Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

13 września 2012 r.
18:33
Edytuj ten wpis

S17: Mieszkańcy domagają się budowy ekranów

0 11 A A
Mieszkańcy: Chcemy tu ekranów akustycznych. Inwestor: Za rok zmierzymy poziom hałasu i zdecydujemy (
Mieszkańcy: Chcemy tu ekranów akustycznych. Inwestor: Za rok zmierzymy poziom hałasu i zdecydujemy (

Na fragmentach nowej trasy układana jest już ostatnia warstwa nawierzchni. Drogowcy przyspieszyli. Muszą jednak przygotować się na protesty mieszkańców, którzy domagają się ekranów dźwiękochłonnych.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
- Tak nie może być. Z balkonu mojego domu doskonale słyszę, co dzieje się na budowie. Kiedy puszczą tamtędy ruch, hałas będzie jeszcze większy. Ekrany to konieczność – przekonuje, mieszkaniec os. Borek w gminie Turka.

W dzielnicy będą zbierane podpisy pod petycją do drogowców. Mieszkańcy obawiają się, że to ostatni moment, aby wywalczyć ekrany wzdłuż osiedla. Miałyby one stanąć tuż przed węzłem Włodawa i wiaduktem nad doliną Bystrzycy. Okazuje się jednak, że teraz nie ma na to większych szans.

– Dotychczas przeprowadzone symulacje wykazały, że montaż ekranów na tym odcinku nie jest konieczny – mówi Krzysztof Nalewajko, rzecznik lubelskiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych Autostrad. – Rok po oddaniu trasy do użytku przeprowadzona zostanie tzw. analiza porealizacyjna. Jeśli wykaże przekroczenie norm hałasu, będzie można podjąć działania, by zabezpieczyć mieszkańców.

Muszą więc oni uzbroić się w cierpliwość. Prace w rejonie osiedla Borek powinny zakończyć się w przyszłym roku.

Teraz na pierwszym odcinku S17, między węzłami Sielce – Bogucin układane są już warstwy asfaltu. Budowlańcy kończą również obiekty inżynierskie (kładki, przepusty – red.), uzupełniają konstrukcje nasypów i montują ekrany akustyczne.

Na odcinku od węzła Bogucin do węzła Dąbrowica trwają prace ziemne oraz roboty przy obiektach inżynierskich.

Układane są również warstwy bitumiczne. Na kolejnym fragmencie, do węzła Lubartów, budowlańcy koncentrują się na wierceniach i palowaniu. Muszą wbić ponad 800 pali pod nowy wiadukt.

Najbardziej zaawansowane są prace na ostatnim odcinku nowej trasy. Przekonają się o tym kierowcy, którzy podróżują do Świdnika. Pod koniec września zamknięty zostanie wjazd do miasta, na wysokości al. Lotników Polskich. Nowy dojazd będzie przebiegał przez węzeł Świdnik w Wierzchowiskach. Z początkiem października czynny powinien być również wiadukt na wysokości al. Lotników Polskich.

Komentarze 11

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
precel / 2 maja 2013 o 23:15
0
nic nie jest warte zycie kmiota bez plota,
Avatar
matka / 14 września 2012 o 20:56
0
miasto to miasto i ma swoje plusy i minusy: wszędzie jest blisko ale za to głośno. Osiedle Borek to wieś, i też ma swoje prawa: na wsi powinno być cicho. Ekrany są konieczne.
Avatar
Sołtys / 14 września 2012 o 20:46
0
[font=comic sans ms,cursive][size=5]Pan Nalewajko podpiera się symulacjami komputerowymi, które wróżą z fusów jak sobie operator życzy!
I tak GDDKIA nie widzi potrzeby zrobienia ekranów w części węzła Dąbrowica mimo tego, ze estakady sa budowane wyżej niż domy w odległości 100 m od drogi. Za to buduje parę kilometrów ekranu w polu (gdzie nomen omen firma Kleczkowski wykupiła tereny inwestycyjne) proszę obejrzec mapę. ! To kpina ! Jedyną szansą jest jeśli UW nie zatuszuje ogłoszenia (podając do publicznej wiadomości tak by się nikt nie dowiedział) o powykonawczej kontroli zanieczyszczeń, która odbędzie się rok po oddaniu inwestycji. Można i należy żądać badań na swej działce ! xxxx Zarząd Dróg robi wszystko by zaoszczedzić kosztem ludzkim !!! Jesli natomiast na badaniach powykonawczych zostanie przyłapny to będzie musiał wydać 3 x pieniędzy by rozkopać to co przed chwilą zrobił - przykłady liczne w Warszawie. XXXXXXXX Pan Nalewajko odcina przejście piesze i dodaj dzieciakom i starszym ludziom objazd kilometr by dojść do autobusu gdzie droga i tak ma już około 3 km !
xxxx Skąd się biorą tacy ludzie ? Należało by spytać jak w Misiu ..a gdyby tak tędy przchodziła Pan babcia... to co też by ją Pan tak załatwił!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!????? Szubrawe Pierdzistołki !!![/size][/font]

[font=comic sans ms,cursive][size=5]Wydawałoby się, że za pieniądze Uni zrobią u nas standard unijny, ale zapomnijcie to Polska B tu sie na ludziach i ich nieszczesciu buduje!! BRawo dla wałdz Lublina !!! BRAWO !!!! [/size][/font]
[font=comic sans ms,cursive][size=5]Pan Nalewajko podpiera się symulacjami komputerowymi, które wróżą z fusów jak sobie operator życzy!
I tak GDDKIA nie widzi potrzeby zrobienia ekranów w części węzła Dąbrowica mimo tego, ze estakady sa budowane wyżej niż domy w odległości 100 m od drogi. Za to buduje parę kilometrów ekranu w polu (gdzie nomen omen firma Kleczkowski wykupiła tereny inwestycyjne) proszę obejrzec mapę. ! To kpina ! Jedyną szansą jest jeśli UW nie zatuszuje ogłoszenia (podając do publicznej ... rozwiń
Avatar
Sylwia / 14 września 2012 o 14:47
0
Ja również proszę o ekrany w Lublinie przy Al. Kraśnickiej, to chyba najgłośniesza ulica w mieście, ruch jest znacznie większy niż na niejednej obwodnicy oprócz TIR-ów (zwykle jadących niemal jeden za drugim) jest jeszcze ogromny ruch MPK oraz samochodów osobowych w kierunku supermarketów Tesco, OBI, a w planach jest jeszcze kolejna Galeria przy Al. Kraśnickiej ! Myślę, że normy hałasu w rejonie Al. Kraśnickiej są znacznie przekroczone. Mieszkam w odległości ok 80 metrów od Al. Kraśnickiej i niestety przy otwartych oknach ciężko oglądac TV, a w nocy też trzeba zamykac okna aby zasnąc.
Ja również proszę o ekrany w Lublinie przy Al. Kraśnickiej, to chyba najgłośniesza ulica w mieście, ruch jest znacznie większy niż na niejednej obwodnicy oprócz TIR-ów (zwykle jadących niemal jeden za drugim) jest jeszcze ogromny ruch MPK oraz samochodów osobowych w kierunku supermarketów Tesco, OBI, a w planach jest jeszcze kolejna Galeria przy Al. Kraśnickiej ! Myślę, że normy hałasu w rejonie Al. Kraśnickiej są znacznie przekroczone. Mieszkam w odległości ok 80 metrów od Al. Kraśnickiej i niestety przy otwartych oknach ciężko oglądac... rozwiń
Avatar
niciza / 14 września 2012 o 14:15
0
Zapraszam do Lublina na Czechów - mieszkam w bloku przu dwupasmówce i do późnego wieczora nie słyszę własnych mysli, nie mówiąć o możliwości oglądania tv, czy słuchania radia. TEŻ CHCĘ EKRANU!
Avatar
mar / 14 września 2012 o 13:51
0
oszaleli z tymi ekranami na piaski w szczerym polu stawiaja
Avatar
mar / 14 września 2012 o 13:49
0
oszaleli z tymi ekranami na piaski w szczerym polu stawiaja
Avatar
.. / 14 września 2012 o 13:14
0
trzeba posadzić żywopłot. Będzie ładny, spełni to samo zadanie.
Avatar
.. / 14 września 2012 o 13:13
0
trzeba posadzić żywopłot. Będzie ładny, spełni to samo zadanie.
Avatar
.. / 14 września 2012 o 13:12
0
trzeba posadzić żywopłot. Będzie ładny, spełni to samo zadanie.
Avatar
precel / 2 maja 2013 o 23:15
0
nic nie jest warte zycie kmiota bez plota,
Avatar
matka / 14 września 2012 o 20:56
0
miasto to miasto i ma swoje plusy i minusy: wszędzie jest blisko ale za to głośno. Osiedle Borek to wieś, i też ma swoje prawa: na wsi powinno być cicho. Ekrany są konieczne.
Avatar
Sołtys / 14 września 2012 o 20:46
0
[font=comic sans ms,cursive][size=5]Pan Nalewajko podpiera się symulacjami komputerowymi, które wróżą z fusów jak sobie operator życzy!
I tak GDDKIA nie widzi potrzeby zrobienia ekranów w części węzła Dąbrowica mimo tego, ze estakady sa budowane wyżej niż domy w odległości 100 m od drogi. Za to buduje parę kilometrów ekranu w polu (gdzie nomen omen firma Kleczkowski wykupiła tereny inwestycyjne) proszę obejrzec mapę. ! To kpina ! Jedyną szansą jest jeśli UW nie zatuszuje ogłoszenia (podając do publicznej wiadomości tak by się nikt nie dowiedział) o powykonawczej kontroli zanieczyszczeń, która odbędzie się rok po oddaniu inwestycji. Można i należy żądać badań na swej działce ! xxxx Zarząd Dróg robi wszystko by zaoszczedzić kosztem ludzkim !!! Jesli natomiast na badaniach powykonawczych zostanie przyłapny to będzie musiał wydać 3 x pieniędzy by rozkopać to co przed chwilą zrobił - przykłady liczne w Warszawie. XXXXXXXX Pan Nalewajko odcina przejście piesze i dodaj dzieciakom i starszym ludziom objazd kilometr by dojść do autobusu gdzie droga i tak ma już około 3 km !
xxxx Skąd się biorą tacy ludzie ? Należało by spytać jak w Misiu ..a gdyby tak tędy przchodziła Pan babcia... to co też by ją Pan tak załatwił!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!????? Szubrawe Pierdzistołki !!![/size][/font]

[font=comic sans ms,cursive][size=5]Wydawałoby się, że za pieniądze Uni zrobią u nas standard unijny, ale zapomnijcie to Polska B tu sie na ludziach i ich nieszczesciu buduje!! BRawo dla wałdz Lublina !!! BRAWO !!!! [/size][/font]
[font=comic sans ms,cursive][size=5]Pan Nalewajko podpiera się symulacjami komputerowymi, które wróżą z fusów jak sobie operator życzy!
I tak GDDKIA nie widzi potrzeby zrobienia ekranów w części węzła Dąbrowica mimo tego, ze estakady sa budowane wyżej niż domy w odległości 100 m od drogi. Za to buduje parę kilometrów ekranu w polu (gdzie nomen omen firma Kleczkowski wykupiła tereny inwestycyjne) proszę obejrzec mapę. ! To kpina ! Jedyną szansą jest jeśli UW nie zatuszuje ogłoszenia (podając do publicznej ... rozwiń
Avatar
Sylwia / 14 września 2012 o 14:47
0
Ja również proszę o ekrany w Lublinie przy Al. Kraśnickiej, to chyba najgłośniesza ulica w mieście, ruch jest znacznie większy niż na niejednej obwodnicy oprócz TIR-ów (zwykle jadących niemal jeden za drugim) jest jeszcze ogromny ruch MPK oraz samochodów osobowych w kierunku supermarketów Tesco, OBI, a w planach jest jeszcze kolejna Galeria przy Al. Kraśnickiej ! Myślę, że normy hałasu w rejonie Al. Kraśnickiej są znacznie przekroczone. Mieszkam w odległości ok 80 metrów od Al. Kraśnickiej i niestety przy otwartych oknach ciężko oglądac TV, a w nocy też trzeba zamykac okna aby zasnąc.
Ja również proszę o ekrany w Lublinie przy Al. Kraśnickiej, to chyba najgłośniesza ulica w mieście, ruch jest znacznie większy niż na niejednej obwodnicy oprócz TIR-ów (zwykle jadących niemal jeden za drugim) jest jeszcze ogromny ruch MPK oraz samochodów osobowych w kierunku supermarketów Tesco, OBI, a w planach jest jeszcze kolejna Galeria przy Al. Kraśnickiej ! Myślę, że normy hałasu w rejonie Al. Kraśnickiej są znacznie przekroczone. Mieszkam w odległości ok 80 metrów od Al. Kraśnickiej i niestety przy otwartych oknach ciężko oglądac... rozwiń
Avatar
niciza / 14 września 2012 o 14:15
0
Zapraszam do Lublina na Czechów - mieszkam w bloku przu dwupasmówce i do późnego wieczora nie słyszę własnych mysli, nie mówiąć o możliwości oglądania tv, czy słuchania radia. TEŻ CHCĘ EKRANU!
Avatar
mar / 14 września 2012 o 13:51
0
oszaleli z tymi ekranami na piaski w szczerym polu stawiaja
Avatar
mar / 14 września 2012 o 13:49
0
oszaleli z tymi ekranami na piaski w szczerym polu stawiaja
Avatar
.. / 14 września 2012 o 13:14
0
trzeba posadzić żywopłot. Będzie ładny, spełni to samo zadanie.
Avatar
.. / 14 września 2012 o 13:13
0
trzeba posadzić żywopłot. Będzie ładny, spełni to samo zadanie.
Avatar
.. / 14 września 2012 o 13:12
0
trzeba posadzić żywopłot. Będzie ładny, spełni to samo zadanie.
Zobacz wszystkie komentarze 11

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Nowy Wydział Politologii i Instytut Psychologii UMCS. Jak idzie budowa?

Nowy Wydział Politologii i Instytut Psychologii UMCS. Jak idzie budowa? 0 0

Trwają prace przy budowie nowych siedzib Wydziału Politologii i Instytutu Psychologii UMCS. Studenci rozpoczną tu zajęcia od początku roku akademickiego 2020/2021.

Amerykańscy Gwardziści na Wakacjach z WOT

Amerykańscy Gwardziści na Wakacjach z WOT 0 0

Grupa amerykańskich podoficerów z Gwardii Narodowej stanu Illinois przygląda się szkoleniu w 25 Batalionie Lekkiej Piechoty w Zamościu. Zagraniczni partnerzy obserwują szkolenie podstawowe terytorialsów. To pierwsza wizyta instruktorów Gwardii Narodowej USA w Polsce.

Walcz z cukrzycą. Dziś w Lublinie badania i porady

Walcz z cukrzycą. Dziś w Lublinie badania i porady 0 0

Dziś w ramach obchodów Światowego Dnia Walki z Cukrzycą, lubelski NFZ i Lubelski Urząd Wojewódzki zapraszają na darmowe badania i porady

Nowe bloki powstaną na LSM? Spółdzielnia krytykuje, z powodu ilości miejsc parkingowych

Nowe bloki powstaną na LSM? Spółdzielnia krytykuje, z powodu ilości miejsc parkingowych 8 15

Nowe bloki mieszkalne będą mogły stanąć przy Zakładzie Ubezpieczeń Społecznych wskutek zmiany planu zagospodarowania terenu, nad którą w niedzielę głosować ma Rada Miasta. Pod zabudowę mieszkaniową przeznaczony ma być obszar obejmujący parking od strony ul. Filaretów i ciągnący się do działek kościelnych.

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 27 czerwca 2019 r.

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 27 czerwca 2019 r. 0 0

Prowadził autobus i patrzył. W telefon. Miał pecha, bo ktoś go nagrał
film

Prowadził autobus i patrzył. W telefon. Miał pecha, bo ktoś go nagrał 3 26

Narażając ludzkie życie kierowca miejskiego autobusu wiózł pasażerów zajęty ekranem smartfona. Miał pecha, bo jego zachowanie nagrał jeden z pasażerów, a nagranie zamieścił w internecie. Kierowca trafił na dywanik, a Zarząd Transportu Miejskiego zapowiada karę finansową dla przewoźnika.

Koncert Dialogu na 450-lecie Unii Lubelskiej
3 lipca 2019, 18:00

Koncert Dialogu na 450-lecie Unii Lubelskiej 0 0

450 lecie Unii Lubelskiej to rocznica wyjątkowa. Z tej okazji Stowarzyszenie Polskich Artystów Muzyków Oddział Lubelski zaprasza na koncert prezentujący ogromną różnorodność twórczości muzycznej Polaków i mieszkańców ziem Rzeczypospolitej innych narodowości. Koncert Dialogu zorganizowany zostanie 3 lipca o godz. 18 w Filharmonii Lubelskiej (ul. Curie-Skłodowskiej 5).

Lublin: Takie niezwykłe pojazdy można spotkać w Ogrodzie Saskim
galeria

Lublin: Takie niezwykłe pojazdy można spotkać w Ogrodzie Saskim 6 4

Trwają już wyczekiwane przez mieszkańców opryski przeciwko komarom.

Wnioski o wydanie karty EKUZ z całej Polski będą wpływać do nowej instytucji z siedzibą w woj. lubelskim

Wnioski o wydanie karty EKUZ z całej Polski będą wpływać do nowej instytucji z siedzibą w woj. lubelskim 8 5

To już przesądzone. W Chełmie powstanie pierwsze w Polsce Centrum Usług Wspólnych Narodowego Funduszu Zdrowia. Nowa instytucja powstająca w ramach funduszu zatrudni na początek 30 osób, które po przeszkoleniu, będą rozpatrywały spływające z całego kraju wnioski o wydanie Europejskiej Karty Ubezpieczenia Zdrowotnego.

Porzucił szczeniaki w worku na leśnej drodze

Porzucił szczeniaki w worku na leśnej drodze 0 3

Za znęcanie nad zwierzętami odpowie 59-letni mieszkaniec gm. Biała Podlaska. Mężczyzna podejrzany jest o porzucenie dwóch szczeniaków na leśnej drodze.

Krasnal z Zamościa w podróży dla poratowania zdrowia

Krasnal z Zamościa w podróży dla poratowania zdrowia 0 1

Zniknęła atrakcja z Solnego Rynku w Zamościu. Niewielka figurka krasnala, z którą fotografowały się niemal wszystkie dzieci, nie została skradziona. Pojechała do naprawy, bo zainteresowanie nią było tak silne, że nie wytrzymały mocowania.

100 mln zł dla 62 firm z woj. lubelskiego
film

100 mln zł dla 62 firm z woj. lubelskiego 4 3

Niespełna 100 mln zł unijnych dotacji trafiło do 62 firm z regionu. Pieniądze zostały rozdane w ramach działań związanych ze wzrostem konkurencyjności mikro, małych i średnich przedsiębiorstw.

Unia wybita w srebrze. Moneta ma nominał 20 zł, a kosztuje 200 zł

Unia wybita w srebrze. Moneta ma nominał 20 zł, a kosztuje 200 zł 0 0

Wybito ją w srebrze. Ma nominał 20 złotych i upamiętnia 450. rocznicę unii lubelskiej. W środę Narodowy Bank Polski oficjalnie zaprezentował nową monetę kolekcjonerską.

Salmonella w przedszkolu. Zachorowało ośmioro dzieci
Alarm 24

Salmonella w przedszkolu. Zachorowało ośmioro dzieci 10 1

Jest już osiem potwierdzonych zatruć salmonellą w przedszkolu „Bajka” w Woli Piaseckiej, ale sanepid nie zbadał jeszcze wszystkich dzieci. Źródłem mogły być posiłki z firmy cateringowej.