Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

25 stycznia 2011 r.
15:29
Edytuj ten wpis

Rasistowskie transparenty w Lublinie. Przerobione logo "GW"

Autor: Zdjęcie autora łm
0 74 A A
Transparent wisiał nad ul. Kunickiego i Drogą Męczenników Majdanka (SOK)
Transparent wisiał nad ul. Kunickiego i Drogą Męczenników Majdanka (SOK)

Transparenty z przerobionym logo "Gazety Wyborczej" pojawiły się na ul. Kunickiego i Drodze Męczenników Majdanka. Zajęła się nimi policja.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Dzisiaj rano sokiści dostali zgłoszenie, że na wiadukcie kolejowym nad ul. Kunickiego wisi kontrowersyjny transparent. To przeróbka logotypu Gazety Wyborczej. Ktoś zastąpił wyraz "wyborcza" słowami "na opał" i dodał żydowską gwiazdę Dawida.

- Z uwagi na fakt, iż transparent wisiał nad trakcją trolejbusową i stwarzał zagrożenie dla przejeżdżających pojazdów został zdjęty i przekazany przybyłej ekipie dochodzeniowo-śledczej z KWP Lublin i funkcjonariuszom Policji z III KP Lublin - informuje Piotr Stefaniuk, rzecznik Komendy Regionalnej Straży Ochrony Kolei w Lublinie.

Identyczny transparent wisiał na wiadukcie nad Drogą Męczenników Majdanka. Sokiści również go zdjęli i przekazali policjantom.

Komentarze 74

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
adam / 10 lutego 2011 o 17:48
0
[quote name='folkatka' timestamp='1296160342' post='429929']
Wiecie co? Ciekawa dyskusja sie zrobila. Powinniście sie na piwo umówić.
[/quote]
Avatar
barbarian / 28 stycznia 2011 o 10:54
0
Postawę wytykania innym win odrzuca zarówno chrześcijaństwo jak i judaizm. W tym, jak i w wielu innych kwestiach obie religie są zgodne. Możliwe, że ze swojej strony przekroczyłem tę zasadę, przyznaję.
Avatar
PATRON / 28 stycznia 2011 o 10:51
0
[quote name='folkatka' timestamp='1296160342' post='429929']
Wiecie co? Ciekawa dyskusja sie zrobila. Powinniście sie na piwo umówić.
[/quote]
Raczej na inny trunek, gdyż alkoholu nie pijam. Zresztą na tym etapie dyskusję uważam za zakończoną, chociaż temat jest szeroki. Pozdrawiam.
Avatar
folkatka / 27 stycznia 2011 o 21:32
0
Wiecie co? Ciekawa dyskusja sie zrobila. Powinniście sie na piwo umówić.
Avatar
PATRON / 27 stycznia 2011 o 18:47
0
[quote name='barbarian' timestamp='1296149291' post='429872']
Pierwsze zdanie - zero logiki. Ja nie zarzucam Wam, lecz Panu. Znam NT bardzo dobrze. Pańska postawa jest w moim odczuciu nie zgodna z duchem tych pism i nauk. Może Pan owszem wytykać, ale to nie jest postawia chrześcijanina. Proszę przeczytać zerknąć do listów Pawła, od razu Pan znajdzie odpowiedź dlaczego tak myślę.

Ciekaw jestem jakie to fakty historyczne mówią o grzechach Żydów. Zresztą znowu Pan sugeruje generalizacje. Tak się nie da po prostu.
[/quote]
No chyba nie uważa Pan, że to Pana osobiście i pokolenie współczesnych Żydów obarczam za zbrodnie popełnione 70 czy 60 lat temu, ale i ja nie czuję się odpowiedzialny za to czego nie zrobiłem. A całą resztę napisałem już wcześniej.
[quote name='barbarian' timestamp='1296149291' post='429872']
Pierwsze zdanie - zero logiki. Ja nie zarzucam Wam, lecz Panu. Znam NT bardzo dobrze. Pańska postawa jest w moim odczuciu nie zgodna z duchem tych pism i nauk. Może Pan owszem wytykać, ale to nie jest postawia chrześcijanina. Proszę przeczytać zerknąć do listów Pawła, od razu Pan znajdzie odpowiedź dlaczego tak myślę.

Ciekaw jestem jakie to fakty historyczne mówią o grzechach Żydów. Zresztą znowu Pan sugeruje generalizacje. Tak się nie da... rozwiń
Avatar
barbarian / 27 stycznia 2011 o 18:28
0
[quote name='PATRON' timestamp='1296148164' post='429864']
5. Skoro Pan zarzuca nam niewywiązywanie się z zaleceń Jezusa, ja mam prawo wytykać Wam nieprzestrzeganie dekalogu. A wiedza ta pochodzi ze znajomości faktów historycznych, które zarysowałem tylko (z braku miejsca i czasu) we wcześniejszych wpisach.
[/quote]
Pierwsze zdanie - zero logiki. Ja nie zarzucam Wam, lecz Panu. Znam NT bardzo dobrze. Pańska postawa jest w moim odczuciu nie zgodna z duchem tych pism i nauk. Może Pan owszem wytykać, ale to nie jest postawia chrześcijanina. Proszę przeczytać zerknąć do listów Pawła, od razu Pan znajdzie odpowiedź dlaczego tak myślę.

Ciekaw jestem jakie to fakty historyczne mówią o grzechach Żydów. Zresztą znowu Pan sugeruje generalizacje. Tak się nie da po prostu.
[quote name='PATRON' timestamp='1296148164' post='429864']
5. Skoro Pan zarzuca nam niewywiązywanie się z zaleceń Jezusa, ja mam prawo wytykać Wam nieprzestrzeganie dekalogu. A wiedza ta pochodzi ze znajomości faktów historycznych, które zarysowałem tylko (z braku miejsca i czasu) we wcześniejszych wpisach.
[/quote]
Pierwsze zdanie - zero logiki. Ja nie zarzucam Wam, lecz Panu. Znam NT bardzo dobrze. Pańska postawa jest w moim odczuciu nie zgodna z duchem tych pism i nauk. Może Pan owszem wytykać, ... rozwiń
Avatar
PATRON / 27 stycznia 2011 o 18:09
0
[quote name='barbarian' timestamp='1296144897' post='429837']
I skąd u Pana wiedza, że mamy problem z przestrzeganiem dekalogu? Co za buta!

A z czego Wy większość katolicka się co niedziela spowiadacie? Nie z grzechów, czyli łamania Prawa Boskiego?
W naszej religii też funkcjonuje pojęcie grzechu. Za jakiej racji odmawia nam Pan moralności?

Pańskie wypowiedzi są skandaliczne. Z kim ja, na Boga, rozmawiam?
[/quote]
1.Ja w nich nie widzę nic skandalicznego. Normalne fakty. 2. Moi pradziadkowie też umieli czytać i pisać choć z prostego ludu się wywodzili. 3. A w jakim języku ci Żydzi umieli czytać, w slangu czy w hebrajskim, bo z tego co wiem ten ostatni był mało popularny na ziemiach polskich wśród żydowskiej biedoty jeszcze przed wojną. 4. Chrześcijanie mają obowiązek spowiadania się (jeśli uważają to za konieczne) raz w roku. 5. Skoro Pan zarzuca nam niewywiązywanie się z zaleceń Jezusa, ja mam prawo wytykać Wam nieprzestrzeganie dekalogu. A wiedza ta pochodzi ze znajomości faktów historycznych, które zarysowałem tylko (z braku miejsca i czasu) we wcześniejszych wpisach. I to nie jest żadna buta, tylko prawo do wyrażania swojej godności osobistej i poglądów, które to prawo daje mi 54 art. Konstytucji Rzeczpospolitej Polskiej.
[quote name='barbarian' timestamp='1296144897' post='429837']
I skąd u Pana wiedza, że mamy problem z przestrzeganiem dekalogu? Co za buta!

A z czego Wy większość katolicka się co niedziela spowiadacie? Nie z grzechów, czyli łamania Prawa Boskiego?
W naszej religii też funkcjonuje pojęcie grzechu. Za jakiej racji odmawia nam Pan moralności?

Pańskie wypowiedzi są skandaliczne. Z kim ja, na Boga, rozmawiam?
[/quote]
1.Ja w nich nie widzę nic skandalicznego. Normalne... rozwiń
Avatar
barbarian / 27 stycznia 2011 o 17:45
0
[quote name='PATRON' timestamp='1296146312' post='429846']
I tu wracamy do punktu wyjścia. Mówi Pan o różnicach w kulturze i w religii i zgadzam się z tym na sto procent. Wy macie swoją a my swoją. Problem jednak polega na tym, że część Żydów z Grossem czy Blumsztajnem na czele chce narzucić nam Polakom swój sposób postrzegania rzeczywistości. Gdyby ten swój tok myślenia TYLKO przedstawiali, to można by było mówić o dyskusji czy nawet głębszym dialogu. Dzieje się jednak inaczej. Tego typu ludzie jak wyżej narzucają swoje poglądy innym i wręcz groźbami i szantażem moralnym wymuszają ich akceptację. To Gross obarcza cały Naród Polski za zbrodnie na Żydach a Blumsztajn nazywa Patriotów faszystami."Gazeta Wyborcza" i związane z nią środowiska nie tolerują innego postrzegania rzeczywistości niż oni przedstawiają. Można by powiedzieć, że w myśl zasady "kto nie z nami ten faszysta i antysemita". Teraz antysemitą jest ten, kto NIE KOCHA Żydów? Tam wcześniej podałem kilka argumentów z których wnoszę, że historia naszego narodu obroni się sama. A jeśli wymagacie tolerancji od innych, to sami jej przestrzegajcie. Szczególnie w kraju w którym gościcie. I nie wchodźcie nam w drogę, gdy oddajemy hołd naszym bohaterom 11 listopada, bo waszego "Marszu żywych", czy festynu "Szalom na Szerokiej" nikt nie zakłóca. Żyj długo, wszak człowiek uczy się całe życie.
[/quote]

Panu też długiego życia. Bo ciągle stosuje Pan to samo. Odpowiedzialność zbiorowa. Ponieważ Gross pisze to i tamto, to znaczy że my Żydzi jesteśmy nietolerancyjni bo narzucamy innym... Panie kochany, przed takim myśleniem rozum kapituluje. Dzięki temu że jesteśmy tolerancyjni Gross może pisać to i tamto. Niech pisze. Jeśli kogoś to boli, to może ma problem z własnym sumieniem?

Mamy wolność słowa, zalecam do tego przywyknąć, bo życie będzie Panu strasznie ciążyć.
[quote name='PATRON' timestamp='1296146312' post='429846']
I tu wracamy do punktu wyjścia. Mówi Pan o różnicach w kulturze i w religii i zgadzam się z tym na sto procent. Wy macie swoją a my swoją. Problem jednak polega na tym, że część Żydów z Grossem czy Blumsztajnem na czele chce narzucić nam Polakom swój sposób postrzegania rzeczywistości. Gdyby ten swój tok myślenia TYLKO przedstawiali, to można by było mówić o dyskusji czy nawet głębszym dialogu. Dzieje się jednak inaczej. Tego typu ludzie jak wyżej narzu... rozwiń
Avatar
PATRON / 27 stycznia 2011 o 17:38
0
[quote name='barbarian' timestamp='1296143121' post='429828']
Pan się posługuje wyłącznie znanym sobie historycznym kontekstem. Zrozumiałby Pan że wybraństwo nie jest megalomanią, zrozumiałby Pan więcej z moich poglądów, dlaczego nie taki świat, jak sobie wy wyobrażacie. Zrozumiałby Pan gdyby chciał Pan poznać czym jest i był judaizm.
Jedą z fundamentalnych idei jest: Największą idolatrią jest akceptacja świata takim, jakim jest. To stąd między innymi nasza izolacja. Nie akceptowaliśmy świata w jakim przyszło nam żyć - wypędzenia nas przez Rzymian, monizmu narzuconego Europie. Cieszymy się z tego mimo wielu tragedii. Bo nasza tożsamość nie jest wcale gorsza od tożsamości innych narodów czy grup religijnych, żeby ją z powodów praktycznych - jakimi byłaby asymilacja - poświęcać, nasi mędrcy nie są głupsi od waszych, czego Wy i wielu wam podobnych po prostu nie możecie zrozumieć. Co jest źródłem? Wasze uniwersalistyczne zapędy, które wcale nie słabną. Chrześcijaństwo i Islam nie mogą przez ogarnąć pluralizmu świata i to jest ciągle przyczyną konfliktów i wojen. Trzeba podawać przykłady? Jedynie protestanci zrezygnowali - po części, ale przynajmniej instytucjonalnie ze swoich roszczeń uniwersalistycznych. Dlatego oni nas lepiej zazwyczaj rozumieją niż Rzymscy Chrześcijanie.

Zastanawiałem się wielokrotnie dlaczego nas tak nienawidzili i nienawidzą. Przyczyn jest wiele, socjologicznych historycznych itd. Nienawiść się pojawia np. linia podziałów klasowych w społ. pokrywa się z linią podziałów etnicznych. I wiele innych. Długo by się rozwodzić. Jeśli jednak obwinia Pan wyłącznie Żydów o to, że zostali znienawidzeni, to jest Pan antysemitą czystej krwi. I proszę rzygać jak najdalej Pan potrafi. Bo w ten sposób stosuje Pan coś podłego, czego religia Panu być może nie zabrania, i właśnie to jest powodem dla którego ciągle mówimy NIE! Otóż stosuje Pan odpowiedzialność zbiorową. Obwinia Pan cały naród za grzechy jednostek, a w konsekwencji przenosi Pan winę na kolejne pokolenia niewinnych ludzi. Na prawdę, jeśli Pan twierdzi że antysemityzmowi są winny Żydzi to jest Pan nazistą. I nie mamy o czym więcej rozmawiać.

Do zobaczenia. Oby w lepszym świecie.
[/quote]
I tu wracamy do punktu wyjścia. Mówi Pan o różnicach w kulturze i w religii i zgadzam się z tym na sto procent. Wy macie swoją a my swoją. Problem jednak polega na tym, że część Żydów z Grossem czy Blumsztajnem na czele chce narzucić nam Polakom swój sposób postrzegania rzeczywistości. Gdyby ten swój tok myślenia TYLKO przedstawiali, to można by było mówić o dyskusji czy nawet głębszym dialogu. Dzieje się jednak inaczej. Tego typu ludzie jak wyżej narzucają swoje poglądy innym i wręcz groźbami i szantażem moralnym wymuszają ich akceptację. To Gross obarcza cały Naród Polski za zbrodnie na Żydach a Blumsztajn nazywa Patriotów faszystami."Gazeta Wyborcza" i związane z nią środowiska nie tolerują innego postrzegania rzeczywistości niż oni przedstawiają. Można by powiedzieć, że w myśl zasady "kto nie z nami ten faszysta i antysemita". Teraz antysemitą jest ten, kto NIE KOCHA Żydów? Tam wcześniej podałem kilka argumentów z których wnoszę, że historia naszego narodu obroni się sama. A jeśli wymagacie tolerancji od innych, to sami jej przestrzegajcie. Szczególnie w kraju w którym gościcie. I nie wchodźcie nam w drogę, gdy oddajemy hołd naszym bohaterom 11 listopada, bo waszego "Marszu żywych", czy festynu "Szalom na Szerokiej" nikt nie zakłóca. Żyj długo, wszak człowiek uczy się całe życie.
[quote name='barbarian' timestamp='1296143121' post='429828']
Pan się posługuje wyłącznie znanym sobie historycznym kontekstem. Zrozumiałby Pan że wybraństwo nie jest megalomanią, zrozumiałby Pan więcej z moich poglądów, dlaczego nie taki świat, jak sobie wy wyobrażacie. Zrozumiałby Pan gdyby chciał Pan poznać czym jest i był judaizm.
Jedą z fundamentalnych idei jest: Największą idolatrią jest akceptacja świata takim, jakim jest. To stąd między innymi nasza izolacja. Nie akceptowaliśmy świata w jakim przy... rozwiń
Avatar
barbarian / 27 stycznia 2011 o 17:14
0
[quote name='PATRON' timestamp='1296118856' post='429654']
Wystarczy, żebyście przestrzegali tych dziesięciu przyniesionych przez Mojżesza ale w stosunku do wszystkich a nasze stosunki byłyby zgoła inne. Pewnie powiesz zaraz, o licznych wojnach i zbrodniach z tym związanych toczonych przez chrześcijańskie narody-państwa, ale tak wygląda szeroko pojęta polityka. Spieszę zatem przypomnieć, że wojny z tak przez was teraz znienawidzonymi Mahometanami, czy później nazistami też prowadziły narody-państwa chrześcijańskie w tym przede wszystkim Polska. Niemców nie pokonała jakaś ARMIA ŻYDOWSKA. W czasie wojen Polski z islamską Turcją Żydzi często chazarscy uskuteczniali szpiegostwo na rzecz Turcji przyczyniając się do rozwoju Islamu. Z kolei we wrześniu 1939 roku jedynym krajem realnie walczącym z nazizmem a co za tym idzie antysemityzmem też była Polska. W tym samym czasie największym sojusznikiem Hitlera był Stalin a największymi sprzymierzeńcami Stalina na terenach polskich przez niego zajętych byli Żydzi. Pośrednio więc w 1939roku Żydzi byli sojusznikami Hitlera i występowali przeciwko jedynej armii walczącej z nazizmem i antysemityzmem. Sytuacja ta powtórzyła się jeszcze później w Palestynie, gdzie bojówki żydowskie (min. Gang Sterna), do których zdezerterowało z bronią ok. 5 tyś. Żydów z Armii Andersa walczyły ze stacjonującymi tam wojskami brytyjskimi. A jeśli chodzi o Jezusa jako Mesjasza, to...Na początku obecnej ery Judea była pod okupacją Rzymu a Żydzi czekali na Mesjasz, który ich spod tej niewoli wybawi. Pojawia się Jezus. Część Żydów przyjmuje jego nauki i stają się oni Chrześcijanami, ale to jest tylko część. Reszta pozostaje przy starym podejściu do Boga. Trzysta lat później Chrześcijaństwo staje się główną religią Rzymu, więc w tym kontekście dawny prześladowca zostaje pokonany. Inaczej ma się rzecz z resztą Żydów, którzy pozostali przy Judaizmie. Oni jeszcze długo cierpieli z holocaustem włącznie. Potem były ciągle jeszcze oczekiwania na przyjście Mesjasza. Nawet byli tacy, którzy chcieli Go "sprowadzić" na ziemię. Sabataj Cwi, Chasydzi itd. Były nawet wyznaczane daty Jego przyjścia min. rok 1648 czy 1812. I co? I się nie zjawił. A dlaczego? Bo Mesjaszem był właśnie Jezus, którego wy wydaliście swoim wrogom na ukrzyżowanie. Jeszcze to do Was nie dotarło? Ten "pociąg" dawno już odjechał. Dla waszego nieszczęścia BEZ WAS.
[/quote]


I skąd u Pana wiedza, że mamy problem z przestrzeganiem dekalogu? Co za buta!

A z czego Wy większość katolicka się co niedziela spowiadacie? Nie z grzechów, czyli łamania Prawa Boskiego?
W naszej religii też funkcjonuje pojęcie grzechu. Za jakiej racji odmawia nam Pan moralności?

Pańskie wypowiedzi są skandaliczne. Z kim ja, na Boga, rozmawiam?
[quote name='PATRON' timestamp='1296118856' post='429654']
Wystarczy, żebyście przestrzegali tych dziesięciu przyniesionych przez Mojżesza ale w stosunku do wszystkich a nasze stosunki byłyby zgoła inne. Pewnie powiesz zaraz, o licznych wojnach i zbrodniach z tym związanych toczonych przez chrześcijańskie narody-państwa, ale tak wygląda szeroko pojęta polityka. Spieszę zatem przypomnieć, że wojny z tak przez was teraz znienawidzonymi Mahometanami, czy później nazistami też prowadziły narody-państwa chrześcijańsk... rozwiń
Avatar
adam / 10 lutego 2011 o 17:48
0
[quote name='folkatka' timestamp='1296160342' post='429929']
Wiecie co? Ciekawa dyskusja sie zrobila. Powinniście sie na piwo umówić.
[/quote]
Avatar
barbarian / 28 stycznia 2011 o 10:54
0
Postawę wytykania innym win odrzuca zarówno chrześcijaństwo jak i judaizm. W tym, jak i w wielu innych kwestiach obie religie są zgodne. Możliwe, że ze swojej strony przekroczyłem tę zasadę, przyznaję.
Avatar
PATRON / 28 stycznia 2011 o 10:51
0
[quote name='folkatka' timestamp='1296160342' post='429929']
Wiecie co? Ciekawa dyskusja sie zrobila. Powinniście sie na piwo umówić.
[/quote]
Raczej na inny trunek, gdyż alkoholu nie pijam. Zresztą na tym etapie dyskusję uważam za zakończoną, chociaż temat jest szeroki. Pozdrawiam.
Avatar
folkatka / 27 stycznia 2011 o 21:32
0
Wiecie co? Ciekawa dyskusja sie zrobila. Powinniście sie na piwo umówić.
Avatar
PATRON / 27 stycznia 2011 o 18:47
0
[quote name='barbarian' timestamp='1296149291' post='429872']
Pierwsze zdanie - zero logiki. Ja nie zarzucam Wam, lecz Panu. Znam NT bardzo dobrze. Pańska postawa jest w moim odczuciu nie zgodna z duchem tych pism i nauk. Może Pan owszem wytykać, ale to nie jest postawia chrześcijanina. Proszę przeczytać zerknąć do listów Pawła, od razu Pan znajdzie odpowiedź dlaczego tak myślę.

Ciekaw jestem jakie to fakty historyczne mówią o grzechach Żydów. Zresztą znowu Pan sugeruje generalizacje. Tak się nie da po prostu.
[/quote]
No chyba nie uważa Pan, że to Pana osobiście i pokolenie współczesnych Żydów obarczam za zbrodnie popełnione 70 czy 60 lat temu, ale i ja nie czuję się odpowiedzialny za to czego nie zrobiłem. A całą resztę napisałem już wcześniej.
[quote name='barbarian' timestamp='1296149291' post='429872']
Pierwsze zdanie - zero logiki. Ja nie zarzucam Wam, lecz Panu. Znam NT bardzo dobrze. Pańska postawa jest w moim odczuciu nie zgodna z duchem tych pism i nauk. Może Pan owszem wytykać, ale to nie jest postawia chrześcijanina. Proszę przeczytać zerknąć do listów Pawła, od razu Pan znajdzie odpowiedź dlaczego tak myślę.

Ciekaw jestem jakie to fakty historyczne mówią o grzechach Żydów. Zresztą znowu Pan sugeruje generalizacje. Tak się nie da... rozwiń
Avatar
barbarian / 27 stycznia 2011 o 18:28
0
[quote name='PATRON' timestamp='1296148164' post='429864']
5. Skoro Pan zarzuca nam niewywiązywanie się z zaleceń Jezusa, ja mam prawo wytykać Wam nieprzestrzeganie dekalogu. A wiedza ta pochodzi ze znajomości faktów historycznych, które zarysowałem tylko (z braku miejsca i czasu) we wcześniejszych wpisach.
[/quote]
Pierwsze zdanie - zero logiki. Ja nie zarzucam Wam, lecz Panu. Znam NT bardzo dobrze. Pańska postawa jest w moim odczuciu nie zgodna z duchem tych pism i nauk. Może Pan owszem wytykać, ale to nie jest postawia chrześcijanina. Proszę przeczytać zerknąć do listów Pawła, od razu Pan znajdzie odpowiedź dlaczego tak myślę.

Ciekaw jestem jakie to fakty historyczne mówią o grzechach Żydów. Zresztą znowu Pan sugeruje generalizacje. Tak się nie da po prostu.
[quote name='PATRON' timestamp='1296148164' post='429864']
5. Skoro Pan zarzuca nam niewywiązywanie się z zaleceń Jezusa, ja mam prawo wytykać Wam nieprzestrzeganie dekalogu. A wiedza ta pochodzi ze znajomości faktów historycznych, które zarysowałem tylko (z braku miejsca i czasu) we wcześniejszych wpisach.
[/quote]
Pierwsze zdanie - zero logiki. Ja nie zarzucam Wam, lecz Panu. Znam NT bardzo dobrze. Pańska postawa jest w moim odczuciu nie zgodna z duchem tych pism i nauk. Może Pan owszem wytykać, ... rozwiń
Avatar
PATRON / 27 stycznia 2011 o 18:09
0
[quote name='barbarian' timestamp='1296144897' post='429837']
I skąd u Pana wiedza, że mamy problem z przestrzeganiem dekalogu? Co za buta!

A z czego Wy większość katolicka się co niedziela spowiadacie? Nie z grzechów, czyli łamania Prawa Boskiego?
W naszej religii też funkcjonuje pojęcie grzechu. Za jakiej racji odmawia nam Pan moralności?

Pańskie wypowiedzi są skandaliczne. Z kim ja, na Boga, rozmawiam?
[/quote]
1.Ja w nich nie widzę nic skandalicznego. Normalne fakty. 2. Moi pradziadkowie też umieli czytać i pisać choć z prostego ludu się wywodzili. 3. A w jakim języku ci Żydzi umieli czytać, w slangu czy w hebrajskim, bo z tego co wiem ten ostatni był mało popularny na ziemiach polskich wśród żydowskiej biedoty jeszcze przed wojną. 4. Chrześcijanie mają obowiązek spowiadania się (jeśli uważają to za konieczne) raz w roku. 5. Skoro Pan zarzuca nam niewywiązywanie się z zaleceń Jezusa, ja mam prawo wytykać Wam nieprzestrzeganie dekalogu. A wiedza ta pochodzi ze znajomości faktów historycznych, które zarysowałem tylko (z braku miejsca i czasu) we wcześniejszych wpisach. I to nie jest żadna buta, tylko prawo do wyrażania swojej godności osobistej i poglądów, które to prawo daje mi 54 art. Konstytucji Rzeczpospolitej Polskiej.
[quote name='barbarian' timestamp='1296144897' post='429837']
I skąd u Pana wiedza, że mamy problem z przestrzeganiem dekalogu? Co za buta!

A z czego Wy większość katolicka się co niedziela spowiadacie? Nie z grzechów, czyli łamania Prawa Boskiego?
W naszej religii też funkcjonuje pojęcie grzechu. Za jakiej racji odmawia nam Pan moralności?

Pańskie wypowiedzi są skandaliczne. Z kim ja, na Boga, rozmawiam?
[/quote]
1.Ja w nich nie widzę nic skandalicznego. Normalne... rozwiń
Avatar
barbarian / 27 stycznia 2011 o 17:45
0
[quote name='PATRON' timestamp='1296146312' post='429846']
I tu wracamy do punktu wyjścia. Mówi Pan o różnicach w kulturze i w religii i zgadzam się z tym na sto procent. Wy macie swoją a my swoją. Problem jednak polega na tym, że część Żydów z Grossem czy Blumsztajnem na czele chce narzucić nam Polakom swój sposób postrzegania rzeczywistości. Gdyby ten swój tok myślenia TYLKO przedstawiali, to można by było mówić o dyskusji czy nawet głębszym dialogu. Dzieje się jednak inaczej. Tego typu ludzie jak wyżej narzucają swoje poglądy innym i wręcz groźbami i szantażem moralnym wymuszają ich akceptację. To Gross obarcza cały Naród Polski za zbrodnie na Żydach a Blumsztajn nazywa Patriotów faszystami."Gazeta Wyborcza" i związane z nią środowiska nie tolerują innego postrzegania rzeczywistości niż oni przedstawiają. Można by powiedzieć, że w myśl zasady "kto nie z nami ten faszysta i antysemita". Teraz antysemitą jest ten, kto NIE KOCHA Żydów? Tam wcześniej podałem kilka argumentów z których wnoszę, że historia naszego narodu obroni się sama. A jeśli wymagacie tolerancji od innych, to sami jej przestrzegajcie. Szczególnie w kraju w którym gościcie. I nie wchodźcie nam w drogę, gdy oddajemy hołd naszym bohaterom 11 listopada, bo waszego "Marszu żywych", czy festynu "Szalom na Szerokiej" nikt nie zakłóca. Żyj długo, wszak człowiek uczy się całe życie.
[/quote]

Panu też długiego życia. Bo ciągle stosuje Pan to samo. Odpowiedzialność zbiorowa. Ponieważ Gross pisze to i tamto, to znaczy że my Żydzi jesteśmy nietolerancyjni bo narzucamy innym... Panie kochany, przed takim myśleniem rozum kapituluje. Dzięki temu że jesteśmy tolerancyjni Gross może pisać to i tamto. Niech pisze. Jeśli kogoś to boli, to może ma problem z własnym sumieniem?

Mamy wolność słowa, zalecam do tego przywyknąć, bo życie będzie Panu strasznie ciążyć.
[quote name='PATRON' timestamp='1296146312' post='429846']
I tu wracamy do punktu wyjścia. Mówi Pan o różnicach w kulturze i w religii i zgadzam się z tym na sto procent. Wy macie swoją a my swoją. Problem jednak polega na tym, że część Żydów z Grossem czy Blumsztajnem na czele chce narzucić nam Polakom swój sposób postrzegania rzeczywistości. Gdyby ten swój tok myślenia TYLKO przedstawiali, to można by było mówić o dyskusji czy nawet głębszym dialogu. Dzieje się jednak inaczej. Tego typu ludzie jak wyżej narzu... rozwiń
Avatar
PATRON / 27 stycznia 2011 o 17:38
0
[quote name='barbarian' timestamp='1296143121' post='429828']
Pan się posługuje wyłącznie znanym sobie historycznym kontekstem. Zrozumiałby Pan że wybraństwo nie jest megalomanią, zrozumiałby Pan więcej z moich poglądów, dlaczego nie taki świat, jak sobie wy wyobrażacie. Zrozumiałby Pan gdyby chciał Pan poznać czym jest i był judaizm.
Jedą z fundamentalnych idei jest: Największą idolatrią jest akceptacja świata takim, jakim jest. To stąd między innymi nasza izolacja. Nie akceptowaliśmy świata w jakim przyszło nam żyć - wypędzenia nas przez Rzymian, monizmu narzuconego Europie. Cieszymy się z tego mimo wielu tragedii. Bo nasza tożsamość nie jest wcale gorsza od tożsamości innych narodów czy grup religijnych, żeby ją z powodów praktycznych - jakimi byłaby asymilacja - poświęcać, nasi mędrcy nie są głupsi od waszych, czego Wy i wielu wam podobnych po prostu nie możecie zrozumieć. Co jest źródłem? Wasze uniwersalistyczne zapędy, które wcale nie słabną. Chrześcijaństwo i Islam nie mogą przez ogarnąć pluralizmu świata i to jest ciągle przyczyną konfliktów i wojen. Trzeba podawać przykłady? Jedynie protestanci zrezygnowali - po części, ale przynajmniej instytucjonalnie ze swoich roszczeń uniwersalistycznych. Dlatego oni nas lepiej zazwyczaj rozumieją niż Rzymscy Chrześcijanie.

Zastanawiałem się wielokrotnie dlaczego nas tak nienawidzili i nienawidzą. Przyczyn jest wiele, socjologicznych historycznych itd. Nienawiść się pojawia np. linia podziałów klasowych w społ. pokrywa się z linią podziałów etnicznych. I wiele innych. Długo by się rozwodzić. Jeśli jednak obwinia Pan wyłącznie Żydów o to, że zostali znienawidzeni, to jest Pan antysemitą czystej krwi. I proszę rzygać jak najdalej Pan potrafi. Bo w ten sposób stosuje Pan coś podłego, czego religia Panu być może nie zabrania, i właśnie to jest powodem dla którego ciągle mówimy NIE! Otóż stosuje Pan odpowiedzialność zbiorową. Obwinia Pan cały naród za grzechy jednostek, a w konsekwencji przenosi Pan winę na kolejne pokolenia niewinnych ludzi. Na prawdę, jeśli Pan twierdzi że antysemityzmowi są winny Żydzi to jest Pan nazistą. I nie mamy o czym więcej rozmawiać.

Do zobaczenia. Oby w lepszym świecie.
[/quote]
I tu wracamy do punktu wyjścia. Mówi Pan o różnicach w kulturze i w religii i zgadzam się z tym na sto procent. Wy macie swoją a my swoją. Problem jednak polega na tym, że część Żydów z Grossem czy Blumsztajnem na czele chce narzucić nam Polakom swój sposób postrzegania rzeczywistości. Gdyby ten swój tok myślenia TYLKO przedstawiali, to można by było mówić o dyskusji czy nawet głębszym dialogu. Dzieje się jednak inaczej. Tego typu ludzie jak wyżej narzucają swoje poglądy innym i wręcz groźbami i szantażem moralnym wymuszają ich akceptację. To Gross obarcza cały Naród Polski za zbrodnie na Żydach a Blumsztajn nazywa Patriotów faszystami."Gazeta Wyborcza" i związane z nią środowiska nie tolerują innego postrzegania rzeczywistości niż oni przedstawiają. Można by powiedzieć, że w myśl zasady "kto nie z nami ten faszysta i antysemita". Teraz antysemitą jest ten, kto NIE KOCHA Żydów? Tam wcześniej podałem kilka argumentów z których wnoszę, że historia naszego narodu obroni się sama. A jeśli wymagacie tolerancji od innych, to sami jej przestrzegajcie. Szczególnie w kraju w którym gościcie. I nie wchodźcie nam w drogę, gdy oddajemy hołd naszym bohaterom 11 listopada, bo waszego "Marszu żywych", czy festynu "Szalom na Szerokiej" nikt nie zakłóca. Żyj długo, wszak człowiek uczy się całe życie.
[quote name='barbarian' timestamp='1296143121' post='429828']
Pan się posługuje wyłącznie znanym sobie historycznym kontekstem. Zrozumiałby Pan że wybraństwo nie jest megalomanią, zrozumiałby Pan więcej z moich poglądów, dlaczego nie taki świat, jak sobie wy wyobrażacie. Zrozumiałby Pan gdyby chciał Pan poznać czym jest i był judaizm.
Jedą z fundamentalnych idei jest: Największą idolatrią jest akceptacja świata takim, jakim jest. To stąd między innymi nasza izolacja. Nie akceptowaliśmy świata w jakim przy... rozwiń
Avatar
barbarian / 27 stycznia 2011 o 17:14
0
[quote name='PATRON' timestamp='1296118856' post='429654']
Wystarczy, żebyście przestrzegali tych dziesięciu przyniesionych przez Mojżesza ale w stosunku do wszystkich a nasze stosunki byłyby zgoła inne. Pewnie powiesz zaraz, o licznych wojnach i zbrodniach z tym związanych toczonych przez chrześcijańskie narody-państwa, ale tak wygląda szeroko pojęta polityka. Spieszę zatem przypomnieć, że wojny z tak przez was teraz znienawidzonymi Mahometanami, czy później nazistami też prowadziły narody-państwa chrześcijańskie w tym przede wszystkim Polska. Niemców nie pokonała jakaś ARMIA ŻYDOWSKA. W czasie wojen Polski z islamską Turcją Żydzi często chazarscy uskuteczniali szpiegostwo na rzecz Turcji przyczyniając się do rozwoju Islamu. Z kolei we wrześniu 1939 roku jedynym krajem realnie walczącym z nazizmem a co za tym idzie antysemityzmem też była Polska. W tym samym czasie największym sojusznikiem Hitlera był Stalin a największymi sprzymierzeńcami Stalina na terenach polskich przez niego zajętych byli Żydzi. Pośrednio więc w 1939roku Żydzi byli sojusznikami Hitlera i występowali przeciwko jedynej armii walczącej z nazizmem i antysemityzmem. Sytuacja ta powtórzyła się jeszcze później w Palestynie, gdzie bojówki żydowskie (min. Gang Sterna), do których zdezerterowało z bronią ok. 5 tyś. Żydów z Armii Andersa walczyły ze stacjonującymi tam wojskami brytyjskimi. A jeśli chodzi o Jezusa jako Mesjasza, to...Na początku obecnej ery Judea była pod okupacją Rzymu a Żydzi czekali na Mesjasz, który ich spod tej niewoli wybawi. Pojawia się Jezus. Część Żydów przyjmuje jego nauki i stają się oni Chrześcijanami, ale to jest tylko część. Reszta pozostaje przy starym podejściu do Boga. Trzysta lat później Chrześcijaństwo staje się główną religią Rzymu, więc w tym kontekście dawny prześladowca zostaje pokonany. Inaczej ma się rzecz z resztą Żydów, którzy pozostali przy Judaizmie. Oni jeszcze długo cierpieli z holocaustem włącznie. Potem były ciągle jeszcze oczekiwania na przyjście Mesjasza. Nawet byli tacy, którzy chcieli Go "sprowadzić" na ziemię. Sabataj Cwi, Chasydzi itd. Były nawet wyznaczane daty Jego przyjścia min. rok 1648 czy 1812. I co? I się nie zjawił. A dlaczego? Bo Mesjaszem był właśnie Jezus, którego wy wydaliście swoim wrogom na ukrzyżowanie. Jeszcze to do Was nie dotarło? Ten "pociąg" dawno już odjechał. Dla waszego nieszczęścia BEZ WAS.
[/quote]


I skąd u Pana wiedza, że mamy problem z przestrzeganiem dekalogu? Co za buta!

A z czego Wy większość katolicka się co niedziela spowiadacie? Nie z grzechów, czyli łamania Prawa Boskiego?
W naszej religii też funkcjonuje pojęcie grzechu. Za jakiej racji odmawia nam Pan moralności?

Pańskie wypowiedzi są skandaliczne. Z kim ja, na Boga, rozmawiam?
[quote name='PATRON' timestamp='1296118856' post='429654']
Wystarczy, żebyście przestrzegali tych dziesięciu przyniesionych przez Mojżesza ale w stosunku do wszystkich a nasze stosunki byłyby zgoła inne. Pewnie powiesz zaraz, o licznych wojnach i zbrodniach z tym związanych toczonych przez chrześcijańskie narody-państwa, ale tak wygląda szeroko pojęta polityka. Spieszę zatem przypomnieć, że wojny z tak przez was teraz znienawidzonymi Mahometanami, czy później nazistami też prowadziły narody-państwa chrześcijańsk... rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze 74

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Biała Podlaska: Parkowanie w tym miejscu będzie płatne

Biała Podlaska: Parkowanie w tym miejscu będzie płatne 0 0

Miasto chce wprowadzić szlabany na nowo powstałym parkingu przy urzędzie miasta.

Budowa szkoły w Kazimierzu Dolnym wraca do prokuratury. "Decyzja o umorzeniu była przedwczesna"
galeria

Budowa szkoły w Kazimierzu Dolnym wraca do prokuratury. "Decyzja o umorzeniu była przedwczesna" 1 0

Prokuratura ponownie zbada sprawę budowy szkoły w Kazimierzu Dolnym. Chodzi o nieprawidłowości przy przetargu oraz zabezpieczeniu pobliskiej skarpy. Pierwsze postępowanie w tej sprawie umorzono.

"Włóczęgi" i "Dwie korony". Projekcje filmów przy Królewskiej 3
20 lipca 2018, 21:00

"Włóczęgi" i "Dwie korony". Projekcje filmów przy Królewskiej 3 1 0

Co Gdzie Kiedy. W piątek i sobotę (20-21 lipca, godz. 21) w kinie plenerowym przy ul. Królewskiej 3 odbędą się projekcje filmów Włóczęgi i Dwie korony.

Koniec popularnej kawiarni w centrum Lublina. Przedsiębiorca oskarża wiceprezydenta

Koniec popularnej kawiarni w centrum Lublina. Przedsiębiorca oskarża wiceprezydenta 7 9

Doniesienie do prokuratury składa przedsiębiorca, któremu Centrum Kultury wypowiedziało umowę najmu pomieszczeń na lokal gastronomiczny „Szklarnia”. Sugeruje, że stał za tym zastępca prezydenta. – Nie było takich nacisków – mówi dyrektor CK. I tłumaczy, że przedsiębiorca po prostu naruszył zasady współpracy

Koncert przebojów Anny Jantar w Nałęczowie
20 lipca 2018, 19:00

Koncert przebojów Anny Jantar w Nałęczowie 0 0

W piątek, 20 lipca o godz. 19 w Zabytkowych Podziemiach w Nałęczowie (ul. Lipowa 27) odbędzie się wyjątkowy koncert przebojów Anny Jantar z udziałem Anny Kostkiewicz i Fryderyka Pieńkosia.

Biegał nago po ulicy w Lublinie. Chciał udowodnić dziewczynie, że ją kocha

Biegał nago po ulicy w Lublinie. Chciał udowodnić dziewczynie, że ją kocha 102 4

Mężczyzna, który biegał nago po al. Tysiąclecia usłyszał prokuratorskie zarzuty. 32-latek odpowie za posiadanie narkotyków. Biegając bez ubrania po ulicy chciał zaimponować swojej dziewczynie.

Kobieta najechała na inny samochód. 6-letnie dziecko w szpitalu

Kobieta najechała na inny samochód. 6-letnie dziecko w szpitalu 2 0

Trzy osoby trafiły do szpitala po wypadku do którego doszło w Dąbrowie. Wśród nich jest 6-letnie dziecko.

Dawali pożyczki, wyłudzali mieszkania. Proces nie ruszył, były policjant nie melduje się na komisariacie

Dawali pożyczki, wyłudzali mieszkania. Proces nie ruszył, były policjant nie melduje się na komisariacie 2 3

Znów nie udało się rozpocząć procesu byłego policjanta i trzech jego kolegów oskarżonych o wyłudzenia. Panowie nie stawili się w sądzie, a były mundurowy – mimo że ma taki obowiązek – nie melduje się regularnie na komisariacie

Nie tylko policjanci chcą podwyżek. Inni mundurowi też. Ile zarabia strażnik graniczny?

Nie tylko policjanci chcą podwyżek. Inni mundurowi też. Ile zarabia strażnik graniczny? 17 13

Rozszerza się protest służb mundurowych. Do policjantów dołączyli strażnicy graniczni, celnicy, strażacy oraz strażnicy więzienni. – Jest bardzo mało kandydatów do służby i mnóstwo wakatów. Niewielu chce narażać zdrowie i życie za 2 tys. zł – mówi szef związków zawodowych w Straży Granicznej

TBV Start szykuje się do kolejnego sezonu w elicie

TBV Start szykuje się do kolejnego sezonu w elicie 2 1

Energa Basket Liga Siedemnaście klubów zgłosiło się do udziału w rozgrywkach. Komisja Weryfikacyjna PLK SA dokona wstępnej analizy dokumentacji. Zarząd PLK SA decyzję w sprawie przyznania licencji podejmie najpóźniej do 27 lipca

Pijacka szarża 23-latka. Wpadł dwa razy w ciągu jednej nocy

Pijacka szarża 23-latka. Wpadł dwa razy w ciągu jednej nocy 19 9

23-latek wpadł w ręce policjantów dwa razy w ciągu jednej nocy. Najpierw po pijanemu szarżował samochodem po cudzym polu, a potem doprowadził do zderzenia z innym autem i pchał je przez ok. 200 metrów.

210 mln zł na drogi powiatowe w Lubelskiem. Gdzie wyremontują i zbudują?

210 mln zł na drogi powiatowe w Lubelskiem. Gdzie wyremontują i zbudują? 9 13

120 milionów złotych na modernizację i budowę ponad 200 kilometrów dróg trafiło do wszystkich powiatów z województwa lubelskiego. Całkowita wartość inwestycji realizowanych w ramach tzw. megaprojektu drogowego wyniesie ok. 210 mln zł

Dzień z Harrym Potterem w MBP
27 lipca 2018, 11:00

Dzień z Harrym Potterem w MBP 1 0

Co Gdzie Kiedy. W piątek, 27 lipca o godz. 11 w Filii nr 26 MBP im. H. Łopacińskiego w Lublinie (ul. Leonarda 18) odbędzie się Dzień z Harrym Potterem. To gratka dla wszystkich miłośników prozy J.K. Rowling.

Graffiti psuje krajobraz? Rada Kultury Przestrzeni chce by je zamalować i posadzić bluszcz

Graffiti psuje krajobraz? Rada Kultury Przestrzeni chce by je zamalować i posadzić bluszcz 46 51

Zamalowania graffiti na murach wzdłuż al. Solidarności koło skansenu i ogrodu botanicznego domaga się Rada Kultury Przestrzeni. Zamiast malowideł z zeszłorocznej imprezy Meeting of Styles wolałaby tu zieloną ścianę z bluszczu. Ratusz zapowiada jednak, że w sierpniu… powstanie tu nowe graffiti

Powrót Granicy, zmiana trenera w Łazach

Powrót Granicy, zmiana trenera w Łazach 2 0

Granica Terespol wygrała rywalizację w grupie I bialskiej klasy A i wywalczyła awans do bialskiej klasy okręgowej

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!