Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

8 lutego 2012 r.
17:59
Edytuj ten wpis

Rusza budowa nowej siedziby Urzędu Marszałkowskiego

Autor: Zdjęcie autora Rafał Panas
0 13 A A
Przyszła siedziba Urzędu Marszałkowskiego. Widok od strony ul. Skłodowskiej (Infografika Urząd Marsz
Przyszła siedziba Urzędu Marszałkowskiego. Widok od strony ul. Skłodowskiej (Infografika Urząd Marsz

Dziś w centrum Lublina rusza budowa Lubelskiego Centrum Konferencyjnego i nowej siedziby Urzędu Marszałkowskiego. To dopiero początek gigantycznych robót, które potrwają do 2015 roku.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Umowę na postawienie LCK i biurowca podpisali wczoraj marszałek województwa Krzysztof Hetman (PSL) i Aleksander Jonek, wiceprezes Polimex-Mostostal SA. Firma ma oddział w Lublinie i to on zajmie się inwestycją. Dlatego będę tu pracowali robotnicy z Lublina i regionu. – Obiecujemy, że inwestycję zrobimy dobrze i w terminie – zadeklarował Aleksander Jonek.

Oba budynki staną u zbiegu Al. Racławickich i ul. Grottgera. Budowlańcy dostali na ich wzniesienie 36 miesięcy. Koszt obu inwestycji to 117,7 mln zł (Centrum w 50 proc. sfinansuje Unia). LCK z sześcioma kondygnacjami naziemnymi i trzema podziemnymi (ponad 5 tys. mkw. powierzchni użytkowej) będzie największym ośrodkiem konferencyjnym w województwie.

– Od strony wizualnej i funkcjonalnej centrum Lublina niezwykle się zmieni. Architektura XXI wieku zawita do miasta nie tylko dzięki dotychczasowym inwestycjom uczelni – podkreślił Hetman. – W nowej siedzibie urzędu spotkają się rozproszeni teraz po całym mieście urzędnicy.
Dzięki nowej siedzibie samorząd województwa zaoszczędzi 4 mln zł rocznie na wynajmie pomieszczeń. A mieszkańcom będzie łatwiej – w jednym miejscu – załatwić swoje sprawy.

W podziemnym parkingu pod biurowcem zmieści się 190 samochodów. Czy urzędnicy zastawią swoimi autami pobliskie uliczki? – Nigdzie nie ma tak, że dla wszystkich wystarcza miejsc. Z czasem ruch z centrum miasta będzie wyprowadzony i ten parking wystarczy – uważa Hetman.

Budowa LCK i biurowca urzędu to dopiero początek olbrzymich inwestycji między Al. Racławickimi oraz ulicami Skłodowskiej, Żwirki i Wigury oraz Radziszewskiego. Za kilka miesięcy będzie tam realizowanych równocześnie aż sześć przedsięwzięć.

Prywatny inwestor już teraz finiszuje z biurowcem przy ul. Żwirki i Wigury. – Jesteśmy na etapie prac wykończeniowych. Myślę, że budynek będzie gotowy pod koniec maja – mówi Mariusz Lackowski, prezes spółki Rupes. Po sąsiedzku urośnie LCK i siedziba Urzędu Marszałkowskiego. Żeby umożliwić roboty, Rupes zlikwidował zaplecze swojej budowy. W połowie roku powinna zacząć się budowa Centrum Spotkania Kultur (teraz to Teatr w Budowie), modernizacja Teatru Muzycznego i Filharmonii oraz budowa placu Teatralnego z podziemnym parkingiem na 125 aut.

– Przeprowadzenie tych inwestycji w centrum miasta i na małym obszarze będzie wymagało finezji – przyznaje Jacek Sobczak (PO), członek Zarządu Województwa. Już teraz szykują się utrudnienia dla kierowców. – Ulica Grottgera może być czasowo zamknięta – mówi Aleksander Jonek.

Komentarze 13

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Roffle 123 / 10 lutego 2012 o 12:44
0
Skandalem to jest twa żałosna malkomencja Jozef. Jakim do jasnej cholery kryzysie? Widać,że żyjesz ciągle w 2009 roku,czas Ci stanął w miejscu od 3 lat. Ty jesteś w ogóle z Lublina,że tak wrzucasz na wszystkie bardzo ważne dla tego miasta inwestycje? Przeciętny lublinianin by nie pisał tak o tych przedsięwzięciach,najwyżej powiedziałby,że mu wszystko jedno. Ja na przykład bardzo się cieszę,że te budynki powstaną.Zrobi się wreszcie prawdziwe centrum,a nie jakaś pieprzona zielona sielanka.Miasto wojewódzkie to miasto wojewódzkie i wszystkie takie wolne tereny należy jak najszybciej zabudowywać.Pzdr.
Skandalem to jest twa żałosna malkomencja Jozef. Jakim do jasnej cholery kryzysie? Widać,że żyjesz ciągle w 2009 roku,czas Ci stanął w miejscu od 3 lat. Ty jesteś w ogóle z Lublina,że tak wrzucasz na wszystkie bardzo ważne dla tego miasta inwestycje? Przeciętny lublinianin by nie pisał tak o tych przedsięwzięciach,najwyżej powiedziałby,że mu wszystko jedno. Ja na przykład bardzo się cieszę,że te budynki powstaną.Zrobi się wreszcie prawdziwe centrum,a nie jakaś pieprzona zielona sielanka.Miasto wojewódzkie to miasto wojewódzkie i wszystkie ta... rozwiń
Avatar
Jozef / 9 lutego 2012 o 19:02
0
To skandal, aby w okresie kryzysu rozpoczynać budowę dla urzędników. Ma to miejsce w regionie biednym, gdzie występują pilniejsze potrzeby społeczne. Na miejscu Premiera reakcja byłaby natychmiastowa. Gdzie są działacze lubelscy, poslowie i sam Pawlak. Dziennik Wschodni powinien podjąć ten temat.
Avatar
ravajas@wp.pl / 9 lutego 2012 o 17:54
0
[quote name='obserwator' timestamp='1328796616' post='594506']
Jak to jest? w czasach mojej młodości,czyli "za komuny",
[/quote]
nie "za komuny", tylko "za pierwszej komuny".
Avatar
ravajas@wp.pl / 9 lutego 2012 o 17:52
0
Na każdej inwestycji współfinansowanej z UE jest tablica, że oto budynek został przez Unię sfinansowany. A czy przy tym gmachu stanie tablica, że oto darmozjady budują sobie swoje ciepłe gabinety z pieniędzy odebranych pod przymusem polskiemu podatnikowi?
Avatar
Vivien / 9 lutego 2012 o 16:28
0
I bardzo dobrze. Będzie więcej biurek do obsadzenia pracownikami a to pozwoli radykalnie zlikwidować bezrobocie w Lublinie.
Avatar
Lublin / 9 lutego 2012 o 15:55
0
Już widzę mnóstwo nowych miejsc pracy kolejnych pseudo-rzędników, które „da” pałac UM.
Będą mieli gdzie robić prezentacje i bankiety, świętować nowe sukcesy lubelskiego!! Oh, yeah!

To klasyczne, bezczelne przejadanie środków - środków, które należy z czegoś spłacić. Nie wspomnę już o stałych kosztach urzymania...

W żadnym stopniu nie przyczyni się zwiększenia REALNYCH miejsc pracy, rozwoju przemysłu, inwestycji, bazy produkcyjnej, infrastruktury.
Avatar
obserwator / 9 lutego 2012 o 15:10
0
Jak to jest? w czasach mojej młodości,czyli "za komuny", kiedy ze względów na pochodzenie zostałem zdegradowany do obywatela "drugiej kategorii" władze wojewódzkie mieściły się w dwóch budynkach. Jeden przy ówczesnej ul. 22-lipca, czyli tam gdzie dziś mieści się urząd wojewody i jego u urzędników (budynek obok, będący obecnie siedzibą urzędu marszałkowskiego wówczas nie istniał). Drugim budynkiem, gdzie mieściły się ówczesne władze wojewódzkie, była aktualna siedziba władz Uniwersytetu Medycznego przy al.Racławickich 1 - wówczas siedziba KW PZPR. Teraz władze najbiednieszego w UE regionu chcą zaanektować centrum śródmieścia, dla urzędników, których 70% jest zupełnie nikomu nie potrzebnych. Mniemam, że do obecnych,siedzib urzędu wojewódzkiego i urzędu marszałkowskliego opuszczonych przez urzędników administracji (kilka lub kilknaście tysięcy metrów kwadratowych powierzchni) zostaną wprowadzeni bezdomni. A może rodziny orędowników demokracji i obywatelskiej sprawiedliwości w Lublinie?
Jak to jest? w czasach mojej młodości,czyli "za komuny", kiedy ze względów na pochodzenie zostałem zdegradowany do obywatela "drugiej kategorii" władze wojewódzkie mieściły się w dwóch budynkach. Jeden przy ówczesnej ul. 22-lipca, czyli tam gdzie dziś mieści się urząd wojewody i jego u urzędników (budynek obok, będący obecnie siedzibą urzędu marszałkowskiego wówczas nie istniał). Drugim budynkiem, gdzie mieściły się ówczesne władze wojewódzkie, była aktualna siedziba władz Uniwersytetu Medycznego przy al.Racławickich 1 - ... rozwiń
Avatar
prowincjusz / 9 lutego 2012 o 15:07
0
Inwestor który buduje market czy restaurację musi zapewnić miejsca parkingowe dla swoich klientów. Urząd Marszałkowski myśli o parkingu dla pracowników, a i tych miejsc podobno będzie brakować. Klienci (interesanci) nie są mile widziani w UM i nie potrzeba zapewniać im parkingu. Mam nadzieję, że się mylę, ale o to gdzie będą parkować mieszkańcy województwa powinni pytać "niezależni" dziennikarze. Przyjdzie nam dojeżdżać do rogatek, a potem komunikacją miejską. W tym czasie samochody pracowników będą 9 godzin stały na zarezerwowanych miejscach parkingowych. To rzeczywiście jest XXI wiek i hasło urzędy bez interesantów. Gratulacje dla Zarządu Województwa, który wyprzedza cyfryzację urzędów o 50 lat.
Inwestor który buduje market czy restaurację musi zapewnić miejsca parkingowe dla swoich klientów. Urząd Marszałkowski myśli o parkingu dla pracowników, a i tych miejsc podobno będzie brakować. Klienci (interesanci) nie są mile widziani w UM i nie potrzeba zapewniać im parkingu. Mam nadzieję, że się mylę, ale o to gdzie będą parkować mieszkańcy województwa powinni pytać "niezależni" dziennikarze. Przyjdzie nam dojeżdżać do rogatek, a potem komunikacją miejską. W tym czasie samochody pracowników będą 9 godzin stały na zarezerwowanyc... rozwiń
Avatar
senior / 9 lutego 2012 o 14:34
0
... Urząd Marszałkowski ??? .... a po co i kto taki urząd stworzył ??? czy on jest komuś do szczęścia potrzebny ???
Avatar
Gość / 9 lutego 2012 o 12:27
0
Dobry gospodarz najpierw porządkuje swoje podwórko i okolice wokół obejścia,a potem urządza swoją siedzibę.
Avatar
Roffle 123 / 10 lutego 2012 o 12:44
0
Skandalem to jest twa żałosna malkomencja Jozef. Jakim do jasnej cholery kryzysie? Widać,że żyjesz ciągle w 2009 roku,czas Ci stanął w miejscu od 3 lat. Ty jesteś w ogóle z Lublina,że tak wrzucasz na wszystkie bardzo ważne dla tego miasta inwestycje? Przeciętny lublinianin by nie pisał tak o tych przedsięwzięciach,najwyżej powiedziałby,że mu wszystko jedno. Ja na przykład bardzo się cieszę,że te budynki powstaną.Zrobi się wreszcie prawdziwe centrum,a nie jakaś pieprzona zielona sielanka.Miasto wojewódzkie to miasto wojewódzkie i wszystkie takie wolne tereny należy jak najszybciej zabudowywać.Pzdr.
Skandalem to jest twa żałosna malkomencja Jozef. Jakim do jasnej cholery kryzysie? Widać,że żyjesz ciągle w 2009 roku,czas Ci stanął w miejscu od 3 lat. Ty jesteś w ogóle z Lublina,że tak wrzucasz na wszystkie bardzo ważne dla tego miasta inwestycje? Przeciętny lublinianin by nie pisał tak o tych przedsięwzięciach,najwyżej powiedziałby,że mu wszystko jedno. Ja na przykład bardzo się cieszę,że te budynki powstaną.Zrobi się wreszcie prawdziwe centrum,a nie jakaś pieprzona zielona sielanka.Miasto wojewódzkie to miasto wojewódzkie i wszystkie ta... rozwiń
Avatar
Jozef / 9 lutego 2012 o 19:02
0
To skandal, aby w okresie kryzysu rozpoczynać budowę dla urzędników. Ma to miejsce w regionie biednym, gdzie występują pilniejsze potrzeby społeczne. Na miejscu Premiera reakcja byłaby natychmiastowa. Gdzie są działacze lubelscy, poslowie i sam Pawlak. Dziennik Wschodni powinien podjąć ten temat.
Avatar
ravajas@wp.pl / 9 lutego 2012 o 17:54
0
[quote name='obserwator' timestamp='1328796616' post='594506']
Jak to jest? w czasach mojej młodości,czyli "za komuny",
[/quote]
nie "za komuny", tylko "za pierwszej komuny".
Avatar
ravajas@wp.pl / 9 lutego 2012 o 17:52
0
Na każdej inwestycji współfinansowanej z UE jest tablica, że oto budynek został przez Unię sfinansowany. A czy przy tym gmachu stanie tablica, że oto darmozjady budują sobie swoje ciepłe gabinety z pieniędzy odebranych pod przymusem polskiemu podatnikowi?
Avatar
Vivien / 9 lutego 2012 o 16:28
0
I bardzo dobrze. Będzie więcej biurek do obsadzenia pracownikami a to pozwoli radykalnie zlikwidować bezrobocie w Lublinie.
Avatar
Lublin / 9 lutego 2012 o 15:55
0
Już widzę mnóstwo nowych miejsc pracy kolejnych pseudo-rzędników, które „da” pałac UM.
Będą mieli gdzie robić prezentacje i bankiety, świętować nowe sukcesy lubelskiego!! Oh, yeah!

To klasyczne, bezczelne przejadanie środków - środków, które należy z czegoś spłacić. Nie wspomnę już o stałych kosztach urzymania...

W żadnym stopniu nie przyczyni się zwiększenia REALNYCH miejsc pracy, rozwoju przemysłu, inwestycji, bazy produkcyjnej, infrastruktury.
Avatar
obserwator / 9 lutego 2012 o 15:10
0
Jak to jest? w czasach mojej młodości,czyli "za komuny", kiedy ze względów na pochodzenie zostałem zdegradowany do obywatela "drugiej kategorii" władze wojewódzkie mieściły się w dwóch budynkach. Jeden przy ówczesnej ul. 22-lipca, czyli tam gdzie dziś mieści się urząd wojewody i jego u urzędników (budynek obok, będący obecnie siedzibą urzędu marszałkowskiego wówczas nie istniał). Drugim budynkiem, gdzie mieściły się ówczesne władze wojewódzkie, była aktualna siedziba władz Uniwersytetu Medycznego przy al.Racławickich 1 - wówczas siedziba KW PZPR. Teraz władze najbiednieszego w UE regionu chcą zaanektować centrum śródmieścia, dla urzędników, których 70% jest zupełnie nikomu nie potrzebnych. Mniemam, że do obecnych,siedzib urzędu wojewódzkiego i urzędu marszałkowskliego opuszczonych przez urzędników administracji (kilka lub kilknaście tysięcy metrów kwadratowych powierzchni) zostaną wprowadzeni bezdomni. A może rodziny orędowników demokracji i obywatelskiej sprawiedliwości w Lublinie?
Jak to jest? w czasach mojej młodości,czyli "za komuny", kiedy ze względów na pochodzenie zostałem zdegradowany do obywatela "drugiej kategorii" władze wojewódzkie mieściły się w dwóch budynkach. Jeden przy ówczesnej ul. 22-lipca, czyli tam gdzie dziś mieści się urząd wojewody i jego u urzędników (budynek obok, będący obecnie siedzibą urzędu marszałkowskiego wówczas nie istniał). Drugim budynkiem, gdzie mieściły się ówczesne władze wojewódzkie, była aktualna siedziba władz Uniwersytetu Medycznego przy al.Racławickich 1 - ... rozwiń
Avatar
prowincjusz / 9 lutego 2012 o 15:07
0
Inwestor który buduje market czy restaurację musi zapewnić miejsca parkingowe dla swoich klientów. Urząd Marszałkowski myśli o parkingu dla pracowników, a i tych miejsc podobno będzie brakować. Klienci (interesanci) nie są mile widziani w UM i nie potrzeba zapewniać im parkingu. Mam nadzieję, że się mylę, ale o to gdzie będą parkować mieszkańcy województwa powinni pytać "niezależni" dziennikarze. Przyjdzie nam dojeżdżać do rogatek, a potem komunikacją miejską. W tym czasie samochody pracowników będą 9 godzin stały na zarezerwowanych miejscach parkingowych. To rzeczywiście jest XXI wiek i hasło urzędy bez interesantów. Gratulacje dla Zarządu Województwa, który wyprzedza cyfryzację urzędów o 50 lat.
Inwestor który buduje market czy restaurację musi zapewnić miejsca parkingowe dla swoich klientów. Urząd Marszałkowski myśli o parkingu dla pracowników, a i tych miejsc podobno będzie brakować. Klienci (interesanci) nie są mile widziani w UM i nie potrzeba zapewniać im parkingu. Mam nadzieję, że się mylę, ale o to gdzie będą parkować mieszkańcy województwa powinni pytać "niezależni" dziennikarze. Przyjdzie nam dojeżdżać do rogatek, a potem komunikacją miejską. W tym czasie samochody pracowników będą 9 godzin stały na zarezerwowanyc... rozwiń
Avatar
senior / 9 lutego 2012 o 14:34
0
... Urząd Marszałkowski ??? .... a po co i kto taki urząd stworzył ??? czy on jest komuś do szczęścia potrzebny ???
Avatar
Gość / 9 lutego 2012 o 12:27
0
Dobry gospodarz najpierw porządkuje swoje podwórko i okolice wokół obejścia,a potem urządza swoją siedzibę.
Zobacz wszystkie komentarze 13

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Legia – Cork City 3:0. Pewny awans mistrzów Polski

Legia – Cork City 3:0. Pewny awans mistrzów Polski 3 0

W rewanżowym meczu I rundy eliminacji do Ligi Mistrzów zespół z Warszawy pokonał na swoim stadionie niżej notowanego rywala z Irlandii i awansował do dalszej fazy rozgrywek

Ponad miesiąc temu zmienili ruch na rondzie. Kolejna stłuczka

Ponad miesiąc temu zmienili ruch na rondzie. Kolejna stłuczka 3 1

Kolejna stłuczka na rondzie Wyszyńskiego w Zamościu. Od 6 czerwca obowiązuje tu ruch okrężny a kierowcy nadal mają problemy

Miasto poszło na rękę dłużnikom z mieszkań komunalnych. Odzyskało ponad 900 tys. zł

Miasto poszło na rękę dłużnikom z mieszkań komunalnych. Odzyskało ponad 900 tys. zł 6 4

Ponad 900 tys. zł udało się odzyskać miastu od zadłużonych najemców mieszkań komunalnych, którzy zgłosili się do programu dającego im szansę na umorzenie do 70 proc. zaległości. Z takiej możliwości skorzystała prawie co siódma z uprawnionych osób. Jak dużych długów mogą się pozbyć?

"Burmistrzu przestrzegaj prawa!". Pani Maria będzie pikietować codziennie

"Burmistrzu przestrzegaj prawa!". Pani Maria będzie pikietować codziennie 2 2

Maria Kosidło z Radzynia Podlaskiego zaczęła we wtorek pikietę pod Urzędem Miasta. W toczącym się od dwóch lat sporze chodzi o mieszkanie komunalne. Kobieta zarzuca urzędnikom, że bezprawnie rozwiązali z nią umowę i zajęli lokum

Rolnicy protestowali, zablokowali weterynarzy. "Chcemy pokazać, że polski rolnik to jest siła!"
film

Rolnicy protestowali, zablokowali weterynarzy. "Chcemy pokazać, że polski rolnik to jest siła!" 21 20

Hodowcy świń z okolic Parczewa zablokowali samochód lekarzy weterynarii, którzy zamierzali przeprowadzić ubój zwierząt zagrożonych afrykańskim pomorem świń. – Chcemy pokazać, że polski rolnik to jest siła – nie ukrywa przewodniczący rolniczego stowarzyszenia, który przyjechał wesprzeć okolicznych mieszkańców

A jednak do poprawki. Zmiana na pomniku smoleńskim w Kraśniku
galeria

A jednak do poprawki. Zmiana na pomniku smoleńskim w Kraśniku 7 15

Poprawiono napis na odsłoniętym w niedzielę kraśnickim pomniku. Figura Lecha Kaczyńskiego została podpisana jako „Prezydent Rzeczpospolitej Polskiej”. Pojawiły się jednak wątpliwości, czy drugiego z tych słów nie należałoby odmienić.

Nowe korty tenisowe utonęły w deszczu

Nowe korty tenisowe utonęły w deszczu 2 10

Woda na kortach tenisowych w Świdniku. Urząd Miasta przyznaje, że po poniedziałkowych ulewnych deszczach był problem z odprowadzaniem wody

PiS: Środki publiczne były wyprowadzane z Centrum Kultury. Miasto odpowiada

PiS: Środki publiczne były wyprowadzane z Centrum Kultury. Miasto odpowiada 6 11

Radni opozycji ocenili wyniki kontroli w Centrum Kultury jako skandal i zażądali wyjaśnień od prezydenta miasta

Nowa dyrektor Teatru Muzycznego. Kogo wybrała komisja?

Nowa dyrektor Teatru Muzycznego. Kogo wybrała komisja? 2 14

Kamila Lendzion została rekomendowana na stanowisko dyrektora Teatru Muzycznego w Lublinie. Teraz tę kandydaturę musi zaakceptować Zarząd Województwa Lubelskiego, któremu podlega instytucja.

Transfery w Motorze Lublin: dzisiaj Meskhia, jutro Bonin?

Transfery w Motorze Lublin: dzisiaj Meskhia, jutro Bonin? 26 15

Motor Lublin potwierdził piąty transfer podczas letniego okienka. Kontrakt podpisał były, młodzieżowy reprezentant Ukrainy, a ostatnio zawodnik Wisły Puławy – Irakli Meskhia. Wkrótce kolejnym wzmocnieniem powinien być za to... Grzegorz Bonin

Olimp "przeniesie się" na Ponikwodę? Rada dzielnicy: Byłby naszym ośrodkiem kulturalnym

Olimp "przeniesie się" na Ponikwodę? Rada dzielnicy: Byłby naszym ośrodkiem kulturalnym 59 9

Rada Dzielnicy Ponikwoda chce, żeby galeria handlowa Olimp znalazła się w jej granicach, a nie – jak teraz – na Czechowie Południowym. Tłumaczy, że dzięki temu mieszkańcy Ponikwody… będą mieć nowy ośrodek kulturalny

Połączenie Włodawianki i Eko Rożanka coraz bliżej

Połączenie Włodawianki i Eko Rożanka coraz bliżej 0 2

Od wielu tygodni nie brakowało plotek, że dojdzie do połączenia Włodawianki z Eko Różanka. I wygląda na to, że kluby doszły już do porozumienia. Teraz swoją zgodę musi jeszcze wydać Lubelski Związek Piłki Nożnej

Nowy napastnik Górnika Łęczna

Nowy napastnik Górnika Łęczna 7 0

Sporo działo się we wtorek w obozie Górnika. Zielono-czarni mają nowego zawodnika – Jakuba Chrzanowskiego. Zmiany zaszły także w sztabie szkoleniowym i medycznym klubu z Łęcznej

Mieli o 56 zł za dużo żeby dostać mieszkanie komunalne. Teraz zbierają na własne

Mieli o 56 zł za dużo żeby dostać mieszkanie komunalne. Teraz zbierają na własne 1 8

Niewiele ponad 34 tys. zł brakuje Ewelinie i Łukaszowi Czerwińskim do zrealizowania marzenia ich życia – kupna małego, ale własnego mieszkania. Para nie może dostać mieszkania komunalnego, bo przekracza próg dochodowy o 56 zł. Niepełnosprawny mężczyzna i jego żona wciąż mają jednak nadzieję, że dzięki pomocy internautów wszystko jest możliwe.

Kuba Karaś wystąpi w Plenerze
21 lipca 2018, 20:00

Kuba Karaś wystąpi w Plenerze 1 1

Co Gdzie Kiedy. Gwiazda duetu The Dumplings, Kuba Karaś, wystąpi 21 lipca w Plenerze. Zamiast własnych kawałków artysta sprawdzi się w roli DJ'a i rozkręci gorącą imprezę. Start o godz. 20.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!

Najczęściej czytane

Dzisiaj · Tydzień · Wideo · Premium

Uwaga czytelniku!

Informujemy, że w dniu 25 maja 2018 r. na terenie całej Unii Europejskiej, w tym także w Polsce, wejdzie w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. W związku z tym chcielibyśmy Ci przekazać kilka informacji na temat zasad przetwarzania Twoich danych osobowych przez administratora portalu www.dziennikwschodni.pl – spółkę Corner Media sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie.

Bardzo prosimy, zapoznaj się z tymi informacjami uważnie, są to bowiem sprawy bardzo istotne. Jeśli jesteś osobą małoletnią poniżej 16. roku życia, koniecznie przekaż tą wiadomość swoim opiekunom, którzy następnie powinni wytłumaczyć Ci, o co w niej chodzi i dlaczego się do Ciebie zwracamy.

Czym jest RODO?

RODO to potoczna nazwa Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE. W Polsce będzie ono obowiązywało od 25 maja 2018 r. Akt ten wprowadza nowy standard ochrony danych osobowych, nakładając na podmioty przetwarzające te dane (administratorów danych) szereg obowiązków, w tym obowiązek poinformowania Ciebie o sposobie przetwarzania Twoich danych, celach w jakich Twoje dane są przetwarzane oraz o uprawnieniach przysługujących Ci w związku z przetwarzaniem danych osobowych przez administratora danych.

Administrator danych

Administratorem Twoich danych osobowych jest Corner Media Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Lublinie, ul. Krakowskie Przedmieście 54, 20-002 Lublin, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego przez Sąd Rejonowy Lublin – Wschód z siedzibą w Świdniku, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego, za numerem KRS 0000507517, NIP 7123286919, kapitał zakładowy – 50.000,00. PLN

Możesz się z nami skontaktować zarówno pod adresem:
Corner Media Spółka z o.o.
ul. Krakowskie Przedmieście 54
20-002 Lublinie

jak i mailowo: online@dziennikwschodni.pl

oraz telefonicznie: 81 46-26-800

Rodzaj przetwarzanych danych osobowych

Przetwarzamy dane osobowe podane przez Ciebie podczas procesu rejestracji konta na portalu www.dziennikwschodni.pl, a także dane, które są zbierane podczas korzystania przez Ciebie z tego portalu. Chodzi o dane zbierane i zapisywane w plikach cookies. Więcej na temat plików cookies przeczytasz w naszej polityce prywatności.

Pamiętaj, rejestracja konta na portalu www.dziennikwschodni.pl nie jest obowiązkowa. Nie masz także obowiązku podawania nam swoich prawdziwych danych podczas procesu rejestracji, jak również nie musisz podawać nam wszystkich danych, o które pytamy. Może się jednak zdarzyć tak, że nie posiadając Twoich wszystkich danych albo nie posiadając Twoich prawdziwych danych, nie będziemy w stanie świadczyć Ci wszystkich usług, które oferujemy oraz wywiązać się z wszystkich obowiązków określonych w regulaminie portalu dziennikwschodni.pl (np. zapewnić Ci odpowiedniego bezpieczeństwa w zakresie odzyskania danych dostępowych do konta).

Cel przetwarzania danych osobowych

Głównym celem przetwarzania przez nas Twoich danych jest zapewnienie Ci pełnej funkcjonalności działania serwisu dziennikwschodni.pl, dostępu do usług świadczonych przez nas w ramach tego serwisu, zapewniania Ci bezpieczeństwa podczas korzystania z serwisu (np. w przypadku prób nadużyć) oraz wywiązanie się przez nas z obowiązków umownych wynikających z regulaminu portalu Dziennikwschodni.pl.

Dodatkowy cel przetwarzania danych osobowych to tzw. marketing własny, tj. przetwarzanie danych wyłącznie na nasze wewnętrzne potrzeby w celach analitycznych, badawczych, statystycznych, w szczególności poprzez dążenie do jak najpełniejszego dostosowania treści wyświetlanych na naszych stronach do Twoich preferencji i zainteresowań.

Ponadto, o ile wyrazisz na to zgodę, będziemy mogli przetwarzać Twoje dane osobowe w celach marketingowych (marketing zewnętrzny), w tym przekazywać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym – agencjom reklamowym i naszym partnerom handlowym. Pamiętaj, że zgoda na przetwarzanie Twoich danych w celach marketingowych jest całkowicie dobrowolna i możesz ją w każdej chwili wycofać.

Pamiętaj także, że jeżeli jesteś osobą małoletnią, która nie ukończyła 16. roku życia, przesyłanie informacji w celach marketingowych może nastąpić wyłącznie po wyrażeniu zgody przez Twojego rodzica lub opiekuna.

Podstawy prawne przetwarzania danych

Twoje dane osobowe mogą być przetwarzane wyłącznie zgodnie z określonymi w obecnie obowiązujących przepisach podstawami prawnymi. W zależności od celu przetwarzania danych możemy wyróżnić trzy główne podstawy prawne przetwarzania danych.

Pierwszą podstawą przetwarzania danych jest niezbędność do wykonania umów o świadczenie usług. Mamy z nią do czynienia wtedy, gdy przetwarzanie danych jest niezbędne w celu zapewnienia Ci sprawnego, bezpiecznego korzystania z naszego serwisu wraz z jego wszystkimi funkcjonalnościami. Umowy o świadczenie usług to regulaminy, w tym regulamin portalu dziennikwschodni.pl, który akceptujesz decydując się na korzystanie z naszego serwisu.

Drugą podstawą przetwarzania danych jest uzasadniony interes administratora danych. Mamy z nim do czynienia w przypadku prowadzenia pomiarów statystycznych oraz działań z zakresu marketingu własnego przez administratora danych.

Wreszcie, trzecią przesłanką przetwarzania danych jest Twoja dobrowolna i świadoma zgoda. Na jej podstawie Twoje dane mogą być wykorzystywane w celach marketingowych, a także w celu profilowania.

Pamiętaj, zgody udzielasz w pełni dobrowolnie. Masz także prawo do cofnięcia udzielonej zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych w dowolnym momencie. Wycofanie zgody nie będzie miało jednak wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem.

Podmioty, którym możemy przekazywać dane

Co do zasady Twoje dane osobowe będą przez nas wykorzystywane wyłącznie na nasz własny użytek.

W pewnych sytuacjach możemy jednak przekazać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym: – naszym partnerom handlowym, podwykonawcom oferowanych przez nas usług, agencjom marketingowym.

Dodatkowo, w przypadkach ściśle określonych w przepisach prawa, będziemy zobligowani przekazać Twoje dane podmiotom uprawnionym do ich uzyskania na podstawie obecnie obowiązujących przepisów prawa (np. policji czy prokuraturze), pod warunkiem oczywiście, iż wystąpią do nas z takim żądaniem, powołując się na określoną podstawę prawną.

Okres przechowywania danych

Twoje dane osobowe będą przechowywane tak długo, jak będzie to niezbędne do zapewnienia Ci dostępu do usług oferowanych przez serwis www.dziennikwchodni.pl Oczywiście, możesz w każdym czasie złożyć wniosek o zaprzestanie przetwarzania swoich danych osobowych, ich zmianę lub usunięcie.

Informacje o prawach przysługujących osobie, której dane dotyczą

Musisz wiedzieć, że niezależnie od tego, na jakiej podstawie przetwarzamy Twoje dane, masz zawsze prawo dostępu do nich oraz ich poprawiania. Możesz również w każdym momencie żądać ich usunięcia lub cofnąć albo ograniczyć wcześniej udzieloną zgodę na przetwarzanie danych osobowych, przy czym wycofanie danej zgody nie wpływa na administratora danych do przetwarzania danych w celu określonym w danej zgodzie do chwili jej wycofania.

Masz również prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych osobowych.

Możesz też zażądać od administratora danych osobowych przeniesienia Twoich danych lub uzyskania kopii Twoich danych, z tym jednak zastrzeżeniem, że prawo to nie może wpływać niekorzystnie na prawa i wolności innych osób. Administrator danych będzie realizował Twoje żądania w zakresie posiadanych możliwości technicznych.

Informacje o prawie do wniesienia skargi

Organem nadzorczym nad administratorem danych osobowych jest Generalny Inspektor Danych Osobowych, do którego masz prawo wnieść skargę za każdym razem, gdy Twoje dane będą przetwarzane w sposób w Twojej ocenie nieprawidłowy.

Informacje o tym, czy podanie danych jest wymogiem ustawowym lub umownym, czy jesteś zobowiązany do ich podania

Nie jesteś zobowiązany do podawania nam swoich danych osobowych ani wyrażania zgody na ich przetwarzanie, z tym jednak zastrzeżeniem, że ich podanie może okazać się niezbędne dla korzystania z określonych funkcjonalności serwisu.

Jest także możliwe, że jeśli nie wyrazisz zgody na przetwarzanie danych osobowych lub cofniesz wcześniej udzieloną zgodę, nie będziemy mogli zapewnić Ci dostępu do niektórych oferowanych przez nas usług, przy czym zawsze w takim wypadku zostaniesz o tym poinformowany.

Informacje o profilowaniu

Czym jest profilowanie? To zbieranie wszelkich informacji, które pozwalają bezpośrednio lub pośrednio zidentyfikować osobę, która jest poddawana profilowaniu. Profilowanie odbywa się najczęściej przy użyciu systemów informatycznych, w sposób zautomatyzowany, za pomocą specjalnych algorytmów uwzględniających określone wcześniej kryteria. Wyniki profilowania mogą być wykorzystywane m.in. do celów marketingowych, np. w celu spersonalizowania reklamy kierowanej do danego użytkownika lub przygotowania oferty uwzględniającej jego potrzeby lub preferencje.

Oświadczamy, że na chwilę obecną nie profilujemy Twoich danych. Jeśli jednak zaczniemy, zostaniesz o tym uprzednio poinformowany i będziesz miał prawo nie wyrazić na to zgody.

Bardzo prosimy o uważne zapoznanie się z powyższymi informacjami. Gdy już to zrobisz, kliknij przycisk Zapoznałem się z informacją. Przejdź do serwisu.

Rozumiem

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.