Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

9 sierpnia 2012 r.
12:05
Edytuj ten wpis

Sądowa 6: Konflikt lokatorów z właścicielem. Ewakuowano 30 osób (zdjęcia)

0 28 A A
 (Maciej Kaczanowski)
(Maciej Kaczanowski)

Około godziny 11:30 w kamienicy przy ul. Sądowej policja została poproszona o pomoc w ewakuacji sąsiednich kamienic. Jak dowiedzieliśmy się na miejscu, podczas remontu kamienicy przy Sądowej 6 pracownicy uszkodzili rurę z gazem. Mieszkańcy budynku uważają, że zrobili to specjalnie.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Informację o zdarzeniu otrzymaliśmy od Dziennikarza Obywatelskiego MM Lublin – osclbn.

– Pracownicy WORDOL-u uszkodzili rurkę z gazem i powiedzieli nam, że trzeba się ewakuować. Dobrze, że chociaż dali znać – mówi Paweł Turowski, mieszkaniec kamienicy.

Na miejsce przyjechało pogotowie gazowe, policja i Straż Pożarna. – Pracownicy WORDOL-u prowadzili remont w suterenie, w której kiedyś była kancelaria prawnicza . Prawdopodobnie podczas prac nieumyślnie odgięli rurkę z gazem i zaczął się z niej ulatniać gaz – powiedział na miejscu asp. sztabowy Tomasz Wasiluk ze Straży Pożarnej. – Zamknęliśmy główny zawór i gaz już się nie ulatnia.



- W związku z ewakuacją 30 osób zamieszkałych przy ul. Sądowej 6 droga jest zablokowana do czasu zakończenia czynności - informuje mł. asp. Andrzej Fijołek z policji w Lublinie. Aktualnie nie ma już utrudnień w ruchu.

Mieszkańcy kamienicy mówią, że właściciel domu odłączył prąd w nocy z 31 lipca na pierwszego sierpnia, a dziś ma odłączyć wodę. – Mam niepełnosprawne dziecko, które korzysta z odsysacza. Nie mam prądu, więc w dzień chodzę z nim do pobliskiego sklepu. W nocy robię tak, żeby zwymiotował, bo inaczej się udusi – mówi Danuta Turowska, mieszkanka kamienicy.

Konflikt lokatorów kamienicy przy ul. Sądowej 6 z obecnym właścicielem - firmą Wodrol nasila się. Cztery rodziny nie chcą opuścić zrujnowanego budynku w centrum Lublina. Mimo zapewnień właściciela budynku o mieszkaniach zastępczych dla lokatorów, mieszkańcy odmawiają. Wodrol, który kupił kamienicę chce w jej miejsce postawić hotel.

Za chwilę zdjęcia i film z wydarzenia.



Komentarze 28

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 13 sierpnia 2012 o 14:58
0
PANIE KALINOWSKI !!!!!!!!!!!!
TO PRZECIWKO TOBIE TOCZY SIĘ DOCHODZENIE POLICYJNE I PROKURATORSKIE WIĘC POLICJA DA CI TYLKO PO du*** A NIE BĘDZIE CI POMAGAĆ. TYM RAZEM PRZEKOMBINOWAŁEŚ !!!!
TY I TWÓJ SYNALEK TOMCIO JESTESCIE GANSTERAMI ALE JUŻ NIEDŁUGO BĘDZIECIE SIEDZIEĆ A POTEM WISIEĆ !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
TO WAM SIĘ JUŻ DAWNO NALEŻY
Avatar
Janosik / 13 sierpnia 2012 o 14:36
0
Dlaczego wodrolowcy mieszają też tu na forum ???
czy wam za to płacą? @ms pewnie zna projekt. i wie że to nie jest remont ale wyburzenie.paranoja !!!
Leszek i Tomek to niezłe cwaniaki. Ale powiem tak cytat z Janosika > za te przekręty, ludzkie dramaty BĘDZIESZ WISIAŁ !!!
Avatar
ms / 13 sierpnia 2012 o 12:54
0
[quote name='Basia' timestamp='1344581900' post='662849']
A ja z innej beczki. To stara,zabytkowa kamienica. Jej nowy właściciel robi wszystko, żeby ją zburzyć i postawić tu hotel. Czy nikogo nie obchodzi, że ten kwartał jest zabytkowym ciągiem budowli powiązanych stylowo, jednym z ostatnich pięknych (jak się je wyremontuje wszystkie) ciągów jednorodnych domów z epoki? Gdzie jest konserwator zabytków? Mieszkałam przy Sądowej 4 i wiem, jakie tam są piękne mieszkania. Do renowacji i dla mieszkańców, a nie na hotel!!!
[/quote]

Zapoznaj się z projektem zanim pytasz gdzie jest konserwator ! Elewacja zostaje zachowana w nie zmienionej formie.
[quote name='Basia' timestamp='1344581900' post='662849']
A ja z innej beczki. To stara,zabytkowa kamienica. Jej nowy właściciel robi wszystko, żeby ją zburzyć i postawić tu hotel. Czy nikogo nie obchodzi, że ten kwartał jest zabytkowym ciągiem budowli powiązanych stylowo, jednym z ostatnich pięknych (jak się je wyremontuje wszystkie) ciągów jednorodnych domów z epoki? Gdzie jest konserwator zabytków? Mieszkałam przy Sądowej 4 i wiem, jakie tam są piękne mieszkania. Do renowacji i dla mieszkańców, a nie na hotel... rozwiń
Avatar
tom / 13 sierpnia 2012 o 12:37
0
[quote name='mmmm' timestamp='1344514790' post='662562']
Matka tego niepełnosprawnego dziecka niech natychmiast poda właściciela do sądu! Jest to narażenie zdrowia i życia. Wygraną ma w kieszeni. Ludzie, w jakim my kraju żyjemy?! Od kilku lat użeram się z patologią, która nie płaci czynszu, dewastuje kamienicę. 4 zdrowe, dorosłe osoby, 3 z wyrokami, 1 pracuje na czarno. Jest wyrok, ale NIE MA EKSMISJI NA BRUK! Nie można im nic zrobić. Ani odciąć wody, zabrać piwnicę. A tutaj można spokojnie odciąć co się da?!
[/quote]

Nikt nie chce eksmitować nikogo na bruk !!! A pokazywanie chorego dziecka żeby coś ugrać to niegodziwe. Matka powinna mieć postawiaony zarzut !!!! ma możliwość nowego lepszego mieszkania ale nie chce....... ?? jak nie wiadomo o co chodzi to chodzi o kase.
[quote name='mmmm' timestamp='1344514790' post='662562']
Matka tego niepełnosprawnego dziecka niech natychmiast poda właściciela do sądu! Jest to narażenie zdrowia i życia. Wygraną ma w kieszeni. Ludzie, w jakim my kraju żyjemy?! Od kilku lat użeram się z patologią, która nie płaci czynszu, dewastuje kamienicę. 4 zdrowe, dorosłe osoby, 3 z wyrokami, 1 pracuje na czarno. Jest wyrok, ale NIE MA EKSMISJI NA BRUK! Nie można im nic zrobić. Ani odciąć wody, zabrać piwnicę. A tutaj można spokojnie odciąć co... rozwiń
Avatar
Rossman / 10 sierpnia 2012 o 21:44
0
Chcesz za darmo grać o wspaniałe nagrody? Marzyłeś kiedyś o wygranej? To możliwe! Sklepy Rossman fundują nagrody!!! Wygraj i ty! Zapraszam Cię do elitarnego grona. Wystarczy zarejestrować się z tego linka (jest to specjalne zaproszenie) :

[url="http://www.rossnet.pl/konkursy/konkurs/1209,e36727b8-d14f-454f-bbb4-18392f400555"][color=#C10000][font=Georgia][size=3]http://www.rossnet.pl/konkursy/konkurs/1209,e36727b8-d14f-454f-bbb4-18392f400555[/size][/font][/color][/url]

i czekać aż wylosują właśnie Ciebie. To nie żaden żart, przekonaj się sam !
Naprawdę POLECAM! Nie macie nic do stracenia, a możecie wiele zyskać.
Chcesz za darmo grać o wspaniałe nagrody? Marzyłeś kiedyś o wygranej? To możliwe! Sklepy Rossman fundują nagrody!!! Wygraj i ty! Zapraszam Cię do elitarnego grona. Wystarczy zarejestrować się z tego linka (jest to specjalne zaproszenie) :

[url="http://www.rossnet.pl/konkursy/konkurs/1209,e36727b8-d14f-454f-bbb4-18392f400555"][color=#C10000][font=Georgia][size=3]http://www.rossnet.pl/konkursy/konkurs/1209,e36727b8-d14f-454f-bbb4-18392f400555[/size][/font][/color][/url]

i czekać aż wylosują właśni... rozwiń
Avatar
Gość / 10 sierpnia 2012 o 16:29
0
Baranki!!!!
Wstukajcie sobie w wyszukiwarce tego forum < wodrol lublin > i poczytajcie to może w końcu przestaniecie pleść takie umoralniające głupoty.Może zrozumiecie w końcu powagę sytuacji i tragedię tych ludzi terroryzowanych i szykanowanych przez tego ganstera Kalinowskiego i jego synalka z wodrolu lublin.Pamiętacie czarną owcę? a moze to też było ok.-baranki !!!!!!!!!!!!!!.
Avatar
gosc / 10 sierpnia 2012 o 10:46
0
I jeszcze jedno- masz dowody na to ze wlasciciel jest gangsterem ? Nie znam go, nie mam zielonego pojrciq kto to jest. Na jego miejscu jednal wyciagnelabym konsekwencje z Twoich slow. Jednak nie musisz sie obawiac Temidy jezeli Twoje slowa maja potwierdzenie w rzeczywistosci i masz na to dowody. Bo zapewne ne rzucasz slow na wiatr zeby tylko oczernic czlowieka, przeciez to niegodbr osoby ktora za najwyzszq wartosc przypisuje sobie sprawiedliwosc spoleczna.
Avatar
gosc / 10 sierpnia 2012 o 10:40
0
Opadaja mi rece, majtki i wszystko co tylko moze.....mieszkancu sadowej czy naprawde uwazasz ze nalezy Ci sie to mieszkanie bo placiles CZYNSZ ?!???? zmartwie Cie, jak kupiaz mieszkanie wlasnosciowe to tez czynsz bedziesz musial placic. No chyba ze sobie je wynajmiesz o za kilkanascie lat najemcy beda sobi roscili prawa do Twojej wlasnosci (bo rozumiem ze wg Ciebie to rzecz jak najbardziej normalna gdyz sam sie tak zachowujesz).


Zaproponowali Wam inne mieszkania a Wy nie chcecie ich przyjac bo sa na felinie?!?! Normalnie to wola o pomste do nieba. Mam dla Ciebie propozycje - w centrum miasta buduja apartamentowiec w miejscu bylego kina kosmos. Kup sobie jakis ladny lokal, przeprowadz z wnuczka i zyj sobie w pieknym mieszkaniu w centrum miasta ale na SWOJ koszt a nie na koszt wlasciciela kamienicy.
Opadaja mi rece, majtki i wszystko co tylko moze.....mieszkancu sadowej czy naprawde uwazasz ze nalezy Ci sie to mieszkanie bo placiles CZYNSZ ?!???? zmartwie Cie, jak kupiaz mieszkanie wlasnosciowe to tez czynsz bedziesz musial placic. No chyba ze sobie je wynajmiesz o za kilkanascie lat najemcy beda sobi roscili prawa do Twojej wlasnosci (bo rozumiem ze wg Ciebie to rzecz jak najbardziej normalna gdyz sam sie tak zachowujesz).


Zaproponowali Wam inne mieszkania a Wy nie chcecie ich przyjac bo sa na felinie?!?!... rozwiń
Avatar
Gość / 10 sierpnia 2012 o 09:37
0
Gdyby kalinowscy byli wlaścicielami od zawsze do byłoby to co innego, ale ci gangsterzy kupili zabytek tylko po to by go zniszczyć. a ponadto z gangsterami się nie rozmawia
Avatar
Basia / 10 sierpnia 2012 o 08:58
0
A ja z innej beczki. To stara,zabytkowa kamienica. Jej nowy właściciel robi wszystko, żeby ją zburzyć i postawić tu hotel. Czy nikogo nie obchodzi, że ten kwartał jest zabytkowym ciągiem budowli powiązanych stylowo, jednym z ostatnich pięknych (jak się je wyremontuje wszystkie) ciągów jednorodnych domów z epoki? Gdzie jest konserwator zabytków? Mieszkałam przy Sądowej 4 i wiem, jakie tam są piękne mieszkania. Do renowacji i dla mieszkańców, a nie na hotel!!!
Avatar
Gość / 13 sierpnia 2012 o 14:58
0
PANIE KALINOWSKI !!!!!!!!!!!!
TO PRZECIWKO TOBIE TOCZY SIĘ DOCHODZENIE POLICYJNE I PROKURATORSKIE WIĘC POLICJA DA CI TYLKO PO du*** A NIE BĘDZIE CI POMAGAĆ. TYM RAZEM PRZEKOMBINOWAŁEŚ !!!!
TY I TWÓJ SYNALEK TOMCIO JESTESCIE GANSTERAMI ALE JUŻ NIEDŁUGO BĘDZIECIE SIEDZIEĆ A POTEM WISIEĆ !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
TO WAM SIĘ JUŻ DAWNO NALEŻY
Avatar
Janosik / 13 sierpnia 2012 o 14:36
0
Dlaczego wodrolowcy mieszają też tu na forum ???
czy wam za to płacą? @ms pewnie zna projekt. i wie że to nie jest remont ale wyburzenie.paranoja !!!
Leszek i Tomek to niezłe cwaniaki. Ale powiem tak cytat z Janosika > za te przekręty, ludzkie dramaty BĘDZIESZ WISIAŁ !!!
Avatar
ms / 13 sierpnia 2012 o 12:54
0
[quote name='Basia' timestamp='1344581900' post='662849']
A ja z innej beczki. To stara,zabytkowa kamienica. Jej nowy właściciel robi wszystko, żeby ją zburzyć i postawić tu hotel. Czy nikogo nie obchodzi, że ten kwartał jest zabytkowym ciągiem budowli powiązanych stylowo, jednym z ostatnich pięknych (jak się je wyremontuje wszystkie) ciągów jednorodnych domów z epoki? Gdzie jest konserwator zabytków? Mieszkałam przy Sądowej 4 i wiem, jakie tam są piękne mieszkania. Do renowacji i dla mieszkańców, a nie na hotel!!!
[/quote]

Zapoznaj się z projektem zanim pytasz gdzie jest konserwator ! Elewacja zostaje zachowana w nie zmienionej formie.
[quote name='Basia' timestamp='1344581900' post='662849']
A ja z innej beczki. To stara,zabytkowa kamienica. Jej nowy właściciel robi wszystko, żeby ją zburzyć i postawić tu hotel. Czy nikogo nie obchodzi, że ten kwartał jest zabytkowym ciągiem budowli powiązanych stylowo, jednym z ostatnich pięknych (jak się je wyremontuje wszystkie) ciągów jednorodnych domów z epoki? Gdzie jest konserwator zabytków? Mieszkałam przy Sądowej 4 i wiem, jakie tam są piękne mieszkania. Do renowacji i dla mieszkańców, a nie na hotel... rozwiń
Avatar
tom / 13 sierpnia 2012 o 12:37
0
[quote name='mmmm' timestamp='1344514790' post='662562']
Matka tego niepełnosprawnego dziecka niech natychmiast poda właściciela do sądu! Jest to narażenie zdrowia i życia. Wygraną ma w kieszeni. Ludzie, w jakim my kraju żyjemy?! Od kilku lat użeram się z patologią, która nie płaci czynszu, dewastuje kamienicę. 4 zdrowe, dorosłe osoby, 3 z wyrokami, 1 pracuje na czarno. Jest wyrok, ale NIE MA EKSMISJI NA BRUK! Nie można im nic zrobić. Ani odciąć wody, zabrać piwnicę. A tutaj można spokojnie odciąć co się da?!
[/quote]

Nikt nie chce eksmitować nikogo na bruk !!! A pokazywanie chorego dziecka żeby coś ugrać to niegodziwe. Matka powinna mieć postawiaony zarzut !!!! ma możliwość nowego lepszego mieszkania ale nie chce....... ?? jak nie wiadomo o co chodzi to chodzi o kase.
[quote name='mmmm' timestamp='1344514790' post='662562']
Matka tego niepełnosprawnego dziecka niech natychmiast poda właściciela do sądu! Jest to narażenie zdrowia i życia. Wygraną ma w kieszeni. Ludzie, w jakim my kraju żyjemy?! Od kilku lat użeram się z patologią, która nie płaci czynszu, dewastuje kamienicę. 4 zdrowe, dorosłe osoby, 3 z wyrokami, 1 pracuje na czarno. Jest wyrok, ale NIE MA EKSMISJI NA BRUK! Nie można im nic zrobić. Ani odciąć wody, zabrać piwnicę. A tutaj można spokojnie odciąć co... rozwiń
Avatar
Rossman / 10 sierpnia 2012 o 21:44
0
Chcesz za darmo grać o wspaniałe nagrody? Marzyłeś kiedyś o wygranej? To możliwe! Sklepy Rossman fundują nagrody!!! Wygraj i ty! Zapraszam Cię do elitarnego grona. Wystarczy zarejestrować się z tego linka (jest to specjalne zaproszenie) :

[url="http://www.rossnet.pl/konkursy/konkurs/1209,e36727b8-d14f-454f-bbb4-18392f400555"][color=#C10000][font=Georgia][size=3]http://www.rossnet.pl/konkursy/konkurs/1209,e36727b8-d14f-454f-bbb4-18392f400555[/size][/font][/color][/url]

i czekać aż wylosują właśnie Ciebie. To nie żaden żart, przekonaj się sam !
Naprawdę POLECAM! Nie macie nic do stracenia, a możecie wiele zyskać.
Chcesz za darmo grać o wspaniałe nagrody? Marzyłeś kiedyś o wygranej? To możliwe! Sklepy Rossman fundują nagrody!!! Wygraj i ty! Zapraszam Cię do elitarnego grona. Wystarczy zarejestrować się z tego linka (jest to specjalne zaproszenie) :

[url="http://www.rossnet.pl/konkursy/konkurs/1209,e36727b8-d14f-454f-bbb4-18392f400555"][color=#C10000][font=Georgia][size=3]http://www.rossnet.pl/konkursy/konkurs/1209,e36727b8-d14f-454f-bbb4-18392f400555[/size][/font][/color][/url]

i czekać aż wylosują właśni... rozwiń
Avatar
Gość / 10 sierpnia 2012 o 16:29
0
Baranki!!!!
Wstukajcie sobie w wyszukiwarce tego forum < wodrol lublin > i poczytajcie to może w końcu przestaniecie pleść takie umoralniające głupoty.Może zrozumiecie w końcu powagę sytuacji i tragedię tych ludzi terroryzowanych i szykanowanych przez tego ganstera Kalinowskiego i jego synalka z wodrolu lublin.Pamiętacie czarną owcę? a moze to też było ok.-baranki !!!!!!!!!!!!!!.
Avatar
gosc / 10 sierpnia 2012 o 10:46
0
I jeszcze jedno- masz dowody na to ze wlasciciel jest gangsterem ? Nie znam go, nie mam zielonego pojrciq kto to jest. Na jego miejscu jednal wyciagnelabym konsekwencje z Twoich slow. Jednak nie musisz sie obawiac Temidy jezeli Twoje slowa maja potwierdzenie w rzeczywistosci i masz na to dowody. Bo zapewne ne rzucasz slow na wiatr zeby tylko oczernic czlowieka, przeciez to niegodbr osoby ktora za najwyzszq wartosc przypisuje sobie sprawiedliwosc spoleczna.
Avatar
gosc / 10 sierpnia 2012 o 10:40
0
Opadaja mi rece, majtki i wszystko co tylko moze.....mieszkancu sadowej czy naprawde uwazasz ze nalezy Ci sie to mieszkanie bo placiles CZYNSZ ?!???? zmartwie Cie, jak kupiaz mieszkanie wlasnosciowe to tez czynsz bedziesz musial placic. No chyba ze sobie je wynajmiesz o za kilkanascie lat najemcy beda sobi roscili prawa do Twojej wlasnosci (bo rozumiem ze wg Ciebie to rzecz jak najbardziej normalna gdyz sam sie tak zachowujesz).


Zaproponowali Wam inne mieszkania a Wy nie chcecie ich przyjac bo sa na felinie?!?! Normalnie to wola o pomste do nieba. Mam dla Ciebie propozycje - w centrum miasta buduja apartamentowiec w miejscu bylego kina kosmos. Kup sobie jakis ladny lokal, przeprowadz z wnuczka i zyj sobie w pieknym mieszkaniu w centrum miasta ale na SWOJ koszt a nie na koszt wlasciciela kamienicy.
Opadaja mi rece, majtki i wszystko co tylko moze.....mieszkancu sadowej czy naprawde uwazasz ze nalezy Ci sie to mieszkanie bo placiles CZYNSZ ?!???? zmartwie Cie, jak kupiaz mieszkanie wlasnosciowe to tez czynsz bedziesz musial placic. No chyba ze sobie je wynajmiesz o za kilkanascie lat najemcy beda sobi roscili prawa do Twojej wlasnosci (bo rozumiem ze wg Ciebie to rzecz jak najbardziej normalna gdyz sam sie tak zachowujesz).


Zaproponowali Wam inne mieszkania a Wy nie chcecie ich przyjac bo sa na felinie?!?!... rozwiń
Avatar
Gość / 10 sierpnia 2012 o 09:37
0
Gdyby kalinowscy byli wlaścicielami od zawsze do byłoby to co innego, ale ci gangsterzy kupili zabytek tylko po to by go zniszczyć. a ponadto z gangsterami się nie rozmawia
Avatar
Basia / 10 sierpnia 2012 o 08:58
0
A ja z innej beczki. To stara,zabytkowa kamienica. Jej nowy właściciel robi wszystko, żeby ją zburzyć i postawić tu hotel. Czy nikogo nie obchodzi, że ten kwartał jest zabytkowym ciągiem budowli powiązanych stylowo, jednym z ostatnich pięknych (jak się je wyremontuje wszystkie) ciągów jednorodnych domów z epoki? Gdzie jest konserwator zabytków? Mieszkałam przy Sądowej 4 i wiem, jakie tam są piękne mieszkania. Do renowacji i dla mieszkańców, a nie na hotel!!!
Zobacz wszystkie komentarze 28

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Nowy pokaz fontanny na placu Litewskim "Anioły lubelskie" [zdjęcia]
galeria

Nowy pokaz fontanny na placu Litewskim "Anioły lubelskie" [zdjęcia] 0 0

W piątek można było premierowo zobaczyć nowe widowisko „Anioły lubelskie” w fontannie na pl. Litewskim.

Rafał Wójcik (Górnik Łęczna): Pokażemy charakter

Rafał Wójcik (Górnik Łęczna): Pokażemy charakter 1 1

Rozmowa Z Rafałem Wójcikiem, trenerem Górnika Łęczna

Drogowe inwestycje w woj. lubelskim. Gdzie powstają nowe odcinki?

Drogowe inwestycje w woj. lubelskim. Gdzie powstają nowe odcinki? 4 5

Drogi są jak tętnice: dziurawe i pozapychane szybko prowadzą do zawału. Czy grozi nam wizyta u auto-kardiologa? Chyba nie, bo w naszym regionie inwestycje są realizowane na każdej kategorii dróg: od krajowych do gminnych. Wciąż jednak daleko nam do Śląska czy Wielkopolski, gdzie infrastruktura drogowa jest już na poziomie europejskim.

PZLA 94 Mistrzostwa Polski. Podsumowanie pierwszego dnia
galeria

PZLA 94 Mistrzostwa Polski. Podsumowanie pierwszego dnia 6 1

Pierwszy dzień rozgrywanych w Lublinie MP przyniósł wiele niezapomnianych emocji. Brąz wywalczyła Joanna Bemowska i Arkadiusz Rogowski, srebro Paweł Fajdek, a złoto Dominik Kopeć

Pikietuje przed urzędem z niepełnosprawnym synem. Burmistrz: Sprawa ma charakter polityczny

Pikietuje przed urzędem z niepełnosprawnym synem. Burmistrz: Sprawa ma charakter polityczny 0 6

Jerzy Rębek burmistrz Radzynia Podlaskiego uważa że pikieta Marii Kosidło ma podtekst polityczny.

Zatańcz z Lublinem: zespół Rokiczanka
31 sierpnia 2018, 20:00

Zatańcz z Lublinem: zespół Rokiczanka 10 0

Co Gdzie Kiedy. 31 sierpnia o godz. 20 w Parku Bronowickim, w ramach cyklu Zatańcz z Lublinem, wystąpi zespół Rokiczanka. To okazja do wspólnej zabawy przy wspaniałej muzyce sprzed lat.

Obniżki pensji dla samorządowców o 20 proc.? To fikcja. Niektórzy nawet zyskali

Obniżki pensji dla samorządowców o 20 proc.? To fikcja. Niektórzy nawet zyskali 0 15

O 1/5 miały zmniejszyć się wynagrodzenia samorządowców w związku ustawą przyjętą przez PiS. Tymczasem w wielu przypadkach obniżki były wręcz symboliczne. A niektórzy nawet zyskali na zmianie.

94 PZLA MP. Paweł Fajdek 12 centymetrów od złota!
galeria

94 PZLA MP. Paweł Fajdek 12 centymetrów od złota! 4 1

Wojciech Nowicki z Podlasia Białystok wywalczył złoty medal w konkursie rzutu młotem w Lublinie i wyprzedził Pawła Fajdka. Zawodnikowi Agrosu Zamość do złota zabrakło zaledwie 12 centymetrów. Trzecie miejsca zajął natomiast inny zawodnik Agrosu Arkadiusz Rogowski

94 PZLA MP. Dominik Kopeć ze złotym medalem!
galeria

94 PZLA MP. Dominik Kopeć ze złotym medalem! 1 1

Zawodnik Agrosu Zamość nie miał sobie równych i mimo ciężkich warunków na bieżni ze znakomitym wynikiem zdobył pierwsze miejsce na zawodach w Lublinie

Potańcówka w klimacie lat 20-60 w Teatralnej Cafe
28 lipca 2018, 20:00

Potańcówka w klimacie lat 20-60 w Teatralnej Cafe 7 1

Co Gdzie Kiedy. Retro-potańcówka dla miłośników klimatu lat 20-60 odbędzie się 28 lipca o godz. 20 w Teatralnej Cafe (ul. Peowiaków 1). Uczestnicy będą mogli bawić się przy dobrej muzyce do godz. 2 nad ranem.

Obcokrajowcom podoba się w Polsce. Coraz mniej z nich chce wyjeżdżać

Obcokrajowcom podoba się w Polsce. Coraz mniej z nich chce wyjeżdżać 0 5

Coraz więcej obcokrajowców chce pozostać w Polsce na dłużej - mówi w rozmowie z PAP Jakub Dudziak z Urzędu do Spraw Cudzoziemców. Z danych urzędu wynika, że w pierwszym półroczu tego roku liczba cudzoziemców z zezwoleniami na pobyt zwiększyła się o 25 tys. W połowie tego roku takie zezwolenia posiadało łącznie 350 tys. osób.

Koniec śmieciówek w szkołach? Od 1 września zatrudnienie tylko na umowę o pracę

Koniec śmieciówek w szkołach? Od 1 września zatrudnienie tylko na umowę o pracę 22 8

Od 1 września nauczyciele, wychowawcy, bibliotekarze, logopedzi czy psychologowie będą musieli być zatrudniani na umowę o pracę. Osoby prowadzące działalność gospodarczą nie będą też mogły pracować w prywatnych przedszkolach czy poradniach.

94 PZLA Mistrzostwa Polski w lekkiej atletyce oficjalnie otwarte
galeria

94 PZLA Mistrzostwa Polski w lekkiej atletyce oficjalnie otwarte 5 0

o godzinie 17 na stadionie w Lublinie przy komplecie publiczności nastąpiło uroczyste otwarcie imprezy, która potrwa w naszym mieście aż do niedzieli

Premiera książki o komunikacji publicznej w Kraśniku i powiecie kraśnickim. Wycieczki autobusowe
22 lipca 2018, 9:45

Premiera książki o komunikacji publicznej w Kraśniku i powiecie kraśnickim. Wycieczki autobusowe 5 0

Autobusy – Jelcz 120M i Jelcz M11 przyjadą w niedzielę z Lublina do Kraśnika. Podczas przejazdów będzie można posłuchać o historii komunikacji w Kraśniku i ważnych dla niej miejscach. O tym wszystkim będzie opowiadać Maksym Bratko, autor książki „Historia Komunikacji Publicznej w Kraśniku i powiecie kraśnickim”, której premierę zaplanowano na niedzielę.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!