Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

24 sierpnia 2016 r.
10:18

Rozkład jazdy komunikacji miejskiej od 1 września. Co się zmieni?

Autor: Zdjęcie autora Dominik Smaga
40 18 A A

Znamy już rozkład jazdy ważny od 1 września. Nie ma w nim korzystnych zmian zapowiadanych jako kolejny etap przebudowy sieci połączeń. Kilka linii ma wręcz jeździć rzadziej niż przed wakacjami. Nie ma nowej 11 na Rudnik. Jedyną spełnioną zapowiedzią jest dłuższa trasa linii 47

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Od 1 września linie autobusowe i trolejbusowe mają kursować z taką samą częstotliwością, co przed wakacjami. Wyjątkiem są linie 153, 155 i 158, które w niedziele będą jeździć co 30 minut, choć kursowały nawet co 24. Po co „rozrzedzono” im rozkład?

– Chodziło o zrównanie częstotliwości z liniami autobusami i innymi trolejbusowymi – wyjaśnia Justyna Góźdź z Zarządu Transportu Miejskiego. W przeciwną stronę poszły zmiany na linii 38, która we wrześniu nadal ma jeździć przez cały tydzień, choć miała kursować tylko w dni robocze.

Druga i ostatnia zmiana dotyczy linii 47, której trasę wydłużono do ul. Zbożowej dając mieszkańcom os. Botanik nowe połączenie z Czechowem, Centrum i Felinem, a wybranymi kursami także ze strefą ekonomiczną. Ze Zbożowej pojedzie Sławinkowską, Willową, Poligonową, Zelwerowicza i od Koncertowej swą obecną trasą: Kompozytorów Polskich, Elsnera, Szeligowskiego, Smorawińskiego, Chodźki, Obywatelską, Lubartowską, Ruską, Lwowską, Andersa, pętlę Mełgiewska WSEI, Gospodarczą, Hutniczą, Witosa, Krańcową, Drogę Męczenników Majdanka i Doświadczalną.

Obiecywali więcej

Tyle, że zmian miało być o wielewięcej. Zapowiadano je jeszcze w styczniu, gdy Zarząd Transportu Miejskiego ogłaszał kolejne etapy reformy. Na jesień obiecano zwiększenie z 20 do 15 minut częstotliwości kursów linii 153, 155, 156 i 161. Mowa była o tym, że linia 157 od jesieni będzie jeździć we wszystkie dni tygodnia, a nie tylko robocze. Uruchomiona miała być też nowa linia 11 z os. Widok przez ul. Jana Pawła II, Nowy Świat, Kunickiego, Piłsudskiego, Lipową, Długosza, Smorawińskiego, Kompozytorów Polskich, Elsnera i Związkową do Węglarza. Autobus miałby w dni powszednie jeździć co 30 minut, w soboty co 40, a w niedziele co 60.

Z tamtych zapowiedzi od września zrealizowana ma być tylko jedna, ta dotycząca linii 47. Uczciwie trzeba zaznaczyć, że obiecując korzystne zmiany, urzędnicy nie precyzowali, czy wprowadzą je od września, czy dopiero od października, gdy wrócą studenci. Czy to oznacza, że jest szansa na poprawę jeszcze tej jesieni? Na to pytanie ZTM daje odpowiedź gęsto najeżoną trybem przypuszczającym:

„Nasze zamierzenia, przedstawione na początku roku, dotyczące zmian w funkcjonowaniu komunikacji miejskiej są nadal aktualne. Być może niektóre z nich będą wymagały jeszcze weryfikacji i termin ich wdrożenia może ulec przesunięciu, niemniej jednak nie wykluczamy, że częściowa zmiana może mieć miejsce jeszcze w IV kwartale br.”

Zmiany w Skrócie

• W dni powszednie najczęściej kursować ma linia 151: co 7-8 minut niemal przez cały dzień, podczas gdy linia 159 z taką częstotliwością pojedzie w szczycie. Linie 153 i 155 spotkamy co 20 minut, zaś linie 152 i 154 co 30.

• Natomiast co kwadrans pojadą najważniejsze linie autobusowe: 10, 18, 26, 31, 32, 39 i 57 oraz trolejbusowe 158 i 160.

• W soboty linia 151 ma jeździć co 10 minut, zaś co 20 minut odjeżdżać będą wspomniane główne linie autobusowe i linia 159. Co 24 minuty pojadą linie 153 i 155, zaś co 40 linie 152 i 154.

• W niedzielę linia 151 pojedzie co kwadrans, co 30 minut będą odjeżdżać główne linie autobusowe oraz 159, 153, 155, a linie 152 i 154 co 60 minut.

Komentarze 18

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 25 sierpnia 2016 o 07:47
0
Kto zajmie się trolejbusami przed rondami, które łamią zasady włączania się do ruchu !!!! Tak jest przy JPII linia 159,909 przy ul.Bocianiej lub z przystanku przy stadninie w kierunku Krochmalnej......itd
Avatar
Gość / 25 sierpnia 2016 o 05:12
0
Może ktoś w końcu zainteresuje się ludźmi zatrudnionymi w tzw. strefie ekonomicznej i centrum logistycznym tak "ochoczo" otwieranym przez Pana Prezydenta - i umożliwi dojazd do tych miejsc !!!! Chodzi głownie o linię 45, która powinna mieć swój przystanek końcowy przy Metalurgicznej na stałe a nie sporadycznie !!!! PS. Czyżby dla MPK Lublin zakłady pracy kończyły się przy WSiE i Mełgiewskiej ??? Kumulacja tam pojazdów MPK niekiedy skutecznie blokuje ruch w kierunku Centrum !!!!!
Avatar
44 jeździ w szczycie co 20 min, fakt 37 za rzadko / 24 sierpnia 2016 o 23:15
0
I ani słowa o ograniczeniu częstotliwości linii 37 i 44! O ile 44 w szczycie co 30 minut da się zrozumieć, to 37 co 40 minut w godzinach szczytu już nie. I pomyśleć że przed wakacjami ta linia kursowała co około 25 minut w szczycie i do tego autobusy nie były puste.
Avatar
Gość / 24 sierpnia 2016 o 23:08
0
"Dobrą zmianę" w 151 już widać było przed wakacjami. Przy sprzyjających wiatrach jechały w konwoju 3 trolejbusy linii 151. Szczególnie wnerwiające to było na przystanku przy Ogrodzie Saskim jak taki pociąg wjechał w zatoczkę. Nieraz w 3-cim wozie to nawet drzwi nie były otwierane. Bo i po co?
Avatar
Gość / 24 sierpnia 2016 o 22:27
0
I ani słowa o ograniczeniu częstotliwości linii 37 i 44! O ile 44 w szczycie co 30 minut da się zrozumieć, to 37 co 40 minut w godzinach szczytu już nie. I pomyśleć że przed wakacjami ta linia kursowała co około 25 minut w szczycie i do tego autobusy nie były puste.
Avatar
Gość / 24 sierpnia 2016 o 22:10
0
Dlaczego ztm potajemnie zabiera kursy linii, mam na myśli 44 - od 1 Września ta linia straciła sporo kursów w godzinach międzyszczytowych, wspomniana linia owszem w kierunku Jakubowic z Widoku często woziła nie więcej jak 10 - 12 osób max, ale w przeciwnym kierunku było dużo ludzi; pasażerowie gminy Niemce i inni przemieszczający się tą linią, niestety będą zmuszeni się gnieść w godzinach między szczytem. Można było zrobić częstotliwość w dzień powszedni co 20/25 min. i byłoby uczciwie. Gratulacje dla dzielnicy Sławinek, że dba o swoje, napiszą i dostają!, pełne zaangażowanie tak trzymać!. Oby do końca roku było jeszcze parę ciekawych zmian, w tym uruchomienie 11 i zwiększenia częstotliwości jakichś linii.
Dlaczego ztm potajemnie zabiera kursy linii, mam na myśli 44 - od 1 Września ta linia straciła sporo kursów w godzinach międzyszczytowych, wspomniana linia owszem w kierunku Jakubowic z Widoku często woziła nie więcej jak 10 - 12 osób max, ale w przeciwnym kierunku było dużo ludzi; pasażerowie gminy Niemce i inni przemieszczający się tą linią, niestety będą zmuszeni się gnieść w godzinach między szczytem. Można było zrobić częstotliwość w dzień powszedni co 20/25 min. i byłoby uczciwie. Gratulacje dla dzielnicy Sławinek, że dba o swoje, nap... rozwiń
Avatar
Gość / 24 sierpnia 2016 o 20:45
0
po co kolejny autobus zajeżdżający na Widok?????!!!!! już teraz się nie mieszczą !!!! niech coś wreszcie dadzą na Armii Krajowej!!!! albo niech oddadzą nam 44. Jak się ktoś spóźni na 26 to sterczy tam jak kołek na wsi!!! nie ma czym podjechać tych dwóch czy trzech przystanków do Widoku żeby się przesiąść w coś!! Już nie wspomnę o sobocie czy niedzieli. i niech w końcu nie odjeżdżają wszystkie numery o jednej niemal godzinie!!!!!!!
Avatar
Gość / 24 sierpnia 2016 o 19:51
0
Okolice Ul Armii Krajowej, Orkana i trzy duże osiedla na Czubach po tzw. "reformie" sieci połączeń straciły połączenie z dolnym Czechowem, gdzie tyle ludzi dojeżdżało, mądrzy inaczej w tych spółeczkach-posadeczkach miejskich.
Avatar
Gość / 24 sierpnia 2016 o 16:45
0
Ten rozkład ma wyprowadzić samochody prywatne z centrum czy nabić kabzę operatorowi strefy płatnego parkowania?
Avatar
Gość / 24 sierpnia 2016 o 14:49
0
MPK nie ma nic do powiedzenia w sprawie zmiany rozkładów, bo jest PRZEWOŹNIKIEM, a nie OGRANIZATOREM transportu
Avatar
Gość / 25 sierpnia 2016 o 07:47
0
Kto zajmie się trolejbusami przed rondami, które łamią zasady włączania się do ruchu !!!! Tak jest przy JPII linia 159,909 przy ul.Bocianiej lub z przystanku przy stadninie w kierunku Krochmalnej......itd
Avatar
Gość / 25 sierpnia 2016 o 05:12
0
Może ktoś w końcu zainteresuje się ludźmi zatrudnionymi w tzw. strefie ekonomicznej i centrum logistycznym tak "ochoczo" otwieranym przez Pana Prezydenta - i umożliwi dojazd do tych miejsc !!!! Chodzi głownie o linię 45, która powinna mieć swój przystanek końcowy przy Metalurgicznej na stałe a nie sporadycznie !!!! PS. Czyżby dla MPK Lublin zakłady pracy kończyły się przy WSiE i Mełgiewskiej ??? Kumulacja tam pojazdów MPK niekiedy skutecznie blokuje ruch w kierunku Centrum !!!!!
Avatar
44 jeździ w szczycie co 20 min, fakt 37 za rzadko / 24 sierpnia 2016 o 23:15
0
I ani słowa o ograniczeniu częstotliwości linii 37 i 44! O ile 44 w szczycie co 30 minut da się zrozumieć, to 37 co 40 minut w godzinach szczytu już nie. I pomyśleć że przed wakacjami ta linia kursowała co około 25 minut w szczycie i do tego autobusy nie były puste.
Avatar
Gość / 24 sierpnia 2016 o 23:08
0
"Dobrą zmianę" w 151 już widać było przed wakacjami. Przy sprzyjających wiatrach jechały w konwoju 3 trolejbusy linii 151. Szczególnie wnerwiające to było na przystanku przy Ogrodzie Saskim jak taki pociąg wjechał w zatoczkę. Nieraz w 3-cim wozie to nawet drzwi nie były otwierane. Bo i po co?
Avatar
Gość / 24 sierpnia 2016 o 22:27
0
I ani słowa o ograniczeniu częstotliwości linii 37 i 44! O ile 44 w szczycie co 30 minut da się zrozumieć, to 37 co 40 minut w godzinach szczytu już nie. I pomyśleć że przed wakacjami ta linia kursowała co około 25 minut w szczycie i do tego autobusy nie były puste.
Avatar
Gość / 24 sierpnia 2016 o 22:10
0
Dlaczego ztm potajemnie zabiera kursy linii, mam na myśli 44 - od 1 Września ta linia straciła sporo kursów w godzinach międzyszczytowych, wspomniana linia owszem w kierunku Jakubowic z Widoku często woziła nie więcej jak 10 - 12 osób max, ale w przeciwnym kierunku było dużo ludzi; pasażerowie gminy Niemce i inni przemieszczający się tą linią, niestety będą zmuszeni się gnieść w godzinach między szczytem. Można było zrobić częstotliwość w dzień powszedni co 20/25 min. i byłoby uczciwie. Gratulacje dla dzielnicy Sławinek, że dba o swoje, napiszą i dostają!, pełne zaangażowanie tak trzymać!. Oby do końca roku było jeszcze parę ciekawych zmian, w tym uruchomienie 11 i zwiększenia częstotliwości jakichś linii.
Dlaczego ztm potajemnie zabiera kursy linii, mam na myśli 44 - od 1 Września ta linia straciła sporo kursów w godzinach międzyszczytowych, wspomniana linia owszem w kierunku Jakubowic z Widoku często woziła nie więcej jak 10 - 12 osób max, ale w przeciwnym kierunku było dużo ludzi; pasażerowie gminy Niemce i inni przemieszczający się tą linią, niestety będą zmuszeni się gnieść w godzinach między szczytem. Można było zrobić częstotliwość w dzień powszedni co 20/25 min. i byłoby uczciwie. Gratulacje dla dzielnicy Sławinek, że dba o swoje, nap... rozwiń
Avatar
Gość / 24 sierpnia 2016 o 20:45
0
po co kolejny autobus zajeżdżający na Widok?????!!!!! już teraz się nie mieszczą !!!! niech coś wreszcie dadzą na Armii Krajowej!!!! albo niech oddadzą nam 44. Jak się ktoś spóźni na 26 to sterczy tam jak kołek na wsi!!! nie ma czym podjechać tych dwóch czy trzech przystanków do Widoku żeby się przesiąść w coś!! Już nie wspomnę o sobocie czy niedzieli. i niech w końcu nie odjeżdżają wszystkie numery o jednej niemal godzinie!!!!!!!
Avatar
Gość / 24 sierpnia 2016 o 19:51
0
Okolice Ul Armii Krajowej, Orkana i trzy duże osiedla na Czubach po tzw. "reformie" sieci połączeń straciły połączenie z dolnym Czechowem, gdzie tyle ludzi dojeżdżało, mądrzy inaczej w tych spółeczkach-posadeczkach miejskich.
Avatar
Gość / 24 sierpnia 2016 o 16:45
0
Ten rozkład ma wyprowadzić samochody prywatne z centrum czy nabić kabzę operatorowi strefy płatnego parkowania?
Avatar
Gość / 24 sierpnia 2016 o 14:49
0
MPK nie ma nic do powiedzenia w sprawie zmiany rozkładów, bo jest PRZEWOŹNIKIEM, a nie OGRANIZATOREM transportu
Zobacz wszystkie komentarze 18

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Francuscy organiści w Puławach
23 lipca 2018, 19:00

Francuscy organiści w Puławach 0 0

W poniedziałek, 23 lipca o godz. 19 w Kościele pw. św. Brata Alberta w Puławach wystąpi duet organistów z Francji - Eric Lebrun oraz Marie-Ange Leurent. Wydarzenie odbędzie się w ramach trwającego Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Organowej.

Lewart Lubartów – Orlęta Łuków 3:3. Dużo goli i dużo testów

Lewart Lubartów – Orlęta Łuków 3:3. Dużo goli i dużo testów 0 0

Do przerwy w starciu Lewartu z Orlętami Łuków padła tylko jedna bramka. W drugiej połowie obie ekipy się rozstrzelały i ostatecznie zawody zakończyły się remisem 3:3. Zarówno Łukasz Mierzejewski, jak i Robert Różański mieli w składach wiele nowych twarzy

Obława na agresywnie jeżdżących kierowców w Lublinie. 90 kontroli, 60 wykroczeń

Obława na agresywnie jeżdżących kierowców w Lublinie. 90 kontroli, 60 wykroczeń 1 2

Lubelscy policjanci skontrowali blisko 90 pojazdów oraz ujawnili 60 wykroczeń w ruchu drogowym.

Nieruchomości w dwóch częściach Puław na sprzedaż. Co może tam powstać?

Nieruchomości w dwóch częściach Puław na sprzedaż. Co może tam powstać? 0 0

Grunty w dwóch częściach Puław chce sprzedać Urząd Miasta. Chodzi o trzy działki pod usługi przy ul. Sosnowej oraz jedną większą nieruchomość położoną w strefie ekonomicznej przy ul. Komunalnej.

Wieczorny maraton na rolkach po Lublinie. Tym razem w nietypowych strojach [zdjęcia]
galeria

Wieczorny maraton na rolkach po Lublinie. Tym razem w nietypowych strojach [zdjęcia] 10 1

To był już czwarty w tym roku przejazd rolkarzy przez Lublin. Tym razem część z nich pojawiła się w przebraniach zwierząt.

Żniwowanie w Muzeum Wsi Lubelskiej
22 lipca 2018, 11:00

Żniwowanie w Muzeum Wsi Lubelskiej 3 0

Co Gdzie Kiedy. Muzeum Wsi Lubelskiej zaprasza na kolejną odsłonę wakacyjnych pokazów dawnego rzemiosła. W niedzielę, 22 lipca o godz. 11 w Skansenie rozpoczną się pokazy żniwowania.

Poradnia Leczenia Ran Przewlekłych powstała w bialskim szpitalu

Poradnia Leczenia Ran Przewlekłych powstała w bialskim szpitalu 0 0

Przy szpitalu w Białej Podlaskiej zaczęła funkcjonować Poradnia Leczenia Ran Przewlekłych. Placówka podpisała umowę z lubelskim NFZ.

Śmiertelny wypadek na drodze krajowej nr 19. Nie żyje pieszy

Śmiertelny wypadek na drodze krajowej nr 19. Nie żyje pieszy 7 0

Do tragicznego wypadku doszło po godz. 1 w nocy na drodze krajowej nr 19 w miejscowości Firlej.

Wraca Puławskie Kino Samochodowe
27 lipca 2018, 0:00

Wraca Puławskie Kino Samochodowe 8 2

Co Gdzie Kiedy. Gratka dla miłośników kina w Puławach. W dniach 27-29 lipca odbędzie się kolejna już edycja Puławskiego Kina Samochodowego, nawiązującego do amerykańskiej tradycji seansów.

94 PZLA MP. Podsumowanie drugiego dnia. Kto zdobył medale? [zdjęcia, wideo]
galeria
film

94 PZLA MP. Podsumowanie drugiego dnia. Kto zdobył medale? [zdjęcia, wideo] 5 0

Małgorzata Hołub-Kowalik i Karol Zalewski złotymi medalistami w biegu na 400 metrów. To dość spora niespodzianka bo za faworytów w obu przypadkach uchodzili inni uczestnicy finału

Tłumy na koncercie Siła Kobiet na pl. Zamkowym w Lublinie [zdjęcia]
galeria
film

Tłumy na koncercie Siła Kobiet na pl. Zamkowym w Lublinie [zdjęcia] 97 26

W Lublinie trwa koncert Siła Kobiet. Na scenie występują: Paulina Przybysz, Monika Brodka, Katarzyna Nosowska i Kayah. Na plac Zamkowy przyszły tłumy

Wjechał samochodem w rowerzystki. 13-latka nie żyje
kraj
film

Wjechał samochodem w rowerzystki. 13-latka nie żyje 5 2

Radomyśl (woj. wielkopolskie). Na trasie Wschowa-Radomyśl samochód osobowy uderzył w dwie nastolatki jadące na rowerach. Młodsza z dziewcząt, 13-latka, zginęła na miejscu. Jej rok starsza koleżanka została przewieziona do szpitala. Przyczyny wypadku bada prokuratura.

Lato na Placu Litewskim: Brak sensu, Aniołek, Żyrafa i Stołek
2 sierpnia 2018, 17:00

Lato na Placu Litewskim: Brak sensu, Aniołek, Żyrafa i Stołek 2 0

Co Gdzie Kiedy. Popularny spektakl Centrum Kultury - Brak sensu, Aniołek, Żyrafa i Stołek będzie można zobaczyć bezpłatnie w ramach wakacyjnego projektu Lato na Placu Litewskim. Pokaz odbędzie się dwukrotnie - w czwartek, 2 sierpnia i piątek, 3 sierpnia o godz. 17 przy pomniku Unii Lubelskiej.

Carnaval Sztukmistrzów 2018: Kto wystąpi? Czego nie przegapić?
galeria

Carnaval Sztukmistrzów 2018: Kto wystąpi? Czego nie przegapić? 42 4

Żeby obejrzeć wszystkie występy, najlepiej zacząć w czwartek. Dlatego już dziś przedstawiamy program festiwalu, choć najwięcej spektakli będzie dopiero za tydzień. Jak zwykle warto zarezerwować dużo czasu, dobrze zaplanować dzień i zatroszczyć się o wygodne obuwie

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!