Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

22 października 2019 r.
15:56

S17 Lublin-Warszawa. Wkrótce otwarcie odcinka Garwolin-Kołbiel

Autor: Zdjęcie autora Paweł Puzio
767 31 A A
 Już teraz 140-kilometrowy odcinek drogi ekspresowej od początku obwodnicy Garwolina (jadąc od Warszawy) do końca obwodnicy Piask pozwala pokonać tę trasę samochodem osobowym w około 75 minut
Już teraz 140-kilometrowy odcinek drogi ekspresowej od początku obwodnicy Garwolina (jadąc od Warszawy) do końca obwodnicy Piask pozwala pokonać tę trasę samochodem osobowym w około 75 minut (fot. GDDKiA)

Wiele wskazuje na to, że odcinek S17 Kołbiel-Garwolin kierowcy dostaną do dyspozycji najpóźniej na mikołajki. Na tym fragmencie ekspresówki trwają już ostatnie prace wykończeniowe

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Kierowcy z coraz większą niecierpliwością oczekują otwarcia kolejnego fragmentu S17. – Na odcinku od końca obwodnicy Garwolina do początku obwodnicy Kołbieli trwają ostatnie prace wykończeniowe oraz odbiory obiektów inżynierskich. Myślę, że do 6 grudnia kierowcy pomkną już tą drogą – ocenia Zbigniew Szepietowski, zastępca dyrektora oddziału ds. inwestycji GDDKiA w Lublinie.

Ten fragment S17 ma 13 kilometrów długości. – Wykonawca prowadzi już także prace związane z wykonaniem oznakowania poziomego – dodaje Szepietowski. Postawieniem kropki nad „i” będzie dopuszczenie do ruchu.

Kluczowe dla kierowców jest pytanie: kiedy otwarcie obwodnicy Kołbieli? GDDKiA zapowiadała, że jeszcze w tym roku kierowcy skorzystają z jednej nitki w ramach S17.

– To zależy od aury i postępu prac. Na razie pogoda sprzyja. Przypomnę, że termin oddania obwodnicy Kołbieli to połowa przyszłego roku. Oczywiście wszyscy starają się jak najszybciej puścić ruch po nowej drodze, aby rozładować korki na rondzie w Kołbieli – dodaje Zbigniew Szepietowski.

W przyszłym roku kierowcy mogą się spodziewać jeszcze jednego otwarcia: od końca obwodnicy Kołbieli do węzła Lubelska przed Warszawą.

Od kilku lat przeżywamy boom drogowy w naszym regionie. Pod koniec 2016 roku została oddana do użytku zachodnia część obwodnicy Lublina w ciągu S19, o długości blisko 10 km. W sierpniu 2018 roku kierowcy wjechali na odcinek S12 łączący Puławy z S17 na węźle Kurów Zachód (blisko 12 km). W tym roku udostępniono kierowcom cztery odcinki S17 pomiędzy końcem obwodnicy Garwolina a węzłem Kurów Zachód (łącznie prawie 59 km).

Na kolejnych prawie 37 km tej ekspresówki w kierunku Warszawy, od końca obwodnicy Garwolina do węzła Lubelska, trwają prace budowlane. Częścią tego zadania jest odcinek Garwolin–Kołbiel.

Przypomnijmy, że wcześniej kierowcy korzystali z S12/17 od Lublina do węzła Kurów Zachód, Północnej Obwodnicy Lublina oraz fragmentu ekspresówki S12/17 Lublin–Piaski

 Już teraz 140-kilometrowy odcinek drogi ekspresowej od początku obwodnicy Garwolina (jadąc od Warszawy) do końca obwodnicy Piask pozwala pokonać tę trasę samochodem osobowym w około 75 minut przy maksymalnej dopuszczalnej prędkości 120 km/h.

W 2020 roku od węzła Zakręt (południowa obwodnica stolicy) do węzła Lubelska, czyli od skrzyżowania z S17 z DK2 pod Warszawą do rozjazdu na Zamość lub Chełm na końcu obwodnicy Piask, będzie można przejechać w ok. 100 minut.

Skomentuj i udostępnij na Facebooku
e-Wydanie

Komentarze 31

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 22 października 2019 r. o 16:10
+31
Drogi nowe. Wg najwyższych współczesnych standardów, ale kultura i umiejętności jazdy jak w krajach III świata. Poganiacz na poganiaczu.
Avatar
Gość / 22 października 2019 r. o 17:22
+24
Czy jeśli czytają to pracownicy firmy Mota to czy mogą mi wytłumaczyć jak to jest, że ich odcinki S17 są najgorszej jakości zarówno betonowy jak i ten z masy bitumicznej? To co dzieję się na odcinku Bogucin - Kurów Zach. to już każdy zna ale czemu nowy odcinek betonówki ma tak zrobione dylatacje poprzeczne, że podczas jazdy ledwo słychać własne myśli? Wjeżdża się na odcinek Porra czy Budimexu i hałas ustępuje...
 Widocznie nawierzchnia jest bardziej chropowata dlatego głośniejsza. Przy nagłym hamowaniu może to działać na jej korzystać, a na drodze ekspresowej przyczepność ma duże znaczenie. Osobiście wolę głośniejszą nawierzchnię niż to co było przed przebudową drogi. Nie ma co narzekać 
 Widocznie nawierzchnia jest bardziej chropowata dlatego głośniejsza. Przy nagłym hamowaniu może to działać na jej korzystać, a na drodze ekspresowej przyczepność ma duże znaczenie. Osobiście wolę głośniejszą nawierzchnię niż to co było przed przebudową drogi. Nie ma co narzekać  rozwiń
Avatar
drogowiec / 23 października 2019 r. o 11:00
+21
MOTA może robić takie buble jakie tylko chce i nikt jej nawet palcem nie pogrozi. NA UKŁADY NIE MA RADY. Mam tylko nadzieję że kiedyś to się skończy i Ci wszyscy powiązani będą siedzieć w jednej celi razem z dyrektorstwem
 Oświeć nas jakie to buble i gdzie? A jak znasz przestępcze układy to leć z tą wiedzą do prokuratury i służb trzyliterowych. Posiadanie wiedzy o przestępstwie i utajnienie tego jest przestępstwem!
Avatar
Trex / 22 października 2019 r. o 17:25
+20
Super, że z całego s17, które powstało by ominąć rondo w Kołbieli, ostatnim odcinkiem który zostanie oddany jest obwodnica ronda w Kołbieli. W niedzielę zjazd z s17 na rondo to 10 km korka i 40 minut miło spędzone w samochodzie. Dziekujemy!
 Bez przesady, cała droga jest ważna, a obwodnica Kołbieli nie jest wcale taka najważniejsza. Dobrze, że budują i za kilka miesięcy droga będzie w całości ukończona. 
Avatar
Sp00n / 22 października 2019 r. o 19:35
+16
Młodzi dynamiczni wracający ze stolicy na ojcowiznę w piątek po południu żądni napełnienia słoików spokojnie będą rozwijać 180 nawet mocno przelatanymi fabiami i pandami służbowymi. W takie dni, widząc  w tylnym lusterku skodę/pandę w kolorze białym (a już zwłaszcza upstrzoną korporacyjnymi naklejkami), lepiej zjechać grzecznie na prawy pas, bo z pędzącym słoikiem nie masz szans, niezależnie ile koników masz pod maską.
  Jakoś to od zawsze jest zasada poruszania się prawym pasem jezdni na drogach wielopasmowych, lewym w przypadku wyprzedzania. Nie rozumiem twojego problemu.
  Jakoś to od zawsze jest zasada poruszania się prawym pasem jezdni na drogach wielopasmowych, lewym w przypadku wyprzedzania. Nie rozumiem twojego problemu. rozwiń
Avatar
ustąp pierwszeństwa / 22 października 2019 r. o 18:53
+16
Wszystko dobrze, tylko czego na tej nowej nawierzchni tak rzóca? Jerzdze do warszawy w interesach co tydzień i tam sie szybviej niż 160 km/h nie da jechać, zazbaczam że mam audi 3 letnie servis
 Młodzi dynamiczni wracający ze stolicy na ojcowiznę w piątek po południu żądni napełnienia słoików spokojnie będą rozwijać 180 nawet mocno przelatanymi fabiami i pandami służbowymi. W takie dni, widząc  w tylnym lusterku skodę/pandę w kolorze białym (a już zwłaszcza upstrzoną korporacyjnymi naklejkami), lepiej zjechać grzecznie na prawy pas, bo z pędzącym słoikiem nie masz szans, niezależnie ile koników masz pod maską.
 Młodzi dynamiczni wracający ze stolicy na ojcowiznę w piątek po południu żądni napełnienia słoików spokojnie będą rozwijać 180 nawet mocno przelatanymi fabiami i pandami służbowymi. W takie dni, widząc  w tylnym lusterku skodę/pandę w kolorze białym (a już zwłaszcza upstrzoną korporacyjnymi naklejkami), lepiej zjechać grzecznie na prawy pas, bo z pędzącym słoikiem nie masz szans, niezależnie ile koników masz pod maską. rozwiń
Avatar
kierowca / 22 października 2019 r. o 18:34
+16
Ta droga jest za wąska, to powinna byc autostrada z 3 pasami ruchu, a tak to za 5 lat sie zapcha.
 Nie bądź minimalistą. Wg mnie powinno być 5 pasów. Kto da więcej :) ?
Avatar
Bushmen Leśny / 23 października 2019 r. o 13:49
+14
Dla mnie bomba będzie fajnie i przyjemniej się jechało do Garwolina od Kolbieli w końcu hehe
Avatar
Gość / 22 października 2019 r. o 16:16
+13
Zdanie, które kocham, a które pojawia się w każdym artykule o S17: "Już teraz 140-kilometrowy odcinek drogi ekspresowej od początku obwodnicy Garwolina (jadąc od Warszawy) do końca obwodnicy Piask pozwala pokonać tę trasę samochodem osobowym w około 75 minut"
Avatar
Sp00n / 22 października 2019 r. o 19:30
+12
Wszystko dobrze, tylko czego na tej nowej nawierzchni tak rzóca? Jerzdze do warszawy w interesach co tydzień i tam sie szybviej niż 160 km/h nie da jechać, zazbaczam że mam audi 3 letnie servis
 Nie wiem dlaczego tak "rzóca" jak "jerzdzisz", ale z tego co się orientuję maksymalna dopuszczalna prędkość na drogach ekspresowych to 120km/h, co może oznaczać, że trasa nie jest przystosowana na takie prędkości.
Avatar
Greg / 26 listopada 2019 r. o 14:47
+1
Ta droga miała być gotowa na Euro 2012, więc Gościu wyluzuj.
Avatar
Gość / 17 listopada 2019 r. o 21:15
+1
Przydałoby się wybudować jeszcze S12 między Puławami a Radomiem a najlepiej pociągnąć ją aż do Piotrkowa. Skoro planuje się wybudowanie dużego lotniska w Radomiu to warto byłoby doprowadzić tak drogi ekspresowe.
Avatar
Gość / 28 października 2019 r. o 14:50
+5
całe szczęście , że całą drogę Warszawa - Lublin wraz z finansowaniem przygotował poprzedni rząd PO-PSL. Dzięki "dobrej zmianie" PiS mamy jedynie opóźnienia w budowie dróg i autostrad...
Avatar
sam / 25 października 2019 r. o 08:47
-12
myj zęby w Garwinie nie bedziesz mial szkorbutu!!
Avatar
Gość / 25 października 2019 r. o 08:42
-6
oglaszam konkurs !kto bedzie z polityków na otwarciu nowego odcinka drogi w kierunku Warszawy ??? nagroda darmowy przejazd z Piask do Klbieli
Avatar
Mariusz / 23 października 2019 r. o 13:57
0
Mówisz, jeździsz w interesach? Otwórz słownik a później spójż w lustro. No, chyba że ziemniaki na Broniszach sprzedajesz....
Avatar
BUSHMEN LEŚNY / 23 października 2019 r. o 13:52
+4
Oj tak panie kolego nie lubię jak ktoś mi podjeżdża pod zderzak centralnie, ja to bym zrobił taki myk zachował bym i tamten by miał srania ale szkoda samochodu na takich cwaniaków 
Avatar
Bushmen Leśny / 23 października 2019 r. o 13:49
+14
Dla mnie bomba będzie fajnie i przyjemniej się jechało do Garwolina od Kolbieli w końcu hehe
Avatar
coszdaleka / 23 października 2019 r. o 13:24
-23
I tak zje-ba-li rowerową drogę do Lublina :( Ja rozumiem kierowcy kierowcami ale teraz to już będzie tragedia dla rowerzystów na szosie...
Avatar
drogowiec / 23 października 2019 r. o 11:00
+21
MOTA może robić takie buble jakie tylko chce i nikt jej nawet palcem nie pogrozi. NA UKŁADY NIE MA RADY. Mam tylko nadzieję że kiedyś to się skończy i Ci wszyscy powiązani będą siedzieć w jednej celi razem z dyrektorstwem
 Oświeć nas jakie to buble i gdzie? A jak znasz przestępcze układy to leć z tą wiedzą do prokuratury i służb trzyliterowych. Posiadanie wiedzy o przestępstwie i utajnienie tego jest przestępstwem!
Zobacz wszystkie komentarze 31

Skomentuj

Aby napisać komentarz, należy się zalogować:

Nie publikujemy nic na Twojej tablicy na Facebooku oraz nikomu nie udostępniamy Twoich danych osobistych.
Podczas pierwszego logowania zostaniesz poproszony o wybór swojej nazwy użytkownika.

Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Podlasie Biała Podlaska – Wisła Puławy 0:2. Lepsi nawet w rezerwowym składzie

Podlasie Biała Podlaska – Wisła Puławy 0:2. Lepsi nawet w rezerwowym składzie

Mimo nieobecności kilku podstawowych piłkarzy Wisła Puławy wygrała w Białej Podlaskiej 2:0. A Podlasie na finiszu rozgrywek zanotowało właśnie trzecią porażkę z rzędu. Mimo to piłkarze Rafała Borysiuka znowu utrzymali się w bezpiecznej strefie tabeli. Mają jednak ciągle tylko punkt przewagi nad Orlętami Spomlek i dwa nad KS Wiązownica. A to zapowiada duże emocje w ostatniej serii gier.

Chełmianka – Lewart Lubartów 2:1. Ostatnia kolejka przesądzi o spadkach

Chełmianka – Lewart Lubartów 2:1. Ostatnia kolejka przesądzi o spadkach

Ciekawa sytuacja w grupie czwartej III ligi. Drużyny, który utrzymują się nad kreską znowu przegrały swoje mecze. Z kolei te ze strefy spadkowej przedłużyły nadzieje na utrzymanie. Nie wszystkie, bo Stal Kraśnik została w sobotę trzecim spadkowiczem. Reszta ekip powalczy o ligowy byt w ostatniej kolejce. W tym gronie będzie Lewart Lubartów, który prowadził na wyjeździe z Chełmianką 1:0, ale ostatecznie przegrał 1:2.

Białorusini blokowali drogę do Koroszczyna. Nie był to jedyny protest

Białorusini blokowali drogę do Koroszczyna. Nie był to jedyny protest

Białorusini protestowali w sobotę w pobliżu przejścia granicznego w Koroszczynie. W ten sposób domagają się, by prezydent Aleksandr Łukaszenka otworzył granicę z Polską.

Przerwany mecz Dania-Finlandia na EURO. Reanimacja Christiana Eriksena
film

Przerwany mecz Dania-Finlandia na EURO. Reanimacja Christiana Eriksena

Dramat podczas skandynawskich derbów na Euro 2020. Christian Eriksen stracił przytomność w 43. minucie meczu Dania – Finlandia, rozgrywanego na stadionie Parken w Kopenhadze. Piłkarz upadł na murawę biegnąc przy linii bocznej boiska.

Niedziela ma być chłodna i burzowa. Jaka pogoda w kolejnych dniach?
film

Niedziela ma być chłodna i burzowa. Jaka pogoda w kolejnych dniach?

Niedziela zapowiada się dość chłodno i burzowo. Jednak w kolejnych dniach powróci ciepło - w czwartek miejscami może zrobić się upalnie. Należy spodziewać się także przelotnych opadów deszczu.

Moskwa. Dni wolne z powodu rosnącej liczby zakażeń koronawirusem

Moskwa. Dni wolne z powodu rosnącej liczby zakażeń koronawirusem

Mer Moskwy Siergiej Sobianin poinformował w sobotę, że dni od 15 do 19 czerwca będą w stolicy Rosji wolne od pracy. Pracodawcom w Moskwie mer ponownie zalecił przeniesienie co najmniej 30 proc. pracowników do pracy zdalnej. Powodem jest wzrost liczby zakażeń koronawirusem.

Winiarze świętują w Janowcu. Miłośnicy wina mają w czym wybierać [wideo, zdjęcia]
galeria
film

Winiarze świętują w Janowcu. Miłośnicy wina mają w czym wybierać [wideo, zdjęcia]

Miłośnicy win z różnych zakątków Polski przyjechali do Janowca, gdzie swoje stoiska wystawiły najlepsze winnice Małopolskiego Przełomu Wisły. Święto Wina rozpoczęto od tradycyjnego przemarszu z kościoła na janowiecki zamek w towarzystwie strażaków oraz słynnej "Czarnej Damy".

Wypadek podczas ulewnego deszczu. Dwaj kierowcy zostali ranni
zdjęcia
galeria

Wypadek podczas ulewnego deszczu. Dwaj kierowcy zostali ranni

81-letni z Międzyrzeca Podlaskiego i 43-letni mieszkaniec gminy Drelów zostali ranni w wypadku w miejscowości Zahajki (powiat bialski). Do zderzenia dwóch samochodów doszło wczoraj na drodze wojewódzkiej.

W szpitalu zarabia się najlepiej. Dyrektor absolutnym rekordzistą listy płac

W szpitalu zarabia się najlepiej. Dyrektor absolutnym rekordzistą listy płac

Puławska lista płac. Przejrzeliśmy oświadczenia majątkowe powiatowych urzędników. Najwyższe uposażenie sięga niemal 300 tys. zł. Najniższe nie przekraczają nawet jednej dziesiątej tej sumy.

Lublinianka – Kryształ Werbkowice 1:4. Nieudane pożegnanie z Wieniawą

Lublinianka – Kryształ Werbkowice 1:4. Nieudane pożegnanie z Wieniawą

W ostatnim meczu u siebie Lublinianka prowadziła z Kryształem Werbkowice, ale nie dopisała do swojego konta ani jednego punktu. Goście wygrali ostatecznie 4:1. Wszystko wskazuje też na to, że było to ostatnie, domowe spotkanie ekipy z Lublina pod wodzą trenera Dariusza Bodaka. Na Wieniawie są nowi właściciele, a według plotek w lecie w drużynie zajdzie sporo zmian, także na ławce.

W wypadku zginęło 3-letnie dziecko. Policja szuka tego mężczyzny
Z KRAJU
film

W wypadku zginęło 3-letnie dziecko. Policja szuka tego mężczyzny

Jelenia Góra (woj. dolnośląskie). Dominik Hutnik, domniemany sprawca wypadku, w którym zginęło trzyletnie dziecko, jest poszukiwany listem gończym. Do zdarzenia doszło w niedzielę (6.06) we wsi Koźmin, w województwie dolnośląskim.

USA. Motorówka zawisła na krawędzi tamy. W środku były cztery kobiety
film

USA. Motorówka zawisła na krawędzi tamy. W środku były cztery kobiety

Cztery turystki przeżyły chwilę grozy, gdy motorówka, którą płynęły zawisłą na krawędzi tamy w rejonie Austin w Teksasie.

Zawodniczki Stelli Kraśnik dostaną stroje i piłki. Dzięki głośnemu skandalowi

Zawodniczki Stelli Kraśnik dostaną stroje i piłki. Dzięki głośnemu skandalowi

100, 150 a nawet 500 złotych wpłacają ludzie w internetowej zrzutce dla Stelli Kraśnik. To efekt skandalu piłkarskiego sprzed tygodnia.

Włodawianka – Tomasovia 0:7. Sto punktów na horyzoncie

Włodawianka – Tomasovia 0:7. Sto punktów na horyzoncie

Nie mieli najmniejszych problemów z wygraniem meczu ligowego numer 32 piłkarze Tomasovii. W sobotę rozbili Włodawiankę aż 7:0. I to na boisku rywali. Efekt? Jeżeli w ostatniej kolejce pokonają u siebie z Lutnię Piszczac, to zakończą sezon z dorobkiem… 100 punktów.

Pomnik Lecha Kaczyńskiego stanie w jednym z lubelskich miast

Pomnik Lecha Kaczyńskiego stanie w jednym z lubelskich miast

Odsłonięcie pomnika prezydenta zaplanowano na najbliższy czwartek.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!

Najczęściej czytane

Dzisiaj · Tydzień · Wideo · Premium

Uwaga czytelniku!

Informujemy, że w dniu 25 maja 2018 r. na terenie całej Unii Europejskiej, w tym także w Polsce, wejdzie w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. W związku z tym chcielibyśmy Ci przekazać kilka informacji na temat zasad przetwarzania Twoich danych osobowych przez administratora portalu www.dziennikwschodni.pl – spółkę Corner Media sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie.

Bardzo prosimy, zapoznaj się z tymi informacjami uważnie, są to bowiem sprawy bardzo istotne. Jeśli jesteś osobą małoletnią poniżej 16. roku życia, koniecznie przekaż tą wiadomość swoim opiekunom, którzy następnie powinni wytłumaczyć Ci, o co w niej chodzi i dlaczego się do Ciebie zwracamy.

Czym jest RODO?

RODO to potoczna nazwa Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE. W Polsce będzie ono obowiązywało od 25 maja 2018 r. Akt ten wprowadza nowy standard ochrony danych osobowych, nakładając na podmioty przetwarzające te dane (administratorów danych) szereg obowiązków, w tym obowiązek poinformowania Ciebie o sposobie przetwarzania Twoich danych, celach w jakich Twoje dane są przetwarzane oraz o uprawnieniach przysługujących Ci w związku z przetwarzaniem danych osobowych przez administratora danych.

Administrator danych

Administratorem Twoich danych osobowych jest Corner Media Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Lublinie, ul. Krakowskie Przedmieście 54, 20-002 Lublin, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego przez Sąd Rejonowy Lublin – Wschód z siedzibą w Świdniku, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego, za numerem KRS 0000507517, NIP 7123286919, kapitał zakładowy – 50.000,00. PLN

Możesz się z nami skontaktować zarówno pod adresem:
Corner Media Spółka z o.o.
ul. Krakowskie Przedmieście 54
20-002 Lublinie

jak i mailowo: online@dziennikwschodni.pl

oraz telefonicznie: 81 46-26-800

Rodzaj przetwarzanych danych osobowych

Przetwarzamy dane osobowe podane przez Ciebie podczas procesu rejestracji konta na portalu www.dziennikwschodni.pl, a także dane, które są zbierane podczas korzystania przez Ciebie z tego portalu. Chodzi o dane zbierane i zapisywane w plikach cookies. Więcej na temat plików cookies przeczytasz w naszej polityce prywatności.

Pamiętaj, rejestracja konta na portalu www.dziennikwschodni.pl nie jest obowiązkowa. Nie masz także obowiązku podawania nam swoich prawdziwych danych podczas procesu rejestracji, jak również nie musisz podawać nam wszystkich danych, o które pytamy. Może się jednak zdarzyć tak, że nie posiadając Twoich wszystkich danych albo nie posiadając Twoich prawdziwych danych, nie będziemy w stanie świadczyć Ci wszystkich usług, które oferujemy oraz wywiązać się z wszystkich obowiązków określonych w regulaminie portalu dziennikwschodni.pl (np. zapewnić Ci odpowiedniego bezpieczeństwa w zakresie odzyskania danych dostępowych do konta).

Cel przetwarzania danych osobowych

Głównym celem przetwarzania przez nas Twoich danych jest zapewnienie Ci pełnej funkcjonalności działania serwisu dziennikwschodni.pl, dostępu do usług świadczonych przez nas w ramach tego serwisu, zapewniania Ci bezpieczeństwa podczas korzystania z serwisu (np. w przypadku prób nadużyć) oraz wywiązanie się przez nas z obowiązków umownych wynikających z regulaminu portalu Dziennikwschodni.pl.

Dodatkowy cel przetwarzania danych osobowych to tzw. marketing własny, tj. przetwarzanie danych wyłącznie na nasze wewnętrzne potrzeby w celach analitycznych, badawczych, statystycznych, w szczególności poprzez dążenie do jak najpełniejszego dostosowania treści wyświetlanych na naszych stronach do Twoich preferencji i zainteresowań.

Ponadto, o ile wyrazisz na to zgodę, będziemy mogli przetwarzać Twoje dane osobowe w celach marketingowych (marketing zewnętrzny), w tym przekazywać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym – agencjom reklamowym i naszym partnerom handlowym. Pamiętaj, że zgoda na przetwarzanie Twoich danych w celach marketingowych jest całkowicie dobrowolna i możesz ją w każdej chwili wycofać.

Pamiętaj także, że jeżeli jesteś osobą małoletnią, która nie ukończyła 16. roku życia, przesyłanie informacji w celach marketingowych może nastąpić wyłącznie po wyrażeniu zgody przez Twojego rodzica lub opiekuna.

Podstawy prawne przetwarzania danych

Twoje dane osobowe mogą być przetwarzane wyłącznie zgodnie z określonymi w obecnie obowiązujących przepisach podstawami prawnymi. W zależności od celu przetwarzania danych możemy wyróżnić trzy główne podstawy prawne przetwarzania danych.

Pierwszą podstawą przetwarzania danych jest niezbędność do wykonania umów o świadczenie usług. Mamy z nią do czynienia wtedy, gdy przetwarzanie danych jest niezbędne w celu zapewnienia Ci sprawnego, bezpiecznego korzystania z naszego serwisu wraz z jego wszystkimi funkcjonalnościami. Umowy o świadczenie usług to regulaminy, w tym regulamin portalu dziennikwschodni.pl, który akceptujesz decydując się na korzystanie z naszego serwisu.

Drugą podstawą przetwarzania danych jest uzasadniony interes administratora danych. Mamy z nim do czynienia w przypadku prowadzenia pomiarów statystycznych oraz działań z zakresu marketingu własnego przez administratora danych.

Wreszcie, trzecią przesłanką przetwarzania danych jest Twoja dobrowolna i świadoma zgoda. Na jej podstawie Twoje dane mogą być wykorzystywane w celach marketingowych, a także w celu profilowania.

Pamiętaj, zgody udzielasz w pełni dobrowolnie. Masz także prawo do cofnięcia udzielonej zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych w dowolnym momencie. Wycofanie zgody nie będzie miało jednak wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem.

Podmioty, którym możemy przekazywać dane

Co do zasady Twoje dane osobowe będą przez nas wykorzystywane wyłącznie na nasz własny użytek.

W pewnych sytuacjach możemy jednak przekazać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym: – naszym partnerom handlowym, podwykonawcom oferowanych przez nas usług, agencjom marketingowym.

Dodatkowo, w przypadkach ściśle określonych w przepisach prawa, będziemy zobligowani przekazać Twoje dane podmiotom uprawnionym do ich uzyskania na podstawie obecnie obowiązujących przepisów prawa (np. policji czy prokuraturze), pod warunkiem oczywiście, iż wystąpią do nas z takim żądaniem, powołując się na określoną podstawę prawną.

Okres przechowywania danych

Twoje dane osobowe będą przechowywane tak długo, jak będzie to niezbędne do zapewnienia Ci dostępu do usług oferowanych przez serwis www.dziennikwchodni.pl Oczywiście, możesz w każdym czasie złożyć wniosek o zaprzestanie przetwarzania swoich danych osobowych, ich zmianę lub usunięcie.

Informacje o prawach przysługujących osobie, której dane dotyczą

Musisz wiedzieć, że niezależnie od tego, na jakiej podstawie przetwarzamy Twoje dane, masz zawsze prawo dostępu do nich oraz ich poprawiania. Możesz również w każdym momencie żądać ich usunięcia lub cofnąć albo ograniczyć wcześniej udzieloną zgodę na przetwarzanie danych osobowych, przy czym wycofanie danej zgody nie wpływa na administratora danych do przetwarzania danych w celu określonym w danej zgodzie do chwili jej wycofania.

Masz również prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych osobowych.

Możesz też zażądać od administratora danych osobowych przeniesienia Twoich danych lub uzyskania kopii Twoich danych, z tym jednak zastrzeżeniem, że prawo to nie może wpływać niekorzystnie na prawa i wolności innych osób. Administrator danych będzie realizował Twoje żądania w zakresie posiadanych możliwości technicznych.

Informacje o prawie do wniesienia skargi

Organem nadzorczym nad administratorem danych osobowych jest Generalny Inspektor Danych Osobowych, do którego masz prawo wnieść skargę za każdym razem, gdy Twoje dane będą przetwarzane w sposób w Twojej ocenie nieprawidłowy.

Informacje o tym, czy podanie danych jest wymogiem ustawowym lub umownym, czy jesteś zobowiązany do ich podania

Nie jesteś zobowiązany do podawania nam swoich danych osobowych ani wyrażania zgody na ich przetwarzanie, z tym jednak zastrzeżeniem, że ich podanie może okazać się niezbędne dla korzystania z określonych funkcjonalności serwisu.

Jest także możliwe, że jeśli nie wyrazisz zgody na przetwarzanie danych osobowych lub cofniesz wcześniej udzieloną zgodę, nie będziemy mogli zapewnić Ci dostępu do niektórych oferowanych przez nas usług, przy czym zawsze w takim wypadku zostaniesz o tym poinformowany.

Informacje o profilowaniu

Czym jest profilowanie? To zbieranie wszelkich informacji, które pozwalają bezpośrednio lub pośrednio zidentyfikować osobę, która jest poddawana profilowaniu. Profilowanie odbywa się najczęściej przy użyciu systemów informatycznych, w sposób zautomatyzowany, za pomocą specjalnych algorytmów uwzględniających określone wcześniej kryteria. Wyniki profilowania mogą być wykorzystywane m.in. do celów marketingowych, np. w celu spersonalizowania reklamy kierowanej do danego użytkownika lub przygotowania oferty uwzględniającej jego potrzeby lub preferencje.

Oświadczamy, że na chwilę obecną nie profilujemy Twoich danych. Jeśli jednak zaczniemy, zostaniesz o tym uprzednio poinformowany i będziesz miał prawo nie wyrazić na to zgody.

Bardzo prosimy o uważne zapoznanie się z powyższymi informacjami. Gdy już to zrobisz, kliknij przycisk Zapoznałem się z informacją. Przejdź do serwisu.

Rozumiem

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.