Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

27 lipca 2009 r.
15:42
Edytuj ten wpis

Sanepid wlepił mandaty, zamknął chińczyka i spożywczak

Autor: Zdjęcie autora (tom)
0 13 A A

VanMai – chińska restauracja w starej części Olimpu i sklep spożywczy na Ponikwodzie zamknięte przez sanepid.– To cud, że nikt się tam nie zatruł – mówi o chińskim fast-foodzie Barbara Sawa-Wojtanowicz z lubelskiego sanepidu.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
– Gotowe posiłki, mięso, warzywa i sosy przechowywane były zamiast w lodówkach w 27-stopniowej temperaturze. Mrożonki co prawda znajdowały się w lodówkach, ale w temperaturze 17 stopni Celsjusza - opowiada Barbara Sawa-Wojtanowicz.

Dodatkowo do zaniedbań można zaliczyć fatalny stan sanitarny lokalu, w jednym pomieszczeniu przeprowadzana była produkcja żywności od obierania warzyw, po układanie potraw na talerzu.
Mało tego, w lokalu brakowało toalety zarówno dla klientów jak i dla personelu.

Kontrola odbyła się przy asyście policji. Wypisano mandat na 500 zł i wręczono decyzję o zamknięciu. Lokal będzie otwarty dopiero jak zostaną usunięte wszystkie nieprawidłowości.

Inspektorzy odwiedzili także sklep spożywczy "U Gosi” u zbiegu ulic Koryznowej i Ponikwoda. Tutaj wędliny były przechowywane w temperaturze 15 stopni Celsjusza, nabiał w 20 stopniach, a ogórki małosolne w temperaturze powyżej 20 stopni.

Ale to nie wszystko. Na półkach był zakurzony towar, a niektóre produkty były przeterminowane. Niektóre warzywa były już zgniłe. Na zapleczu i przy ladzie inspektorzy znaleźli popielniczki z niedopałkami, co mogło wskazywać, że w sklepie były palone papierosy. Sklep został zamknięty, a właściciel zapłaci 500 zł mandatu.

Komentarze 13

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
ike / 22 sierpnia 2009 o 14:37
0
No to kto powinien zaplacic tą kare chyba nie wlasciel sklepu przeciez gdy poeirza osobie i placi jej to powinna dbac o caly sklep Nieraz tak bywa i w niejdnym sklepie co mogłabym wskazac jak sprzedawca ma wiecej do powiedzenia od wlasciela i rządzi po swojemu cale kliki pracują zmawiają sie przeciw wlascielowi bo im malo placą
Avatar
beduin / 20 sierpnia 2009 o 14:39
0
Jak pamiętam to kiedyś prowadził to Wietnamczyk i tak jest chyba do dziś ale dawno nie miałem z nim kontaktu może coś się zmieniło ale nie mylcie nacji bo choć wszyscy są żółci to jednak różnice są !
Avatar
Gość / 28 lipca 2009 o 07:05
0
Gość napisał:
[size=6][color="#FF0000"]500zł ??????????? powinni dostać po 5000zł to może by coś poprawili!!!![/color][/size]


Niestety ale tylko tyle max można nałożyć mandatu na jedną osobę i to przeważnie na właściciela. A ty byś dał/-a 500 zł takiemu zwyczajnemu sprzedawcy, który zarabia 1000 zł netto ?
Owszem 500 zł zdecydowanie za mało.... ale nie bój się nie tylko za mandat właściciel będzie musiał zapłacić , ale za wizyty sanepidu też!!!


Niestety ale tylko tyle max można nałożyć mandatu na jedną osobę i to przeważnie na właściciela. A ty byś dał/-a 500 zł takiemu zwyczajnemu sprzedawcy, który zarabia 1000 zł netto ?
Owszem 500 zł zdecydowanie za mało.... ale nie bój się nie tylko za mandat właściciel będzie musiał zapłacić , ale za wizyty sanepidu też!!! rozwiń
Avatar
~mimi~ / 27 lipca 2009 o 22:19
0
niech tępią tych co nieświeże potrawy serwują sanepid mógłby skontrolować garmażerki w których roi się od nieczystości np"GAR-SMAK" na Koncertowej tam jest jeden wielki syf
Avatar
rt56 / 27 lipca 2009 o 21:36
0
bazyli napisał:
milcz kapusiu,morda w kubel- nie podoba Ci się to idź sobie do innego sklepu.Idiota skończony,będzie tu adresy podawal.

I bardzo dobrze syf trzeba tępic.A Ty jak lubisz w...starocie to dalej sobie kupuj.Kilka razy zdarzyło mi się w tym sklepie kupic serek z pleśnią albo mleko które nie chciało się zagotować.Nikt mi kasy za to nie zwrócił.Mam prawo domagać się żeby towar sprzedawany był dobrej jakości.Ty zapewne jesteś smakoszem nalewek których pełno jest w tym sklepie więc Twoja wątroba juz nie reaguje .

I bardzo dobrze syf trzeba tępic.A Ty jak lubisz w...starocie to dalej sobie kupuj.Kilka razy zdarzyło mi się w tym sklepie kupic serek z pleśnią albo mleko które nie chciało się zagotować.Nikt mi kasy za to nie zwrócił.Mam prawo domagać się żeby towar sprzedawany był dobrej jakości.Ty zapewne jesteś smakoszem nalewek których pełno jest w tym sklepie więc Twoja wątroba juz nie reaguje . rozwiń
Avatar
Siostra_Rammstein / 27 lipca 2009 o 21:00
0
VanMai czy LeVan? hmmm... i nie wiedziałam że to chińska. Myslałam że koreańska ale możliwe że nie mam takiej wiedzy...
A jedzonko dobre. Tyle ludzi co tam przychodziło to potrawy musiały byc świeże-tak mi się wydaje. Natomiast skep u gośki to dopiero wynalazek. Czas się tam zatrzymał, jakby to był '88 .... i te dziewczyny... omg... znalazłoby się w prawie każdym sklepie coś do czego możnaby się przyczepić. Jakiś czas temu (od roku) w stokrotce na mariańskiej widniała tabliczka przy warzywach, że jeśli zobaczysz towar np zepsuty to powiedz nam, damy za niego 2 dobre. chyba po to tam zatrudniają pracowników, żeby sprawdzały czy np. czerwona kapusta nie jest spleśniała. Pozrdawiam wszystkich
VanMai czy LeVan? hmmm... i nie wiedziałam że to chińska. Myslałam że koreańska ale możliwe że nie mam takiej wiedzy...
A jedzonko dobre. Tyle ludzi co tam przychodziło to potrawy musiały byc świeże-tak mi się wydaje. Natomiast skep u gośki to dopiero wynalazek. Czas się tam zatrzymał, jakby to był '88 .... i te dziewczyny... omg... znalazłoby się w prawie każdym sklepie coś do czego możnaby się przyczepić. Jakiś czas temu (od roku) w stokrotce na mariańskiej widniała tabliczka przy warzywach, że jeśli zobaczysz towar np zepsuty to... rozwiń
Avatar
chińskie jadło / 27 lipca 2009 o 20:03
0
Przychodzi konsument do chińskiej(orientalnej) restauracji i prosi o jakieś danie w którym będzie sporo mięsa.Po zjedzeniu posiłku,konsument prosi szefa lokalu i puta,co to było za danie,bo bardzo mu smakowało.Zadowolony szef odpowiada"czipsy.Klijent się zdenerwował i mówi"jakie czipsy.Przecież tam było samo mięso.Na to chińczyk:no przecież mówię że Czi psy! (co po polsku brzmi 3 psy)
Avatar
~roman~ / 27 lipca 2009 o 19:42
0
kamka napisał:
chinska otwarta. dziala bez zmian. jedzenie pycha:)

Udostępnili już ubikację dla klientów? Kucharz zaczął myć ręce? Wynieśli już jedzenie ze sklepu z butami?!
Avatar
bazyli / 27 lipca 2009 o 19:21
0
465456 napisał:
to jeszcze popiełuszki 35 a koło chemicznego.Syf nie z tej ziemi.Nabiał zawsze zepsuty.lezy sobie nawalony na kupie w malutkiej lodówce razem z wedlina

milcz kapusiu,morda w kubel- nie podoba Ci się to idź sobie do innego sklepu.Idiota skończony,będzie tu adresy podawal.
Avatar
kamka / 27 lipca 2009 o 19:20
0
chinska otwarta. dziala bez zmian. jedzenie pycha:)
Avatar
ike / 22 sierpnia 2009 o 14:37
0
No to kto powinien zaplacic tą kare chyba nie wlasciel sklepu przeciez gdy poeirza osobie i placi jej to powinna dbac o caly sklep Nieraz tak bywa i w niejdnym sklepie co mogłabym wskazac jak sprzedawca ma wiecej do powiedzenia od wlasciela i rządzi po swojemu cale kliki pracują zmawiają sie przeciw wlascielowi bo im malo placą
Avatar
beduin / 20 sierpnia 2009 o 14:39
0
Jak pamiętam to kiedyś prowadził to Wietnamczyk i tak jest chyba do dziś ale dawno nie miałem z nim kontaktu może coś się zmieniło ale nie mylcie nacji bo choć wszyscy są żółci to jednak różnice są !
Avatar
Gość / 28 lipca 2009 o 07:05
0
Gość napisał:
[size=6][color="#FF0000"]500zł ??????????? powinni dostać po 5000zł to może by coś poprawili!!!![/color][/size]


Niestety ale tylko tyle max można nałożyć mandatu na jedną osobę i to przeważnie na właściciela. A ty byś dał/-a 500 zł takiemu zwyczajnemu sprzedawcy, który zarabia 1000 zł netto ?
Owszem 500 zł zdecydowanie za mało.... ale nie bój się nie tylko za mandat właściciel będzie musiał zapłacić , ale za wizyty sanepidu też!!!


Niestety ale tylko tyle max można nałożyć mandatu na jedną osobę i to przeważnie na właściciela. A ty byś dał/-a 500 zł takiemu zwyczajnemu sprzedawcy, który zarabia 1000 zł netto ?
Owszem 500 zł zdecydowanie za mało.... ale nie bój się nie tylko za mandat właściciel będzie musiał zapłacić , ale za wizyty sanepidu też!!! rozwiń
Avatar
~mimi~ / 27 lipca 2009 o 22:19
0
niech tępią tych co nieświeże potrawy serwują sanepid mógłby skontrolować garmażerki w których roi się od nieczystości np"GAR-SMAK" na Koncertowej tam jest jeden wielki syf
Avatar
rt56 / 27 lipca 2009 o 21:36
0
bazyli napisał:
milcz kapusiu,morda w kubel- nie podoba Ci się to idź sobie do innego sklepu.Idiota skończony,będzie tu adresy podawal.

I bardzo dobrze syf trzeba tępic.A Ty jak lubisz w...starocie to dalej sobie kupuj.Kilka razy zdarzyło mi się w tym sklepie kupic serek z pleśnią albo mleko które nie chciało się zagotować.Nikt mi kasy za to nie zwrócił.Mam prawo domagać się żeby towar sprzedawany był dobrej jakości.Ty zapewne jesteś smakoszem nalewek których pełno jest w tym sklepie więc Twoja wątroba juz nie reaguje .

I bardzo dobrze syf trzeba tępic.A Ty jak lubisz w...starocie to dalej sobie kupuj.Kilka razy zdarzyło mi się w tym sklepie kupic serek z pleśnią albo mleko które nie chciało się zagotować.Nikt mi kasy za to nie zwrócił.Mam prawo domagać się żeby towar sprzedawany był dobrej jakości.Ty zapewne jesteś smakoszem nalewek których pełno jest w tym sklepie więc Twoja wątroba juz nie reaguje . rozwiń
Avatar
Siostra_Rammstein / 27 lipca 2009 o 21:00
0
VanMai czy LeVan? hmmm... i nie wiedziałam że to chińska. Myslałam że koreańska ale możliwe że nie mam takiej wiedzy...
A jedzonko dobre. Tyle ludzi co tam przychodziło to potrawy musiały byc świeże-tak mi się wydaje. Natomiast skep u gośki to dopiero wynalazek. Czas się tam zatrzymał, jakby to był '88 .... i te dziewczyny... omg... znalazłoby się w prawie każdym sklepie coś do czego możnaby się przyczepić. Jakiś czas temu (od roku) w stokrotce na mariańskiej widniała tabliczka przy warzywach, że jeśli zobaczysz towar np zepsuty to powiedz nam, damy za niego 2 dobre. chyba po to tam zatrudniają pracowników, żeby sprawdzały czy np. czerwona kapusta nie jest spleśniała. Pozrdawiam wszystkich
VanMai czy LeVan? hmmm... i nie wiedziałam że to chińska. Myslałam że koreańska ale możliwe że nie mam takiej wiedzy...
A jedzonko dobre. Tyle ludzi co tam przychodziło to potrawy musiały byc świeże-tak mi się wydaje. Natomiast skep u gośki to dopiero wynalazek. Czas się tam zatrzymał, jakby to był '88 .... i te dziewczyny... omg... znalazłoby się w prawie każdym sklepie coś do czego możnaby się przyczepić. Jakiś czas temu (od roku) w stokrotce na mariańskiej widniała tabliczka przy warzywach, że jeśli zobaczysz towar np zepsuty to... rozwiń
Avatar
chińskie jadło / 27 lipca 2009 o 20:03
0
Przychodzi konsument do chińskiej(orientalnej) restauracji i prosi o jakieś danie w którym będzie sporo mięsa.Po zjedzeniu posiłku,konsument prosi szefa lokalu i puta,co to było za danie,bo bardzo mu smakowało.Zadowolony szef odpowiada"czipsy.Klijent się zdenerwował i mówi"jakie czipsy.Przecież tam było samo mięso.Na to chińczyk:no przecież mówię że Czi psy! (co po polsku brzmi 3 psy)
Avatar
~roman~ / 27 lipca 2009 o 19:42
0
kamka napisał:
chinska otwarta. dziala bez zmian. jedzenie pycha:)

Udostępnili już ubikację dla klientów? Kucharz zaczął myć ręce? Wynieśli już jedzenie ze sklepu z butami?!
Avatar
bazyli / 27 lipca 2009 o 19:21
0
465456 napisał:
to jeszcze popiełuszki 35 a koło chemicznego.Syf nie z tej ziemi.Nabiał zawsze zepsuty.lezy sobie nawalony na kupie w malutkiej lodówce razem z wedlina

milcz kapusiu,morda w kubel- nie podoba Ci się to idź sobie do innego sklepu.Idiota skończony,będzie tu adresy podawal.
Avatar
kamka / 27 lipca 2009 o 19:20
0
chinska otwarta. dziala bez zmian. jedzenie pycha:)
Zobacz wszystkie komentarze 13

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Czy powstanie koalicja w nowej Radzie Miasta Puławy?

Czy powstanie koalicja w nowej Radzie Miasta Puławy? 0 0

Największe szanse na utrzymanie stanowiska przewodniczącej rady miasta Puławy ma Bożena Krygier (PiS). Wśród jej zastępców prawdopodobnie znajdą się radni „Samorządowców” Janusza Grobla oraz „Niezależnych Wyborców” Pawła Maja.

Agro na obcasach. Wszystko dla pań

Agro na obcasach. Wszystko dla pań 0 0

To ukłon w stronę kobiet mieszkających i pracujących na terenach wiejskich. Panie zostały zaproszone na koncert trzech tenorów TRE Voci w Filharmonii Lubelskiej w ramach programu „Agro na obcasach”.

Promocja książki „Scena Lublin” w Teatrze Starym
15 listopada 2018, 19:30

Promocja książki „Scena Lublin” w Teatrze Starym 0 0

W czwartek o godz. 19.30 (po spektaklu „Żywi i umarli, czyli Bandyci w piekle”) w Teatrze Starym zacznie się promocja książki „Scena Lublin” i spotkanie z jej autorami: Jarosławem Cymermanem, Dominikiem Gacem, Grzegorzem Kondrasiukiem.

Przedsiębiorcy walczą o pieniądze za wykonane prace. Grozili blokadą Centralnej Magistrali Kolejowej

Przedsiębiorcy walczą o pieniądze za wykonane prace. Grozili blokadą Centralnej Magistrali Kolejowej 1 0

Nie dojdzie do blokady Centralnej Magistrali Kolejowej, zaplanowanej na środę przez podwykonawców firmy Astaldi, która nie zapłaciła im za prace wykonane przy przebudowie linii kolejowej nr 7 między Lublinem a Dęblinem.

Nowe miejsce w Lublinie. Dla miłośników meksykańskiego jedzenia
galeria

Nowe miejsce w Lublinie. Dla miłośników meksykańskiego jedzenia 17 0

Przy ul. Lubartowskiej 53 w Lublinie pojawił się „Kartel Mexican Food”, który serwuje dania ostre, średnio ostre i lekko ostre. Pierwsze burritos lokal w kontenerze sprzedał we wtorek.

Marta Baum w Pracowniach Kultury Maki
17 listopada 2018, 18:00

Marta Baum w Pracowniach Kultury Maki 1 0

Co Gdzie Kiedy. W sobotę, 17 listopada o godz. 18 w Pracowniach Kultury Maki odbędzie się koncert Marty Baum - Retroelectro. To połączenie muzyki przedwojennej z nowoczesnymi brzmieniami.

Urzędnicy marszałka dostali już premie przedświąteczne. "Znam pracowników, trzeba im podziękować za ich pracę"

Urzędnicy marszałka dostali już premie przedświąteczne. "Znam pracowników, trzeba im podziękować za ich pracę" 20 13

Pytania o zatrudnianie w urzędzie marszałkowskim i przyznawanie nagród tuż po ogłoszeniu wyników wyborów samorządowych padły podczas wtorkowej, ostatniej sesji sejmiku województwa upływającej kadencji.

Sensacja w Piotrkowie: Azoty Puławy pokonane

Sensacja w Piotrkowie: Azoty Puławy pokonane 0 3

W meczu rozegranym awansem Azoty Puławy przegrały z Piotrkowianinem Piotrków Trybunalski 31:32. Była to trzecia porażka puławian w sezonie. Do tej pory ulegli Górnikowi Zabrze i PGE Vive Kielce.

Lublin: Kobieta znalazła pieniądze w galerii handlowej przy al. Witosa

Lublin: Kobieta znalazła pieniądze w galerii handlowej przy al. Witosa 5 0

Policjanci z VI Komisariatu Policji w Lublinie poszukują właściciela pieniędzy.

Żołnierze mieli obronić puławskie Azoty przed atakiem dywersyjno-sabotażowym [zdjęcia]
galeria

Żołnierze mieli obronić puławskie Azoty przed atakiem dywersyjno-sabotażowym [zdjęcia] 40 10

Trwają największe manewry wojskowe w Polsce Anakonda-18. Po raz pierwszy biorą w nich udział żołnierze WOT, w tym blisko 140 z 2 Lubelskiej Brygady Obrony Terytorialnej.

Po wyborach, to po plakatach. Kiedy materiały wyborcze powinny zniknąć z ulic?

Po wyborach, to po plakatach. Kiedy materiały wyborcze powinny zniknąć z ulic? 1 0

30 dni – tyle czasu po dniu wyborów ma pełnomocnik wyborczy komitetu wyborczego na usunięcie plakatów i haseł wyborczych oraz urządzeń ogłoszeniowych ustawionych w celu prowadzenia kampanii wyborczej – przypomina Państwowa Komisja Wyborcza. Za niedopełnienie tego obowiązku grozi grzywna.

Biało-Czerwoni w "szpagacie" przed meczami z Czechami i Portugalią

Biało-Czerwoni w "szpagacie" przed meczami z Czechami i Portugalią 1 0

Trwa zgrupowanie Reprezentacja Polski w Gdańsku, gdzie w czwartek zmierzy się towarzysko z Czechami, a we wtorek w ostatnim meczu Dywizji A w Lidze Narodów spróbuje sprawić niespodziankę i ograć Portugalię

Miliony na turystyczne pomysły. Pożyczki także dla przedsiębiorców z woj. lubelskiego

Miliony na turystyczne pomysły. Pożyczki także dla przedsiębiorców z woj. lubelskiego 1 0

50 mln zł – to pula do dyspozycji małych i średnich przedsiębiorców prowadzących działalność gospodarczą w branży turystycznej w jednym z pięciu województw Polski Wschodniej – w ramach drugiej transzy projektu „Przedsiębiorcza Polska Wschodnia – Turystyka”.

Koncert Frozen Catz w Padbarze
17 listopada 2018, 20:00

Koncert Frozen Catz w Padbarze 0 0

Co Gdzie Kiedy. W sobotę, 17 listopada o godz. 20 w Padbarze (ul. Grodzka 1) odbędzie się koncert lubelskiej formacji Frozen Catz.

Nowy pomnik w Białej Podlaskiej odsłonięty

Nowy pomnik w Białej Podlaskiej odsłonięty 0 2

W Białej Podlaskiej przy okazji obchodów 100-lecia odzyskania niepodległości, odsłonięto pomnik "Odrodzenie ojczyzny 1918".

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!