Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

6 listopada 2012 r.
21:25
Edytuj ten wpis

Samochodem po cmentarzu? Lublin chce zmienić zasady

Autor: Zdjęcie autora drs
0 8 A A
Cmentarz komunalny na Majdanku w Lublinie (Maciej Kaczanowski)
Cmentarz komunalny na Majdanku w Lublinie (Maciej Kaczanowski)

Tylko osoby starsze i schorowane będą mogły wjeżdżać na komunalny cmentarz na Majdanku w Lublinie. O ile na zmianę przepisów proponowaną przez prezydenta Lublina zgodzi się Rada Miasta.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Teraz po cmentarzu mogą jeździć posiadacze indywidualnych zezwoleń od prezydenta. Ale obowiązująca uchwała nie precyzuje, komu mogą być one wydawane. Ratusz chce wygasić z końcem roku wszystkie wydane dotąd zgody, a od stycznia wydawać je według nowych zasad.

Według nowych rozwiązań, zezwolenia mogłyby dostać tylko osoby o obniżonej sprawności ruchowej z zaświadczeniem od lekarza specjalisty lub orzeczeniem o niepełnosprawności, a także osoby, które ukończyły 80 lat. Dokument mógłby być też wydawany instytucjom, które statutowo opiekują się osobami starszymi lub niepełnosprawnymi.

W sezonie zimowym (3 listopada–31 marca) zezwolenie upoważniałoby do wjazdu na cmentarz od poniedziałku do soboty w godz. 8-11, a ponadto w pierwszą niedzielę miesiąca w godz. 13.30–17. W sezonie letnim (kwiecień–październik) od poniedziałku do soboty w godz. 8-11, a dodatkowo w pierwszą niedzielę miesiąca od godz. 13.30 do 16. Posiadacze takich dokumentów nie mogliby z nich korzystać 1 i 2 listopada. Uchwała mówi też, że na terenie cmentarza obowiązywać ma ograniczenie prędkości do 10 km/h.

Cmentarz na Majdanku jest największą w Polsce nekropolią na wschód od Wisły. Znajduje się tu 37 tys. grobów.

Komentarze 8

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Antysłoik / 8 listopada 2012 o 16:31
0
[quote name='pablo' timestamp='1352360490' post='690958']
Jedna wielka głupota. To od razu może też wrzućmy na cmentarz motocyklistów.

Na warszawskim cmentarzu północnym jest całkowity zakaz poruszania się pojazdów z zewnątrz. Rowery nawet muszą być prowadzone przez właściciela (nie może on na nim jechać) - osoby starsze dowożone są melexami przez obsługę cmentarza.

Władze Lublina zaznaczają że to jedna z największych nekropolii po tej stronie Wisły. Oczywiście, ale ile ma powierzchni. Bo Cmentarz Północny w Warszawie około 160 ha.

A nie mówiąc już o kwestiach jakichkolwiek zdarzeń.
[/quote]

No tak, słoik wszędzie się wypowie.
Prawdziwy warszawiak ma groby na Powązkach a nie na Północnym.
Na Północnym chowają słoików (tzn. "warszawian" a nie "warszawiaków"), toteż trzeba z buta uderzyć.

No i Północny jest trochę lepiej dostępny, niż posiadający wejście tylko z jednej strony cmentarz komunalny na Majdanku.

A co do powierzchni - cmentarz na Majdanku ma obecnie 22 czy 24 hektary, docelowo (pierwszy etap powiększania do 2015 roku) ma to być niecałe 50ha.
[quote name='pablo' timestamp='1352360490' post='690958']
Jedna wielka głupota. To od razu może też wrzućmy na cmentarz motocyklistów.

Na warszawskim cmentarzu północnym jest całkowity zakaz poruszania się pojazdów z zewnątrz. Rowery nawet muszą być prowadzone przez właściciela (nie może on na nim jechać) - osoby starsze dowożone są melexami przez obsługę cmentarza.

Władze Lublina zaznaczają że to jedna z największych nekropolii po tej stronie Wisły. Oczywiście, ale ile ma powierzchni. ... rozwiń
Avatar
Janina / 8 listopada 2012 o 09:26
0
[quote name='Marcin' timestamp='1352357049' post='690940']
a co bedzie gdy osoba starsza, upośledzona ruchowo straci panowanie nad autem na cmentarzu? np pomyli gaz z hamulcem... przeciez tam nie ma żadnych barierek, szerokich ulic.. za to jest mnóstwo ludzi chodzących , często z wózkami z dziećmi. i co ... w najlepszym wypadku taki dziadek czy babcia wjedzie w czyjś grób.. ja mam pytanie kto za to zapłaci? może faktycznie lepiej by było kupic więcej meleksów...
[/quote]
Słuszne uwagi, ale początek jazdy meleksem winien być w okolicy budki strażnika z mozliwościa zaparkopwania samochodu za ogrodzeniem.,

Jazda po alejkach jest niebezpieczna , zarówno dla pieszych , jak i kierowcy.
[quote name='Marcin' timestamp='1352357049' post='690940']
a co bedzie gdy osoba starsza, upośledzona ruchowo straci panowanie nad autem na cmentarzu? np pomyli gaz z hamulcem... przeciez tam nie ma żadnych barierek, szerokich ulic.. za to jest mnóstwo ludzi chodzących , często z wózkami z dziećmi. i co ... w najlepszym wypadku taki dziadek czy babcia wjedzie w czyjś grób.. ja mam pytanie kto za to zapłaci? może faktycznie lepiej by było kupic więcej meleksów...
[/quote]
Słuszne uwagi, ale początek j... rozwiń
Avatar
Janina / 8 listopada 2012 o 09:17
0
Proponowane przez Pana Prezydenta rozwiązania dotyczą poruszania się po cmetarzu komunalnym. A co maja zrobić niepełnosprawni /posiadający kartę parkingową/ , którzy chcieliby uczetniczyć w mszy pogrzeboweji i po jej zakończeniu odjechać do domu. Msze są odprawiane przez cały dzień, Projekt zakłada możliwośc wjazdu na cmentarz między 8 -11.
Tę uwagę - proszę pana Prezydenta .uwzględnić przy ustalaniu nowych zasad.
Avatar
pablo / 8 listopada 2012 o 08:41
0
Jedna wielka głupota. To od razu może też wrzućmy na cmentarz motocyklistów.

Na warszawskim cmentarzu północnym jest całkowity zakaz poruszania się pojazdów z zewnątrz. Rowery nawet muszą być prowadzone przez właściciela (nie może on na nim jechać) - osoby starsze dowożone są melexami przez obsługę cmentarza.

Władze Lublina zaznaczają że to jedna z największych nekropolii po tej stronie Wisły. Oczywiście, ale ile ma powierzchni. Bo Cmentarz Północny w Warszawie około 160 ha.

A nie mówiąc już o kwestiach jakichkolwiek zdarzeń.
Jedna wielka głupota. To od razu może też wrzućmy na cmentarz motocyklistów.

Na warszawskim cmentarzu północnym jest całkowity zakaz poruszania się pojazdów z zewnątrz. Rowery nawet muszą być prowadzone przez właściciela (nie może on na nim jechać) - osoby starsze dowożone są melexami przez obsługę cmentarza.

Władze Lublina zaznaczają że to jedna z największych nekropolii po tej stronie Wisły. Oczywiście, ale ile ma powierzchni. Bo Cmentarz Północny w Warszawie około 160 ha.

A nie mówiąc już o kwestiac... rozwiń
Avatar
ToBi / 8 listopada 2012 o 07:58
0
A na Lipowej trzeba chodzić na nogach bo nie ma jak i gdzie wozić. Moim zdaniem głupi pomysł. Lepiej tak jak ktoś napisał kupić więcej melexów.
Avatar
Marcin / 8 listopada 2012 o 07:44
0
a co bedzie gdy osoba starsza, upośledzona ruchowo straci panowanie nad autem na cmentarzu? np pomyli gaz z hamulcem... przeciez tam nie ma żadnych barierek, szerokich ulic.. za to jest mnóstwo ludzi chodzących , często z wózkami z dziećmi. i co ... w najlepszym wypadku taki dziadek czy babcia wjedzie w czyjś grób.. ja mam pytanie kto za to zapłaci? może faktycznie lepiej by było kupic więcej meleksów...
Avatar
lubelak / 8 listopada 2012 o 07:36
0
A może wystarczy kupić więcej MELEXów i osoby starsze i chore można podwieźć.
Avatar
iga / 8 listopada 2012 o 06:28
0
a jak jest na lipowej -napiszcie
Avatar
Antysłoik / 8 listopada 2012 o 16:31
0
[quote name='pablo' timestamp='1352360490' post='690958']
Jedna wielka głupota. To od razu może też wrzućmy na cmentarz motocyklistów.

Na warszawskim cmentarzu północnym jest całkowity zakaz poruszania się pojazdów z zewnątrz. Rowery nawet muszą być prowadzone przez właściciela (nie może on na nim jechać) - osoby starsze dowożone są melexami przez obsługę cmentarza.

Władze Lublina zaznaczają że to jedna z największych nekropolii po tej stronie Wisły. Oczywiście, ale ile ma powierzchni. Bo Cmentarz Północny w Warszawie około 160 ha.

A nie mówiąc już o kwestiach jakichkolwiek zdarzeń.
[/quote]

No tak, słoik wszędzie się wypowie.
Prawdziwy warszawiak ma groby na Powązkach a nie na Północnym.
Na Północnym chowają słoików (tzn. "warszawian" a nie "warszawiaków"), toteż trzeba z buta uderzyć.

No i Północny jest trochę lepiej dostępny, niż posiadający wejście tylko z jednej strony cmentarz komunalny na Majdanku.

A co do powierzchni - cmentarz na Majdanku ma obecnie 22 czy 24 hektary, docelowo (pierwszy etap powiększania do 2015 roku) ma to być niecałe 50ha.
[quote name='pablo' timestamp='1352360490' post='690958']
Jedna wielka głupota. To od razu może też wrzućmy na cmentarz motocyklistów.

Na warszawskim cmentarzu północnym jest całkowity zakaz poruszania się pojazdów z zewnątrz. Rowery nawet muszą być prowadzone przez właściciela (nie może on na nim jechać) - osoby starsze dowożone są melexami przez obsługę cmentarza.

Władze Lublina zaznaczają że to jedna z największych nekropolii po tej stronie Wisły. Oczywiście, ale ile ma powierzchni. ... rozwiń
Avatar
Janina / 8 listopada 2012 o 09:26
0
[quote name='Marcin' timestamp='1352357049' post='690940']
a co bedzie gdy osoba starsza, upośledzona ruchowo straci panowanie nad autem na cmentarzu? np pomyli gaz z hamulcem... przeciez tam nie ma żadnych barierek, szerokich ulic.. za to jest mnóstwo ludzi chodzących , często z wózkami z dziećmi. i co ... w najlepszym wypadku taki dziadek czy babcia wjedzie w czyjś grób.. ja mam pytanie kto za to zapłaci? może faktycznie lepiej by było kupic więcej meleksów...
[/quote]
Słuszne uwagi, ale początek jazdy meleksem winien być w okolicy budki strażnika z mozliwościa zaparkopwania samochodu za ogrodzeniem.,

Jazda po alejkach jest niebezpieczna , zarówno dla pieszych , jak i kierowcy.
[quote name='Marcin' timestamp='1352357049' post='690940']
a co bedzie gdy osoba starsza, upośledzona ruchowo straci panowanie nad autem na cmentarzu? np pomyli gaz z hamulcem... przeciez tam nie ma żadnych barierek, szerokich ulic.. za to jest mnóstwo ludzi chodzących , często z wózkami z dziećmi. i co ... w najlepszym wypadku taki dziadek czy babcia wjedzie w czyjś grób.. ja mam pytanie kto za to zapłaci? może faktycznie lepiej by było kupic więcej meleksów...
[/quote]
Słuszne uwagi, ale początek j... rozwiń
Avatar
Janina / 8 listopada 2012 o 09:17
0
Proponowane przez Pana Prezydenta rozwiązania dotyczą poruszania się po cmetarzu komunalnym. A co maja zrobić niepełnosprawni /posiadający kartę parkingową/ , którzy chcieliby uczetniczyć w mszy pogrzeboweji i po jej zakończeniu odjechać do domu. Msze są odprawiane przez cały dzień, Projekt zakłada możliwośc wjazdu na cmentarz między 8 -11.
Tę uwagę - proszę pana Prezydenta .uwzględnić przy ustalaniu nowych zasad.
Avatar
pablo / 8 listopada 2012 o 08:41
0
Jedna wielka głupota. To od razu może też wrzućmy na cmentarz motocyklistów.

Na warszawskim cmentarzu północnym jest całkowity zakaz poruszania się pojazdów z zewnątrz. Rowery nawet muszą być prowadzone przez właściciela (nie może on na nim jechać) - osoby starsze dowożone są melexami przez obsługę cmentarza.

Władze Lublina zaznaczają że to jedna z największych nekropolii po tej stronie Wisły. Oczywiście, ale ile ma powierzchni. Bo Cmentarz Północny w Warszawie około 160 ha.

A nie mówiąc już o kwestiach jakichkolwiek zdarzeń.
Jedna wielka głupota. To od razu może też wrzućmy na cmentarz motocyklistów.

Na warszawskim cmentarzu północnym jest całkowity zakaz poruszania się pojazdów z zewnątrz. Rowery nawet muszą być prowadzone przez właściciela (nie może on na nim jechać) - osoby starsze dowożone są melexami przez obsługę cmentarza.

Władze Lublina zaznaczają że to jedna z największych nekropolii po tej stronie Wisły. Oczywiście, ale ile ma powierzchni. Bo Cmentarz Północny w Warszawie około 160 ha.

A nie mówiąc już o kwestiac... rozwiń
Avatar
ToBi / 8 listopada 2012 o 07:58
0
A na Lipowej trzeba chodzić na nogach bo nie ma jak i gdzie wozić. Moim zdaniem głupi pomysł. Lepiej tak jak ktoś napisał kupić więcej melexów.
Avatar
Marcin / 8 listopada 2012 o 07:44
0
a co bedzie gdy osoba starsza, upośledzona ruchowo straci panowanie nad autem na cmentarzu? np pomyli gaz z hamulcem... przeciez tam nie ma żadnych barierek, szerokich ulic.. za to jest mnóstwo ludzi chodzących , często z wózkami z dziećmi. i co ... w najlepszym wypadku taki dziadek czy babcia wjedzie w czyjś grób.. ja mam pytanie kto za to zapłaci? może faktycznie lepiej by było kupic więcej meleksów...
Avatar
lubelak / 8 listopada 2012 o 07:36
0
A może wystarczy kupić więcej MELEXów i osoby starsze i chore można podwieźć.
Avatar
iga / 8 listopada 2012 o 06:28
0
a jak jest na lipowej -napiszcie
Zobacz wszystkie komentarze 8

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Próbował wyłudzić 50 tys. zł z banku. Ukrywał się przed policją

Próbował wyłudzić 50 tys. zł z banku. Ukrywał się przed policją 2 0

27-latek, który miał trafić do więzienia ukrywał się przed mundurowymi. W piątek zauważył go policjant.

Gdzie na szaszłyk, gdzie na kiełbasę? 7 grill barów w woj. lubelskim

Gdzie na szaszłyk, gdzie na kiełbasę? 7 grill barów w woj. lubelskim 9 1

7 grill barów w Lublinie i okolicy - podpowiadamy, gdzie warto podjechać, żeby dobrze lub bardzo dobrze zjeść. W Lublinie i regionie. Podpowiadamy 7 adresów, które osobiście sprawdziliśmy

Vader i Marduk wystąpią w Graffiti
4 września 2018, 19:00

Vader i Marduk wystąpią w Graffiti 2 0

Co Gdzie Kiedy. 4 września o godz. 19 na scenie klubu Graffiti (al. Piłsudskiego 13) wystąpią zespoły Vader, Marduk i goście.

Szczęśliwy finał poszukiwań chorego 81-latka. Żona dziękuje policjantom

Szczęśliwy finał poszukiwań chorego 81-latka. Żona dziękuje policjantom 8 5

Poważnie chory 81-latek wyszedł z domu i nie wrócił. Policjanci przeczesywali miasto i las. W końcu udało się go znaleźć.

Zderzenie aut. 11-letnia dziewczynka w szpitalu

Zderzenie aut. 11-letnia dziewczynka w szpitalu 0 5

11-letnia dziewczynka trafiła do szpitala po tym jak w auto w którym jechała uderzył inny samochód.

Big Brother w bloku socjalnym? Naszpikowali budynek kamerami
film

Big Brother w bloku socjalnym? Naszpikowali budynek kamerami 20 8

- Czy w ruinie, gdzie dykta zastępuje szyby, a dziury w ścianach mają wielkość pięści, montowanie kamer to najpilniejsza potrzeba? - pytają oburzeni mieszkańcy bloku socjalnego w Płocku.

Nowy pokaz fontanny na placu Litewskim "Anioły lubelskie" [zdjęcia]
galeria

Nowy pokaz fontanny na placu Litewskim "Anioły lubelskie" [zdjęcia] 36 15

W piątek można było premierowo zobaczyć nowe widowisko „Anioły lubelskie” w fontannie na pl. Litewskim.

Rafał Wójcik (Górnik Łęczna): Pokażemy charakter

Rafał Wójcik (Górnik Łęczna): Pokażemy charakter 1 5

Rozmowa Z Rafałem Wójcikiem, trenerem Górnika Łęczna

Drogowe inwestycje w woj. lubelskim. Gdzie powstają nowe odcinki?

Drogowe inwestycje w woj. lubelskim. Gdzie powstają nowe odcinki? 9 23

Drogi są jak tętnice: dziurawe i pozapychane szybko prowadzą do zawału. Czy grozi nam wizyta u auto-kardiologa? Chyba nie, bo w naszym regionie inwestycje są realizowane na każdej kategorii dróg: od krajowych do gminnych. Wciąż jednak daleko nam do Śląska czy Wielkopolski, gdzie infrastruktura drogowa jest już na poziomie europejskim.

PZLA 94 Mistrzostwa Polski w Lublinie. Podsumowanie pierwszego dnia
zdjęcia
galeria

PZLA 94 Mistrzostwa Polski w Lublinie. Podsumowanie pierwszego dnia 7 1

Pierwszy dzień rozgrywanych w Lublinie MP przyniósł wiele niezapomnianych emocji. Brąz wywalczyła Joanna Bemowska i Arkadiusz Rogowski, srebro Paweł Fajdek, a złoto Dominik Kopeć

Pikietuje przed urzędem z niepełnosprawnym synem. Burmistrz: Sprawa ma charakter polityczny

Pikietuje przed urzędem z niepełnosprawnym synem. Burmistrz: Sprawa ma charakter polityczny 0 8

Jerzy Rębek burmistrz Radzynia Podlaskiego uważa że pikieta Marii Kosidło ma podtekst polityczny.

Zatańcz z Lublinem: zespół Rokiczanka
31 sierpnia 2018, 20:00

Zatańcz z Lublinem: zespół Rokiczanka 10 0

Co Gdzie Kiedy. 31 sierpnia o godz. 20 w Parku Bronowickim, w ramach cyklu Zatańcz z Lublinem, wystąpi zespół Rokiczanka. To okazja do wspólnej zabawy przy wspaniałej muzyce sprzed lat.

Obniżki pensji dla samorządowców o 20 proc.? To fikcja. Niektórzy nawet zyskali

Obniżki pensji dla samorządowców o 20 proc.? To fikcja. Niektórzy nawet zyskali 4 20

O 1/5 miały zmniejszyć się wynagrodzenia samorządowców w związku ustawą przyjętą przez PiS. Tymczasem w wielu przypadkach obniżki były wręcz symboliczne. A niektórzy nawet zyskali na zmianie.

94 PZLA MP. Paweł Fajdek 12 centymetrów od złota!
galeria

94 PZLA MP. Paweł Fajdek 12 centymetrów od złota! 4 1

Wojciech Nowicki z Podlasia Białystok wywalczył złoty medal w konkursie rzutu młotem w Lublinie i wyprzedził Pawła Fajdka. Zawodnikowi Agrosu Zamość do złota zabrakło zaledwie 12 centymetrów. Trzecie miejsca zajął natomiast inny zawodnik Agrosu Arkadiusz Rogowski

94 PZLA MP. Dominik Kopeć ze złotym medalem!
galeria

94 PZLA MP. Dominik Kopeć ze złotym medalem! 1 1

Zawodnik Agrosu Zamość nie miał sobie równych i mimo ciężkich warunków na bieżni ze znakomitym wynikiem zdobył pierwsze miejsce na zawodach w Lublinie

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!