Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

9 sierpnia 2017 r.
9:28

Rekordowy rok dla Lublina? Trzykrotnie większe zainteresowanie turystów niż w 2016 r.

Autor: Zdjęcie autora Dominik Smaga
0 50 A A

Ten rok może być rekordowy pod względem liczby turystów odwiedzających Lublin. Już teraz – jak twierdzi Ratusz – zainteresowanie miastem jest niemal trzykrotnie większe niż w zeszłym roku. To zasługa między innymi mistrzostw EURO U 21 oraz imprez kulturalnych

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Mistrzostwa nie tylko przyciągnęły do Lublina kibiców, ale też dały miastu rozgłos, który można przeliczyć na konkretne złotówki. Takie szacunki prowadził Instytut Monitorowania Mediów, który sprawdzał ile razy wzmiankowano o różnych miastach z okazji młodzieżowych mistrzostw Europy w piłce nożnej mężczyzn. Rozgrywki były transmitowane przez 32 nadawców telewizyjnych. Sygnał z mistrzostw trafił do 150 państw.

Stadion nad Bystrzycą był miejscem trzech spotkań fazy grupowej. Tutaj też odbył się mecz otwarcia poprzedzony 7-minutową ceremonią z Lublinem w roli głównej (na zdjęciu). Również ceremonia oglądana była na milionach telewizorów. – Gdybyśmy chcieli zorganizować taką promocję, musielibyśmy wydać 58 mln zł – mówi Michał Karapuda, dyrektor Wydziału Kultury w Urzędzie Miasta.

Fachowcy nazywają to „ekwiwalentem reklamowym”. Kolejne tysiące par oczu patrzą na Lublin za sprawą nagrań z jazzrockowej kantaty „Zakochani w Lublinie”.

– Prawie 800 tys. ludzi oglądało do tej pory w internecie nagrania z koncertu – dodaje Karapuda.
Fizycznie na mistrzostwa zjechało do Lublina 4 tys. kibiców ze Szwecji i 1,5 tys. ze Słowacji. 4 tys. gości sprowadziła do miasta organizowana w lipcu i trwająca tydzień Europejska Konwencja Żonglerska, a kolejne tysiące turystów zjechało na Carnaval Sztukmistrzów. Następnych tłumów można się spodziewać już w najbliższy weekend za sprawą Jarmarku Jagiellońskiego, którego zeszłoroczna edycja zgromadziła 150 tys. gości.

Ratusz twierdzi, że zainteresowanie turystów Lublinem jest w tym roku niemal trzykrotnie większe niż w ubiegłym. Wtedy przyjezdnych było co najmniej milion, z czego co najmniej jedna trzecia to obcokrajowcy.

Przeciętny turysta z Polski wydawał u nas ok. 700 zł, zaś gość z zagranicy średnio 2148 zł. Wśród odwiedzających nasze miasto obcokrajowców najwięcej było w zeszłym roku gości z Wielkiej Brytanii.

Carnaval Sztukmistrzów 2017: Kolorowe kamienice i Urban Highline

Piękne kibicki i kibice na Euro 2017 U21

Inne Brzmienia 2017 - Nouvelle Vague

Czytaj więcej o:

Komentarze 50

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
TAKJEST / 23 sierpnia 2017 o 16:55
0
Dynamika rozwoju jest jasna: 1.Wrocław, 2.Rzeszów, 3.Lublin. Turystayka u kazdego jest inna: Wrocław (Miasto Miłości - WrocLove - niepodlega sezonowości, mosty i zabytki sa przez cały rok, targetuje zakochanych pomiędzy Wenecją a Paryżem). Lublin (Miasto Inspiracji - turystów przyciągają imprezy uruchamiane/kreowane przez Miasto bardziej niż zabytki czy sezon, turystyka nie jest tu celem). Rzeszów (Turystyczna brama do Bieszczad, silnie podlega sezonowości, ruch turystyczny generowany przez osiadłe lotnisko) Co do Kosztów per turysta, to nie powiem która z "Metropolii" osiąga jakie wyniki. Jednak Lubelskie lotnisko jest najmłodsze, iwęc powinniśmy korzystac z efektu nowości.
Dynamika rozwoju jest jasna: 1.Wrocław, 2.Rzeszów, 3.Lublin. Turystayka u kazdego jest inna: Wrocław (Miasto Miłości - WrocLove - niepodlega sezonowości, mosty i zabytki sa przez cały rok, targetuje zakochanych pomiędzy Wenecją a Paryżem). Lublin (Miasto Inspiracji - turystów przyciągają imprezy uruchamiane/kreowane przez Miasto bardziej niż zabytki czy sezon, turystyka nie jest tu celem). Rzeszów (Turystyczna brama do Bieszczad, silnie podlega sezonowości, ruch turystyczny generowany przez osiadłe lotnisko) Co do Kosztów per turysta, to ... rozwiń
Avatar
Gość / 23 sierpnia 2017 o 15:19
0
Jakby nie organizowali, to by dopiero hejt był w necie. Mnie się podobało i racja jest mojsza.
Avatar
Gość / 23 sierpnia 2017 o 02:18
0
Te wszystkie sytuacje, że kilka największych miast w kraju rozgrywa sobie poważnych inwestorów między sobą, to nie ma złamanego szekla z zasad sprawiedliwości, równości czy solidarności. To całe Wejście „C” w ARP to tez śmiech na sali. Kraków ma własna Specjalną Strefę, Kraków dostaje tez od wielu lat po 40 milionów złotych na odnowę zabytków z kasy państwowej, - Lublin mimo, że zrównany w prawach do Krakowa już przez Augusta II Mocnego Sas'a nie może liczyć na taki support. A mielibyśmy wtedy jak odnowić kamienice Starego Miasta. To jawny państwowy brak braterstwa. Przykładem jest też świadome i celowe pozbawianie Polski B instytucji Akademii Sztuk Pięknych. Pomimo takich systemowych przeszkód, przybywają do nas Australijczycy, Koreańczycy, Norwegowie, Włosi, Tajwańczycy czyli biznes spoza UE, zewnętrzny, nieuwikłany w lokalne rozgrywki utramwajowionych "Metropolii" polskich. Koziołek przywróci się niebawem. Koziołek transparentnością, najlepszych klientów zwycięży. A i powietrze mamy jeszcze takie... jakościowo lepsze niż reszta tego zramolałego kraju. Turyści to nie wszystko, mądrość biznesu, jasne informacje i petabajty danych też się liczą.
Te wszystkie sytuacje, że kilka największych miast w kraju rozgrywa sobie poważnych inwestorów między sobą, to nie ma złamanego szekla z zasad sprawiedliwości, równości czy solidarności. To całe Wejście „C” w ARP to tez śmiech na sali. Kraków ma własna Specjalną Strefę, Kraków dostaje tez od wielu lat po 40 milionów złotych na odnowę zabytków z kasy państwowej, - Lublin mimo, że zrównany w prawach do Krakowa już przez Augusta II Mocnego Sas'a nie może liczyć na taki support. A mielibyśmy wtedy jak odnowić kamienice Starego Miasta. To jawny p... rozwiń
Avatar
Gość / 23 sierpnia 2017 o 01:57
0
Ha! Nawet Poznaniak zauważył to co powtarzam często: LUBELSKA SPECJALNA STREFA EKONOMICZNA, z siedzibą w Lublinie. Konieczność! Wtedy pokażemy "III Rzeczpospolitej Polskiej" co to znaczy być TYGRYSEM. Boją się nas, i naszego performance. Taka rzeczywistość. Warszawa chce trzymać nas na wodzy. Chiny, Tajwan i Seul by się nas nie powstydziły.
Avatar
Gość / 22 sierpnia 2017 o 22:23
0
Zawsze uczestniczę w miejskich imprezach i muszę powiedzieć, że nie odstają poziomem od europejskich, a trochę się tu i ówdzie bywało. Serce rośnie, patrząc....Zawsze uczestniczę w miejskich imprezach i muszę powiedzieć, że nie odstają poziomem od europejskich, a trochę się tu i ówdzie bywało. Serce rośnie, patrząc....
Avatar
poznańaniak z lub / 22 sierpnia 2017 o 13:19
0
Lublinowi brak własnej siedziby  Strefy Ekonomicznej w Lublinie ,podstrefa Mielec czy Starachowice dają ochłapy dla Lublina i regionu .Bardzo proszę włodarzy Lublina szczególnie Wojewodę a by Tytaj niezalezna strefa powstała ,wówczas Lublin pójdzie lekko do przodu ,jest to bardzo bardzo bardzo ważne.Dlaczego takie strefy są na Podkarpaciu ,Swiętokrzyskim ,w Łodzi a Lublin bidula dalej ogrywany przez decydentów władzy ,posłowie włodarze regionu walczyc aby Lublin miał chociaż to co bogatrze regiony .Praca Praca zarobki to kapital miasta regionu ,a tu Lublin odstaje od innych.Dwa lata przywiozłemparemieszkanców z Poznania i byli zachwyceni miastem ,jako turysci ,ale  brakSpory na poziomie minimum1 ligi pilki ,żuzla,który teoretycznie jest blisko tego
Lublinowi brak własnej siedziby  Strefy Ekonomicznej w Lublinie ,podstrefa Mielec czy Starachowice dają ochłapy dla Lublina i regionu .Bardzo proszę włodarzy Lublina szczególnie Wojewodę a by Tytaj niezalezna strefa powstała ,wówczas Lublin pójdzie lekko do przodu ,jest to bardzo bardzo bardzo ważne.Dlaczego takie strefy są na Podkarpaciu ,Swiętokrzyskim ,w Łodzi a Lublin bidula dalej ogrywany przez decydentów władzy ,posłowie włodarze regionu walczyc aby Lublin miał chociaż to co bogatrze regiony .Praca Praca zarobki to kapital miasta regio... rozwiń
Avatar
Gość / 22 sierpnia 2017 o 11:05
0
Według mnie miasto się naprawdę postarało i stanęło na wysokości zadania. Ja byłam urzeczona, moi najbliżsi także. Czekam na wrzesień i kolejne smakowite festiwale.
Avatar
Gość / 21 sierpnia 2017 o 22:01
0
To były naprawdę imprezy na wysokim poziomie. Zabawa przednia. Lublin nam kraśnieje, oby tak dalej.
Avatar
Gość / 21 sierpnia 2017 o 13:02
0
Ach, trujecie atmosferę. A ja się doskonale bawiłam, nie rozumiem skąd takie zaczepne komentarze. To super, że są masowe imprezy i każdy może się odstresować.
Avatar
Gość / 20 sierpnia 2017 o 22:45
0
Moi znajomi z Francji i Hiszpanii co roku z lubością odwiedzają Lublin i szczerze podziwiają jego rozwój. Nie są więc związani z żadnym miejscowym ugrupowaniem politycznym, więc oceniają obiektywnie, że Lublin od kilku lat jest na dobrej drodze.
Avatar
TAKJEST / 23 sierpnia 2017 o 16:55
0
Dynamika rozwoju jest jasna: 1.Wrocław, 2.Rzeszów, 3.Lublin. Turystayka u kazdego jest inna: Wrocław (Miasto Miłości - WrocLove - niepodlega sezonowości, mosty i zabytki sa przez cały rok, targetuje zakochanych pomiędzy Wenecją a Paryżem). Lublin (Miasto Inspiracji - turystów przyciągają imprezy uruchamiane/kreowane przez Miasto bardziej niż zabytki czy sezon, turystyka nie jest tu celem). Rzeszów (Turystyczna brama do Bieszczad, silnie podlega sezonowości, ruch turystyczny generowany przez osiadłe lotnisko) Co do Kosztów per turysta, to nie powiem która z "Metropolii" osiąga jakie wyniki. Jednak Lubelskie lotnisko jest najmłodsze, iwęc powinniśmy korzystac z efektu nowości.
Dynamika rozwoju jest jasna: 1.Wrocław, 2.Rzeszów, 3.Lublin. Turystayka u kazdego jest inna: Wrocław (Miasto Miłości - WrocLove - niepodlega sezonowości, mosty i zabytki sa przez cały rok, targetuje zakochanych pomiędzy Wenecją a Paryżem). Lublin (Miasto Inspiracji - turystów przyciągają imprezy uruchamiane/kreowane przez Miasto bardziej niż zabytki czy sezon, turystyka nie jest tu celem). Rzeszów (Turystyczna brama do Bieszczad, silnie podlega sezonowości, ruch turystyczny generowany przez osiadłe lotnisko) Co do Kosztów per turysta, to ... rozwiń
Avatar
Gość / 23 sierpnia 2017 o 15:19
0
Jakby nie organizowali, to by dopiero hejt był w necie. Mnie się podobało i racja jest mojsza.
Avatar
Gość / 23 sierpnia 2017 o 02:18
0
Te wszystkie sytuacje, że kilka największych miast w kraju rozgrywa sobie poważnych inwestorów między sobą, to nie ma złamanego szekla z zasad sprawiedliwości, równości czy solidarności. To całe Wejście „C” w ARP to tez śmiech na sali. Kraków ma własna Specjalną Strefę, Kraków dostaje tez od wielu lat po 40 milionów złotych na odnowę zabytków z kasy państwowej, - Lublin mimo, że zrównany w prawach do Krakowa już przez Augusta II Mocnego Sas'a nie może liczyć na taki support. A mielibyśmy wtedy jak odnowić kamienice Starego Miasta. To jawny państwowy brak braterstwa. Przykładem jest też świadome i celowe pozbawianie Polski B instytucji Akademii Sztuk Pięknych. Pomimo takich systemowych przeszkód, przybywają do nas Australijczycy, Koreańczycy, Norwegowie, Włosi, Tajwańczycy czyli biznes spoza UE, zewnętrzny, nieuwikłany w lokalne rozgrywki utramwajowionych "Metropolii" polskich. Koziołek przywróci się niebawem. Koziołek transparentnością, najlepszych klientów zwycięży. A i powietrze mamy jeszcze takie... jakościowo lepsze niż reszta tego zramolałego kraju. Turyści to nie wszystko, mądrość biznesu, jasne informacje i petabajty danych też się liczą.
Te wszystkie sytuacje, że kilka największych miast w kraju rozgrywa sobie poważnych inwestorów między sobą, to nie ma złamanego szekla z zasad sprawiedliwości, równości czy solidarności. To całe Wejście „C” w ARP to tez śmiech na sali. Kraków ma własna Specjalną Strefę, Kraków dostaje tez od wielu lat po 40 milionów złotych na odnowę zabytków z kasy państwowej, - Lublin mimo, że zrównany w prawach do Krakowa już przez Augusta II Mocnego Sas'a nie może liczyć na taki support. A mielibyśmy wtedy jak odnowić kamienice Starego Miasta. To jawny p... rozwiń
Avatar
Gość / 23 sierpnia 2017 o 01:57
0
Ha! Nawet Poznaniak zauważył to co powtarzam często: LUBELSKA SPECJALNA STREFA EKONOMICZNA, z siedzibą w Lublinie. Konieczność! Wtedy pokażemy "III Rzeczpospolitej Polskiej" co to znaczy być TYGRYSEM. Boją się nas, i naszego performance. Taka rzeczywistość. Warszawa chce trzymać nas na wodzy. Chiny, Tajwan i Seul by się nas nie powstydziły.
Avatar
Gość / 22 sierpnia 2017 o 22:23
0
Zawsze uczestniczę w miejskich imprezach i muszę powiedzieć, że nie odstają poziomem od europejskich, a trochę się tu i ówdzie bywało. Serce rośnie, patrząc....Zawsze uczestniczę w miejskich imprezach i muszę powiedzieć, że nie odstają poziomem od europejskich, a trochę się tu i ówdzie bywało. Serce rośnie, patrząc....
Avatar
poznańaniak z lub / 22 sierpnia 2017 o 13:19
0
Lublinowi brak własnej siedziby  Strefy Ekonomicznej w Lublinie ,podstrefa Mielec czy Starachowice dają ochłapy dla Lublina i regionu .Bardzo proszę włodarzy Lublina szczególnie Wojewodę a by Tytaj niezalezna strefa powstała ,wówczas Lublin pójdzie lekko do przodu ,jest to bardzo bardzo bardzo ważne.Dlaczego takie strefy są na Podkarpaciu ,Swiętokrzyskim ,w Łodzi a Lublin bidula dalej ogrywany przez decydentów władzy ,posłowie włodarze regionu walczyc aby Lublin miał chociaż to co bogatrze regiony .Praca Praca zarobki to kapital miasta regionu ,a tu Lublin odstaje od innych.Dwa lata przywiozłemparemieszkanców z Poznania i byli zachwyceni miastem ,jako turysci ,ale  brakSpory na poziomie minimum1 ligi pilki ,żuzla,który teoretycznie jest blisko tego
Lublinowi brak własnej siedziby  Strefy Ekonomicznej w Lublinie ,podstrefa Mielec czy Starachowice dają ochłapy dla Lublina i regionu .Bardzo proszę włodarzy Lublina szczególnie Wojewodę a by Tytaj niezalezna strefa powstała ,wówczas Lublin pójdzie lekko do przodu ,jest to bardzo bardzo bardzo ważne.Dlaczego takie strefy są na Podkarpaciu ,Swiętokrzyskim ,w Łodzi a Lublin bidula dalej ogrywany przez decydentów władzy ,posłowie włodarze regionu walczyc aby Lublin miał chociaż to co bogatrze regiony .Praca Praca zarobki to kapital miasta regio... rozwiń
Avatar
Gość / 22 sierpnia 2017 o 11:05
0
Według mnie miasto się naprawdę postarało i stanęło na wysokości zadania. Ja byłam urzeczona, moi najbliżsi także. Czekam na wrzesień i kolejne smakowite festiwale.
Avatar
Gość / 21 sierpnia 2017 o 22:01
0
To były naprawdę imprezy na wysokim poziomie. Zabawa przednia. Lublin nam kraśnieje, oby tak dalej.
Avatar
Gość / 21 sierpnia 2017 o 13:02
0
Ach, trujecie atmosferę. A ja się doskonale bawiłam, nie rozumiem skąd takie zaczepne komentarze. To super, że są masowe imprezy i każdy może się odstresować.
Avatar
Gość / 20 sierpnia 2017 o 22:45
0
Moi znajomi z Francji i Hiszpanii co roku z lubością odwiedzają Lublin i szczerze podziwiają jego rozwój. Nie są więc związani z żadnym miejscowym ugrupowaniem politycznym, więc oceniają obiektywnie, że Lublin od kilku lat jest na dobrej drodze.
Zobacz wszystkie komentarze 50

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

"Burmistrzu przestrzegaj prawa!". Pani Maria będzie pikietować codziennie

"Burmistrzu przestrzegaj prawa!". Pani Maria będzie pikietować codziennie 0 0

Pani Maria zaczęła we wtorek pikietę pod Urzędem Miasta. W toczącym się od dwóch lat sporze chodzi o mieszkanie komunalne. Kobieta zarzuca urzędnikom, że bezprawnie rozwiązali z nią umowę i zajęli lokum

Rolnicy protestowali, zablokowali weterynarzy. "Chcemy pokazać, że polski rolnik to jest siła!"
film

Rolnicy protestowali, zablokowali weterynarzy. "Chcemy pokazać, że polski rolnik to jest siła!" 1 0

Hodowcy świń z okolic Parczewa zablokowali samochód lekarzy weterynarii, którzy zamierzali przeprowadzić ubój zwierząt zagrożonych afrykańskim pomorem świń. – Chcemy pokazać, że polski rolnik to jest siła – nie ukrywa przewodniczący rolniczego stowarzyszenia, który przyjechał wesprzeć okolicznych mieszkańców

A jednak do poprawki. Zmiana na pomniku smoleńskim w Kraśniku
galeria

A jednak do poprawki. Zmiana na pomniku smoleńskim w Kraśniku 4 4

Poprawiono napis na odsłoniętym w niedzielę kraśnickim pomniku. Figura Lecha Kaczyńskiego została podpisana jako „Prezydent Rzeczpospolitej Polskiej”. Pojawiły się jednak wątpliwości, czy drugiego z tych słów nie należałoby odmienić.

Nowe korty tenisowe utonęły w deszczu

Nowe korty tenisowe utonęły w deszczu 0 2

Woda na kortach tenisowych w Świdniku. Urząd Miasta przyznaje, że po poniedziałkowych ulewnych deszczach był problem z odprowadzaniem wody

PiS: Środki publiczne były wyprowadzane z Centrum Kultury. Miasto odpowiada

PiS: Środki publiczne były wyprowadzane z Centrum Kultury. Miasto odpowiada 4 9

Radni opozycji ocenili wyniki kontroli w Centrum Kultury jako skandal i zażądali wyjaśnień od prezydenta miasta

Nowa dyrektor Teatru Muzycznego. Kogo wybrała komisja?

Nowa dyrektor Teatru Muzycznego. Kogo wybrała komisja? 0 7

Kamila Lendzion została rekomendowana na stanowisko dyrektora Teatru Muzycznego w Lublinie. Teraz tę kandydaturę musi zaakceptować Zarząd Województwa Lubelskiego, któremu podlega instytucja.

Transfery w Motorze Lublin: dzisiaj Meskhia, jutro Bonin?

Transfery w Motorze Lublin: dzisiaj Meskhia, jutro Bonin? 21 13

Motor Lublin potwierdził piąty transfer podczas letniego okienka. Kontrakt podpisał były, młodzieżowy reprezentant Ukrainy, a ostatnio zawodnik Wisły Puławy – Irakli Meskhia. Wkrótce kolejnym wzmocnieniem powinien być za to... Grzegorz Bonin

Olimp "przeniesie się" na Ponikwodę? Rada dzielnicy: Byłby naszym ośrodkiem kulturalnym

Olimp "przeniesie się" na Ponikwodę? Rada dzielnicy: Byłby naszym ośrodkiem kulturalnym 40 4

Rada Dzielnicy Ponikwoda chce, żeby galeria handlowa Olimp znalazła się w jej granicach, a nie – jak teraz – na Czechowie Południowym. Tłumaczy, że dzięki temu mieszkańcy Ponikwody… będą mieć nowy ośrodek kulturalny

Połączenie Włodawianki i Eko Rożanka coraz bliżej

Połączenie Włodawianki i Eko Rożanka coraz bliżej 0 1

Od wielu tygodni nie brakowało plotek, że dojdzie do połączenia Włodawianki z Eko Różanka. I wygląda na to, że kluby doszły już do porozumienia. Teraz swoją zgodę musi jeszcze wydać Lubelski Związek Piłki Nożnej

Nowy napastnik Górnika Łęczna

Nowy napastnik Górnika Łęczna 3 0

Sporo działo się we wtorek w obozie Górnika. Zielono-czarni mają nowego zawodnika – Jakuba Chrzanowskiego. Zmiany zaszły także w sztabie szkoleniowym i medycznym klubu z Łęcznej

Mieli o 56 zł za dużo żeby dostać mieszkanie komunalne. Teraz zbierają na własne

Mieli o 56 zł za dużo żeby dostać mieszkanie komunalne. Teraz zbierają na własne 1 7

Niewiele ponad 34 tys. zł brakuje Ewelinie i Łukaszowi Czerwińskim do zrealizowania marzenia ich życia – kupna małego, ale własnego mieszkania. Para nie może dostać mieszkania komunalnego, bo przekracza próg dochodowy o 56 zł. Niepełnosprawny mężczyzna i jego żona wciąż mają jednak nadzieję, że dzięki pomocy internautów wszystko jest możliwe.

Kuba Karaś wystąpi w Plenerze
21 lipca 2018, 20:00

Kuba Karaś wystąpi w Plenerze 1 0

Co Gdzie Kiedy. Gwiazda duetu The Dumplings, Kuba Karaś, wystąpi 21 lipca w Plenerze. Zamiast własnych kawałków artysta sprawdzi się w roli DJ'a i rozkręci gorącą imprezę. Start o godz. 20.

Nawet 29 milionów złotych to za mało na park Ludowy w Lublinie

Nawet 29 milionów złotych to za mało na park Ludowy w Lublinie 0 17

Wczoraj unieważniony został przetarg na odnowę parku Ludowego. Najtańsza oferta przekraczała kwotę zarezerwowaną w kasie miasta. Teraz Ratusz zastanawia się nad dalszymi losami tej inwestycji, która już drugi raz okazała się sporo droższa niż spodziewali się urzędnicy.

Smaki Muzyki. Nowy projekt w Puławach
20 lipca 2018, 18:30

Smaki Muzyki. Nowy projekt w Puławach 2 1

W Puławach startuje cykl Smaki Muzyki organizowany przez Puławski Park Naukowo-Technologiczny. W piątek, 20 lipca o godz. 18.30 w Zielonym Pomidorze (Mościckiego 1) odbędzie się koncert Artura Miedzińskiego.

Lublin: Tutaj działała wytwórnia wind. Deweloper chce zbudować bloki

Lublin: Tutaj działała wytwórnia wind. Deweloper chce zbudować bloki 18 17

Siedem bloków mieszkalnych zamierza stawiać prywatna spółka na terenie wytwórni wind u zbiegu ul. Roztocze i Orkana. Ratusz uznał, że to dobre miejsce na mieszkania, a teraz będzie opracowywać nowy plan zagospodarowania terenu.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!

Najczęściej czytane

Dzisiaj · Tydzień · Wideo · Premium

Uwaga czytelniku!

Informujemy, że w dniu 25 maja 2018 r. na terenie całej Unii Europejskiej, w tym także w Polsce, wejdzie w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. W związku z tym chcielibyśmy Ci przekazać kilka informacji na temat zasad przetwarzania Twoich danych osobowych przez administratora portalu www.dziennikwschodni.pl – spółkę Corner Media sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie.

Bardzo prosimy, zapoznaj się z tymi informacjami uważnie, są to bowiem sprawy bardzo istotne. Jeśli jesteś osobą małoletnią poniżej 16. roku życia, koniecznie przekaż tą wiadomość swoim opiekunom, którzy następnie powinni wytłumaczyć Ci, o co w niej chodzi i dlaczego się do Ciebie zwracamy.

Czym jest RODO?

RODO to potoczna nazwa Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE. W Polsce będzie ono obowiązywało od 25 maja 2018 r. Akt ten wprowadza nowy standard ochrony danych osobowych, nakładając na podmioty przetwarzające te dane (administratorów danych) szereg obowiązków, w tym obowiązek poinformowania Ciebie o sposobie przetwarzania Twoich danych, celach w jakich Twoje dane są przetwarzane oraz o uprawnieniach przysługujących Ci w związku z przetwarzaniem danych osobowych przez administratora danych.

Administrator danych

Administratorem Twoich danych osobowych jest Corner Media Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Lublinie, ul. Krakowskie Przedmieście 54, 20-002 Lublin, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego przez Sąd Rejonowy Lublin – Wschód z siedzibą w Świdniku, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego, za numerem KRS 0000507517, NIP 7123286919, kapitał zakładowy – 50.000,00. PLN

Możesz się z nami skontaktować zarówno pod adresem:
Corner Media Spółka z o.o.
ul. Krakowskie Przedmieście 54
20-002 Lublinie

jak i mailowo: online@dziennikwschodni.pl

oraz telefonicznie: 81 46-26-800

Rodzaj przetwarzanych danych osobowych

Przetwarzamy dane osobowe podane przez Ciebie podczas procesu rejestracji konta na portalu www.dziennikwschodni.pl, a także dane, które są zbierane podczas korzystania przez Ciebie z tego portalu. Chodzi o dane zbierane i zapisywane w plikach cookies. Więcej na temat plików cookies przeczytasz w naszej polityce prywatności.

Pamiętaj, rejestracja konta na portalu www.dziennikwschodni.pl nie jest obowiązkowa. Nie masz także obowiązku podawania nam swoich prawdziwych danych podczas procesu rejestracji, jak również nie musisz podawać nam wszystkich danych, o które pytamy. Może się jednak zdarzyć tak, że nie posiadając Twoich wszystkich danych albo nie posiadając Twoich prawdziwych danych, nie będziemy w stanie świadczyć Ci wszystkich usług, które oferujemy oraz wywiązać się z wszystkich obowiązków określonych w regulaminie portalu dziennikwschodni.pl (np. zapewnić Ci odpowiedniego bezpieczeństwa w zakresie odzyskania danych dostępowych do konta).

Cel przetwarzania danych osobowych

Głównym celem przetwarzania przez nas Twoich danych jest zapewnienie Ci pełnej funkcjonalności działania serwisu dziennikwschodni.pl, dostępu do usług świadczonych przez nas w ramach tego serwisu, zapewniania Ci bezpieczeństwa podczas korzystania z serwisu (np. w przypadku prób nadużyć) oraz wywiązanie się przez nas z obowiązków umownych wynikających z regulaminu portalu Dziennikwschodni.pl.

Dodatkowy cel przetwarzania danych osobowych to tzw. marketing własny, tj. przetwarzanie danych wyłącznie na nasze wewnętrzne potrzeby w celach analitycznych, badawczych, statystycznych, w szczególności poprzez dążenie do jak najpełniejszego dostosowania treści wyświetlanych na naszych stronach do Twoich preferencji i zainteresowań.

Ponadto, o ile wyrazisz na to zgodę, będziemy mogli przetwarzać Twoje dane osobowe w celach marketingowych (marketing zewnętrzny), w tym przekazywać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym – agencjom reklamowym i naszym partnerom handlowym. Pamiętaj, że zgoda na przetwarzanie Twoich danych w celach marketingowych jest całkowicie dobrowolna i możesz ją w każdej chwili wycofać.

Pamiętaj także, że jeżeli jesteś osobą małoletnią, która nie ukończyła 16. roku życia, przesyłanie informacji w celach marketingowych może nastąpić wyłącznie po wyrażeniu zgody przez Twojego rodzica lub opiekuna.

Podstawy prawne przetwarzania danych

Twoje dane osobowe mogą być przetwarzane wyłącznie zgodnie z określonymi w obecnie obowiązujących przepisach podstawami prawnymi. W zależności od celu przetwarzania danych możemy wyróżnić trzy główne podstawy prawne przetwarzania danych.

Pierwszą podstawą przetwarzania danych jest niezbędność do wykonania umów o świadczenie usług. Mamy z nią do czynienia wtedy, gdy przetwarzanie danych jest niezbędne w celu zapewnienia Ci sprawnego, bezpiecznego korzystania z naszego serwisu wraz z jego wszystkimi funkcjonalnościami. Umowy o świadczenie usług to regulaminy, w tym regulamin portalu dziennikwschodni.pl, który akceptujesz decydując się na korzystanie z naszego serwisu.

Drugą podstawą przetwarzania danych jest uzasadniony interes administratora danych. Mamy z nim do czynienia w przypadku prowadzenia pomiarów statystycznych oraz działań z zakresu marketingu własnego przez administratora danych.

Wreszcie, trzecią przesłanką przetwarzania danych jest Twoja dobrowolna i świadoma zgoda. Na jej podstawie Twoje dane mogą być wykorzystywane w celach marketingowych, a także w celu profilowania.

Pamiętaj, zgody udzielasz w pełni dobrowolnie. Masz także prawo do cofnięcia udzielonej zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych w dowolnym momencie. Wycofanie zgody nie będzie miało jednak wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem.

Podmioty, którym możemy przekazywać dane

Co do zasady Twoje dane osobowe będą przez nas wykorzystywane wyłącznie na nasz własny użytek.

W pewnych sytuacjach możemy jednak przekazać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym: – naszym partnerom handlowym, podwykonawcom oferowanych przez nas usług, agencjom marketingowym.

Dodatkowo, w przypadkach ściśle określonych w przepisach prawa, będziemy zobligowani przekazać Twoje dane podmiotom uprawnionym do ich uzyskania na podstawie obecnie obowiązujących przepisów prawa (np. policji czy prokuraturze), pod warunkiem oczywiście, iż wystąpią do nas z takim żądaniem, powołując się na określoną podstawę prawną.

Okres przechowywania danych

Twoje dane osobowe będą przechowywane tak długo, jak będzie to niezbędne do zapewnienia Ci dostępu do usług oferowanych przez serwis www.dziennikwchodni.pl Oczywiście, możesz w każdym czasie złożyć wniosek o zaprzestanie przetwarzania swoich danych osobowych, ich zmianę lub usunięcie.

Informacje o prawach przysługujących osobie, której dane dotyczą

Musisz wiedzieć, że niezależnie od tego, na jakiej podstawie przetwarzamy Twoje dane, masz zawsze prawo dostępu do nich oraz ich poprawiania. Możesz również w każdym momencie żądać ich usunięcia lub cofnąć albo ograniczyć wcześniej udzieloną zgodę na przetwarzanie danych osobowych, przy czym wycofanie danej zgody nie wpływa na administratora danych do przetwarzania danych w celu określonym w danej zgodzie do chwili jej wycofania.

Masz również prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych osobowych.

Możesz też zażądać od administratora danych osobowych przeniesienia Twoich danych lub uzyskania kopii Twoich danych, z tym jednak zastrzeżeniem, że prawo to nie może wpływać niekorzystnie na prawa i wolności innych osób. Administrator danych będzie realizował Twoje żądania w zakresie posiadanych możliwości technicznych.

Informacje o prawie do wniesienia skargi

Organem nadzorczym nad administratorem danych osobowych jest Generalny Inspektor Danych Osobowych, do którego masz prawo wnieść skargę za każdym razem, gdy Twoje dane będą przetwarzane w sposób w Twojej ocenie nieprawidłowy.

Informacje o tym, czy podanie danych jest wymogiem ustawowym lub umownym, czy jesteś zobowiązany do ich podania

Nie jesteś zobowiązany do podawania nam swoich danych osobowych ani wyrażania zgody na ich przetwarzanie, z tym jednak zastrzeżeniem, że ich podanie może okazać się niezbędne dla korzystania z określonych funkcjonalności serwisu.

Jest także możliwe, że jeśli nie wyrazisz zgody na przetwarzanie danych osobowych lub cofniesz wcześniej udzieloną zgodę, nie będziemy mogli zapewnić Ci dostępu do niektórych oferowanych przez nas usług, przy czym zawsze w takim wypadku zostaniesz o tym poinformowany.

Informacje o profilowaniu

Czym jest profilowanie? To zbieranie wszelkich informacji, które pozwalają bezpośrednio lub pośrednio zidentyfikować osobę, która jest poddawana profilowaniu. Profilowanie odbywa się najczęściej przy użyciu systemów informatycznych, w sposób zautomatyzowany, za pomocą specjalnych algorytmów uwzględniających określone wcześniej kryteria. Wyniki profilowania mogą być wykorzystywane m.in. do celów marketingowych, np. w celu spersonalizowania reklamy kierowanej do danego użytkownika lub przygotowania oferty uwzględniającej jego potrzeby lub preferencje.

Oświadczamy, że na chwilę obecną nie profilujemy Twoich danych. Jeśli jednak zaczniemy, zostaniesz o tym uprzednio poinformowany i będziesz miał prawo nie wyrazić na to zgody.

Bardzo prosimy o uważne zapoznanie się z powyższymi informacjami. Gdy już to zrobisz, kliknij przycisk Zapoznałem się z informacją. Przejdź do serwisu.

Rozumiem

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.