Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

25 lutego 2013 r.
14:26
Edytuj ten wpis

Rektor o odwołaniu konferencji z Dornem: Chcemy debaty, ale nie z jedną partią

0 16 A A
Stanisław Michałowski podczas dzisiejszej konferencji prasowej (Wojciech Nieśpiałowski)
Stanisław Michałowski podczas dzisiejszej konferencji prasowej (Wojciech Nieśpiałowski)

Rektor UMCS tłumaczył się w poniedziałek z decyzji o odwołaniu konferencji, w której miał uczestniczyć poseł Ludwik Dorn z Solidarnej Polski: – Ta decyzja nie ma żadnego podtekstu.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Konferencja miała się odbyć we wtorek na Wydziale Nauk o Ziemi i Gospodarki Przestrzennej UMCS. Temat? W skrócie: pakiet klimatyczny przyjęty przez państwa Unii Europejskiej (m.in. Polskę), obligujący je do ograniczenia emisji dwutlenku węgla.

W ostatniej chwili rektor uczelni prof. Stanisław Michałowski zdecydował jednak o jej odwołaniu. Ujawnił to w niedzielę na antenie Radia Zet lider SP Zbigniew Ziobro. Oburzony, bo w konferencji miał wziąć udział poseł tej partii, były wicepremier Ludwik Dorn (jako jedyny polityk). SP jest zaangażowana w Europejską Inicjatywę Obywatelską, która chce zablokować część zmian wynikających z pakietu.

Ziobro decyzję o odwołaniu konferencji z udziałem Dorna (dosłownie: "zablokowania wizyty pana marszałka Dorna na UMCS”) nazwał skandalem.

"Bez podtekstu"

W poniedziałek swoje stanowisko przedstawił rektor. – Ta decyzja nie ma żadnego podtekstu – przekonuje prof. Michałowski. – Nie chcemy, jak mówi pan Ziobro, ograniczać wolności słowa. Bardzo proszę – zorganizujemy konferencję, ale zapraszam przedstawicieli różnych ugrupowań. Spróbujemy to zrobić w innym terminie.

– Sama idea debaty bardzo mi się spodobała. Temat jest bardzo ważny. Poprosiłem koła naukowe, żeby to zorganizowały – tłumaczy Michałowski. – Planowaliśmy seminarium, na którym będą wystąpienia naukowców. Potem głos miał zabrać pan premier Dorn. Ale do piątku nie wiedziałem, jaki będzie temat jego wystąpienia. Dopiero w piątek zobaczyłem tytuł: "NIE dla pakietu klimatycznego”.

– Uznałem, że doprowadzi to do debaty politycznej, a nie merytorycznej. Z udziałem przedstawiciela tylko jednego ugrupowania, które wiadomo, jaką opcję reprezentuje. Nieważne, czy się z nią zgadzam czy nie. Ale to ustawiłoby dyskusję jednostronnie – dodaje rektor. – Uznałem, że trzeba doprowadzić do realnej, merytorycznej debaty, z udziałem naukowców lub przedstawicieli różnych ugrupowań. Jeżeli któryś z polityków będzie chciał przyjść, zapraszam.

Solidarna Polska zdecydowała o zorganizowaniu własnej konferencji na temat pakietu klimatycznego – we wtorek o godz. 14 w hotelu Victoria w Lublinie.

Komentarze 16

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Sierp / 26 lutego 2013 o 15:38
0
Panu rektorowi przypomniały się chyba czasy jedynie słusznej partii-nieboszczki, której członkiem był dwadzieścia kilka lat temu. Wszystko co nie było wtedy po myśli "przewodniej siły narodu", stawało się wówczas POLITYCZNE.
Czym skorupka za młodu....
Avatar
krzoy / 26 lutego 2013 o 09:05
0
BRUDNE ŁAPY POLITYKÓW PRECZ OD ŚRODOWISKA NAUKOWEGO! Zaplute gęby polityków chcą się podczepić pod jedyny autorytatywny bastion mądrości. Ostatnio mamy wysyp "wykładów" politycznych na uniwersyteckich aulach co oczywiście jest profanacją!
Avatar
Romuald / 26 lutego 2013 o 08:11
0
Pam Rektor Michałowski mąci wodę - Temat debaty był neutralny: "Pakiet klimatyczny. Jego wpływ na ochrone środowiska. Szansa, czy przeszkoda dla gospodarki kraju?" Nie widze w tym nic jednostronnego. Natomiast poglądy Dorna są w tej sprawie jasne. Warto zwrócić uwagę, że nikt inny niż SP, KNP, (trochę PiS) nie widzi sensu w debacie, bo wszystko jest jasne. Mamy robić to co UE nakazuje i tyle. Tak samo w sprawie związków partnerskich i innych tematów. Bardzo liczyłem na tą debatę. Udział mieli wziąść przede wszystkim poważni przedsiębiorcy z naszego regionu(Bogdanka, Azoty). Sam pomysł wyszedł od studentów. Najbardziej boli mnie właśnie to, że to oni są cenzurowani, młodzi, których przyszłość jest w naszych rękach.
Pam Rektor Michałowski mąci wodę - Temat debaty był neutralny: "Pakiet klimatyczny. Jego wpływ na ochrone środowiska. Szansa, czy przeszkoda dla gospodarki kraju?" Nie widze w tym nic jednostronnego. Natomiast poglądy Dorna są w tej sprawie jasne. Warto zwrócić uwagę, że nikt inny niż SP, KNP, (trochę PiS) nie widzi sensu w debacie, bo wszystko jest jasne. Mamy robić to co UE nakazuje i tyle. Tak samo w sprawie związków partnerskich i innych tematów. Bardzo liczyłem na tą debatę. Udział mieli wziąść przede wszystkim poważni przedsi... rozwiń
Avatar
k / 26 lutego 2013 o 02:08
0
[quote name='znudzony' timestamp='1361802154' post='738395']
Dlaczego PiS i PiS-bis Ziobry nie chcą dyskutować z innymi tylko organizują sobie spotkania tylko ze swoimi wyznawcami???? Czyżby najlepiej im robiło pławienie się w oklaskach i podlizywaniu???? Czy obawa że inne partie mają więcej argumentów????
[/quote]

hahaha, powiedział wyznawaca "dr inż" Laska i reszty czerwonej hołoty, która ucieka przed każdym niewygodnym pytaniem.

"Z calym szacunkiem do pana Dorna, to jednak nie jest On czlowiekiem nauki tylko politykiem.""

W wyżej napisanym artykule jest podane, iż tylko Dorn byłby politykiem na tym spotkaniu i jako istotnej polityka w tej partii to nic złego.

Walka z pisem, oczywiście, trwa...ale na dwa fronty jeszcze nikt nie wygrał
Prl prl!!
[quote name='znudzony' timestamp='1361802154' post='738395']
Dlaczego PiS i PiS-bis Ziobry nie chcą dyskutować z innymi tylko organizują sobie spotkania tylko ze swoimi wyznawcami???? Czyżby najlepiej im robiło pławienie się w oklaskach i podlizywaniu???? Czy obawa że inne partie mają więcej argumentów????
[/quote]

hahaha, powiedział wyznawaca "dr inż" Laska i reszty czerwonej hołoty, która ucieka przed każdym niewygodnym pytaniem.

"Z calym szacunkiem do pana Dorna,... rozwiń
Avatar
Stofa / 25 lutego 2013 o 23:00
0
Przykro na to patrzeć, jak się Michałowski pogrąża. Z każdym zdaniem. A już gwoździem do trumny jego godności jest to "prosze bardzo, zorganizujemy, ale nie taką". Kompromitacja totalna. Jak się to czyta wszystko, to jakby się cofnąć do PRL-u. I mam nadzieję, że skończy się podobnie, tylko tym razem trzeba dopilnować, żeby się skunksy znowu w Magdalence przy wódzie nie zwąchały...
Avatar
S Y L W E S T E R / 25 lutego 2013 o 18:19
0
----------------------------------------SPOKOJNIE ! REKTOR MA RACJE , BO...-------------------------------- Jest Rektorem Uniwersytetu Marii Skłodowskiej Curie (UMSC) . To jest pierwsza Prawda a drugą Prawdą jest fakt iż DEBATA nie może być prowadzona w myśl jednej idei myślowej . To już nie PRL ! i Rektor wyznaje sałuszny pogląd, że DEBATA musi odbywać się z poglądami zróżnicowanymi . Aż śmiech człowieka "zatyka", że ugrupowanie chce TOURNE po Polsce czynić ze swoimi poglądami dotyczącymi ogółu (sic?). Notowania Solidarnej Polski rzeczywiście nie są zadawalające ale to są inne tego przyczyny . Chodzi o zdobycie Mandatu Posła w "PIS" a póżniej zdradziecka decyzja po rzucenia tego ugrupowania (sic?). Drugie niezadowolenie to następna zdradziecka decyzja , w nad chodzących Wyborach aby odzyskać Polskę musi do Wyborów podejść PATRIOTYCZNY BLOK WY BORCZY . Tylko konsolidacja takiego BLOKU daje szanse pokonania reżimu "PO" w Wyborach... ALE "SP" chce iść do Wyborów niczym "samobójca" a gdy liczyć się będzie każdy "głos" to te dzi ałania "SP" godzą w Interes Narodowy... nie do wytłumaczenia (sic?). Także i pod tym patriotycz nym względem REKTOR MA RACJE . Czyli DEBATA ale nie z jednym Ugrupowaniem !. O.K ?
----------------------------------------SPOKOJNIE ! REKTOR MA RACJE , BO...-------------------------------- Jest Rektorem Uniwersytetu Marii Skłodowskiej Curie (UMSC) . To jest pierwsza Prawda a drugą Prawdą jest fakt iż DEBATA nie może być prowadzona w myśl jednej idei myślowej . To już nie PRL ! i Rektor wyznaje sałuszny pogląd, że DEBATA musi odbywać się z poglądami zróżnicowanymi . Aż śmiech człowieka "zatyka", że ugrupowanie chce TOURNE po Polsce czynić ze swoimi p... rozwiń
Avatar
móndry jok Ryktor / 25 lutego 2013 o 17:41
0
[quote name='Piotr' timestamp='1361808784' post='738432']
Rektor UMSC zachował się wielce niestosownie niczym dziób na Titanicu - przełamał się i pierwszy poszedł na dno "Najpierw wyraża zgodę na konferencje, by potem to medialnie odwołać". S P jako nowa partia polityczna jest nie wiedzieć czemu ciągle blokowana najpierw KUL, teraz UMCS. Chociaż dla oponentów politycznych mistyfikacji drzwi tych uczelni stoją zawsze otworem. W gwoli przypomnienia panu rektorowi UMCS (czyt.Uzurpacja Mistyfikacja Celem Strategii) pragnę wykrzyczeć w twarz, iż nie była to debata stricto polityczna, ponieważ uczelnie WINNY być apolityczne. To tylko Ludwik Dorn niefortunnie wywodzi się z frakcji SP - nie był zaproszony po to by nawoływać do partii Zbigniewa Ziobro. Najlepiej było by jakby na dzień 26.02.2013 wystąpił z partii. Pakiet klimatyczny to był i będzie jego pomysł i nikt mu tego nie odbierze nawet ten śmieszny Rektor (raczej korektor) UMCS. To nie miała być debata polityczna przede wszystkim szacowny panie ko-rektorze, ponieważ od tego są media. Konferencję przygotowano jako debatę naukową (wszyscy mogli być zaproszeni, kto tylko chciał- a sami mieliście największe prawo głosu). Zaproszono prezesów największych zakładów w województwie (Azoty, Bogdanka itp.) A tu co? Hura Cenzura !!! Nigdy już nie dam złamanego grosza na KUL i UMCS trzeba obalić ten pro-akademicki reżim, ośmieszacie się otłuszczone pyski renomowanych uczelni. Wymagacie od studentów a sami zachowujecie się jak masochistyczne wieprze. Dobro Polski traktujecie niczym pośmiewisko - gdzie Etyka, gdzie wzór - Głową w Mur. Mimo to zapraszamy tych dwóch ko-rektorów 26.02.2013 do Hotelu Viktoria na 14:00 proszę wziąć ze sobą krzesła bo dla was miejsc siedzących niestety nie będzie.
[/quote]

pon Rektót jest stasecnie wyłócony, ino ón tak mo, że jok słysy NIE to sra w majty, że to polityko. Gdyby w tytule było TAK dla pakietu, toby Rykót pozwolil. Bo pżytakiwonie jak apolityczne.
[quote name='Piotr' timestamp='1361808784' post='738432']
Rektor UMSC zachował się wielce niestosownie niczym dziób na Titanicu - przełamał się i pierwszy poszedł na dno "Najpierw wyraża zgodę na konferencje, by potem to medialnie odwołać". S P jako nowa partia polityczna jest nie wiedzieć czemu ciągle blokowana najpierw KUL, teraz UMCS. Chociaż dla oponentów politycznych mistyfikacji drzwi tych uczelni stoją zawsze otworem. W gwoli przypomnienia panu rektorowi UMCS (czyt.Uzurpacja Mistyfikacja Celem... rozwiń
Avatar
A / 25 lutego 2013 o 17:41
0
"Platformen guten morgen" rektor idzie z nurtem poprawności, gratulujemy tow. cenzorze rektorze, tak to jest jak tzw. politolodzy zostają rektorami - nauki o niczym ...
Avatar
Piotr / 25 lutego 2013 o 17:13
0
Rektor UMSC zachował się wielce niestosownie niczym dziób na Titanicu - przełamał się i pierwszy poszedł na dno "Najpierw wyraża zgodę na konferencje, by potem to medialnie odwołać". S P jako nowa partia polityczna jest nie wiedzieć czemu ciągle blokowana najpierw KUL, teraz UMCS. Chociaż dla oponentów politycznych mistyfikacji drzwi tych uczelni stoją zawsze otworem. W gwoli przypomnienia panu rektorowi UMCS (czyt.Uzurpacja Mistyfikacja Celem Strategii) pragnę wykrzyczeć w twarz, iż nie była to debata stricto polityczna, ponieważ uczelnie WINNY być apolityczne. To tylko Ludwik Dorn niefortunnie wywodzi się z frakcji SP - nie był zaproszony po to by nawoływać do partii Zbigniewa Ziobro. Najlepiej było by jakby na dzień 26.02.2013 wystąpił z partii. Pakiet klimatyczny to był i będzie jego pomysł i nikt mu tego nie odbierze nawet ten śmieszny Rektor (raczej korektor) UMCS. To nie miała być debata polityczna przede wszystkim szacowny panie ko-rektorze, ponieważ od tego są media. Konferencję przygotowano jako debatę naukową (wszyscy mogli być zaproszeni, kto tylko chciał- a sami mieliście największe prawo głosu). Zaproszono prezesów największych zakładów w województwie (Azoty, Bogdanka itp.) A tu co? Hura Cenzura !!! Nigdy już nie dam złamanego grosza na KUL i UMCS trzeba obalić ten pro-akademicki reżim, ośmieszacie się otłuszczone pyski renomowanych uczelni. Wymagacie od studentów a sami zachowujecie się jak masochistyczne wieprze. Dobro Polski traktujecie niczym pośmiewisko - gdzie Etyka, gdzie wzór - Głową w Mur. Mimo to zapraszamy tych dwóch ko-rektorów 26.02.2013 do Hotelu Viktoria na 14:00 proszę wziąć ze sobą krzesła bo dla was miejsc siedzących niestety nie będzie.
Rektor UMSC zachował się wielce niestosownie niczym dziób na Titanicu - przełamał się i pierwszy poszedł na dno "Najpierw wyraża zgodę na konferencje, by potem to medialnie odwołać". S P jako nowa partia polityczna jest nie wiedzieć czemu ciągle blokowana najpierw KUL, teraz UMCS. Chociaż dla oponentów politycznych mistyfikacji drzwi tych uczelni stoją zawsze otworem. W gwoli przypomnienia panu rektorowi UMCS (czyt.Uzurpacja Mistyfikacja Celem Strategii) pragnę wykrzyczeć w twarz, iż nie była to debata stricto polityczna, poniewa... rozwiń
Avatar
Iwona... / 25 lutego 2013 o 16:05
0
Uniwersytet nie jest trybuna, to miejsce intelektualnego rozwoju i wymiany mysli na poziomie akademickim! Politycy zas, bez wzgledu na partie, moga na zasadach komercyjnych wynajac sobie odpowiednia sale i uprawiac propagande.
Wtedy nikt nie zarzuci im "podpinania" sie pod inicjatywy swiata nauki.
Z calym szacunkiem do pana Dorna, to jednak nie jest On czlowiekiem nauki tylko politykiem.
Polityka na uczelniach wyzszym powinna byc dzielem studentow i miejscem ich wlasnego dojrzewania.....
Byc moze nie zgodzicie sie ze mna, ale w ten sposob to widze....
Avatar
Sierp / 26 lutego 2013 o 15:38
0
Panu rektorowi przypomniały się chyba czasy jedynie słusznej partii-nieboszczki, której członkiem był dwadzieścia kilka lat temu. Wszystko co nie było wtedy po myśli "przewodniej siły narodu", stawało się wówczas POLITYCZNE.
Czym skorupka za młodu....
Avatar
krzoy / 26 lutego 2013 o 09:05
0
BRUDNE ŁAPY POLITYKÓW PRECZ OD ŚRODOWISKA NAUKOWEGO! Zaplute gęby polityków chcą się podczepić pod jedyny autorytatywny bastion mądrości. Ostatnio mamy wysyp "wykładów" politycznych na uniwersyteckich aulach co oczywiście jest profanacją!
Avatar
Romuald / 26 lutego 2013 o 08:11
0
Pam Rektor Michałowski mąci wodę - Temat debaty był neutralny: "Pakiet klimatyczny. Jego wpływ na ochrone środowiska. Szansa, czy przeszkoda dla gospodarki kraju?" Nie widze w tym nic jednostronnego. Natomiast poglądy Dorna są w tej sprawie jasne. Warto zwrócić uwagę, że nikt inny niż SP, KNP, (trochę PiS) nie widzi sensu w debacie, bo wszystko jest jasne. Mamy robić to co UE nakazuje i tyle. Tak samo w sprawie związków partnerskich i innych tematów. Bardzo liczyłem na tą debatę. Udział mieli wziąść przede wszystkim poważni przedsiębiorcy z naszego regionu(Bogdanka, Azoty). Sam pomysł wyszedł od studentów. Najbardziej boli mnie właśnie to, że to oni są cenzurowani, młodzi, których przyszłość jest w naszych rękach.
Pam Rektor Michałowski mąci wodę - Temat debaty był neutralny: "Pakiet klimatyczny. Jego wpływ na ochrone środowiska. Szansa, czy przeszkoda dla gospodarki kraju?" Nie widze w tym nic jednostronnego. Natomiast poglądy Dorna są w tej sprawie jasne. Warto zwrócić uwagę, że nikt inny niż SP, KNP, (trochę PiS) nie widzi sensu w debacie, bo wszystko jest jasne. Mamy robić to co UE nakazuje i tyle. Tak samo w sprawie związków partnerskich i innych tematów. Bardzo liczyłem na tą debatę. Udział mieli wziąść przede wszystkim poważni przedsi... rozwiń
Avatar
k / 26 lutego 2013 o 02:08
0
[quote name='znudzony' timestamp='1361802154' post='738395']
Dlaczego PiS i PiS-bis Ziobry nie chcą dyskutować z innymi tylko organizują sobie spotkania tylko ze swoimi wyznawcami???? Czyżby najlepiej im robiło pławienie się w oklaskach i podlizywaniu???? Czy obawa że inne partie mają więcej argumentów????
[/quote]

hahaha, powiedział wyznawaca "dr inż" Laska i reszty czerwonej hołoty, która ucieka przed każdym niewygodnym pytaniem.

"Z calym szacunkiem do pana Dorna, to jednak nie jest On czlowiekiem nauki tylko politykiem.""

W wyżej napisanym artykule jest podane, iż tylko Dorn byłby politykiem na tym spotkaniu i jako istotnej polityka w tej partii to nic złego.

Walka z pisem, oczywiście, trwa...ale na dwa fronty jeszcze nikt nie wygrał
Prl prl!!
[quote name='znudzony' timestamp='1361802154' post='738395']
Dlaczego PiS i PiS-bis Ziobry nie chcą dyskutować z innymi tylko organizują sobie spotkania tylko ze swoimi wyznawcami???? Czyżby najlepiej im robiło pławienie się w oklaskach i podlizywaniu???? Czy obawa że inne partie mają więcej argumentów????
[/quote]

hahaha, powiedział wyznawaca "dr inż" Laska i reszty czerwonej hołoty, która ucieka przed każdym niewygodnym pytaniem.

"Z calym szacunkiem do pana Dorna,... rozwiń
Avatar
Stofa / 25 lutego 2013 o 23:00
0
Przykro na to patrzeć, jak się Michałowski pogrąża. Z każdym zdaniem. A już gwoździem do trumny jego godności jest to "prosze bardzo, zorganizujemy, ale nie taką". Kompromitacja totalna. Jak się to czyta wszystko, to jakby się cofnąć do PRL-u. I mam nadzieję, że skończy się podobnie, tylko tym razem trzeba dopilnować, żeby się skunksy znowu w Magdalence przy wódzie nie zwąchały...
Avatar
S Y L W E S T E R / 25 lutego 2013 o 18:19
0
----------------------------------------SPOKOJNIE ! REKTOR MA RACJE , BO...-------------------------------- Jest Rektorem Uniwersytetu Marii Skłodowskiej Curie (UMSC) . To jest pierwsza Prawda a drugą Prawdą jest fakt iż DEBATA nie może być prowadzona w myśl jednej idei myślowej . To już nie PRL ! i Rektor wyznaje sałuszny pogląd, że DEBATA musi odbywać się z poglądami zróżnicowanymi . Aż śmiech człowieka "zatyka", że ugrupowanie chce TOURNE po Polsce czynić ze swoimi poglądami dotyczącymi ogółu (sic?). Notowania Solidarnej Polski rzeczywiście nie są zadawalające ale to są inne tego przyczyny . Chodzi o zdobycie Mandatu Posła w "PIS" a póżniej zdradziecka decyzja po rzucenia tego ugrupowania (sic?). Drugie niezadowolenie to następna zdradziecka decyzja , w nad chodzących Wyborach aby odzyskać Polskę musi do Wyborów podejść PATRIOTYCZNY BLOK WY BORCZY . Tylko konsolidacja takiego BLOKU daje szanse pokonania reżimu "PO" w Wyborach... ALE "SP" chce iść do Wyborów niczym "samobójca" a gdy liczyć się będzie każdy "głos" to te dzi ałania "SP" godzą w Interes Narodowy... nie do wytłumaczenia (sic?). Także i pod tym patriotycz nym względem REKTOR MA RACJE . Czyli DEBATA ale nie z jednym Ugrupowaniem !. O.K ?
----------------------------------------SPOKOJNIE ! REKTOR MA RACJE , BO...-------------------------------- Jest Rektorem Uniwersytetu Marii Skłodowskiej Curie (UMSC) . To jest pierwsza Prawda a drugą Prawdą jest fakt iż DEBATA nie może być prowadzona w myśl jednej idei myślowej . To już nie PRL ! i Rektor wyznaje sałuszny pogląd, że DEBATA musi odbywać się z poglądami zróżnicowanymi . Aż śmiech człowieka "zatyka", że ugrupowanie chce TOURNE po Polsce czynić ze swoimi p... rozwiń
Avatar
móndry jok Ryktor / 25 lutego 2013 o 17:41
0
[quote name='Piotr' timestamp='1361808784' post='738432']
Rektor UMSC zachował się wielce niestosownie niczym dziób na Titanicu - przełamał się i pierwszy poszedł na dno "Najpierw wyraża zgodę na konferencje, by potem to medialnie odwołać". S P jako nowa partia polityczna jest nie wiedzieć czemu ciągle blokowana najpierw KUL, teraz UMCS. Chociaż dla oponentów politycznych mistyfikacji drzwi tych uczelni stoją zawsze otworem. W gwoli przypomnienia panu rektorowi UMCS (czyt.Uzurpacja Mistyfikacja Celem Strategii) pragnę wykrzyczeć w twarz, iż nie była to debata stricto polityczna, ponieważ uczelnie WINNY być apolityczne. To tylko Ludwik Dorn niefortunnie wywodzi się z frakcji SP - nie był zaproszony po to by nawoływać do partii Zbigniewa Ziobro. Najlepiej było by jakby na dzień 26.02.2013 wystąpił z partii. Pakiet klimatyczny to był i będzie jego pomysł i nikt mu tego nie odbierze nawet ten śmieszny Rektor (raczej korektor) UMCS. To nie miała być debata polityczna przede wszystkim szacowny panie ko-rektorze, ponieważ od tego są media. Konferencję przygotowano jako debatę naukową (wszyscy mogli być zaproszeni, kto tylko chciał- a sami mieliście największe prawo głosu). Zaproszono prezesów największych zakładów w województwie (Azoty, Bogdanka itp.) A tu co? Hura Cenzura !!! Nigdy już nie dam złamanego grosza na KUL i UMCS trzeba obalić ten pro-akademicki reżim, ośmieszacie się otłuszczone pyski renomowanych uczelni. Wymagacie od studentów a sami zachowujecie się jak masochistyczne wieprze. Dobro Polski traktujecie niczym pośmiewisko - gdzie Etyka, gdzie wzór - Głową w Mur. Mimo to zapraszamy tych dwóch ko-rektorów 26.02.2013 do Hotelu Viktoria na 14:00 proszę wziąć ze sobą krzesła bo dla was miejsc siedzących niestety nie będzie.
[/quote]

pon Rektót jest stasecnie wyłócony, ino ón tak mo, że jok słysy NIE to sra w majty, że to polityko. Gdyby w tytule było TAK dla pakietu, toby Rykót pozwolil. Bo pżytakiwonie jak apolityczne.
[quote name='Piotr' timestamp='1361808784' post='738432']
Rektor UMSC zachował się wielce niestosownie niczym dziób na Titanicu - przełamał się i pierwszy poszedł na dno "Najpierw wyraża zgodę na konferencje, by potem to medialnie odwołać". S P jako nowa partia polityczna jest nie wiedzieć czemu ciągle blokowana najpierw KUL, teraz UMCS. Chociaż dla oponentów politycznych mistyfikacji drzwi tych uczelni stoją zawsze otworem. W gwoli przypomnienia panu rektorowi UMCS (czyt.Uzurpacja Mistyfikacja Celem... rozwiń
Avatar
A / 25 lutego 2013 o 17:41
0
"Platformen guten morgen" rektor idzie z nurtem poprawności, gratulujemy tow. cenzorze rektorze, tak to jest jak tzw. politolodzy zostają rektorami - nauki o niczym ...
Avatar
Piotr / 25 lutego 2013 o 17:13
0
Rektor UMSC zachował się wielce niestosownie niczym dziób na Titanicu - przełamał się i pierwszy poszedł na dno "Najpierw wyraża zgodę na konferencje, by potem to medialnie odwołać". S P jako nowa partia polityczna jest nie wiedzieć czemu ciągle blokowana najpierw KUL, teraz UMCS. Chociaż dla oponentów politycznych mistyfikacji drzwi tych uczelni stoją zawsze otworem. W gwoli przypomnienia panu rektorowi UMCS (czyt.Uzurpacja Mistyfikacja Celem Strategii) pragnę wykrzyczeć w twarz, iż nie była to debata stricto polityczna, ponieważ uczelnie WINNY być apolityczne. To tylko Ludwik Dorn niefortunnie wywodzi się z frakcji SP - nie był zaproszony po to by nawoływać do partii Zbigniewa Ziobro. Najlepiej było by jakby na dzień 26.02.2013 wystąpił z partii. Pakiet klimatyczny to był i będzie jego pomysł i nikt mu tego nie odbierze nawet ten śmieszny Rektor (raczej korektor) UMCS. To nie miała być debata polityczna przede wszystkim szacowny panie ko-rektorze, ponieważ od tego są media. Konferencję przygotowano jako debatę naukową (wszyscy mogli być zaproszeni, kto tylko chciał- a sami mieliście największe prawo głosu). Zaproszono prezesów największych zakładów w województwie (Azoty, Bogdanka itp.) A tu co? Hura Cenzura !!! Nigdy już nie dam złamanego grosza na KUL i UMCS trzeba obalić ten pro-akademicki reżim, ośmieszacie się otłuszczone pyski renomowanych uczelni. Wymagacie od studentów a sami zachowujecie się jak masochistyczne wieprze. Dobro Polski traktujecie niczym pośmiewisko - gdzie Etyka, gdzie wzór - Głową w Mur. Mimo to zapraszamy tych dwóch ko-rektorów 26.02.2013 do Hotelu Viktoria na 14:00 proszę wziąć ze sobą krzesła bo dla was miejsc siedzących niestety nie będzie.
Rektor UMSC zachował się wielce niestosownie niczym dziób na Titanicu - przełamał się i pierwszy poszedł na dno "Najpierw wyraża zgodę na konferencje, by potem to medialnie odwołać". S P jako nowa partia polityczna jest nie wiedzieć czemu ciągle blokowana najpierw KUL, teraz UMCS. Chociaż dla oponentów politycznych mistyfikacji drzwi tych uczelni stoją zawsze otworem. W gwoli przypomnienia panu rektorowi UMCS (czyt.Uzurpacja Mistyfikacja Celem Strategii) pragnę wykrzyczeć w twarz, iż nie była to debata stricto polityczna, poniewa... rozwiń
Avatar
Iwona... / 25 lutego 2013 o 16:05
0
Uniwersytet nie jest trybuna, to miejsce intelektualnego rozwoju i wymiany mysli na poziomie akademickim! Politycy zas, bez wzgledu na partie, moga na zasadach komercyjnych wynajac sobie odpowiednia sale i uprawiac propagande.
Wtedy nikt nie zarzuci im "podpinania" sie pod inicjatywy swiata nauki.
Z calym szacunkiem do pana Dorna, to jednak nie jest On czlowiekiem nauki tylko politykiem.
Polityka na uczelniach wyzszym powinna byc dzielem studentow i miejscem ich wlasnego dojrzewania.....
Byc moze nie zgodzicie sie ze mna, ale w ten sposob to widze....
Zobacz wszystkie komentarze 16

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Wraca Puławskie Kino Samochodowe
27 lipca 2018, 0:00

Wraca Puławskie Kino Samochodowe 7 0

Co Gdzie Kiedy. Gratka dla miłośników kina w Puławach. W dniach 27-29 lipca odbędzie się kolejna już edycja Puławskiego Kina Samochodowego, nawiązującego do amerykańskiej tradycji seansów.

94 PZLA MP. Podsumowanie drugiego dnia

94 PZLA MP. Podsumowanie drugiego dnia 0 0

Małgorzata Hołub-Kowalik i Karol Zalewski złotymi medalistami w biegu na 400 metrów. To dość spora niespodzianka bo za faworytów w obu przypadkach uchodzili inni uczestnicy finału

Tłumy na koncercie Siła Kobiet na pl. Zamkowym w Lublinie [zdjęcia]
galeria
film

Tłumy na koncercie Siła Kobiet na pl. Zamkowym w Lublinie [zdjęcia] 71 11

W Lublinie trwa koncert Siła Kobiet. Na scenie występują: Paulina Przybysz, Monika Brodka, Katarzyna Nosowska i Kayah. Na plac Zamkowy przyszły tłumy

Wjechał samochodem w rowerzystki. 13-latka nie żyje
kraj
film

Wjechał samochodem w rowerzystki. 13-latka nie żyje 4 2

Radomyśl (woj. wielkopolskie). Na trasie Wschowa-Radomyśl samochód osobowy uderzył w dwie nastolatki jadące na rowerach. Młodsza z dziewcząt, 13-latka, zginęła na miejscu. Jej rok starsza koleżanka została przewieziona do szpitala. Przyczyny wypadku bada prokuratura.

Lato na Placu Litewskim: Brak sensu, Aniołek, Żyrafa i Stołek
2 sierpnia 2018, 17:00

Lato na Placu Litewskim: Brak sensu, Aniołek, Żyrafa i Stołek 2 0

Co Gdzie Kiedy. Popularny spektakl Centrum Kultury - Brak sensu, Aniołek, Żyrafa i Stołek będzie można zobaczyć bezpłatnie w ramach wakacyjnego projektu Lato na Placu Litewskim. Pokaz odbędzie się dwukrotnie - w czwartek, 2 sierpnia i piątek, 3 sierpnia o godz. 17 przy pomniku Unii Lubelskiej.

Carnaval Sztukmistrzów 2018: Kto wystąpi? Czego nie przegapić?
galeria

Carnaval Sztukmistrzów 2018: Kto wystąpi? Czego nie przegapić? 20 2

Żeby obejrzeć wszystkie występy, najlepiej zacząć w czwartek. Dlatego już dziś przedstawiamy program festiwalu, choć najwięcej spektakli będzie dopiero za tydzień. Jak zwykle warto zarezerwować dużo czasu, dobrze zaplanować dzień i zatroszczyć się o wygodne obuwie

Skoki Narciarskie. Polska deklasuje rywali w Wiśle!
film

Skoki Narciarskie. Polska deklasuje rywali w Wiśle! 0 0

Podczas inauguracyjnego konkursu Letniego Grand Prix 2018 na skoczni im. Adama Małysza w Wiśle reprezentacja Polski zajęła pierwsze miejsce osiągając rekordową przewagę 71,3 punktu nad drugimi w klasyfikacji Niemcami. Trzecie miejsce przypadło Norwegom

Gryf Wejherowo - Górnik Łęczna 2:2. Odrobili dwie bramki straty

Gryf Wejherowo - Górnik Łęczna 2:2. Odrobili dwie bramki straty 15 2

Przebudowany po drugim spadku z rzędu zespół z Łęcznej w pierwszym meczu nowego sezonu wywalczył punkt w Wejherowie chociaż po niespełna pół godzinie gry przegrywał 0:2

Tomasovia pokonała Stal Kraśnik 4:2

Tomasovia pokonała Stal Kraśnik 4:2 3 0

Po sparingu Stali z Tomasovią zdecydowanie lepsze humory panują w obozie czwartoligowca. Drużyna Pawła Babiarza ograła beniaminka III ligi 4:2

94 PZLA MP. Dominik Kopeć w finale biegu na 200 metrów
galeria

94 PZLA MP. Dominik Kopeć w finale biegu na 200 metrów 2 2

Zawodnik Agrosu Zamość w piątek został mistrzem Polski w biegu na 100 metrów, a w sobotę zapewnił sobie awans do finałowego biegu na dwa razy dłuższym dystansie.

Jak przygotować się do wyjazdu do pracy za granicę?

Jak przygotować się do wyjazdu do pracy za granicę? 0 4

Pierwszy wyjazd do pracy za granicą może wiązać się z dużym stresem. Podpowiadamy, jak się do niego przygotować, by uniknąć niepotrzebnych nerwów.

Orlęta Spomlek rozbiły Włodawiankę 7:0

Orlęta Spomlek rozbiły Włodawiankę 7:0 0 4

Piłkarze Rafała Borysiuka ostro postrzelali przy okazji sobotniego meczu kontrolnego z Włodawianką. Zawody zakończyły się zwycięstwem trzecioligowca 7:0. Rywale pod okiem Marka Droba ćwiczą jednak dopiero od tygodnia i tak naprawdę budują nową drużynę

Botaniczna Piątka w Lublinie - edycja letnia
28 lipca 2018, 0:00

Botaniczna Piątka w Lublinie - edycja letnia 1 0

Co Gdzie Kiedy. 28 lipca odbędzie się pierwsza w historii letnia edycja Botanicznej Piątki na terenie Ogrodu Botanicznego UMCS w Lublinie.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!