Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

4 maja 2010 r.
11:12
Edytuj ten wpis

Radny Nowak rozlicza prezydenta Lublina wierszem

Autor: Zdjęcie autora rp
0 26 A A

Marcin Nowak, miejski radny PiS, podsumował kadencję prezydenta Adama Wasilewskiego. Dzisiaj złożył rymowaną interpelację.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Treść interpelacji przesłanej do naszej redakcji:

"Lublin, dn. 04.05.2010 r.
Nowak Marcin
Radny Miasta Lublin


Szanowny Pan
Dr Adam Wasilewski
Prezydent Miasta Lublin
za pośrednictwem
Przewodniczącego Rady Miasta Lublin


Interpelacja w sprawie niedopełnienia obietnic złożonych przez kandydata Adama Wasilewskiego, w trakcie ubiegania się o Urząd Prezydenta Lublina


Jako że przyszła, Szanowny Panie,
Pora na pewne podsumowanie,
Pańskich obietnic, zapewnień wielu,
Chcę spytać, jak tam kwestia tunelu?
Który, jak mówił Pan niegdyś cudnie,
"Usprawni trasę północ-południe”
Czy pomysł upadł, czy wciąż dojrzewa?
Bo jak na razie, wyciął Pan drzewa,
Przez co w tym miejscu, mamy jedynie,
Kolejną, wielką, miejską pustynię,
Co z obietnicą dalej się stanie?
"Strefa”; to moje drugie pytanie
Śledząc jej "rozwój”, chcę stwierdzić szczerze,
Że kwitnie pięknie, lecz "na papierze”
Budżet ponosi kolejne straty,
A gdzie efekty?, a gdzie etaty?
Czy to kolejne na "wierzbie gruszki”?
Miał powstać koncern tworzący puszki,

Lecz "umknął” szybko, stąd do tej pory,
Strefa jest tylko "puszką Pandory”,
Z której zaledwie tyle wynika,
Że "bije” w budżet i w podatnika,
Że miast pomagać, ciąży na karku,
Rzecz trzecia, "bajka” o Aquaparku,
Z tym w naszym mieście każdy jest zgodny,
Lublin powinien mieć kompleks wodny:
Zjeżdżalnie, relaks, zdrowia odnowa,
Miał Pan to stworzyć, to Pańskie słowa,
Dziś w Aquaparku każdy się pluska,
Tak jak miał "kąpać się” w cudzie Tuska,
Proszę więc jasne wskazać powody,
Że się skończyło na "laniu wody”?
Czy Pańskie słowo nie jest nic warte?
Wreszcie na koniec, piszę "po czwarte”
Ratuszem "trzęsą” kolejne grandy,
A Pan wyrusza, oglądać pandy,
A Pan wybywa, by w garniturze,
"Pohasać” sobie po Chińskim Murze,
A gdy są ważne chwile w Szanghaju,
Pan już radosny wraca do kraju,
I miast w światowej "widnieć” imprezie,
Rozdaje flagi, mknie w polonezie,
Przeto zadaje nowe pytanie,
Tak się zaczyna drugą kampanię?
Że Pan przybywa ze świata krańca,
By ktoś napisał "ruszył do tańca”
Jakiż jest Pański "triumfu” inwentarz?
Kwietniki w mieście?, brama na cmentarz?
Dziur załatanych drogowych lista?
(pięć poprawionych, powstałych trzysta)
Lublin płynący miodem i mlekiem?
Ufam,że jest Pan mądrym człowiekiem
Po cóż z "batalii” wracać na tarczy?
Proszę, kadencja jedna wystarczy,
Czas chyba wreszcie powiedzieć "basta”
Dla dobra wszystkich, dla dobra Miasta.


Z wyrazami szacunku"

Komentarze 26

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
aaaaaaa / 29 października 2010 o 17:36
0
[quote name='Żaaal i Loool' timestamp='1272978163' post='276777']
A co pan Nowak dla Lublina przez te lata zrobił?
[/quote]
po pierwsze to na pan nowak i on wiecej zrobił dla lublina niz wasilewski a ty idz na pole ziemniaki kopac bo tylko to jestes w stanie zrobic panu Nowakowi to ty do pient nie dorastasz
Avatar
~wyborca~ / 6 maja 2010 o 15:50
0
JEDNI DOBRZY, A DRUDZY JESZCZE LEPSI.
Kolejność nie jest istotna.
POPISali się wszyscy. ćzas na taczki.
Avatar
~gość~ / 6 maja 2010 o 09:36
0
~lublinianka~ napisał:
Prezydent nie robi bo słucha - akustyk. Słuchać teraz nie ma kogo bo Palący Kot zamilknął. Jaka ulga!!!! Mozna swobodnie i bez zdenerwowania ogladać TY. Fatalny koniec Pajaca.

Zwolenniczko przechrzty nie zawłaszczaj sobie cudzych epitetów,Pajacem został nazwany dużo wcześniej autor tego paszkwilu i manipulacji.
Już kilka razy zasłużył na ten epitet podskakując i obszczekując Prezydenta. Natomiast Prezydent nigdy nie zniżył się do zadnej pyskówki. Między nimi jest różnicy klasa.
Zycie jest brutalne i wcześniej czy póżniej wyrównuje rachunki. To internauci nazwali Nowaka przechrztą i pajacem i nic nie zmieni tu próba powtarzania tych słów w celu obrażenia przeciwnika zupełnie nie adekwatnych do tej osoby.
Jak widać pajac pajacuje a przechrzta zmienia partie w zależności od koniunktury czy osobistych interesów.

Zwolenniczko przechrzty nie zawłaszczaj sobie cudzych epitetów,Pajacem został nazwany dużo wcześniej autor tego paszkwilu i manipulacji.
Już kilka razy zasłużył na ten epitet podskakując i obszczekując Prezydenta. Natomiast Prezydent nigdy nie zniżył się do zadnej pyskówki. Między nimi jest różnicy klasa.
Zycie jest brutalne i wcześniej czy póżniej wyrównuje rachunki. To internauci nazwali Nowaka przechrztą i pajacem i nic nie zmieni tu próba powtarzania tych słów w celu obrażenia przeciwnika zupełnie nie a... rozwiń
Avatar
~lublinianka~ / 5 maja 2010 o 22:28
0
Prezydent nie robi bo słucha - akustyk. Słuchać teraz nie ma kogo bo Palący Kot zamilknął. Jaka ulga!!!! Mozna swobodnie i bez zdenerwowania ogladać TY. Fatalny koniec Pajaca.
Avatar
iwa / 5 maja 2010 o 19:16
0
Prezydent wszystkich ignoruje mówił o podwyżkach teraz nawet na spotkania nie przychodzi to świadczy o jego kulturze bo sam zarabia duże pieniądze a innych ma w nosie wypadałoby przyjść i przedstawić wydatki a nie robić uniki w innych miastach jest inaczej tam dawno już zostalo to załatwione a w Lublinie jest ok Prezydent zadowolony na uroczystościach się bawi i tam ma czas
Avatar
~gość~ / 4 maja 2010 o 23:07
0
iwa napisał:
Żeby Prezydent Lublina zrobił dla swojego miasta tyle co Radny Nowak to by było super

Radnemu Nowakowi przytakują i piszą pozytywne posty jego towarzysze w walce o stołki w Radzie Miasta, koledzy od tanich i żenujących hepeningów czyli przyjaciel Widomski i przyjaciel z kanapy Partii Demokratycznej K. Jakubowski bo oni bez lansu żyć nie mogą.
Wszak " dał im przykład poseł Janusz jak zwyciężać mamy" więc na lubelskim podwórku walą w lubelskiego prezydenta.
Tylko tak się mają oni do Palikota jak wyrób czekoladopodobny do prawdziwej czekolady.
Swoją ścieżką co ten Nowak zrobił dla miasta? NIC- wielkie NIC.
Jego osławione "interpejacje " to kupa papieru i wstydu; co jadła księżniczka, wyrzucić muzyków z Bramy Krakowskiej, nie pozwolić na zmiany w "Czarciej Łapie",zablokować budowę przystani jachtowej nad zalewem itp. Co z tego wyniknęło- wielkie NIC. A raczej WSTYD I ŻENADA.
Takim szczekaczom już dziękujemy.
A prezydent ma rację ,że go ignoruje bo z takim lansiorem ,manipulatorem i pożal się Bożę "poetą " gadać się nie chce...

Radnemu Nowakowi przytakują i piszą pozytywne posty jego towarzysze w walce o stołki w Radzie Miasta, koledzy od tanich i żenujących hepeningów czyli przyjaciel Widomski i przyjaciel z kanapy Partii Demokratycznej K. Jakubowski bo oni bez lansu żyć nie mogą.
Wszak " dał im przykład poseł Janusz jak zwyciężać mamy" więc na lubelskim podwórku walą w lubelskiego prezydenta.
Tylko tak się mają oni do Palikota jak wyrób czekoladopodobny do prawdziwej czekolady.
Swoją ścieżką co ten Nowak zrobił d... rozwiń
Avatar
iwa / 4 maja 2010 o 22:15
0
Żeby Prezydent Lublina zrobił dla swojego miasta tyle co Radny Nowak to by było super
Avatar
iwa / 4 maja 2010 o 22:11
0
Żeby Prezydent Lublina zrobił dla swojego miasta tyle co Radny Nowak to by było super
Avatar
dar / 4 maja 2010 o 20:37
0
Oj panie Nowak-zapomniał pan jak lizal pan t....k panu Wasilewskiemu,aby dostac sie na radnego.JEST PAN TYLE WART CO PREZYDENT.Myśli pan że przez swą "tworczość" wskoczy pan na nastepną kadencję.Współczuje !!!!
Avatar
~gość~ / 4 maja 2010 o 18:17
0
Radny z nadwagą już nie panuje nad emocjami. Ośmiesza się na każdym kroku. Teraz wpada w histerię bo obawia się ,że prezydent Wasilewski wygra w cuglach drugą kadencję i znów"ewentualny radny" Nowak nie będzie miał szans zostać wymarzonym dyrektorem. Taka jest cała prozaiczna prawda.
otyły ratlerek zapomniał jakie jest jego miejsce w szyku i szeregu i że na platformianych plecach szedł do RM.
Puszczają mu nerwy.
Prezydent zaś nie musi tłumaczyć się przed populistami i manipulatorami. Jego ocenią wyborcy a jak wszystko wskazuje oceniają go dobrze.
A kto to jest radny Nowak??
Radny z nadwagą już nie panuje nad emocjami. Ośmiesza się na każdym kroku. Teraz wpada w histerię bo obawia się ,że prezydent Wasilewski wygra w cuglach drugą kadencję i znów"ewentualny radny" Nowak nie będzie miał szans zostać wymarzonym dyrektorem. Taka jest cała prozaiczna prawda.
otyły ratlerek zapomniał jakie jest jego miejsce w szyku i szeregu i że na platformianych plecach szedł do RM.
Puszczają mu nerwy.
Prezydent zaś nie musi tłumaczyć się przed populistami i manipulatorami. Jego ocenią wyborcy a jak ws... rozwiń
Avatar
aaaaaaa / 29 października 2010 o 17:36
0
[quote name='Żaaal i Loool' timestamp='1272978163' post='276777']
A co pan Nowak dla Lublina przez te lata zrobił?
[/quote]
po pierwsze to na pan nowak i on wiecej zrobił dla lublina niz wasilewski a ty idz na pole ziemniaki kopac bo tylko to jestes w stanie zrobic panu Nowakowi to ty do pient nie dorastasz
Avatar
~wyborca~ / 6 maja 2010 o 15:50
0
JEDNI DOBRZY, A DRUDZY JESZCZE LEPSI.
Kolejność nie jest istotna.
POPISali się wszyscy. ćzas na taczki.
Avatar
~gość~ / 6 maja 2010 o 09:36
0
~lublinianka~ napisał:
Prezydent nie robi bo słucha - akustyk. Słuchać teraz nie ma kogo bo Palący Kot zamilknął. Jaka ulga!!!! Mozna swobodnie i bez zdenerwowania ogladać TY. Fatalny koniec Pajaca.

Zwolenniczko przechrzty nie zawłaszczaj sobie cudzych epitetów,Pajacem został nazwany dużo wcześniej autor tego paszkwilu i manipulacji.
Już kilka razy zasłużył na ten epitet podskakując i obszczekując Prezydenta. Natomiast Prezydent nigdy nie zniżył się do zadnej pyskówki. Między nimi jest różnicy klasa.
Zycie jest brutalne i wcześniej czy póżniej wyrównuje rachunki. To internauci nazwali Nowaka przechrztą i pajacem i nic nie zmieni tu próba powtarzania tych słów w celu obrażenia przeciwnika zupełnie nie adekwatnych do tej osoby.
Jak widać pajac pajacuje a przechrzta zmienia partie w zależności od koniunktury czy osobistych interesów.

Zwolenniczko przechrzty nie zawłaszczaj sobie cudzych epitetów,Pajacem został nazwany dużo wcześniej autor tego paszkwilu i manipulacji.
Już kilka razy zasłużył na ten epitet podskakując i obszczekując Prezydenta. Natomiast Prezydent nigdy nie zniżył się do zadnej pyskówki. Między nimi jest różnicy klasa.
Zycie jest brutalne i wcześniej czy póżniej wyrównuje rachunki. To internauci nazwali Nowaka przechrztą i pajacem i nic nie zmieni tu próba powtarzania tych słów w celu obrażenia przeciwnika zupełnie nie a... rozwiń
Avatar
~lublinianka~ / 5 maja 2010 o 22:28
0
Prezydent nie robi bo słucha - akustyk. Słuchać teraz nie ma kogo bo Palący Kot zamilknął. Jaka ulga!!!! Mozna swobodnie i bez zdenerwowania ogladać TY. Fatalny koniec Pajaca.
Avatar
iwa / 5 maja 2010 o 19:16
0
Prezydent wszystkich ignoruje mówił o podwyżkach teraz nawet na spotkania nie przychodzi to świadczy o jego kulturze bo sam zarabia duże pieniądze a innych ma w nosie wypadałoby przyjść i przedstawić wydatki a nie robić uniki w innych miastach jest inaczej tam dawno już zostalo to załatwione a w Lublinie jest ok Prezydent zadowolony na uroczystościach się bawi i tam ma czas
Avatar
~gość~ / 4 maja 2010 o 23:07
0
iwa napisał:
Żeby Prezydent Lublina zrobił dla swojego miasta tyle co Radny Nowak to by było super

Radnemu Nowakowi przytakują i piszą pozytywne posty jego towarzysze w walce o stołki w Radzie Miasta, koledzy od tanich i żenujących hepeningów czyli przyjaciel Widomski i przyjaciel z kanapy Partii Demokratycznej K. Jakubowski bo oni bez lansu żyć nie mogą.
Wszak " dał im przykład poseł Janusz jak zwyciężać mamy" więc na lubelskim podwórku walą w lubelskiego prezydenta.
Tylko tak się mają oni do Palikota jak wyrób czekoladopodobny do prawdziwej czekolady.
Swoją ścieżką co ten Nowak zrobił dla miasta? NIC- wielkie NIC.
Jego osławione "interpejacje " to kupa papieru i wstydu; co jadła księżniczka, wyrzucić muzyków z Bramy Krakowskiej, nie pozwolić na zmiany w "Czarciej Łapie",zablokować budowę przystani jachtowej nad zalewem itp. Co z tego wyniknęło- wielkie NIC. A raczej WSTYD I ŻENADA.
Takim szczekaczom już dziękujemy.
A prezydent ma rację ,że go ignoruje bo z takim lansiorem ,manipulatorem i pożal się Bożę "poetą " gadać się nie chce...

Radnemu Nowakowi przytakują i piszą pozytywne posty jego towarzysze w walce o stołki w Radzie Miasta, koledzy od tanich i żenujących hepeningów czyli przyjaciel Widomski i przyjaciel z kanapy Partii Demokratycznej K. Jakubowski bo oni bez lansu żyć nie mogą.
Wszak " dał im przykład poseł Janusz jak zwyciężać mamy" więc na lubelskim podwórku walą w lubelskiego prezydenta.
Tylko tak się mają oni do Palikota jak wyrób czekoladopodobny do prawdziwej czekolady.
Swoją ścieżką co ten Nowak zrobił d... rozwiń
Avatar
iwa / 4 maja 2010 o 22:15
0
Żeby Prezydent Lublina zrobił dla swojego miasta tyle co Radny Nowak to by było super
Avatar
iwa / 4 maja 2010 o 22:11
0
Żeby Prezydent Lublina zrobił dla swojego miasta tyle co Radny Nowak to by było super
Avatar
dar / 4 maja 2010 o 20:37
0
Oj panie Nowak-zapomniał pan jak lizal pan t....k panu Wasilewskiemu,aby dostac sie na radnego.JEST PAN TYLE WART CO PREZYDENT.Myśli pan że przez swą "tworczość" wskoczy pan na nastepną kadencję.Współczuje !!!!
Avatar
~gość~ / 4 maja 2010 o 18:17
0
Radny z nadwagą już nie panuje nad emocjami. Ośmiesza się na każdym kroku. Teraz wpada w histerię bo obawia się ,że prezydent Wasilewski wygra w cuglach drugą kadencję i znów"ewentualny radny" Nowak nie będzie miał szans zostać wymarzonym dyrektorem. Taka jest cała prozaiczna prawda.
otyły ratlerek zapomniał jakie jest jego miejsce w szyku i szeregu i że na platformianych plecach szedł do RM.
Puszczają mu nerwy.
Prezydent zaś nie musi tłumaczyć się przed populistami i manipulatorami. Jego ocenią wyborcy a jak wszystko wskazuje oceniają go dobrze.
A kto to jest radny Nowak??
Radny z nadwagą już nie panuje nad emocjami. Ośmiesza się na każdym kroku. Teraz wpada w histerię bo obawia się ,że prezydent Wasilewski wygra w cuglach drugą kadencję i znów"ewentualny radny" Nowak nie będzie miał szans zostać wymarzonym dyrektorem. Taka jest cała prozaiczna prawda.
otyły ratlerek zapomniał jakie jest jego miejsce w szyku i szeregu i że na platformianych plecach szedł do RM.
Puszczają mu nerwy.
Prezydent zaś nie musi tłumaczyć się przed populistami i manipulatorami. Jego ocenią wyborcy a jak ws... rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze 26

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Pracownicy Aldika grożą strajkiem. Rozmowy ostatniej szansy

Pracownicy Aldika grożą strajkiem. Rozmowy ostatniej szansy 0 0

30 lipca przedstawiciele komisji zakładowej NSZZ Solidarność spotkają się z przedstawicielami sieci Aldik. Będą rozmawiać o podwyżkach. Jeśli nie usłyszą konkretów, nie wykluczają rozpoczęcia strajku.

Sprzedaż mieszkań zaczyna zwalniać

Sprzedaż mieszkań zaczyna zwalniać 0 1

W drugim kwartale tego roku Polacy kupili mniej nowych mieszkań niż rok wcześniej. W statystykach GUS widać pierwsze symptomy spadku aktywności deweloperów – oceniają eksperci. Liczba nowych pozwoleń na budowę rośnie, ale wolniej niż kiedyś.

Koncert w Kaplicy Trójcy Świętej na Zamku
22 lipca 2018, 17:00

Koncert w Kaplicy Trójcy Świętej na Zamku 0 0

Co Gdzie Kiedy. Trwa Festiwal Fresków w Lublinie. W najbliższą niedzielę, 22 lipca o godz. 17 w Kaplicy Trójcy Świętej na Zamku odbędzie się koncert Szymona Krzemiania i Grzegorza Siedlaczka.

Jej mąż miotał się z bólu, ale nie chcieli go przyjąć do szpitala. Zmarł kilka dni później

Jej mąż miotał się z bólu, ale nie chcieli go przyjąć do szpitala. Zmarł kilka dni później 13 3

Ostry ból głowy, 40-stopniowa gorączka, wymioty. – Stan męża się pogarszał, dosłownie miotał się z bólu, a ja byłam bezsilna – opowiada Katarzyna Gnaś. Mimo to, 26-latek nie został przyjęty do szpitala w Poniatowej. Kilka dni później zmarł

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 18 lipca 2018 roku

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 18 lipca 2018 roku 0 0

Legia – Cork City 3:0. Pewny awans mistrzów Polski

Legia – Cork City 3:0. Pewny awans mistrzów Polski 6 0

W rewanżowym meczu I rundy eliminacji do Ligi Mistrzów zespół z Warszawy pokonał na swoim stadionie niżej notowanego rywala z Irlandii i awansował do dalszej fazy rozgrywek

Ponad miesiąc temu zmienili ruch na rondzie. Kolejna stłuczka

Ponad miesiąc temu zmienili ruch na rondzie. Kolejna stłuczka 3 1

Kolejna stłuczka na rondzie Wyszyńskiego w Zamościu. Od 6 czerwca obowiązuje tu ruch okrężny a kierowcy nadal mają problemy

Miasto poszło na rękę dłużnikom z mieszkań komunalnych. Odzyskało ponad 900 tys. zł

Miasto poszło na rękę dłużnikom z mieszkań komunalnych. Odzyskało ponad 900 tys. zł 7 4

Ponad 900 tys. zł udało się odzyskać miastu od zadłużonych najemców mieszkań komunalnych, którzy zgłosili się do programu dającego im szansę na umorzenie do 70 proc. zaległości. Z takiej możliwości skorzystała prawie co siódma z uprawnionych osób. Jak dużych długów mogą się pozbyć?

"Burmistrzu przestrzegaj prawa!". Pani Maria będzie pikietować codziennie

"Burmistrzu przestrzegaj prawa!". Pani Maria będzie pikietować codziennie 2 3

Maria Kosidło z Radzynia Podlaskiego zaczęła we wtorek pikietę pod Urzędem Miasta. W toczącym się od dwóch lat sporze chodzi o mieszkanie komunalne. Kobieta zarzuca urzędnikom, że bezprawnie rozwiązali z nią umowę i zajęli lokum

Rolnicy protestowali, zablokowali weterynarzy. "Chcemy pokazać, że polski rolnik to jest siła!"
film

Rolnicy protestowali, zablokowali weterynarzy. "Chcemy pokazać, że polski rolnik to jest siła!" 35 24

Hodowcy świń z okolic Parczewa zablokowali samochód lekarzy weterynarii, którzy zamierzali przeprowadzić ubój zwierząt zagrożonych afrykańskim pomorem świń. – Chcemy pokazać, że polski rolnik to jest siła – nie ukrywa przewodniczący rolniczego stowarzyszenia, który przyjechał wesprzeć okolicznych mieszkańców