Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

6 listopada 2012 r.
20:21
Edytuj ten wpis

Rewolucja drogowa w Lublinie. Między dzielnicami wewnętrzną obwodnicą

Autor: Zdjęcie autora Dominik Smaga
0 68 A A
Oba warianty mówią, że ruch między dzielnicami nie powinien biec przez centrum, ale wewnętrzną obwod
Oba warianty mówią, że ruch między dzielnicami nie powinien biec przez centrum, ale wewnętrzną obwod

Nadciąga drogowa rewolucja. Ratusz chce, by mieszkańcy przesiedli się do autobusów. Część ulic ma być zamknięta dla ruchu kołowego.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Al. Solidarności to szeroka, tranzytowa dwupasmówka przecinająca Lublin na pół. To nie podoba się ekspertom z firmy Trans-Eko, którą Ratusz wynajął do opracowania drogowych planów. Eksperci kuszą urzędników, by z wielkiej arterii zrobili węższą ulicę o miejskim charakterze. Ale przesadnie się nie upierają.

Uparcie powtarzają za to, że na ulicach ma być jak najmniej aut osobowych i dużo atrakcyjnej komunikacji miejskiej. Proponują buspasy dla autobusów i znaczne ograniczenia dla aut prywatnych.

Ratusz dostał właśnie dwa warianty zmian. Kiedy się zdecyduje? – W ciągu dwóch-trzech miesięcy – mówi Stanisław Kalinowski, zastępca prezydenta. Miasto zastrzega, że nie jest to plan "na już”, ale "na lata”.
Oba warianty mówią, że ruch między dzielnicami nie powinien biec przez centrum, ale wewnętrzną obwodnicą (patrz: mapka). Podobny pierścień ma otaczać centrum tak, by jadący np. z Czechowa na Zamojską nie jechali przez śródmieście, ale okrążali je, opuszczając pierścień jak najbliżej celu.

Ten pierścień ma dwie wersje. Pierwsza: al. Solidarności, Tysiąclecia, Unii Lubelskiej, Zygmuntowskie, Piłsudskiego, Lipowa, Racławickie, Długosza, Czechowska. Druga: Od Solidarności do Gali jak wyżej, a dalej przez ul. Lubelskiego Lipca '80, przedłużoną Muzyczną, Głęboką, Sowińskiego i Poniatowskiego.
Powstać mają też nowe parkingi poza ścisłym centrum. – 15–20 proc. ruchu w centrum jest związane z poszukiwaniem miejsca parkingowego – mówi Andrzej Brzeziński z Trans-Eko.

To dane jeszcze sprzed wprowadzenia strefy płatnego parkowania. Firma wytyka miastu, że 43 proc. miejsc parkingowych znajduje się na chodnikach, które powinny służyć pieszym. Im eksperci chcą dać znacznie więcej miejsca, podobnie jak rowerzystom, którzy dostaliby nowe stojaki i trasy. Kierowcom proponują parkingi w systemie Park&Ride (na mapce oznaczone symbolem PR), gdzie można zostawić auto, a dalej jechać komunikacją miejską.

Eksperci przyjęli, że Lublinowi będzie przybywać mieszkańców – do 400 tys. w roku 2035. Mimo że dane Głównego Urzędu Statystycznego prognozują co innego: będzie nas coraz mniej, w 2035 r. tylko 305 tys. Trans-Eko mówi, że wolało projektować sieć dróg, zakładając rozwój miasta.

Komentarze 68

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
biedronka / 7 listopada 2012 o 23:50
0
Nie wiem czy eutanazja w takich przypadkach nie powinna być z urzędu, bo taka rażąca głupota może być zaraźliwa. Miasto w którym największym pracodawcą są szpitale i urzędy , a marketów niedługo będzie więcej niż mieszkań. Cz miasto czy tylko teren zabudowany ,
Avatar
Artur / 7 listopada 2012 o 21:05
0
Eksperci???
Mi to bardziej wygląda na jakąś bandę zielonych oszołomów którzy chcą na siłę "uszczęśliwiać" tych którzy tego w ogóle nie chcą.
Ja w każdym razie jestem absolutnie przeciwko ograniczaniu mojego prawa do poruszania się moim własnym samochodem.
Avatar
LULU LU / 7 listopada 2012 o 20:16
0
Ot mamy kasę na plany. Pewnie kolejna unijna dotacja. Ktoś więc wpadł na pomysł by wynająć firme krzak i uzmażyć przy okazji kotleta dla siebie.
Jak czytam wypowiedź tej firmy, że woleli by od początku budować Lublin to ręce opadają, fachowcy porąbani! [color=#ff0000]A fakt, że nawet danych z Urzędy Statystycznego nie znają po prostu ich statystycznie pogąża!!! [/color]


Pytam: Kto ogrzał rączki przy tym zleceniu ? Jak wybrano firmę ? Ile za to zapłacimy ?

[size=6]na ile jeszcze startostow zechce nas orżnąć na opłatach za użytkowanie wieczyste? za podatek gruntowy ?[/size]

[size=6] [/size][size=6] Gdzie będą parkować mieszkańcy, którzy obecnie korzystają z parkingów na terenach użt.wieczystego. Gdzie opłata wzrosła z 24 000 do 60 000zł!!!!!!!!!!! Kto zapłaci za parking 300zł mieś !!!! [/size]
[size=6] Kogoś po...bało?????? Ludzie uciekną z Lublina !! Zarobki nędzne, pracy brak a OPŁATY JAK W WARSZAWIE !!!

[color=#ff0000]KRETYNI!!!!!!!!!!!!!!!!! [/color][/size]
Ot mamy kasę na plany. Pewnie kolejna unijna dotacja. Ktoś więc wpadł na pomysł by wynająć firme krzak i uzmażyć przy okazji kotleta dla siebie.
Jak czytam wypowiedź tej firmy, że woleli by od początku budować Lublin to ręce opadają, fachowcy porąbani! [color=#ff0000]A fakt, że nawet danych z Urzędy Statystycznego nie znają po prostu ich statystycznie pogąża!!! [/color]


Pytam: Kto ogrzał rączki przy tym zleceniu ? Jak wybrano firmę ? Ile za to zapłacimy ?

[size=6]na i... rozwiń
Avatar
kleofass / 7 listopada 2012 o 20:09
0
[quote name='karolinka_FITNESS' timestamp='1352232772' post='690432']
Jestem za. Sama znam babki kolo 40-stki, które pakują grube doopska w auto i jadą do pracy 1 km (Nadbystrzycką). To jest chore. Niech paniusie chodzą na piechotę, to trochę tłuszczu może wypalą.
Zresztą Lublin to miasto absurdów, a jednym z wielu przykładów jest kładka nad Sowińskiego. Zawiani studenci, po amfie albo niedospani po pijackiej nocy, ze słuchawkami na łbie, wtargają na jezdnię, bo doopska nie chcę się ruszyć na kładkę.
[/quote]
[quote name='123' timestamp='1352237824' post='690472']
CZY LUBELSKI PREZYDENT MA KOLESIÓW TYLKO WŚRÓD IDIOTÓW - NORMALNY CZŁOWIEK NIE JEST W STANIE WYMYŚLIĆ TAKICH KRETYNIZMÓW - BUS-PASY NA ULICACH GDZIE OSOBÓWKI MIJAJĄ SIĘ Z TRUDEM , ZAMYKANIE ULIC - POMYSŁY FIRMY , KTÓRĄ JAKICH PRZYGŁUP Z URZĘDU MIEJSKIEGO ZATRUDNIŁ ZA PODATKI PŁACONE PRZEZ MIESZKAŃCÓW LUBLINA - KTO I ILE DOSTAŁ ZA TO ODSYP - IDIOTYCZNA PRZEBUDOWA KUNICKIEGO , MIESIĄCAMI PRZEDŁUŻAJĄCE SIĘ REMONTY - NAJLEPSZY PRZYKŁAD WIADUKT NA KUNICKIEGO - WE WRZEŚNIU MIAŁ BYĆ PRZEJEZDNY - DO DZISIAJ KORKI DZIĘKI INDOLENCJI LUBELSKICH URZĘDNIKÓW ZACZYNAJĄ SIĘ NA DIAMENTOWEJ - ZAMIAST WYDAWAĆ NASZE PIENIĄDZE NA IDIOTYCZNE POMYSŁY PAN PREZYDENT POWINIEN POGONIĆ Z ROBOTY ZGRAJĘ NIEUDACZNIKÓW - URZĘDNIKÓW LUBELSKIEGO URZĘDU MIEJSKIEGO - NIEDŁUGO WYBORY - ROZLICZENIE NASTĄPI
[/quote]


A panie z chudymi dupkami i kościstym kroczem mogą jeździć?
[quote name='karolinka_FITNESS' timestamp='1352232772' post='690432']
Jestem za. Sama znam babki kolo 40-stki, które pakują grube doopska w auto i jadą do pracy 1 km (Nadbystrzycką). To jest chore. Niech paniusie chodzą na piechotę, to trochę tłuszczu może wypalą.
Zresztą Lublin to miasto absurdów, a jednym z wielu przykładów jest kładka nad Sowińskiego. Zawiani studenci, po amfie albo niedospani po pijackiej nocy, ze słuchawkami na łbie, wtargają na jezdnię, bo doopska nie chcę si... rozwiń
Avatar
S Y L WE E S T E R / 7 listopada 2012 o 17:54
0
Na FORUM już swoje propozycje Panu Prezydentowi złożyłem (#36) ale postanowiłem jeszcze dwie opinie złożyć . Do Internautki " LUBLINIANKA"- jeżeli tylko wystarczy 5 stałych Mieszkańców Lublina aby złożyć Wniosek o -- DYMISJE PREZYDENTA - (?) to na co "Lublinianko" czekasz ?. Lublin cały Ci podzię kuje Ci SERDECZNIE !. URATUJESZ LUBLIN PRZED POŚMIEWISKIEM CALEJ POLSKI !. Jeżeli Łódż so bie poradziła ze swoim kontrowersyjnym Prezydentem, to dlaczego Lublin ma przechodzić HORROR z po mysłami "chorego" Prezydenta (?). "Lublinianko" rozpoczynamy RATOWANIE LUBLINA ! . W ramach tego "cyrkowego idiotyzmu" pragnę zwrócić Uwagę Projektantom "lubelskiej areny cyrkowej", że komunikacja autobusowa PKS czy Busy na tym "kołowrotku" będzie czyniła utrudnienia i korki. Dlatego składam następną mądrą propozycje aby Dworzec PKS i Dworzec Busy przenieść na peryferie miasta !. Jeżeli lubelscy właściciele mają szukać swoich samochodów to i Pasażerowie PKS i BUSY mogą wysiąść na peryferiach miast i przesiąść się w komunikacje miejską lub Taxi . W ramach pomocy Lublinianom na leży również oprócz Dworca Głównego PKP Lublin , doprowadzić do używalności Dworzec Północny PKP Lublin aby Pasażerowie mieszkający w tej części miasta mogli sobie wysiąść na Dworcu Północnym PKP.. Ratujmy się przed "zidiociałą" Rewolucją drogową nawiedzonego Prezydenta Lublina !.
Na FORUM już swoje propozycje Panu Prezydentowi złożyłem (#36) ale postanowiłem jeszcze dwie opinie złożyć . Do Internautki " LUBLINIANKA"- jeżeli tylko wystarczy 5 stałych Mieszkańców Lublina aby złożyć Wniosek o -- DYMISJE PREZYDENTA - (?) to na co "Lublinianko" czekasz ?. Lublin cały Ci podzię kuje Ci SERDECZNIE !. URATUJESZ LUBLIN PRZED POŚMIEWISKIEM CALEJ POLSKI !. Jeżeli Łódż so bie poradziła ze swoim kontrowersyjnym Prezydentem, to dlaczego Lublin ma przechodzić HORROR z po mysłami "chore... rozwiń
Avatar
Ron / 7 listopada 2012 o 17:06
0
[quote name='kota' timestamp='1352272553' post='690546']
Najbardziej potrzebne buspasy na Solidarności. D D Tam są długie odcinki którymi WOGÓLE nie jeździ komunikacja miejska! Tam zróbmy po dwa buspasy, a co się będą osobówkami rozpychać. Zagęszczenie kilku linii MPK jest jedynie na króciutkim odcinku koło zamku.
[/quote]
No nie wiesz o co chodzi - stawia się Staż Miejską przy takim bus pasie, który busa nie widział i wyłapują każdego kto ma dość stanie w korku. Czysty zysk Poczekajmy drogi Ratuszu do wyborów
[quote name='kota' timestamp='1352272553' post='690546']
Najbardziej potrzebne buspasy na Solidarności. D D Tam są długie odcinki którymi WOGÓLE nie jeździ komunikacja miejska! Tam zróbmy po dwa buspasy, a co się będą osobówkami rozpychać. Zagęszczenie kilku linii MPK jest jedynie na króciutkim odcinku koło zamku.
[/quote]
No nie wiesz o co chodzi - stawia się Staż Miejską przy takim bus pasie, który busa nie widział i wyłapują każdego kto ma dość stanie w korku. Czysty zysk Poczekajmy drogi Ra... rozwiń
Avatar
Ron / 7 listopada 2012 o 17:02
0
Ciekawe kto personalnie odpowiada za opłacenie z naszych pieniędzy bzdur wyczynianych przez firmę Eko-Trans? Na jakiej podstawie "fachowcy" obliczyli że w Lublinie przybędzie mieszkańców, skoro WSZYSTKIE szacunki łącznie z GUS podają dane odwrotne? Czy ktoś zna odpowiedźna jedno z tych pytań? Czy nie ma w tym mieście spraw którymi Ratusz naprawde powinien sie zająć. Prosze nie mówcie, że zwężenie Solidarności będzie dla dobra mieszkańców i wszyscy przesiądą się na autobusy. A ludzie pracujący w centrum, a ludzie starsi jadący do lekarza. A turyści? Z nich rezygnujemy od razu? Jesli tak to po co tyle było wydane na promocje Lublina?
Ciekawe kto personalnie odpowiada za opłacenie z naszych pieniędzy bzdur wyczynianych przez firmę Eko-Trans? Na jakiej podstawie "fachowcy" obliczyli że w Lublinie przybędzie mieszkańców, skoro WSZYSTKIE szacunki łącznie z GUS podają dane odwrotne? Czy ktoś zna odpowiedźna jedno z tych pytań? Czy nie ma w tym mieście spraw którymi Ratusz naprawde powinien sie zająć. Prosze nie mówcie, że zwężenie Solidarności będzie dla dobra mieszkańców i wszyscy przesiądą się na autobusy. A ludzie pracujący w centrum, a ludzie starsi jadący do le... rozwiń
Avatar
Ość / 7 listopada 2012 o 17:00
0
nie przejdzie. Lublin NIE MA tej tzw małej (miejskiej) obwodnicy... że nie wspomnę o kompletnej dużej - ta w bardzo odległej przyszłości, a i wtedy stanie się już raczej - małą... zamknięcie śródmieścia planowane w obu przypadkach znacznie utrudni komunikację miedzy osiedlami, zaś komunikacja miejska - choćby trzy razy tyle autobusów miała i co najmniej ze dwa razy więcej linii - nie podoła zadaniu, a i bardzo drogą się stanie. Liczyć na obecnie budowaną obwodnicę Lublina jest naiwnością, ona może jedynie usunąć ruch tranzytowy z centrum na kierunkach wschód-zachód, absolutnie nie usprawni tranzytu północ-południe, przestańmy się łudzić - tak naprawdę bardzo niewiele zmieni - jeśli chodzi o ruch lokalny, między dzielnicami miasta. Dla mnie - ta ekspertyza "fachowców" z W-wy to tylko wyrzucone pieniądze.
Działalność POZOROWANA jeno, wyraźnie widać, bo tak naprawdę problemów komunikacyjnych Lublina nie poprawi, tyko drastycznie pogorszy. Żeby usunąć samochodu ze śródmieścia, ŚCISŁEGO śródmieścia - najpierw trzeba właśnie wybudować tą "małą" obwodnice - TAK, WYBUDOWAĆ! - nie miejską, a ŚRÓDMIEŚCIA, ale to wiąże się z WYBURZENIAMI części istniejących budynków w kilku miejscach, dzięki temu będzie można uruchomić kilka ulic w tej chwili niewykorzystywanych optymalnie, także udrożnić kilka skrzyżowań obecnie po prostu za ciasnych. No, kto odważny się znajdzie, aby się NARESZCIE ZA TEN PROBLEM WZIĄĆ?
O odcięciu ruchu przedstawianym na obu planach - ZAPOMNIJCIE... bo, jeżeli się je wprowadzi - ZABLOKUJE się Lublin kompletnie, praktycznie zlikwiduje się komunikację międzyosiedlową - i tak już obecnie bardzo utrudnioną.
Liczyć zaś TYLKO na komunikację tzw miejską, komunalną... dajmy sobie spokój, nierealne.
A teraz, żeby nie było - ja samochodu nie mam i mieć nie będę z przyczyn... no, mniejsza, wiec proszę mnie nie posądzać o stronniczość przynależną niejednemu (nie wszystkim, zastrzegam) posiadaczowi blachosmroda, który świata poza własnym złomem i tyłkiem nim wożonym - nie widzi... staram się jeno trochę realnie na tą sprawę popatrzeć. Ludzie samochody BĘDĄ kupowali, BĘDĄ z nich korzystać - bo nie maja wyjścia w obecnych czasach, wiec samochodów BĘDZIE przybywać - chyba że z KAŻDEGO osiedla zrobi się zamkniętą enklawę całkowicie samowystarczalną, z własnymi miejscami pracy, ruchomymi chodnikami, całkowicie samodzielną infrastrukturą itp, itp... nierealna BZDURA.
nie przejdzie. Lublin NIE MA tej tzw małej (miejskiej) obwodnicy... że nie wspomnę o kompletnej dużej - ta w bardzo odległej przyszłości, a i wtedy stanie się już raczej - małą... zamknięcie śródmieścia planowane w obu przypadkach znacznie utrudni komunikację miedzy osiedlami, zaś komunikacja miejska - choćby trzy razy tyle autobusów miała i co najmniej ze dwa razy więcej linii - nie podoła zadaniu, a i bardzo drogą się stanie. Liczyć na obecnie budowaną obwodnicę Lublina jest naiwnością, ona może jedynie usunąć ruch tranzytowy z centrum na ... rozwiń
Avatar
Gość / 7 listopada 2012 o 14:28
0
[quote name='oj kurde nie wytrzymam' timestamp='1352236926' post='690467']
Zamknąć cały lublin od komunikacji,po co tam jechać, w miastach europejskich tworzy się miejsca ,aby kupować z samochodu,a tutaj całe centrum na piechotę,od Czechowa po Czuby około 8 km w prostej linii,kto tu pomieniał się głową na główkę,czy wyście ludzie poupadali na te durne ŁBY.Od Majdanka do wylotu na Nałęczów też będzie z 10 km.Kto to strzyma już widzę jak ludzie masowo upuszczają ten grajdoł bo na wsi przynajmniej korków nie ma.Kto w końcu w tym Lublinie zacznie używać głowy do myślenia do tej pory to przeważnie używa się dupy do tego celu.
[/quote]
[quote name='oj kurde nie wytrzymam' timestamp='1352236926' post='690467']
Zamknąć cały lublin od komunikacji,po co tam jechać, w miastach europejskich tworzy się miejsca ,aby kupować z samochodu,a tutaj całe centrum na piechotę,od Czechowa po Czuby około 8 km w prostej linii,kto tu pomieniał się głową na główkę,czy wyście ludzie poupadali na te durne ŁBY.Od Majdanka do wylotu na Nałęczów też będzie z 10 km.Kto to strzyma już widzę jak ludzie masowo upuszczają ten grajdoł bo na wsi przynajmniej korków nie ma.Kto... rozwiń
Avatar
Kk / 7 listopada 2012 o 13:09
0
Firma z Warszawy, a Warszawa należy do jednego z najbardziej zakorkowanych miast w Europie. Może niech ci "fachowcy" od odkorkowania miast zaczną od siebie a nas zostawia w spokoju, wyjdzie to naszemu miastu na zdrowie. ratusz lubelski niech lepiej polega na opiniach miejscowych planistów, którzy tu żyją i wiedzą jakie problemy komunikacyjne ma Lublin
Avatar
biedronka / 7 listopada 2012 o 23:50
0
Nie wiem czy eutanazja w takich przypadkach nie powinna być z urzędu, bo taka rażąca głupota może być zaraźliwa. Miasto w którym największym pracodawcą są szpitale i urzędy , a marketów niedługo będzie więcej niż mieszkań. Cz miasto czy tylko teren zabudowany ,
Avatar
Artur / 7 listopada 2012 o 21:05
0
Eksperci???
Mi to bardziej wygląda na jakąś bandę zielonych oszołomów którzy chcą na siłę "uszczęśliwiać" tych którzy tego w ogóle nie chcą.
Ja w każdym razie jestem absolutnie przeciwko ograniczaniu mojego prawa do poruszania się moim własnym samochodem.
Avatar
LULU LU / 7 listopada 2012 o 20:16
0
Ot mamy kasę na plany. Pewnie kolejna unijna dotacja. Ktoś więc wpadł na pomysł by wynająć firme krzak i uzmażyć przy okazji kotleta dla siebie.
Jak czytam wypowiedź tej firmy, że woleli by od początku budować Lublin to ręce opadają, fachowcy porąbani! [color=#ff0000]A fakt, że nawet danych z Urzędy Statystycznego nie znają po prostu ich statystycznie pogąża!!! [/color]


Pytam: Kto ogrzał rączki przy tym zleceniu ? Jak wybrano firmę ? Ile za to zapłacimy ?

[size=6]na ile jeszcze startostow zechce nas orżnąć na opłatach za użytkowanie wieczyste? za podatek gruntowy ?[/size]

[size=6] [/size][size=6] Gdzie będą parkować mieszkańcy, którzy obecnie korzystają z parkingów na terenach użt.wieczystego. Gdzie opłata wzrosła z 24 000 do 60 000zł!!!!!!!!!!! Kto zapłaci za parking 300zł mieś !!!! [/size]
[size=6] Kogoś po...bało?????? Ludzie uciekną z Lublina !! Zarobki nędzne, pracy brak a OPŁATY JAK W WARSZAWIE !!!

[color=#ff0000]KRETYNI!!!!!!!!!!!!!!!!! [/color][/size]
Ot mamy kasę na plany. Pewnie kolejna unijna dotacja. Ktoś więc wpadł na pomysł by wynająć firme krzak i uzmażyć przy okazji kotleta dla siebie.
Jak czytam wypowiedź tej firmy, że woleli by od początku budować Lublin to ręce opadają, fachowcy porąbani! [color=#ff0000]A fakt, że nawet danych z Urzędy Statystycznego nie znają po prostu ich statystycznie pogąża!!! [/color]


Pytam: Kto ogrzał rączki przy tym zleceniu ? Jak wybrano firmę ? Ile za to zapłacimy ?

[size=6]na i... rozwiń
Avatar
kleofass / 7 listopada 2012 o 20:09
0
[quote name='karolinka_FITNESS' timestamp='1352232772' post='690432']
Jestem za. Sama znam babki kolo 40-stki, które pakują grube doopska w auto i jadą do pracy 1 km (Nadbystrzycką). To jest chore. Niech paniusie chodzą na piechotę, to trochę tłuszczu może wypalą.
Zresztą Lublin to miasto absurdów, a jednym z wielu przykładów jest kładka nad Sowińskiego. Zawiani studenci, po amfie albo niedospani po pijackiej nocy, ze słuchawkami na łbie, wtargają na jezdnię, bo doopska nie chcę się ruszyć na kładkę.
[/quote]
[quote name='123' timestamp='1352237824' post='690472']
CZY LUBELSKI PREZYDENT MA KOLESIÓW TYLKO WŚRÓD IDIOTÓW - NORMALNY CZŁOWIEK NIE JEST W STANIE WYMYŚLIĆ TAKICH KRETYNIZMÓW - BUS-PASY NA ULICACH GDZIE OSOBÓWKI MIJAJĄ SIĘ Z TRUDEM , ZAMYKANIE ULIC - POMYSŁY FIRMY , KTÓRĄ JAKICH PRZYGŁUP Z URZĘDU MIEJSKIEGO ZATRUDNIŁ ZA PODATKI PŁACONE PRZEZ MIESZKAŃCÓW LUBLINA - KTO I ILE DOSTAŁ ZA TO ODSYP - IDIOTYCZNA PRZEBUDOWA KUNICKIEGO , MIESIĄCAMI PRZEDŁUŻAJĄCE SIĘ REMONTY - NAJLEPSZY PRZYKŁAD WIADUKT NA KUNICKIEGO - WE WRZEŚNIU MIAŁ BYĆ PRZEJEZDNY - DO DZISIAJ KORKI DZIĘKI INDOLENCJI LUBELSKICH URZĘDNIKÓW ZACZYNAJĄ SIĘ NA DIAMENTOWEJ - ZAMIAST WYDAWAĆ NASZE PIENIĄDZE NA IDIOTYCZNE POMYSŁY PAN PREZYDENT POWINIEN POGONIĆ Z ROBOTY ZGRAJĘ NIEUDACZNIKÓW - URZĘDNIKÓW LUBELSKIEGO URZĘDU MIEJSKIEGO - NIEDŁUGO WYBORY - ROZLICZENIE NASTĄPI
[/quote]


A panie z chudymi dupkami i kościstym kroczem mogą jeździć?
[quote name='karolinka_FITNESS' timestamp='1352232772' post='690432']
Jestem za. Sama znam babki kolo 40-stki, które pakują grube doopska w auto i jadą do pracy 1 km (Nadbystrzycką). To jest chore. Niech paniusie chodzą na piechotę, to trochę tłuszczu może wypalą.
Zresztą Lublin to miasto absurdów, a jednym z wielu przykładów jest kładka nad Sowińskiego. Zawiani studenci, po amfie albo niedospani po pijackiej nocy, ze słuchawkami na łbie, wtargają na jezdnię, bo doopska nie chcę si... rozwiń
Avatar
S Y L WE E S T E R / 7 listopada 2012 o 17:54
0
Na FORUM już swoje propozycje Panu Prezydentowi złożyłem (#36) ale postanowiłem jeszcze dwie opinie złożyć . Do Internautki " LUBLINIANKA"- jeżeli tylko wystarczy 5 stałych Mieszkańców Lublina aby złożyć Wniosek o -- DYMISJE PREZYDENTA - (?) to na co "Lublinianko" czekasz ?. Lublin cały Ci podzię kuje Ci SERDECZNIE !. URATUJESZ LUBLIN PRZED POŚMIEWISKIEM CALEJ POLSKI !. Jeżeli Łódż so bie poradziła ze swoim kontrowersyjnym Prezydentem, to dlaczego Lublin ma przechodzić HORROR z po mysłami "chorego" Prezydenta (?). "Lublinianko" rozpoczynamy RATOWANIE LUBLINA ! . W ramach tego "cyrkowego idiotyzmu" pragnę zwrócić Uwagę Projektantom "lubelskiej areny cyrkowej", że komunikacja autobusowa PKS czy Busy na tym "kołowrotku" będzie czyniła utrudnienia i korki. Dlatego składam następną mądrą propozycje aby Dworzec PKS i Dworzec Busy przenieść na peryferie miasta !. Jeżeli lubelscy właściciele mają szukać swoich samochodów to i Pasażerowie PKS i BUSY mogą wysiąść na peryferiach miast i przesiąść się w komunikacje miejską lub Taxi . W ramach pomocy Lublinianom na leży również oprócz Dworca Głównego PKP Lublin , doprowadzić do używalności Dworzec Północny PKP Lublin aby Pasażerowie mieszkający w tej części miasta mogli sobie wysiąść na Dworcu Północnym PKP.. Ratujmy się przed "zidiociałą" Rewolucją drogową nawiedzonego Prezydenta Lublina !.
Na FORUM już swoje propozycje Panu Prezydentowi złożyłem (#36) ale postanowiłem jeszcze dwie opinie złożyć . Do Internautki " LUBLINIANKA"- jeżeli tylko wystarczy 5 stałych Mieszkańców Lublina aby złożyć Wniosek o -- DYMISJE PREZYDENTA - (?) to na co "Lublinianko" czekasz ?. Lublin cały Ci podzię kuje Ci SERDECZNIE !. URATUJESZ LUBLIN PRZED POŚMIEWISKIEM CALEJ POLSKI !. Jeżeli Łódż so bie poradziła ze swoim kontrowersyjnym Prezydentem, to dlaczego Lublin ma przechodzić HORROR z po mysłami "chore... rozwiń
Avatar
Ron / 7 listopada 2012 o 17:06
0
[quote name='kota' timestamp='1352272553' post='690546']
Najbardziej potrzebne buspasy na Solidarności. D D Tam są długie odcinki którymi WOGÓLE nie jeździ komunikacja miejska! Tam zróbmy po dwa buspasy, a co się będą osobówkami rozpychać. Zagęszczenie kilku linii MPK jest jedynie na króciutkim odcinku koło zamku.
[/quote]
No nie wiesz o co chodzi - stawia się Staż Miejską przy takim bus pasie, który busa nie widział i wyłapują każdego kto ma dość stanie w korku. Czysty zysk Poczekajmy drogi Ratuszu do wyborów
[quote name='kota' timestamp='1352272553' post='690546']
Najbardziej potrzebne buspasy na Solidarności. D D Tam są długie odcinki którymi WOGÓLE nie jeździ komunikacja miejska! Tam zróbmy po dwa buspasy, a co się będą osobówkami rozpychać. Zagęszczenie kilku linii MPK jest jedynie na króciutkim odcinku koło zamku.
[/quote]
No nie wiesz o co chodzi - stawia się Staż Miejską przy takim bus pasie, który busa nie widział i wyłapują każdego kto ma dość stanie w korku. Czysty zysk Poczekajmy drogi Ra... rozwiń
Avatar
Ron / 7 listopada 2012 o 17:02
0
Ciekawe kto personalnie odpowiada za opłacenie z naszych pieniędzy bzdur wyczynianych przez firmę Eko-Trans? Na jakiej podstawie "fachowcy" obliczyli że w Lublinie przybędzie mieszkańców, skoro WSZYSTKIE szacunki łącznie z GUS podają dane odwrotne? Czy ktoś zna odpowiedźna jedno z tych pytań? Czy nie ma w tym mieście spraw którymi Ratusz naprawde powinien sie zająć. Prosze nie mówcie, że zwężenie Solidarności będzie dla dobra mieszkańców i wszyscy przesiądą się na autobusy. A ludzie pracujący w centrum, a ludzie starsi jadący do lekarza. A turyści? Z nich rezygnujemy od razu? Jesli tak to po co tyle było wydane na promocje Lublina?
Ciekawe kto personalnie odpowiada za opłacenie z naszych pieniędzy bzdur wyczynianych przez firmę Eko-Trans? Na jakiej podstawie "fachowcy" obliczyli że w Lublinie przybędzie mieszkańców, skoro WSZYSTKIE szacunki łącznie z GUS podają dane odwrotne? Czy ktoś zna odpowiedźna jedno z tych pytań? Czy nie ma w tym mieście spraw którymi Ratusz naprawde powinien sie zająć. Prosze nie mówcie, że zwężenie Solidarności będzie dla dobra mieszkańców i wszyscy przesiądą się na autobusy. A ludzie pracujący w centrum, a ludzie starsi jadący do le... rozwiń
Avatar
Ość / 7 listopada 2012 o 17:00
0
nie przejdzie. Lublin NIE MA tej tzw małej (miejskiej) obwodnicy... że nie wspomnę o kompletnej dużej - ta w bardzo odległej przyszłości, a i wtedy stanie się już raczej - małą... zamknięcie śródmieścia planowane w obu przypadkach znacznie utrudni komunikację miedzy osiedlami, zaś komunikacja miejska - choćby trzy razy tyle autobusów miała i co najmniej ze dwa razy więcej linii - nie podoła zadaniu, a i bardzo drogą się stanie. Liczyć na obecnie budowaną obwodnicę Lublina jest naiwnością, ona może jedynie usunąć ruch tranzytowy z centrum na kierunkach wschód-zachód, absolutnie nie usprawni tranzytu północ-południe, przestańmy się łudzić - tak naprawdę bardzo niewiele zmieni - jeśli chodzi o ruch lokalny, między dzielnicami miasta. Dla mnie - ta ekspertyza "fachowców" z W-wy to tylko wyrzucone pieniądze.
Działalność POZOROWANA jeno, wyraźnie widać, bo tak naprawdę problemów komunikacyjnych Lublina nie poprawi, tyko drastycznie pogorszy. Żeby usunąć samochodu ze śródmieścia, ŚCISŁEGO śródmieścia - najpierw trzeba właśnie wybudować tą "małą" obwodnice - TAK, WYBUDOWAĆ! - nie miejską, a ŚRÓDMIEŚCIA, ale to wiąże się z WYBURZENIAMI części istniejących budynków w kilku miejscach, dzięki temu będzie można uruchomić kilka ulic w tej chwili niewykorzystywanych optymalnie, także udrożnić kilka skrzyżowań obecnie po prostu za ciasnych. No, kto odważny się znajdzie, aby się NARESZCIE ZA TEN PROBLEM WZIĄĆ?
O odcięciu ruchu przedstawianym na obu planach - ZAPOMNIJCIE... bo, jeżeli się je wprowadzi - ZABLOKUJE się Lublin kompletnie, praktycznie zlikwiduje się komunikację międzyosiedlową - i tak już obecnie bardzo utrudnioną.
Liczyć zaś TYLKO na komunikację tzw miejską, komunalną... dajmy sobie spokój, nierealne.
A teraz, żeby nie było - ja samochodu nie mam i mieć nie będę z przyczyn... no, mniejsza, wiec proszę mnie nie posądzać o stronniczość przynależną niejednemu (nie wszystkim, zastrzegam) posiadaczowi blachosmroda, który świata poza własnym złomem i tyłkiem nim wożonym - nie widzi... staram się jeno trochę realnie na tą sprawę popatrzeć. Ludzie samochody BĘDĄ kupowali, BĘDĄ z nich korzystać - bo nie maja wyjścia w obecnych czasach, wiec samochodów BĘDZIE przybywać - chyba że z KAŻDEGO osiedla zrobi się zamkniętą enklawę całkowicie samowystarczalną, z własnymi miejscami pracy, ruchomymi chodnikami, całkowicie samodzielną infrastrukturą itp, itp... nierealna BZDURA.
nie przejdzie. Lublin NIE MA tej tzw małej (miejskiej) obwodnicy... że nie wspomnę o kompletnej dużej - ta w bardzo odległej przyszłości, a i wtedy stanie się już raczej - małą... zamknięcie śródmieścia planowane w obu przypadkach znacznie utrudni komunikację miedzy osiedlami, zaś komunikacja miejska - choćby trzy razy tyle autobusów miała i co najmniej ze dwa razy więcej linii - nie podoła zadaniu, a i bardzo drogą się stanie. Liczyć na obecnie budowaną obwodnicę Lublina jest naiwnością, ona może jedynie usunąć ruch tranzytowy z centrum na ... rozwiń
Avatar
Gość / 7 listopada 2012 o 14:28
0
[quote name='oj kurde nie wytrzymam' timestamp='1352236926' post='690467']
Zamknąć cały lublin od komunikacji,po co tam jechać, w miastach europejskich tworzy się miejsca ,aby kupować z samochodu,a tutaj całe centrum na piechotę,od Czechowa po Czuby około 8 km w prostej linii,kto tu pomieniał się głową na główkę,czy wyście ludzie poupadali na te durne ŁBY.Od Majdanka do wylotu na Nałęczów też będzie z 10 km.Kto to strzyma już widzę jak ludzie masowo upuszczają ten grajdoł bo na wsi przynajmniej korków nie ma.Kto w końcu w tym Lublinie zacznie używać głowy do myślenia do tej pory to przeważnie używa się dupy do tego celu.
[/quote]
[quote name='oj kurde nie wytrzymam' timestamp='1352236926' post='690467']
Zamknąć cały lublin od komunikacji,po co tam jechać, w miastach europejskich tworzy się miejsca ,aby kupować z samochodu,a tutaj całe centrum na piechotę,od Czechowa po Czuby około 8 km w prostej linii,kto tu pomieniał się głową na główkę,czy wyście ludzie poupadali na te durne ŁBY.Od Majdanka do wylotu na Nałęczów też będzie z 10 km.Kto to strzyma już widzę jak ludzie masowo upuszczają ten grajdoł bo na wsi przynajmniej korków nie ma.Kto... rozwiń
Avatar
Kk / 7 listopada 2012 o 13:09
0
Firma z Warszawy, a Warszawa należy do jednego z najbardziej zakorkowanych miast w Europie. Może niech ci "fachowcy" od odkorkowania miast zaczną od siebie a nas zostawia w spokoju, wyjdzie to naszemu miastu na zdrowie. ratusz lubelski niech lepiej polega na opiniach miejscowych planistów, którzy tu żyją i wiedzą jakie problemy komunikacyjne ma Lublin
Zobacz wszystkie komentarze 68

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

W Lublinie powstanie hala sportowo-widowiskowa na 800 osób

W Lublinie powstanie hala sportowo-widowiskowa na 800 osób 0 1

Sala sportowo-widowiskowa na 800 osób, ścianka wspinaczkowa, dwie sale do squasha, zewnętrzne boiska do koszykówki, piłki plażowej i tenisa, sala sportów walki. To tylko niektóre funkcje hali sportowo-widowiskowej, którą buduje Uniwersytet Medyczny. Wczoraj uczelnia podpisała umowę z wykonawcą – spółką Mirbud

Lekcje o mowie nienawiści w szkołach m.in. w Lublinie. Ordo Iuris: Rodzice, nie zgadzajcie się!

Lekcje o mowie nienawiści w szkołach m.in. w Lublinie. Ordo Iuris: Rodzice, nie zgadzajcie się! 19 13

W wielu miastach Polski, w tym w Lublinie, mają być prowadzone lekcje o mowie nienawiści. Ale Instytut na rzecz Kultury Prawnej Ordo Iuris namawia rodziców, by się na to nie zgadzali

Spór o testament trwał 10 lat. Szczęśliwe zakończenie dla matki i syna

Spór o testament trwał 10 lat. Szczęśliwe zakończenie dla matki i syna 0 5

Po dziesięciu latach sądowej batalii Krystyna Zaręba i jej syn odzyskali działkę w Maszkach w okolicach Nałęczowa. Ziemia została przejęta na podstawie testamentu, który najprawdopodobniej został sfałszowany. Sprawa zakończyła się ugodą

Minister zdrowia w Lublinie. "Brakuje życzliwości, zrozumienia dla pacjenta"

Minister zdrowia w Lublinie. "Brakuje życzliwości, zrozumienia dla pacjenta" 0 5

O brakach kadrowych w służbie zdrowia oraz potrzebie większej życzliwości dla pacjenta i współpracy wszystkich zwodów medycznych mówił w czwartek w Lublinie minister zdrowia Łukasz Szumowski

Azoty nadal będą sponsorować Wisłę Puławy. Klub ma nowy zarząd

Azoty nadal będą sponsorować Wisłę Puławy. Klub ma nowy zarząd 60 7

W czwartek odbyło się walne zebranie Klubu Sportowego Wisła Puławy. Podczas spotkania podjęto decyzje o zmianach w zarządzie klubu.

Kolędowanie z XX. Czartoryskimi w Puławach
26 stycznia 2019, 16:00

Kolędowanie z XX. Czartoryskimi w Puławach 0 0

Co Gdzie Kiedy. W sobotę, 26 stycznia o godz. 16 w Kościele pw. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Puławach zorganizowana zostanie druga odsłona Kolędowania z XX. Czartoryskimi.

Żałoba narodowa. Część lubelskich instytucji odwołuje i przenosi imprezy. Co ze studniówkami?
galeria

Żałoba narodowa. Część lubelskich instytucji odwołuje i przenosi imprezy. Co ze studniówkami? 40 26

Część lubelskich instytucji kulturalnych odwołuje lub przenosi zaplanowane na piątek i sobotę wydarzenia. Ma to związek z ogłoszoną przez prezydenta RP Andrzeja Dudę żałobą narodową po zamordowaniu prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza

Monika Skinder powalczy o mistrzostwo świata juniorek

Monika Skinder powalczy o mistrzostwo świata juniorek 0 0

To będzie bardzo emocjonujący weekend dla kibiców. W naszym województwie odbędą się w weekend dwie duże imprezy. Dodatkowo, Monika Skinder z MULKS Grupa Oscar Tomaszów Lubelski, w niedzielę będzie walczyć o medal mistrzostw świata juniorek

Marceli Niezgoda nie jest już szefem LAWP

Marceli Niezgoda nie jest już szefem LAWP 0 10

Marceli Niezgoda, polityk PSL, stracił fotel dyrektora Lubelskiej Agencji Wspierania Przedsiębiorczości. Instytucja podlega marszałkowi (PiS), który rozpisał już konkurs na nowego szefa.

Czarne chmury nad posłem Olszówką. Sejm zajmie się wnioskiem prokuratury

Czarne chmury nad posłem Olszówką. Sejm zajmie się wnioskiem prokuratury 0 4

Nie ma już przeszkód, by Sejm zajął się wnioskiem prokuratury o wydanie zgody na pociągniecie do odpowiedzialności karnej posła Piotra Olszówki.

Wyszedł z domu po papierosy, dwie godziny później znaleźli jego ciało
film

Wyszedł z domu po papierosy, dwie godziny później znaleźli jego ciało 52 5

35-letni Marcin wyszedł do sklepu po papierosy. Dwie godziny później jego ciało zostało znalezione w bramie, zaledwie sto metrów od jego mieszkania.

Tu była pizzeria Piccolo, potem Domek Saski. Już wiadomo co będzie teraz

Tu była pizzeria Piccolo, potem Domek Saski. Już wiadomo co będzie teraz 156 13

W sobotę otwarcie lokalu, który zajął miejsce po „Domku Saskim” LSS Społem. Przy głównym wejściu do parku będzie połączenie małej gastronomii ze sklepem

Już wiadomo, kto pokieruje Centrum Onkologii Ziemi Lubelskiej

Już wiadomo, kto pokieruje Centrum Onkologii Ziemi Lubelskiej 34 30

Zarząd Województwa Lubelskiego powierzył Piotrowi Krawcowi pełnienie obowiązków dyrektora Centrum Onkologii Ziemi Lubelskiej.

Ślisko na drogach. Dachowanie i lądowanie w rowie

Ślisko na drogach. Dachowanie i lądowanie w rowie 0 4

Do trzech zdarzeń drogowych doszło w czwartek rano na terenie powiatu opolskiego.

Lublin. Zabójstwo przy ul. Narutowicza. Surowy wyrok dla nożownika [wideo, zdjęcia]
galeria
film

Lublin. Zabójstwo przy ul. Narutowicza. Surowy wyrok dla nożownika [wideo, zdjęcia] 18 9

Szesnaście lat więzienia. Taki wyrok usłyszał w czwartek recydywista, który śmiertelnie ugodził nożem młodego mężczyznę i ranił jego kolegę. Do bójki doszło w centrum Lublina.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!

Najczęściej czytane

Dzisiaj · Tydzień · Wideo · Premium

Uwaga czytelniku!

Informujemy, że w dniu 25 maja 2018 r. na terenie całej Unii Europejskiej, w tym także w Polsce, wejdzie w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. W związku z tym chcielibyśmy Ci przekazać kilka informacji na temat zasad przetwarzania Twoich danych osobowych przez administratora portalu www.dziennikwschodni.pl – spółkę Corner Media sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie.

Bardzo prosimy, zapoznaj się z tymi informacjami uważnie, są to bowiem sprawy bardzo istotne. Jeśli jesteś osobą małoletnią poniżej 16. roku życia, koniecznie przekaż tą wiadomość swoim opiekunom, którzy następnie powinni wytłumaczyć Ci, o co w niej chodzi i dlaczego się do Ciebie zwracamy.

Czym jest RODO?

RODO to potoczna nazwa Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE. W Polsce będzie ono obowiązywało od 25 maja 2018 r. Akt ten wprowadza nowy standard ochrony danych osobowych, nakładając na podmioty przetwarzające te dane (administratorów danych) szereg obowiązków, w tym obowiązek poinformowania Ciebie o sposobie przetwarzania Twoich danych, celach w jakich Twoje dane są przetwarzane oraz o uprawnieniach przysługujących Ci w związku z przetwarzaniem danych osobowych przez administratora danych.

Administrator danych

Administratorem Twoich danych osobowych jest Corner Media Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Lublinie, ul. Krakowskie Przedmieście 54, 20-002 Lublin, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego przez Sąd Rejonowy Lublin – Wschód z siedzibą w Świdniku, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego, za numerem KRS 0000507517, NIP 7123286919, kapitał zakładowy – 50.000,00. PLN

Możesz się z nami skontaktować zarówno pod adresem:
Corner Media Spółka z o.o.
ul. Krakowskie Przedmieście 54
20-002 Lublinie

jak i mailowo: online@dziennikwschodni.pl

oraz telefonicznie: 81 46-26-800

Rodzaj przetwarzanych danych osobowych

Przetwarzamy dane osobowe podane przez Ciebie podczas procesu rejestracji konta na portalu www.dziennikwschodni.pl, a także dane, które są zbierane podczas korzystania przez Ciebie z tego portalu. Chodzi o dane zbierane i zapisywane w plikach cookies. Więcej na temat plików cookies przeczytasz w naszej polityce prywatności.

Pamiętaj, rejestracja konta na portalu www.dziennikwschodni.pl nie jest obowiązkowa. Nie masz także obowiązku podawania nam swoich prawdziwych danych podczas procesu rejestracji, jak również nie musisz podawać nam wszystkich danych, o które pytamy. Może się jednak zdarzyć tak, że nie posiadając Twoich wszystkich danych albo nie posiadając Twoich prawdziwych danych, nie będziemy w stanie świadczyć Ci wszystkich usług, które oferujemy oraz wywiązać się z wszystkich obowiązków określonych w regulaminie portalu dziennikwschodni.pl (np. zapewnić Ci odpowiedniego bezpieczeństwa w zakresie odzyskania danych dostępowych do konta).

Cel przetwarzania danych osobowych

Głównym celem przetwarzania przez nas Twoich danych jest zapewnienie Ci pełnej funkcjonalności działania serwisu dziennikwschodni.pl, dostępu do usług świadczonych przez nas w ramach tego serwisu, zapewniania Ci bezpieczeństwa podczas korzystania z serwisu (np. w przypadku prób nadużyć) oraz wywiązanie się przez nas z obowiązków umownych wynikających z regulaminu portalu Dziennikwschodni.pl.

Dodatkowy cel przetwarzania danych osobowych to tzw. marketing własny, tj. przetwarzanie danych wyłącznie na nasze wewnętrzne potrzeby w celach analitycznych, badawczych, statystycznych, w szczególności poprzez dążenie do jak najpełniejszego dostosowania treści wyświetlanych na naszych stronach do Twoich preferencji i zainteresowań.

Ponadto, o ile wyrazisz na to zgodę, będziemy mogli przetwarzać Twoje dane osobowe w celach marketingowych (marketing zewnętrzny), w tym przekazywać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym – agencjom reklamowym i naszym partnerom handlowym. Pamiętaj, że zgoda na przetwarzanie Twoich danych w celach marketingowych jest całkowicie dobrowolna i możesz ją w każdej chwili wycofać.

Pamiętaj także, że jeżeli jesteś osobą małoletnią, która nie ukończyła 16. roku życia, przesyłanie informacji w celach marketingowych może nastąpić wyłącznie po wyrażeniu zgody przez Twojego rodzica lub opiekuna.

Podstawy prawne przetwarzania danych

Twoje dane osobowe mogą być przetwarzane wyłącznie zgodnie z określonymi w obecnie obowiązujących przepisach podstawami prawnymi. W zależności od celu przetwarzania danych możemy wyróżnić trzy główne podstawy prawne przetwarzania danych.

Pierwszą podstawą przetwarzania danych jest niezbędność do wykonania umów o świadczenie usług. Mamy z nią do czynienia wtedy, gdy przetwarzanie danych jest niezbędne w celu zapewnienia Ci sprawnego, bezpiecznego korzystania z naszego serwisu wraz z jego wszystkimi funkcjonalnościami. Umowy o świadczenie usług to regulaminy, w tym regulamin portalu dziennikwschodni.pl, który akceptujesz decydując się na korzystanie z naszego serwisu.

Drugą podstawą przetwarzania danych jest uzasadniony interes administratora danych. Mamy z nim do czynienia w przypadku prowadzenia pomiarów statystycznych oraz działań z zakresu marketingu własnego przez administratora danych.

Wreszcie, trzecią przesłanką przetwarzania danych jest Twoja dobrowolna i świadoma zgoda. Na jej podstawie Twoje dane mogą być wykorzystywane w celach marketingowych, a także w celu profilowania.

Pamiętaj, zgody udzielasz w pełni dobrowolnie. Masz także prawo do cofnięcia udzielonej zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych w dowolnym momencie. Wycofanie zgody nie będzie miało jednak wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem.

Podmioty, którym możemy przekazywać dane

Co do zasady Twoje dane osobowe będą przez nas wykorzystywane wyłącznie na nasz własny użytek.

W pewnych sytuacjach możemy jednak przekazać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym: – naszym partnerom handlowym, podwykonawcom oferowanych przez nas usług, agencjom marketingowym.

Dodatkowo, w przypadkach ściśle określonych w przepisach prawa, będziemy zobligowani przekazać Twoje dane podmiotom uprawnionym do ich uzyskania na podstawie obecnie obowiązujących przepisów prawa (np. policji czy prokuraturze), pod warunkiem oczywiście, iż wystąpią do nas z takim żądaniem, powołując się na określoną podstawę prawną.

Okres przechowywania danych

Twoje dane osobowe będą przechowywane tak długo, jak będzie to niezbędne do zapewnienia Ci dostępu do usług oferowanych przez serwis www.dziennikwchodni.pl Oczywiście, możesz w każdym czasie złożyć wniosek o zaprzestanie przetwarzania swoich danych osobowych, ich zmianę lub usunięcie.

Informacje o prawach przysługujących osobie, której dane dotyczą

Musisz wiedzieć, że niezależnie od tego, na jakiej podstawie przetwarzamy Twoje dane, masz zawsze prawo dostępu do nich oraz ich poprawiania. Możesz również w każdym momencie żądać ich usunięcia lub cofnąć albo ograniczyć wcześniej udzieloną zgodę na przetwarzanie danych osobowych, przy czym wycofanie danej zgody nie wpływa na administratora danych do przetwarzania danych w celu określonym w danej zgodzie do chwili jej wycofania.

Masz również prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych osobowych.

Możesz też zażądać od administratora danych osobowych przeniesienia Twoich danych lub uzyskania kopii Twoich danych, z tym jednak zastrzeżeniem, że prawo to nie może wpływać niekorzystnie na prawa i wolności innych osób. Administrator danych będzie realizował Twoje żądania w zakresie posiadanych możliwości technicznych.

Informacje o prawie do wniesienia skargi

Organem nadzorczym nad administratorem danych osobowych jest Generalny Inspektor Danych Osobowych, do którego masz prawo wnieść skargę za każdym razem, gdy Twoje dane będą przetwarzane w sposób w Twojej ocenie nieprawidłowy.

Informacje o tym, czy podanie danych jest wymogiem ustawowym lub umownym, czy jesteś zobowiązany do ich podania

Nie jesteś zobowiązany do podawania nam swoich danych osobowych ani wyrażania zgody na ich przetwarzanie, z tym jednak zastrzeżeniem, że ich podanie może okazać się niezbędne dla korzystania z określonych funkcjonalności serwisu.

Jest także możliwe, że jeśli nie wyrazisz zgody na przetwarzanie danych osobowych lub cofniesz wcześniej udzieloną zgodę, nie będziemy mogli zapewnić Ci dostępu do niektórych oferowanych przez nas usług, przy czym zawsze w takim wypadku zostaniesz o tym poinformowany.

Informacje o profilowaniu

Czym jest profilowanie? To zbieranie wszelkich informacji, które pozwalają bezpośrednio lub pośrednio zidentyfikować osobę, która jest poddawana profilowaniu. Profilowanie odbywa się najczęściej przy użyciu systemów informatycznych, w sposób zautomatyzowany, za pomocą specjalnych algorytmów uwzględniających określone wcześniej kryteria. Wyniki profilowania mogą być wykorzystywane m.in. do celów marketingowych, np. w celu spersonalizowania reklamy kierowanej do danego użytkownika lub przygotowania oferty uwzględniającej jego potrzeby lub preferencje.

Oświadczamy, że na chwilę obecną nie profilujemy Twoich danych. Jeśli jednak zaczniemy, zostaniesz o tym uprzednio poinformowany i będziesz miał prawo nie wyrazić na to zgody.

Bardzo prosimy o uważne zapoznanie się z powyższymi informacjami. Gdy już to zrobisz, kliknij przycisk Zapoznałem się z informacją. Przejdź do serwisu.

Rozumiem

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.