Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

6 listopada 2012 r.
20:21
Edytuj ten wpis

Rewolucja drogowa w Lublinie. Między dzielnicami wewnętrzną obwodnicą

Autor: Zdjęcie autora Dominik Smaga
0 68 A A
Oba warianty mówią, że ruch między dzielnicami nie powinien biec przez centrum, ale wewnętrzną obwod
Oba warianty mówią, że ruch między dzielnicami nie powinien biec przez centrum, ale wewnętrzną obwod

Nadciąga drogowa rewolucja. Ratusz chce, by mieszkańcy przesiedli się do autobusów. Część ulic ma być zamknięta dla ruchu kołowego.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Al. Solidarności to szeroka, tranzytowa dwupasmówka przecinająca Lublin na pół. To nie podoba się ekspertom z firmy Trans-Eko, którą Ratusz wynajął do opracowania drogowych planów. Eksperci kuszą urzędników, by z wielkiej arterii zrobili węższą ulicę o miejskim charakterze. Ale przesadnie się nie upierają.

Uparcie powtarzają za to, że na ulicach ma być jak najmniej aut osobowych i dużo atrakcyjnej komunikacji miejskiej. Proponują buspasy dla autobusów i znaczne ograniczenia dla aut prywatnych.

Ratusz dostał właśnie dwa warianty zmian. Kiedy się zdecyduje? – W ciągu dwóch-trzech miesięcy – mówi Stanisław Kalinowski, zastępca prezydenta. Miasto zastrzega, że nie jest to plan "na już”, ale "na lata”.
Oba warianty mówią, że ruch między dzielnicami nie powinien biec przez centrum, ale wewnętrzną obwodnicą (patrz: mapka). Podobny pierścień ma otaczać centrum tak, by jadący np. z Czechowa na Zamojską nie jechali przez śródmieście, ale okrążali je, opuszczając pierścień jak najbliżej celu.

Ten pierścień ma dwie wersje. Pierwsza: al. Solidarności, Tysiąclecia, Unii Lubelskiej, Zygmuntowskie, Piłsudskiego, Lipowa, Racławickie, Długosza, Czechowska. Druga: Od Solidarności do Gali jak wyżej, a dalej przez ul. Lubelskiego Lipca '80, przedłużoną Muzyczną, Głęboką, Sowińskiego i Poniatowskiego.
Powstać mają też nowe parkingi poza ścisłym centrum. – 15–20 proc. ruchu w centrum jest związane z poszukiwaniem miejsca parkingowego – mówi Andrzej Brzeziński z Trans-Eko.

To dane jeszcze sprzed wprowadzenia strefy płatnego parkowania. Firma wytyka miastu, że 43 proc. miejsc parkingowych znajduje się na chodnikach, które powinny służyć pieszym. Im eksperci chcą dać znacznie więcej miejsca, podobnie jak rowerzystom, którzy dostaliby nowe stojaki i trasy. Kierowcom proponują parkingi w systemie Park&Ride (na mapce oznaczone symbolem PR), gdzie można zostawić auto, a dalej jechać komunikacją miejską.

Eksperci przyjęli, że Lublinowi będzie przybywać mieszkańców – do 400 tys. w roku 2035. Mimo że dane Głównego Urzędu Statystycznego prognozują co innego: będzie nas coraz mniej, w 2035 r. tylko 305 tys. Trans-Eko mówi, że wolało projektować sieć dróg, zakładając rozwój miasta.

Komentarze 68

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
biedronka / 7 listopada 2012 o 23:50
0
Nie wiem czy eutanazja w takich przypadkach nie powinna być z urzędu, bo taka rażąca głupota może być zaraźliwa. Miasto w którym największym pracodawcą są szpitale i urzędy , a marketów niedługo będzie więcej niż mieszkań. Cz miasto czy tylko teren zabudowany ,
Avatar
Artur / 7 listopada 2012 o 21:05
0
Eksperci???
Mi to bardziej wygląda na jakąś bandę zielonych oszołomów którzy chcą na siłę "uszczęśliwiać" tych którzy tego w ogóle nie chcą.
Ja w każdym razie jestem absolutnie przeciwko ograniczaniu mojego prawa do poruszania się moim własnym samochodem.
Avatar
LULU LU / 7 listopada 2012 o 20:16
0
Ot mamy kasę na plany. Pewnie kolejna unijna dotacja. Ktoś więc wpadł na pomysł by wynająć firme krzak i uzmażyć przy okazji kotleta dla siebie.
Jak czytam wypowiedź tej firmy, że woleli by od początku budować Lublin to ręce opadają, fachowcy porąbani! [color=#ff0000]A fakt, że nawet danych z Urzędy Statystycznego nie znają po prostu ich statystycznie pogąża!!! [/color]


Pytam: Kto ogrzał rączki przy tym zleceniu ? Jak wybrano firmę ? Ile za to zapłacimy ?

[size=6]na ile jeszcze startostow zechce nas orżnąć na opłatach za użytkowanie wieczyste? za podatek gruntowy ?[/size]

[size=6] [/size][size=6] Gdzie będą parkować mieszkańcy, którzy obecnie korzystają z parkingów na terenach użt.wieczystego. Gdzie opłata wzrosła z 24 000 do 60 000zł!!!!!!!!!!! Kto zapłaci za parking 300zł mieś !!!! [/size]
[size=6] Kogoś po...bało?????? Ludzie uciekną z Lublina !! Zarobki nędzne, pracy brak a OPŁATY JAK W WARSZAWIE !!!

[color=#ff0000]KRETYNI!!!!!!!!!!!!!!!!! [/color][/size]
Ot mamy kasę na plany. Pewnie kolejna unijna dotacja. Ktoś więc wpadł na pomysł by wynająć firme krzak i uzmażyć przy okazji kotleta dla siebie.
Jak czytam wypowiedź tej firmy, że woleli by od początku budować Lublin to ręce opadają, fachowcy porąbani! [color=#ff0000]A fakt, że nawet danych z Urzędy Statystycznego nie znają po prostu ich statystycznie pogąża!!! [/color]


Pytam: Kto ogrzał rączki przy tym zleceniu ? Jak wybrano firmę ? Ile za to zapłacimy ?

[size=6]na i... rozwiń
Avatar
kleofass / 7 listopada 2012 o 20:09
0
[quote name='karolinka_FITNESS' timestamp='1352232772' post='690432']
Jestem za. Sama znam babki kolo 40-stki, które pakują grube doopska w auto i jadą do pracy 1 km (Nadbystrzycką). To jest chore. Niech paniusie chodzą na piechotę, to trochę tłuszczu może wypalą.
Zresztą Lublin to miasto absurdów, a jednym z wielu przykładów jest kładka nad Sowińskiego. Zawiani studenci, po amfie albo niedospani po pijackiej nocy, ze słuchawkami na łbie, wtargają na jezdnię, bo doopska nie chcę się ruszyć na kładkę.
[/quote]
[quote name='123' timestamp='1352237824' post='690472']
CZY LUBELSKI PREZYDENT MA KOLESIÓW TYLKO WŚRÓD IDIOTÓW - NORMALNY CZŁOWIEK NIE JEST W STANIE WYMYŚLIĆ TAKICH KRETYNIZMÓW - BUS-PASY NA ULICACH GDZIE OSOBÓWKI MIJAJĄ SIĘ Z TRUDEM , ZAMYKANIE ULIC - POMYSŁY FIRMY , KTÓRĄ JAKICH PRZYGŁUP Z URZĘDU MIEJSKIEGO ZATRUDNIŁ ZA PODATKI PŁACONE PRZEZ MIESZKAŃCÓW LUBLINA - KTO I ILE DOSTAŁ ZA TO ODSYP - IDIOTYCZNA PRZEBUDOWA KUNICKIEGO , MIESIĄCAMI PRZEDŁUŻAJĄCE SIĘ REMONTY - NAJLEPSZY PRZYKŁAD WIADUKT NA KUNICKIEGO - WE WRZEŚNIU MIAŁ BYĆ PRZEJEZDNY - DO DZISIAJ KORKI DZIĘKI INDOLENCJI LUBELSKICH URZĘDNIKÓW ZACZYNAJĄ SIĘ NA DIAMENTOWEJ - ZAMIAST WYDAWAĆ NASZE PIENIĄDZE NA IDIOTYCZNE POMYSŁY PAN PREZYDENT POWINIEN POGONIĆ Z ROBOTY ZGRAJĘ NIEUDACZNIKÓW - URZĘDNIKÓW LUBELSKIEGO URZĘDU MIEJSKIEGO - NIEDŁUGO WYBORY - ROZLICZENIE NASTĄPI
[/quote]


A panie z chudymi dupkami i kościstym kroczem mogą jeździć?
[quote name='karolinka_FITNESS' timestamp='1352232772' post='690432']
Jestem za. Sama znam babki kolo 40-stki, które pakują grube doopska w auto i jadą do pracy 1 km (Nadbystrzycką). To jest chore. Niech paniusie chodzą na piechotę, to trochę tłuszczu może wypalą.
Zresztą Lublin to miasto absurdów, a jednym z wielu przykładów jest kładka nad Sowińskiego. Zawiani studenci, po amfie albo niedospani po pijackiej nocy, ze słuchawkami na łbie, wtargają na jezdnię, bo doopska nie chcę si... rozwiń
Avatar
S Y L WE E S T E R / 7 listopada 2012 o 17:54
0
Na FORUM już swoje propozycje Panu Prezydentowi złożyłem (#36) ale postanowiłem jeszcze dwie opinie złożyć . Do Internautki " LUBLINIANKA"- jeżeli tylko wystarczy 5 stałych Mieszkańców Lublina aby złożyć Wniosek o -- DYMISJE PREZYDENTA - (?) to na co "Lublinianko" czekasz ?. Lublin cały Ci podzię kuje Ci SERDECZNIE !. URATUJESZ LUBLIN PRZED POŚMIEWISKIEM CALEJ POLSKI !. Jeżeli Łódż so bie poradziła ze swoim kontrowersyjnym Prezydentem, to dlaczego Lublin ma przechodzić HORROR z po mysłami "chorego" Prezydenta (?). "Lublinianko" rozpoczynamy RATOWANIE LUBLINA ! . W ramach tego "cyrkowego idiotyzmu" pragnę zwrócić Uwagę Projektantom "lubelskiej areny cyrkowej", że komunikacja autobusowa PKS czy Busy na tym "kołowrotku" będzie czyniła utrudnienia i korki. Dlatego składam następną mądrą propozycje aby Dworzec PKS i Dworzec Busy przenieść na peryferie miasta !. Jeżeli lubelscy właściciele mają szukać swoich samochodów to i Pasażerowie PKS i BUSY mogą wysiąść na peryferiach miast i przesiąść się w komunikacje miejską lub Taxi . W ramach pomocy Lublinianom na leży również oprócz Dworca Głównego PKP Lublin , doprowadzić do używalności Dworzec Północny PKP Lublin aby Pasażerowie mieszkający w tej części miasta mogli sobie wysiąść na Dworcu Północnym PKP.. Ratujmy się przed "zidiociałą" Rewolucją drogową nawiedzonego Prezydenta Lublina !.
Na FORUM już swoje propozycje Panu Prezydentowi złożyłem (#36) ale postanowiłem jeszcze dwie opinie złożyć . Do Internautki " LUBLINIANKA"- jeżeli tylko wystarczy 5 stałych Mieszkańców Lublina aby złożyć Wniosek o -- DYMISJE PREZYDENTA - (?) to na co "Lublinianko" czekasz ?. Lublin cały Ci podzię kuje Ci SERDECZNIE !. URATUJESZ LUBLIN PRZED POŚMIEWISKIEM CALEJ POLSKI !. Jeżeli Łódż so bie poradziła ze swoim kontrowersyjnym Prezydentem, to dlaczego Lublin ma przechodzić HORROR z po mysłami "chore... rozwiń
Avatar
Ron / 7 listopada 2012 o 17:06
0
[quote name='kota' timestamp='1352272553' post='690546']
Najbardziej potrzebne buspasy na Solidarności. D D Tam są długie odcinki którymi WOGÓLE nie jeździ komunikacja miejska! Tam zróbmy po dwa buspasy, a co się będą osobówkami rozpychać. Zagęszczenie kilku linii MPK jest jedynie na króciutkim odcinku koło zamku.
[/quote]
No nie wiesz o co chodzi - stawia się Staż Miejską przy takim bus pasie, który busa nie widział i wyłapują każdego kto ma dość stanie w korku. Czysty zysk Poczekajmy drogi Ratuszu do wyborów
[quote name='kota' timestamp='1352272553' post='690546']
Najbardziej potrzebne buspasy na Solidarności. D D Tam są długie odcinki którymi WOGÓLE nie jeździ komunikacja miejska! Tam zróbmy po dwa buspasy, a co się będą osobówkami rozpychać. Zagęszczenie kilku linii MPK jest jedynie na króciutkim odcinku koło zamku.
[/quote]
No nie wiesz o co chodzi - stawia się Staż Miejską przy takim bus pasie, który busa nie widział i wyłapują każdego kto ma dość stanie w korku. Czysty zysk Poczekajmy drogi Ra... rozwiń
Avatar
Ron / 7 listopada 2012 o 17:02
0
Ciekawe kto personalnie odpowiada za opłacenie z naszych pieniędzy bzdur wyczynianych przez firmę Eko-Trans? Na jakiej podstawie "fachowcy" obliczyli że w Lublinie przybędzie mieszkańców, skoro WSZYSTKIE szacunki łącznie z GUS podają dane odwrotne? Czy ktoś zna odpowiedźna jedno z tych pytań? Czy nie ma w tym mieście spraw którymi Ratusz naprawde powinien sie zająć. Prosze nie mówcie, że zwężenie Solidarności będzie dla dobra mieszkańców i wszyscy przesiądą się na autobusy. A ludzie pracujący w centrum, a ludzie starsi jadący do lekarza. A turyści? Z nich rezygnujemy od razu? Jesli tak to po co tyle było wydane na promocje Lublina?
Ciekawe kto personalnie odpowiada za opłacenie z naszych pieniędzy bzdur wyczynianych przez firmę Eko-Trans? Na jakiej podstawie "fachowcy" obliczyli że w Lublinie przybędzie mieszkańców, skoro WSZYSTKIE szacunki łącznie z GUS podają dane odwrotne? Czy ktoś zna odpowiedźna jedno z tych pytań? Czy nie ma w tym mieście spraw którymi Ratusz naprawde powinien sie zająć. Prosze nie mówcie, że zwężenie Solidarności będzie dla dobra mieszkańców i wszyscy przesiądą się na autobusy. A ludzie pracujący w centrum, a ludzie starsi jadący do le... rozwiń
Avatar
Ość / 7 listopada 2012 o 17:00
0
nie przejdzie. Lublin NIE MA tej tzw małej (miejskiej) obwodnicy... że nie wspomnę o kompletnej dużej - ta w bardzo odległej przyszłości, a i wtedy stanie się już raczej - małą... zamknięcie śródmieścia planowane w obu przypadkach znacznie utrudni komunikację miedzy osiedlami, zaś komunikacja miejska - choćby trzy razy tyle autobusów miała i co najmniej ze dwa razy więcej linii - nie podoła zadaniu, a i bardzo drogą się stanie. Liczyć na obecnie budowaną obwodnicę Lublina jest naiwnością, ona może jedynie usunąć ruch tranzytowy z centrum na kierunkach wschód-zachód, absolutnie nie usprawni tranzytu północ-południe, przestańmy się łudzić - tak naprawdę bardzo niewiele zmieni - jeśli chodzi o ruch lokalny, między dzielnicami miasta. Dla mnie - ta ekspertyza "fachowców" z W-wy to tylko wyrzucone pieniądze.
Działalność POZOROWANA jeno, wyraźnie widać, bo tak naprawdę problemów komunikacyjnych Lublina nie poprawi, tyko drastycznie pogorszy. Żeby usunąć samochodu ze śródmieścia, ŚCISŁEGO śródmieścia - najpierw trzeba właśnie wybudować tą "małą" obwodnice - TAK, WYBUDOWAĆ! - nie miejską, a ŚRÓDMIEŚCIA, ale to wiąże się z WYBURZENIAMI części istniejących budynków w kilku miejscach, dzięki temu będzie można uruchomić kilka ulic w tej chwili niewykorzystywanych optymalnie, także udrożnić kilka skrzyżowań obecnie po prostu za ciasnych. No, kto odważny się znajdzie, aby się NARESZCIE ZA TEN PROBLEM WZIĄĆ?
O odcięciu ruchu przedstawianym na obu planach - ZAPOMNIJCIE... bo, jeżeli się je wprowadzi - ZABLOKUJE się Lublin kompletnie, praktycznie zlikwiduje się komunikację międzyosiedlową - i tak już obecnie bardzo utrudnioną.
Liczyć zaś TYLKO na komunikację tzw miejską, komunalną... dajmy sobie spokój, nierealne.
A teraz, żeby nie było - ja samochodu nie mam i mieć nie będę z przyczyn... no, mniejsza, wiec proszę mnie nie posądzać o stronniczość przynależną niejednemu (nie wszystkim, zastrzegam) posiadaczowi blachosmroda, który świata poza własnym złomem i tyłkiem nim wożonym - nie widzi... staram się jeno trochę realnie na tą sprawę popatrzeć. Ludzie samochody BĘDĄ kupowali, BĘDĄ z nich korzystać - bo nie maja wyjścia w obecnych czasach, wiec samochodów BĘDZIE przybywać - chyba że z KAŻDEGO osiedla zrobi się zamkniętą enklawę całkowicie samowystarczalną, z własnymi miejscami pracy, ruchomymi chodnikami, całkowicie samodzielną infrastrukturą itp, itp... nierealna BZDURA.
nie przejdzie. Lublin NIE MA tej tzw małej (miejskiej) obwodnicy... że nie wspomnę o kompletnej dużej - ta w bardzo odległej przyszłości, a i wtedy stanie się już raczej - małą... zamknięcie śródmieścia planowane w obu przypadkach znacznie utrudni komunikację miedzy osiedlami, zaś komunikacja miejska - choćby trzy razy tyle autobusów miała i co najmniej ze dwa razy więcej linii - nie podoła zadaniu, a i bardzo drogą się stanie. Liczyć na obecnie budowaną obwodnicę Lublina jest naiwnością, ona może jedynie usunąć ruch tranzytowy z centrum na ... rozwiń
Avatar
Gość / 7 listopada 2012 o 14:28
0
[quote name='oj kurde nie wytrzymam' timestamp='1352236926' post='690467']
Zamknąć cały lublin od komunikacji,po co tam jechać, w miastach europejskich tworzy się miejsca ,aby kupować z samochodu,a tutaj całe centrum na piechotę,od Czechowa po Czuby około 8 km w prostej linii,kto tu pomieniał się głową na główkę,czy wyście ludzie poupadali na te durne ŁBY.Od Majdanka do wylotu na Nałęczów też będzie z 10 km.Kto to strzyma już widzę jak ludzie masowo upuszczają ten grajdoł bo na wsi przynajmniej korków nie ma.Kto w końcu w tym Lublinie zacznie używać głowy do myślenia do tej pory to przeważnie używa się dupy do tego celu.
[/quote]
[quote name='oj kurde nie wytrzymam' timestamp='1352236926' post='690467']
Zamknąć cały lublin od komunikacji,po co tam jechać, w miastach europejskich tworzy się miejsca ,aby kupować z samochodu,a tutaj całe centrum na piechotę,od Czechowa po Czuby około 8 km w prostej linii,kto tu pomieniał się głową na główkę,czy wyście ludzie poupadali na te durne ŁBY.Od Majdanka do wylotu na Nałęczów też będzie z 10 km.Kto to strzyma już widzę jak ludzie masowo upuszczają ten grajdoł bo na wsi przynajmniej korków nie ma.Kto... rozwiń
Avatar
Kk / 7 listopada 2012 o 13:09
0
Firma z Warszawy, a Warszawa należy do jednego z najbardziej zakorkowanych miast w Europie. Może niech ci "fachowcy" od odkorkowania miast zaczną od siebie a nas zostawia w spokoju, wyjdzie to naszemu miastu na zdrowie. ratusz lubelski niech lepiej polega na opiniach miejscowych planistów, którzy tu żyją i wiedzą jakie problemy komunikacyjne ma Lublin
Avatar
biedronka / 7 listopada 2012 o 23:50
0
Nie wiem czy eutanazja w takich przypadkach nie powinna być z urzędu, bo taka rażąca głupota może być zaraźliwa. Miasto w którym największym pracodawcą są szpitale i urzędy , a marketów niedługo będzie więcej niż mieszkań. Cz miasto czy tylko teren zabudowany ,
Avatar
Artur / 7 listopada 2012 o 21:05
0
Eksperci???
Mi to bardziej wygląda na jakąś bandę zielonych oszołomów którzy chcą na siłę "uszczęśliwiać" tych którzy tego w ogóle nie chcą.
Ja w każdym razie jestem absolutnie przeciwko ograniczaniu mojego prawa do poruszania się moim własnym samochodem.
Avatar
LULU LU / 7 listopada 2012 o 20:16
0
Ot mamy kasę na plany. Pewnie kolejna unijna dotacja. Ktoś więc wpadł na pomysł by wynająć firme krzak i uzmażyć przy okazji kotleta dla siebie.
Jak czytam wypowiedź tej firmy, że woleli by od początku budować Lublin to ręce opadają, fachowcy porąbani! [color=#ff0000]A fakt, że nawet danych z Urzędy Statystycznego nie znają po prostu ich statystycznie pogąża!!! [/color]


Pytam: Kto ogrzał rączki przy tym zleceniu ? Jak wybrano firmę ? Ile za to zapłacimy ?

[size=6]na ile jeszcze startostow zechce nas orżnąć na opłatach za użytkowanie wieczyste? za podatek gruntowy ?[/size]

[size=6] [/size][size=6] Gdzie będą parkować mieszkańcy, którzy obecnie korzystają z parkingów na terenach użt.wieczystego. Gdzie opłata wzrosła z 24 000 do 60 000zł!!!!!!!!!!! Kto zapłaci za parking 300zł mieś !!!! [/size]
[size=6] Kogoś po...bało?????? Ludzie uciekną z Lublina !! Zarobki nędzne, pracy brak a OPŁATY JAK W WARSZAWIE !!!

[color=#ff0000]KRETYNI!!!!!!!!!!!!!!!!! [/color][/size]
Ot mamy kasę na plany. Pewnie kolejna unijna dotacja. Ktoś więc wpadł na pomysł by wynająć firme krzak i uzmażyć przy okazji kotleta dla siebie.
Jak czytam wypowiedź tej firmy, że woleli by od początku budować Lublin to ręce opadają, fachowcy porąbani! [color=#ff0000]A fakt, że nawet danych z Urzędy Statystycznego nie znają po prostu ich statystycznie pogąża!!! [/color]


Pytam: Kto ogrzał rączki przy tym zleceniu ? Jak wybrano firmę ? Ile za to zapłacimy ?

[size=6]na i... rozwiń
Avatar
kleofass / 7 listopada 2012 o 20:09
0
[quote name='karolinka_FITNESS' timestamp='1352232772' post='690432']
Jestem za. Sama znam babki kolo 40-stki, które pakują grube doopska w auto i jadą do pracy 1 km (Nadbystrzycką). To jest chore. Niech paniusie chodzą na piechotę, to trochę tłuszczu może wypalą.
Zresztą Lublin to miasto absurdów, a jednym z wielu przykładów jest kładka nad Sowińskiego. Zawiani studenci, po amfie albo niedospani po pijackiej nocy, ze słuchawkami na łbie, wtargają na jezdnię, bo doopska nie chcę się ruszyć na kładkę.
[/quote]
[quote name='123' timestamp='1352237824' post='690472']
CZY LUBELSKI PREZYDENT MA KOLESIÓW TYLKO WŚRÓD IDIOTÓW - NORMALNY CZŁOWIEK NIE JEST W STANIE WYMYŚLIĆ TAKICH KRETYNIZMÓW - BUS-PASY NA ULICACH GDZIE OSOBÓWKI MIJAJĄ SIĘ Z TRUDEM , ZAMYKANIE ULIC - POMYSŁY FIRMY , KTÓRĄ JAKICH PRZYGŁUP Z URZĘDU MIEJSKIEGO ZATRUDNIŁ ZA PODATKI PŁACONE PRZEZ MIESZKAŃCÓW LUBLINA - KTO I ILE DOSTAŁ ZA TO ODSYP - IDIOTYCZNA PRZEBUDOWA KUNICKIEGO , MIESIĄCAMI PRZEDŁUŻAJĄCE SIĘ REMONTY - NAJLEPSZY PRZYKŁAD WIADUKT NA KUNICKIEGO - WE WRZEŚNIU MIAŁ BYĆ PRZEJEZDNY - DO DZISIAJ KORKI DZIĘKI INDOLENCJI LUBELSKICH URZĘDNIKÓW ZACZYNAJĄ SIĘ NA DIAMENTOWEJ - ZAMIAST WYDAWAĆ NASZE PIENIĄDZE NA IDIOTYCZNE POMYSŁY PAN PREZYDENT POWINIEN POGONIĆ Z ROBOTY ZGRAJĘ NIEUDACZNIKÓW - URZĘDNIKÓW LUBELSKIEGO URZĘDU MIEJSKIEGO - NIEDŁUGO WYBORY - ROZLICZENIE NASTĄPI
[/quote]


A panie z chudymi dupkami i kościstym kroczem mogą jeździć?
[quote name='karolinka_FITNESS' timestamp='1352232772' post='690432']
Jestem za. Sama znam babki kolo 40-stki, które pakują grube doopska w auto i jadą do pracy 1 km (Nadbystrzycką). To jest chore. Niech paniusie chodzą na piechotę, to trochę tłuszczu może wypalą.
Zresztą Lublin to miasto absurdów, a jednym z wielu przykładów jest kładka nad Sowińskiego. Zawiani studenci, po amfie albo niedospani po pijackiej nocy, ze słuchawkami na łbie, wtargają na jezdnię, bo doopska nie chcę si... rozwiń
Avatar
S Y L WE E S T E R / 7 listopada 2012 o 17:54
0
Na FORUM już swoje propozycje Panu Prezydentowi złożyłem (#36) ale postanowiłem jeszcze dwie opinie złożyć . Do Internautki " LUBLINIANKA"- jeżeli tylko wystarczy 5 stałych Mieszkańców Lublina aby złożyć Wniosek o -- DYMISJE PREZYDENTA - (?) to na co "Lublinianko" czekasz ?. Lublin cały Ci podzię kuje Ci SERDECZNIE !. URATUJESZ LUBLIN PRZED POŚMIEWISKIEM CALEJ POLSKI !. Jeżeli Łódż so bie poradziła ze swoim kontrowersyjnym Prezydentem, to dlaczego Lublin ma przechodzić HORROR z po mysłami "chorego" Prezydenta (?). "Lublinianko" rozpoczynamy RATOWANIE LUBLINA ! . W ramach tego "cyrkowego idiotyzmu" pragnę zwrócić Uwagę Projektantom "lubelskiej areny cyrkowej", że komunikacja autobusowa PKS czy Busy na tym "kołowrotku" będzie czyniła utrudnienia i korki. Dlatego składam następną mądrą propozycje aby Dworzec PKS i Dworzec Busy przenieść na peryferie miasta !. Jeżeli lubelscy właściciele mają szukać swoich samochodów to i Pasażerowie PKS i BUSY mogą wysiąść na peryferiach miast i przesiąść się w komunikacje miejską lub Taxi . W ramach pomocy Lublinianom na leży również oprócz Dworca Głównego PKP Lublin , doprowadzić do używalności Dworzec Północny PKP Lublin aby Pasażerowie mieszkający w tej części miasta mogli sobie wysiąść na Dworcu Północnym PKP.. Ratujmy się przed "zidiociałą" Rewolucją drogową nawiedzonego Prezydenta Lublina !.
Na FORUM już swoje propozycje Panu Prezydentowi złożyłem (#36) ale postanowiłem jeszcze dwie opinie złożyć . Do Internautki " LUBLINIANKA"- jeżeli tylko wystarczy 5 stałych Mieszkańców Lublina aby złożyć Wniosek o -- DYMISJE PREZYDENTA - (?) to na co "Lublinianko" czekasz ?. Lublin cały Ci podzię kuje Ci SERDECZNIE !. URATUJESZ LUBLIN PRZED POŚMIEWISKIEM CALEJ POLSKI !. Jeżeli Łódż so bie poradziła ze swoim kontrowersyjnym Prezydentem, to dlaczego Lublin ma przechodzić HORROR z po mysłami "chore... rozwiń
Avatar
Ron / 7 listopada 2012 o 17:06
0
[quote name='kota' timestamp='1352272553' post='690546']
Najbardziej potrzebne buspasy na Solidarności. D D Tam są długie odcinki którymi WOGÓLE nie jeździ komunikacja miejska! Tam zróbmy po dwa buspasy, a co się będą osobówkami rozpychać. Zagęszczenie kilku linii MPK jest jedynie na króciutkim odcinku koło zamku.
[/quote]
No nie wiesz o co chodzi - stawia się Staż Miejską przy takim bus pasie, który busa nie widział i wyłapują każdego kto ma dość stanie w korku. Czysty zysk Poczekajmy drogi Ratuszu do wyborów
[quote name='kota' timestamp='1352272553' post='690546']
Najbardziej potrzebne buspasy na Solidarności. D D Tam są długie odcinki którymi WOGÓLE nie jeździ komunikacja miejska! Tam zróbmy po dwa buspasy, a co się będą osobówkami rozpychać. Zagęszczenie kilku linii MPK jest jedynie na króciutkim odcinku koło zamku.
[/quote]
No nie wiesz o co chodzi - stawia się Staż Miejską przy takim bus pasie, który busa nie widział i wyłapują każdego kto ma dość stanie w korku. Czysty zysk Poczekajmy drogi Ra... rozwiń
Avatar
Ron / 7 listopada 2012 o 17:02
0
Ciekawe kto personalnie odpowiada za opłacenie z naszych pieniędzy bzdur wyczynianych przez firmę Eko-Trans? Na jakiej podstawie "fachowcy" obliczyli że w Lublinie przybędzie mieszkańców, skoro WSZYSTKIE szacunki łącznie z GUS podają dane odwrotne? Czy ktoś zna odpowiedźna jedno z tych pytań? Czy nie ma w tym mieście spraw którymi Ratusz naprawde powinien sie zająć. Prosze nie mówcie, że zwężenie Solidarności będzie dla dobra mieszkańców i wszyscy przesiądą się na autobusy. A ludzie pracujący w centrum, a ludzie starsi jadący do lekarza. A turyści? Z nich rezygnujemy od razu? Jesli tak to po co tyle było wydane na promocje Lublina?
Ciekawe kto personalnie odpowiada za opłacenie z naszych pieniędzy bzdur wyczynianych przez firmę Eko-Trans? Na jakiej podstawie "fachowcy" obliczyli że w Lublinie przybędzie mieszkańców, skoro WSZYSTKIE szacunki łącznie z GUS podają dane odwrotne? Czy ktoś zna odpowiedźna jedno z tych pytań? Czy nie ma w tym mieście spraw którymi Ratusz naprawde powinien sie zająć. Prosze nie mówcie, że zwężenie Solidarności będzie dla dobra mieszkańców i wszyscy przesiądą się na autobusy. A ludzie pracujący w centrum, a ludzie starsi jadący do le... rozwiń
Avatar
Ość / 7 listopada 2012 o 17:00
0
nie przejdzie. Lublin NIE MA tej tzw małej (miejskiej) obwodnicy... że nie wspomnę o kompletnej dużej - ta w bardzo odległej przyszłości, a i wtedy stanie się już raczej - małą... zamknięcie śródmieścia planowane w obu przypadkach znacznie utrudni komunikację miedzy osiedlami, zaś komunikacja miejska - choćby trzy razy tyle autobusów miała i co najmniej ze dwa razy więcej linii - nie podoła zadaniu, a i bardzo drogą się stanie. Liczyć na obecnie budowaną obwodnicę Lublina jest naiwnością, ona może jedynie usunąć ruch tranzytowy z centrum na kierunkach wschód-zachód, absolutnie nie usprawni tranzytu północ-południe, przestańmy się łudzić - tak naprawdę bardzo niewiele zmieni - jeśli chodzi o ruch lokalny, między dzielnicami miasta. Dla mnie - ta ekspertyza "fachowców" z W-wy to tylko wyrzucone pieniądze.
Działalność POZOROWANA jeno, wyraźnie widać, bo tak naprawdę problemów komunikacyjnych Lublina nie poprawi, tyko drastycznie pogorszy. Żeby usunąć samochodu ze śródmieścia, ŚCISŁEGO śródmieścia - najpierw trzeba właśnie wybudować tą "małą" obwodnice - TAK, WYBUDOWAĆ! - nie miejską, a ŚRÓDMIEŚCIA, ale to wiąże się z WYBURZENIAMI części istniejących budynków w kilku miejscach, dzięki temu będzie można uruchomić kilka ulic w tej chwili niewykorzystywanych optymalnie, także udrożnić kilka skrzyżowań obecnie po prostu za ciasnych. No, kto odważny się znajdzie, aby się NARESZCIE ZA TEN PROBLEM WZIĄĆ?
O odcięciu ruchu przedstawianym na obu planach - ZAPOMNIJCIE... bo, jeżeli się je wprowadzi - ZABLOKUJE się Lublin kompletnie, praktycznie zlikwiduje się komunikację międzyosiedlową - i tak już obecnie bardzo utrudnioną.
Liczyć zaś TYLKO na komunikację tzw miejską, komunalną... dajmy sobie spokój, nierealne.
A teraz, żeby nie było - ja samochodu nie mam i mieć nie będę z przyczyn... no, mniejsza, wiec proszę mnie nie posądzać o stronniczość przynależną niejednemu (nie wszystkim, zastrzegam) posiadaczowi blachosmroda, który świata poza własnym złomem i tyłkiem nim wożonym - nie widzi... staram się jeno trochę realnie na tą sprawę popatrzeć. Ludzie samochody BĘDĄ kupowali, BĘDĄ z nich korzystać - bo nie maja wyjścia w obecnych czasach, wiec samochodów BĘDZIE przybywać - chyba że z KAŻDEGO osiedla zrobi się zamkniętą enklawę całkowicie samowystarczalną, z własnymi miejscami pracy, ruchomymi chodnikami, całkowicie samodzielną infrastrukturą itp, itp... nierealna BZDURA.
nie przejdzie. Lublin NIE MA tej tzw małej (miejskiej) obwodnicy... że nie wspomnę o kompletnej dużej - ta w bardzo odległej przyszłości, a i wtedy stanie się już raczej - małą... zamknięcie śródmieścia planowane w obu przypadkach znacznie utrudni komunikację miedzy osiedlami, zaś komunikacja miejska - choćby trzy razy tyle autobusów miała i co najmniej ze dwa razy więcej linii - nie podoła zadaniu, a i bardzo drogą się stanie. Liczyć na obecnie budowaną obwodnicę Lublina jest naiwnością, ona może jedynie usunąć ruch tranzytowy z centrum na ... rozwiń
Avatar
Gość / 7 listopada 2012 o 14:28
0
[quote name='oj kurde nie wytrzymam' timestamp='1352236926' post='690467']
Zamknąć cały lublin od komunikacji,po co tam jechać, w miastach europejskich tworzy się miejsca ,aby kupować z samochodu,a tutaj całe centrum na piechotę,od Czechowa po Czuby około 8 km w prostej linii,kto tu pomieniał się głową na główkę,czy wyście ludzie poupadali na te durne ŁBY.Od Majdanka do wylotu na Nałęczów też będzie z 10 km.Kto to strzyma już widzę jak ludzie masowo upuszczają ten grajdoł bo na wsi przynajmniej korków nie ma.Kto w końcu w tym Lublinie zacznie używać głowy do myślenia do tej pory to przeważnie używa się dupy do tego celu.
[/quote]
[quote name='oj kurde nie wytrzymam' timestamp='1352236926' post='690467']
Zamknąć cały lublin od komunikacji,po co tam jechać, w miastach europejskich tworzy się miejsca ,aby kupować z samochodu,a tutaj całe centrum na piechotę,od Czechowa po Czuby około 8 km w prostej linii,kto tu pomieniał się głową na główkę,czy wyście ludzie poupadali na te durne ŁBY.Od Majdanka do wylotu na Nałęczów też będzie z 10 km.Kto to strzyma już widzę jak ludzie masowo upuszczają ten grajdoł bo na wsi przynajmniej korków nie ma.Kto... rozwiń
Avatar
Kk / 7 listopada 2012 o 13:09
0
Firma z Warszawy, a Warszawa należy do jednego z najbardziej zakorkowanych miast w Europie. Może niech ci "fachowcy" od odkorkowania miast zaczną od siebie a nas zostawia w spokoju, wyjdzie to naszemu miastu na zdrowie. ratusz lubelski niech lepiej polega na opiniach miejscowych planistów, którzy tu żyją i wiedzą jakie problemy komunikacyjne ma Lublin
Zobacz wszystkie komentarze 68

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

"Rozgoryczenie i frustracja osiągnęły apogeum". Przynieśli paski z wypłatami nauczycieli z Lubelskiego

"Rozgoryczenie i frustracja osiągnęły apogeum". Przynieśli paski z wypłatami nauczycieli z Lubelskiego 0 0

Oświatowa „Solidarność” żąda odwołania Anny Zalewskiej ze stanowiska minister edukacji. Związkowcy tłumaczą, że trwające od dwóch lat rozmowy, to ze strony resortu „dialog pozorowany”. Nie wykluczają bardziej radykalnych form protestu, w tym strajku.

Szansa na elektryczną rewolucję w Puławach

Szansa na elektryczną rewolucję w Puławach 0 0

Władze Puław liczą na rządowe wsparcie na rozwój tzw. elektromobilności. Chodzi o przygotowanie strategii, która ma ułatwić budowę m.in. stacji ładowania pojazdów elektrycznych, czy zakup ekologicznych, niskoemisyjnych samochodów.

Pożar w budynku przy ul. Czwartek w Lublinie

Pożar w budynku przy ul. Czwartek w Lublinie 12 4

Strażacy zostali zaalarmowani o pożarze przy ul. Czwartek w Lublinie o godz. 20.25.

Koncert Sehno w DDK Węglin
15 grudnia 2018, 19:00
film

Koncert Sehno w DDK Węglin 0 0

Co Gdzie Kiedy. Japoński duet Sehno wystąpi w Dzielnicowym Domu Kultury Węglin (ul. Judyma 2a). Koncert w ramach cyklu Peryferia odbędzie się 15 grudnia o godz. 19.

Rozprawy odwołane, paraliż w sądach w woj. lubelskim. Pracownicy poszli na zwolnienia lekarskie

Rozprawy odwołane, paraliż w sądach w woj. lubelskim. Pracownicy poszli na zwolnienia lekarskie 10 10

Zamknięte sale rozpraw i puste biura. Tak od poniedziałku wygląda wiele sądów w naszym regionie. Walczący o podwyżki pracownicy administracyjni masowo poszli na zwolnienia lekarskie. – Zarabiamy niewiele ponad 2 tys. zł – skarżą się.

Europoseł z Lublina: "Niewiele osób w Polsce wie o faktycznych przyczynach wymiany premier Beaty Szydło"
film

Europoseł z Lublina: "Niewiele osób w Polsce wie o faktycznych przyczynach wymiany premier Beaty Szydło" 0 12

Kto rządzi Polską - pyta w swoim najnowszym felietonie dla Radia Maryja europoseł z Lublina prof. Mirosław Piotrowski. I dowodzi, że najważniejsze decyzje dla Polski wcale nie zapadają w kraju, tylko za granicą.

Jary Oddział Zamknięty. Koncert w Radiu Lublin
14 grudnia 2018, 19:00

Jary Oddział Zamknięty. Koncert w Radiu Lublin 0 0

Co Gdzie Kiedy. Największe przeboje Oddziału Zamkniętego usłyszymy w piątek, 14 grudnia o godz. 19 w Radiu Lublin (ul. Obrońców Pokoju 2).

Sprawunki – Targi Rzeczy Wyjątkowych w Warsztatach Kultury [lista wystawców]
15 grudnia 2018, 11:00

Sprawunki – Targi Rzeczy Wyjątkowych w Warsztatach Kultury [lista wystawców] 1 0

W dniach 15-16 grudnia w Warsztatach Kultury odbędą się Targi Rzeczy Wyjątkowych, podczas których będzie można znaleźć ciekawe, oryginalne prezenty na gwiazdkę. Będzie można spotkać wielu artystycznie uzdolnionych gości.

CBA: Grupa producentów rolnych z woj. lubelskiego wyłudziła 17 milionów złotych
film

CBA: Grupa producentów rolnych z woj. lubelskiego wyłudziła 17 milionów złotych 16 10

Agenci CBA z Lublina zatrzymali dziś osiem osób. Chodzi o wyłudzenie około 17 mln złotych z Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa przez grupę producentów rolnych z woj. lubelskiego.

"Lublin w piosence". Zespół Lubelska Baszta i jego nowa płyta
Magazyn

"Lublin w piosence". Zespół Lubelska Baszta i jego nowa płyta 0 0

"Lublin w piosence” to tytuł najnowszej płyty zespołu Lubelska Baszta. Grupę tworzą Adam Ardasiński, Andrzej Namiota, Paweł Niewiarowski i Jacek Szpunar.

Dania wigilijne: Ciekawe przepisy na śledzie: po żydowsku, po kotwicku, czarno biały

Dania wigilijne: Ciekawe przepisy na śledzie: po żydowsku, po kotwicku, czarno biały 0 0

Ponieważ śledzie mają podobne wymiary, bywały w historii jednostką monetarną. Śledzie wymieniano na wino, płacono nimi dziesięciny i marynarski żołd. Ale śledzie to przede wszystkim doskonałe potrawy.

Prymusi z woj. lubelskiego dostali stypendia od premiera. Recepta na sukces? Ciężka praca
Zdjęcia
galeria

Prymusi z woj. lubelskiego dostali stypendia od premiera. Recepta na sukces? Ciężka praca 9 1

230 uczniów ze szkół całego regionu otrzymało w poniedziałek w Lublinie stypendia Prezesa Rady Ministrów na rok szkolny 2018/2019.

Testy i pierwsze pożegnania w Motorze Lublin?

Testy i pierwsze pożegnania w Motorze Lublin? 3 5

Dawid Daszkiewicz z Hetmana Zamość ma być sprawdzany w najbliższych dniach przez klub z Lublina. Z Motoru mogą za to odejść: Irakli Meskhia i Patryk Słotwiński, którzy w rundzie jesiennej rzadko pojawiali się w składzie

Sylwester a la France w Centrum Kongresowym UP w Lublinie
31 grudnia 2018, 21:00

Sylwester a la France w Centrum Kongresowym UP w Lublinie 0 2

Fundacja ArtBiz zaprasza na wyjątkową noc sylwestrową, podczas której zabiorą gości muzyczną i kulinarną w podróż do Francji. - Niech to będzie noc inna niż wszystkie! - zachęcają organizatorzy.

Już nie tylko ITD ściga kierowców Taxify w Lublinie. Do akcji włączyła się policja

Już nie tylko ITD ściga kierowców Taxify w Lublinie. Do akcji włączyła się policja 129 18

Służby mundurowe wypowiedziały wojnę kierowcom świadczącym usługi przewozowe za pomocą aplikacji Taxify. Do akcji ścigania takich kierowców włączyła się policja. W minionym tygodniu w Lublinie skontrolowano kolejne cztery samochody.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!