Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

27 listopada 2012 r.
12:57
Edytuj ten wpis

Ruch Palikota: Prezydent Żuk powinien przeprosić Pietrasiewicza

Autor: Zdjęcie autora (drs)
0 34 A A
Wieszając podobizny Żuka, Hitlera i członka Ku Klux Klanu Kabaciński pytał: – Czy prezydent nie powi
Wieszając podobizny Żuka, Hitlera i członka Ku Klux Klanu Kabaciński pytał: – Czy prezydent nie powi

Prezydent miasta powinien przeprosić Szymona Pietrasiewicza, organizatora kontrowersyjnej akcji z komiksami na biletach za to, co pod jego adresem krzyczeli wczoraj kibice Motoru Lublin – oznajmił poseł Ruchu Palikota, Michał Kabaciński na konferencji prasowej na schodach Ratusza.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Kabaciński na drzwiach budynku przykleił zdjęcia prezydenta Lublina i Adolfa Hitlera oraz rysunek postaci z Ku Klux Klanu. Obrazki wisiały tu trzy minuty.

Poseł Ruchu Palikota skrytykował prezydenta za to, że do południa nie wydał żadnego oficjalnego stanowiska w sprawie wczorajszego marszu kibiców Motoru Lublin, który był protestem przeciw akcji biletowej.

Przypomnijmy: na biletach komunikacji miejskiej znalazły się komiksy z wizerunkiem Murzyna i Żyda skandujących z kibicami "Motor Lublin”. Miały być jeszcze dwa inne komiksy: z Romem i całującymi się kibicami. Po protestach klubu i kibiców miasto wycofało bilety, ale kibice mimo to postanowili zorganizować w poniedziałek demonstrację. Wzięło w niej udział ok. 200 osób.

Demonstranci krzyczeli m.in. "Pietrasiewicz won z Lublina”, a manifestację zakończyli okrzykiem "Pietrasiewicz, ch** ci w d***”. Zdaniem Kabacińskiego prezydent powinien przeprosić Pietrasiewicza za to, że kibice go obrażali.

– Prezydent powinien potępić kibiców, powiedzieć, że nie zgadza się na takie zachowania – mówi poseł Ruchu Palikota. Nie podoba mu się też reakcja władz miasta podczas demonstracji. – Co zrobił Ratusz? Wyszedł i powiedział, że w nagrodę za takie zachowanie kibice dostaną stadion.

Wieszając podobizny Żuka, Hitlera i członka Ku Klux Klanu Kabaciński pytał: – Czy prezydent nie powinien przeciwstawiać się takim wartościom?

Rysunki wisiały zaledwie trzy minuty. Z drzwi Ratusza zerwał je strażnik miejski oraz Zdzisław Niedbała z Kancelarii Prezydenta Miasta Lublin.

Kabaciński zapowiedział też, że wraz z grupą posłów Ruchu Palikota będzie starać się odkupić od ZTM wycofane z obiegu bilety, by rozdać je mieszkańcom. Samą kampanię komiksową uważa za słuszną. – Bilety pokazywały, że wśród kibiców mogą być osoby o innej orientacji, Żydzi i Murzyni.

- Jeżeli oczekuję od kogoś przeprosin, to nie od prezydenta, ale od ludzi, którzy to krzyczeli - komentuje Szymon Pietrasiewicz.

Zobacz wczorajszy marsz kibiców Motoru pod Ratusz: Marsz kibiców Motoru Lublin. Poszli pod Ratusz (zdjęcia, wideo)

Komentarze 34

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
lotysz / 4 grudnia 2013 o 22:31
0

Ruch Palikota to momentami nie powinien się odzywać...

Avatar
Gość / 28 listopada 2012 o 20:38
0
DYMAĆ tą konfidencką pałę.
Avatar
Gość / 28 listopada 2012 o 20:29
0
Zachodnia Polska wybacza !
Avatar
Gość / 28 listopada 2012 o 20:08
0
Ściana wschodnia przeprasza za Lateksową Pałę vel Świńskiego Ryja.
Avatar
Michał / 28 listopada 2012 o 20:00
0
A może by teraz Żuk oskarżył Kabacińskiego o porównywanie go do Hitlera?
Albo oskarżyć Kabacińskiego o propagowanie faszyzmu przez wieszanie w miejscu publicznym portretu Hitlera? Wtedy by było ciekawie - pokonać ich ich własną bronią - oskarżeniami o mowę nienawiści.
Avatar
żyleta / 28 listopada 2012 o 16:43
0
Wszystko TO, to pedały i konfidenci, nie ma czego żałować.
Avatar
Michał / 28 listopada 2012 o 16:14
0
Kabaciński dorównał swojemu mistrzowi - porównania prezydenta do Hitlera, wieszanie obrazków. Tylko happening i happening, żadnych konkretów.
Pomysł, żeby Żuk przepraszał za kibiców - co za beznadzieja!!!!!!! TRAGEDIA!! Za to Pietrasiewicz bardzo ładnie powiedział.
Wykup biletów - co za durny pomysł!! Masakra. Jakby się zainteresował sprawą, to by wiedział, że bilety już poszły na przemiał prawie tydzień temu, więc teraz popij wodą.
Avatar
kiblocins / 27 listopada 2012 o 22:35
0
[quote name='qw' timestamp='1354039981' post='701126']
Płacą Ci 10 tys.zł miesięcznie, dostajesz 15tys.zł miesięcznie na biura , za chwilę weźmiesz 13tkę też 10tys.zł i stać Cię tylko na takie wygłupy? Może zróbcie coś pożytecznego dla mieszkańców, coś z czego wszyscy będą mieli korzyść. Takie numery to w podstawówce...
[/quote]
wywieszanie tych zdjęć jest moim zdaniem załosną próbą zwrócenia na siebie uwagi zresztą w stylu "ruchu" i jest ewidentna mową nienawisci czyli jak to u Palikota zwalczamy mowę nienawisci stosując mowę nienawisci bełkot
zapewne mozna protestować przeciwko biletom a jeszcze lepiej przeciwko obowiązkowi ich kasowania a takze przeciw ogolnie kiepskiej pogodzie
ale drodzy "protestanci" zauważcie, ze cala procedura była delikatnie mówiąc nadmiarowa a już żadania ustapienia Żuka abdurdalne
warto kontaktować sie z Prezydentem "w sprawie" bo naprawdę można liczyć na jego zdrowy rozsądek , mądrość i odwagę cywilną
wiem bo sam "sprawdzałem"
po długich latach doczekaliśmy się Prezydenta o takim formacie i powinniśmy go traktować jak srebra rodowe nie nadużywając ..... w swoim dobrze pojętym interesie
złapmy dystans co by nie wylac dziecka z kąpielą
swoją drogą nie zgadzam sie ze wszystkich swoich mizernych sił z postulatem o "dewiantach"
historia i wspołczesność uczą, że każdy z nas w dowolnej chwili z dowolnego powodu może zostać okrzykniety "dewiantem" no i ....... rwanda srebrenica bagdad majdanek .....
Żuk codziennie udawadnia ze nie jest podobny do hitlera itp więc dajmy mu pracowac szanujmy go i cieszmy sie nim bo zasłużył na to (może my na niego też?)
[quote name='qw' timestamp='1354039981' post='701126']
Płacą Ci 10 tys.zł miesięcznie, dostajesz 15tys.zł miesięcznie na biura , za chwilę weźmiesz 13tkę też 10tys.zł i stać Cię tylko na takie wygłupy? Może zróbcie coś pożytecznego dla mieszkańców, coś z czego wszyscy będą mieli korzyść. Takie numery to w podstawówce...
[/quote]
wywieszanie tych zdjęć jest moim zdaniem załosną próbą zwrócenia na siebie uwagi zresztą w stylu "ruchu" i jest ewidentna mową nienawisci czyli jak to u Palikota zw... rozwiń
Avatar
qw / 27 listopada 2012 o 19:13
0
Płacą Ci 10 tys.zł miesięcznie, dostajesz 15tys.zł miesięcznie na biura , za chwilę weźmiesz 13tkę też 10tys.zł i stać Cię tylko na takie wygłupy? Może zróbcie coś pożytecznego dla mieszkańców, coś z czego wszyscy będą mieli korzyść. Takie numery to w podstawówce...
Avatar
Przemo / 27 listopada 2012 o 19:09
0
[quote name='Martyna' timestamp='1354025300' post='701017']
Czy redakcja nie ma świadomości, że określenie "murzyn" jest słowem pejoratywnym, obraźliwym?
[/quote] ho ho ho się uśmiałem.

[url="http://pl.wikipedia.org/wiki/Czarna_rasa_cz%C5%82owieka"]http://pl.wikipedia...._rasa_człowieka[/url]

tak to jest, jak bezmyślnie ktoś chce przeszczepiać amerykańskie "trędy" na polska glebę.
Avatar
lotysz / 4 grudnia 2013 o 22:31
0

Ruch Palikota to momentami nie powinien się odzywać...

Avatar
Gość / 28 listopada 2012 o 20:38
0
DYMAĆ tą konfidencką pałę.
Avatar
Gość / 28 listopada 2012 o 20:29
0
Zachodnia Polska wybacza !
Avatar
Gość / 28 listopada 2012 o 20:08
0
Ściana wschodnia przeprasza za Lateksową Pałę vel Świńskiego Ryja.
Avatar
Michał / 28 listopada 2012 o 20:00
0
A może by teraz Żuk oskarżył Kabacińskiego o porównywanie go do Hitlera?
Albo oskarżyć Kabacińskiego o propagowanie faszyzmu przez wieszanie w miejscu publicznym portretu Hitlera? Wtedy by było ciekawie - pokonać ich ich własną bronią - oskarżeniami o mowę nienawiści.
Avatar
żyleta / 28 listopada 2012 o 16:43
0
Wszystko TO, to pedały i konfidenci, nie ma czego żałować.
Avatar
Michał / 28 listopada 2012 o 16:14
0
Kabaciński dorównał swojemu mistrzowi - porównania prezydenta do Hitlera, wieszanie obrazków. Tylko happening i happening, żadnych konkretów.
Pomysł, żeby Żuk przepraszał za kibiców - co za beznadzieja!!!!!!! TRAGEDIA!! Za to Pietrasiewicz bardzo ładnie powiedział.
Wykup biletów - co za durny pomysł!! Masakra. Jakby się zainteresował sprawą, to by wiedział, że bilety już poszły na przemiał prawie tydzień temu, więc teraz popij wodą.
Avatar
kiblocins / 27 listopada 2012 o 22:35
0
[quote name='qw' timestamp='1354039981' post='701126']
Płacą Ci 10 tys.zł miesięcznie, dostajesz 15tys.zł miesięcznie na biura , za chwilę weźmiesz 13tkę też 10tys.zł i stać Cię tylko na takie wygłupy? Może zróbcie coś pożytecznego dla mieszkańców, coś z czego wszyscy będą mieli korzyść. Takie numery to w podstawówce...
[/quote]
wywieszanie tych zdjęć jest moim zdaniem załosną próbą zwrócenia na siebie uwagi zresztą w stylu "ruchu" i jest ewidentna mową nienawisci czyli jak to u Palikota zwalczamy mowę nienawisci stosując mowę nienawisci bełkot
zapewne mozna protestować przeciwko biletom a jeszcze lepiej przeciwko obowiązkowi ich kasowania a takze przeciw ogolnie kiepskiej pogodzie
ale drodzy "protestanci" zauważcie, ze cala procedura była delikatnie mówiąc nadmiarowa a już żadania ustapienia Żuka abdurdalne
warto kontaktować sie z Prezydentem "w sprawie" bo naprawdę można liczyć na jego zdrowy rozsądek , mądrość i odwagę cywilną
wiem bo sam "sprawdzałem"
po długich latach doczekaliśmy się Prezydenta o takim formacie i powinniśmy go traktować jak srebra rodowe nie nadużywając ..... w swoim dobrze pojętym interesie
złapmy dystans co by nie wylac dziecka z kąpielą
swoją drogą nie zgadzam sie ze wszystkich swoich mizernych sił z postulatem o "dewiantach"
historia i wspołczesność uczą, że każdy z nas w dowolnej chwili z dowolnego powodu może zostać okrzykniety "dewiantem" no i ....... rwanda srebrenica bagdad majdanek .....
Żuk codziennie udawadnia ze nie jest podobny do hitlera itp więc dajmy mu pracowac szanujmy go i cieszmy sie nim bo zasłużył na to (może my na niego też?)
[quote name='qw' timestamp='1354039981' post='701126']
Płacą Ci 10 tys.zł miesięcznie, dostajesz 15tys.zł miesięcznie na biura , za chwilę weźmiesz 13tkę też 10tys.zł i stać Cię tylko na takie wygłupy? Może zróbcie coś pożytecznego dla mieszkańców, coś z czego wszyscy będą mieli korzyść. Takie numery to w podstawówce...
[/quote]
wywieszanie tych zdjęć jest moim zdaniem załosną próbą zwrócenia na siebie uwagi zresztą w stylu "ruchu" i jest ewidentna mową nienawisci czyli jak to u Palikota zw... rozwiń
Avatar
qw / 27 listopada 2012 o 19:13
0
Płacą Ci 10 tys.zł miesięcznie, dostajesz 15tys.zł miesięcznie na biura , za chwilę weźmiesz 13tkę też 10tys.zł i stać Cię tylko na takie wygłupy? Może zróbcie coś pożytecznego dla mieszkańców, coś z czego wszyscy będą mieli korzyść. Takie numery to w podstawówce...
Avatar
Przemo / 27 listopada 2012 o 19:09
0
[quote name='Martyna' timestamp='1354025300' post='701017']
Czy redakcja nie ma świadomości, że określenie "murzyn" jest słowem pejoratywnym, obraźliwym?
[/quote] ho ho ho się uśmiałem.

[url="http://pl.wikipedia.org/wiki/Czarna_rasa_cz%C5%82owieka"]http://pl.wikipedia...._rasa_człowieka[/url]

tak to jest, jak bezmyślnie ktoś chce przeszczepiać amerykańskie "trędy" na polska glebę.