Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

8 kwietnia 2019 r.
8:00

Strajk nauczycieli w Lublinie i regionie, zajęcia odwołane. Sytuacja w strajkujących szkołach

Autor: Zdjęcie autora ask pab aa dudi eb rs
0 329 A A
Szkoła Podstawowa nr 18 przy Al. Jana Długosza
Szkoła Podstawowa nr 18 przy Al. Jana Długosza (fot. Maciej Kaczanowski)

Od dzisiaj w kraju trwa strajk nauczycieli. W wielu szkołach zajęcia są odwołane.

Aktualizacja artykułu: 8 kwietnia 2019 r. 14:58
AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Czekamy również na Wasze informacje i zdjęcie związane ze strajkiem w szkołach. Piszcie na alarm24@dziennikwschodni.pl

Godz. 15.00

- Zajęcia odbywają się w ograniczonym zakresie ponieważ część nauczycieli przyłączyła się do strajku - mówi Halina Rybczyńska, dyrektor Zespołu Szkół Odzieżowo-Włókienniczych w Lublinie. - Dlatego część zajęć odbywa się normalnie, jako typowe lekcje, a inne to zajęcia prowadzone w innej formie. Prowadzimy m.in. zajęcia sportowe, wyrównawcze i powtórkowe. Czasami są to zajęcia łączone dla uczniów kilku klas znajdujących się na tym samym poziomie edukacyjnym.

Godz. 14:31

Akcja protestacyjna przebiega bardzo spokojnie. 110 ze 155 placówek oświatowych prowadzonych przez miasto Lublin przyłączyło się w poniedziałek do strajku.

 

Godz. 13.37

W Kraśniku w strajku nauczycieli bierze udział większość miejskich placówek. Protestują również nauczyciele ze szkół średnich m.in. z "Górki" i "Reja".

>>> Strajk nauczycieli w Kraśniku. Protestują wszystkie szkoły miejskie i powiatowe

Godz. 13.19

Jesteśmy traktowani gorzej, niż krowy. Biorąc pod uwagę skalę obiecanych podwyżek, zostaliśmy umieszczeni gdzieś pomiędzy trzodą chlewną, a bydłem rogatym. To jest upokarzające – mówi Lidia Sołtys, nauczycielka z 39-letnim stażem, przewodnicząca komitetu strajkowego w ZSO nr 1 im. KEN w Puławach.

>>> Strajk nauczycieli w Puławach. "Czujemy się upokorzeni decyzjami rządu"

Godz. 13.10

Na 107 nauczycieli Specjalnego Ośrodka Szkolno Wychowawczego nr 1 w Lublinie strajkuje 61 osób.

- Do protestu przyłączyło się też 5 z 47 pracowników administracji i obsługi - informuje dyrektor Andrzej Bereć. - Do szkoły przyszło kilkunastu uczniów. Organizowane są dla nich zajęcia opiekuńczo-wychowawcze. Podobna sytuacja trwać będzie najprawdopodobniej także w kolejnych dniach strajku, jeśli będzie on kontunuowany.

Godz. 12.53

Specjalnym Ośrodku Szkolno Wychowawczym nr 2 w Lublinie w zajęciach opiekuńczo-wychowawczych bierze udział 22 uczniów.

- Jesteśmy w stałym kontakcie z rodzicami, którzy rozumieją sytuację i podkreślają, że trzymają za nas kciuki - mówi dyrektor Danuta Wach. - Deklarują także, że we wtorek postarają się zapewnić opiekę swoim dzieciom. Do szkoły przyjdą tylko te, których rodzice nie będą mieli takiej mozliwości.

Godz. 12.35

Część nauczycieli strajkuje w Centrum Kształcenia Ustawicznego nr 2 w Lublinie.

- Dlatego zajęcia odbywają się w ograniczonym zakresie - mówi wicedyrektor Anna Ruman-Kołodyńska. - Strajk przebiega w spokojnej atmosferze, bo uczymy osoby dorosłe i dlatego nie musimy im podczas protstu zapewniać opieki. Większość naszych uczniów popiera strajkujących nauczycieli.

Godz. 12.19

W Krasnymstawie strajkuje 93 proc. nauczycieli.

Godz. 12.00

Rodzice maluchów z Przedszkola nr 13 w Lublinie są informowani, że jutro zajęcia w tej placówce będą odbywały się normalnie.

– W poniedziałek strajkuje niemal 100 procent pracowników. Nie ma jednak ani jednego dziecka. Rodzice wykazali się w tej trudnej sytuacji olbrzymią wyrozumiałością, za co im serdecznie dziękuję – podkreśla dyrektor Violetta Kowalik. – Przewodnicząca komitetu strajkowego przekazała mi właśnie, że od wtorku pracownicy będą pracowali normalnie. Jednodniowy protest był wyrazem solidarności z innymi strajkującymi nauczycielami.

Godz. 11.45

Strajk nauczycieli w Zamościu. W niektórych przedszkolach "sytuacja jest trudna"

Godz. 11.40

Ze strajkiem nauczycieli solidaryzują się pracownicy Młodzieżowego Domu Kultury "Pod Akacją".

– Przecież sami jesteśmy nauczycielami – podkreśla Agnieszka Walkiewicz-Puła, dyrektor MDK. – W związku ze strajkiem zajęcia pozalekcyjne, które prowadzimy, są odwołane. Dla dzieci, które zostaną jednak przyprowadzone przez rodziców, zorganizowane zostaną zajęcia opiekuńczo-wychowawcze.

Godz. 11.27

Jak informuje Urząd Miasta w Chełmie, strajkują w sumie 22 placówki.

Godz. 11.10

Lekcje, zajęcia dodatkowe i opieka odbywają się normalnie w Szkole Podstawowej nr 24 w Lublinie.

– Zostałam poinformowana przez członków ZNP, że w naszej szkole w referendum strajkowym większość pracowników opowiedziała się przeciwko strajkowi – informuje Barbara Wanat, dyrektor szkoły.

– Moi koledzy z innych szkół mają wolne, a my musimy się uczyć. To niesprawiedliwe. Mam najgorszą szkołę na świecie – denerwuje się Oliwka, jedna z uczennic.

– Jestem zaskoczona taką sytuacją – przyznaje mama dziewczynki. – Oczywiście, słyszałam, że strajkować mają nie wszystkie szkoły, ale wydaje mi się, że środowisko nauczycieli powinno być jednogłośne w walce o podwyżki, które otrzymają przecież wszyscy pracownicy oświaty.

Godz. 10.55

– Dziś rano po godz 8.15 byłam w Szkole Podstawowej 21 ul. Zuchów w Lublinie, ale do szkoły nie zostałam wpuszczona. Przy drzwiach wejściowych stoi Pani informująca, że szkoła nie przyjmuje w dniu dzisiejszym uczniów i nie jest w stanie zapewnić opieki – denerwuje się mama ucznia placówki. – W ciągu kilku minut było już około pięciu osób z dziećmi z klas 1-3. Na szkolnej stronie internetowej widnieje informacja, że szkoła zapewni dzieciom opiekę świetlicową. Jesteśmy zdezorientowani. Nie wiemy, co z dniem jutrzejszym.

Dyrektor szkoły podkreśla, że pracownik szkoły został źle zrozumiany.

– Szkoła ma obowiązek zapewnienia opieki świetlicowej i go realizuje. W tej chwili w świetlicy jest troje dzieci. Pracuje dwóch nauczycieli – mówi Jerzy Piskor, dyrektor szkoły. – Osoba udzielająca informacji mówiła tylko, że ze względu na strajk mamy ograniczone możliwości opiekowania się dziećmi i prosiła, by zostawały tylko te dzieci, dla ktorych rodziców jest to absolutną koniecznością. Prosiła, żeby przemyśleć sytuację i jeśli rodzice mają możliwość samodzielnie zająć się dzieckiem, zrobiły to. Wszystkie dzieci są wpuszczane do szkoły, a moim obowiązkiem jest zajęcie się nimi. Gdyby zabrakło nauczycieli, będę szukał ich w innych szkołach.

Godz. 10.45

W Przedszkolu nr 19 w Lublinie strajkować miało sześciu nauczycieli.

– Priorytetem dla nas będzie zapewnienie bezpieczeństwa dzieciom. Będą pracowały 3 oddziały, grupy będą łączone. W każdej grupie będzie pracował 1 nauczyciel i pomoc nauczyciela oraz woźna. Prosimy o wyrozumiałość i z góry dziękujemy za życzliwość – informowała już w ubiegłym tygodniu dyrekcja przedszkola.

Godz. 10.41

W Białej Podlaskiej wszystkie szkoły przystąpiły do strajku. Podobnie w powiecie bialskim, większość szkół przystąpiła do akcji strajkowej.

Godz. 10.29

– Do akcji strajkowej przystąpili nauczyciele, ale nie pracownicy obsługi. Dlatego m.in. bez problemu działa kuchnia – mówi Renata Bielecka, dyrektor Bursy nr 2 w Lublinie. – W tej chwili mamy 35 wychowanków. Część z nich ze względu na strajk wraca do domu. Inni, którzy na przykład uczą się w szkołach prywatnych, zostają.

Pani dyrektor będzie się nimi opiekować do godz. 22. Potem zastapi ją opiekun nocny.

– Po 30 latach pracy najlepiej zarabiający nauczyciele bursy otrzymują 18,02 zł za godzinę zegarową pracy. Stażyści lub nauczyciele kontraktowi zarabiają mniej niż sprzątaczki, czy pomoce kuchenne - Bielecka wprost mówi o powodach strajku. – To nie jest w porządku.

Godz. 9.56

Do akcji strajkowej przyłączyła się Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna nr 2 w Lublinie z ulicy Radości. Rodzice dzieci, które miały mieć dziś zajęcia logopedyczne, czy psychologiczne byli wcześniej informowani telefonicznie o tym, że będą one odwołane.

– Nie mam pretensji. Mojemu dziecku nic się nie stanie, jeśli nie będzie miało jednego lub dwóch zajęć, a nauczyciele mogą dużo zyskać. Jesteśmy za nimi całym sercem i wspieramy w walce o wzrost wynagrodzeń – mówi pani Ewa, mama chłopca uczęszczającego do poradni na zajęcia.

Godz. 9.43

Za strajkiem opowiedziało się 88,2 proc. nauczycieli V Liceum Ogólnokształcącego im. Marii Skłodowskiej - Curie w Lublinie.

– Do strajku nie przyłaczyło się trzech nauczycieli, którzy normalnie prowadzą lekcje. To zajęcia dla maturzystów przygotowujące ich do egzaminu – informuje Zbigniew Jakuszko, dyrektor szkoły.

Godz. 9:40

W Szkole Podstawowej nr 43 jest dziś około 110 dzieci (na 890 uczniów) - głównie z zerówki i pierwszej klasy. Mają zapewnioną opiekę świetlicy, która pracuje od godz. 6 do 18. Przy wejściu do szkoły pracuje komitet strajkowy. Nauczyciele zbierają tu deklaracje od swoich kolegów i koleżanek odnośnie przystąpienia do strajku.

Komitet strajkowy w SP 43 w Lublinie (fot. Agnieszka Antoń-Jucha)

Godz. 9:30

Informacje o strajku są do rodziców rozsyłane m.in. przez dziennik elektroniczny. Tak jest w Szkole Podstawowej nr 27 w Lublinie.

– Zdaję sobie sprawę, że protest pracowników oświaty może wiązać się z pewnymi trudnościami dla Was i Waszych dzieci. Uprzejmie proszę o zapewnienie w tych dniach opieki dla swoich dzieci. W sytuacji braku takiej możliwości, proszę o zgłoszenie tego faktu do sekretariatu lub poprzez dziennik elektroniczny. Proszę Państwa o wyrozumiałość – to fragment wiadomości od dyrektora szkoły.

Godz. 9.22

Strajkują również nauczyciele z przedszkoli. W Przedszkolu nr 76 przy ul. Paderewskiego w Lublinie w tej chwili nie ma żadnych dzieci, strajkują tu wszyscy nauczcyciele z pierwszej zmiany. Rano było kilka telefonów od rodziców, kilka osób przyszło też z dziećmi do placówki, ale po zorientowaniu się, jaka jest sytuacja, postanowili sami zapewnić im opiekę. Niektórzy brali zaświadczenia o strajku nauczycieli, które będą mogli przedstawić w swoim miejscu pracy.

Przedszkole nr 76 w Lublinie (fot. Agnieszka Antoń-Jucha)

Godz. 9.18

W Szkole Podstawowej nr 16 w Lublinie dzieci nie mają lekcji, ale mają zapewnioną opiekę w świetlicy. – Przyszliśmy, ale wracamy do domu, bo teściowa może się zaopiekować córką. Nie ma sensu, żeby siedziała 8 godzin w świetlicy – mówi nam jeden ze spotkanych rodziców.

W środku przy stoliku dyżurują osoby, które zbierają deklaracje nauczycieli strajkujących i nie strajkujących. Większość jednak strajkuje. – Odstępujemy od czynności, które na co dzień wykonujemy jako nauczyciele. Jesteśmy na swoich stanowiskach, ale nie przystępujemy do pracy – mówi jedna z nauczycielek Szkoły Podstawowej nr 16 w Lublinie. – Czujemy się źle, nie jest nam dobrze i przyjemnie, że jesteśmy w takim położeniu i musimy strajkować – dodaje.

Ta sama nauczycielka mówi, że ze strony rodziców nie spotykają ich żadne negatywne reakcje. – Nawet ten ostatni pan, który wyszedł, bo jakoś nie zorientował się wcześniej o strajku, powiedział, że życzy nam powodzenia, i dodał: proszę walczyć o to, o co wam chodzi.

Szkoła Podstawowa nr 16 w Lublinie (fot. Paweł Buczkowski)

Godz. 9:02

W SP nr 5 na lubelskim Czechowie o godz. 8 powinna zacząć się pierwsza lekcja. Dziś rano była cisza i spokój, na korytarzach można było spotkać głównie pracowników administracyjnych i rodziców zapisujących swoje pociechy do szkoły na przyszły rok.

Rodzice uczniów szkoły, poinformowani już wcześniej przez dziennik elektroniczny o strajku, w zdecydowanej większości zostawili dzieci w domach. Rano przyszło tu tylko kilkunastu uczniów. Lekcji nie mają, ale opiekę mają zapewnioną. – Są nauczyciele w świetlicy i opiekują się dziećmi – zapewnia Stanisław Rodak, dyrektor SP nr 5 w Lublinie, gdzie do strajku dołączyło 94 proc. nauczycieli.

Nauczyciele też w szkole się pojawili, ale pozostają w pokoju nauczycielskim. – Strajk zaczęliśmy o 6.30. Nastroje są bojowe, ale pesymistyczne, czekamy na rozwój wydarzeń – mówi Paulina Muzyczka, strajkująca nauczycielka SP nr 5.

– Mamy wrażenie, że rodzice i dzieci wspierają nas. Nie spotkaliśmy się z żadną sytuacją, w której czy uczniowie, czy rodzice powiedzieliby, że nasza postawa nie jest właściwa – dodaje Magdalena Boguta, nauczycielka z SP nr 5.

Jak nauczyciele odbierają sytuację, że jeden ze związków zawodowych dogadał się z rządem? – Traktujemy to jako zdradę nauczycieli. Nie godzimy się na ten stan rzeczy, który nam rząd zaproponował. Postulujemy o wyższe zarobki, ale też o taką naszą godność, podwyższenie jakości pracy szkoły – uważa Paulina Muzyczka.

Strajkujący nauczyciele w Szkole Podstawowej nr 5 w Lublinie (fot. Paweł Buczkowski)

>>>

– Nikt nic nie wie, rodzice nawzajem do siebie wydzwaniają i pytają, co robić z dzieciakami – napisała do nas matka ucznia z SP 20 w Lublinie.

Lekcje nie odbędą się w Szkole Podstawowej nr 16 w Lublinie. – Akcja strajkowa będzie trwać do odwołania. Szkoła nie jest w stanie zorganizować zajęć dydaktycznych – informuje Ewa Barszcz, dyrektor placówki.

>>> Lista szkół i placówek, które zadeklarowały przystąpienie do strajku

W szkołach w regionie również odwołano zajęcia. Nie ma ich w Zeszpole Szkół w Kalinówce, Szkole Podstawowej nr 1 w Opolu Lubelskim czy Zespole Szkół nr 2 w Łęcznej.

Niedzielne rozmowy ostatniej szansy trwały niemal trzy godziny i zakończyły się fiaskiem, rząd nie zgodził się na propozycje ZNP.

e-Wydanie

Komentarze 329

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 8 kwietnia 2019 o 08:45
+44
Nauczyciel stażysta 33,50 za godzinę. Ludzie pracujący w większości 14,70 i 38-40 godzin tygodniowo bez rocznego pełnopłatnego urlopu zdrowotnego jesteście typowe hieny na pasku postkomunistycznego ZNP. Pokażcie pity to społeczeństwo wam uwierzy.
Avatar
Pycha kroczy przed upadkiem ( król Salomon) / 8 kwietnia 2019 o 08:23
+43
Tak niskiego pensum nauczyciela nie ma w całej UE. W Niemczech pensum wynosi 26 godzin. Postawa tych ludzi skłania wprost do wniosku, że należy znieść Kartę Nauczyciela i zawrzeć porozumienia, jakie są w innych grupach zawodowych. Poza tym staję się zwolennikiem przekazywania szkolnictwa różnym podmiotom, bo to co robią: szantaż, branie dzieci i młodzieży na zakładników, totalna nieodpowiedzialność, cynizm pokazują, że nauczycielami to oni nie są.
Avatar
inspektor / 8 kwietnia 2019 o 08:25
+42
Nauczyciele zmieńcie prace !!! Każdy jest wolnym człowiekiem i może odejść z pracy w dowolnej chwili
Avatar
Lolek / 8 kwietnia 2019 o 08:18
+40
Czy nauczyciele strajkujacy znajduja sie w budynku szkoly? Czy pozostana tam do godziny 15tej?
 O 10tej musza pedzic do szkoly prywatnej na zajecia
Avatar
Aśka / 8 kwietnia 2019 o 08:17
+38
i teraz te biedne dzieciaki będą musiały gonić materiał.... Brawo  nauczyciele, godna naśladowania postawa.
 Rodzice nadgonią lub korepetytorzy 
Avatar
Rodzic / 8 kwietnia 2019 o 08:19
+34
i teraz te biedne dzieciaki będą musiały gonić materiał.... Brawo  nauczyciele, godna naśladowania postawa.
Rodzice nadgonią lub korepetytorzy
 Korepetytorzy? Zn. Ci strankujacy nauczyciele?
Avatar
Krzyś / 8 kwietnia 2019 o 09:09
+33
Poziom nauczania spada a oni o podwyżkę buahahaha już dawno się tak nie uśmiałem
Avatar
wprowadzić zakaz strajku nauczycielom / 8 kwietnia 2019 o 09:06
+33
Widać dziś co nauczyciele stawiają na 1. miejscu na pewno nie dobro i kształcenie uczniów a $$$$
Avatar
Gość / 8 kwietnia 2019 o 08:22
+33
Czy to prawda, że towarzysz Broniarz zarabia około 12.000 PLN?
Avatar
Prożniaki / 8 kwietnia 2019 o 09:49
+29
Petycja do ministra o wprowadzenie 40 godzinnego tygodnia pracy dla nauczycieli
Avatar
Gość / 10 kwietnia 2019 o 17:33
-1
Większość piszą niekiedy, błędy ortograficzne.. Widać w szkole się nie uczyli i wypowiadają się nie mając pojęcia o niczym.. Widać, że i im przydałoby się wrócić do szkoły...
Avatar
ZA / 9 kwietnia 2019 o 11:33
0
ZAMKNAC SZKOLY DO KONCA ROKU! I TAK MLODZIEZ CORAZ GLUPSZA BO CZEGO TAM UCZA? SIEDZENIA W TELEFONIE I TABLETOWANIA ZE SLUCHAWKAMI W USZACH NA PRZEJSCIACH! KOZACTWA I DWOCH LEWYCH RAK
Avatar
szkola / 9 kwietnia 2019 o 11:26
+4
ludzie są naiwni dostaniecie podwyżki ale liczcie sie z tym, ze 30% dostanie kopa d*pe i bedziecie na bezrobociu, za duzo nauczycieli.. za malo uczni... toz to logiczne, ruszcie mozgami, damy.. ale niestety z redukcji.........
Avatar
Ja / 9 kwietnia 2019 o 09:45
+3
Rodzice nauczyciele robią z was debili. To jest szantaż żeby wam na siłę udowodnić jak zła władza jest PiS i tylko o to chodzi. Sami nauczyciele mówią żeby podziękować obecnej władzy za strajk i że to wina pisz. To jest strajk polityczny i życzę wam nauczyciele żebyście nic nie uzyskali a wręcz zyskali nienawiść u rodziców. A teksty typu że rodzice solidaryzuja się z wami to komedia, który rodzic się cieszy ze dziecko nie ma zajęć? Nikt z rodziców was nie popiera, a ci którzy to robią przecież mogą z własnej kieszeni dopłacać wam za ciężka pracę.
Rodzice nauczyciele robią z was debili. To jest szantaż żeby wam na siłę udowodnić jak zła władza jest PiS i tylko o to chodzi. Sami nauczyciele mówią żeby podziękować obecnej władzy za strajk i że to wina pisz. To jest strajk polityczny i życzę wam nauczyciele żebyście nic nie uzyskali a wręcz zyskali nienawiść u rodziców. A teksty typu że rodzice solidaryzuja się z wami to komedia, który rodzic się cieszy ze dziecko nie ma zajęć? Nikt z rodziców was nie popiera, a ci którzy to robią przecież mogą z własnej kieszeni dopłacać wam za ... rozwiń
Avatar
Ggg / 9 kwietnia 2019 o 09:26
+1
W Lublinie nauczyciele dostaną wypłaty po mimo że strajkują. Ciekawa sytuacja ponieważ to nasze podatki opłaca leni w Lublinie którzy nie uczą naszych dzieci.
Avatar
Ggg / 9 kwietnia 2019 o 09:19
+4
No dobrze skoro tak uważacie, to kto będzie wam uprawiał, warzywa i owoce,nabiał, zborza. Skoro uważacie że rolnik jest zbędny niech nauczyciele przejmą również uprawy i przetwarzanie tych produktów na pieczywo itp. Nie stety rolników też trzeba doceniać, bo dzięki nim możemy mieć jedzenie. Bo nauczyciele nie wyprodukuja nam warzyw itp... Wiec za nim zaczniecie oczerniac również inne grupy to każdy z was powinien oddać 500+ jeżeli takie pobierajcie oraz nie brać 500+ ja pierwsze dziecko, jeżeli również będziecie takie pobierać. Uważam że szacunek  należy się każdej grupie zawodowej i doceniać to, że jeszcze nam ta żywność w Polsce produkuje. Niestety ale nauczyciele okazują się najbardziej grupa rozczczeniowa, tylko że pan Broniarz może strajkowac do wakacji bo kasę od nauczycieli dostanie  a nauczyciele niestety zostaną niedługo bez wypłaty i bardzo dobrze. Powinni jeszcze dostać kary za każdego ucznia, który ma obowiązek szkolny do 18 roku życia  
No dobrze skoro tak uważacie, to kto będzie wam uprawiał, warzywa i owoce,nabiał, zborza. Skoro uważacie że rolnik jest zbędny niech nauczyciele przejmą również uprawy i przetwarzanie tych produktów na pieczywo itp. Nie stety rolników też trzeba doceniać, bo dzięki nim możemy mieć jedzenie. Bo nauczyciele nie wyprodukuja nam warzyw itp... Wiec za nim zaczniecie oczerniac również inne grupy to każdy z was powinien oddać 500+ jeżeli takie pobierajcie oraz nie brać 500+ ja pierwsze dziecko, jeżeli również będziecie takie pobierać. Uważam że sza... rozwiń
Avatar
anonymous / 9 kwietnia 2019 o 08:48
+8
Podwyżka w wysokości 15%- czyli około 400 pln plus wychowawstwo 300- daje ok 750 pln. Kto dostał taką podwyżkę za 18 godzin pracy zawodzie( już nie piszę że godziny lekcyjne). Dzieci są tak uczone w szkole, że po powrocie z niej to rodzic spędza z dzieckiem 2, 3 godziny przy odrabianiu lekcji. Takich mamy pedagogów. Młodych, zdolnych, którzy nie potrafią przekazać wiedzy dziecku. Zmiana systemowa w polskim szkolnictwie musi być. zero pieniędzy za nieobecność w szkole podczas strajku. Czy nauczycielem może ponieść odpowiedzialność: cywilną,nauczyciele niech zjedą SNICKERSA bo zaczynają gwiazdożyć. Pozdrawiam hejterów.
Podwyżka w wysokości 15%- czyli około 400 pln plus wychowawstwo 300- daje ok 750 pln. Kto dostał taką podwyżkę za 18 godzin pracy zawodzie( już nie piszę że godziny lekcyjne). Dzieci są tak uczone w szkole, że po powrocie z niej to rodzic spędza z dzieckiem 2, 3 godziny przy odrabianiu lekcji. Takich mamy pedagogów. Młodych, zdolnych, którzy nie potrafią przekazać wiedzy dziecku. Zmiana systemowa w polskim szkolnictwie musi być. zero pieniędzy za nieobecność w szkole podczas strajku. Czy nauczycielem może ponieść odpowiedzialność: cywilną,na... rozwiń
Avatar
Gość / 9 kwietnia 2019 o 08:25
+3
Kodziarz Broniarz wyprowadza nauczycieli ze szkół w celu wszczęcia awantury ogólnonarodowej a szkoły społecznej ZNP Łodzi nauczyciele normalnie pracują. Z publicznej wypowiedzi dyrektora tej szkoły wynika że całkiem dobrze zarabiają. Czysta hipokryzja i nauczyciele posłuchali i dali się nabrać
Avatar
. / 9 kwietnia 2019 o 07:30
0
W 2015 Kluzik Rostowska minister oświaty z po-psl mówila, ze NIE MA KASY NA PODWYZKI W 2016 !!! w tym czasie mafie VAT i paliwowe oraz rządowi zl0dzieje OFE rżeli ze śmiechu po wyłączeniu kamer
 To czmeu nie ma pieniędzy dziś ?? Wczorajw tvpiSS widziałem wypowiedzć premiera jakie to mamy nadwyżki z tego VAT i jak gospodarka kwitnie...
Avatar
ja / 9 kwietnia 2019 o 07:28
+4
To jest niedorzeczne żądać podwyżki za tak niski poziom nauczania
 Niedorzeczne jest chowanie takiej patologi i przygłupów którzy niby mają pracować na moją emeryturę, a od małego są uczeni postawy mnie się nalezy !!
Zobacz wszystkie komentarze 329

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Trąba powietrzna w woj. lubelskim. Pozrywane dachy, zniszczone domy [zdjęcia]
Alarm24@dziennikwschodni.pl
galeria

Trąba powietrzna w woj. lubelskim. Pozrywane dachy, zniszczone domy [zdjęcia] 125 7

Trąba powietrzna przeszła przez gminę Wojciechów i pozrywała dachy w domach i budynkach gospodarczych. Na razie nie wiadomo jednak, jak duże są straty.

Zawsze klasyka: "Kameralnie" w DDK Węglin
23 maja 2019, 19:00

Zawsze klasyka: "Kameralnie" w DDK Węglin 0 0

Przed nami kolejna odsłona cyklu "Zawsze klasyka" w DDK Węglin (ul. Judyma 2a). 23 maja o godz. 19 odbędzie się koncert "Kameralnie" ukazujący twórczość Stanisława Moniuszki.

LUK Politechnika Lublin ma nowego zawodnika

LUK Politechnika Lublin ma nowego zawodnika 0 0

Lubelski beniaminek kompletuje skład na sezon 2019/2020. Nowym zawodnikiem będzie przyjmujący Lechii Tomaszów Mazowiecki 27-leni Paweł Rusin

Furiat z siekierą rzucił się na policjantów. Wcześniej rozbił szyby w aucie, zniszczył mieszkanie
galeria

Furiat z siekierą rzucił się na policjantów. Wcześniej rozbił szyby w aucie, zniszczył mieszkanie 8 5

Pijany mężczyzna rzucił się z siekierą na mundurowych. Wcześniej jeździł samochodem i uszkodził ciężarówkę sąsiada.

Wybory 2019: Kto trafi do Parlamentu Europejskiego? Prognoza wyników
Prognoza

Wybory 2019: Kto trafi do Parlamentu Europejskiego? Prognoza wyników 1 10

Najwięcej mandatów otrzyma Koalicja Europejska, drugie w kolejności będzie Prawo i Sprawiedliwość, a podium zamknie Wiosna Roberta Biedronia – wynika z prognozy wyników wyborów do Parlamentu Europejskiego przygotowanej przez portal stanpolityki.pl.

Czy dzisiaj znowu będzie padać? Aktualny stan pogodowy na Lubelszczyźnie

Czy dzisiaj znowu będzie padać? Aktualny stan pogodowy na Lubelszczyźnie 6 1

Od godz. 11 ponownie możemy się spodziewać burz z opadami deszczu - ostrzega Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej. Miejscami może także sypać grad.

Lubelskie inwestuje w najmłodszych

Lubelskie inwestuje w najmłodszych 0 0

Nowoczesne sale, pomoce naukowe i program dostosowany do potrzeb najmłodszych to przyszłość lubelskich przedszkoli. Edukacja dzieci jest jednym z priorytetów władz województwa, dlatego inwestycje zakrojono na szeroką skalę. W ramach działania 12.1 Edukacja przedszkolna Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Lubelskiego ogłoszono dotychczas 3 konkursy, w których na realizację projektów przeznaczono ponad 100 milionów złotych. Blisko 2040 placówek a w nich przeszło 4,2 tys. dzieci zostało objętych wsparciem. W kwietniu podpisano 25 umów na dofinansowania, dzięki którym w kolejnych miejscowościach przedszkola zmienią się na lepsze.

Nagi 18-latek biegał po rynku, a potem jeździł rowerem. Założył się o...

Nagi 18-latek biegał po rynku, a potem jeździł rowerem. Założył się o... 9 15

Nagi i pijany 18-latek biegał po zamojskim rynku. Wsiadł również na rower i jeździł nim po płycie. Okazało się, że zrobił to by wygrać skrzynkę piwa.

Zderzenie trzech samochodów. Pięć osób trafiło do szpitala

Zderzenie trzech samochodów. Pięć osób trafiło do szpitala 5 0

Pięć osób trafiło do szpitala po zderzeniu trzech aut w miejscowości Tuligłowy (pow. krasnostawski).

Rewolucja w TBV Starcie Lublin?

Rewolucja w TBV Starcie Lublin? 0 4

W TBV Starcie Lublin może dojść do sporych zmian. Zagrożona jest m.in. posada trenera Davida Dedka na miejsce którego przymierzany jest Artur Gronek

Lublin: Ten lokal nie miał szczęścia do wynajmujących. Teraz będzie tu "Spiżarnia smaku"

Lublin: Ten lokal nie miał szczęścia do wynajmujących. Teraz będzie tu "Spiżarnia smaku" 57 1

Lokal przy ul. Dominikańskiej 5 nie miał szczęścia do wynajmujących. Restauratorzy zmieniali się regularnie. Teraz adres upodobały sobie dwie przedsiębiorcze kobiety, które chcą zadbać o wyborny smak tego miejsca

Odszkodowania od Kościoła dla ofiar pedofilii wśród duchownych? Sondaż IBRiS

Odszkodowania od Kościoła dla ofiar pedofilii wśród duchownych? Sondaż IBRiS 0 19

Aż 70% Polaków jest za wypłacaniem przez Kościół odszkodowań dla ofiar księży-pedofilii – wynika z sondażu przeprowadzonego przez Instytut Badań Rynkowych i Społecznych IBRiS na zlecenie RMF FM i Dziennika Gazeta Prawna.

Janusz Radwański i Maciej Melecki w Dosłownej
23 maja 2019, 19:00

Janusz Radwański i Maciej Melecki w Dosłownej 0 0

Księgarnia Dosłowna (ul. Peowiaków 12) zaprasza na spotkanie autorskie z poetami Januszem Radwańskim i Maciejem Meleckim. Wydarzenie będzie miało miejsce 23 maja o godz. 19.

To pierwszy taki przypadek w Polsce. Zdarza się raz na 4,7 mld ciąż na świecie
film

To pierwszy taki przypadek w Polsce. Zdarza się raz na 4,7 mld ciąż na świecie 15 4

Kraków. W Szpitalu Uniwersyteckim w Krakowie na świat przyszły sześcioraczki. Niemowlęta urodziły się przez cesarskie cięcie. To pierwszy taki przypadek w Polsce.

Piaskownica gnije, drabinki pleśnieją, a dzieci się bawią
alarm24

Piaskownica gnije, drabinki pleśnieją, a dzieci się bawią 0 7

W ciągu miesiąca 15 placów zabaw w gminie Lubycza Królewska zostanie wyremontowanych. Burmistrz obiecuje, że natychmiast zajmie się sprawą, chociaż gminna kasa świeci pustkami

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!

Najczęściej czytane

Dzisiaj · Tydzień · Wideo · Premium

Uwaga czytelniku!

Informujemy, że w dniu 25 maja 2018 r. na terenie całej Unii Europejskiej, w tym także w Polsce, wejdzie w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. W związku z tym chcielibyśmy Ci przekazać kilka informacji na temat zasad przetwarzania Twoich danych osobowych przez administratora portalu www.dziennikwschodni.pl – spółkę Corner Media sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie.

Bardzo prosimy, zapoznaj się z tymi informacjami uważnie, są to bowiem sprawy bardzo istotne. Jeśli jesteś osobą małoletnią poniżej 16. roku życia, koniecznie przekaż tą wiadomość swoim opiekunom, którzy następnie powinni wytłumaczyć Ci, o co w niej chodzi i dlaczego się do Ciebie zwracamy.

Czym jest RODO?

RODO to potoczna nazwa Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE. W Polsce będzie ono obowiązywało od 25 maja 2018 r. Akt ten wprowadza nowy standard ochrony danych osobowych, nakładając na podmioty przetwarzające te dane (administratorów danych) szereg obowiązków, w tym obowiązek poinformowania Ciebie o sposobie przetwarzania Twoich danych, celach w jakich Twoje dane są przetwarzane oraz o uprawnieniach przysługujących Ci w związku z przetwarzaniem danych osobowych przez administratora danych.

Administrator danych

Administratorem Twoich danych osobowych jest Corner Media Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Lublinie, ul. Krakowskie Przedmieście 54, 20-002 Lublin, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego przez Sąd Rejonowy Lublin – Wschód z siedzibą w Świdniku, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego, za numerem KRS 0000507517, NIP 7123286919, kapitał zakładowy – 50.000,00. PLN

Możesz się z nami skontaktować zarówno pod adresem:
Corner Media Spółka z o.o.
ul. Krakowskie Przedmieście 54
20-002 Lublinie

jak i mailowo: online@dziennikwschodni.pl

oraz telefonicznie: 81 46-26-800

Rodzaj przetwarzanych danych osobowych

Przetwarzamy dane osobowe podane przez Ciebie podczas procesu rejestracji konta na portalu www.dziennikwschodni.pl, a także dane, które są zbierane podczas korzystania przez Ciebie z tego portalu. Chodzi o dane zbierane i zapisywane w plikach cookies. Więcej na temat plików cookies przeczytasz w naszej polityce prywatności.

Pamiętaj, rejestracja konta na portalu www.dziennikwschodni.pl nie jest obowiązkowa. Nie masz także obowiązku podawania nam swoich prawdziwych danych podczas procesu rejestracji, jak również nie musisz podawać nam wszystkich danych, o które pytamy. Może się jednak zdarzyć tak, że nie posiadając Twoich wszystkich danych albo nie posiadając Twoich prawdziwych danych, nie będziemy w stanie świadczyć Ci wszystkich usług, które oferujemy oraz wywiązać się z wszystkich obowiązków określonych w regulaminie portalu dziennikwschodni.pl (np. zapewnić Ci odpowiedniego bezpieczeństwa w zakresie odzyskania danych dostępowych do konta).

Cel przetwarzania danych osobowych

Głównym celem przetwarzania przez nas Twoich danych jest zapewnienie Ci pełnej funkcjonalności działania serwisu dziennikwschodni.pl, dostępu do usług świadczonych przez nas w ramach tego serwisu, zapewniania Ci bezpieczeństwa podczas korzystania z serwisu (np. w przypadku prób nadużyć) oraz wywiązanie się przez nas z obowiązków umownych wynikających z regulaminu portalu Dziennikwschodni.pl.

Dodatkowy cel przetwarzania danych osobowych to tzw. marketing własny, tj. przetwarzanie danych wyłącznie na nasze wewnętrzne potrzeby w celach analitycznych, badawczych, statystycznych, w szczególności poprzez dążenie do jak najpełniejszego dostosowania treści wyświetlanych na naszych stronach do Twoich preferencji i zainteresowań.

Ponadto, o ile wyrazisz na to zgodę, będziemy mogli przetwarzać Twoje dane osobowe w celach marketingowych (marketing zewnętrzny), w tym przekazywać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym – agencjom reklamowym i naszym partnerom handlowym. Pamiętaj, że zgoda na przetwarzanie Twoich danych w celach marketingowych jest całkowicie dobrowolna i możesz ją w każdej chwili wycofać.

Pamiętaj także, że jeżeli jesteś osobą małoletnią, która nie ukończyła 16. roku życia, przesyłanie informacji w celach marketingowych może nastąpić wyłącznie po wyrażeniu zgody przez Twojego rodzica lub opiekuna.

Podstawy prawne przetwarzania danych

Twoje dane osobowe mogą być przetwarzane wyłącznie zgodnie z określonymi w obecnie obowiązujących przepisach podstawami prawnymi. W zależności od celu przetwarzania danych możemy wyróżnić trzy główne podstawy prawne przetwarzania danych.

Pierwszą podstawą przetwarzania danych jest niezbędność do wykonania umów o świadczenie usług. Mamy z nią do czynienia wtedy, gdy przetwarzanie danych jest niezbędne w celu zapewnienia Ci sprawnego, bezpiecznego korzystania z naszego serwisu wraz z jego wszystkimi funkcjonalnościami. Umowy o świadczenie usług to regulaminy, w tym regulamin portalu dziennikwschodni.pl, który akceptujesz decydując się na korzystanie z naszego serwisu.

Drugą podstawą przetwarzania danych jest uzasadniony interes administratora danych. Mamy z nim do czynienia w przypadku prowadzenia pomiarów statystycznych oraz działań z zakresu marketingu własnego przez administratora danych.

Wreszcie, trzecią przesłanką przetwarzania danych jest Twoja dobrowolna i świadoma zgoda. Na jej podstawie Twoje dane mogą być wykorzystywane w celach marketingowych, a także w celu profilowania.

Pamiętaj, zgody udzielasz w pełni dobrowolnie. Masz także prawo do cofnięcia udzielonej zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych w dowolnym momencie. Wycofanie zgody nie będzie miało jednak wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem.

Podmioty, którym możemy przekazywać dane

Co do zasady Twoje dane osobowe będą przez nas wykorzystywane wyłącznie na nasz własny użytek.

W pewnych sytuacjach możemy jednak przekazać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym: – naszym partnerom handlowym, podwykonawcom oferowanych przez nas usług, agencjom marketingowym.

Dodatkowo, w przypadkach ściśle określonych w przepisach prawa, będziemy zobligowani przekazać Twoje dane podmiotom uprawnionym do ich uzyskania na podstawie obecnie obowiązujących przepisów prawa (np. policji czy prokuraturze), pod warunkiem oczywiście, iż wystąpią do nas z takim żądaniem, powołując się na określoną podstawę prawną.

Okres przechowywania danych

Twoje dane osobowe będą przechowywane tak długo, jak będzie to niezbędne do zapewnienia Ci dostępu do usług oferowanych przez serwis www.dziennikwchodni.pl Oczywiście, możesz w każdym czasie złożyć wniosek o zaprzestanie przetwarzania swoich danych osobowych, ich zmianę lub usunięcie.

Informacje o prawach przysługujących osobie, której dane dotyczą

Musisz wiedzieć, że niezależnie od tego, na jakiej podstawie przetwarzamy Twoje dane, masz zawsze prawo dostępu do nich oraz ich poprawiania. Możesz również w każdym momencie żądać ich usunięcia lub cofnąć albo ograniczyć wcześniej udzieloną zgodę na przetwarzanie danych osobowych, przy czym wycofanie danej zgody nie wpływa na administratora danych do przetwarzania danych w celu określonym w danej zgodzie do chwili jej wycofania.

Masz również prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych osobowych.

Możesz też zażądać od administratora danych osobowych przeniesienia Twoich danych lub uzyskania kopii Twoich danych, z tym jednak zastrzeżeniem, że prawo to nie może wpływać niekorzystnie na prawa i wolności innych osób. Administrator danych będzie realizował Twoje żądania w zakresie posiadanych możliwości technicznych.

Informacje o prawie do wniesienia skargi

Organem nadzorczym nad administratorem danych osobowych jest Generalny Inspektor Danych Osobowych, do którego masz prawo wnieść skargę za każdym razem, gdy Twoje dane będą przetwarzane w sposób w Twojej ocenie nieprawidłowy.

Informacje o tym, czy podanie danych jest wymogiem ustawowym lub umownym, czy jesteś zobowiązany do ich podania

Nie jesteś zobowiązany do podawania nam swoich danych osobowych ani wyrażania zgody na ich przetwarzanie, z tym jednak zastrzeżeniem, że ich podanie może okazać się niezbędne dla korzystania z określonych funkcjonalności serwisu.

Jest także możliwe, że jeśli nie wyrazisz zgody na przetwarzanie danych osobowych lub cofniesz wcześniej udzieloną zgodę, nie będziemy mogli zapewnić Ci dostępu do niektórych oferowanych przez nas usług, przy czym zawsze w takim wypadku zostaniesz o tym poinformowany.

Informacje o profilowaniu

Czym jest profilowanie? To zbieranie wszelkich informacji, które pozwalają bezpośrednio lub pośrednio zidentyfikować osobę, która jest poddawana profilowaniu. Profilowanie odbywa się najczęściej przy użyciu systemów informatycznych, w sposób zautomatyzowany, za pomocą specjalnych algorytmów uwzględniających określone wcześniej kryteria. Wyniki profilowania mogą być wykorzystywane m.in. do celów marketingowych, np. w celu spersonalizowania reklamy kierowanej do danego użytkownika lub przygotowania oferty uwzględniającej jego potrzeby lub preferencje.

Oświadczamy, że na chwilę obecną nie profilujemy Twoich danych. Jeśli jednak zaczniemy, zostaniesz o tym uprzednio poinformowany i będziesz miał prawo nie wyrazić na to zgody.

Bardzo prosimy o uważne zapoznanie się z powyższymi informacjami. Gdy już to zrobisz, kliknij przycisk Zapoznałem się z informacją. Przejdź do serwisu.

Rozumiem

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.