Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

10 grudnia 2012 r.
17:52
Edytuj ten wpis

Sądowa 6: Za półtora roku będzie tu hotel

0 6 A A
Wczoraj pracownicy firmy Wodrol zabrali się za wywożenie z ul. Sądowej ostatnich rzeczy pana Marka
Wczoraj pracownicy firmy Wodrol zabrali się za wywożenie z ul. Sądowej ostatnich rzeczy pana Marka

Rozpoczyna się rozbiórka kamienicy przy ul. Sądowej 6. Powstanie tam hotel „Wieniawski”. W poniedziałek z budynku wywieziono dobytek ostatniego lokatora.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Firma Wodrol szykowała się do tej inwestycji od 2008 roku. Lokatorzy kamienicy dostali wówczas trzyletnie wypowiedzenia umów najmu. Do tej pory niemal wszyscy przenieśli się do mieszkań zapewnionych przez miasto lub inwestora.

Na przeprowadzkę nie godził się jedynie Marek Przybyłko, który wraz z rodzicami dostał wyrok eksmisyjny. Sąd przyznał rodzinie prawo do lokalu socjalnego. W oczekiwaniu na nowe miejskie lokum, rodzina przeniosła się do mieszkania tymczasowego, który zapewnił Wodrol. Pan Marek nie chciał jednak opuścić kamienicy przy ul. Sądowej 6.

– Inwestor powinien poczekać, aż dostaniemy mieszkanie socjalne. Poza tym nie możemy się przenosić do tymczasowego mieszkania bez żadnej umowy – argumentował Przybyłko.

Wodrol zapewnia, że umowa jest, podobnie jak w przypadku pozostałych rodzin. Wczoraj pracownicy firmy zabrali się za wywożenie z ul. Sądowej ostatnich rzeczy pana Marka.

– Musimy to zrobić, żeby wreszcie rozpocząć prace – tłumaczy Tomasz Kalinowski, prezes Wodrolu. – Rozbiórka będzie prowadzona etapami, ściana po ścianie. Tempo robót zależy od pogody. Jeśli zima nie będzie zbyt mroźna, to w 2-3 miesiące uporamy się z murami.

Po kamienicy pozostanie jedynie ściana frontowa. Za nią powstanie kolejna, szklana ściana, a dopiero w środku hotel. Dlatego na miejsce budowy nie można wprowadzić żadnego ciężkiego sprzętu.

Zachowanie zabytkowej elewacji nakazał konserwator zabytków. Po rozbiórce wnętrza, ściana frontowa będzie wspierana specjalnymi podporami. Tak, by nie runęła podczas stawiania nowej konstrukcji.

Goście hotelu „Wieniawski” będą mieli do dyspozycji 50 pokoi, obszerną restaurację i salę konferencyjną w podziemiach. Zakończenie budowy planowane jest na wiosnę 2014 roku.
Skomentuj i udostępnij na Facebooku

Komentarze 6

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 12 grudnia 2012 r. o 00:20
0
[color=#000000]Hotel Wieniawski ? Atrapa - na zewnątrz zabytek a wewnątrz konstrukcja ze szkła i metalu - w środku hotel dla icków .precz![/color]
Avatar
Gość / 12 grudnia 2012 r. o 00:03
0
Za to co zrobil właściciele kalinowscy w naszym mieście powinni już dawno stanąć przed wymiarem sprawiedliwości ale nie lubelskim bo jest skorumpoway !
Avatar
Gość / 11 grudnia 2012 r. o 23:58
0
[size=8]DZIŚ RANO ZAKOŃCZYŁA SIE PEWNA EPOKA-LUDZI JUŻ NIE MA - BĘDZIE HOTEL-ATRAPA - GRATULUJEMY WYTRWANIA !!!![/size]
[size=8]POMŚCIMY WASZĄ NIEDOLĘ JUŻ NIEDŁUGO ![/size]
[size=8]WASZA WYTRWAŁOŚĆ BĘDZIE ZWYCIĘSTWEM POLSKI.\[/size]
[size=8]TEN HOTEL KALINOWSKIEGO,KOZY DLA ICKÓW BĘDZIE ICH GROBEM ! [/size]
[size=8]JUŻ NIEDŁUGO !!![/size]
Avatar
Janusz Oszeszek / 11 grudnia 2012 r. o 23:40
0
Galerie - źle, hotele - źle, usługi - źle, banki - źle. Ludzie, czego wy kur*a chcecie?
Avatar
Josef / 11 grudnia 2012 r. o 09:36
0
Za 20 lat to w Lublinie będą tylko hotele ,banki restauracje,bary i dookoła miasta slamsy.Takie było założenie UE jeszcze przed naszym wstąpieniem. Ściana wschodnia ma być zalesiona.Miejsc pracy tyle co do obsługi gości.I tak się powoli dzieje.Niech prezydent miasta powie :ile osób zwolniono z pracy ,tylko w Lublinie w 2012 roku????Ile stworzono nowych miejsc pracy/ bez administracji/???
Avatar
obserwator / 11 grudnia 2012 r. o 06:49
0
Oby tylko nie okazało się, że tak jak kiedyś ma Kołłątaja podkopanie fundamentów sąsiednich budynków (bo przecież chcą robić głębokie piwnice) będzie stanowiło zagrożenie dla sąsiednich kamienic!!! Poza tym czy hotel bez powierzchni parkingowej to dobry pomysł?
Avatar
Gość / 12 grudnia 2012 r. o 00:20
0
[color=#000000]Hotel Wieniawski ? Atrapa - na zewnątrz zabytek a wewnątrz konstrukcja ze szkła i metalu - w środku hotel dla icków .precz![/color]
Avatar
Gość / 12 grudnia 2012 r. o 00:03
0
Za to co zrobil właściciele kalinowscy w naszym mieście powinni już dawno stanąć przed wymiarem sprawiedliwości ale nie lubelskim bo jest skorumpoway !
Avatar
Gość / 11 grudnia 2012 r. o 23:58
0
[size=8]DZIŚ RANO ZAKOŃCZYŁA SIE PEWNA EPOKA-LUDZI JUŻ NIE MA - BĘDZIE HOTEL-ATRAPA - GRATULUJEMY WYTRWANIA !!!![/size]
[size=8]POMŚCIMY WASZĄ NIEDOLĘ JUŻ NIEDŁUGO ![/size]
[size=8]WASZA WYTRWAŁOŚĆ BĘDZIE ZWYCIĘSTWEM POLSKI.\[/size]
[size=8]TEN HOTEL KALINOWSKIEGO,KOZY DLA ICKÓW BĘDZIE ICH GROBEM ! [/size]
[size=8]JUŻ NIEDŁUGO !!![/size]
Avatar
Janusz Oszeszek / 11 grudnia 2012 r. o 23:40
0
Galerie - źle, hotele - źle, usługi - źle, banki - źle. Ludzie, czego wy kur*a chcecie?
Avatar
Josef / 11 grudnia 2012 r. o 09:36
0
Za 20 lat to w Lublinie będą tylko hotele ,banki restauracje,bary i dookoła miasta slamsy.Takie było założenie UE jeszcze przed naszym wstąpieniem. Ściana wschodnia ma być zalesiona.Miejsc pracy tyle co do obsługi gości.I tak się powoli dzieje.Niech prezydent miasta powie :ile osób zwolniono z pracy ,tylko w Lublinie w 2012 roku????Ile stworzono nowych miejsc pracy/ bez administracji/???
Avatar
obserwator / 11 grudnia 2012 r. o 06:49
0
Oby tylko nie okazało się, że tak jak kiedyś ma Kołłątaja podkopanie fundamentów sąsiednich budynków (bo przecież chcą robić głębokie piwnice) będzie stanowiło zagrożenie dla sąsiednich kamienic!!! Poza tym czy hotel bez powierzchni parkingowej to dobry pomysł?
Zobacz wszystkie komentarze 6

Skomentuj

Aby napisać komentarz, należy się zalogować:

Nie publikujemy nic na Twojej tablicy na Facebooku oraz nikomu nie udostępniamy Twoich danych osobistych.
Podczas pierwszego logowania zostaniesz poproszony o wybór swojej nazwy użytkownika.

Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Pompy membranowe – szeroki wybór, efektywne działanie

Pompy membranowe – szeroki wybór, efektywne działanie

Pneumatyczne pompy membranowe są niezwykle uniwersalne dzięki czemu znajdują zastosowanie w różnorodnych obszarach przemysłu. Odpowiednia budowa pompy z wykorzystaniem solidnych i trwałych materiałów są wytrzymałe i wykorzystywane w szerokim zakresie głównie w przemyśle spożywczym oraz chemicznym. Ich szczególna konstrukcja daje możliwość przesyłania materiałów lepkich i agresywnych chemikaliów, jak również materiałów o silnych właściwościach ściernych.

Jaka glebogryzarka będzie najlepsza dla małego i średniego ogrodu?

Jaka glebogryzarka będzie najlepsza dla małego i średniego ogrodu?

Czy warto kupować glebogryzarkę do swojego przydomowego ogrodu? Jak najbardziej! Może ona znacząco poprawić jakość gleby, a co za tym idzie ułatwić Ci uprawę warzyw, a także polepszyć warunki dla kwiatów czy trawnika. Sprawdź jakiego rodzaju urządzenie będzie najlepsze dla małych i średnich powierzchni.

Kolejny dzień i ponad 500 ofiar śmiertelnych. Koronawirus w Polsce, 2 grudnia

Kolejny dzień i ponad 500 ofiar śmiertelnych. Koronawirus w Polsce, 2 grudnia

W całej Polsce jest 27 356 przypadków zakażenia koronawirusem – informuje Ministerstwo Zdrowia w raporcie z 2 grudnia 2021 r. Zmarły 502 osoby zakażone koronawirusem.

200. urodziny Teatru Starego w Lublinie. Najciekawsze wydarzenia

200. urodziny Teatru Starego w Lublinie. Najciekawsze wydarzenia

200. urodziny będzie świętować w przyszłym roku Teatr Stary, chociaż działa zaledwie 10 lat. Dziś zaczyna się sprzedaż biletów na wydarzenia ujęte w repertuarze na pierwsze jubileuszowe półrocze.

Myśliwi chcą rekompensat za stan wyjątkowy

Myśliwi chcą rekompensat za stan wyjątkowy

Straty ponoszą koła łowieckie i rolnicy. Na obszarze objętym stanem wyjątkowym obowiązuje zakaz polowań. Starosta bialski, Mariusz Filipiuk (PSL) apeluje do rządu o zmianę przepisów, choćby w zakresie rekompensat.

Osłabiona Pszczółka Polski Cukier jedzie na Białoruś po awans do play-off EuroCup

Osłabiona Pszczółka Polski Cukier jedzie na Białoruś po awans do play-off EuroCup

Albo koszykarki Pszczółki Polski Cukier AZS UMCS Lublin będą kowalami swojego losu, albo będą musiały liczyć na łut szczęścia. W czwartek podopieczne Krzysztofa Szewczyka zmierzą się w ostatnim grupowym spotkaniu z BC Horizont Mińsk. Stawka tego starcia jest bardzo duża, a zespół z Lublina osłabiony

Kolejne miasto w regionie ze strefą płatnego parkowania

Kolejne miasto w regionie ze strefą płatnego parkowania

Bez dyskusji przyjęli radni pomysł by miasto brało pieniądze za zostawienie auta na niektórych ulicach. To pierwsza strefa parkowania w historii Biłgoraja, który bardzo narzeka na brak miejsc w centrum.

Polski Cukier Pszczółka Start Lublin zagra dzisiaj z Arged BM Stal Ostrów Wielkopolski

Polski Cukier Pszczółka Start Lublin zagra dzisiaj z Arged BM Stal Ostrów Wielkopolski

Ten mecz będzie debiutem w „czerwono-czarnych” Elijaha Wilsona

Pomaganie to nie polityka. LAS Christmas, czyli kiermasz, warsztaty i spotkania

Pomaganie to nie polityka. LAS Christmas, czyli kiermasz, warsztaty i spotkania

Własnoręcznie wykonana lalka może być prezentem pod choinkę. Ale lalka nie wygląda jak zwykła szmacianka, bo ma na sobie koc termiczny. To nawiązanie do sytuacji imigrantów, którzy koczują na granicy polsko-białoruskiej. Tegoroczna akcja przedświąteczna pracowni Sztuczka jest poświęcona właśnie im.

Marek Saganowski (Motor Lublin): Niedosyt po meczu z mistrzem Polski
galeria

Marek Saganowski (Motor Lublin): Niedosyt po meczu z mistrzem Polski

Niemal 15 tysięcy widzów na trybunach, świetna atmosfera i doping od pierwszej do ostatniej minuty. Zabrakło tylko jednego - lepszego wyniku. Chociaż gospodarze i tak pokazali się z bardzo dobrej strony. Motor prowadził z Legią 1:0, ale ostatecznie przegrał 1:2 i to mistrzowie Polski awansowali do ćwierćfinału Fortuna Pucharu Polski. Jak środowe zawody oceniają trenerzy obu ekip?

Książnica Zamojska otwiera nowoczesną filię na osiedlu Karolówka
galeria

Książnica Zamojska otwiera nowoczesną filię na osiedlu Karolówka

W czwartek czytelnicy po raz pierwszy przyjdą do nowej siedziby biblioteki na osiedlu Karolówka. W pomieszczeniach po byłej aptece znajdą nowoczesną placówkę, na jaką czekali od dawna. Koniec z chodzeniem po niewygodnych schodach!

Właściciele domów chcieli parkować też przy ulicy. Ta decyzja ich nie ucieszy

Właściciele domów chcieli parkować też przy ulicy. Ta decyzja ich nie ucieszy

Mieszkańcy ulicy Sławacińskiej w Białej Podlaskiej skarżyli się, że znaki zakazu zatrzymywania się uprzykrzają im życie. Na nic jednak zdały się ich petycje w sprawie ich demontażu. Urzędnicy, po zasięgnięciu opinii policji, postanowili znaki pozostawić.

Powiatowy Dzień Wolontariatu w Puławach
3 grudnia 2021, 12:00

Powiatowy Dzień Wolontariatu w Puławach

W piątek, 3 grudnia o godz. 12 w Hali sportowej Zespołu Szkół Technicznych w Puławach (ul. Wojska Polskiego 7) zostanie zorganizowany III Powiatowy Dzień Wolontariatu.

Lubelskie. Mały Mikołaj ma poparzoną twarz, a chciał tylko zdezynfekować ręce w przedszkolu
Pierwsza strona Dziennika

Lubelskie. Mały Mikołaj ma poparzoną twarz, a chciał tylko zdezynfekować ręce w przedszkolu

5-letni Mikołaj wrócił do domu z poparzonym policzkiem. Płyn do dezynfekcji rąk ze szkolnego dystrybutora prysnął mu w twarz. – Nie wiadomo co tam było! – alarmuje mama chłopca. Sprawę wyjaśnia policja i sanepid.

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 2 grudnia 2021 roku

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 2 grudnia 2021 roku

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!