Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

14 czerwca 2012 r.
15:53
Edytuj ten wpis

Rodzice z czwórką dzieci mieszkają w małym pokoju. Na 12 metrach

0 62 A A
Pani Agnieszka wraz z rodziną zajmuje pokój o powierzchni 12 mkw. (Jacek Świerczyński)
Pani Agnieszka wraz z rodziną zajmuje pokój o powierzchni 12 mkw. (Jacek Świerczyński)

Małżeństwo z czwórką dzieci śpi na dwunastu metrach kwadratowych. Walczą o lokal komunalny, który sami chcą wyremontować. Urzędnicy każą czekać. Nawet kilka lat

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Mały pokój w typowym "płytowcu” na lubelskim Czechowie. Mieści się w nim piętrowe łóżko, niewielka sofa, łóżeczko dla dziecka i szafka. W takich warunkach mieszka rodzina pani Agnieszki. Najstarszy syn ma 13 lat, najmłodsza córka nie skończyła dwóch.

– Mąż często wyjeżdża do pracy, kiedy wraca śpi na podłodze, bo nie ma miejsca – mówi nasza Czytelniczka. – Syn odrabia lekcje na kolanach, bawi się na parapecie. Córka ma poważne problemy z nauką i koncentracją. Musi korzystać z pomocy specjalistów. Wszystko przez sytuację w domu.

Pani Agnieszka wraz z rodziną zajmuje pokój w mieszkaniu swoich zastępczych rodziców. Nie stać jej na wynajęcie lokum na wolnym rynku. Tym bardziej na zakup własnych czterech kątów. Pensji męża wystarcza tylko na najpilniejsze potrzeby.

– Starałam się o mieszkanie komunalne na ogólnych zasadach, pisałam do urzędów i polityków, ale bez skutku – dodaje pani Agnieszka.
Pomóc rodzinie zdecydowała się Bożena Lisowska, radna wojewódzka i przedsiębiorca. – Są w wyjątkowej sytuacji. Takich rodzin nie ma wiele i trzeba je wspierać – mówi radna. – Tymczasem to, co się dzieje, obnaża słabość systemu zarządzania mieszkaniami komunalnymi.
Radna pomaga pani Agnieszce w staraniach o lokal do remontu z miejskiej puli. Rodzina zadeklarowała już, że przeznaczy na ten cel 20 tys. zł.

– Poręczyłam za nich i mogę wesprzeć rzeczowo. Rodzina znalazła też innych poręczycieli, którzy mogą zapewnić niezbędne środki – dodaje Lisowska. – To wiarygodni, uczciwi ludzie, którym należy tylko trochę pomocy.

Urzędnicy nie zaprzeczają, ale ich zdaniem rodzina nie ma szans na szybki przydział nowego lokum. – Mają tam bardzo ciasno, ale standard samego mieszkania jest przyzwoity – wyjaśnia Tomasz Kępa, zastępca dyrektora Wydziału Spraw Mieszkaniowych w lubelskim Ratuszu. – W środku jest ciepło i sucho. Jest toaleta i bieżąca woda.

Dyrektor tłumaczy, że wniosek pani Agnieszki zyskał pozytywną opinię, ale to nie decyduje o przydziale lokum. – Rodzin oczekujących na mieszkanie do remontu jest bardzo dużo. Czekają długo, a my nie możemy kogoś traktować ulgowo – dodaje Kępa. – Do dyspozycji mamy najwyżej kilkanaście mieszkań rocznie. Nie wiem, czy pani Agnieszka będzie musiała czekać rok, pięć czy dziesięć lat.

Magistrat tłumaczy, że rodzin deklarujących własny wkład remontowy jest sporo. Jednocześnie urzędnicy przyznają, że nawet jeśli rodzina pani Agnieszki przeznaczy na remont większe środki, nie przyspieszy to przydziału mieszkania.

Komentarze 62

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Dora / 10 kwietnia 2013 o 22:06
0
[quote name='iga w.' timestamp='1339746266' post='639273']
współczuję ci tego seksu raz w miesiącu, ja mam stałego partnera w domu więc mam kiedy chcę, a co do tych cudownych rodziców to czy o antykoncepcji slyszeli? lepiej wydać 35zl miesięcznie na tabletki niż kilkaset na przypadkowe dzieci prawda? mnie na dziecko jeszcze nie stać, bo nie chce być na garnuchu państwa, mam szacunek do uczciwych współobywateli. a te gnidy społeczne dziecioroby to niech klechy utrzymaują jak prezerwatyw zakazali
[/quote]
mam wielką nadzieję ,że nigdy nie będziesz miała dzieci z takim podejściem do ludzi, bo dobrego wychowania od mamusi to te dzieci by nie otrzymały
[quote name='iga w.' timestamp='1339746266' post='639273']
współczuję ci tego seksu raz w miesiącu, ja mam stałego partnera w domu więc mam kiedy chcę, a co do tych cudownych rodziców to czy o antykoncepcji slyszeli? lepiej wydać 35zl miesięcznie na tabletki niż kilkaset na przypadkowe dzieci prawda? mnie na dziecko jeszcze nie stać, bo nie chce być na garnuchu państwa, mam szacunek do uczciwych współobywateli. a te gnidy społeczne dziecioroby to niech klechy utrzymaują jak prezerwatyw zakazali
[/quote]rozwiń
Avatar
folkatka / 20 czerwca 2012 o 18:58
0
matka powinna poddać się dobrowolnej sterylizacji.

Miałeś w szkole taki przedmiot jak logika ???
matka powinna poddać się dobrowolnej sterylizacji.

Miałeś w szkole taki przedmiot jak logika ???
rozwiń
Avatar
Gość / 16 czerwca 2012 o 21:23
0
jak sie skończy euro to stadiony będą puste, są zadaszone, także na głowę nie będzie padać, a jak to nie odpowiada to niech chłopa wyśle za granicę do pracy, tyle mężów wyjechało i te rodziny nie domagają sie za darmo, przynajmniej nie narobią może kolejnych dzieci
Avatar
Gość / 16 czerwca 2012 o 21:17
0
[quote name='ultra gum' timestamp='1339749699' post='639305']
............Pewnie jakaś parka z biednych domów, o antykoncepcji nic nie wiedzieli,...........
A może to rodzina katolicka i z antykoncepcji znali tylko kalendarzyk małżeński?
[/quote]

to niech idą na plebanię mieszkać,ythntw nicholas
Avatar
obszarnik / 16 czerwca 2012 o 01:48
0
[quote name='jarek' timestamp='1339792381' post='639475']
czubek jesteś i tyle w temacie
[/quote]

Hehehe to kup im za swoje dobry wujaszku. Sponsoruj ich jak masz takie miekkie serduszko, ale od cudzych pieniędzy wara. Socjalu sie zachciało biedakom. Jak się nie chce robić to zęby w parapet. To trzeba mieć tupet, żeby szantażować ludzie własnymi dziećmi.
Avatar
jarek / 15 czerwca 2012 o 22:33
0
[quote name='czytelnik' timestamp='1339779559' post='639432']
Nie ma litości. Jeżeli nie są w stanie wychować dzieci to należy im znaleźć rodziny zastępcze. Swoją drogą dziennik wschodni schodzi na poziom faktu i superexpresu zajmując się takimi sprawami.
[/quote]

czubek jesteś i tyle w temacie
Avatar
kotuuu / 15 czerwca 2012 o 20:47
0
Albo będą albo nie będę - bo będą na socjalu. Trudno powiedzieć, co te dzieci będą robiła za x lat. Ja uważam, że dzieci to nasza przyszłość ale jeśli kogoś nie stać na czwrókę, to może dwójka by wystarczya. Niestety, takie są realia. Ja też bym chciała mieć dzieci, ale póki co kończę studia i muszę znaleź pracę i mieszkanie, a potem kredyt na mieszkanie. Też mam prosić o mieszkanie socjalne - w koncu mam 25 lat i też moje składki będą będą szły na wypłatę emerytur dla innych,
Avatar
sis / 15 czerwca 2012 o 19:43
0
niektórych komentarzy nie da się czytać! Przecież ta rodzina nie domaga się domu z ogródkiem, ani m4 na własność, tylko większego mieszkania komunalnego. Pani Agnieszka widać już doświadczona przez życie, skoro mieszkanie jest rodziców zastepczych. Czy jest coś złego w tym, ze chce mieć większą rodzinę? Kim ma pomagac państwo, jeśli nie takim rodzinom? Nieraz w mieszkania komunalnych urzadzane są meliny. Może przydział takich mieszkań powinien być bardziej uważnie dokonywany. Zyczę im powodzenia i wiecej szczęścia w życiu
Avatar
czytelnik / 15 czerwca 2012 o 18:59
0
Nie ma litości. Jeżeli nie są w stanie wychować dzieci to należy im znaleźć rodziny zastępcze. Swoją drogą dziennik wschodni schodzi na poziom faktu i superexpresu zajmując się takimi sprawami.
Avatar
gość / 15 czerwca 2012 o 18:18
0
[quote name='ixi' timestamp='1339744184' post='639257']
liczysz na laske? te dzieci pewnie beda pracowaly na twoja emeryture
[/quote]

A podobno to każdy z nas sam pracuje na swoją emeryturę........nie takie jest założenie płacenia składek? Po co wydłużyli wiek emerytalny? Żebyśmy dłużej pracowali, dłużej płacili składki i w konsekwencji mieli wyższą emeryturę, czyli tą którą SAMI sobie wypracujemy a nie nasze dzieci.

Dlaczego w kółko powtarza się ten bełkot, że rodzi się mało dzieci i nie bedzie kto miał pracować na nasze emerytury?!?! Skoro ktoś ma pracować to po co się płaci składkę emerytalną?
[quote name='ixi' timestamp='1339744184' post='639257']
liczysz na laske? te dzieci pewnie beda pracowaly na twoja emeryture
[/quote]

A podobno to każdy z nas sam pracuje na swoją emeryturę........nie takie jest założenie płacenia składek? Po co wydłużyli wiek emerytalny? Żebyśmy dłużej pracowali, dłużej płacili składki i w konsekwencji mieli wyższą emeryturę, czyli tą którą SAMI sobie wypracujemy a nie nasze dzieci.

Dlaczego w kółko powtarza się ten bełkot, że rodzi się mało dzie... rozwiń
Avatar
Dora / 10 kwietnia 2013 o 22:06
0
[quote name='iga w.' timestamp='1339746266' post='639273']
współczuję ci tego seksu raz w miesiącu, ja mam stałego partnera w domu więc mam kiedy chcę, a co do tych cudownych rodziców to czy o antykoncepcji slyszeli? lepiej wydać 35zl miesięcznie na tabletki niż kilkaset na przypadkowe dzieci prawda? mnie na dziecko jeszcze nie stać, bo nie chce być na garnuchu państwa, mam szacunek do uczciwych współobywateli. a te gnidy społeczne dziecioroby to niech klechy utrzymaują jak prezerwatyw zakazali
[/quote]
mam wielką nadzieję ,że nigdy nie będziesz miała dzieci z takim podejściem do ludzi, bo dobrego wychowania od mamusi to te dzieci by nie otrzymały
[quote name='iga w.' timestamp='1339746266' post='639273']
współczuję ci tego seksu raz w miesiącu, ja mam stałego partnera w domu więc mam kiedy chcę, a co do tych cudownych rodziców to czy o antykoncepcji slyszeli? lepiej wydać 35zl miesięcznie na tabletki niż kilkaset na przypadkowe dzieci prawda? mnie na dziecko jeszcze nie stać, bo nie chce być na garnuchu państwa, mam szacunek do uczciwych współobywateli. a te gnidy społeczne dziecioroby to niech klechy utrzymaują jak prezerwatyw zakazali
[/quote]rozwiń
Avatar
folkatka / 20 czerwca 2012 o 18:58
0
matka powinna poddać się dobrowolnej sterylizacji.

Miałeś w szkole taki przedmiot jak logika ???
matka powinna poddać się dobrowolnej sterylizacji.

Miałeś w szkole taki przedmiot jak logika ???
rozwiń
Avatar
Gość / 16 czerwca 2012 o 21:23
0
jak sie skończy euro to stadiony będą puste, są zadaszone, także na głowę nie będzie padać, a jak to nie odpowiada to niech chłopa wyśle za granicę do pracy, tyle mężów wyjechało i te rodziny nie domagają sie za darmo, przynajmniej nie narobią może kolejnych dzieci
Avatar
Gość / 16 czerwca 2012 o 21:17
0
[quote name='ultra gum' timestamp='1339749699' post='639305']
............Pewnie jakaś parka z biednych domów, o antykoncepcji nic nie wiedzieli,...........
A może to rodzina katolicka i z antykoncepcji znali tylko kalendarzyk małżeński?
[/quote]

to niech idą na plebanię mieszkać,ythntw nicholas
Avatar
obszarnik / 16 czerwca 2012 o 01:48
0
[quote name='jarek' timestamp='1339792381' post='639475']
czubek jesteś i tyle w temacie
[/quote]

Hehehe to kup im za swoje dobry wujaszku. Sponsoruj ich jak masz takie miekkie serduszko, ale od cudzych pieniędzy wara. Socjalu sie zachciało biedakom. Jak się nie chce robić to zęby w parapet. To trzeba mieć tupet, żeby szantażować ludzie własnymi dziećmi.
Avatar
jarek / 15 czerwca 2012 o 22:33
0
[quote name='czytelnik' timestamp='1339779559' post='639432']
Nie ma litości. Jeżeli nie są w stanie wychować dzieci to należy im znaleźć rodziny zastępcze. Swoją drogą dziennik wschodni schodzi na poziom faktu i superexpresu zajmując się takimi sprawami.
[/quote]

czubek jesteś i tyle w temacie
Avatar
kotuuu / 15 czerwca 2012 o 20:47
0
Albo będą albo nie będę - bo będą na socjalu. Trudno powiedzieć, co te dzieci będą robiła za x lat. Ja uważam, że dzieci to nasza przyszłość ale jeśli kogoś nie stać na czwrókę, to może dwójka by wystarczya. Niestety, takie są realia. Ja też bym chciała mieć dzieci, ale póki co kończę studia i muszę znaleź pracę i mieszkanie, a potem kredyt na mieszkanie. Też mam prosić o mieszkanie socjalne - w koncu mam 25 lat i też moje składki będą będą szły na wypłatę emerytur dla innych,
Avatar
sis / 15 czerwca 2012 o 19:43
0
niektórych komentarzy nie da się czytać! Przecież ta rodzina nie domaga się domu z ogródkiem, ani m4 na własność, tylko większego mieszkania komunalnego. Pani Agnieszka widać już doświadczona przez życie, skoro mieszkanie jest rodziców zastepczych. Czy jest coś złego w tym, ze chce mieć większą rodzinę? Kim ma pomagac państwo, jeśli nie takim rodzinom? Nieraz w mieszkania komunalnych urzadzane są meliny. Może przydział takich mieszkań powinien być bardziej uważnie dokonywany. Zyczę im powodzenia i wiecej szczęścia w życiu
Avatar
czytelnik / 15 czerwca 2012 o 18:59
0
Nie ma litości. Jeżeli nie są w stanie wychować dzieci to należy im znaleźć rodziny zastępcze. Swoją drogą dziennik wschodni schodzi na poziom faktu i superexpresu zajmując się takimi sprawami.
Avatar
gość / 15 czerwca 2012 o 18:18
0
[quote name='ixi' timestamp='1339744184' post='639257']
liczysz na laske? te dzieci pewnie beda pracowaly na twoja emeryture
[/quote]

A podobno to każdy z nas sam pracuje na swoją emeryturę........nie takie jest założenie płacenia składek? Po co wydłużyli wiek emerytalny? Żebyśmy dłużej pracowali, dłużej płacili składki i w konsekwencji mieli wyższą emeryturę, czyli tą którą SAMI sobie wypracujemy a nie nasze dzieci.

Dlaczego w kółko powtarza się ten bełkot, że rodzi się mało dzieci i nie bedzie kto miał pracować na nasze emerytury?!?! Skoro ktoś ma pracować to po co się płaci składkę emerytalną?
[quote name='ixi' timestamp='1339744184' post='639257']
liczysz na laske? te dzieci pewnie beda pracowaly na twoja emeryture
[/quote]

A podobno to każdy z nas sam pracuje na swoją emeryturę........nie takie jest założenie płacenia składek? Po co wydłużyli wiek emerytalny? Żebyśmy dłużej pracowali, dłużej płacili składki i w konsekwencji mieli wyższą emeryturę, czyli tą którą SAMI sobie wypracujemy a nie nasze dzieci.

Dlaczego w kółko powtarza się ten bełkot, że rodzi się mało dzie... rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze 62

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Wraca Puławskie Kino Samochodowe
27 lipca 2018, 0:00

Wraca Puławskie Kino Samochodowe 7 0

Co Gdzie Kiedy. Gratka dla miłośników kina w Puławach. W dniach 27-29 lipca odbędzie się kolejna już edycja Puławskiego Kina Samochodowego, nawiązującego do amerykańskiej tradycji seansów.

94 PZLA MP. Podsumowanie drugiego dnia
galeria

94 PZLA MP. Podsumowanie drugiego dnia 0 0

Małgorzata Hołub-Kowalik i Karol Zalewski złotymi medalistami w biegu na 400 metrów. To dość spora niespodzianka bo za faworytów w obu przypadkach uchodzili inni uczestnicy finału

Tłumy na koncercie Siła Kobiet na pl. Zamkowym w Lublinie [zdjęcia]
galeria
film

Tłumy na koncercie Siła Kobiet na pl. Zamkowym w Lublinie [zdjęcia] 83 17

W Lublinie trwa koncert Siła Kobiet. Na scenie występują: Paulina Przybysz, Monika Brodka, Katarzyna Nosowska i Kayah. Na plac Zamkowy przyszły tłumy

Wjechał samochodem w rowerzystki. 13-latka nie żyje
kraj
film

Wjechał samochodem w rowerzystki. 13-latka nie żyje 5 2

Radomyśl (woj. wielkopolskie). Na trasie Wschowa-Radomyśl samochód osobowy uderzył w dwie nastolatki jadące na rowerach. Młodsza z dziewcząt, 13-latka, zginęła na miejscu. Jej rok starsza koleżanka została przewieziona do szpitala. Przyczyny wypadku bada prokuratura.

Lato na Placu Litewskim: Brak sensu, Aniołek, Żyrafa i Stołek
2 sierpnia 2018, 17:00

Lato na Placu Litewskim: Brak sensu, Aniołek, Żyrafa i Stołek 2 0

Co Gdzie Kiedy. Popularny spektakl Centrum Kultury - Brak sensu, Aniołek, Żyrafa i Stołek będzie można zobaczyć bezpłatnie w ramach wakacyjnego projektu Lato na Placu Litewskim. Pokaz odbędzie się dwukrotnie - w czwartek, 2 sierpnia i piątek, 3 sierpnia o godz. 17 przy pomniku Unii Lubelskiej.

Carnaval Sztukmistrzów 2018: Kto wystąpi? Czego nie przegapić?
galeria

Carnaval Sztukmistrzów 2018: Kto wystąpi? Czego nie przegapić? 25 2

Żeby obejrzeć wszystkie występy, najlepiej zacząć w czwartek. Dlatego już dziś przedstawiamy program festiwalu, choć najwięcej spektakli będzie dopiero za tydzień. Jak zwykle warto zarezerwować dużo czasu, dobrze zaplanować dzień i zatroszczyć się o wygodne obuwie

Skoki Narciarskie. Polska deklasuje rywali w Wiśle!
film

Skoki Narciarskie. Polska deklasuje rywali w Wiśle! 0 0

Podczas inauguracyjnego konkursu Letniego Grand Prix 2018 na skoczni im. Adama Małysza w Wiśle reprezentacja Polski zajęła pierwsze miejsce osiągając rekordową przewagę 71,3 punktu nad drugimi w klasyfikacji Niemcami. Trzecie miejsce przypadło Norwegom

Gryf Wejherowo - Górnik Łęczna 2:2. Odrobili dwie bramki straty

Gryf Wejherowo - Górnik Łęczna 2:2. Odrobili dwie bramki straty 15 3

Przebudowany po drugim spadku z rzędu zespół z Łęcznej w pierwszym meczu nowego sezonu wywalczył punkt w Wejherowie chociaż po niespełna pół godzinie gry przegrywał 0:2

Tomasovia pokonała Stal Kraśnik 4:2

Tomasovia pokonała Stal Kraśnik 4:2 4 0

Po sparingu Stali z Tomasovią zdecydowanie lepsze humory panują w obozie czwartoligowca. Drużyna Pawła Babiarza ograła beniaminka III ligi 4:2

94 PZLA MP. Dominik Kopeć w finale biegu na 200 metrów
galeria

94 PZLA MP. Dominik Kopeć w finale biegu na 200 metrów 2 2

Zawodnik Agrosu Zamość w piątek został mistrzem Polski w biegu na 100 metrów, a w sobotę zapewnił sobie awans do finałowego biegu na dwa razy dłuższym dystansie.

Jak przygotować się do wyjazdu do pracy za granicę?

Jak przygotować się do wyjazdu do pracy za granicę? 0 4

Pierwszy wyjazd do pracy za granicą może wiązać się z dużym stresem. Podpowiadamy, jak się do niego przygotować, by uniknąć niepotrzebnych nerwów.

Orlęta Spomlek rozbiły Włodawiankę 7:0

Orlęta Spomlek rozbiły Włodawiankę 7:0 0 4

Piłkarze Rafała Borysiuka ostro postrzelali przy okazji sobotniego meczu kontrolnego z Włodawianką. Zawody zakończyły się zwycięstwem trzecioligowca 7:0. Rywale pod okiem Marka Droba ćwiczą jednak dopiero od tygodnia i tak naprawdę budują nową drużynę

Botaniczna Piątka w Lublinie - edycja letnia
28 lipca 2018, 0:00

Botaniczna Piątka w Lublinie - edycja letnia 1 0

Co Gdzie Kiedy. 28 lipca odbędzie się pierwsza w historii letnia edycja Botanicznej Piątki na terenie Ogrodu Botanicznego UMCS w Lublinie.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!