Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

27 listopada 2012 r.
12:57
Edytuj ten wpis

Ruch Palikota: Prezydent Żuk powinien przeprosić Pietrasiewicza

Autor: Zdjęcie autora (drs)
0 34 A A
Wieszając podobizny Żuka, Hitlera i członka Ku Klux Klanu Kabaciński pytał: – Czy prezydent nie powi
Wieszając podobizny Żuka, Hitlera i członka Ku Klux Klanu Kabaciński pytał: – Czy prezydent nie powi

Prezydent miasta powinien przeprosić Szymona Pietrasiewicza, organizatora kontrowersyjnej akcji z komiksami na biletach za to, co pod jego adresem krzyczeli wczoraj kibice Motoru Lublin – oznajmił poseł Ruchu Palikota, Michał Kabaciński na konferencji prasowej na schodach Ratusza.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Kabaciński na drzwiach budynku przykleił zdjęcia prezydenta Lublina i Adolfa Hitlera oraz rysunek postaci z Ku Klux Klanu. Obrazki wisiały tu trzy minuty.

Poseł Ruchu Palikota skrytykował prezydenta za to, że do południa nie wydał żadnego oficjalnego stanowiska w sprawie wczorajszego marszu kibiców Motoru Lublin, który był protestem przeciw akcji biletowej.

Przypomnijmy: na biletach komunikacji miejskiej znalazły się komiksy z wizerunkiem Murzyna i Żyda skandujących z kibicami "Motor Lublin”. Miały być jeszcze dwa inne komiksy: z Romem i całującymi się kibicami. Po protestach klubu i kibiców miasto wycofało bilety, ale kibice mimo to postanowili zorganizować w poniedziałek demonstrację. Wzięło w niej udział ok. 200 osób.

Demonstranci krzyczeli m.in. "Pietrasiewicz won z Lublina”, a manifestację zakończyli okrzykiem "Pietrasiewicz, ch** ci w d***”. Zdaniem Kabacińskiego prezydent powinien przeprosić Pietrasiewicza za to, że kibice go obrażali.

– Prezydent powinien potępić kibiców, powiedzieć, że nie zgadza się na takie zachowania – mówi poseł Ruchu Palikota. Nie podoba mu się też reakcja władz miasta podczas demonstracji. – Co zrobił Ratusz? Wyszedł i powiedział, że w nagrodę za takie zachowanie kibice dostaną stadion.

Wieszając podobizny Żuka, Hitlera i członka Ku Klux Klanu Kabaciński pytał: – Czy prezydent nie powinien przeciwstawiać się takim wartościom?

Rysunki wisiały zaledwie trzy minuty. Z drzwi Ratusza zerwał je strażnik miejski oraz Zdzisław Niedbała z Kancelarii Prezydenta Miasta Lublin.

Kabaciński zapowiedział też, że wraz z grupą posłów Ruchu Palikota będzie starać się odkupić od ZTM wycofane z obiegu bilety, by rozdać je mieszkańcom. Samą kampanię komiksową uważa za słuszną. – Bilety pokazywały, że wśród kibiców mogą być osoby o innej orientacji, Żydzi i Murzyni.

- Jeżeli oczekuję od kogoś przeprosin, to nie od prezydenta, ale od ludzi, którzy to krzyczeli - komentuje Szymon Pietrasiewicz.

Zobacz wczorajszy marsz kibiców Motoru pod Ratusz: Marsz kibiców Motoru Lublin. Poszli pod Ratusz (zdjęcia, wideo)

Komentarze 34

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
lotysz / 4 grudnia 2013 o 22:31
0

Ruch Palikota to momentami nie powinien się odzywać...

Avatar
Gość / 28 listopada 2012 o 20:38
0
DYMAĆ tą konfidencką pałę.
Avatar
Gość / 28 listopada 2012 o 20:29
0
Zachodnia Polska wybacza !
Avatar
Gość / 28 listopada 2012 o 20:08
0
Ściana wschodnia przeprasza za Lateksową Pałę vel Świńskiego Ryja.
Avatar
Michał / 28 listopada 2012 o 20:00
0
A może by teraz Żuk oskarżył Kabacińskiego o porównywanie go do Hitlera?
Albo oskarżyć Kabacińskiego o propagowanie faszyzmu przez wieszanie w miejscu publicznym portretu Hitlera? Wtedy by było ciekawie - pokonać ich ich własną bronią - oskarżeniami o mowę nienawiści.
Avatar
żyleta / 28 listopada 2012 o 16:43
0
Wszystko TO, to pedały i konfidenci, nie ma czego żałować.
Avatar
Michał / 28 listopada 2012 o 16:14
0
Kabaciński dorównał swojemu mistrzowi - porównania prezydenta do Hitlera, wieszanie obrazków. Tylko happening i happening, żadnych konkretów.
Pomysł, żeby Żuk przepraszał za kibiców - co za beznadzieja!!!!!!! TRAGEDIA!! Za to Pietrasiewicz bardzo ładnie powiedział.
Wykup biletów - co za durny pomysł!! Masakra. Jakby się zainteresował sprawą, to by wiedział, że bilety już poszły na przemiał prawie tydzień temu, więc teraz popij wodą.
Avatar
kiblocins / 27 listopada 2012 o 22:35
0
[quote name='qw' timestamp='1354039981' post='701126']
Płacą Ci 10 tys.zł miesięcznie, dostajesz 15tys.zł miesięcznie na biura , za chwilę weźmiesz 13tkę też 10tys.zł i stać Cię tylko na takie wygłupy? Może zróbcie coś pożytecznego dla mieszkańców, coś z czego wszyscy będą mieli korzyść. Takie numery to w podstawówce...
[/quote]
wywieszanie tych zdjęć jest moim zdaniem załosną próbą zwrócenia na siebie uwagi zresztą w stylu "ruchu" i jest ewidentna mową nienawisci czyli jak to u Palikota zwalczamy mowę nienawisci stosując mowę nienawisci bełkot
zapewne mozna protestować przeciwko biletom a jeszcze lepiej przeciwko obowiązkowi ich kasowania a takze przeciw ogolnie kiepskiej pogodzie
ale drodzy "protestanci" zauważcie, ze cala procedura była delikatnie mówiąc nadmiarowa a już żadania ustapienia Żuka abdurdalne
warto kontaktować sie z Prezydentem "w sprawie" bo naprawdę można liczyć na jego zdrowy rozsądek , mądrość i odwagę cywilną
wiem bo sam "sprawdzałem"
po długich latach doczekaliśmy się Prezydenta o takim formacie i powinniśmy go traktować jak srebra rodowe nie nadużywając ..... w swoim dobrze pojętym interesie
złapmy dystans co by nie wylac dziecka z kąpielą
swoją drogą nie zgadzam sie ze wszystkich swoich mizernych sił z postulatem o "dewiantach"
historia i wspołczesność uczą, że każdy z nas w dowolnej chwili z dowolnego powodu może zostać okrzykniety "dewiantem" no i ....... rwanda srebrenica bagdad majdanek .....
Żuk codziennie udawadnia ze nie jest podobny do hitlera itp więc dajmy mu pracowac szanujmy go i cieszmy sie nim bo zasłużył na to (może my na niego też?)
[quote name='qw' timestamp='1354039981' post='701126']
Płacą Ci 10 tys.zł miesięcznie, dostajesz 15tys.zł miesięcznie na biura , za chwilę weźmiesz 13tkę też 10tys.zł i stać Cię tylko na takie wygłupy? Może zróbcie coś pożytecznego dla mieszkańców, coś z czego wszyscy będą mieli korzyść. Takie numery to w podstawówce...
[/quote]
wywieszanie tych zdjęć jest moim zdaniem załosną próbą zwrócenia na siebie uwagi zresztą w stylu "ruchu" i jest ewidentna mową nienawisci czyli jak to u Palikota zw... rozwiń
Avatar
qw / 27 listopada 2012 o 19:13
0
Płacą Ci 10 tys.zł miesięcznie, dostajesz 15tys.zł miesięcznie na biura , za chwilę weźmiesz 13tkę też 10tys.zł i stać Cię tylko na takie wygłupy? Może zróbcie coś pożytecznego dla mieszkańców, coś z czego wszyscy będą mieli korzyść. Takie numery to w podstawówce...
Avatar
Przemo / 27 listopada 2012 o 19:09
0
[quote name='Martyna' timestamp='1354025300' post='701017']
Czy redakcja nie ma świadomości, że określenie "murzyn" jest słowem pejoratywnym, obraźliwym?
[/quote] ho ho ho się uśmiałem.

[url="http://pl.wikipedia.org/wiki/Czarna_rasa_cz%C5%82owieka"]http://pl.wikipedia...._rasa_człowieka[/url]

tak to jest, jak bezmyślnie ktoś chce przeszczepiać amerykańskie "trędy" na polska glebę.
Avatar
lotysz / 4 grudnia 2013 o 22:31
0

Ruch Palikota to momentami nie powinien się odzywać...

Avatar
Gość / 28 listopada 2012 o 20:38
0
DYMAĆ tą konfidencką pałę.
Avatar
Gość / 28 listopada 2012 o 20:29
0
Zachodnia Polska wybacza !
Avatar
Gość / 28 listopada 2012 o 20:08
0
Ściana wschodnia przeprasza za Lateksową Pałę vel Świńskiego Ryja.
Avatar
Michał / 28 listopada 2012 o 20:00
0
A może by teraz Żuk oskarżył Kabacińskiego o porównywanie go do Hitlera?
Albo oskarżyć Kabacińskiego o propagowanie faszyzmu przez wieszanie w miejscu publicznym portretu Hitlera? Wtedy by było ciekawie - pokonać ich ich własną bronią - oskarżeniami o mowę nienawiści.
Avatar
żyleta / 28 listopada 2012 o 16:43
0
Wszystko TO, to pedały i konfidenci, nie ma czego żałować.
Avatar
Michał / 28 listopada 2012 o 16:14
0
Kabaciński dorównał swojemu mistrzowi - porównania prezydenta do Hitlera, wieszanie obrazków. Tylko happening i happening, żadnych konkretów.
Pomysł, żeby Żuk przepraszał za kibiców - co za beznadzieja!!!!!!! TRAGEDIA!! Za to Pietrasiewicz bardzo ładnie powiedział.
Wykup biletów - co za durny pomysł!! Masakra. Jakby się zainteresował sprawą, to by wiedział, że bilety już poszły na przemiał prawie tydzień temu, więc teraz popij wodą.
Avatar
kiblocins / 27 listopada 2012 o 22:35
0
[quote name='qw' timestamp='1354039981' post='701126']
Płacą Ci 10 tys.zł miesięcznie, dostajesz 15tys.zł miesięcznie na biura , za chwilę weźmiesz 13tkę też 10tys.zł i stać Cię tylko na takie wygłupy? Może zróbcie coś pożytecznego dla mieszkańców, coś z czego wszyscy będą mieli korzyść. Takie numery to w podstawówce...
[/quote]
wywieszanie tych zdjęć jest moim zdaniem załosną próbą zwrócenia na siebie uwagi zresztą w stylu "ruchu" i jest ewidentna mową nienawisci czyli jak to u Palikota zwalczamy mowę nienawisci stosując mowę nienawisci bełkot
zapewne mozna protestować przeciwko biletom a jeszcze lepiej przeciwko obowiązkowi ich kasowania a takze przeciw ogolnie kiepskiej pogodzie
ale drodzy "protestanci" zauważcie, ze cala procedura była delikatnie mówiąc nadmiarowa a już żadania ustapienia Żuka abdurdalne
warto kontaktować sie z Prezydentem "w sprawie" bo naprawdę można liczyć na jego zdrowy rozsądek , mądrość i odwagę cywilną
wiem bo sam "sprawdzałem"
po długich latach doczekaliśmy się Prezydenta o takim formacie i powinniśmy go traktować jak srebra rodowe nie nadużywając ..... w swoim dobrze pojętym interesie
złapmy dystans co by nie wylac dziecka z kąpielą
swoją drogą nie zgadzam sie ze wszystkich swoich mizernych sił z postulatem o "dewiantach"
historia i wspołczesność uczą, że każdy z nas w dowolnej chwili z dowolnego powodu może zostać okrzykniety "dewiantem" no i ....... rwanda srebrenica bagdad majdanek .....
Żuk codziennie udawadnia ze nie jest podobny do hitlera itp więc dajmy mu pracowac szanujmy go i cieszmy sie nim bo zasłużył na to (może my na niego też?)
[quote name='qw' timestamp='1354039981' post='701126']
Płacą Ci 10 tys.zł miesięcznie, dostajesz 15tys.zł miesięcznie na biura , za chwilę weźmiesz 13tkę też 10tys.zł i stać Cię tylko na takie wygłupy? Może zróbcie coś pożytecznego dla mieszkańców, coś z czego wszyscy będą mieli korzyść. Takie numery to w podstawówce...
[/quote]
wywieszanie tych zdjęć jest moim zdaniem załosną próbą zwrócenia na siebie uwagi zresztą w stylu "ruchu" i jest ewidentna mową nienawisci czyli jak to u Palikota zw... rozwiń
Avatar
qw / 27 listopada 2012 o 19:13
0
Płacą Ci 10 tys.zł miesięcznie, dostajesz 15tys.zł miesięcznie na biura , za chwilę weźmiesz 13tkę też 10tys.zł i stać Cię tylko na takie wygłupy? Może zróbcie coś pożytecznego dla mieszkańców, coś z czego wszyscy będą mieli korzyść. Takie numery to w podstawówce...
Avatar
Przemo / 27 listopada 2012 o 19:09
0
[quote name='Martyna' timestamp='1354025300' post='701017']
Czy redakcja nie ma świadomości, że określenie "murzyn" jest słowem pejoratywnym, obraźliwym?
[/quote] ho ho ho się uśmiałem.

[url="http://pl.wikipedia.org/wiki/Czarna_rasa_cz%C5%82owieka"]http://pl.wikipedia...._rasa_człowieka[/url]

tak to jest, jak bezmyślnie ktoś chce przeszczepiać amerykańskie "trędy" na polska glebę.
Zobacz wszystkie komentarze 34

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Grupa znów w komplecie. MKS Perła poznał rywala w Pucharze EHF

Grupa znów w komplecie. MKS Perła poznał rywala w Pucharze EHF 0 0

CSM Corona Brasov została wykluczona z rozgrywek. Jej miejsce zajmie inny przedstawiciel Rumunii – CS Gloria 2018 Bistrita – Nasaud

Przedsiębiorcy zatrzymani przez CBA. Chodzi o sprzedaż senegalskiej spółki Zakładom Chemicznym Police

Przedsiębiorcy zatrzymani przez CBA. Chodzi o sprzedaż senegalskiej spółki Zakładom Chemicznym Police 0 1

Cztery osoby zostały zatrzymane przez CBA w związku z działaniem na szkodę Zakładów Chemicznych Police S.A. Wysokość szacowanej szkody przekracza 87 mln zł.

Pomysły na Zaułek Hartwigów w Lublinie. Wyciąć część drzew, czy zostawić?

Pomysły na Zaułek Hartwigów w Lublinie. Wyciąć część drzew, czy zostawić? 13 16

Gotowe są już dwa pomysły na zagospodarowanie staromiejskiego Zaułku Hartwigów ze schodami łączącymi ul. Kowalską z położonym wyżej pl. Rybnym. Jedna z koncepcji przewiduje wycinkę części drzew, druga zakłada ich zachowanie. Co będzie lepsze? Swoje uwagi można zgłaszać urzędnikom do 22 grudnia.

LubLarp Festiwal 2019 po raz drugi!
13 grudnia 2019, 10:00

LubLarp Festiwal 2019 po raz drugi! 0 0

Członkowie projektu LubLarp zapraszają na drugą tegoroczną edycję festiwalu dla miłośników gier polegających na wcielaniu się w postaci i przeżywaniu historii. Wydarzenie odbędzie się już w dniach 13-15 grudnia w Centrum Spotkania Kultur (plac Teatralny 1).

Skupują, sprzedają i szkolą rolników. Rolnicze Zrzeszenie Spółdzielcze „Rol-Kąt” działa od 26 lat

Skupują, sprzedają i szkolą rolników. Rolnicze Zrzeszenie Spółdzielcze „Rol-Kąt” działa od 26 lat 0 1

Rolnicze Zrzeszenie Spółdzielcze „Rol-Kąt” w Brzozowym Kącie (gm. Komarówka Podlaska) istnieje już 26 lat. Obecnie liczy 43 członków. A jego roczne obroty sięgają 10 mln zł

Ferie zimowe w Lublinie 2020. Ruszają zapisy

Ferie zimowe w Lublinie 2020. Ruszają zapisy 0 1

Od poniedziałku będzie można zapisywać dzieci na feryjne zajęcia organizowane na zlecenie władz miasta. Tym razem na najmłodszych będzie czekać ok. 3 tys. miejsc na zajęciach kulturalnych i ok. 2 tys. na sportowych.

Nadia walczy z nieuleczalną chorobą. "Strach ciągle nam towarzyszy"
film

Nadia walczy z nieuleczalną chorobą. "Strach ciągle nam towarzyszy" 0 0

8-letnia Nadia Madetko cierpi na wrodzoną łamliwość kości. Pierwszych złamań doznała jeszcze w okresie prenatalnym. Mimo iż na co dzień towarzyszy jest ból, dziewczyna nie traci pogody ducha, dzielnie walcząc z przeciwnościami losu.

Liga Mistrzów. Znamy wszystkie zespoły, które zagrają w fazie pucharowej
film

Liga Mistrzów. Znamy wszystkie zespoły, które zagrają w fazie pucharowej 0 0

Znamy już komplet zespołów, które wywalczyły awans w tegorocznej edycji rozgrywek. Za największą niespodziankę środowych spotkań należy uznać wygraną Atalanty Bergamo w Charkowie nad Szachtarem Donieck

Związkowcy z puławskich Azotów grożą strajkiem. Chodzi o rachunki za logo i nagrody świąteczne

Związkowcy z puławskich Azotów grożą strajkiem. Chodzi o rachunki za logo i nagrody świąteczne 1 23

Na bramie Zakładów Azotowych zawieszono baner z napisem „Pogotowie Strajkowe”. Największe organizacje związkowe weszły w kolejny spór zbiorowy ze swoim pracodawcą. Żądają wyższych nagród świątecznych oraz ograniczenia kosztów licencyjnych za nowe znaki towarowe.

"Piotr O. był miły, uprzejmy, kulturalny". Nowy wyrok dla człowieka, który wykiwał słynnego piłkarza Romario

"Piotr O. był miły, uprzejmy, kulturalny". Nowy wyrok dla człowieka, który wykiwał słynnego piłkarza Romario 1 4

Zakończył się proces Piotra O., który przed laty oszukał słynnego brazylijskiego piłkarza Romario. Mężczyzna odpowiadał za kolejne wyłudzenia. Został skazany na 13 lat więzienia.

Wigilia a'la PRL w DDK Czuby Południowe
13 grudnia 2019, 18:00

Wigilia a'la PRL w DDK Czuby Południowe 0 0

13 grudnia o godz. 18 w Dzielnicowym Domu Kultury Czuby Południowe (ul. Wyżynna) zostanie zorganizowana Wigilia a'la PRL.

Zmiany w Urzędzie Marszałkowskim. "Zależy mi na tym, żeby na kulturę patrzył ktoś spoza Lublina"

Zmiany w Urzędzie Marszałkowskim. "Zależy mi na tym, żeby na kulturę patrzył ktoś spoza Lublina" 2 37

Nowego podziału kompetencji dokonali członkowie Zarządu Województwa Lubelskiego. Pełniący od tygodnia funkcję wicemarszałka Michał Mulawa będzie odpowiadał za kwestie związane z rolnictwem, gospodarką i promocją.

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 12 grudnia 2019 r.

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 12 grudnia 2019 r. 0 0

Powstaje nowa hala sportowo-widowiskowa Uniwersytetu Medycznego. Ważny moment na budowie

Powstaje nowa hala sportowo-widowiskowa Uniwersytetu Medycznego. Ważny moment na budowie 44 19

Trwają prace związane z powstaniem nowej hali sportowo-widowiskowej Uniwersytetu Medycznego. W środę na budowie na terenie uczelnianego kampusu przy ul. Chodźki wmurowano kamień węgielny.

Sutki przyszłości. Jak zmieni się Hrubieszów?
galeria

Sutki przyszłości. Jak zmieni się Hrubieszów? 27 5

Przez dwa dni będzie można posłuchać samorządowców i specjalistów, którzy podsumują projekt rewitalizacji centrum Hrubieszowa.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!