Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

5 kwietnia 2011 r.
21:03
Edytuj ten wpis

Samochody niszczą trawnik, a Straż Miejska nie reaguje

Autor: Zdjęcie autora Dominik Smaga
0 24 A A
To zdjęcie nasz Czytelnik zrobił w minioną niedzielę. Samochody znów parkowały na trawnikach (Czytel
To zdjęcie nasz Czytelnik zrobił w minioną niedzielę. Samochody znów parkowały na trawnikach (Czytel

Komendant Straży Miejskiej w Lublinie będzie się tłumaczyć za bałagan w parku Ludowym. Goście odbywających się tam targów rozjeżdżają zieleńce. Po skardze naszego Czytelnika Ratusz nakazał Targom pilnować porządku. Kopię pisma dostała straż. Co zrobiła? Nic.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
O problemie pierwszy raz pisaliśmy tydzień temu, gdy jeden z Czytelników poskarżył się na auta niszczące zieleń obok hali, w której trwały targi budowlane. Auta pozostawiły po sobie głębokie koleiny w miękkiej po roztopach ziemi.

O sprawie powiadomiliśmy Urząd Miasta. Reakcja była błyskawiczna. – Nakazaliśmy natychmiastowe odsłonięcie znaków zakazu ruchu i poleciliśmy zabezpieczać trawniki przed wjazdem samochodów na czas każdej imprezy targowej – informował nas Józef Wrona z Wydziału Ochrony Środowiska. Ratusz dał gospodarzowi targów dwa tygodnie na rekultywację zieleńców.

Pismo takiej treści trafiło w piątek do spółki Międzynarodowe Targi Lubelskie, jedną kopię dostała nasza redakcja, drugą Straż Miejska.

Ale po niedzielnych targach motoryzacyjnych Czytelnik wysłał nam kolejne zdjęcia aut na trawnikach. – Nie można jednak powiedzieć, żeby firma MTL nie wyciągnęła żadnych wniosków z interwencji Urzędu Miejskiego, bo kiedy zacząłem robić zdjęcia, podbiegł do mnie jegomość w czarnym garniturze i pytał, czy mam pozwolenie na robienie zdjęć – opisuje pan Piotr.
Co na to Straż Miejska? Przyznaje, że w ten weekend w parku nie interweniowała. – Nie mieliśmy sygnałów ani od kierowców, ani od osób, które przyjechały na targi – wyjaśnia Robert Gogola, rzecznik Straży Miejskiej. I dodaje: Na obecnym etapie postępowanie prowadzi Wydział Ochrony Środowiska.

Prezydent miasta zapowiada ostrą reakcję. – O tym, że straż nie podjęła żadnych działań, dowiedziałem się w poniedziałek – mówi Krzysztof Żuk. – Nie twierdzę, że miejsc parkingowych jest tam pod dostatkiem, ale prawo trzeba egzekwować.

• Przeprowadzi pan rozmowę wychowawczą z komendantem straży?
– Tak, bo nie chcę, żeby straż traktowała obowiązki wybiórczo: w jednym miejscu działa, jak np. na Starym Mieście, a w drugim już nie chce. Straż ma egzekwować porządek w całym Lublinie.

Szefostwo MTL zapewnia, że trawniki odnowi, a problem rozwiąże rozbudowa hal wraz ze stworzeniem nowych parkingów. Ale dodaje, że nad kierowcami ciężko zapanować. – Sama byłam świadkiem, jak mając miejsce na kostce parkowali na trawie. I rzucali pod adresem ochroniarzy niecenzuralne wypowiedzi na temat "próby ograniczania ich wolności” – mówi Krystyna Węclewicz-Grajek, wiceprezes spółki Międzynarodowe Targi Lubelskie.

Wczoraj po południu rzecznik straży poinformował nas, że podczas majowych targów ogrodniczych w parku pojawią się patrole.

Komentarze 24

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
niczym_ryl / 18 kwietnia 2011 o 10:56
0
To ludziom się w dupach poprzewracało od tego dobrobytu. Zaparkuje taki matoł na drodze pożarowej, tuż pod klatką chociaż kilkadziesiąt/kilkaset metrów dalej mnogość miejsc. Jak tacy leniwi niech płacą, mi tam takich kretynów nie szkoda.
Avatar
Gość / 18 kwietnia 2011 o 08:13
0
Pora juz rozwiazac to towarzystwo.
Avatar
Waldi / 17 kwietnia 2011 o 22:13
0
Straż Miejska nie egzekwuje, bo w tym czasie kradnie paliwo ze służbowych samochodów!
Avatar
Gość / 17 kwietnia 2011 o 11:50
0
"...Nie twierdzę, że miejsc parkingowych jest tam pod dostatkiem, ale prawo trzeba egzekwować..."

[size="3"]A prawo kierowców do parkingów trzeba egzekwować czy niekoniecznie? [/size]
Avatar
futrzany / 17 kwietnia 2011 o 11:18
0
www.holubiczko.pl
Avatar
alex / 9 kwietnia 2011 o 04:28
0
gdyby straż dawała tam mandaty to oberwaliby od Pana Prezydenta, że ograniczają dostęp do targów, nie wiecie o co chodzi to głosu nie zabierajcie, no ale na kimś przecież trzeba się wyżyć prawda i znaleźć winnego żeby na ten czas ludziom gęby zamknąć
Avatar
iya / 6 kwietnia 2011 o 14:51
0
bo praca strażnika lubelskiego jest stresująca wielce - musi biedak czekać miesiąc na wypłatę nic nie robiąc no i z nudów biedaka aż skręca w bólach.
Avatar
gość / 6 kwietnia 2011 o 13:34
0
kogo wy sie czepiacie
to jest tylko i wylacznie kultura kierowcow
nic innego!!!
a ze jest jej brak to widac codziennie
Avatar
gg / 6 kwietnia 2011 o 13:10
0
Ludzie czy wy nie rozumiecie całej sytuacji?Miasto jest właścicielem MTL i z biletów za wejscie na targi ma kasę (10 zł/osobe) więc wprowadzając zakaz wjazdu na alejki spowodowałby brak wpływu z biletów.
Więc jak sens miałoby organizowanie targów ? Chyba że dla samych wystawców,których z roku na rok jest coraz mniej!
Avatar
Kluk / 6 kwietnia 2011 o 12:25
0
[quote name='1,2,3' timestamp='1302076100' post='459978']
Rozumiem parkowanie na trawnikach....zimą, kiedy zalega na nich śnieg....ale parkowanie na trawnikach teraz, gdy rozwija się zieleń to juz poważne wykroczenie !!! Straż Miejska powinna zaglądac na osiedla gdzie trawników jest mnóstwo a parkujących nic nie odstrasza nawet "psie g...a"!!! Takim bestroskim traktowaniem trawników jest ul.Tymiankowa (od roku - miejska),i podlega Straży Miejskiej i jej kontroli !!!Zapraszamy !!!!
[/quote]
"rozumiesz zimą"? a ja nie, ponieważ to przez zimowe parkowanie padł trawnik pod moim oknem.Dzisiejsze pokolenie nie uszanuje niczego,a powszechny egoizm potrafi zniszczyć wszystko-nawet duszę,a co dopiero mówić o trawniku.Wieczorową porą, nieopodal w połowie stoi pusty parking....ale nie ,trzeba podjechać 40 metrów dalej i zaparkować przy klatce schodowej. Widzę jak ludzie starsi,często iwalidzi parkują w miejscach do tego przygotowanych. Natomiast kilkunastu bezmózgowców jakby mogło.....a do kogo to mówić kiedy to to ma bębniące słuchawki w uszach a etyczne normy w d*pie. Na dodatek leniwa SM i olewające społeczeństwo. Zobaczymy do czego to doprowadzi ?.
[quote name='1,2,3' timestamp='1302076100' post='459978']
Rozumiem parkowanie na trawnikach....zimą, kiedy zalega na nich śnieg....ale parkowanie na trawnikach teraz, gdy rozwija się zieleń to juz poważne wykroczenie !!! Straż Miejska powinna zaglądac na osiedla gdzie trawników jest mnóstwo a parkujących nic nie odstrasza nawet "psie g...a"!!! Takim bestroskim traktowaniem trawników jest ul.Tymiankowa (od roku - miejska),i podlega Straży Miejskiej i jej kontroli !!!Z... rozwiń
Avatar
niczym_ryl / 18 kwietnia 2011 o 10:56
0
To ludziom się w dupach poprzewracało od tego dobrobytu. Zaparkuje taki matoł na drodze pożarowej, tuż pod klatką chociaż kilkadziesiąt/kilkaset metrów dalej mnogość miejsc. Jak tacy leniwi niech płacą, mi tam takich kretynów nie szkoda.
Avatar
Gość / 18 kwietnia 2011 o 08:13
0
Pora juz rozwiazac to towarzystwo.
Avatar
Waldi / 17 kwietnia 2011 o 22:13
0
Straż Miejska nie egzekwuje, bo w tym czasie kradnie paliwo ze służbowych samochodów!
Avatar
Gość / 17 kwietnia 2011 o 11:50
0
"...Nie twierdzę, że miejsc parkingowych jest tam pod dostatkiem, ale prawo trzeba egzekwować..."

[size="3"]A prawo kierowców do parkingów trzeba egzekwować czy niekoniecznie? [/size]
Avatar
futrzany / 17 kwietnia 2011 o 11:18
0
www.holubiczko.pl
Avatar
alex / 9 kwietnia 2011 o 04:28
0
gdyby straż dawała tam mandaty to oberwaliby od Pana Prezydenta, że ograniczają dostęp do targów, nie wiecie o co chodzi to głosu nie zabierajcie, no ale na kimś przecież trzeba się wyżyć prawda i znaleźć winnego żeby na ten czas ludziom gęby zamknąć
Avatar
iya / 6 kwietnia 2011 o 14:51
0
bo praca strażnika lubelskiego jest stresująca wielce - musi biedak czekać miesiąc na wypłatę nic nie robiąc no i z nudów biedaka aż skręca w bólach.
Avatar
gość / 6 kwietnia 2011 o 13:34
0
kogo wy sie czepiacie
to jest tylko i wylacznie kultura kierowcow
nic innego!!!
a ze jest jej brak to widac codziennie
Avatar
gg / 6 kwietnia 2011 o 13:10
0
Ludzie czy wy nie rozumiecie całej sytuacji?Miasto jest właścicielem MTL i z biletów za wejscie na targi ma kasę (10 zł/osobe) więc wprowadzając zakaz wjazdu na alejki spowodowałby brak wpływu z biletów.
Więc jak sens miałoby organizowanie targów ? Chyba że dla samych wystawców,których z roku na rok jest coraz mniej!
Avatar
Kluk / 6 kwietnia 2011 o 12:25
0
[quote name='1,2,3' timestamp='1302076100' post='459978']
Rozumiem parkowanie na trawnikach....zimą, kiedy zalega na nich śnieg....ale parkowanie na trawnikach teraz, gdy rozwija się zieleń to juz poważne wykroczenie !!! Straż Miejska powinna zaglądac na osiedla gdzie trawników jest mnóstwo a parkujących nic nie odstrasza nawet "psie g...a"!!! Takim bestroskim traktowaniem trawników jest ul.Tymiankowa (od roku - miejska),i podlega Straży Miejskiej i jej kontroli !!!Zapraszamy !!!!
[/quote]
"rozumiesz zimą"? a ja nie, ponieważ to przez zimowe parkowanie padł trawnik pod moim oknem.Dzisiejsze pokolenie nie uszanuje niczego,a powszechny egoizm potrafi zniszczyć wszystko-nawet duszę,a co dopiero mówić o trawniku.Wieczorową porą, nieopodal w połowie stoi pusty parking....ale nie ,trzeba podjechać 40 metrów dalej i zaparkować przy klatce schodowej. Widzę jak ludzie starsi,często iwalidzi parkują w miejscach do tego przygotowanych. Natomiast kilkunastu bezmózgowców jakby mogło.....a do kogo to mówić kiedy to to ma bębniące słuchawki w uszach a etyczne normy w d*pie. Na dodatek leniwa SM i olewające społeczeństwo. Zobaczymy do czego to doprowadzi ?.
[quote name='1,2,3' timestamp='1302076100' post='459978']
Rozumiem parkowanie na trawnikach....zimą, kiedy zalega na nich śnieg....ale parkowanie na trawnikach teraz, gdy rozwija się zieleń to juz poważne wykroczenie !!! Straż Miejska powinna zaglądac na osiedla gdzie trawników jest mnóstwo a parkujących nic nie odstrasza nawet "psie g...a"!!! Takim bestroskim traktowaniem trawników jest ul.Tymiankowa (od roku - miejska),i podlega Straży Miejskiej i jej kontroli !!!Z... rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze 24

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 16 lipca 2018

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 16 lipca 2018 0 0

Duże zamieszanie z kolorowymi pojemnikami na śmieci w Lublinie

Duże zamieszanie z kolorowymi pojemnikami na śmieci w Lublinie 13 8

Do dziś na lubelskich osiedlach powinny się pojawić kolorowe pojemniki do segregacji śmieci, ale mało gdzie je widać. Tylko właśnie do niedzieli miał trwać „okres przejściowy” w dzielnicach, które przechodzą na nowy system segregacji odpadów, ale okazuje się, że zamieszanie jeszcze może potrwać.

Końskowola bawiła się podczas Święta Róż [zdjęcia]
galeria

Końskowola bawiła się podczas Święta Róż [zdjęcia] 13 0

Miłośnicy kwiatów z całego województwa lubelskiego w niedzielę przybyli do Końskowoli, żeby zrobić zakupy podczas Święta Róż. To jedna z najlepszych okazji do zaopatrzenia się w sadzonki, kwiaty, a także lokalne, zdrowe produkty żywnościowe. Na scenie zagrały m.in. zespoły taneczne.

Folwark w Łęcznej się zmienia. "Park z miesiąca na miesiąc pięknieje"

Folwark w Łęcznej się zmienia. "Park z miesiąca na miesiąc pięknieje" 0 4

Mieszkańcy coraz częściej odwiedzają folwark w łęczyńskim Podzamczu. Kibicują inwestycji, która odmienia ten dawniej zapuszczony fragment Łęcznej.

Wacław Golonka na Festiwalu Muzyki Organowej w Puławach
16 lipca 2018, 19:00

Wacław Golonka na Festiwalu Muzyki Organowej w Puławach 0 0

Przed nami trzeci koncert w ramach tegorocznej edycji Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Organowej w Puławach. W poniedziałek, 16 lipca o godz. 19 w Kościele pw. św. Brata Alberta wystąpi Wacław Golonka.

Lublin: Bez przejazdu przez ul. Dunikowskiego

Lublin: Bez przejazdu przez ul. Dunikowskiego 0 2

W poniedziałek zacznie się kolejny etap przebudowy sieci gazowej w rejonie powstającej drogi, która pobiegnie od Kunickiego do Wrotkowskiej.

Rolnicy zagłuszyli premiera Morawieckiego w Kraśniku. Antyrządowa manifestacja pod pomnikiem smoleńskim
Wideo, zdjęcia
galeria
film

Rolnicy zagłuszyli premiera Morawieckiego w Kraśniku. Antyrządowa manifestacja pod pomnikiem smoleńskim 453 40

Przy dźwiękach syren i okrzykach wściekłych rolników przemawiał w niedzielę w Kraśniku premier Mateusz Morawiecki. Uroczystość odsłonięcia pomnika smoleńskiego zamieniła się w antyrządowy protest przeciwko niskim cenom malin, agrestu, porzeczek i wiśni.

MUNDIAL 2018. Francja mistrzem świata 2018!
film

MUNDIAL 2018. Francja mistrzem świata 2018! 2 0

MUNDIAL 2018 Trójkolorowi wygrali w finale z Chorwacją 4:2 po kapitalnym spotkaniu na moskiewskich Łużnikach i zdobyli drugi w historii Puchar Świata. To ogromny sukces dla selekcjonera Didiera Deschampsa, który zdobył to trofeum zarówno jako piłkarz jak i trener

Jeden kierowca zginął, drugi był ranny. Policjanci szukają świadków wypadków

Jeden kierowca zginął, drugi był ranny. Policjanci szukają świadków wypadków 7 0

Lubelscy policjanci szukają świadków dwóch wypadków drogowych, do których doszło na początku lipca.

Alarm 24: Podwodna mogiła na dnie zalewu? Film czytelnika
film

Alarm 24: Podwodna mogiła na dnie zalewu? Film czytelnika 17 9

Co znajdowało się na niewielkim wzgórzu zalanym podczas budowy Zalewu Zemborzyckiego?

Zdradziło go dziwne zachowanie. Policjanci odkryli gdzie znikały rowery

Zdradziło go dziwne zachowanie. Policjanci odkryli gdzie znikały rowery 3 0

W piątkowe południe dyżurny łukowskiej komendy policji otrzymał telefoniczną informację o młodym mężczyźnie, którego zachowanie wskazywało, że chce ukraść rower. Zawiadamiający opisując jego wygląd, informował dyżurnego o trasie ucieczki młodzieńca.

Megaprojekt drogowy w powiecie lubelskim. Dwie duże inwestycje

Megaprojekt drogowy w powiecie lubelskim. Dwie duże inwestycje 19 6

Rozpoczęła się przebudowa drogi Krężnica Jara - Strzeszkowice w powiecie lubelskim. To jedna z dwóch inwestycji, realizowanych przez samorząd powiatowy w ramach megaprojektu drogowego, w którym biorą udział także pozostałe powiaty ziemskie województwa lubelskiego.

Festiwal "Śladami Singera" 2018: Bawić i przypominać [program]
16 lipca 2018, 17:30

Festiwal "Śladami Singera" 2018: Bawić i przypominać [program] 2 0

Co Gdzie Kiedy. W poniedziałek w podróż po Lubelszczyźnie wyrusza Festiwal "Śladami Singera". W tym roku artyści zawitają do 12 miast i miejscowości. – Chcemy bawić, zachwycać, ale też skłaniać do refleksji – mówią organizatorzy. Słowo-klucz to pamięć lokalna.

MUNDIAL 2018. Francja – Chorwacja 4:2 [ZAPIS RELACJI NA ŻYWO]
film

MUNDIAL 2018. Francja – Chorwacja 4:2 [ZAPIS RELACJI NA ŻYWO] 6 4

W ostatnim meczu mistrzostw świata w Rosji Francja gra na Łużnikach z Moskwie z Chorwacją. Czy powtórzy wynik sprzed 20 lat, czy po raz pierwszy złoto zdobędzie zespół z Bałkanów?

Wyjeżdżasz za granicę? Ile trzeba poczekać na nowy paszport?

Wyjeżdżasz za granicę? Ile trzeba poczekać na nowy paszport? 0 5

Tradycyjnie już okres wakacyjny to czas wzmożonego ruchu w punktach paszportowych. Wiele osób dopiero tuż przed planowanym urlopem zdaje sobie sprawę, że ma nieważny paszport. Dlatego warto sprawdzić termin ważności naszego paszportu. Tylko w czerwcu br. wydano prawie 215 tys. nowych paszportów, a w całym pierwszym półroczu 2018 r. aż 977 tys. dokumentów.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!