Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

27 maja 2013 r.
18:57
Edytuj ten wpis

Ratusz spóźnił się na PKS

0 4 A A
 (Fot. Maciej Kaczanowski)
(Fot. Maciej Kaczanowski)

PKS Wschód ma kupca na działkę przy ul. Dworcowej. Władze miasta, które chciały kupić ten teren i zbudować tu duży dworzec autobusowy, nie stanęły do przetargu.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Nieruchomość po raz kolejny próbuje sprzedać PKS Wschód (firma należy do samorządu województwa). Jedyną ofertę złożyło w piątek Biuro Prawno Finansowe „Inwestor” z Białej Podlaskiej specjalizujące się w budowie galerii handlowych. Za 0,62 ha działki z budynkiem o pow. 226 mkw. zaproponowało 2,67 mln zł.

Chrapkę na nieruchomość ma również prezydent Lublina Krzysztof Żuk (PO). Miasto chce wybudować w tym miejscu duży dworzec autobusowy. Miałby przejąć funkcje dworca przy al. Tysiąclecia, którego miasto dłużej nie chce tolerować w tym miejscu.

Zarząd Województwa dziś zdecyduje, czy zatwierdzić wyniki przetargu. – Weźmiemy pod uwagę zainteresowanie władz miasta działką, ale także fakt, że przetarg był legalną procedurą. Musimy też pilnie, bo w ciągu 10 dni, zdobyć 3 mln zł na oddłużenie i uruchomienie samodzielnej działalności Lubelskich Linii Autobusowych oraz PKS Włodawa – mówi Jacek Sobczak (PO), członek zarządu odpowiedzialny za nadzór nad PKS Wschód.

Sobczak mówi, że mimo negocjacji marszałka województwa i deklaracji Żuka, miasto nie przedstawiło oferty kupna działki przy Dworcowej. A władze województwa mają wybór: pożyczyć 3 mln zł PKS Wschód i jeszcze bardziej zadłużyć przewoźnika, albo pozwolić mu sprzedać nieprzydatną nieruchomość.

Radni miejscy jeszcze w lutym zgodzili się, by miasto przejęło nieruchomość przy Dworcowej. Prezydent miał w tej sprawie negocjować z PKS Wschód. – I skierowaliśmy taką propozycję – mówi Beata Krzyżanowska, rzecznik prezydenta. – Dostaliśmy odpowiedź z PKS Wschód, że spółka ogłosiła już przetarg na sprzedaż gruntu.

Okazuje się, że Ratusz zaproponował rozmowy już po ogłoszeniu przetargu. Informacja o nim ukazała się 6 maja, a pismo prezydenta „wyrażające gotowość podjęcia rozmów” ma datę 9 maja.

Dlaczego Ratusz nie stanął do przetargu? – Cena wywoławcza była za wysoka, mamy własną wycenę, która mówi o niższej kwocie – odpowiada Krzyżanowska. Co teraz?

– Prezydent podtrzymuje deklarację zainteresowania kupnem nieruchomości w drodze negocjacji – odpowiada Krzyżanowska. – Każdy potencjalny nabywca musi mieć też świadomość, że w planie zagospodarowania będzie tu wpisana funkcja dworcowa, a teren będzie służył celowi publicznemu.

– Z informacjami o naszych planach czekamy na decyzje PKS Wschód i władz województwa – mówi Katarzyna Czajkowska, rzecznik „Inwestora”. Dodaje, że jej firma łączyła galerie handlowe z dworcami m. in. w Tczewie i Cieszynie.

Sytuację komplikuje niechęć między Sobczakiem i Żukiem. Obaj od wielu miesięcy rywalizują o wpływy w Platformie Obywatelskiej w Lublinie.

Komentarze 4

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
mik / 28 maja 2013 o 07:57
0

Ty Sylwester to jakiś d.ebil jesteś za przeproszeniem, na całym świecie wielkie miasta mają dworce autobusowe i kolejowe w jednym miejscu, w Polsce wszedzie tez się tak buduje. Wyjedź czasem gdzies dalej niż do Bełżyc czy Lubartowa. Ponadto martwisz się o wypadki pieszych pomiędzy blisko siebie polożonymi dworcami, a nie martwisz się gdy dwa dworce są położone o kilka km, gdzie wypadków może zajsć znacznie wiecej. Nie chce mi się nawet odnosić do bełkotu z większą ilością autobusów po mieście, bo jak jest teraz??

Avatar
ja / 28 maja 2013 o 07:49
0

inna sprawa, że firma Inwestor słynie ze spekulacji, takich jak wykup akcji od pracowników PGE i akcjonariuszy KSC po zaniżonych cenach....

Avatar
S Y L W E S T E R / 28 maja 2013 o 00:10
0

---------------------------------OPATRZNOŚĆ   NAD   LUBLINEM   CZUWA !------------------------------------------ To bardzo  dobra  wiadomość, że kontrowersyjnego  Prezydenta  Zuka  zablokowali  sami  współczłonkowie " PLATFORMY  OSZUSTÓW" (PO) ! .  Jeżeli  "oszuści z PO"  biją  się  między  sobą  to... należy  podać Im  pistolety  albo  tasaki  jak  w  Londynie .   Jako  Mieszkańcy  Lublina  nie  chcemy  w  zatłoczonym  Lublinie widzieć  jeszcze  kręcące  się  po  Lublinie  tysiące  autobusów PKS  i  Busów ! .   Dlatego  tak  jak  w  cywilizowanych  zachodnich  miastach ,  dworce PKS  winny  być  na  obrzeżach  miasta  gdyż  autobusy PKS  nie  są  komunikacją  miejską  tylko  MIĘDZYMIASTOWĄ ! . Czy  lubelski  Ratusz  jest  urzędem  miejskim  czy GMINNYM ? .    "Wieśniaki"  w  lubelskim  Ratuszu  chcieliby  aby  dobudować  kilka  dworców  i  aby  pociąg  jeżdził  po  Lublinie  i  z  prowincji  Rodziny  dowoził  pod  samą  bramę  kamienicy(?).  A  do  tego  jeszcze  przy  Dworcu PKP  był  Dworzec  PKS  by  nie  musieli  daleko  do  przesiadki  iść  z  "wałuwą" dla  córuni  i  zięcia .    Oczywiście , tak  się  praktykuje  w  powiatowych  mieścinach  gdzie  dworzec PKS  jest  przy  stacji PKP .  Ostatnio  dobrym  przykładem  był  Lubartów  do  którego  dotarło  połączenie  z  Lublinem  ale , że  Stasiek  Flis  z  żoną  mieszkają  w  drugiej  części  Lubartowa  to  zorganizowano  Protest  by ten  pociąg  z  Lublina  dojeżdżał  na  koniec  Lubartowa  i  zabierał  Lubartowiaków  po  Przystankach  Lu bartowa (sic?).   Ja  nie  jestem  temu  przeciwny  aby  takie  rozwiązania  były w  Lubartowie , Bełżycach  czy  w  długiej  Kocudzy  ale  stanowczo  mówię  NIE !  gdy  po  zatłoczonym  Lublinie  mają  się  jeszcze  kręcić  autobusy PKS , Busy  czy  pociągi ! .   LUDZIE !  LUBLIN  TO  NIE  MIEŚCINA   POWIATOWA !  TO WSCHODNIA  STOLICA  POLSKI ! .   Jeżeli  przyjechałeś  na  Dworzec PKS Lublin  to  wysiadasz  i  już  czeka  w  aucie  córcia  z  zięciem  albo  robisz  wybór , komunikacja  miejska  czy  taxi ? i  SERDECZNIE  POWITANIE  W  LUBLINIE ! .   Piękno  Lublina  nie  możesz  podziwiać  z  autobusu PKS  tylko  zdrowy  spacer  po  pięknym  Nasz ym  Lublinie .     Doradzam , powtrzymajcie  tego  upartego  Prezydenta  Zuka to  w  Lublinie  poprawi  się  komunikacja  miejska i  LUBLIN  BĘDZIE  ZDROWSZY  ZMNIEJSZAJĄC  OPARY  AUTOBUSÓW ! .  Do  tego "Dworca  Prezydenta  Zuka "PKS"  należy  dodatkowo  doliczyć  MILIONY  NA  DOJAZDY  DO  TEGO  DWORCA  PKS  I  MILIONY  NA  PRZEJŚCIA  PODZIEMNE  Z  DWORCA  PKP  NA  DWORZEC PKS  gdyż  nie  ma  możliwości  uniknięcia  wypadków  gdy  tłumy  pasażerów  będą  się  przemieszczać między  Dworcami  PKP i PKS  poprzez  ulice i  pl.dworcowy !.   Tam  przecież  jeszcze  są  przystanki  MPK  autobusów  i  trolejbusów .  Panie  Prezydencie !  oczu  Pan  nie  Masz ? .  Dworzec PKP  stoi  bo to obiekt  historyczny  ale , za  przeproszeniem,  "na  jaką  bitą  cholere  jeszcze  w  ten  "zadekowany" Region  Lublina  jeszcze  "wciskać"  Dworzec PKS  z  setkami  autobusów ? .   Czy  nie  lepiej  ładny  skwerek  z  fontanną  i  ławeczkami  zrobić  za  który  podziękują  Panu  Mieszkańcy  tamtego  Regionu i podziękują  Pasażerowie PKP  oczekujący  na  "przesiadkowe  połączenia" ? .   Już  p.Prezydent  i  tak  usiądzie  na  ławie  oskarżonych  za  stratę  dla  Lublina  140  MILIONÓW  za  budowe  w  tamtym  Reg ionie  Stadionu "kurnika"  NA  BAGNACH  PO  CUKROWNI ! .  Pewność  jest  100%  gdyż  aby  ten  sta dion "kurnik"  na  BAGNIE  mógł  stanąć  to  trzeba  160 kilometrów  betonowych  bali  wbić  w  BAGNO a  nie  ma  żadnej  pewności  czy  ten  stadion  nie  będzie  się  zapadać  w  BAGNIE  (?).   Jeżeli  szkoła  podstawowa Nr.20 przy  al.Piłsudskiego  miała  przy  wejściu  4  schodki  a  dzisiaj  już  został  tylko  1 !. Następna  kadencja  prezydentury  Panu  i  "Platformie  Oszustów"  już  nie  grozi  ale  za  dobre  uczyn ki  Lublinianie  Panu  podziękują  a  do  reszty "podpadniętych"  otrzyma  Pan  pewnie  wezwanie  do  lubelskiej  Prokuratury  i  reszte  życia  z  "problemami".   Czy  nie  lepiej  ŻYĆ  UCZCIWIE  DLA  NASZE GO PIĘKNEGO  MIASTA ? .  NIECH  PAN  PREZYDENT  WIĘCEJ  KRZYWDY  NASZEMU  PIĘKNEMU  MIASTU  NIE  CZYNI ! .   PROSIMY  O  TO  PANA  PREZYDENTA  A  TAKŻE  PROSIMY  O  ZWROT  UKRAD

---------------------------------OPATRZNOŚĆ   NAD   LUBLINEM   CZUWA !------------------------------------------ To bardzo  dobra  wiadomość, że kontrowersyjnego  Prezydenta  Zuka  zablokowali  sami  współczłonkowie " PLATFORMY  OSZUSTÓW" (PO) ! .  Jeżeli  "oszuści z PO"  biją  się  między  sobą  to... należy  podać Im  pistolety  albo  tasaki  jak  w  Londynie .   Jako  Mieszkańcy ... rozwiń

Avatar
cd / 27 maja 2013 o 19:51
0
pan soppczak dał prztyczka w nos Żuka i kopa w d... miastu. Załatwił małą wojenkę dla siebie i zawalił wielką sprawę dla miasta. Ot, takie szlacheckie przepychanki... a pod dworcem jak był syf wielce reprezentacyjny tak i będzie. Co tam. pan soppcack może wygra ząd dusycek w lokalnym POligonie.
Avatar
mik / 28 maja 2013 o 07:57
0

Ty Sylwester to jakiś d.ebil jesteś za przeproszeniem, na całym świecie wielkie miasta mają dworce autobusowe i kolejowe w jednym miejscu, w Polsce wszedzie tez się tak buduje. Wyjedź czasem gdzies dalej niż do Bełżyc czy Lubartowa. Ponadto martwisz się o wypadki pieszych pomiędzy blisko siebie polożonymi dworcami, a nie martwisz się gdy dwa dworce są położone o kilka km, gdzie wypadków może zajsć znacznie wiecej. Nie chce mi się nawet odnosić do bełkotu z większą ilością autobusów po mieście, bo jak jest teraz??

Avatar
ja / 28 maja 2013 o 07:49
0

inna sprawa, że firma Inwestor słynie ze spekulacji, takich jak wykup akcji od pracowników PGE i akcjonariuszy KSC po zaniżonych cenach....

Avatar
S Y L W E S T E R / 28 maja 2013 o 00:10
0

---------------------------------OPATRZNOŚĆ   NAD   LUBLINEM   CZUWA !------------------------------------------ To bardzo  dobra  wiadomość, że kontrowersyjnego  Prezydenta  Zuka  zablokowali  sami  współczłonkowie " PLATFORMY  OSZUSTÓW" (PO) ! .  Jeżeli  "oszuści z PO"  biją  się  między  sobą  to... należy  podać Im  pistolety  albo  tasaki  jak  w  Londynie .   Jako  Mieszkańcy  Lublina  nie  chcemy  w  zatłoczonym  Lublinie widzieć  jeszcze  kręcące  się  po  Lublinie  tysiące  autobusów PKS  i  Busów ! .   Dlatego  tak  jak  w  cywilizowanych  zachodnich  miastach ,  dworce PKS  winny  być  na  obrzeżach  miasta  gdyż  autobusy PKS  nie  są  komunikacją  miejską  tylko  MIĘDZYMIASTOWĄ ! . Czy  lubelski  Ratusz  jest  urzędem  miejskim  czy GMINNYM ? .    "Wieśniaki"  w  lubelskim  Ratuszu  chcieliby  aby  dobudować  kilka  dworców  i  aby  pociąg  jeżdził  po  Lublinie  i  z  prowincji  Rodziny  dowoził  pod  samą  bramę  kamienicy(?).  A  do  tego  jeszcze  przy  Dworcu PKP  był  Dworzec  PKS  by  nie  musieli  daleko  do  przesiadki  iść  z  "wałuwą" dla  córuni  i  zięcia .    Oczywiście , tak  się  praktykuje  w  powiatowych  mieścinach  gdzie  dworzec PKS  jest  przy  stacji PKP .  Ostatnio  dobrym  przykładem  był  Lubartów  do  którego  dotarło  połączenie  z  Lublinem  ale , że  Stasiek  Flis  z  żoną  mieszkają  w  drugiej  części  Lubartowa  to  zorganizowano  Protest  by ten  pociąg  z  Lublina  dojeżdżał  na  koniec  Lubartowa  i  zabierał  Lubartowiaków  po  Przystankach  Lu bartowa (sic?).   Ja  nie  jestem  temu  przeciwny  aby  takie  rozwiązania  były w  Lubartowie , Bełżycach  czy  w  długiej  Kocudzy  ale  stanowczo  mówię  NIE !  gdy  po  zatłoczonym  Lublinie  mają  się  jeszcze  kręcić  autobusy PKS , Busy  czy  pociągi ! .   LUDZIE !  LUBLIN  TO  NIE  MIEŚCINA   POWIATOWA !  TO WSCHODNIA  STOLICA  POLSKI ! .   Jeżeli  przyjechałeś  na  Dworzec PKS Lublin  to  wysiadasz  i  już  czeka  w  aucie  córcia  z  zięciem  albo  robisz  wybór , komunikacja  miejska  czy  taxi ? i  SERDECZNIE  POWITANIE  W  LUBLINIE ! .   Piękno  Lublina  nie  możesz  podziwiać  z  autobusu PKS  tylko  zdrowy  spacer  po  pięknym  Nasz ym  Lublinie .     Doradzam , powtrzymajcie  tego  upartego  Prezydenta  Zuka to  w  Lublinie  poprawi  się  komunikacja  miejska i  LUBLIN  BĘDZIE  ZDROWSZY  ZMNIEJSZAJĄC  OPARY  AUTOBUSÓW ! .  Do  tego "Dworca  Prezydenta  Zuka "PKS"  należy  dodatkowo  doliczyć  MILIONY  NA  DOJAZDY  DO  TEGO  DWORCA  PKS  I  MILIONY  NA  PRZEJŚCIA  PODZIEMNE  Z  DWORCA  PKP  NA  DWORZEC PKS  gdyż  nie  ma  możliwości  uniknięcia  wypadków  gdy  tłumy  pasażerów  będą  się  przemieszczać między  Dworcami  PKP i PKS  poprzez  ulice i  pl.dworcowy !.   Tam  przecież  jeszcze  są  przystanki  MPK  autobusów  i  trolejbusów .  Panie  Prezydencie !  oczu  Pan  nie  Masz ? .  Dworzec PKP  stoi  bo to obiekt  historyczny  ale , za  przeproszeniem,  "na  jaką  bitą  cholere  jeszcze  w  ten  "zadekowany" Region  Lublina  jeszcze  "wciskać"  Dworzec PKS  z  setkami  autobusów ? .   Czy  nie  lepiej  ładny  skwerek  z  fontanną  i  ławeczkami  zrobić  za  który  podziękują  Panu  Mieszkańcy  tamtego  Regionu i podziękują  Pasażerowie PKP  oczekujący  na  "przesiadkowe  połączenia" ? .   Już  p.Prezydent  i  tak  usiądzie  na  ławie  oskarżonych  za  stratę  dla  Lublina  140  MILIONÓW  za  budowe  w  tamtym  Reg ionie  Stadionu "kurnika"  NA  BAGNACH  PO  CUKROWNI ! .  Pewność  jest  100%  gdyż  aby  ten  sta dion "kurnik"  na  BAGNIE  mógł  stanąć  to  trzeba  160 kilometrów  betonowych  bali  wbić  w  BAGNO a  nie  ma  żadnej  pewności  czy  ten  stadion  nie  będzie  się  zapadać  w  BAGNIE  (?).   Jeżeli  szkoła  podstawowa Nr.20 przy  al.Piłsudskiego  miała  przy  wejściu  4  schodki  a  dzisiaj  już  został  tylko  1 !. Następna  kadencja  prezydentury  Panu  i  "Platformie  Oszustów"  już  nie  grozi  ale  za  dobre  uczyn ki  Lublinianie  Panu  podziękują  a  do  reszty "podpadniętych"  otrzyma  Pan  pewnie  wezwanie  do  lubelskiej  Prokuratury  i  reszte  życia  z  "problemami".   Czy  nie  lepiej  ŻYĆ  UCZCIWIE  DLA  NASZE GO PIĘKNEGO  MIASTA ? .  NIECH  PAN  PREZYDENT  WIĘCEJ  KRZYWDY  NASZEMU  PIĘKNEMU  MIASTU  NIE  CZYNI ! .   PROSIMY  O  TO  PANA  PREZYDENTA  A  TAKŻE  PROSIMY  O  ZWROT  UKRAD

---------------------------------OPATRZNOŚĆ   NAD   LUBLINEM   CZUWA !------------------------------------------ To bardzo  dobra  wiadomość, że kontrowersyjnego  Prezydenta  Zuka  zablokowali  sami  współczłonkowie " PLATFORMY  OSZUSTÓW" (PO) ! .  Jeżeli  "oszuści z PO"  biją  się  między  sobą  to... należy  podać Im  pistolety  albo  tasaki  jak  w  Londynie .   Jako  Mieszkańcy ... rozwiń

Avatar
cd / 27 maja 2013 o 19:51
0
pan soppczak dał prztyczka w nos Żuka i kopa w d... miastu. Załatwił małą wojenkę dla siebie i zawalił wielką sprawę dla miasta. Ot, takie szlacheckie przepychanki... a pod dworcem jak był syf wielce reprezentacyjny tak i będzie. Co tam. pan soppcack może wygra ząd dusycek w lokalnym POligonie.
Zobacz wszystkie komentarze 4

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

PZLA 94 Mistrzostwa Polski. Podsumowanie pierwszego dnia

PZLA 94 Mistrzostwa Polski. Podsumowanie pierwszego dnia 3 1

Pierwszy dzień rozgrywanych w Lublinie MP przyniósł wiele niezapomnianych emocji. Brąz wywalczyła Joanna Bemowska i Arkadiusz Rogowski, srebro Paweł Fajdek, a złoto Damian Kopeć

Pikietuje przed urzędem z niepełnosprawnym synem. Burmistrz: Sprawa ma charakter polityczny

Pikietuje przed urzędem z niepełnosprawnym synem. Burmistrz: Sprawa ma charakter polityczny 0 5

Jerzy Rębek burmistrz Radzynia Podlaskiego uważa że pikieta Marii Kosidło ma podtekst polityczny.

Zatańcz z Lublinem: zespół Rokiczanka
31 sierpnia 2018, 20:00

Zatańcz z Lublinem: zespół Rokiczanka 9 0

Co Gdzie Kiedy. 31 sierpnia o godz. 20 w Parku Bronowickim, w ramach cyklu Zatańcz z Lublinem, wystąpi zespół Rokiczanka. To okazja do wspólnej zabawy przy wspaniałej muzyce sprzed lat.

Obniżki pensji dla samorządowców o 20 proc.? To fikcja. Niektórzy nawet zyskali

Obniżki pensji dla samorządowców o 20 proc.? To fikcja. Niektórzy nawet zyskali 0 10

O 1/5 miały zmniejszyć się wynagrodzenia samorządowców w związku ustawą przyjętą przez PiS. Tymczasem w wielu przypadkach obniżki były wręcz symboliczne. A niektórzy nawet zyskali na zmianie.

94 PZLA MP. Paweł Fajdek 12 centymetrów od złota!
galeria

94 PZLA MP. Paweł Fajdek 12 centymetrów od złota! 4 1

Wojciech Nowicki z Podlasia Białystok wywalczył złoty medal w konkursie rzutu młotem w Lublinie i wyprzedził Pawła Fajdka. Zawodnikowi Agrosu Zamość do złota zabrakło zaledwie 12 centymetrów. Trzecie miejsca zajął natomiast inny zawodnik Agrosu Arkadiusz Rogowski

94 PZLA MP. Dominik Kopeć ze złotym medalem!

94 PZLA MP. Dominik Kopeć ze złotym medalem! 1 1

Zawodnik Agrosu Zamość nie miał sobie równych i mimo ciężkich warunków na bieżni ze znakomitym wynikiem zdobył pierwsze miejsce na zawodach w Lublinie

Potańcówka w klimacie lat 20-60 w Teatralnej Cafe
28 lipca 2018, 20:00

Potańcówka w klimacie lat 20-60 w Teatralnej Cafe 7 1

Co Gdzie Kiedy. Retro-potańcówka dla miłośników klimatu lat 20-60 odbędzie się 28 lipca o godz. 20 w Teatralnej Cafe (ul. Peowiaków 1). Uczestnicy będą mogli bawić się przy dobrej muzyce do godz. 2 nad ranem.

Obcokrajowcom podoba się w Polsce. Coraz mniej z nich chce wyjeżdżać

Obcokrajowcom podoba się w Polsce. Coraz mniej z nich chce wyjeżdżać 0 4

Coraz więcej obcokrajowców chce pozostać w Polsce na dłużej - mówi w rozmowie z PAP Jakub Dudziak z Urzędu do Spraw Cudzoziemców. Z danych urzędu wynika, że w pierwszym półroczu tego roku liczba cudzoziemców z zezwoleniami na pobyt zwiększyła się o 25 tys. W połowie tego roku takie zezwolenia posiadało łącznie 350 tys. osób.

Koniec śmieciówek w szkołach? Od 1 września zatrudnienie tylko na umowę o pracę

Koniec śmieciówek w szkołach? Od 1 września zatrudnienie tylko na umowę o pracę 10 8

Od 1 września nauczyciele, wychowawcy, bibliotekarze, logopedzi czy psychologowie będą musieli być zatrudniani na umowę o pracę. Osoby prowadzące działalność gospodarczą nie będą też mogły pracować w prywatnych przedszkolach czy poradniach.

94 PZLA Mistrzostwa Polski w lekkiej atletyce oficjalnie otwarte
galeria

94 PZLA Mistrzostwa Polski w lekkiej atletyce oficjalnie otwarte 5 0

o godzinie 17 na stadionie w Lublinie przy komplecie publiczności nastąpiło uroczyste otwarcie imprezy, która potrwa w naszym mieście aż do niedzieli

Premiera książki o komunikacji publicznej w Kraśniku i powiecie kraśnickim. Wycieczki autobusowe
22 lipca 2018, 9:45

Premiera książki o komunikacji publicznej w Kraśniku i powiecie kraśnickim. Wycieczki autobusowe 5 0

Autobusy – Jelcz 120M i Jelcz M11 przyjadą w niedzielę z Lublina do Kraśnika. Podczas przejazdów będzie można posłuchać o historii komunikacji w Kraśniku i ważnych dla niej miejscach. O tym wszystkim będzie opowiadać Maksym Bratko, autor książki „Historia Komunikacji Publicznej w Kraśniku i powiecie kraśnickim”, której premierę zaplanowano na niedzielę.

Lublin: Do końca wakacji ruch wahadłowy na tej ulicy. Utrudnienia od poniedziałku

Lublin: Do końca wakacji ruch wahadłowy na tej ulicy. Utrudnienia od poniedziałku 28 11

Od poniedziałku aż do końca wakacji na ul. Nowy Świat obowiązywać będzie ruch wahadłowy. Drogowcy zabierają się tutaj za przebudowę kanalizacji deszczowej. Skrót z Bronowic na Czuby coraz bardziej przypomina tor przeszkód.

Potrącenie pieszego. Utrudnienia na ul. Choiny

Potrącenie pieszego. Utrudnienia na ul. Choiny 0 8

Utrudnienia na ul. Choiny w Lublinie. Jak informuje nasz Czytelnik Paweł doszło do potrącenia pieszego na przejściu.

II Festiwal w Krainie Lubelskich Ryb

II Festiwal w Krainie Lubelskich Ryb 0

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!