Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

17 sierpnia 2009 r.
21:21
Edytuj ten wpis

Rząd tnie etaty, urzędnicy zlecą ze stołków

Autor: Zdjęcie autora Rafał Panas
0 12 A A

Rząd chce zwolnić w przyszłym roku 10 procent pracowników w podległych mu urzędach. Wczoraj projekt ustawy „o racjonalizacji zatrudnienia” trafił do Lubelskiego Urzędu Wojewódzkiego. Potwierdził nam to Jarosław Szymczyk, dyrektor generalny w urzędzie.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Cięcia w administracji rządowej to skutek kryzysu i zmniejszających się wpływów do kasy państwa. I nie ma od nich odwrotu. Do lutego dyr. Szymczyk musi mieć gotowy plan restrukturyzacji, a do końca czerwca wprowadzić go w życie. Pod groźbą nagany lub kary finansowej.

W Lubelskim Urzędzie Wojewódzkim pracuje (razem z delegaturami) ok. 550 osób. W całej administracji zespolonej, agencjach, NFZ, ZUS i KRUS pracę ma kilka tysięcy osób.

Według projektu cięć, zwolnieni urzędnicy dostaną odszkodowania: od jednomiesięcznego do trzymiesięcznego wynagrodzenia, w zależności od stażu pracy. Spokojnie mogą spać samorządowcy, pracownicy uczelni publicznych oraz służb mundurowych – ich redukcja nie dotknie. Pracy nie stracą też osoby, które mają cztery lata do emerytury, pracownice w ciąży lub na urlopie macierzyńskim.

– To dopiero projekt, jeszcze wiele może się w nim zmienić – ocenia dyr. Szymczyk.

Jednak już teraz zastanawia się kogo będzie musiał zwolnić. Na razie co projekt poszedł do oceny związków zawodowych. A te już dziś zapowiadają walkę o miejsca pracy.
Na „racjonalizacji zatrudnienia” rząd chce zaoszczędzić pół miliarda złotych w przyszłym roku oraz 1,2–1,26 mld zł w następnych trzech latach.

Komentarze 12

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
alek / 19 sierpnia 2009 o 20:12
0
Zostanie więcej pieniędzy w budżecie miasta i może doczekamy się w końcu równiejszych ulic bez dziur i garbów.
Avatar
Won urzędnicze gnidy ! / 19 sierpnia 2009 o 00:27
0
Co dziesiąty to powinien zostać.
Avatar
pfff... / 18 sierpnia 2009 o 20:02
0
Aha aha, tytuł zjadliwy i temat chwytliwy a dyrektor dalej z kropką
Avatar
Jan Czyrak / 18 sierpnia 2009 o 19:32
0
I bardzo dobrze, bardzo dobrze.
Nieróbstwo i bumelanctwo należy tępić od samego korzenia.
PO obiecała cuda, więc należy POpierać decyzje rządu.
Od ust sobie będą odejmować ostatni kęs, żeby wyprowadzić kraj z kryzysu.
Tylko zawistni krytycy nie rozumieją geniuszu POstępowania koalicji w dążeniu:
ABY ŻYŁO SIĘ LEPIEJ.
Zwalniani z pracy powinni zrozumieć, że pokornie powinni przyjąć swój los.
Wszak, jeśli zwalniają - mawiał ideolog ekonomiczny tego systemu - to znowu będą zatrudniać.
Kogo? Rodziny, koterie, znajomi królika są w gotowości!
(A co tam ciekawego w filharmonii....?)
I bardzo dobrze, bardzo dobrze.
Nieróbstwo i bumelanctwo należy tępić od samego korzenia.
PO obiecała cuda, więc należy POpierać decyzje rządu.
Od ust sobie będą odejmować ostatni kęs, żeby wyprowadzić kraj z kryzysu.
Tylko zawistni krytycy nie rozumieją geniuszu POstępowania koalicji w dążeniu:
ABY ŻYŁO SIĘ LEPIEJ.
Zwalniani z pracy powinni zrozumieć, że pokornie powinni przyjąć swój los.
Wszak, jeśli zwalniają - mawiał ideolog ekonomiczny tego systemu - to znowu będą zatrudniać.
Kogo? Rodzin... rozwiń
Avatar
Podatnik / 18 sierpnia 2009 o 15:49
0
Ilu jest urzędników ? Oficjalne dane GUS to około 350.000. Ale w latach 1995 - 2005 trzykrotnie GUS zmieniał kryteria "kto to jest urzędnik" i w ten oto prosty sposób każdorazowo "zmniejszał" liczbę pierdzistołków o około 35 - 45 %. W 1990 r (przed tymi zmianami) liczba urzędników wynosiła 140.000.
Międzywojenny prezydent Wojciechowski mimo, że wówczas w Polsce obowiązywał system prezydencki, zadowalał się 40 urzędnikami. Obecnemu 600 jest mało.

Ilu faktycznie jest urzędników ? Eksperci (m.in. prof. Kulesza) szacują ich liczbę na około 900.000. Przy średniej pensji brutto 3.000,- zł koszt jednego etatu (płace + pochodne) wynosi około 50.000,- zł rocznie. Pensje tej bandy niedouczonych nierobów kosztują nas 45 miliardów złotych rocznie !!!
Ale to nie wszystko. Trzeba im zapewnić pałace , luksusowe ich wyposażenie , ogrzać miliardy metrów sześciennych kubatury, zapewnić samochodziki - bo to draństwo nie chce jeździć niczym, co kosztuje poniżej 150.000 zł itd.
W ciągu ostatnich 17 lat mimo rewolucji informatycznej ilość urzędników nie spadła (czego logicznie należało się spodziewać), ale wzrosła siedmiokrotnie.

Można (ostrożnie) przyjąć, że cała ta banda kosztuje nas rocznie nie mniej niż 100 miliardów złotych rocznie !!!

Przyjmując, że w Polsce pracuje 12 milionów osób , że jest 8 milionów emerytów, utrzymanie urzędniczej zarazy kosztuje każdego z nas około 4.500,- zł rocznie !

Oczywiście związkowe bydło z wszelkiej maści urzędów zaraz podniesie wielki ryk w obronie swoich miejsc pracy. "PRACY" ??? To wy pracujecie ? Zacznijcie wreszcie pracować na swoim i zabierzcie swoje śmierdzące łapy z kieszeni ludzi, bo ludzie wam te łapy wreszcie połamią !
Ilu jest urzędników ? Oficjalne dane GUS to około 350.000. Ale w latach 1995 - 2005 trzykrotnie GUS zmieniał kryteria "kto to jest urzędnik" i w ten oto prosty sposób każdorazowo "zmniejszał" liczbę pierdzistołków o około 35 - 45 %. W 1990 r (przed tymi zmianami) liczba urzędników wynosiła 140.000.
Międzywojenny prezydent Wojciechowski mimo, że wówczas w Polsce obowiązywał system prezydencki, zadowalał się 40 urzędnikami. Obecnemu 600 jest mało.

Ilu faktycznie jest urzędników ? Eksperci (m.in. prof. Kul... rozwiń
Avatar
ala / 18 sierpnia 2009 o 13:02
0
a może by tak emerytów urzędniczych wysłać na emerytury - pewnie wyszłoby akurat 10% jak nie więcej, a nie siedzą biorą raz pobory, a po zmianie przepisów z 8.01.2009r. jeszcze emerytury. - popisał się Danald nie ma co gadać. młodzi na bezrobocie, a emeryci podwójna kasa (pobory+emerytura)
Avatar
urzędnica / 18 sierpnia 2009 o 12:59
0
Najpierw powinni wziąć się za tych co siedzą i prywatne sprawy załatwiają całymi godzinami, ktoś powinien zweryfikować ich zakresy czynności- ktoś też za to odpowiada- zwłaszcza, że biorą za te "nicnierobienie' całkiem przyzwoite pieniądze. Wystarczy spróbować załatwić jakąś sprawę na wyższych szczeblach to wtedy ukazuje sie prawdziwy obraz POLSKIEGO URZĘDNIKA...wstyd...
Avatar
K. / 18 sierpnia 2009 o 12:39
0
~jola~ ma rację. Widzę z swoim urzędzie ogromne marnotrastwo. Na przykład nie kończące się remonty gabinetów, wymiany mebli, wykładzin.
Nie mówie już o drogich szkolenia nie mającymi nic wspólnego z zadaniami urzędu.
Avatar
jola / 18 sierpnia 2009 o 12:24
0
Teraz wzrośnie liczba ciąż u urzędniczek w potencjalnym wieku rozrodczym i zwiększy nam się przyrost naturalny:) a swoją drogą, cięcia powinny dotyczyć wydatków typu zakup i utrzymanie drogich aut służbowych, wyposażenie biur oraz wyjazdów służbowych. No, ale jakby co, to w Polsce nie ma kryzysu...
Avatar
xxx / 18 sierpnia 2009 o 12:01
0
Polska to bogaty kraj, pobiorą odprawy, pobiorą kuroniówki, a potem wyjdzie że ich za mało i trzeba jednak zatrudnić (no może wtedy bardziej swoich), ale zatrudnić....jakiś sens pewnie w tym jest:(
Avatar
alek / 19 sierpnia 2009 o 20:12
0
Zostanie więcej pieniędzy w budżecie miasta i może doczekamy się w końcu równiejszych ulic bez dziur i garbów.
Avatar
Won urzędnicze gnidy ! / 19 sierpnia 2009 o 00:27
0
Co dziesiąty to powinien zostać.
Avatar
pfff... / 18 sierpnia 2009 o 20:02
0
Aha aha, tytuł zjadliwy i temat chwytliwy a dyrektor dalej z kropką
Avatar
Jan Czyrak / 18 sierpnia 2009 o 19:32
0
I bardzo dobrze, bardzo dobrze.
Nieróbstwo i bumelanctwo należy tępić od samego korzenia.
PO obiecała cuda, więc należy POpierać decyzje rządu.
Od ust sobie będą odejmować ostatni kęs, żeby wyprowadzić kraj z kryzysu.
Tylko zawistni krytycy nie rozumieją geniuszu POstępowania koalicji w dążeniu:
ABY ŻYŁO SIĘ LEPIEJ.
Zwalniani z pracy powinni zrozumieć, że pokornie powinni przyjąć swój los.
Wszak, jeśli zwalniają - mawiał ideolog ekonomiczny tego systemu - to znowu będą zatrudniać.
Kogo? Rodziny, koterie, znajomi królika są w gotowości!
(A co tam ciekawego w filharmonii....?)
I bardzo dobrze, bardzo dobrze.
Nieróbstwo i bumelanctwo należy tępić od samego korzenia.
PO obiecała cuda, więc należy POpierać decyzje rządu.
Od ust sobie będą odejmować ostatni kęs, żeby wyprowadzić kraj z kryzysu.
Tylko zawistni krytycy nie rozumieją geniuszu POstępowania koalicji w dążeniu:
ABY ŻYŁO SIĘ LEPIEJ.
Zwalniani z pracy powinni zrozumieć, że pokornie powinni przyjąć swój los.
Wszak, jeśli zwalniają - mawiał ideolog ekonomiczny tego systemu - to znowu będą zatrudniać.
Kogo? Rodzin... rozwiń
Avatar
Podatnik / 18 sierpnia 2009 o 15:49
0
Ilu jest urzędników ? Oficjalne dane GUS to około 350.000. Ale w latach 1995 - 2005 trzykrotnie GUS zmieniał kryteria "kto to jest urzędnik" i w ten oto prosty sposób każdorazowo "zmniejszał" liczbę pierdzistołków o około 35 - 45 %. W 1990 r (przed tymi zmianami) liczba urzędników wynosiła 140.000.
Międzywojenny prezydent Wojciechowski mimo, że wówczas w Polsce obowiązywał system prezydencki, zadowalał się 40 urzędnikami. Obecnemu 600 jest mało.

Ilu faktycznie jest urzędników ? Eksperci (m.in. prof. Kulesza) szacują ich liczbę na około 900.000. Przy średniej pensji brutto 3.000,- zł koszt jednego etatu (płace + pochodne) wynosi około 50.000,- zł rocznie. Pensje tej bandy niedouczonych nierobów kosztują nas 45 miliardów złotych rocznie !!!
Ale to nie wszystko. Trzeba im zapewnić pałace , luksusowe ich wyposażenie , ogrzać miliardy metrów sześciennych kubatury, zapewnić samochodziki - bo to draństwo nie chce jeździć niczym, co kosztuje poniżej 150.000 zł itd.
W ciągu ostatnich 17 lat mimo rewolucji informatycznej ilość urzędników nie spadła (czego logicznie należało się spodziewać), ale wzrosła siedmiokrotnie.

Można (ostrożnie) przyjąć, że cała ta banda kosztuje nas rocznie nie mniej niż 100 miliardów złotych rocznie !!!

Przyjmując, że w Polsce pracuje 12 milionów osób , że jest 8 milionów emerytów, utrzymanie urzędniczej zarazy kosztuje każdego z nas około 4.500,- zł rocznie !

Oczywiście związkowe bydło z wszelkiej maści urzędów zaraz podniesie wielki ryk w obronie swoich miejsc pracy. "PRACY" ??? To wy pracujecie ? Zacznijcie wreszcie pracować na swoim i zabierzcie swoje śmierdzące łapy z kieszeni ludzi, bo ludzie wam te łapy wreszcie połamią !
Ilu jest urzędników ? Oficjalne dane GUS to około 350.000. Ale w latach 1995 - 2005 trzykrotnie GUS zmieniał kryteria "kto to jest urzędnik" i w ten oto prosty sposób każdorazowo "zmniejszał" liczbę pierdzistołków o około 35 - 45 %. W 1990 r (przed tymi zmianami) liczba urzędników wynosiła 140.000.
Międzywojenny prezydent Wojciechowski mimo, że wówczas w Polsce obowiązywał system prezydencki, zadowalał się 40 urzędnikami. Obecnemu 600 jest mało.

Ilu faktycznie jest urzędników ? Eksperci (m.in. prof. Kul... rozwiń
Avatar
ala / 18 sierpnia 2009 o 13:02
0
a może by tak emerytów urzędniczych wysłać na emerytury - pewnie wyszłoby akurat 10% jak nie więcej, a nie siedzą biorą raz pobory, a po zmianie przepisów z 8.01.2009r. jeszcze emerytury. - popisał się Danald nie ma co gadać. młodzi na bezrobocie, a emeryci podwójna kasa (pobory+emerytura)
Avatar
urzędnica / 18 sierpnia 2009 o 12:59
0
Najpierw powinni wziąć się za tych co siedzą i prywatne sprawy załatwiają całymi godzinami, ktoś powinien zweryfikować ich zakresy czynności- ktoś też za to odpowiada- zwłaszcza, że biorą za te "nicnierobienie' całkiem przyzwoite pieniądze. Wystarczy spróbować załatwić jakąś sprawę na wyższych szczeblach to wtedy ukazuje sie prawdziwy obraz POLSKIEGO URZĘDNIKA...wstyd...
Avatar
K. / 18 sierpnia 2009 o 12:39
0
~jola~ ma rację. Widzę z swoim urzędzie ogromne marnotrastwo. Na przykład nie kończące się remonty gabinetów, wymiany mebli, wykładzin.
Nie mówie już o drogich szkolenia nie mającymi nic wspólnego z zadaniami urzędu.
Avatar
jola / 18 sierpnia 2009 o 12:24
0
Teraz wzrośnie liczba ciąż u urzędniczek w potencjalnym wieku rozrodczym i zwiększy nam się przyrost naturalny:) a swoją drogą, cięcia powinny dotyczyć wydatków typu zakup i utrzymanie drogich aut służbowych, wyposażenie biur oraz wyjazdów służbowych. No, ale jakby co, to w Polsce nie ma kryzysu...
Avatar
xxx / 18 sierpnia 2009 o 12:01
0
Polska to bogaty kraj, pobiorą odprawy, pobiorą kuroniówki, a potem wyjdzie że ich za mało i trzeba jednak zatrudnić (no może wtedy bardziej swoich), ale zatrudnić....jakiś sens pewnie w tym jest:(
Zobacz wszystkie komentarze 12

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Rotarianie wspierają uczniów I LO w Białej Podlaskiej

Rotarianie wspierają uczniów I LO w Białej Podlaskiej 0 3

Klub rotarian z Białej Podlaskiej przekazał I LO im. J.I. Kraszewskiego pieniądze na zakup anglojęzycznej literatury.

Urząd Miasta Puławy ma konta w Getin Banku. Zmian na razie nie będzie

Urząd Miasta Puławy ma konta w Getin Banku. Zmian na razie nie będzie 0 4

Czy pieniądze ulokowane na kontach w Getin Banku są bezpieczne? W ostatnim miesiącu coraz częściej słychać o kłopotach finansowych wszystkich spółek należących do Leszka Czarneckiego. Ich akcje tanieją, a klienci zaczynają obawiać się o to, czy bank zachowa wypłacalność. Klienci mogą liczyć co prawda na państwowe gwarancje depozytów do wysokości 100 tys. euro, ale niektórzy z nich na swoich rachunkach i lokatach mają zgromadzone znacznie większe środki.

TBV Start Lublin – AZS Koszalin 81:59. Kwadrans i po meczu (ZDJĘCIA)
galeria

TBV Start Lublin – AZS Koszalin 81:59. Kwadrans i po meczu (ZDJĘCIA) 0 0

Właśnie na taki mecz liczyli w piątek kibice TBV Startu. Ekipa z Lublina rozbiła w hali Globus AZS Koszalin 81:59. Mecz był rozstrzygnięty w zasadzie po... kwadransie.

Nowy burmistrz Łęcznej: Rewitalizacja to nasz kierunek

Nowy burmistrz Łęcznej: Rewitalizacja to nasz kierunek 0 2

Trzy pytania do Leszka Włodarskiego, burmistrza-elekta Łęcznej.

Honkery z Lublina pojechały do Nigerii. ABW odkryła jak prezes spółki omijał polskie prawo

Honkery z Lublina pojechały do Nigerii. ABW odkryła jak prezes spółki omijał polskie prawo 1 5

Były szef firmy Honker odpowie za nielegalny handel sprzętem wojskowym. Zbigniew T. wysyłał do Nigerii samochody, bez niezbędnej koncesji. Specjalistyczny osprzęt kazał ukrywać przed celnikami – ustaliła prokuratura.

Jak ograniczyć zużycie wody w domu? Sprawdzone sposoby

Jak ograniczyć zużycie wody w domu? Sprawdzone sposoby 0 0

Rachunki za wodę i ścieki można obniżyć stosując oszczędne baterie i spłuczki oraz uszczelniając cieknące krany. Dużo też zyskamy, gdy będziemy korzystać z prysznica zamiast wanny. W sumie 3-osobowa rodzina może zaoszczędzić rocznie prawie 1 400 zł.

Targi Wernisaż Ślubny w In Between Hotel
18 listopada 2018, 10:00

Targi Wernisaż Ślubny w In Between Hotel 0 0

Planujesz ślub i wesele? Szukasz inspiracji? Szukaj ich u profesjonalistów. Odwiedź w niedzielę, 18 listopada, targi Wernisaż Ślubny w hotelu In Between Hotel (Panieńszczyzna 15, k. Jastkowa).

Senator PiS z Białej Podlaskiej: Leszek Czarnecki jest niewiarygodny [wideo]
film

Senator PiS z Białej Podlaskiej: Leszek Czarnecki jest niewiarygodny [wideo] 3 12

Senator PiS Grzegorz Bierecki stwierdził, że Leszek Czarnecki jest osobą niewiarygodną, gdyż znajduje się w trudnej sytuacji prawnej i finansowej. Zasugerował również, że po przesłuchaniu przez prokuraturę może mieć problemy z prawem.

Beata Kozidrak i Andrzej Pietras wspominają początki Bajmu [wideo]
film

Beata Kozidrak i Andrzej Pietras wspominają początki Bajmu [wideo] 10 4

Historia Bajmu rozpoczęła się w domu kultury w Lublinie.

Zamordował 14-letniego syna swojej konkubiny
film

Zamordował 14-letniego syna swojej konkubiny 0 1

Zatrzymano 49-letniego Zbigniewa P., oskarżonego o zabójstwo 14-latka w Gogolewie w Wielkopolsce. Chłopiec był synem jego konkubiny. Mężczyzna po usłyszeniu zarzutów przyznał się do winy.

Planują S12 od obwodnicy Puław do Radomia. Którędy będzie biegła nowa ekspresówka?

Planują S12 od obwodnicy Puław do Radomia. Którędy będzie biegła nowa ekspresówka? 29 11

Projektanci pracują nad wyborem optymalnego przebiegu drogi ekspresowej S12 od obwodnicy Puław do Radomia. W spotkaniach informacyjnych dotyczących tego, którędy wytyczona zostanie nowa trasa, uczestniczą mieszkańcy gminy Puławy oraz lokalne władze.

Wrak Atak No 15 "Dobra Zmiana". Tym razem na torze w Łuszczowie Pierwszym
18 listopada 2018, 9:00

Wrak Atak No 15 "Dobra Zmiana". Tym razem na torze w Łuszczowie Pierwszym 0 1

W niedzielę 18 listopada, wraki wrócą na tor. Tym razem impreza pod nazwą „Wrak Atak Lublin No 15 „Dobra zmiana” odbędzie się nie na Majdanku, lecz w Łuszczowie Pierwszym, trasa na Kijany.

"Mój synek był na granicy śmierci". Rodzice wcześniaków dzielą się swoimi przeżyciami
galeria

"Mój synek był na granicy śmierci". Rodzice wcześniaków dzielą się swoimi przeżyciami 36 2

– Mój synek był na granicy śmierci. Urodził się w 28. tygodniu. Lekarze m.in. ze względu na problemy neurologiczne dawali mu godzinę życia. To, że przeżył i jest w takiej formie to prawdziwy cud – mówi Andrzej Bródka z Uścimowa, tata Jasia, który urodził się w szpitalu przy ul. Staszica w Lublinie we wrześniu ubiegłego roku. – Przyjeżdżałem do szpitala dzień w dzień, przez 83 dni, bo tyle czasu synek musiał spędzić w inkubatorze. To był bardzo trudny czas, ale wiadomo, ze tata musi być wsparciem, tym bardziej, że żona też musiała zostać w szpitalu.

Zrób pierwszy krok do zdrowia. Bezpłatne porady w Puławskim Parku Naukowo-Technologicznym
18 listopada 2018, 10:00

Zrób pierwszy krok do zdrowia. Bezpłatne porady w Puławskim Parku Naukowo-Technologicznym 1 3

Puławski Park Naukowo-Technologiczny zaprasza w niedzielę 18 listopada w godzinach 10-18 na bezpłatne spotkanie z ekspertami Narodowego Centrum Edukacji Żywieniowej.

Sprawunki – Targi Rzeczy Wyjątkowych w Lublinie. Zapraszają twórców

Sprawunki – Targi Rzeczy Wyjątkowych w Lublinie. Zapraszają twórców 1 0

Co Gdzie Kiedy. Teraz zapraszają wystawców, później będą zachęcać kupujących. Warsztaty Kultury debiutują z targami. Sprawunki – Targi Rzeczy Wyjątkowych mają promować twórczości lubelskich projektantów i kontaktować twórców z klientami. Przed Gwiazdką może się przydać.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!