Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

17 sierpnia 2009 r.
21:21
Edytuj ten wpis

Rząd tnie etaty, urzędnicy zlecą ze stołków

Autor: Zdjęcie autora Rafał Panas
0 12 A A

Rząd chce zwolnić w przyszłym roku 10 procent pracowników w podległych mu urzędach. Wczoraj projekt ustawy „o racjonalizacji zatrudnienia” trafił do Lubelskiego Urzędu Wojewódzkiego. Potwierdził nam to Jarosław Szymczyk, dyrektor generalny w urzędzie.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Cięcia w administracji rządowej to skutek kryzysu i zmniejszających się wpływów do kasy państwa. I nie ma od nich odwrotu. Do lutego dyr. Szymczyk musi mieć gotowy plan restrukturyzacji, a do końca czerwca wprowadzić go w życie. Pod groźbą nagany lub kary finansowej.

W Lubelskim Urzędzie Wojewódzkim pracuje (razem z delegaturami) ok. 550 osób. W całej administracji zespolonej, agencjach, NFZ, ZUS i KRUS pracę ma kilka tysięcy osób.

Według projektu cięć, zwolnieni urzędnicy dostaną odszkodowania: od jednomiesięcznego do trzymiesięcznego wynagrodzenia, w zależności od stażu pracy. Spokojnie mogą spać samorządowcy, pracownicy uczelni publicznych oraz służb mundurowych – ich redukcja nie dotknie. Pracy nie stracą też osoby, które mają cztery lata do emerytury, pracownice w ciąży lub na urlopie macierzyńskim.

– To dopiero projekt, jeszcze wiele może się w nim zmienić – ocenia dyr. Szymczyk.

Jednak już teraz zastanawia się kogo będzie musiał zwolnić. Na razie co projekt poszedł do oceny związków zawodowych. A te już dziś zapowiadają walkę o miejsca pracy.
Na „racjonalizacji zatrudnienia” rząd chce zaoszczędzić pół miliarda złotych w przyszłym roku oraz 1,2–1,26 mld zł w następnych trzech latach.

Komentarze 12

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
alek / 19 sierpnia 2009 o 20:12
0
Zostanie więcej pieniędzy w budżecie miasta i może doczekamy się w końcu równiejszych ulic bez dziur i garbów.
Avatar
Won urzędnicze gnidy ! / 19 sierpnia 2009 o 00:27
0
Co dziesiąty to powinien zostać.
Avatar
pfff... / 18 sierpnia 2009 o 20:02
0
Aha aha, tytuł zjadliwy i temat chwytliwy a dyrektor dalej z kropką
Avatar
Jan Czyrak / 18 sierpnia 2009 o 19:32
0
I bardzo dobrze, bardzo dobrze.
Nieróbstwo i bumelanctwo należy tępić od samego korzenia.
PO obiecała cuda, więc należy POpierać decyzje rządu.
Od ust sobie będą odejmować ostatni kęs, żeby wyprowadzić kraj z kryzysu.
Tylko zawistni krytycy nie rozumieją geniuszu POstępowania koalicji w dążeniu:
ABY ŻYŁO SIĘ LEPIEJ.
Zwalniani z pracy powinni zrozumieć, że pokornie powinni przyjąć swój los.
Wszak, jeśli zwalniają - mawiał ideolog ekonomiczny tego systemu - to znowu będą zatrudniać.
Kogo? Rodziny, koterie, znajomi królika są w gotowości!
(A co tam ciekawego w filharmonii....?)
I bardzo dobrze, bardzo dobrze.
Nieróbstwo i bumelanctwo należy tępić od samego korzenia.
PO obiecała cuda, więc należy POpierać decyzje rządu.
Od ust sobie będą odejmować ostatni kęs, żeby wyprowadzić kraj z kryzysu.
Tylko zawistni krytycy nie rozumieją geniuszu POstępowania koalicji w dążeniu:
ABY ŻYŁO SIĘ LEPIEJ.
Zwalniani z pracy powinni zrozumieć, że pokornie powinni przyjąć swój los.
Wszak, jeśli zwalniają - mawiał ideolog ekonomiczny tego systemu - to znowu będą zatrudniać.
Kogo? Rodzin... rozwiń
Avatar
Podatnik / 18 sierpnia 2009 o 15:49
0
Ilu jest urzędników ? Oficjalne dane GUS to około 350.000. Ale w latach 1995 - 2005 trzykrotnie GUS zmieniał kryteria "kto to jest urzędnik" i w ten oto prosty sposób każdorazowo "zmniejszał" liczbę pierdzistołków o około 35 - 45 %. W 1990 r (przed tymi zmianami) liczba urzędników wynosiła 140.000.
Międzywojenny prezydent Wojciechowski mimo, że wówczas w Polsce obowiązywał system prezydencki, zadowalał się 40 urzędnikami. Obecnemu 600 jest mało.

Ilu faktycznie jest urzędników ? Eksperci (m.in. prof. Kulesza) szacują ich liczbę na około 900.000. Przy średniej pensji brutto 3.000,- zł koszt jednego etatu (płace + pochodne) wynosi około 50.000,- zł rocznie. Pensje tej bandy niedouczonych nierobów kosztują nas 45 miliardów złotych rocznie !!!
Ale to nie wszystko. Trzeba im zapewnić pałace , luksusowe ich wyposażenie , ogrzać miliardy metrów sześciennych kubatury, zapewnić samochodziki - bo to draństwo nie chce jeździć niczym, co kosztuje poniżej 150.000 zł itd.
W ciągu ostatnich 17 lat mimo rewolucji informatycznej ilość urzędników nie spadła (czego logicznie należało się spodziewać), ale wzrosła siedmiokrotnie.

Można (ostrożnie) przyjąć, że cała ta banda kosztuje nas rocznie nie mniej niż 100 miliardów złotych rocznie !!!

Przyjmując, że w Polsce pracuje 12 milionów osób , że jest 8 milionów emerytów, utrzymanie urzędniczej zarazy kosztuje każdego z nas około 4.500,- zł rocznie !

Oczywiście związkowe bydło z wszelkiej maści urzędów zaraz podniesie wielki ryk w obronie swoich miejsc pracy. "PRACY" ??? To wy pracujecie ? Zacznijcie wreszcie pracować na swoim i zabierzcie swoje śmierdzące łapy z kieszeni ludzi, bo ludzie wam te łapy wreszcie połamią !
Ilu jest urzędników ? Oficjalne dane GUS to około 350.000. Ale w latach 1995 - 2005 trzykrotnie GUS zmieniał kryteria "kto to jest urzędnik" i w ten oto prosty sposób każdorazowo "zmniejszał" liczbę pierdzistołków o około 35 - 45 %. W 1990 r (przed tymi zmianami) liczba urzędników wynosiła 140.000.
Międzywojenny prezydent Wojciechowski mimo, że wówczas w Polsce obowiązywał system prezydencki, zadowalał się 40 urzędnikami. Obecnemu 600 jest mało.

Ilu faktycznie jest urzędników ? Eksperci (m.in. prof. Kul... rozwiń
Avatar
ala / 18 sierpnia 2009 o 13:02
0
a może by tak emerytów urzędniczych wysłać na emerytury - pewnie wyszłoby akurat 10% jak nie więcej, a nie siedzą biorą raz pobory, a po zmianie przepisów z 8.01.2009r. jeszcze emerytury. - popisał się Danald nie ma co gadać. młodzi na bezrobocie, a emeryci podwójna kasa (pobory+emerytura)
Avatar
urzędnica / 18 sierpnia 2009 o 12:59
0
Najpierw powinni wziąć się za tych co siedzą i prywatne sprawy załatwiają całymi godzinami, ktoś powinien zweryfikować ich zakresy czynności- ktoś też za to odpowiada- zwłaszcza, że biorą za te "nicnierobienie' całkiem przyzwoite pieniądze. Wystarczy spróbować załatwić jakąś sprawę na wyższych szczeblach to wtedy ukazuje sie prawdziwy obraz POLSKIEGO URZĘDNIKA...wstyd...
Avatar
K. / 18 sierpnia 2009 o 12:39
0
~jola~ ma rację. Widzę z swoim urzędzie ogromne marnotrastwo. Na przykład nie kończące się remonty gabinetów, wymiany mebli, wykładzin.
Nie mówie już o drogich szkolenia nie mającymi nic wspólnego z zadaniami urzędu.
Avatar
jola / 18 sierpnia 2009 o 12:24
0
Teraz wzrośnie liczba ciąż u urzędniczek w potencjalnym wieku rozrodczym i zwiększy nam się przyrost naturalny:) a swoją drogą, cięcia powinny dotyczyć wydatków typu zakup i utrzymanie drogich aut służbowych, wyposażenie biur oraz wyjazdów służbowych. No, ale jakby co, to w Polsce nie ma kryzysu...
Avatar
xxx / 18 sierpnia 2009 o 12:01
0
Polska to bogaty kraj, pobiorą odprawy, pobiorą kuroniówki, a potem wyjdzie że ich za mało i trzeba jednak zatrudnić (no może wtedy bardziej swoich), ale zatrudnić....jakiś sens pewnie w tym jest:(
Avatar
alek / 19 sierpnia 2009 o 20:12
0
Zostanie więcej pieniędzy w budżecie miasta i może doczekamy się w końcu równiejszych ulic bez dziur i garbów.
Avatar
Won urzędnicze gnidy ! / 19 sierpnia 2009 o 00:27
0
Co dziesiąty to powinien zostać.
Avatar
pfff... / 18 sierpnia 2009 o 20:02
0
Aha aha, tytuł zjadliwy i temat chwytliwy a dyrektor dalej z kropką
Avatar
Jan Czyrak / 18 sierpnia 2009 o 19:32
0
I bardzo dobrze, bardzo dobrze.
Nieróbstwo i bumelanctwo należy tępić od samego korzenia.
PO obiecała cuda, więc należy POpierać decyzje rządu.
Od ust sobie będą odejmować ostatni kęs, żeby wyprowadzić kraj z kryzysu.
Tylko zawistni krytycy nie rozumieją geniuszu POstępowania koalicji w dążeniu:
ABY ŻYŁO SIĘ LEPIEJ.
Zwalniani z pracy powinni zrozumieć, że pokornie powinni przyjąć swój los.
Wszak, jeśli zwalniają - mawiał ideolog ekonomiczny tego systemu - to znowu będą zatrudniać.
Kogo? Rodziny, koterie, znajomi królika są w gotowości!
(A co tam ciekawego w filharmonii....?)
I bardzo dobrze, bardzo dobrze.
Nieróbstwo i bumelanctwo należy tępić od samego korzenia.
PO obiecała cuda, więc należy POpierać decyzje rządu.
Od ust sobie będą odejmować ostatni kęs, żeby wyprowadzić kraj z kryzysu.
Tylko zawistni krytycy nie rozumieją geniuszu POstępowania koalicji w dążeniu:
ABY ŻYŁO SIĘ LEPIEJ.
Zwalniani z pracy powinni zrozumieć, że pokornie powinni przyjąć swój los.
Wszak, jeśli zwalniają - mawiał ideolog ekonomiczny tego systemu - to znowu będą zatrudniać.
Kogo? Rodzin... rozwiń
Avatar
Podatnik / 18 sierpnia 2009 o 15:49
0
Ilu jest urzędników ? Oficjalne dane GUS to około 350.000. Ale w latach 1995 - 2005 trzykrotnie GUS zmieniał kryteria "kto to jest urzędnik" i w ten oto prosty sposób każdorazowo "zmniejszał" liczbę pierdzistołków o około 35 - 45 %. W 1990 r (przed tymi zmianami) liczba urzędników wynosiła 140.000.
Międzywojenny prezydent Wojciechowski mimo, że wówczas w Polsce obowiązywał system prezydencki, zadowalał się 40 urzędnikami. Obecnemu 600 jest mało.

Ilu faktycznie jest urzędników ? Eksperci (m.in. prof. Kulesza) szacują ich liczbę na około 900.000. Przy średniej pensji brutto 3.000,- zł koszt jednego etatu (płace + pochodne) wynosi około 50.000,- zł rocznie. Pensje tej bandy niedouczonych nierobów kosztują nas 45 miliardów złotych rocznie !!!
Ale to nie wszystko. Trzeba im zapewnić pałace , luksusowe ich wyposażenie , ogrzać miliardy metrów sześciennych kubatury, zapewnić samochodziki - bo to draństwo nie chce jeździć niczym, co kosztuje poniżej 150.000 zł itd.
W ciągu ostatnich 17 lat mimo rewolucji informatycznej ilość urzędników nie spadła (czego logicznie należało się spodziewać), ale wzrosła siedmiokrotnie.

Można (ostrożnie) przyjąć, że cała ta banda kosztuje nas rocznie nie mniej niż 100 miliardów złotych rocznie !!!

Przyjmując, że w Polsce pracuje 12 milionów osób , że jest 8 milionów emerytów, utrzymanie urzędniczej zarazy kosztuje każdego z nas około 4.500,- zł rocznie !

Oczywiście związkowe bydło z wszelkiej maści urzędów zaraz podniesie wielki ryk w obronie swoich miejsc pracy. "PRACY" ??? To wy pracujecie ? Zacznijcie wreszcie pracować na swoim i zabierzcie swoje śmierdzące łapy z kieszeni ludzi, bo ludzie wam te łapy wreszcie połamią !
Ilu jest urzędników ? Oficjalne dane GUS to około 350.000. Ale w latach 1995 - 2005 trzykrotnie GUS zmieniał kryteria "kto to jest urzędnik" i w ten oto prosty sposób każdorazowo "zmniejszał" liczbę pierdzistołków o około 35 - 45 %. W 1990 r (przed tymi zmianami) liczba urzędników wynosiła 140.000.
Międzywojenny prezydent Wojciechowski mimo, że wówczas w Polsce obowiązywał system prezydencki, zadowalał się 40 urzędnikami. Obecnemu 600 jest mało.

Ilu faktycznie jest urzędników ? Eksperci (m.in. prof. Kul... rozwiń
Avatar
ala / 18 sierpnia 2009 o 13:02
0
a może by tak emerytów urzędniczych wysłać na emerytury - pewnie wyszłoby akurat 10% jak nie więcej, a nie siedzą biorą raz pobory, a po zmianie przepisów z 8.01.2009r. jeszcze emerytury. - popisał się Danald nie ma co gadać. młodzi na bezrobocie, a emeryci podwójna kasa (pobory+emerytura)
Avatar
urzędnica / 18 sierpnia 2009 o 12:59
0
Najpierw powinni wziąć się za tych co siedzą i prywatne sprawy załatwiają całymi godzinami, ktoś powinien zweryfikować ich zakresy czynności- ktoś też za to odpowiada- zwłaszcza, że biorą za te "nicnierobienie' całkiem przyzwoite pieniądze. Wystarczy spróbować załatwić jakąś sprawę na wyższych szczeblach to wtedy ukazuje sie prawdziwy obraz POLSKIEGO URZĘDNIKA...wstyd...
Avatar
K. / 18 sierpnia 2009 o 12:39
0
~jola~ ma rację. Widzę z swoim urzędzie ogromne marnotrastwo. Na przykład nie kończące się remonty gabinetów, wymiany mebli, wykładzin.
Nie mówie już o drogich szkolenia nie mającymi nic wspólnego z zadaniami urzędu.
Avatar
jola / 18 sierpnia 2009 o 12:24
0
Teraz wzrośnie liczba ciąż u urzędniczek w potencjalnym wieku rozrodczym i zwiększy nam się przyrost naturalny:) a swoją drogą, cięcia powinny dotyczyć wydatków typu zakup i utrzymanie drogich aut służbowych, wyposażenie biur oraz wyjazdów służbowych. No, ale jakby co, to w Polsce nie ma kryzysu...
Avatar
xxx / 18 sierpnia 2009 o 12:01
0
Polska to bogaty kraj, pobiorą odprawy, pobiorą kuroniówki, a potem wyjdzie że ich za mało i trzeba jednak zatrudnić (no może wtedy bardziej swoich), ale zatrudnić....jakiś sens pewnie w tym jest:(
Zobacz wszystkie komentarze 12

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Rafał Wójcik (Górnik Łęczna): Pokażemy charakter

Rafał Wójcik (Górnik Łęczna): Pokażemy charakter 1 0

Rozmowa Z Rafałem Wójcikiem, trenerem Górnika Łęczna

Drogowe inwestycje w woj. lubelskim. Gdzie powstają nowe odcinki?

Drogowe inwestycje w woj. lubelskim. Gdzie powstają nowe odcinki? 4 2

Drogi są jak tętnice: dziurawe i pozapychane szybko prowadzą do zawału. Czy grozi nam wizyta u auto-kardiologa? Chyba nie, bo w naszym regionie inwestycje są realizowane na każdej kategorii dróg: od krajowych do gminnych. Wciąż jednak daleko nam do Śląska czy Wielkopolski, gdzie infrastruktura drogowa jest już na poziomie europejskim.

PZLA 94 Mistrzostwa Polski. Podsumowanie pierwszego dnia
galeria

PZLA 94 Mistrzostwa Polski. Podsumowanie pierwszego dnia 5 1

Pierwszy dzień rozgrywanych w Lublinie MP przyniósł wiele niezapomnianych emocji. Brąz wywalczyła Joanna Bemowska i Arkadiusz Rogowski, srebro Paweł Fajdek, a złoto Damian Kopeć

Pikietuje przed urzędem z niepełnosprawnym synem. Burmistrz: Sprawa ma charakter polityczny

Pikietuje przed urzędem z niepełnosprawnym synem. Burmistrz: Sprawa ma charakter polityczny 0 6

Jerzy Rębek burmistrz Radzynia Podlaskiego uważa że pikieta Marii Kosidło ma podtekst polityczny.

Zatańcz z Lublinem: zespół Rokiczanka
31 sierpnia 2018, 20:00

Zatańcz z Lublinem: zespół Rokiczanka 10 0

Co Gdzie Kiedy. 31 sierpnia o godz. 20 w Parku Bronowickim, w ramach cyklu Zatańcz z Lublinem, wystąpi zespół Rokiczanka. To okazja do wspólnej zabawy przy wspaniałej muzyce sprzed lat.

Obniżki pensji dla samorządowców o 20 proc.? To fikcja. Niektórzy nawet zyskali

Obniżki pensji dla samorządowców o 20 proc.? To fikcja. Niektórzy nawet zyskali 0 13

O 1/5 miały zmniejszyć się wynagrodzenia samorządowców w związku ustawą przyjętą przez PiS. Tymczasem w wielu przypadkach obniżki były wręcz symboliczne. A niektórzy nawet zyskali na zmianie.

94 PZLA MP. Paweł Fajdek 12 centymetrów od złota!
galeria

94 PZLA MP. Paweł Fajdek 12 centymetrów od złota! 4 1

Wojciech Nowicki z Podlasia Białystok wywalczył złoty medal w konkursie rzutu młotem w Lublinie i wyprzedził Pawła Fajdka. Zawodnikowi Agrosu Zamość do złota zabrakło zaledwie 12 centymetrów. Trzecie miejsca zajął natomiast inny zawodnik Agrosu Arkadiusz Rogowski

94 PZLA MP. Dominik Kopeć ze złotym medalem!
galeria

94 PZLA MP. Dominik Kopeć ze złotym medalem! 1 1

Zawodnik Agrosu Zamość nie miał sobie równych i mimo ciężkich warunków na bieżni ze znakomitym wynikiem zdobył pierwsze miejsce na zawodach w Lublinie

Potańcówka w klimacie lat 20-60 w Teatralnej Cafe
28 lipca 2018, 20:00

Potańcówka w klimacie lat 20-60 w Teatralnej Cafe 7 1

Co Gdzie Kiedy. Retro-potańcówka dla miłośników klimatu lat 20-60 odbędzie się 28 lipca o godz. 20 w Teatralnej Cafe (ul. Peowiaków 1). Uczestnicy będą mogli bawić się przy dobrej muzyce do godz. 2 nad ranem.

Obcokrajowcom podoba się w Polsce. Coraz mniej z nich chce wyjeżdżać

Obcokrajowcom podoba się w Polsce. Coraz mniej z nich chce wyjeżdżać 0 5

Coraz więcej obcokrajowców chce pozostać w Polsce na dłużej - mówi w rozmowie z PAP Jakub Dudziak z Urzędu do Spraw Cudzoziemców. Z danych urzędu wynika, że w pierwszym półroczu tego roku liczba cudzoziemców z zezwoleniami na pobyt zwiększyła się o 25 tys. W połowie tego roku takie zezwolenia posiadało łącznie 350 tys. osób.

Koniec śmieciówek w szkołach? Od 1 września zatrudnienie tylko na umowę o pracę

Koniec śmieciówek w szkołach? Od 1 września zatrudnienie tylko na umowę o pracę 22 8

Od 1 września nauczyciele, wychowawcy, bibliotekarze, logopedzi czy psychologowie będą musieli być zatrudniani na umowę o pracę. Osoby prowadzące działalność gospodarczą nie będą też mogły pracować w prywatnych przedszkolach czy poradniach.

94 PZLA Mistrzostwa Polski w lekkiej atletyce oficjalnie otwarte
galeria

94 PZLA Mistrzostwa Polski w lekkiej atletyce oficjalnie otwarte 5 0

o godzinie 17 na stadionie w Lublinie przy komplecie publiczności nastąpiło uroczyste otwarcie imprezy, która potrwa w naszym mieście aż do niedzieli

Premiera książki o komunikacji publicznej w Kraśniku i powiecie kraśnickim. Wycieczki autobusowe
22 lipca 2018, 9:45

Premiera książki o komunikacji publicznej w Kraśniku i powiecie kraśnickim. Wycieczki autobusowe 5 0

Autobusy – Jelcz 120M i Jelcz M11 przyjadą w niedzielę z Lublina do Kraśnika. Podczas przejazdów będzie można posłuchać o historii komunikacji w Kraśniku i ważnych dla niej miejscach. O tym wszystkim będzie opowiadać Maksym Bratko, autor książki „Historia Komunikacji Publicznej w Kraśniku i powiecie kraśnickim”, której premierę zaplanowano na niedzielę.

Lublin: Do końca wakacji ruch wahadłowy na tej ulicy. Utrudnienia od poniedziałku

Lublin: Do końca wakacji ruch wahadłowy na tej ulicy. Utrudnienia od poniedziałku 31 13

Od poniedziałku aż do końca wakacji na ul. Nowy Świat obowiązywać będzie ruch wahadłowy. Drogowcy zabierają się tutaj za przebudowę kanalizacji deszczowej. Skrót z Bronowic na Czuby coraz bardziej przypomina tor przeszkód.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!