Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

22 kwietnia 2015 r.
22:00
Edytuj ten wpis

Rusza wielkie sprzątanie Lublina

Autor: Zdjęcie autora drs
0 6 A A

Ponad 7300 osób w czwartek i piątek weźmie udział w wiosennym sprzątaniu Lublina.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Ekipy uzbrojone w rękawice i worki będzie można napotkać m.in. w okolicach lasów nad Zalewem Zemborzyckim, ścieżki rowerowej wzdłuż Bystrzycy, terenów wzdłuż Czerniejówki, parku Bronowickiego, czy też zielonych terenów w rejonie os. Ruta, Skarpa i Niepodległości.

Do akcji organizowanej corocznie przez miejski samorząd zgłosiło się 55 placówek oświatowych, wśród których najliczniejszą grupę (ok. 30 placówek) stanowią przedszkola.
Czytaj więcej o:

Komentarze 6

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
tom / 23 kwietnia 2015 o 13:20
0

PO MOJEMU TO ZA SPRZĄTANIE TYCH TERENÓW SĄ ODPOWIEDZIALNE RÓŻNE INSTYTUCJE ,PRZECIEŻ KAŻDA PARCELA MA SWOJEGO WŁAŚCICIELA I TO NA NIM CIĄŻY ODPOWIEDZIALNOŚĆ UTRZYMANIA CZYSTOŚCI A SZANOWNA STRAŻ MIEJSKA EGZEKWOWANIE TEGO JAK WŁAŚCICIELA NIE MOŻNA USTALIĆ NIECH SPRAWDZĄ KTO PŁACI ZA GRUNT PODATEK A NIE BARANY KARZĄ PRZEDSZKOLAKOM KONDOMY I PETY SPRZĄTAĆ

Avatar
aga / 23 kwietnia 2015 o 12:27
0

a placówka z południowej 5 oczywiście się nie zgłosiła no bo poco lepiej niech państwo utrzymuje darmozjadów 

Avatar
crx / 23 kwietnia 2015 o 10:48
0

Akcja pożyteczna, ale po miesiącu wszystko powróci do normy i nie będzie po niej śladu. Jedynie kataster wyższy  w lepszych dzielnicach i niższy w gorszych może skuteczniej rozwiązać problem !!!

Avatar
Gość / 23 kwietnia 2015 o 09:01
0

Żądasz czystości? Zachowaj ją sam!

Avatar
zaśmiecony lublinianin / 23 kwietnia 2015 o 08:15
0

Barany!!! Co to za wielkie sprzątanie - okolice zalewu i kilka skwerków. A SAMO MIASTO? A OKOLICE WSZELKICH TARGOWISK? A WSZELKIE MAŁE PARKI W CENTRUM??? A TRAWNIKI I OKOLICE BLOKÓW MIESZKALNYCH?? I TO MAJĄ SPRZĄTAĆ LUDZIE W JAKICHŚ DZIWNYCH AKCJACH RAZ W ROKU?????
JA SIĘ PYTAM GDZIE JEST MPO??? JA SIĘ PYTAM GDZIE SĄ ADMINISTRACJE OSIEDLI??? JA SIĘ PYTAM DLACZEGO WŁAŚCICIELE POSESJI NIE SPRZĄTAJĄ WOKÓŁ SWOICH DOMÓW ZGODNIE Z USTAWĄ???? JA SIĘ PYTAM GDZIE SĄ SŁUŻBY MIEJSKIE ODPOWIEDZIALNE ZA UTRZYMANIE CZYSTOŚCI I PORZĄDKU W MIEŚCIE?????

TERAZ NA WIOSNĘ (I NIE TYLKO) WIDAĆ ŻE LUBLIN TO JEDEN WIELKI ŚMIETNIK!!!!!!!!!!!!
NIECH WŁADZA RUSZY SWOJE D...U...P....Y I WEŹMIE SIĘ DO ROBOTY!!!!!!!!!!!!!!!

Barany!!! Co to za wielkie sprzątanie - okolice zalewu i kilka skwerków. A SAMO MIASTO? A OKOLICE WSZELKICH TARGOWISK? A WSZELKIE MAŁE PARKI W CENTRUM??? A TRAWNIKI I OKOLICE BLOKÓW MIESZKALNYCH?? I TO MAJĄ SPRZĄTAĆ LUDZIE W JAKICHŚ DZIWNYCH AKCJACH RAZ W ROKU?????
JA SIĘ PYTAM GDZIE JEST MPO??? JA SIĘ PYTAM GDZIE SĄ ADMINISTRACJE OSIEDLI??? JA SIĘ PYTAM DLACZEGO WŁAŚCICIELE POSESJI NIE SPRZĄTAJĄ WOKÓŁ SWOICH DOMÓW ZGODNIE Z USTAWĄ???? JA SIĘ PYTAM GDZIE SĄ SŁUŻBY MIEJSKIE ODPOWIEDZIALNE ZA UTRZYMANIE CZYSTOŚCI I PORZĄDKU W MIEŚCIE???... rozwiń

Avatar
aaa / 23 kwietnia 2015 o 07:42
0

Takie akcje z przedszkolakami nie byłyby potrzebne, gdyby rodzice uczyli dzieci nie śmiecić. Zwracając uwagę małolatowi, żeby nie śmiecił często można zobaczyć zdziwioną minę, bo w domu mama po nim sprząta.

Szperacze wywlekający całe worki ze śmietnika zostawiają rozwłuczone po chodnikach i trawnikach śmieci. I do kompletu polska, złota młodzież rzucająca butelki w dowolnym miejscu, jak bydło - sra tam, gdzie stanie na chwilę.

Na codzienną bezmyślność nóż się w kieszeni otwiera. Akcjami świata nie naprawimy.

Avatar
tom / 23 kwietnia 2015 o 13:20
0

PO MOJEMU TO ZA SPRZĄTANIE TYCH TERENÓW SĄ ODPOWIEDZIALNE RÓŻNE INSTYTUCJE ,PRZECIEŻ KAŻDA PARCELA MA SWOJEGO WŁAŚCICIELA I TO NA NIM CIĄŻY ODPOWIEDZIALNOŚĆ UTRZYMANIA CZYSTOŚCI A SZANOWNA STRAŻ MIEJSKA EGZEKWOWANIE TEGO JAK WŁAŚCICIELA NIE MOŻNA USTALIĆ NIECH SPRAWDZĄ KTO PŁACI ZA GRUNT PODATEK A NIE BARANY KARZĄ PRZEDSZKOLAKOM KONDOMY I PETY SPRZĄTAĆ

Avatar
aga / 23 kwietnia 2015 o 12:27
0

a placówka z południowej 5 oczywiście się nie zgłosiła no bo poco lepiej niech państwo utrzymuje darmozjadów 

Avatar
crx / 23 kwietnia 2015 o 10:48
0

Akcja pożyteczna, ale po miesiącu wszystko powróci do normy i nie będzie po niej śladu. Jedynie kataster wyższy  w lepszych dzielnicach i niższy w gorszych może skuteczniej rozwiązać problem !!!

Avatar
Gość / 23 kwietnia 2015 o 09:01
0

Żądasz czystości? Zachowaj ją sam!

Avatar
zaśmiecony lublinianin / 23 kwietnia 2015 o 08:15
0

Barany!!! Co to za wielkie sprzątanie - okolice zalewu i kilka skwerków. A SAMO MIASTO? A OKOLICE WSZELKICH TARGOWISK? A WSZELKIE MAŁE PARKI W CENTRUM??? A TRAWNIKI I OKOLICE BLOKÓW MIESZKALNYCH?? I TO MAJĄ SPRZĄTAĆ LUDZIE W JAKICHŚ DZIWNYCH AKCJACH RAZ W ROKU?????
JA SIĘ PYTAM GDZIE JEST MPO??? JA SIĘ PYTAM GDZIE SĄ ADMINISTRACJE OSIEDLI??? JA SIĘ PYTAM DLACZEGO WŁAŚCICIELE POSESJI NIE SPRZĄTAJĄ WOKÓŁ SWOICH DOMÓW ZGODNIE Z USTAWĄ???? JA SIĘ PYTAM GDZIE SĄ SŁUŻBY MIEJSKIE ODPOWIEDZIALNE ZA UTRZYMANIE CZYSTOŚCI I PORZĄDKU W MIEŚCIE?????

TERAZ NA WIOSNĘ (I NIE TYLKO) WIDAĆ ŻE LUBLIN TO JEDEN WIELKI ŚMIETNIK!!!!!!!!!!!!
NIECH WŁADZA RUSZY SWOJE D...U...P....Y I WEŹMIE SIĘ DO ROBOTY!!!!!!!!!!!!!!!

Barany!!! Co to za wielkie sprzątanie - okolice zalewu i kilka skwerków. A SAMO MIASTO? A OKOLICE WSZELKICH TARGOWISK? A WSZELKIE MAŁE PARKI W CENTRUM??? A TRAWNIKI I OKOLICE BLOKÓW MIESZKALNYCH?? I TO MAJĄ SPRZĄTAĆ LUDZIE W JAKICHŚ DZIWNYCH AKCJACH RAZ W ROKU?????
JA SIĘ PYTAM GDZIE JEST MPO??? JA SIĘ PYTAM GDZIE SĄ ADMINISTRACJE OSIEDLI??? JA SIĘ PYTAM DLACZEGO WŁAŚCICIELE POSESJI NIE SPRZĄTAJĄ WOKÓŁ SWOICH DOMÓW ZGODNIE Z USTAWĄ???? JA SIĘ PYTAM GDZIE SĄ SŁUŻBY MIEJSKIE ODPOWIEDZIALNE ZA UTRZYMANIE CZYSTOŚCI I PORZĄDKU W MIEŚCIE???... rozwiń

Avatar
aaa / 23 kwietnia 2015 o 07:42
0

Takie akcje z przedszkolakami nie byłyby potrzebne, gdyby rodzice uczyli dzieci nie śmiecić. Zwracając uwagę małolatowi, żeby nie śmiecił często można zobaczyć zdziwioną minę, bo w domu mama po nim sprząta.

Szperacze wywlekający całe worki ze śmietnika zostawiają rozwłuczone po chodnikach i trawnikach śmieci. I do kompletu polska, złota młodzież rzucająca butelki w dowolnym miejscu, jak bydło - sra tam, gdzie stanie na chwilę.

Na codzienną bezmyślność nóż się w kieszeni otwiera. Akcjami świata nie naprawimy.

Zobacz wszystkie komentarze 6

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Hipermarket z Lublina obiecuje zwrot towarów w ciągu 30 dni. Ale nie w tym przypadku
Alarm 24

Hipermarket z Lublina obiecuje zwrot towarów w ciągu 30 dni. Ale nie w tym przypadku 1 1

Kupiony w hipermarkecie notebook okazał się wadliwy, ale sklep nie chce go przyjąć z powrotem, mimo że obiecuje klientom możliwość zwrotu towarów w ciągu 30 dni od zakupu. Hipermarket tłumaczy, że sprzęt jest już używany. Klient jest oburzony, ale zgodnie z prawem to sklep ma rację.

Festiwal Dwa Brzegi 2018: Najlepsze filmy zagraniczne i najciekawsze polskie [program]
28 lipca 2018, 11:00

Festiwal Dwa Brzegi 2018: Najlepsze filmy zagraniczne i najciekawsze polskie [program] 8 1

Pokaz filmu „Złodziejaszki” Hirokazu Koreedy nagrodzonego Złotą Palmą w Cannes, a potem wspólny koncert Nosowskiej i Zamilskiej na kazimierskim zamku. Tak będzie wyglądało otwarcie 12. Festiwalu Filmu i Sztuki Dwa Brzegi, który zaczyna się już w następną sobotę 28 lipca.

Muzyka na lubelskim Zamku. Koncert Gabryś & Quinn Piano Duo
21 lipca 2018, 18:00

Muzyka na lubelskim Zamku. Koncert Gabryś & Quinn Piano Duo 1 0

Co Gdzie Kiedy. Duet Gabryś & Quinn wystąpi 21 lipca o godz. 18 w Muzeum Lubelskim w ramach cyklu Muzyka na lubelskim Zamku.

Rozbita karuzela VAT. Były wiceprezes Lotosu wśród zatrzymanych

Rozbita karuzela VAT. Były wiceprezes Lotosu wśród zatrzymanych 0 1

Cztery osoby, w tym prezes i dyrektorzy jednej ze spółek, zostali zatrzymani przez prokuratorów z Zamościa. Śledczy podejrzewają ich o wyłudzenia podatku VAT.

Bezpowrotny koniec marzeń o nowym „oknie czasu” przed Bramą Krakowską w Lublinie

Bezpowrotny koniec marzeń o nowym „oknie czasu” przed Bramą Krakowską w Lublinie 87 39

W czwartek zalano betonem studnię odkrytą przed Bramą Krakowską podczas przebudowy nawierzchni. Ratusz planował stworzenie w tym miejscu „okna czasu”, przez które można by zajrzeć do wnętrza. Ale takiej atrakcji jednak tu nie będzie. – Udostępnienie studni okazało się niemożliwe – oznajmił Urząd Miasta.

Spacery na 100-lecie Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego
21 lipca 2018, 12:00

Spacery na 100-lecie Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego 3 1

Co Gdzie Kiedy. Inna Fundacja - IFKA zaprasza do udziału w projekcje NIE WYMIGASZ SIĘ OD HISTORII/HERSTORII, w ramach którego organizowane będą spacery prowadzone w języku polskim oraz migowym. Na początek spacery z okazji 100-lecia Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego.

Kto kradł na basenie w Puławach? Mają dwóch nastolatków

Kto kradł na basenie w Puławach? Mają dwóch nastolatków 15 0

Zarzuty kradzieży i kradzieży z włamaniem usłyszeli dwaj 16-latkowie, którzy od początku lipca na basenie miejskim w Puławach kradli przedmioty pozostawione w szafkach.

Pamiętają o kolegach, którzy zginęli na służbie. Wśród nich policjantka z Krasnegostawu
galeria

Pamiętają o kolegach, którzy zginęli na służbie. Wśród nich policjantka z Krasnegostawu 35 0

Członkowie rodzin policjantów, którzy stracili życie na służbie odsłonili dziś tabliczki epitafijne. Jedna z nich poświęcona jest st. sierż. Magdalenie Dolebskiej z Komendy Powiatowej Policji w Krasnymstawie.

Poznaj Kazimierz Dolny od filmowej strony. Wycieczka i oprowadzanie
20 lipca 2018, 12:00

Poznaj Kazimierz Dolny od filmowej strony. Wycieczka i oprowadzanie 0 0

W piątek, 20 lipca o godz. 12 w Kazimierzu Dolnym odbędzie się wycieczka z przewodnikiem, podczas której poznamy filmowe losy nadwiślańskiego miasta.

Sposób na dewastację przystanków? Graffiti

Sposób na dewastację przystanków? Graffiti 2 5

Miejski Zakład Komunikacyjny w Białej Podlaskiej w nietypowy sposób walczy z wandalami. Na kilku najczęściej dewastowanych wiatach przystankowych pojawi się graffiti. Pierwsze już jest – na przystanku przy ulicy Warszawskiej

Azoty Puławy wróciły do treningów

Azoty Puławy wróciły do treningów 1 0

PIŁKA RĘCZNA Brązowi medaliści rozpoczęli przygotowania do nowego sezonu. Drużynę prowadzi były reprezentacyjny obrotowy Bartosz Jurecki

Prawie trzy kilometry jazdy po równym. Fragment "Nadwiślanki" już gotowy

Prawie trzy kilometry jazdy po równym. Fragment "Nadwiślanki" już gotowy 0 8

Prawie 7 miesięcy drogowcy remontowali niespełna trzykilometrowy odcinek drogi 801, od Dęblina do Stężycy.

Miasto w budowie. Inwestycje w Zamościu nabierają tempa [zdjęcia]
galeria

Miasto w budowie. Inwestycje w Zamościu nabierają tempa [zdjęcia] 5 0

Nowe ulice i mosty, a w planach m.in. budowa placu zabaw – inwestycje w Zamościu nabierają tempa.

Wydarzenia sportowe w Lubelskiem: 20-22 lipca

Wydarzenia sportowe w Lubelskiem: 20-22 lipca 0 0

Tej imprezy nie można przegapić. Od piątku do niedzieli Lublin będzie gospodarzem 94. PZLA Mistrzostw Polski w Lekkiej Atletyce. Tylu gwiazd nie mieliśmy u siebie od... 34 lat.

Praca w Europie. Najlepiej zarabiają Duńczycy i Belgowie

Praca w Europie. Najlepiej zarabiają Duńczycy i Belgowie 0 0

Średnie wynagrodzenie za godzinę pracy w Unii Europejskiej wyniosło w 2017 roku 23,1 euro, natomiast w strefie euro 26,9 euro. Najwyższą stawkę otrzymali pracownicy w Luksemburgu, Danii i Belgii, a najniższą - w Bułgarii i Rumunii. W Polsce średnia stawka godzinowa to 6,3 euro – podaje Europejski Urząd Statystyczny.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!