Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

8 lutego 2012 r.
17:59
Edytuj ten wpis

Rusza budowa nowej siedziby Urzędu Marszałkowskiego

Autor: Zdjęcie autora Rafał Panas
0 13 A A
Przyszła siedziba Urzędu Marszałkowskiego. Widok od strony ul. Skłodowskiej (Infografika Urząd Marsz
Przyszła siedziba Urzędu Marszałkowskiego. Widok od strony ul. Skłodowskiej (Infografika Urząd Marsz

Dziś w centrum Lublina rusza budowa Lubelskiego Centrum Konferencyjnego i nowej siedziby Urzędu Marszałkowskiego. To dopiero początek gigantycznych robót, które potrwają do 2015 roku.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Umowę na postawienie LCK i biurowca podpisali wczoraj marszałek województwa Krzysztof Hetman (PSL) i Aleksander Jonek, wiceprezes Polimex-Mostostal SA. Firma ma oddział w Lublinie i to on zajmie się inwestycją. Dlatego będę tu pracowali robotnicy z Lublina i regionu. – Obiecujemy, że inwestycję zrobimy dobrze i w terminie – zadeklarował Aleksander Jonek.

Oba budynki staną u zbiegu Al. Racławickich i ul. Grottgera. Budowlańcy dostali na ich wzniesienie 36 miesięcy. Koszt obu inwestycji to 117,7 mln zł (Centrum w 50 proc. sfinansuje Unia). LCK z sześcioma kondygnacjami naziemnymi i trzema podziemnymi (ponad 5 tys. mkw. powierzchni użytkowej) będzie największym ośrodkiem konferencyjnym w województwie.

– Od strony wizualnej i funkcjonalnej centrum Lublina niezwykle się zmieni. Architektura XXI wieku zawita do miasta nie tylko dzięki dotychczasowym inwestycjom uczelni – podkreślił Hetman. – W nowej siedzibie urzędu spotkają się rozproszeni teraz po całym mieście urzędnicy.
Dzięki nowej siedzibie samorząd województwa zaoszczędzi 4 mln zł rocznie na wynajmie pomieszczeń. A mieszkańcom będzie łatwiej – w jednym miejscu – załatwić swoje sprawy.

W podziemnym parkingu pod biurowcem zmieści się 190 samochodów. Czy urzędnicy zastawią swoimi autami pobliskie uliczki? – Nigdzie nie ma tak, że dla wszystkich wystarcza miejsc. Z czasem ruch z centrum miasta będzie wyprowadzony i ten parking wystarczy – uważa Hetman.

Budowa LCK i biurowca urzędu to dopiero początek olbrzymich inwestycji między Al. Racławickimi oraz ulicami Skłodowskiej, Żwirki i Wigury oraz Radziszewskiego. Za kilka miesięcy będzie tam realizowanych równocześnie aż sześć przedsięwzięć.

Prywatny inwestor już teraz finiszuje z biurowcem przy ul. Żwirki i Wigury. – Jesteśmy na etapie prac wykończeniowych. Myślę, że budynek będzie gotowy pod koniec maja – mówi Mariusz Lackowski, prezes spółki Rupes. Po sąsiedzku urośnie LCK i siedziba Urzędu Marszałkowskiego. Żeby umożliwić roboty, Rupes zlikwidował zaplecze swojej budowy. W połowie roku powinna zacząć się budowa Centrum Spotkania Kultur (teraz to Teatr w Budowie), modernizacja Teatru Muzycznego i Filharmonii oraz budowa placu Teatralnego z podziemnym parkingiem na 125 aut.

– Przeprowadzenie tych inwestycji w centrum miasta i na małym obszarze będzie wymagało finezji – przyznaje Jacek Sobczak (PO), członek Zarządu Województwa. Już teraz szykują się utrudnienia dla kierowców. – Ulica Grottgera może być czasowo zamknięta – mówi Aleksander Jonek.

Komentarze 13

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Roffle 123 / 10 lutego 2012 o 12:44
0
Skandalem to jest twa żałosna malkomencja Jozef. Jakim do jasnej cholery kryzysie? Widać,że żyjesz ciągle w 2009 roku,czas Ci stanął w miejscu od 3 lat. Ty jesteś w ogóle z Lublina,że tak wrzucasz na wszystkie bardzo ważne dla tego miasta inwestycje? Przeciętny lublinianin by nie pisał tak o tych przedsięwzięciach,najwyżej powiedziałby,że mu wszystko jedno. Ja na przykład bardzo się cieszę,że te budynki powstaną.Zrobi się wreszcie prawdziwe centrum,a nie jakaś pieprzona zielona sielanka.Miasto wojewódzkie to miasto wojewódzkie i wszystkie takie wolne tereny należy jak najszybciej zabudowywać.Pzdr.
Skandalem to jest twa żałosna malkomencja Jozef. Jakim do jasnej cholery kryzysie? Widać,że żyjesz ciągle w 2009 roku,czas Ci stanął w miejscu od 3 lat. Ty jesteś w ogóle z Lublina,że tak wrzucasz na wszystkie bardzo ważne dla tego miasta inwestycje? Przeciętny lublinianin by nie pisał tak o tych przedsięwzięciach,najwyżej powiedziałby,że mu wszystko jedno. Ja na przykład bardzo się cieszę,że te budynki powstaną.Zrobi się wreszcie prawdziwe centrum,a nie jakaś pieprzona zielona sielanka.Miasto wojewódzkie to miasto wojewódzkie i wszystkie ta... rozwiń
Avatar
Jozef / 9 lutego 2012 o 19:02
0
To skandal, aby w okresie kryzysu rozpoczynać budowę dla urzędników. Ma to miejsce w regionie biednym, gdzie występują pilniejsze potrzeby społeczne. Na miejscu Premiera reakcja byłaby natychmiastowa. Gdzie są działacze lubelscy, poslowie i sam Pawlak. Dziennik Wschodni powinien podjąć ten temat.
Avatar
ravajas@wp.pl / 9 lutego 2012 o 17:54
0
[quote name='obserwator' timestamp='1328796616' post='594506']
Jak to jest? w czasach mojej młodości,czyli "za komuny",
[/quote]
nie "za komuny", tylko "za pierwszej komuny".
Avatar
ravajas@wp.pl / 9 lutego 2012 o 17:52
0
Na każdej inwestycji współfinansowanej z UE jest tablica, że oto budynek został przez Unię sfinansowany. A czy przy tym gmachu stanie tablica, że oto darmozjady budują sobie swoje ciepłe gabinety z pieniędzy odebranych pod przymusem polskiemu podatnikowi?
Avatar
Vivien / 9 lutego 2012 o 16:28
0
I bardzo dobrze. Będzie więcej biurek do obsadzenia pracownikami a to pozwoli radykalnie zlikwidować bezrobocie w Lublinie.
Avatar
Lublin / 9 lutego 2012 o 15:55
0
Już widzę mnóstwo nowych miejsc pracy kolejnych pseudo-rzędników, które „da” pałac UM.
Będą mieli gdzie robić prezentacje i bankiety, świętować nowe sukcesy lubelskiego!! Oh, yeah!

To klasyczne, bezczelne przejadanie środków - środków, które należy z czegoś spłacić. Nie wspomnę już o stałych kosztach urzymania...

W żadnym stopniu nie przyczyni się zwiększenia REALNYCH miejsc pracy, rozwoju przemysłu, inwestycji, bazy produkcyjnej, infrastruktury.
Avatar
obserwator / 9 lutego 2012 o 15:10
0
Jak to jest? w czasach mojej młodości,czyli "za komuny", kiedy ze względów na pochodzenie zostałem zdegradowany do obywatela "drugiej kategorii" władze wojewódzkie mieściły się w dwóch budynkach. Jeden przy ówczesnej ul. 22-lipca, czyli tam gdzie dziś mieści się urząd wojewody i jego u urzędników (budynek obok, będący obecnie siedzibą urzędu marszałkowskiego wówczas nie istniał). Drugim budynkiem, gdzie mieściły się ówczesne władze wojewódzkie, była aktualna siedziba władz Uniwersytetu Medycznego przy al.Racławickich 1 - wówczas siedziba KW PZPR. Teraz władze najbiednieszego w UE regionu chcą zaanektować centrum śródmieścia, dla urzędników, których 70% jest zupełnie nikomu nie potrzebnych. Mniemam, że do obecnych,siedzib urzędu wojewódzkiego i urzędu marszałkowskliego opuszczonych przez urzędników administracji (kilka lub kilknaście tysięcy metrów kwadratowych powierzchni) zostaną wprowadzeni bezdomni. A może rodziny orędowników demokracji i obywatelskiej sprawiedliwości w Lublinie?
Jak to jest? w czasach mojej młodości,czyli "za komuny", kiedy ze względów na pochodzenie zostałem zdegradowany do obywatela "drugiej kategorii" władze wojewódzkie mieściły się w dwóch budynkach. Jeden przy ówczesnej ul. 22-lipca, czyli tam gdzie dziś mieści się urząd wojewody i jego u urzędników (budynek obok, będący obecnie siedzibą urzędu marszałkowskiego wówczas nie istniał). Drugim budynkiem, gdzie mieściły się ówczesne władze wojewódzkie, była aktualna siedziba władz Uniwersytetu Medycznego przy al.Racławickich 1 - ... rozwiń
Avatar
prowincjusz / 9 lutego 2012 o 15:07
0
Inwestor który buduje market czy restaurację musi zapewnić miejsca parkingowe dla swoich klientów. Urząd Marszałkowski myśli o parkingu dla pracowników, a i tych miejsc podobno będzie brakować. Klienci (interesanci) nie są mile widziani w UM i nie potrzeba zapewniać im parkingu. Mam nadzieję, że się mylę, ale o to gdzie będą parkować mieszkańcy województwa powinni pytać "niezależni" dziennikarze. Przyjdzie nam dojeżdżać do rogatek, a potem komunikacją miejską. W tym czasie samochody pracowników będą 9 godzin stały na zarezerwowanych miejscach parkingowych. To rzeczywiście jest XXI wiek i hasło urzędy bez interesantów. Gratulacje dla Zarządu Województwa, który wyprzedza cyfryzację urzędów o 50 lat.
Inwestor który buduje market czy restaurację musi zapewnić miejsca parkingowe dla swoich klientów. Urząd Marszałkowski myśli o parkingu dla pracowników, a i tych miejsc podobno będzie brakować. Klienci (interesanci) nie są mile widziani w UM i nie potrzeba zapewniać im parkingu. Mam nadzieję, że się mylę, ale o to gdzie będą parkować mieszkańcy województwa powinni pytać "niezależni" dziennikarze. Przyjdzie nam dojeżdżać do rogatek, a potem komunikacją miejską. W tym czasie samochody pracowników będą 9 godzin stały na zarezerwowanyc... rozwiń
Avatar
senior / 9 lutego 2012 o 14:34
0
... Urząd Marszałkowski ??? .... a po co i kto taki urząd stworzył ??? czy on jest komuś do szczęścia potrzebny ???
Avatar
Gość / 9 lutego 2012 o 12:27
0
Dobry gospodarz najpierw porządkuje swoje podwórko i okolice wokół obejścia,a potem urządza swoją siedzibę.
Avatar
Roffle 123 / 10 lutego 2012 o 12:44
0
Skandalem to jest twa żałosna malkomencja Jozef. Jakim do jasnej cholery kryzysie? Widać,że żyjesz ciągle w 2009 roku,czas Ci stanął w miejscu od 3 lat. Ty jesteś w ogóle z Lublina,że tak wrzucasz na wszystkie bardzo ważne dla tego miasta inwestycje? Przeciętny lublinianin by nie pisał tak o tych przedsięwzięciach,najwyżej powiedziałby,że mu wszystko jedno. Ja na przykład bardzo się cieszę,że te budynki powstaną.Zrobi się wreszcie prawdziwe centrum,a nie jakaś pieprzona zielona sielanka.Miasto wojewódzkie to miasto wojewódzkie i wszystkie takie wolne tereny należy jak najszybciej zabudowywać.Pzdr.
Skandalem to jest twa żałosna malkomencja Jozef. Jakim do jasnej cholery kryzysie? Widać,że żyjesz ciągle w 2009 roku,czas Ci stanął w miejscu od 3 lat. Ty jesteś w ogóle z Lublina,że tak wrzucasz na wszystkie bardzo ważne dla tego miasta inwestycje? Przeciętny lublinianin by nie pisał tak o tych przedsięwzięciach,najwyżej powiedziałby,że mu wszystko jedno. Ja na przykład bardzo się cieszę,że te budynki powstaną.Zrobi się wreszcie prawdziwe centrum,a nie jakaś pieprzona zielona sielanka.Miasto wojewódzkie to miasto wojewódzkie i wszystkie ta... rozwiń
Avatar
Jozef / 9 lutego 2012 o 19:02
0
To skandal, aby w okresie kryzysu rozpoczynać budowę dla urzędników. Ma to miejsce w regionie biednym, gdzie występują pilniejsze potrzeby społeczne. Na miejscu Premiera reakcja byłaby natychmiastowa. Gdzie są działacze lubelscy, poslowie i sam Pawlak. Dziennik Wschodni powinien podjąć ten temat.
Avatar
ravajas@wp.pl / 9 lutego 2012 o 17:54
0
[quote name='obserwator' timestamp='1328796616' post='594506']
Jak to jest? w czasach mojej młodości,czyli "za komuny",
[/quote]
nie "za komuny", tylko "za pierwszej komuny".
Avatar
ravajas@wp.pl / 9 lutego 2012 o 17:52
0
Na każdej inwestycji współfinansowanej z UE jest tablica, że oto budynek został przez Unię sfinansowany. A czy przy tym gmachu stanie tablica, że oto darmozjady budują sobie swoje ciepłe gabinety z pieniędzy odebranych pod przymusem polskiemu podatnikowi?
Avatar
Vivien / 9 lutego 2012 o 16:28
0
I bardzo dobrze. Będzie więcej biurek do obsadzenia pracownikami a to pozwoli radykalnie zlikwidować bezrobocie w Lublinie.
Avatar
Lublin / 9 lutego 2012 o 15:55
0
Już widzę mnóstwo nowych miejsc pracy kolejnych pseudo-rzędników, które „da” pałac UM.
Będą mieli gdzie robić prezentacje i bankiety, świętować nowe sukcesy lubelskiego!! Oh, yeah!

To klasyczne, bezczelne przejadanie środków - środków, które należy z czegoś spłacić. Nie wspomnę już o stałych kosztach urzymania...

W żadnym stopniu nie przyczyni się zwiększenia REALNYCH miejsc pracy, rozwoju przemysłu, inwestycji, bazy produkcyjnej, infrastruktury.
Avatar
obserwator / 9 lutego 2012 o 15:10
0
Jak to jest? w czasach mojej młodości,czyli "za komuny", kiedy ze względów na pochodzenie zostałem zdegradowany do obywatela "drugiej kategorii" władze wojewódzkie mieściły się w dwóch budynkach. Jeden przy ówczesnej ul. 22-lipca, czyli tam gdzie dziś mieści się urząd wojewody i jego u urzędników (budynek obok, będący obecnie siedzibą urzędu marszałkowskiego wówczas nie istniał). Drugim budynkiem, gdzie mieściły się ówczesne władze wojewódzkie, była aktualna siedziba władz Uniwersytetu Medycznego przy al.Racławickich 1 - wówczas siedziba KW PZPR. Teraz władze najbiednieszego w UE regionu chcą zaanektować centrum śródmieścia, dla urzędników, których 70% jest zupełnie nikomu nie potrzebnych. Mniemam, że do obecnych,siedzib urzędu wojewódzkiego i urzędu marszałkowskliego opuszczonych przez urzędników administracji (kilka lub kilknaście tysięcy metrów kwadratowych powierzchni) zostaną wprowadzeni bezdomni. A może rodziny orędowników demokracji i obywatelskiej sprawiedliwości w Lublinie?
Jak to jest? w czasach mojej młodości,czyli "za komuny", kiedy ze względów na pochodzenie zostałem zdegradowany do obywatela "drugiej kategorii" władze wojewódzkie mieściły się w dwóch budynkach. Jeden przy ówczesnej ul. 22-lipca, czyli tam gdzie dziś mieści się urząd wojewody i jego u urzędników (budynek obok, będący obecnie siedzibą urzędu marszałkowskiego wówczas nie istniał). Drugim budynkiem, gdzie mieściły się ówczesne władze wojewódzkie, była aktualna siedziba władz Uniwersytetu Medycznego przy al.Racławickich 1 - ... rozwiń
Avatar
prowincjusz / 9 lutego 2012 o 15:07
0
Inwestor który buduje market czy restaurację musi zapewnić miejsca parkingowe dla swoich klientów. Urząd Marszałkowski myśli o parkingu dla pracowników, a i tych miejsc podobno będzie brakować. Klienci (interesanci) nie są mile widziani w UM i nie potrzeba zapewniać im parkingu. Mam nadzieję, że się mylę, ale o to gdzie będą parkować mieszkańcy województwa powinni pytać "niezależni" dziennikarze. Przyjdzie nam dojeżdżać do rogatek, a potem komunikacją miejską. W tym czasie samochody pracowników będą 9 godzin stały na zarezerwowanych miejscach parkingowych. To rzeczywiście jest XXI wiek i hasło urzędy bez interesantów. Gratulacje dla Zarządu Województwa, który wyprzedza cyfryzację urzędów o 50 lat.
Inwestor który buduje market czy restaurację musi zapewnić miejsca parkingowe dla swoich klientów. Urząd Marszałkowski myśli o parkingu dla pracowników, a i tych miejsc podobno będzie brakować. Klienci (interesanci) nie są mile widziani w UM i nie potrzeba zapewniać im parkingu. Mam nadzieję, że się mylę, ale o to gdzie będą parkować mieszkańcy województwa powinni pytać "niezależni" dziennikarze. Przyjdzie nam dojeżdżać do rogatek, a potem komunikacją miejską. W tym czasie samochody pracowników będą 9 godzin stały na zarezerwowanyc... rozwiń
Avatar
senior / 9 lutego 2012 o 14:34
0
... Urząd Marszałkowski ??? .... a po co i kto taki urząd stworzył ??? czy on jest komuś do szczęścia potrzebny ???
Avatar
Gość / 9 lutego 2012 o 12:27
0
Dobry gospodarz najpierw porządkuje swoje podwórko i okolice wokół obejścia,a potem urządza swoją siedzibę.
Zobacz wszystkie komentarze 13

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Legia – Cork City 3:0. Pewny awans mistrzów Polski

Legia – Cork City 3:0. Pewny awans mistrzów Polski 3 0

W rewanżowym meczu I rundy eliminacji do Ligi Mistrzów zespół z Warszawy pokonał na swoim stadionie niżej notowanego rywala z Irlandii i awansował do dalszej fazy rozgrywek

Ponad miesiąc temu zmienili ruch na rondzie. Kolejna stłuczka

Ponad miesiąc temu zmienili ruch na rondzie. Kolejna stłuczka 3 1

Kolejna stłuczka na rondzie Wyszyńskiego w Zamościu. Od 6 czerwca obowiązuje tu ruch okrężny a kierowcy nadal mają problemy

Miasto poszło na rękę dłużnikom z mieszkań komunalnych. Odzyskało ponad 900 tys. zł

Miasto poszło na rękę dłużnikom z mieszkań komunalnych. Odzyskało ponad 900 tys. zł 6 4

Ponad 900 tys. zł udało się odzyskać miastu od zadłużonych najemców mieszkań komunalnych, którzy zgłosili się do programu dającego im szansę na umorzenie do 70 proc. zaległości. Z takiej możliwości skorzystała prawie co siódma z uprawnionych osób. Jak dużych długów mogą się pozbyć?

"Burmistrzu przestrzegaj prawa!". Pani Maria będzie pikietować codziennie

"Burmistrzu przestrzegaj prawa!". Pani Maria będzie pikietować codziennie 2 2

Maria Kosidło z Radzynia Podlaskiego zaczęła we wtorek pikietę pod Urzędem Miasta. W toczącym się od dwóch lat sporze chodzi o mieszkanie komunalne. Kobieta zarzuca urzędnikom, że bezprawnie rozwiązali z nią umowę i zajęli lokum

Rolnicy protestowali, zablokowali weterynarzy. "Chcemy pokazać, że polski rolnik to jest siła!"
film

Rolnicy protestowali, zablokowali weterynarzy. "Chcemy pokazać, że polski rolnik to jest siła!" 21 20

Hodowcy świń z okolic Parczewa zablokowali samochód lekarzy weterynarii, którzy zamierzali przeprowadzić ubój zwierząt zagrożonych afrykańskim pomorem świń. – Chcemy pokazać, że polski rolnik to jest siła – nie ukrywa przewodniczący rolniczego stowarzyszenia, który przyjechał wesprzeć okolicznych mieszkańców

A jednak do poprawki. Zmiana na pomniku smoleńskim w Kraśniku
galeria

A jednak do poprawki. Zmiana na pomniku smoleńskim w Kraśniku 7 15

Poprawiono napis na odsłoniętym w niedzielę kraśnickim pomniku. Figura Lecha Kaczyńskiego została podpisana jako „Prezydent Rzeczpospolitej Polskiej”. Pojawiły się jednak wątpliwości, czy drugiego z tych słów nie należałoby odmienić.

Nowe korty tenisowe utonęły w deszczu

Nowe korty tenisowe utonęły w deszczu 2 10

Woda na kortach tenisowych w Świdniku. Urząd Miasta przyznaje, że po poniedziałkowych ulewnych deszczach był problem z odprowadzaniem wody

PiS: Środki publiczne były wyprowadzane z Centrum Kultury. Miasto odpowiada

PiS: Środki publiczne były wyprowadzane z Centrum Kultury. Miasto odpowiada 6 11

Radni opozycji ocenili wyniki kontroli w Centrum Kultury jako skandal i zażądali wyjaśnień od prezydenta miasta

Nowa dyrektor Teatru Muzycznego. Kogo wybrała komisja?

Nowa dyrektor Teatru Muzycznego. Kogo wybrała komisja? 2 14

Kamila Lendzion została rekomendowana na stanowisko dyrektora Teatru Muzycznego w Lublinie. Teraz tę kandydaturę musi zaakceptować Zarząd Województwa Lubelskiego, któremu podlega instytucja.

Transfery w Motorze Lublin: dzisiaj Meskhia, jutro Bonin?

Transfery w Motorze Lublin: dzisiaj Meskhia, jutro Bonin? 26 15

Motor Lublin potwierdził piąty transfer podczas letniego okienka. Kontrakt podpisał były, młodzieżowy reprezentant Ukrainy, a ostatnio zawodnik Wisły Puławy – Irakli Meskhia. Wkrótce kolejnym wzmocnieniem powinien być za to... Grzegorz Bonin

Olimp "przeniesie się" na Ponikwodę? Rada dzielnicy: Byłby naszym ośrodkiem kulturalnym

Olimp "przeniesie się" na Ponikwodę? Rada dzielnicy: Byłby naszym ośrodkiem kulturalnym 59 9

Rada Dzielnicy Ponikwoda chce, żeby galeria handlowa Olimp znalazła się w jej granicach, a nie – jak teraz – na Czechowie Południowym. Tłumaczy, że dzięki temu mieszkańcy Ponikwody… będą mieć nowy ośrodek kulturalny

Połączenie Włodawianki i Eko Rożanka coraz bliżej

Połączenie Włodawianki i Eko Rożanka coraz bliżej 0 2

Od wielu tygodni nie brakowało plotek, że dojdzie do połączenia Włodawianki z Eko Różanka. I wygląda na to, że kluby doszły już do porozumienia. Teraz swoją zgodę musi jeszcze wydać Lubelski Związek Piłki Nożnej

Nowy napastnik Górnika Łęczna

Nowy napastnik Górnika Łęczna 7 0

Sporo działo się we wtorek w obozie Górnika. Zielono-czarni mają nowego zawodnika – Jakuba Chrzanowskiego. Zmiany zaszły także w sztabie szkoleniowym i medycznym klubu z Łęcznej

Mieli o 56 zł za dużo żeby dostać mieszkanie komunalne. Teraz zbierają na własne

Mieli o 56 zł za dużo żeby dostać mieszkanie komunalne. Teraz zbierają na własne 1 8

Niewiele ponad 34 tys. zł brakuje Ewelinie i Łukaszowi Czerwińskim do zrealizowania marzenia ich życia – kupna małego, ale własnego mieszkania. Para nie może dostać mieszkania komunalnego, bo przekracza próg dochodowy o 56 zł. Niepełnosprawny mężczyzna i jego żona wciąż mają jednak nadzieję, że dzięki pomocy internautów wszystko jest możliwe.

Kuba Karaś wystąpi w Plenerze
21 lipca 2018, 20:00

Kuba Karaś wystąpi w Plenerze 1 1

Co Gdzie Kiedy. Gwiazda duetu The Dumplings, Kuba Karaś, wystąpi 21 lipca w Plenerze. Zamiast własnych kawałków artysta sprawdzi się w roli DJ'a i rozkręci gorącą imprezę. Start o godz. 20.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!