowym w Lublinie [zdjęcia] 81 14

W Lublinie trwa koncert Siła Kobiet. Na scenie występują: Paulina Przybysz, Monika Brodka, Katarzyna Nosowska i Kayah. Na plac Zamkowy przyszły tłumy

Wjechał samochodem w rowerzystki. 13-latka nie żyje
kraj
film

Wjechał samochodem w rowerzystki. 13-latka nie żyje 5 2

Radomyśl (woj. wielkopolskie). Na trasie Wschowa-Radomyśl samochód osobowy uderzył w dwie nastolatki jadące na rowerach. Młodsza z dziewcząt, 13-latka, zginęła na miejscu. Jej rok starsza koleżanka została przewieziona do szpitala. Przyczyny wypadku bada prokuratura.

Lato na Placu Litewskim: Brak sensu, Aniołek, Żyrafa i Stołek
2 sierpnia 2018, 17:00

Lato na Placu Litewskim: Brak sensu, Aniołek, Żyrafa i Stołek 2 0

Co Gdzie Kiedy. Popularny spektakl Centrum Kultury - Brak sensu, Aniołek, Żyrafa i Stołek będzie można zobaczyć bezpłatnie w ramach wakacyjnego projektu Lato na Placu Litewskim. Pokaz odbędzie się dwukrotnie - w czwartek, 2 sierpnia i piątek, 3 sierpnia o godz. 17 przy pomniku Unii Lubelskiej.

Carnaval Sztukmistrzów 2018: Kto wystąpi? Czego nie przegapić?
galeria

Carnaval Sztukmistrzów 2018: Kto wystąpi? Czego nie przegapić? 24 2

Żeby obejrzeć wszystkie występy, najlepiej zacząć w czwartek. Dlatego już dziś przedstawiamy program festiwalu, choć najwięcej spektakli będzie dopiero za tydzień. Jak zwykle warto zarezerwować dużo czasu, dobrze zaplanować dzień i zatroszczyć się o wygodne obuwie

Skoki Narciarskie. Polska deklasuje rywali w Wiśle!
film

Skoki Narciarskie. Polska deklasuje rywali w Wiśle! 0 0

Podczas inauguracyjnego konkursu Letniego Grand Prix 2018 na skoczni im. Adama Małysza w Wiśle reprezentacja Polski zajęła pierwsze miejsce osiągając rekordową przewagę 71,3 punktu nad drugimi w klasyfikacji Niemcami. Trzecie miejsce przypadło Norwegom

Gryf Wejherowo - Górnik Łęczna 2:2. Odrobili dwie bramki straty

Gryf Wejherowo - Górnik Łęczna 2:2. Odrobili dwie bramki straty 15 3

Przebudowany po drugim spadku z rzędu zespół z Łęcznej w pierwszym meczu nowego sezonu wywalczył punkt w Wejherowie chociaż po niespełna pół godzinie gry przegrywał 0:2

Tomasovia pokonała Stal Kraśnik 4:2

Tomasovia pokonała Stal Kraśnik 4:2 4 0

Po sparingu Stali z Tomasovią zdecydowanie lepsze humory panują w obozie czwartoligowca. Drużyna Pawła Babiarza ograła beniaminka III ligi 4:2

94 PZLA MP. Dominik Kopeć w finale biegu na 200 metrów
galeria

94 PZLA MP. Dominik Kopeć w finale biegu na 200 metrów 2 2

Zawodnik Agrosu Zamość w piątek został mistrzem Polski w biegu na 100 metrów, a w sobotę zapewnił sobie awans do finałowego biegu na dwa razy dłuższym dystansie.

Jak przygotować się do wyjazdu do pracy za granicę?

Jak przygotować się do wyjazdu do pracy za granicę? 0 4

Pierwszy wyjazd do pracy za granicą może wiązać się z dużym stresem. Podpowiadamy, jak się do niego przygotować, by uniknąć niepotrzebnych nerwów.

Orlęta Spomlek rozbiły Włodawiankę 7:0

Orlęta Spomlek rozbiły Włodawiankę 7:0 0 4

Piłkarze Rafała Borysiuka ostro postrzelali przy okazji sobotniego meczu kontrolnego z Włodawianką. Zawody zakończyły się zwycięstwem trzecioligowca 7:0. Rywale pod okiem Marka Droba ćwiczą jednak dopiero od tygodnia i tak naprawdę budują nową drużynę

Botaniczna Piątka w Lublinie - edycja letnia
28 lipca 2018, 0:00

Botaniczna Piątka w Lublinie - edycja letnia 1 0

Co Gdzie Kiedy. 28 lipca odbędzie się pierwsza w historii letnia edycja Botanicznej Piątki na terenie Ogrodu Botanicznego UMCS w Lublinie.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!