Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

27 lipca 2009 r.
15:42
Edytuj ten wpis

Sanepid wlepił mandaty, zamknął chińczyka i spożywczak

Autor: Zdjęcie autora (tom)
0 13 A A

VanMai – chińska restauracja w starej części Olimpu i sklep spożywczy na Ponikwodzie zamknięte przez sanepid.– To cud, że nikt się tam nie zatruł – mówi o chińskim fast-foodzie Barbara Sawa-Wojtanowicz z lubelskiego sanepidu.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
– Gotowe posiłki, mięso, warzywa i sosy przechowywane były zamiast w lodówkach w 27-stopniowej temperaturze. Mrożonki co prawda znajdowały się w lodówkach, ale w temperaturze 17 stopni Celsjusza - opowiada Barbara Sawa-Wojtanowicz.

Dodatkowo do zaniedbań można zaliczyć fatalny stan sanitarny lokalu, w jednym pomieszczeniu przeprowadzana była produkcja żywności od obierania warzyw, po układanie potraw na talerzu.
Mało tego, w lokalu brakowało toalety zarówno dla klientów jak i dla personelu.

Kontrola odbyła się przy asyście policji. Wypisano mandat na 500 zł i wręczono decyzję o zamknięciu. Lokal będzie otwarty dopiero jak zostaną usunięte wszystkie nieprawidłowości.

Inspektorzy odwiedzili także sklep spożywczy "U Gosi” u zbiegu ulic Koryznowej i Ponikwoda. Tutaj wędliny były przechowywane w temperaturze 15 stopni Celsjusza, nabiał w 20 stopniach, a ogórki małosolne w temperaturze powyżej 20 stopni.

Ale to nie wszystko. Na półkach był zakurzony towar, a niektóre produkty były przeterminowane. Niektóre warzywa były już zgniłe. Na zapleczu i przy ladzie inspektorzy znaleźli popielniczki z niedopałkami, co mogło wskazywać, że w sklepie były palone papierosy. Sklep został zamknięty, a właściciel zapłaci 500 zł mandatu.

Komentarze 13

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
ike / 22 sierpnia 2009 o 14:37
0
No to kto powinien zaplacic tą kare chyba nie wlasciel sklepu przeciez gdy poeirza osobie i placi jej to powinna dbac o caly sklep Nieraz tak bywa i w niejdnym sklepie co mogłabym wskazac jak sprzedawca ma wiecej do powiedzenia od wlasciela i rządzi po swojemu cale kliki pracują zmawiają sie przeciw wlascielowi bo im malo placą
Avatar
beduin / 20 sierpnia 2009 o 14:39
0
Jak pamiętam to kiedyś prowadził to Wietnamczyk i tak jest chyba do dziś ale dawno nie miałem z nim kontaktu może coś się zmieniło ale nie mylcie nacji bo choć wszyscy są żółci to jednak różnice są !
Avatar
Gość / 28 lipca 2009 o 07:05
0
Gość napisał:
[size=6][color="#FF0000"]500zł ??????????? powinni dostać po 5000zł to może by coś poprawili!!!![/color][/size]


Niestety ale tylko tyle max można nałożyć mandatu na jedną osobę i to przeważnie na właściciela. A ty byś dał/-a 500 zł takiemu zwyczajnemu sprzedawcy, który zarabia 1000 zł netto ?
Owszem 500 zł zdecydowanie za mało.... ale nie bój się nie tylko za mandat właściciel będzie musiał zapłacić , ale za wizyty sanepidu też!!!


Niestety ale tylko tyle max można nałożyć mandatu na jedną osobę i to przeważnie na właściciela. A ty byś dał/-a 500 zł takiemu zwyczajnemu sprzedawcy, który zarabia 1000 zł netto ?
Owszem 500 zł zdecydowanie za mało.... ale nie bój się nie tylko za mandat właściciel będzie musiał zapłacić , ale za wizyty sanepidu też!!! rozwiń
Avatar
~mimi~ / 27 lipca 2009 o 22:19
0
niech tępią tych co nieświeże potrawy serwują sanepid mógłby skontrolować garmażerki w których roi się od nieczystości np"GAR-SMAK" na Koncertowej tam jest jeden wielki syf
Avatar
rt56 / 27 lipca 2009 o 21:36
0
bazyli napisał:
milcz kapusiu,morda w kubel- nie podoba Ci się to idź sobie do innego sklepu.Idiota skończony,będzie tu adresy podawal.

I bardzo dobrze syf trzeba tępic.A Ty jak lubisz w...starocie to dalej sobie kupuj.Kilka razy zdarzyło mi się w tym sklepie kupic serek z pleśnią albo mleko które nie chciało się zagotować.Nikt mi kasy za to nie zwrócił.Mam prawo domagać się żeby towar sprzedawany był dobrej jakości.Ty zapewne jesteś smakoszem nalewek których pełno jest w tym sklepie więc Twoja wątroba juz nie reaguje .

I bardzo dobrze syf trzeba tępic.A Ty jak lubisz w...starocie to dalej sobie kupuj.Kilka razy zdarzyło mi się w tym sklepie kupic serek z pleśnią albo mleko które nie chciało się zagotować.Nikt mi kasy za to nie zwrócił.Mam prawo domagać się żeby towar sprzedawany był dobrej jakości.Ty zapewne jesteś smakoszem nalewek których pełno jest w tym sklepie więc Twoja wątroba juz nie reaguje . rozwiń
Avatar
Siostra_Rammstein / 27 lipca 2009 o 21:00
0
VanMai czy LeVan? hmmm... i nie wiedziałam że to chińska. Myslałam że koreańska ale możliwe że nie mam takiej wiedzy...
A jedzonko dobre. Tyle ludzi co tam przychodziło to potrawy musiały byc świeże-tak mi się wydaje. Natomiast skep u gośki to dopiero wynalazek. Czas się tam zatrzymał, jakby to był '88 .... i te dziewczyny... omg... znalazłoby się w prawie każdym sklepie coś do czego możnaby się przyczepić. Jakiś czas temu (od roku) w stokrotce na mariańskiej widniała tabliczka przy warzywach, że jeśli zobaczysz towar np zepsuty to powiedz nam, damy za niego 2 dobre. chyba po to tam zatrudniają pracowników, żeby sprawdzały czy np. czerwona kapusta nie jest spleśniała. Pozrdawiam wszystkich
VanMai czy LeVan? hmmm... i nie wiedziałam że to chińska. Myslałam że koreańska ale możliwe że nie mam takiej wiedzy...
A jedzonko dobre. Tyle ludzi co tam przychodziło to potrawy musiały byc świeże-tak mi się wydaje. Natomiast skep u gośki to dopiero wynalazek. Czas się tam zatrzymał, jakby to był '88 .... i te dziewczyny... omg... znalazłoby się w prawie każdym sklepie coś do czego możnaby się przyczepić. Jakiś czas temu (od roku) w stokrotce na mariańskiej widniała tabliczka przy warzywach, że jeśli zobaczysz towar np zepsuty to... rozwiń
Avatar
chińskie jadło / 27 lipca 2009 o 20:03
0
Przychodzi konsument do chińskiej(orientalnej) restauracji i prosi o jakieś danie w którym będzie sporo mięsa.Po zjedzeniu posiłku,konsument prosi szefa lokalu i puta,co to było za danie,bo bardzo mu smakowało.Zadowolony szef odpowiada"czipsy.Klijent się zdenerwował i mówi"jakie czipsy.Przecież tam było samo mięso.Na to chińczyk:no przecież mówię że Czi psy! (co po polsku brzmi 3 psy)
Avatar
~roman~ / 27 lipca 2009 o 19:42
0
kamka napisał:
chinska otwarta. dziala bez zmian. jedzenie pycha:)

Udostępnili już ubikację dla klientów? Kucharz zaczął myć ręce? Wynieśli już jedzenie ze sklepu z butami?!
Avatar
bazyli / 27 lipca 2009 o 19:21
0
465456 napisał:
to jeszcze popiełuszki 35 a koło chemicznego.Syf nie z tej ziemi.Nabiał zawsze zepsuty.lezy sobie nawalony na kupie w malutkiej lodówce razem z wedlina

milcz kapusiu,morda w kubel- nie podoba Ci się to idź sobie do innego sklepu.Idiota skończony,będzie tu adresy podawal.
Avatar
kamka / 27 lipca 2009 o 19:20
0
chinska otwarta. dziala bez zmian. jedzenie pycha:)
Avatar
ike / 22 sierpnia 2009 o 14:37
0
No to kto powinien zaplacic tą kare chyba nie wlasciel sklepu przeciez gdy poeirza osobie i placi jej to powinna dbac o caly sklep Nieraz tak bywa i w niejdnym sklepie co mogłabym wskazac jak sprzedawca ma wiecej do powiedzenia od wlasciela i rządzi po swojemu cale kliki pracują zmawiają sie przeciw wlascielowi bo im malo placą
Avatar
beduin / 20 sierpnia 2009 o 14:39
0
Jak pamiętam to kiedyś prowadził to Wietnamczyk i tak jest chyba do dziś ale dawno nie miałem z nim kontaktu może coś się zmieniło ale nie mylcie nacji bo choć wszyscy są żółci to jednak różnice są !
Avatar
Gość / 28 lipca 2009 o 07:05
0
Gość napisał:
[size=6][color="#FF0000"]500zł ??????????? powinni dostać po 5000zł to może by coś poprawili!!!![/color][/size]


Niestety ale tylko tyle max można nałożyć mandatu na jedną osobę i to przeważnie na właściciela. A ty byś dał/-a 500 zł takiemu zwyczajnemu sprzedawcy, który zarabia 1000 zł netto ?
Owszem 500 zł zdecydowanie za mało.... ale nie bój się nie tylko za mandat właściciel będzie musiał zapłacić , ale za wizyty sanepidu też!!!


Niestety ale tylko tyle max można nałożyć mandatu na jedną osobę i to przeważnie na właściciela. A ty byś dał/-a 500 zł takiemu zwyczajnemu sprzedawcy, który zarabia 1000 zł netto ?
Owszem 500 zł zdecydowanie za mało.... ale nie bój się nie tylko za mandat właściciel będzie musiał zapłacić , ale za wizyty sanepidu też!!! rozwiń
Avatar
~mimi~ / 27 lipca 2009 o 22:19
0
niech tępią tych co nieświeże potrawy serwują sanepid mógłby skontrolować garmażerki w których roi się od nieczystości np"GAR-SMAK" na Koncertowej tam jest jeden wielki syf
Avatar
rt56 / 27 lipca 2009 o 21:36
0
bazyli napisał:
milcz kapusiu,morda w kubel- nie podoba Ci się to idź sobie do innego sklepu.Idiota skończony,będzie tu adresy podawal.

I bardzo dobrze syf trzeba tępic.A Ty jak lubisz w...starocie to dalej sobie kupuj.Kilka razy zdarzyło mi się w tym sklepie kupic serek z pleśnią albo mleko które nie chciało się zagotować.Nikt mi kasy za to nie zwrócił.Mam prawo domagać się żeby towar sprzedawany był dobrej jakości.Ty zapewne jesteś smakoszem nalewek których pełno jest w tym sklepie więc Twoja wątroba juz nie reaguje .

I bardzo dobrze syf trzeba tępic.A Ty jak lubisz w...starocie to dalej sobie kupuj.Kilka razy zdarzyło mi się w tym sklepie kupic serek z pleśnią albo mleko które nie chciało się zagotować.Nikt mi kasy za to nie zwrócił.Mam prawo domagać się żeby towar sprzedawany był dobrej jakości.Ty zapewne jesteś smakoszem nalewek których pełno jest w tym sklepie więc Twoja wątroba juz nie reaguje . rozwiń
Avatar
Siostra_Rammstein / 27 lipca 2009 o 21:00
0
VanMai czy LeVan? hmmm... i nie wiedziałam że to chińska. Myslałam że koreańska ale możliwe że nie mam takiej wiedzy...
A jedzonko dobre. Tyle ludzi co tam przychodziło to potrawy musiały byc świeże-tak mi się wydaje. Natomiast skep u gośki to dopiero wynalazek. Czas się tam zatrzymał, jakby to był '88 .... i te dziewczyny... omg... znalazłoby się w prawie każdym sklepie coś do czego możnaby się przyczepić. Jakiś czas temu (od roku) w stokrotce na mariańskiej widniała tabliczka przy warzywach, że jeśli zobaczysz towar np zepsuty to powiedz nam, damy za niego 2 dobre. chyba po to tam zatrudniają pracowników, żeby sprawdzały czy np. czerwona kapusta nie jest spleśniała. Pozrdawiam wszystkich
VanMai czy LeVan? hmmm... i nie wiedziałam że to chińska. Myslałam że koreańska ale możliwe że nie mam takiej wiedzy...
A jedzonko dobre. Tyle ludzi co tam przychodziło to potrawy musiały byc świeże-tak mi się wydaje. Natomiast skep u gośki to dopiero wynalazek. Czas się tam zatrzymał, jakby to był '88 .... i te dziewczyny... omg... znalazłoby się w prawie każdym sklepie coś do czego możnaby się przyczepić. Jakiś czas temu (od roku) w stokrotce na mariańskiej widniała tabliczka przy warzywach, że jeśli zobaczysz towar np zepsuty to... rozwiń
Avatar
chińskie jadło / 27 lipca 2009 o 20:03
0
Przychodzi konsument do chińskiej(orientalnej) restauracji i prosi o jakieś danie w którym będzie sporo mięsa.Po zjedzeniu posiłku,konsument prosi szefa lokalu i puta,co to było za danie,bo bardzo mu smakowało.Zadowolony szef odpowiada"czipsy.Klijent się zdenerwował i mówi"jakie czipsy.Przecież tam było samo mięso.Na to chińczyk:no przecież mówię że Czi psy! (co po polsku brzmi 3 psy)
Avatar
~roman~ / 27 lipca 2009 o 19:42
0
kamka napisał:
chinska otwarta. dziala bez zmian. jedzenie pycha:)

Udostępnili już ubikację dla klientów? Kucharz zaczął myć ręce? Wynieśli już jedzenie ze sklepu z butami?!
Avatar
bazyli / 27 lipca 2009 o 19:21
0
465456 napisał:
to jeszcze popiełuszki 35 a koło chemicznego.Syf nie z tej ziemi.Nabiał zawsze zepsuty.lezy sobie nawalony na kupie w malutkiej lodówce razem z wedlina

milcz kapusiu,morda w kubel- nie podoba Ci się to idź sobie do innego sklepu.Idiota skończony,będzie tu adresy podawal.
Avatar
kamka / 27 lipca 2009 o 19:20
0
chinska otwarta. dziala bez zmian. jedzenie pycha:)