Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

10 grudnia 2012 r.
17:52
Edytuj ten wpis

Sądowa 6: Za półtora roku będzie tu hotel

0 6 A A
Wczoraj pracownicy firmy Wodrol zabrali się za wywożenie z ul. Sądowej ostatnich rzeczy pana Marka
Wczoraj pracownicy firmy Wodrol zabrali się za wywożenie z ul. Sądowej ostatnich rzeczy pana Marka

Rozpoczyna się rozbiórka kamienicy przy ul. Sądowej 6. Powstanie tam hotel „Wieniawski”. W poniedziałek z budynku wywieziono dobytek ostatniego lokatora.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Firma Wodrol szykowała się do tej inwestycji od 2008 roku. Lokatorzy kamienicy dostali wówczas trzyletnie wypowiedzenia umów najmu. Do tej pory niemal wszyscy przenieśli się do mieszkań zapewnionych przez miasto lub inwestora.

Na przeprowadzkę nie godził się jedynie Marek Przybyłko, który wraz z rodzicami dostał wyrok eksmisyjny. Sąd przyznał rodzinie prawo do lokalu socjalnego. W oczekiwaniu na nowe miejskie lokum, rodzina przeniosła się do mieszkania tymczasowego, który zapewnił Wodrol. Pan Marek nie chciał jednak opuścić kamienicy przy ul. Sądowej 6.

– Inwestor powinien poczekać, aż dostaniemy mieszkanie socjalne. Poza tym nie możemy się przenosić do tymczasowego mieszkania bez żadnej umowy – argumentował Przybyłko.

Wodrol zapewnia, że umowa jest, podobnie jak w przypadku pozostałych rodzin. Wczoraj pracownicy firmy zabrali się za wywożenie z ul. Sądowej ostatnich rzeczy pana Marka.

– Musimy to zrobić, żeby wreszcie rozpocząć prace – tłumaczy Tomasz Kalinowski, prezes Wodrolu. – Rozbiórka będzie prowadzona etapami, ściana po ścianie. Tempo robót zależy od pogody. Jeśli zima nie będzie zbyt mroźna, to w 2-3 miesiące uporamy się z murami.

Po kamienicy pozostanie jedynie ściana frontowa. Za nią powstanie kolejna, szklana ściana, a dopiero w środku hotel. Dlatego na miejsce budowy nie można wprowadzić żadnego ciężkiego sprzętu.

Zachowanie zabytkowej elewacji nakazał konserwator zabytków. Po rozbiórce wnętrza, ściana frontowa będzie wspierana specjalnymi podporami. Tak, by nie runęła podczas stawiania nowej konstrukcji.

Goście hotelu „Wieniawski” będą mieli do dyspozycji 50 pokoi, obszerną restaurację i salę konferencyjną w podziemiach. Zakończenie budowy planowane jest na wiosnę 2014 roku.
Skomentuj i udostępnij na Facebooku

Komentarze 6

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 12 grudnia 2012 r. o 00:20
[color=#000000]Hotel Wieniawski ? Atrapa - na zewnątrz zabytek a wewnątrz konstrukcja ze szkła i metalu - w środku hotel dla icków .precz![/color]
Avatar
Gość / 12 grudnia 2012 r. o 00:03
Za to co zrobil właściciele kalinowscy w naszym mieście powinni już dawno stanąć przed wymiarem sprawiedliwości ale nie lubelskim bo jest skorumpoway !
Avatar
Gość / 11 grudnia 2012 r. o 23:58
[size=8]DZIŚ RANO ZAKOŃCZYŁA SIE PEWNA EPOKA-LUDZI JUŻ NIE MA - BĘDZIE HOTEL-ATRAPA - GRATULUJEMY WYTRWANIA !!!![/size]
[size=8]POMŚCIMY WASZĄ NIEDOLĘ JUŻ NIEDŁUGO ![/size]
[size=8]WASZA WYTRWAŁOŚĆ BĘDZIE ZWYCIĘSTWEM POLSKI.\[/size]
[size=8]TEN HOTEL KALINOWSKIEGO,KOZY DLA ICKÓW BĘDZIE ICH GROBEM ! [/size]
[size=8]JUŻ NIEDŁUGO !!![/size]
Avatar
Janusz Oszeszek / 11 grudnia 2012 r. o 23:40
Galerie - źle, hotele - źle, usługi - źle, banki - źle. Ludzie, czego wy kur*a chcecie?
Avatar
Josef / 11 grudnia 2012 r. o 09:36
Za 20 lat to w Lublinie będą tylko hotele ,banki restauracje,bary i dookoła miasta slamsy.Takie było założenie UE jeszcze przed naszym wstąpieniem. Ściana wschodnia ma być zalesiona.Miejsc pracy tyle co do obsługi gości.I tak się powoli dzieje.Niech prezydent miasta powie :ile osób zwolniono z pracy ,tylko w Lublinie w 2012 roku????Ile stworzono nowych miejsc pracy/ bez administracji/???
Avatar
obserwator / 11 grudnia 2012 r. o 06:49
Oby tylko nie okazało się, że tak jak kiedyś ma Kołłątaja podkopanie fundamentów sąsiednich budynków (bo przecież chcą robić głębokie piwnice) będzie stanowiło zagrożenie dla sąsiednich kamienic!!! Poza tym czy hotel bez powierzchni parkingowej to dobry pomysł?
Avatar
Gość / 12 grudnia 2012 r. o 00:20
[color=#000000]Hotel Wieniawski ? Atrapa - na zewnątrz zabytek a wewnątrz konstrukcja ze szkła i metalu - w środku hotel dla icków .precz![/color]
Avatar
Gość / 12 grudnia 2012 r. o 00:03
Za to co zrobil właściciele kalinowscy w naszym mieście powinni już dawno stanąć przed wymiarem sprawiedliwości ale nie lubelskim bo jest skorumpoway !
Avatar
Gość / 11 grudnia 2012 r. o 23:58
[size=8]DZIŚ RANO ZAKOŃCZYŁA SIE PEWNA EPOKA-LUDZI JUŻ NIE MA - BĘDZIE HOTEL-ATRAPA - GRATULUJEMY WYTRWANIA !!!![/size]
[size=8]POMŚCIMY WASZĄ NIEDOLĘ JUŻ NIEDŁUGO ![/size]
[size=8]WASZA WYTRWAŁOŚĆ BĘDZIE ZWYCIĘSTWEM POLSKI.\[/size]
[size=8]TEN HOTEL KALINOWSKIEGO,KOZY DLA ICKÓW BĘDZIE ICH GROBEM ! [/size]
[size=8]JUŻ NIEDŁUGO !!![/size]
Avatar
Janusz Oszeszek / 11 grudnia 2012 r. o 23:40
Galerie - źle, hotele - źle, usługi - źle, banki - źle. Ludzie, czego wy kur*a chcecie?
Avatar
Josef / 11 grudnia 2012 r. o 09:36
Za 20 lat to w Lublinie będą tylko hotele ,banki restauracje,bary i dookoła miasta slamsy.Takie było założenie UE jeszcze przed naszym wstąpieniem. Ściana wschodnia ma być zalesiona.Miejsc pracy tyle co do obsługi gości.I tak się powoli dzieje.Niech prezydent miasta powie :ile osób zwolniono z pracy ,tylko w Lublinie w 2012 roku????Ile stworzono nowych miejsc pracy/ bez administracji/???
Avatar
obserwator / 11 grudnia 2012 r. o 06:49
Oby tylko nie okazało się, że tak jak kiedyś ma Kołłątaja podkopanie fundamentów sąsiednich budynków (bo przecież chcą robić głębokie piwnice) będzie stanowiło zagrożenie dla sąsiednich kamienic!!! Poza tym czy hotel bez powierzchni parkingowej to dobry pomysł?
Zobacz wszystkie komentarze 6

Skomentuj

Aby napisać komentarz, należy się zalogować:

Nie publikujemy nic na Twojej tablicy na Facebooku oraz nikomu nie udostępniamy Twoich danych osobistych.
Podczas pierwszego logowania zostaniesz poproszony o wybór swojej nazwy użytkownika.

Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Radna chce Alei Sław Żużlowych w Lublinie

Radna chce Alei Sław Żużlowych w Lublinie

Utworzenie Alei Sław Żużlowych obok stadionu przy Al. Zygmuntowskich proponuje jedna z miejskich radnych, która oficjalnie zgłosiła tę prośbę prezydentowi Lublina. Ratusz nie przesądza jednoznacznie, czy upamiętni w ten sposób sportowców.

Centrum Pomocy Osobom z Autyzmem zbuduje boiska. Teraz liczą na pieniądze na szkołę

Centrum Pomocy Osobom z Autyzmem zbuduje boiska. Teraz liczą na pieniądze na szkołę

Najpierw była działka, a teraz są pieniądze na jej zagospodarowanie. Wspólny Świat w Białej Podlaskiej zbuduje kompleks rekreacyjny dla swoich podopiecznych.

Kłos Gmina Chełm najlepszy na półmetku chełmskiej klasy okręgowej

Kłos Gmina Chełm najlepszy na półmetku chełmskiej klasy okręgowej

Kłos Gmina Chełm mistrzem jesieni, Ogniwo Wierzbica na drugim miejscu, a Włodawianka Włodawa na najniższym stopniu podium – tak wygląda pierwsza trójka na półmetku rywalizacji w obecnym sezonie

"Preludium Słowiańskie" w Centrum Spotkania Kultur
10 grudnia 2022, 19:00

"Preludium Słowiańskie" w Centrum Spotkania Kultur

Wyjątkowe muzyczne widowisko odwołujące się do korzeni kultury Słowian będzie można zobaczyć w Centrum Spotkania Kultur w Lublinie (plac Teatralny 1). Spektakl "Preludium Słowiańskie" zostanie zaprezentowany 10 grudnia o godz. 19.

Zamość. Remont jeszcze trwa, ale jeździć już można

Zamość. Remont jeszcze trwa, ale jeździć już można

To jeszcze nie jest definitywny koniec inwestycji na jednej z najruchliwszych ulic w Zamościu, ale ul. Partyzantów jest już przejezdna na całej swojej długości od kościoła Franciszkanów aż do ul. Lwowskiej.

Czytelnicy Dziennika okazali się najlepszymi Mikołajami dla dzieci z Domu Dziecka
Pierwsza strona

Czytelnicy Dziennika okazali się najlepszymi Mikołajami dla dzieci z Domu Dziecka

Święty Mikołaj nie musi mieć na głowie mitry i opierać się o pastorał. Święty Mikołaj musi mieć tylko gorące serce i właśnie tym wykazali się nasi Czytelnicy, którzy ochoczo wsparli zbiórkę na rzecz podopiecznych Domu Dziecka im. Janusza Korczaka w Lublinie.

 Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 6 grudnia 2022 r.

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 6 grudnia 2022 r.

Święty Mikołaj od Coca-Coli był przecież biskupem. Na Lubelszczyźnie jego kult był szczególnie silny
Rozmowa

Święty Mikołaj od Coca-Coli był przecież biskupem. Na Lubelszczyźnie jego kult był szczególnie silny

Dziś św. Mikołaj należy do najbardziej znanych świętych, otaczają go czcią zarówno wierni kościoła wschodniego, jak i zachodniego - rozmowa z dr hab. Mariolą Tymochowicz, prof. Uczelni z Katedry Niematerialnego Dziedzictwa Kulturowego w Instytucie Nauk o Kulturze na Wydziale Filologicznym UMCS.

Mundial 2022: Brazylia - Korea Południowa 4:1. Awans do ćwierćfinału w rytmie samby

Mundial 2022: Brazylia - Korea Południowa 4:1. Awans do ćwierćfinału w rytmie samby

Reprezentacja Brazylii bez żadnych kłopotów zameldowała się w ćwierćfinale. W 1/8 finału „Canarinhos” pokonali 4:1 Koreę Południową i dali jasny sygnał, że należy ich rozważać jako jednego z kandydatów do mistrzostwa świata

Zamość. Nowy dyrektor w Ratuszu od kultury i sportu

Zamość. Nowy dyrektor w Ratuszu od kultury i sportu

Łukasz Gajdecki będzie od 15 grudnia dyrektorem Wydziału Kultury i Sportu Urzędu Miasta Zamość. Wygrał konkurs na to stanowisko ogłoszony po tym, jak zwolnił je w połowie września Piotr Orzechowski, obecnie wiceprezydent Zamościa.

Mundial 2022: Chorwacja lepsza od Japonii po rzutach karnych

Mundial 2022: Chorwacja lepsza od Japonii po rzutach karnych