Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

15 września 2009 r.
20:26
Edytuj ten wpis

Ratusz zbuduje kilka nowych chodników, kilka innych odnowi

Autor: Zdjęcie autora Dominik Smaga
0 9 A A

Jeszcze tej jesieni w Lublinie powstać ma kilka odcinków nowych chodników, część starych zostanie wyremontowana. Ratusz rozpoczął już poszukiwania firmy, która podejmie się przygotowania projektu, a później budowy.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Długo oczekiwany chodnik ma się pojawić * wzdłuż ul. Zbożowej (na odcinku od al. Warszawskiej do skrzyżowania ze Skalistą i * od zakrętu w rejonie ul. Serwaczyńskiego do ul. Jaworskiego).

* Ponad 270 m nowego chodnika powstanie wzdłuż Nałęczowskiej (między ul. Sławin i Sobótki).

* Wzdłuż ul. Strojnowskiego między Abramowicką a mostem na Czerniejówce drogowcy mają ułożyć ponad 230 m chodnika.

* Wzdłuż ul. Jagiełły zbudowany ma być chodnik po stronie parzystej (od posesji Jagiełły 16 do skrzyżowania z Doświadczalną), a po przeciwnej stronie od podstawówki do kościoła.

* Przy Krężnickiej 125 powstać ma nowa zatoka autobusowa.

* Przy Lwowskiej gruntownie wyremontowany będzie chodnik od ul. Kalinowszczyzna do budynku Lwowska 7. Zamiast starej nawierzchni pojawi się nowa kostka brukowa.

* Do remontu wytypowany został także ciąg pieszo-jezdny od Niepodległości 16 do zespołu szkół przy Tumidajskiego. Także tu ułożona ma być kostka brukowa.

Na budowę chodników przy Zbożowej, Jagiełły i Strojnowskiego magistrat daje robotnikom 60 dni, przy pozostałych ulicach będą musieli uwinąć się ze wszystkim w 45 dni.

Komentarze 9

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
luiza / 18 września 2009 o 17:35
0
luiza napisał:
Reply to this topicStart new topic
Ratusz zbuduje kilka nowych chodników, kilka innych odnowi :: zobacz komentowany artykuł

EEEEEEE.......nic z tego . Jeszcze raz przeczytałam komentowany art. , żadnej nadziei na " GARBA SPOWALNIACZA "

Nic też dziwnego . Tutaj nie mieszka jakiś wpływowy VIP . Dlatego też nie ma kto o nas zadbać.......I nikt też nie musi się nam podlizywać .



Na FORUM - jak zwykle c i s z a..................................................................



Na FORUM - jak zwykle c i s z a.................................................................. rozwiń
Avatar
luiza / 17 września 2009 o 13:34
0
Reply to this topicStart new topic
Ratusz zbuduje kilka nowych chodników, kilka innych odnowi :: zobacz komentowany artykuł

EEEEEEE.......nic z tego . Jeszcze raz przeczytałam komentowany art. , żadnej nadziei na " GARBA SPOWALNIACZA "

Nic też dziwnego . Tutaj nie mieszka jakiś wpływowy VIP . Dlatego też nie ma kto o nas zadbać.......I nikt też nie musi się nam podlizywać .
Avatar
luiza / 17 września 2009 o 12:23
0
I ja do znudzenia już dopiszę , gdyż opisuję to od lat w różnych tematach .........


Czy ktoś dostrzeże , że bardzo pilnie potrzebny jest "GARB SPOWALNIACZ " w miejscu : róg - ul NOWY ŚWIAT i ul PAWIEJ .
Co parę dni dochodzi do wypadków . Pędzące samochody to k o s z m a r !!!!!!!
Do dzisiaj śni mi się widok zabitego latem w tym miejscu dziecka.........
Ile jeszcze będzie ofiar ????????
Avatar
IKE / 16 września 2009 o 20:57
0
A kiedy na wolynskiej w wąwozie niedosc ze przy cmentarzu są stare topole ktore odstraszają i slisko na jesieni to jeszcze niema przejscia brnie sie w blocie
Avatar
Mario / 16 września 2009 o 20:51
0
Dobrze, że chociaż tyle. Zapytam ponownie - Co dzieje sie z tak szumnie zapowiadanymi przez naszych "urzędników" inwestycjami drogowymi z wyemitowanych w wysokości 100.000.000,- PLN obligacji miejskich - jakoś o tym cisza. Mówi się i pisze, że ceny takich robót spadły, z u nas wciąż buduje się i remontuje coraz mniej (mniejsze wpływy do budżetu miasta? tylko wynagrodzenia "urzędników" coraz większe)m Trzeba przyznać, jeśli chodzi o inwestycje na Lubelszczyźnie to nasi "p osłowie" lubelscy zrobili tak dużo, jak nikt inny - codziennie o "nich" słychać.
Dobrze, że chociaż tyle. Zapytam ponownie - Co dzieje sie z tak szumnie zapowiadanymi przez naszych "urzędników" inwestycjami drogowymi z wyemitowanych w wysokości 100.000.000,- PLN obligacji miejskich - jakoś o tym cisza. Mówi się i pisze, że ceny takich robót spadły, z u nas wciąż buduje się i remontuje coraz mniej (mniejsze wpływy do budżetu miasta? tylko wynagrodzenia "urzędników" coraz większe)m Trzeba przyznać, jeśli chodzi o inwestycje na Lubelszczyźnie to nasi "p osłowie" lubelscy zrobili tak dużo, jak... rozwiń
Avatar
lubliniak / 16 września 2009 o 19:30
0
A CO Z UL.WYZWOLENIA? ZAPADAJACY SIE CHODNIK JUZ NIE WPOMINAJAC O DZIURACH NA ULICY!!1
Avatar
KOLOWER4 / 16 września 2009 o 11:47
0
INWESTYCJE NA MIARę WASILEWSKIEGO I JEGO WICKóW!!W GMINACH WIEJSKICH CHODNIK POWSTAWAłY OD RAZU JAK TYLKO MOżNA BYłO POZYSKAć śRODKI Z FUNDUSZY UNIJNYCH, NAWET JESZCZE PRZED AKCESJą!!...W LUBLINIE PO 5 LATACH OD WEJśCIA DO UE PODJęTO DECYZJE O POPRAWIENIU I POłOżENIU CHODNIKóW!!ALE INWESTYCJą,SZOK,A ILU TWARDOGłOWCH MUSIAłO DEBATOWAC,CHA,CHA!!!NIE DZIWMY SIę WIEC,żE żADNEJ OBWODNICY, ANI REMONTóW DRóG W TYM ZAPYZIAłYM MIEśCIE NIE MA,JAK TYLE LAT ZASTANWIANO SIę NAD POłOżENIEM 300 M CHONICZKA!!
Avatar
Chłop Polski / 16 września 2009 o 09:04
0
No nareszcie "inwestycje"na miarę Naszego Ratusza ,to może im wyjdzie --chociaż ...........
Avatar
kopi / 16 września 2009 o 08:43
0
a co z chodnikiem wzdłuż ul. Nałkowskich od Fulmana do zalewu. Czy ktoś próbował tamtędy iść a niedaj BÓG jechać np wózkiem dziecięcym?
Avatar
luiza / 18 września 2009 o 17:35
0
luiza napisał:
Reply to this topicStart new topic
Ratusz zbuduje kilka nowych chodników, kilka innych odnowi :: zobacz komentowany artykuł

EEEEEEE.......nic z tego . Jeszcze raz przeczytałam komentowany art. , żadnej nadziei na " GARBA SPOWALNIACZA "

Nic też dziwnego . Tutaj nie mieszka jakiś wpływowy VIP . Dlatego też nie ma kto o nas zadbać.......I nikt też nie musi się nam podlizywać .



Na FORUM - jak zwykle c i s z a..................................................................



Na FORUM - jak zwykle c i s z a.................................................................. rozwiń
Avatar
luiza / 17 września 2009 o 13:34
0
Reply to this topicStart new topic
Ratusz zbuduje kilka nowych chodników, kilka innych odnowi :: zobacz komentowany artykuł

EEEEEEE.......nic z tego . Jeszcze raz przeczytałam komentowany art. , żadnej nadziei na " GARBA SPOWALNIACZA "

Nic też dziwnego . Tutaj nie mieszka jakiś wpływowy VIP . Dlatego też nie ma kto o nas zadbać.......I nikt też nie musi się nam podlizywać .
Avatar
luiza / 17 września 2009 o 12:23
0
I ja do znudzenia już dopiszę , gdyż opisuję to od lat w różnych tematach .........


Czy ktoś dostrzeże , że bardzo pilnie potrzebny jest "GARB SPOWALNIACZ " w miejscu : róg - ul NOWY ŚWIAT i ul PAWIEJ .
Co parę dni dochodzi do wypadków . Pędzące samochody to k o s z m a r !!!!!!!
Do dzisiaj śni mi się widok zabitego latem w tym miejscu dziecka.........
Ile jeszcze będzie ofiar ????????
Avatar
IKE / 16 września 2009 o 20:57
0
A kiedy na wolynskiej w wąwozie niedosc ze przy cmentarzu są stare topole ktore odstraszają i slisko na jesieni to jeszcze niema przejscia brnie sie w blocie
Avatar
Mario / 16 września 2009 o 20:51
0
Dobrze, że chociaż tyle. Zapytam ponownie - Co dzieje sie z tak szumnie zapowiadanymi przez naszych "urzędników" inwestycjami drogowymi z wyemitowanych w wysokości 100.000.000,- PLN obligacji miejskich - jakoś o tym cisza. Mówi się i pisze, że ceny takich robót spadły, z u nas wciąż buduje się i remontuje coraz mniej (mniejsze wpływy do budżetu miasta? tylko wynagrodzenia "urzędników" coraz większe)m Trzeba przyznać, jeśli chodzi o inwestycje na Lubelszczyźnie to nasi "p osłowie" lubelscy zrobili tak dużo, jak nikt inny - codziennie o "nich" słychać.
Dobrze, że chociaż tyle. Zapytam ponownie - Co dzieje sie z tak szumnie zapowiadanymi przez naszych "urzędników" inwestycjami drogowymi z wyemitowanych w wysokości 100.000.000,- PLN obligacji miejskich - jakoś o tym cisza. Mówi się i pisze, że ceny takich robót spadły, z u nas wciąż buduje się i remontuje coraz mniej (mniejsze wpływy do budżetu miasta? tylko wynagrodzenia "urzędników" coraz większe)m Trzeba przyznać, jeśli chodzi o inwestycje na Lubelszczyźnie to nasi "p osłowie" lubelscy zrobili tak dużo, jak... rozwiń
Avatar
lubliniak / 16 września 2009 o 19:30
0
A CO Z UL.WYZWOLENIA? ZAPADAJACY SIE CHODNIK JUZ NIE WPOMINAJAC O DZIURACH NA ULICY!!1
Avatar
KOLOWER4 / 16 września 2009 o 11:47
0
INWESTYCJE NA MIARę WASILEWSKIEGO I JEGO WICKóW!!W GMINACH WIEJSKICH CHODNIK POWSTAWAłY OD RAZU JAK TYLKO MOżNA BYłO POZYSKAć śRODKI Z FUNDUSZY UNIJNYCH, NAWET JESZCZE PRZED AKCESJą!!...W LUBLINIE PO 5 LATACH OD WEJśCIA DO UE PODJęTO DECYZJE O POPRAWIENIU I POłOżENIU CHODNIKóW!!ALE INWESTYCJą,SZOK,A ILU TWARDOGłOWCH MUSIAłO DEBATOWAC,CHA,CHA!!!NIE DZIWMY SIę WIEC,żE żADNEJ OBWODNICY, ANI REMONTóW DRóG W TYM ZAPYZIAłYM MIEśCIE NIE MA,JAK TYLE LAT ZASTANWIANO SIę NAD POłOżENIEM 300 M CHONICZKA!!
Avatar
Chłop Polski / 16 września 2009 o 09:04
0
No nareszcie "inwestycje"na miarę Naszego Ratusza ,to może im wyjdzie --chociaż ...........
Avatar
kopi / 16 września 2009 o 08:43
0
a co z chodnikiem wzdłuż ul. Nałkowskich od Fulmana do zalewu. Czy ktoś próbował tamtędy iść a niedaj BÓG jechać np wózkiem dziecięcym?
Zobacz wszystkie komentarze 9

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Lubelskie Pszczółki zagrają w III Memoriał Profesora Stanisława Łęgowskiego

Lubelskie Pszczółki zagrają w III Memoriał Profesora Stanisława Łęgowskiego 0 0

Koszykarki Pszczółki Polski Cukier AZS UMCS Lublin przygotowują się do drugiego sparingowego sprawdzianu, tym razem w Toruniu. Warto jednak skupić się na tym, co zobaczyliśmy podczas pierwszych spotkań towarzyskich w Lublinie

IPN wzywa do usunięcia orła z pomnika żołnierzy. Nikt nie chce za to zapłacić

IPN wzywa do usunięcia orła z pomnika żołnierzy. Nikt nie chce za to zapłacić 0 0

IPN wezwał wspólnotę rolników do przerobienia pomnika poświęconego polskim żołnierzom forsującym Wisłę w 1944 roku w Puławach. Problem w tym, że jest to spory koszt i nikt nie chce go ponosić.

Dzisiaj nabór do ZPiT "Powiśle"

Dzisiaj nabór do ZPiT "Powiśle" 2 0

Dzieci w wieku 5-8 lat, które lubią taniec, mają szansę trafić do Zespołu Pieśni i Tańca "Powiśle". Instruktorzy zapraszają do udziału w naborze do grupy chłopców i dziewczynek.

Zwolennicy Żuka pokazali "Listę Wstydu". Przeciwko czemu głosował Tułajew i PiS?

Zwolennicy Żuka pokazali "Listę Wstydu". Przeciwko czemu głosował Tułajew i PiS? 17 32

Zwolennicy obecnego prezydenta skrytykowali kandydata PiS na to stanowisko – posła Sylwestra Tułajewa - za to, że będąc radnym głosował przeciw kolejnym budżetom miasta.

"Tchórze! Kłamcy!". Ostre spięcie na konferencji PiS, przyszedł marszałek z PSL i urzędnicy [wideo]
galeria
film

"Tchórze! Kłamcy!". Ostre spięcie na konferencji PiS, przyszedł marszałek z PSL i urzędnicy [wideo] 22 47

– Województwu lubelskiemu grozi utrata 80 mln euro z funduszy unijnych – mówił podczas wizyty w Lublinie minister inwestycji i rozwoju Jerzy Kwieciński. Jego słowom natychmiast zaprzeczył marszałek Sławomir Sosnowski, który na konferencję przyszedł z ponad setką urzędników. Polityków PiS pożegnały okrzyki „tchórze” i „kłamcy”.

Szykuje się gwałtowna zmiana pogody. Najnowsza prognoza IMGW

Szykuje się gwałtowna zmiana pogody. Najnowsza prognoza IMGW 10 0

W weekend czeka nas gwałtowna zmiana pogody, znacznie chłodniejsze powietrze nad zachodnią Polskę napłynie już w piątek wieczorem - informuje IMGW. W sobotę i niedzielę temperatura powietrza wyniesie od 14 st. C do 18 st. C.

Lublin: Napad w Biedronce. Ochroniarz dostał w głowę, napastnik wrócił po łup

Lublin: Napad w Biedronce. Ochroniarz dostał w głowę, napastnik wrócił po łup 31 9

W sklepie sieci Biedronka na lubelskich Bronowicach doszło do napadu. Złodziej ukradł alkohol i pobił ochroniarza. Policjanci zatrzymali napastnika, kiedy wrócił do sklepu po plecak z kradzionymi butelkami.

Budują nowe wejście do rektoratu UMCS

Budują nowe wejście do rektoratu UMCS 0 3

Do końca listopada potrwają prace przy budowie nowego wejścia do rektoratu UMCS. Ich zakres obejmie także zagospodarowanie terenu wzdłuż pl. Marii Skłodowskiej-Curie.

Koncert Asia Nawojska & Eddie/Hai - Alternatywa w Próbie Cafe
28 września 2018, 20:00

Koncert Asia Nawojska & Eddie/Hai - Alternatywa w Próbie Cafe 1 0

Co Gdzie Kiedy. W piątek, 28 września o godz. 20 w Próbie Cafe (Warsztaty Kultury, ul. Grodzka 5a) odbędzie się koncert Asi Nawojskiej oraz składu Eddie/Hai - Alternatywa.

Auto i telefon za dobre wyniki kontroli? Były zastępca szefa Inspektoratu Pracy pod lupą prokuratury

Auto i telefon za dobre wyniki kontroli? Były zastępca szefa Inspektoratu Pracy pod lupą prokuratury 5 3

Prokuratura wszczęła śledztwo w sprawie byłego zastępcy szefa Okręgowego Inspektoratu Pracy w Lublinie i działacza „Solidarności”. Krzysztof Sudoł miał latami korzystać z samochodu i telefonu, za który płaciła kontrolowana przez niego firma.

Spektakl "Telewizja kłamie" w Lublinie
16 listopada 2018, 19:00

Spektakl "Telewizja kłamie" w Lublinie 0 1

16 listopada o godz. 19 w Centrum Kongresowym UP (ul. Akademicka 15) odbędzie się pokaz spektaklu w gwiazdorskiej obsadzie Telewizja Kłamie.

Obietnice dla Świdnika: In vitro z budżetu miasta i nowe drogi

Obietnice dla Świdnika: In vitro z budżetu miasta i nowe drogi 8 15

Miejski program in vitro i darmowa komunikacja miejska dla seniorów znalazły się w programie wyborczym komitetu Świdnik Wspólna Sprawa. Członkowie świdnickiego stowarzyszenia idą do wyborów szeroką koalicją m.in. z Nowoczesną, PSL i SLD. Wczoraj komitet oficjalnie przedstawił swoich kandydatów do powiatu i miasta a także kandydata na burmistrza miasta.

250 kg bomba lotnicza znaleziona na polu

250 kg bomba lotnicza znaleziona na polu 7 0

Niewybuch bomby lotniczej znaleziono podczas prac polowych.

Korytarz życia na autostradzie. W jaki sposób powinni zachować się kierowcy?

Korytarz życia na autostradzie. W jaki sposób powinni zachować się kierowcy? 1 1

Gdy na drodze szybkiego ruchu zdarzy się wypadek, w wielu europejskich krajach kierowcy mają obowiązek utworzyć tzw. korytarz życia (inaczej korytarz ratunkowy), czyli pozostawić wolne miejsce na przejazd dla służb ratunkowych. Może to zwiększyć szansę na przeżycie uczestników wypadku nawet o 40 proc. W jaki sposób powinni zachować się kierowcy w Polsce, aby ułatwić straży pożarnej czy karetce pogotowia dojazd na miejsce wypadku?

Kurów: Wjechał rowerem na przejście dla pieszych. Potrącił go samochód
galeria

Kurów: Wjechał rowerem na przejście dla pieszych. Potrącił go samochód 7 7

Dzisiaj przed godz. 9 w Kurowie mężczyzna wjechał rowerem na przejście dla pieszych. Potrącił go samochód. Karetka zabrała go do szpitala w Puławach.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!